Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Eft

Uyarılar

Eft eft tapping, eft, eft emotional, eft gary craig, eft emotional freedom, eft practitioners, eft manual, eft videos, eft transfer, eft ıban

Eft / Duygusal Özgürlük Teknikleri Kitabından Alıntılar

Alternatif Kişisel Gelişim ve Eft Eft / Duygusal Özgürlük Teknikleri Kitabından Alıntılar Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Merhaba arkadaşlar, Bu ara Eft ile ilgilenen arkadaşlarımız yoğunlukta. Bende arkadaşlarımıza yardımcı olmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Gary Craig'in Eft kitabından alıntıları bu başlık altında sizlerle paylaşmaya karar verdim. Dilerim faydasını görürsünüz. Sevgilerimle....

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Eft telkin cd indir izle İstanbul Eft nerededir kimdir Eft çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Eft hipnoz Eft olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Eft hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Eft kuantum düşünce kitap haberi

Eft / Duygusal Özgürlük Teknikleri Kitabından Alıntılar

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21-12-2010, 12:02 AM   #1 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Eft / Duygusal Özgürlük Teknikleri Kitabından Alıntılar

Merhaba arkadaşlar,

Bu ara Eft ile ilgilenen arkadaşlarımız yoğunlukta. Bende arkadaşlarımıza yardımcı olmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Gary Craig'in Eft kitabından alıntıları bu başlık altında sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Dilerim faydasını görürsünüz.

Sevgilerimle.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 21-12-2010, 12:27 AM   #2 (permalink)
Administrators
Zerynthia

6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Eft / Duygusal Özgürlük Teknikleri Kitabından Alıntılar

EFT KISIM I

EFT’nin temelleri ve eyleme sokmak
için adım adım islemler.

Not: Kestirmeler ve diger gelismis kavramlar EFT Kısım II’de gelistirilmistir. Ancak,
ilk olarak EFT Kısım I iyice ögrenilmelidir.

AÇIK MEKTUP

Sahneyi hazırlayan ve bu kursun “niçin”ini anlatan bütün Duygusal Özgürlük Teknikleri öğrencilerine...

“Birlikte içinizde kisisel huzur topraklarına bir köprü kuracagız.”

Sevgili Dostum,

Bunu, bir Salı aksamı evde tek basımayken yazıyorum. Dısarıda pencereye çarpıp yumuşak sesler çıkartarak hafif bir yagmur yağmakta ki yıl boyunca yazmanın ve film çekmenin sonunda EFT tamamlandı. “Basına çıkmaya” neredeyse hazırız.

Ve bes dakika önce yanaklarımdan aşağıya gözyaşları döküldü.

Ve ardından neden bu kursu yazdıgımı buldum. Anlatmak istedigim, neden oldugunu her zaman biliyordum... Ama bunu nasıl ifade edecegimi bilmiyordum. Ve artık kelimelere dökebilirim. İste hikaye...

Bes dakika kadar önce is ortagım Adrienne Fowlie ile birlikte Los Angeles’taki Gazi Bakımevinde çektigimiz videoyu inceliyordum. Vietnam gazilerimizin savasın korkunç anılarından kurtulmalarına yardımcı olmak için EFT’yi kullanarak burada 6 gün geçirmistik.

Bilinen duygusal bozuklukların en siddetli biçimleri arasında yer alan Travma Sonrası Stres Bozukluğu (PTSD) geçirmekteydiler. Bu adamlar her gün genç çocuklar dahil olmak üzere masum sivilleri vurmaya zorlanma, açık çukurlarda insanlara gömme ve kendi yakın arkadaslarının ölmelerini veya parçalanmalarını seyretme gibi savasın felaketlerini tekrar yasamaktaydılar. Silahlı çatısma, bombalar ve çığlıklar gece gündüz kafalarında yankılanmaktaydı. Kimi zaman, sadece ilaçlar savasın geçmis acılarını yatıstırabilmekteydi.

Terliyorlar. Ağlıyorlar. Basları agrıyor ve endise atakları geçiriyorlar. Bastırılmışlar ve acı içindeler. Korkuları ve fobileri var ve kabuslar yüzünden
geceleri uyuyamıyorlar. Bir çogu çok az çare bulmakla birlikte 20 yıldır terapi görüyor.

VA Adrienne’i ve beni askerlerimize EFT’yi sunmak için davet ettiginde ne kadar heyecanlandığımı hala hatırlıyorum. Bu adamlara istedigimiz sekilde nasihat vermek için bizi kendi basımıza bırakmıslardı. Bu ciddi biçimde etkisiz kılınmıs adamların yasamlarında gösterissiz ama fark edilir bir farklılık sagladıysa, bir çok kisi bunu basarılı olarak görür. Aslında, çok daha fazlasını gerçeklestirdi. VA bize ödeme yapmadı. Bunun gibi bir dısarıdan yardım için bir bütçeleri yoktu. Aslında, kendi uçak biletlerimiz, otel faturalarımız, yemeklerimiz ve araba kiralarımızı kendimiz ödemek zorunda kaldık. Ama önemsemedik. Böylesine bir fırsat için çok daha fazlasını ödeyebilirdik.

Her neyse, seyretmekte oldugum video bu 6 gün boyunca olanların bir özetiydi. Bir bölüm tamamen 17 yıldır PTSD nedeniyle terapi gören Rich hakkındaydı. Şunlara sahipti:

** Her gün bir çogundan kurtuldugu 100’den fazla akıldan çıkmayan savas anısı.
** 50 kereden fazla parasütle atlayarak agırlasan büyük bir yükseklik korkusu.
** Uykusuzluk... Oldukça güçlü ilaç tedavisinde bile her gece 3 veya 4 saat uyumasına yol açan.

EFT’yi Rich’in üzerinde kullandıktan sonra, bu sorunların bütün izleri yok oldu.

Bir çok insanda oldugu gibi, Rich bu garip görünümlü prosedürlerin ise yarayacagına inanmada zor zamanlar geçirdi. Ama bunları denemeye istekliydi. Yükseklik fobisiyle basladık ve EFT ile yaklasık 15 dakika sonra bu fobisi yok oldu. Binada birkaç kat yukarı çıkarak ve bir yangın çıkısından asagı bakarak bunu test etti. Saskınlıgına ragmen hiçbir fobik tepki göstermedi. Daha sonra, bir çok siddetli savas anısı üzerinde EFT’yi uyguladık ve bir saat içerisinde bunların tamamını etkisiz hale getirdik. Elbette bunları hala hatırlıyor, ama artık herhangi bir duygusal yük tasımıyor.

Kendi basına geri kalan savas anıları üzerinde çalısması için Rich’e teknikleri ögrettik; tıpkı bu kursta size ögretildigi gibi. Birkaç gün içerisinde tamamı etkisiz hale gelmisti. Artık onu rahatsız etmiyorlardı. Sonuç olarak, uykusuzluk sona erdi ve doktorunun gözetiminde aldıgı uykusuzluk tedavisi de sona erdi. ki ay sonra Rich’le telefonda konustum. Hala sorunlardan uzak bir sekilde yasamaktaydı.

Bu gerçek duygusal özgürlüktür. Acı dolu yılların sonudur. Bir hapishaneden çıkmak gibidir. Ve... Ona anahtarları verme ayrıcalıgına sahip oldum!!! Aman Tanrım, ne harika bir duygu. Bu EFT’nin sizlere olan sözüdür. İyice ögrendiginizde Rich’e olanları hem kendinize hem de digerlerine uygulayabilirsiniz.

Daha sonra hepsi travmatik savas anılarına sahip olan Robert, Gary, Phillip ve Ralph vardı. Birkaç dakika içerisinde EFT üzerinde çalıstıgımız anılar için bir rahatlama sagladı. Gülümsemeleri görmek ve minnettarlıgı duymak sadece gözyaslarının ifade edebilecegi bir keyif biçimiydi. Ve ardından Anthony ile yapılan video röportajı geldi.

Alt 21-12-2010, 12:40 AM   #3 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Anthony, bir Vietnamlı askerin elindeki AK47’yi atesleyerek içeri girecegi korkusuyla bir restoran gibi halka açık yerlere gitmeye korkacak kadar savas anılarından korkmaktaydı. Bunun sadece düsüncesi bile donup kalmasına yetiyordu. Elbette ki bunun mantıklı olmadıgını biliyordu, ama bu korkunun geçmesine yetmiyordu. İste PTSD böyle bir sey.

EFT’yi kullandıktan sonra, Anthony bizimle birlikte kalabalık bir restoran gitti ve kendi ifadesiyle “bes kurusluk bir endise duymadı”. Adrienne, Anthony ve ben 200’den fazla kisinin bulundugu bu restoranda keyifli bir aksam yemegi yerken teklifsizce güldük ve sakalastık. Anthony tamamen rahatlamıstı. Korkusu yok olmustu. Ne hareket ama! Bir insanın hayatında böyle bir degisiklik yaratmak ne kadar harika bir duygu.

Daha sonra, kamera karsısında yapılan röportajda bir dakikalıgına durdu ve “Yemin ederim Tanrı beni kutsadı. Sanırım sizinle karsılasmamın zamanı gelmisti.” dedi.

Ve bu noktada, oturma odamda otururken, mutluluk gözyasları yanaklarımdan asagı süzüldü.

Bu kurstaki insan degeri kendi zirvesini hak etmektedir. Bununla kendinizi yeni seviyelere çıkartabilirsiniz. Ve, eger istiyorsanız, bunu digerlerine yardım etmek ve süreç içerisinde kendi degerinizi büyütmek için kullanabilirsiniz. Ne kadar fazla tesekkür istersiniz? Size daha büyük bir ödül veremem. Artık bu kursu yazmadaki motivasyonumu bildiginizi umuyorum. Çünkü yemin ederim Tanrı beni kutsadı. Sizinle karsılasma zamanım geldi!

Birlikte içinizde kisisel huzur topraklarına bir köprü kuracagız. Bu köprü kuruldugunda, kendinizden digerlerine duygusal özgürlügü ve neseyi yaymak için kullanabileceginiz bir ömür boyu beceri haline gelecektir. Ve bu kalıcıdır... Altın gibi. Paslanmaz veya kararmaz ya da modası geçmez. Her zaman sizin için orada olacaktır.

Daha önce yüz yüze görüsmüs olmayabiliriz, bu yüzden Anthony’de oldugu gibi sizi göremeyebilir ve sıcaklıgınızı bilemeyebilirim. Tek baglantımız bu kursla sınırlı olabilir. Ama bu bir sorun degil. Ne zaman insanlar iyilestirme amacıyla bir araya gelirse, onlar Tanrı’nın isini yapmaktadırlar. Sevgi ne kadar büyük olursa olsun aradaki boslugu doldurur ve bunun meydana gelmesine yardımcı olur. Tanrı yüz yüze görüsüyor olmamızı gerektirmez.

Siz ve ben duygusal özgürlüge dogru bir yolculuga çıkmak üzereyiz. Daha önce hiç yasamadıgınız bir sey olacak... Söz veriyorum. Bir sihirli halı üzerinde yanılsamayla biten bir hayali gezinti olmayacak. Gazilerimizde oldugu gibi size gerçek sonuçları vermek üzere yöneltilen bir gezinti olacak. Dogrusu korkularınızı, fobilerinizi, travmatik anılarınızı, öfkenizi, suçlulugunuzu, kederinizi ve diger bütün sınırlandırıcı duyguları basınızdan atabilme yetenegini gelistireceksiniz. Ve bu uzun yıllar süren oldukça yavas ve finansal açıdan tüketici seanslar gibi olmayacak. Genellikle, en siddetli olumsuz duygular bile birkaç dakika içerisinde ortadan kaybolacak. Ama kendimi geçecegim. Bu kursu ögrendikçe ve teknikleri kendinize uyguladıkça, ihtiyacınız olan bütün kanıtları göreceksiniz.

Ayrıca sınırlamalarını da ögreneceksiniz. EFT herkes için her seyi yapmamaktadır. Ama yapacagı sey sizi saskınlıga ugratacaktır. Uzun yıllardır bunu yapmama ragmen beni hala saskınlıga ugratmakta. Aklıma gelmisken, EFT bu yazıda kapsanandan çok daha fazlasını yapmaktadır. Ben burada sadece kapagı bir parça araladım ve içeriye bakmanıza izin verdim. Geri kalanı siz sayfaları çevirdikçe belirecektir.

Saygılarımla,

Gary H. Craig
Alt 21-12-2010, 12:58 AM   #4 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Yasal Yazılar
Önemli... Lütfen dikkatlice okuyunuz.

Sagduyunuz size EFT’den olumsuz yan etkiler dısında bir sey beklememenizi tavsiye edebilir. Bunun nedeni sunlardır:

- Cerrahi prosedürler yok.
- İgneler yok.
- Hap veya kimyasallar yok.
- Vücudu itme veya çekme yok.

Bunların yerine vurusu, mırıldanmayı, saymayı ve gözlerinizi çevirmeyi kapsayan bazı nispeten zararsız prosedürler var. Su ana kadar 100.000’den fazla kisi EFT’yi kullandı ve sikayetlerin sayısı %1’in oldukça altındadır.

Bazen kimileri bir parça mide bulandırıcı oldugunu ve bazıları da kendilerini “daha kötü hissettiklerini” bildirmektedir. Bu raporların seyrek olması yüzünden sorunu aslında EFT’nin yaratıp yaratmadıgı bilinmiyor. Bu arada, bazı insanlar önemsiz bir sekilde kendi özel sorunlarından bahsederek mide bulandırıcı veya “daha kötü olduklarını” hissetmekteler. EFT’yle tanısmıs olsunlar veya olmasınlar bunu yapacaklardır.

EFT hala baslangıç asamalarındadır ve ögrenecegimiz çok fazla sey var. Bu yüzden, EFT’nin kullanılmasının bazıları için zararlı olması mümkündür. Bundan dolayı, hala deneysel asamada oldugumuzu varsaymalı ve EFT’yi tedbirli bir sekilde kullanmalısınız. Bu satırların arasına, EFT e-mail destek listesine göndermis oldugum bir mesajı asagıda ekliyorum. Dikkatli bir sekilde okunmalıdır.

Ait olmadıgınız bir yere gitmeyin.

Herkese merhaba,

Bu önemli bir mesajdır ve “dogruyu bulmak” için saatlerce yazdım. Burada söyleyecegim sey kesinlikle sagduyu ile ilgili ve %99’unuz ne söylemem gerektigini zaten anlıyorsunuz.

Ana nokta sagduyuyu EFT ile birlikte kullanmamız gerektigi ve bunu yapmak için uygun deneyime sahip olmadan önce ciddi meseleleri insanlara uygulamamamızdır. Bu prosedürlere olan büyük merakımız büyük ilgiye neden olurken, bu büyük ilgiyi bazı sagduyu uyarılarına karsı zihnimizde tartmalıyız. Meselenin her iki yönünü de açmama izin verin.

Birincisi, insanların büyük bir çogunlugu için EFT’nin (ve bir çok kuzeninin) zevkli bakıs açılarından birisi çok az veya hiç agrı olmadan uygulanabilmesidir. Nazik dogası sayısız psikologun bu konu hakkında kitaplar yazmaya yöneltmis ve böylece herkes bu prosedürlere erisebilmistir. Neden olmasın? Bir çok mesele hakkında çogu zaman dönüsebilir olan bu araçlara herkesin erisimi reddedilmeli ve bir çok insan için neden uygulanması hassas ve kolaydır?

Örnek olarak sunu dikkate alın...

Terapistler rutin olarak hastalarına evde kullanım için süreci ögretirler.

Ögretmenler bunu ögrencileriyle birlikte kullanmak için ögrenirler.

Antrenörler bunu sporcularıyla birlikte kullanmak için ögrenirler.

Ebeveynler bunu çocuklarıyla birlikte kullanmak için ögrenirler.

Doktorlar bunu hastalarıyla agrı yönetimi için ögrenirler.

Mesaj pratisyenleri daha uzun ve daha dayanıklı sonuçlar için kendi mevcut prosedürleriyle karıstırırlar.

Ruhsal liderler bunu ihtiyacı olanlara uygularlar.

Siropraktörler, akupunkturcular ve homeopati pratisyenleri kendi uygulamalarını arttırmaktadır ve bunu hastalarına kendilerinin kullanabilecegi sekilde ögretirler.

Ve bu böylece devam eder...

Su anda ne kadar vurus heveslisinin bu prosedürleri baskaları adına kullandıgından emin degilim, ama bunun 100.000’i astıgını ve muhtemelen dünyada 1 milyon kereden fazla uygulandıgını tahmin edebilirim.

1- Önemli sonuçlar elde edilmese ve
2- Algılanan tehlikeler veya olumsuz yan etkiler en az seviyede olmasa bu elbette ki gerçeklesmezdi.

Hiçbir deneyimli EFT uygulayıcısı önemli sonuçlar gördüklerini inkar edemezken, kimi zaman ciddi olabilecek yan etkilerin bulunabilecegini çogu kisi farkında degildir. Açıklamama izin verin.

Bazen insanlar çift kisilik, paranoya, sizofreni ve diger akıl bozuklukları gibi ciddi psikolojik sorunlar gelistirecek kadar kötü derecede travma yasamıs ve/veya iskence çekmislerdir. EFT bu ciddi durumlarda bile yardımcı olabilirken, SADECE BU BOZUKLUKLARDA DENEYİME SAHİP OLAN BİR NİTELİKLİ PROFESYONEL TARAFINDAN BU DURUMLARDA UYGULANMALIDIR.

Neden? Çünkü bu hastaların bazıları kontrolden çıkabildikleri duygusal bosalmalar yasayabilirler. Bu duygusal bosalmalar sırasında kendileri ve digerleri için zararlı olabilirler ve sakinlestirilmeleri veya hastaneye kaldırılmaları gerekebilir.Bu, vurus prosedürleri için ne kadar istekli olursa olsun kesinlikle acemilere uygun bir sey degildir.

Bu arada aklıma gelmisken, aslında vurusun bu duygusal bosalmalara neden oldugunu veya bu sorunları hızlandıran seyin sadece kisinin sorun çıkaran hafızası oldugunu bilmemekteyiz. Yine de, bu alanlarda deneyiminiz yoksa lütfen ait olmadıgınız yere gitmeyin.

Bu duygusal bosalmalar ne sıklıkta meydana gelmektedir? Bir psikiyatr hastanesinde oldukça yaygındır. Günlük yasamda nadirlerdir. Yakın bir zamanda çok çesitli duygusal sorunlarla ugrasan birkaç usta vurusçuyu aradım ve 1.000 hastadan 1’den azının böylesine siddetli bir duygusal bosalma yasadıgını ögrendim.

Bu en az yüzde sadece bakıs açısı olarak verilmistir. EFT uygulayıcılarının “sıra dısı davranması” ve “ait olmadıkları yere gitmesi” anlamına gelmemektedir. Aksine, bir acemi EFT uygulayıcısı sagduyusunu kullanmalı ve KENDİ KAPASİTESİ VEYA EGİTİMİNİN ÖTESİNDEKİ RAHATSIZLIKLARI KESİNLİKLE YATISTIRMAYA ÇALISMAMALIDIR.

“Bunu her seyin üzerinde deneyin!” tabirimle bilinirim. Bu tabir EFT el kitabında, EFT Kursu ve web sitemizde de vardır. Bunun amacı EFT’nin olasılıklarına zihinlerimizi açmaktır. Sorumsuz hareketler için bir izin anlamına gelmemektedir. *nsanlar bunu makul bir baglam içerisinde yorumlamakta ve birinin Empire State binasının üzerinden uçması için EFT’yi kullanmamaktadır.

Bazı durumlarda, EFT uygulanan kisiler kendi sorunlu anılarını hatırlarken normal gözyasları veya diger üzüntü biçimlerine sahip olabilirler. Diger durumlarda, bazı fiziksel agrılar, en azından geçici olarak, “daha kötüye gidebilir”. Uzman ve deneyimli profesyoneller bu tepkileri normal olarak karsılayacak ve çözümleri için EFT’yi uygun bir sekilde uygulayacaklardır. Tekrar belirtmek gerekirse, bu tepkiler meydana geldiginde sagduyu hüküm sürmelidir. EFT’yi uygulayan kisi buna vakıf degilse, hastayı daha fazla deneyime sahip birine göndermelidirler.

Sevgiyle kucaklıyorum, Gary
Alt 21-12-2010, 01:04 AM   #5 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Bundan dolayı, asagıdaki sagduyu ifadeleri aramızda bir yasal sözlesme teskil etmektedir. Lütfen ifadeleri dikkatli bir sekilde okuyunuz.

** Adrienne ve ben psikolog veya terapist degiliz ve hiçbir yetkimiz veya Stanford’daki mühendislik derecemin haricinde üniversite ortamında hiçbir resmi egitimimiz yoktur.

** Kisisel Performans Koçlarıyız ve misyonumuz baskalarının kisisel performans araçlarına dikkatini çekmektir.

** Arastırmamız ruhsaldır ve bundan dolayı her ikimizde papazlıga atanmıs papazız.

Bu kurs, oldukça etkileyici bir kisisel gelistirme aracının kapsamlı gösterimi seklindedir. Psikoloji veya psikoterapi egitimi degildir.

** Bu sözlesmenin diger sartlarına tabi olarak, EFT’yi kendiniz veya baskaları için kullanabilirsiniz.

** Adrienne ve ben bu tekniklerle yapmıs oldugunuz seylerden dolayı sorumluluk almamaktayız ve almayacagız.

Bundan dolayı...

** Hem kursu alırken hem de sonrasında kendi duygusal ve/veya fiziksel iyiliginize dair tam sorumluluk almanız gerekmektedir.

** Ayrıca EFT’de yardımcı oldugunuz veya EFT ögrettiginiz kisilere yol göstermeniz ve duygusal ve/veya fiziksel iyiliklerine dair tam sorumluluk almanız gerekmektedir.

** EFT ile yardım etmek istediginiz veya EFT ögrettiginiz kisiler tarafından yapılan hak taleplerine karsı Adrienne’i, beni ve EFT ile ugrasan digerlerini beri kılmayı kabul etmelisiniz.

** Bu teknikleri vasıflı bir terapist veya doktor gözetiminde kullanmanız gerektigini vurgulamaktayız.

** Sagduyunuzun uygun olmadıgını söyledigi bir sorunu çözmek için bu teknikleri kullanmayınız.

Yukarıda anılanları kabul etmiyor veya bunlara uygunluk saglayamıyorsanız, lütfen bütün bu malzemeleri hemen tekrar paketleyin ve geri ödeme almak için gönderin. Aksi takdirde, bir sözlesmemiz var ve ben sizin buna uymanızı bekliyorum.

Yukarıdaki sagduyunun oldukça farkındayım ve sizinle 12 yasında biriymissiniz gibi konustugumu düsünüyorsanız özür dilerim. Bunu sadece avukatlarım ısrar ettigi için yapmaktayım. Yeterince konustum.

İlerleyin.
Alt 21-12-2010, 01:08 AM   #6 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Şimdi çok yoruldum. Henüz Eft'ye giriş yapamadık ancak yarın alıntılara devam edeceğim. Bugünlük ara veriyorum.

Sevgilerimle.
Alt 21-12-2010, 11:19 AM   #7 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Bu Kurstan Neler Beklemelisiniz

Duygusal Özgürlük - Sadelik - Saglıklı Süphecilik - Vaka Hikayeleri - Tekrarlama

Duygusal Özgürlük

Belki de bununla ilgili olarak biraz daha alçakgönüllü olmalıyım, ama EFT’nin dünyanızı çarpıcı bir sekilde degistirecegini düsünmekteyim.

Bu noktada bir parça esnek gözüktügünü biliyorum, ama bu teknikler Bagımsızlık Bildirgesi ile önem açısından yarısabilirler. Bazıları için bunlar Bagımsızlık Bildirgesidir.

Bagımsızlıktan kastım olumsuz duygulardan özgürlüktür. Gelismenizi ve sizi kapasitenizi gerçeklestirmekten alıkoyan gizli engelleri asmanızı saglayan sey özgürlüktür.

Yıllar süren kendinden süphe etmeden veya konusma yapma isteksizliginden veya sevilen birinin kaybından duyulan üzüntüden veya öfkeden veya tecavüz ya da diger iskence biçimlerini kapsayan olumsuz anılardan özgürlügü kastediyorum.

Daha fazla gelir kazanma, bu is konusmalarını yapma, yeni bir ise baslama, golf puanınızı arttırma, kilo verme, insanlarla rahatlıkla yakınlasma veya bir konusmacı, sarkıcı ya da komedyen olma özgürlügünü kastediyorum.

Bu hapları kullanmanıza, alkol almanıza, bu sigaraları içmenize veya buzdolabını talan etmenize neden olan endiseden özgürlügü kastediyorum.

Sevgiyi kolaylıkla ifade edebilme ve bu gezegende incelikle ve güvenle yürüme özgürlügünü kastediyorum.

Siddetli korkulardan veya fobilerden veya endiseden veya panik ataklardan veya travma sonrası stres bozuklugundan (PTSD) veya bagımlılık yaratıcı tutkulardan veya depresyondan veya suçluluktan ve bunlar gibi seylerden özgürlügü kastediyorum.

Daha önceden de söyledigim gibi, EFT’nin dünyanızı çarpıcı bir sekilde degistirecegini düsünmekteyim.

** EFT’de uzun, asırı fazla süren “bana hayat hikayenizi anlatın” özelligi yoktur.

** Hap yoktur.

** Acı vererek iyilestiren geçmis travma olayları yoktur.

** Aylar veya yıllar sürmez.

** Kısa bir sürede gerçeklesir ve genellikle birkaç dakika içerisinde yapılır.

İnsanlar genellikle kalıcı olarak basit bir sekilde kendi duygusal agırlıklarının ötesine geçerler ve yasamlarını daha etkin bir sekilde devam ettirirler.

EFT, vücudun enerji sistemindeki dengesizliklerin kisinin psikolojisinde derin etkilere sahip oldugu bulgusuna dayanmaktadır. Vücudun belirli noktaları üzerine vurarak bu dengesizliklerin düzeltilmesi genellikle hızlı çarelere yol açar. Hızlıdan kastım bir çok sorunun birkaç dakika içerisinde yok olmasıdır!!! (Bu özellikle sorunları yasamınızdaki belirli olumsuz olaylara indirgediginizde olur. Daha fazlasını sonra verecegim.)

Bu, tekrarlı bir sekilde bu kursta dahil edilen vaka hikayelerinde ve canlı seanslarda gösterilmistir. Bazı sorunların çözümü daha uzun sürebilir, belki iki veya üç kısa seans. En zor olanları birkaç günden birkaç haftaya kadar süre gerektirebilir. Neyse ki bunlar azınlıktadır.
Alt 21-12-2010, 11:50 AM   #8 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Sadelik

Bu kurs size bu bulgularla ilgili bütün karısıklıkları ögretme iddiasında degildir. Bu yüzlerce sayfa sürer ve kuantum fizigi ve morfogenetik alanlar gibi oldukça teknik alanları arastırmayı gerektirir. Bunların tamamını burada kısalttık ve her günkü vatandas için basit, oldukça ise yara bir yorumunu sagladık.

Bu kursun alınması bir arabayı sürmeyi ögrenmeye benzer. Nasıl süreceginizi ögrenmek için bir otomobilin bütün fizik, kimya, mühendislik ve matematigini bilmeniz gerekmez. Ama gaz pedalı, fren, direksiyon ve vites kolunu bilmeniz gerekir. Bu temellerle bir çok yolda kolaylıkla arabayı sürebilirsiniz.

Buradaki amacım oldukça karmasık bir konuyu birkaç basit, anlasılması kolay prosedüre (gaz pedalı, fren vs.) indirgemektir. Bunları ne kadar kısa ve özlü yapabilirsem ögrenilmeleri ve kullanılmaları o kadar kolay olacaktır. Ve bedelini ödediginiz kisisel performansınızı gelistirmek için kullanımı kolay, güçlü bir prosedür. Bundan dolayı, bu kurs kavranması kolay örnekler, resimler ve metaforlarla çekici bir hale getirilmis ve böylece EFT sürecinin her bir parçası anlasılır ve açık olmustur.
Alt 21-12-2010, 08:00 PM   #9 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Saglıklı Süphecilik

İnsanların inançlarını bozması nedeniyle genellikle süphecilikle karsılasan bir yeni bulus. Ve EFT psikoloji ve duygusal iyilestirme hakkındaki neredeyse bütün inançları hiçe saymaktadır. “Zor” duygusal sorunlar için bazı çevrelerde hızlı çareler imkansız olarak düsünülür ve bunu hızlı bir sekilde yapmayı amaçlayan kisiler sarlatan olarak nitelendirilir. “Bununla birlikte”, inanç “bu seylerin insanların içinde köklestigi ve bu nedenle iyilestirilmesinin uzun bir süre alması gerektigi” yönündedir.

İnançlar oldukça güçlüdür. Bunlar için savasırız. Bunlar için anıtlar yaparız. Tıp, psikoloji ve politika sistemleri bunlar üzerine kuruludur. Ancak ne yazık ki kimi zaman bunlar dogru degildir. Biz sadece öyle olduklarını düsünürüz. Kimi zaman peri masallarına inanırız.

Önceki sayfalarda verilen sözlere olan tepkiniz “iyi olamayacak kadar gerçek” veya benzeri bir sey içeriyorsa, muhtemelen daha simdiden inançlarınızı bozdum. Bu saglıklı ve beklenen bir seydir. Yeni fikirler dikkatli incelemelere tabi olmalıdır. Bu, uzun vadede bunları daha kuvvetli kılar.

Elinizde önemli bir bulus tutuyorsunuz. Sizin de göreceginiz gibi, bilimsel ilkelerin en saglamına dayanmaktadır. “Geleneksel bilgelikten” çarpıcı olarak çok farklı olması nedeniyle, sürekli olarak ve anlasılabilir bir sekilde süphecilikle karsılanmaktadır. EFT bunda tek basına degildir. Diger bulular da aynı tutumlarla karsılasmıstır. Asagıda tarihten bazı alıntılar bulacaksınız:

“Havadan agır uçan makineler imkansızdır.” Lord Kelvin, Bilim Dernegi Baskanı
“Kesfedilecek her sey kesfedilmistir.” Charles H. Duell, ABD Patent Ofisi Yöneticisi, 1899
“Hassas ve sorumlu kadınlar oy vermek istemez.” Gover Cleveland, 1905
“Atom gücünü kullanmaya baslayacak olan insan yoktur”. Robert Milikan, Fizik alanında Nobel Ödülü kazanmıs biri
“Aktörlerin konusmasını kim duymak ister?” Harry M. Warner, Warner Brothers Pictures, 1923

Her ne kadar süphecilige sahip olmasanız ve benim yaptıgım gibi çabuk ve hevesli bir sekilde bunu kabul etmeseniz de, yardım etmeye çalıstıgınız diger kisilerden daha fazla süphecilige sahip olacaksınız. Bunu nasıl bilecegim? Yılların getirdigi deneyim. Ancak, bu süphecilik elestirilmemelidir. Ama anlasılması gerekir, çünkü EFT’ye iliskin olarak bazı benzersiz özellikleri vardır.

İste bir örnek. Bir çok durumda bu teknikleri (yeni gelenlere) seyircilerin arasından 5 veya 10 gönüllü ile sahnede gösterdim. Birkaç dakika içerisinde, en az %80’i fiziksel veya duygusal sorunlarda belirgin önemli azalma veya tamamen yok olma yasadılar. Korkular dindi, bas agrıları geçti, nefes alıp verme çözüldü ve duygusal travma yok oldu. Daha sonra seyircilere sordum, “Buna kim süphecilikle yaklasıyor?” ve her zaman oldugu gibi ellerin en az yarısı kalktı.

Daha sonra bu insanlardaki degisikliklerin gerçek oldugunu düsünüp düsünmediklerini sordum ve her zaman oldugu gibi degisikliklerin gerçek oldugunu kabul ettiler. Bununla birlikte, degisiklikleri yasayan insanlar genellikle benim tanımadıgım kisiler ve seyircilerin arkadasları. nsanların dürüst bir sekilde anlattıklarını biliyorlar. Onlara sordum, “Peki neden süphecisiniz?”. Ver ardından neden bunun ise yaradıgına iliskin nedenlerle onları yaylım atesine tuttum...

** İnsanları hipnotize ettigim söyleniyor. Bu ilginç, çünkü hipnoz hakkında hiçbir sey bilmiyorum... Ve insanların hiçbiri bu nedeni sunmadı.

** Bana bunun sadece olumlu düsünme oldugu söylendi. Daha önce olumlu düsünmenin bu kadar hızlı bir sekilde degisiklik yarattıgını hiç görmemis olmalarına ragmen.

** Bana insanların sadece sorunlarının üstesinden gelmek istedikleri söylendi. Bu sadece bir “sorun hakkında düsünme” durumu. Peki neden o zaman sahneye çıkmadan önce sorunlarının üstesinden gelmediler?

** Bana bunun devam etmeyecegi, çünkü “çabuk onarım” diye bir sey olmadıgı söylendi. Diger rahatsızlıkları “çabuk onarmak” için penisilin gibi ilaçlar kullanıyorlar.

** Bana vurus tekniklerinin insanların zihinlerini sorunlarından uzaklastırmak oldugu söylendi. Bu, EFT’nin ise yaraması için insanların sorunlarını “açma” gereksinimini göz ardı eder.

Ve simdi bu fenomen hakkında gerçekten etkileyici sey... Verilen nedenlerin hiçbiri EFT’yi içermemektedir. EFT bir sekilde olasılıklar listesinden çıkartılmıs!

Ne garip bir tepki. Bu açık faydaları gördükten sonra insanların süreci daha iyi anlamak için tekniklerin ne sekilde ise yaradıgı ile ilgili soru bombardımanına tutacagını düsünebilirsiniz. Aksine, süreci görmezden gelmekte ve baska açıklamalar sunmaktadırlar. Bana ne oldugunu sormuyorlar. Bunun yerine bana ne oldugunu söylüyorlar.

Her biri kendi bilgi çantalarına ulasıyor ve “dogru” olduklarına inandıkları seyle gerçeklesen seyi deneyimliyor ve baglantı kuruyorlar. EFT (henüz) bu çantada degil ve bu yüzden baglantıyı kurmakta güçlük çekiyorlar. Artık birkaç yüzyıl önce bilim adamlarımızın dünyanın düz olduguna inanlara dünyanın yuvarlak oldugunu söylediklerinde nasıl hissettiklerini biliyorum.

Neredeyse hiçbir zaman birisi çıkıp bana “Evet, aynı sizin söylediginiz gibi. Onlar sorunlarını açarken siz onların enerji sistemini dengelediniz ve böylece nedeni giderdiniz.” demiyor. Su anda olanda bu. Ve son yarım saatimi seyirciye neyin olabilecegini anlatmakla geçirdim. Bu insanların sahnede oldukları birkaç dakika süresince meydana gelen tek sey buydu ve degisiklikleri getiren tek sey yine buydu.

Bunun hakkında elestirel olmaya alıskınım ve insanların kavgacı, inatçı veya ahmak olduklarını düsünürdüm. Kendime sorardım, “Bu kadar belirgin bir seyi nasıl göremezler?” Ancak daha sonra, bu tepkinin yasamlarının her adımında olması nedeniyle kavgacı, inatçı veya ahmak olmadıklarını fark ettim. Otobüs soförü veya doktor olmaları önemli degildi. En yakın arkadaslarımdan bazıları bu güzel sonuçları basit bir sekilde “bir bahane öne sürerek makul gösterebilir” ve sürecin “ahmaklıgı”na gülebilirlerdi.

Çogu zaman degisiklikleri yapan kisiler bile bu degisikligi yaratan sey olarak bir baska seye inanır. Ve bu genellikle yakın bir zamanda meydana gelen bir deprem veya maaslarına yapılan zam gibi tamamen alakasız bir seyler olur. Aslında, meydana gelen degisikligi veya bunun EFT uygulanırken gerçeklestigini inkar etmezler. Sadece bunun vurus teknikleri ile olan baglantısını kuramazlar. Onlar açısından bu hesaba katılmaz. Bir anlamı olmaz. Baska bir açıklaması olmalıdır. Bu prosedürleri ilk aldıgım kisi olan Dr. Roger Callahan bunu APEX sorunu olarak adlandırmaktadır.

Tekrar ediyorum, bu elestirilemez. Ama, bunun çok sık bir sekilde meydana gelmesi nedeniyle gözlemlemek ve anlamak önemlidir. Aslında, bir çok insan bunu yasar ve sizinde bunların arasında olmanız yüksek bir olasılıktır.

Bu nedenle size bunu söylüyorum. Bunun farkında olmazsanız “bir bahane öne sürerek mazur gösterebilir” ve sırtınızı duygusal özgürlüge ve onun sundugu bir ömür boyu faydaya çevirebilirsiniz.

Süpheciligin bir baska nedeni ise EFT’nin garip gözükmesidir. Gerçekten garip. Bu teknikler kendinizle konusmanıza, gözlerinizi çevirmenize ve vücudunuzun çesitli yerleri üzerine vururken bir sarkı mırıldamanıza neden olacaktır. Bir çok insanın bildigi gibi psikolojiye uzaktan bile benzemiyorlar ve inanç sisteminin oldukça dısında olabilir. Ancak, arkalarındaki mantıgı bir kez anladıgınızda bu teknikler açık bir hal alır. Ve bunları neden daha önce bulmadıgınızı düsünebilirsiniz.

Söylendigi gibi ilginç bir yanı vardır. İse yaramaları için bu tekniklere inanmanız gerekmez. Bazı insanlar hatalı bir sekilde EFT’nin insanlar ona inandıgı için sonuç verdigi kararını verirler. Bu oldukça tuhaf bir karardır, çünkü genellikle süpheci olan kisiler tarafından verilmislerdir.
Alt 21-12-2010, 08:25 PM   #10 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Vaka Hikayeleri

Bir çocukken beyzbol çok ilgimi çekerdi ve New York Yankees’in orta sahasında oynamayı isterdim. Sopayla topa vurmak çok kolay görünürdü. Sadece kale isaretinin orada durur ve size dogru fırlatıldıgında topa vurursunuz. Topa vurmak bir beceridir ve uzmanlasmak için deneyim gerektirir. Ne kadar fazla hızlı top, kavis ve kayma görürseniz o kadar iyi olursunuz. Aynısı EFT için de geçerlidir.

EFT’nin mekanigini ezberlemek kolaydır. Uygulamakta bir o kadar basittir ve birkaç denemenin ardından mekaniklerde uzman haline gelebilirsiniz. Ancak, bunda uzmanlasmak istiyorsanız, becerinizi mükemmel bir hale getirmek için EFT kursundaki kasetleri ve diger kaset setlerimizi özenli bir sekilde çalısmanız ve çesitli sorunlarda (hızlı toplar, kavisler, kaymalar) denemeniz gerekmektedir. Kısaca, bu el kitabında gördügünüzden çok daha fazla egitim ve deneyime ihtiyaç duyacaksınız.

Belki de EFT’yi kullanırken karsılasacagınız en büyük sınır bunu ne kadar yapabileceginizdir. Bu kursta sizi vaka hikayeleriyle doldurmamın sebebi bu. Bunları bu el kitabında yazılı olarak bulacaksınız. Daha da önemlisi, videolarda bunlardan saatlerce var ve ses kasetlerinde ise çok daha fazlası. Bu kasete alınan seanslar, EFT’yi yazılı sayfalardan çıkartmaları ve gerçek yasamdaki etkinligini göstermesi nedeniyle bu tekniklerde uzmanlasmanız açısından kritiktir. Lütfen bunları ayrıntılı bir sekilde çalısın. Gerçek insanlar ve gerçek sorunlarla yapılmıs olan gerçek hikayelerdir ve ufkunuzu genisletebilirler.

Bazı kisilerin ömürleri boyunca süren sorunlarından bir anda kurtulmalarına ve bazılarının da ısrar gerektirdigine sahit olacaksınız. Bazı siddetli duygusal sorunlarda EFT’nin uygulandıgını duyacak ve kasette eriyip gittiklerini seyredeceksiniz. Ayrıca, tamamen yok olmayan bazı kısmi rahatlamalar göreceksiniz. Kısaca, bu kasetler size mekanik EFT’den uzmanlıga mezun olmak istiyorsanız gerçek deneyim ve gerekli geçmisi saglayacaktır.

Sizi bu kadar çok vaka hikayesine bogmamın bir baska sebebi ise süpheci olamayacagınız kadar çok kisinin EFT’yi kullanarak çarpıcı degisiklikler yasadıgını size göstermek istememdir.

En saglam sekilde yerlestirilmis olan süphecilik bile bu belirgin kanıt barajına dayanamayacaktır. EFT oldugunu söyledigim her sey ve çok daha fazlası.

Bookmarks

« E-Eft Kursu | - »
Seçenekler
Stil