Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hedeflerimiz ve Biz Klubü > Hedef Ön Hazırlık > Hedefler Makaleler

Uyarılar

Hedefler Makaleler hedefe ulaşmak, hedefe ulaşma, hedeflere ulaşmak, hedeflere ulaşma, hedeflere ulaşmanın yolları, hedeflere ulaşmak için, hedefe ulaşmanın yolları, hedefe ulaşmak için

SECRET'İN SÖYLEMEDİKLERİ

Hedef Ön Hazırlık ve Hedefler Makaleler SECRET'İN SÖYLEMEDİKLERİ Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Shamanic ben psikolojinin deneysel tarafına daha çok güveniyorum. Böyle bir konuda adamakıllı psikolojik bir deney yapılmadığı için de yalnızca kendi 'deneyim'imi paylaştım. O an aklıma gelen şeyleri kısaca sözcüklere dökmek istedim üzerlerine uzun uzadıya düşünmedim. Ama yine de her insana ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Hedefler Makaleler telkin cd indir izle İstanbul Hedefler Makaleler nerededir kimdir Hedefler Makaleler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Hedefler Makaleler hipnoz Hedefler Makaleler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Hedefler Makaleler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Hedefler Makaleler kuantum düşünce kitap haberi

SECRET'İN SÖYLEMEDİKLERİ

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-11-2007, 11:11 PM   #11 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
9 Mesajinıza toplam 64 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Regina is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: SECRET'İN SÖYLEMEDİKLERİ

Shamanic ben psikolojinin deneysel tarafına daha çok güveniyorum. Böyle bir konuda adamakıllı psikolojik bir deney yapılmadığı için de yalnızca kendi 'deneyim'imi paylaştım. O an aklıma gelen şeyleri kısaca sözcüklere dökmek istedim üzerlerine uzun uzadıya düşünmedim. Ama yine de her insana farklı tekniklerin iyi gelebileceğini belirttim. Alternatif terapileri kullanıp uygulayan psikologlar da var uygulamayanlar da. Ama her terapi kendi başına değerlendirmelidir ve bizim bahsettiğimiz bilinçaltına 'subliminal' mesaj vermek bilimsel olarak geçerliliği ispatlanmış bir yöntem değildir. Ama bu demek değildirki işe yaramaz. Belki yalnızca 'henüz' ispatlanamamıştır. Benim, metinlerin içeriği, tamamen pozitif kelimeler kullanılması yönünde fazlaca bir titizlik gösterilmemesinin yaratabileceği çelişkili mesajlar (özellikle ego telkininde) vs gibi düşündüğüm ve fazla irdelemek istemediğim başka noktalar da var. Neden irdelemiyorum, çünkü emek verilmiş iyi niyetlerle böyle bir hizmet sunulmus ve birçok insan hayatında önemli gelişmeler kaydetmiş. Her ne kadar yapıcı eleştiri olsa da (ki bence hiçkimse ve hiçbir kuruluş mükemmel değildir ve yapıcı eleştiriden fayda görebilir), eleştiriyor olmak istemiyorum. Ancak siz böyle bir tartışma başlatırsanız, fikrimizi sorarsanız o zaman söylerim ve hatta çeviri vs şeklinde elimden gelen yardımda bulunmaya da hazırım. Yani benim bu siteye ve amacına tamamen iyi niyetli yaklaştığımdan emin olabilirsiniz.

Bilinçaltını çözmeye gelince ben secretla tanıştığım dönemlerde kendimle ilgili çok önemli gerçeklerin farkına vardım. Bilinçaltımdaki en önemli blokları tamamen ortadan kaldırdım. Bunu da bir nevi kendi kendime psikanaliz yaparak başardım. Bir sorunun cevabını bulana kadar resmen kendimle konuşuyordum. Öyle şeyler ortaya çıkardımki. Mesela çocukken çok büyük hastalıklar geçirdim. Buna bağlı şekilde bilinçaltımda ve çevremdekilerin bilinçaltında oluştuğuna inandığım şeyleri daha sonra araştırdım ve birçok psikolojik makalede çıkardığım sonucun aynısını yani bunun genel bir tepki olduğunu gördüm. Söylemek istediğim de buydu. Tabiiki ince nedenleri araştırmalıdır ama bu iş hiçbir zaman çok zorlu bir süreç olmamalıdır. Yani agaçlar yüzündne ormanı göremiyorum gibi bir durum yaşanmamalı asıl amaç akıldan çıkarılmamalıdır. Yoksa bilinçaltı denen labirentte çıkmaz sokaklara sapıp daha kötü hissetme olanağı da var. Tabiiki psikolojik destek alabilecek imkanı olan insanlar öncelikle bazı sorunlarının nedenini ortaya çıkarmak amacıyla bu imkanı kullanmalıdır öncelikle. Ama sürekli mutsuz olmaya hayata negatif bakmaya alışmış insan nedenler ortaya çıktıktan sonra da böyle bakmaya devam edecektir. Ben secretla eş zamanlı psikolojik desteği, olmadı kendini sorgulamayı tavsiye ediyorum. Yani aktif yaklaşımlardan yanayım. Ama hipnozu denemiş biri olarak daha pahalı daha zorlu bir süreç olduğunu etkisinin de sürekli olmadığını düşünüyorum.

Sublimation ise gerçekten de psiologların verimli bulduğu ve sağlıklı bulduğu bir savunma mekanizmasıdır. Buna örnek olarak agresif bir insanın boksör olmak için eğitim almasını, melankolik birinin şair olmasını vs gösterebiliriz.

Son olarak benim kendimde gördüğüm sorun bilinçaltında çözemediklerim değil yıllardan beri gelen negatif düşünme ve adeta acıdan zevk alma ya da acıya sığınma alışkanlığımı değiştirtmekte zorlanmam. Hayattaki herşey gibi bu da çaba gerektiriyor. Hiçbirşey kolay başarılmıyor. Yani ben her zamanki gibi devam edeyim nasıl olsa bilinçaltım temizleniyor gibi birşey mümkün değil. En güzeli hepsini bir arada sürdürmek. Secretta yazılanları ben de yıllar önce farklı kaynaklardan okudum ama en basit şekliyle tabir-i caizse kafama dank edecek şekilde bu bilgiler secretta karşıma çıktı. Tabiiki eksik gedik yönleri vardır ama ısrarla arkasında durabileceğim tek gerçek hayatımın tartışmasız en kötü döneminde, daha önce hem hipnoz hem psikolojik tedavi almış, hem secret tarzı başka kitaplardaki yöntemleri hem subliminal mesajları denemiş biri olarak benim hayatımı kurtardığı ve baştan aşağı değiştirdiğidir. Öğrendiğim bazı teknikleri kullanmaya ara verdiğimde de herşeyin kötüye gittiğini, tekniklere geri döndüğümde yine evin içinde şarkılar söyleyerek dans ettiğimi biliyorum. Sevgiler.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Regina isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-01-2008, 07:30 PM   #12 (permalink)
Mustang
Guest

Ben de bu konuda hayal gibi düşünüyorum.Bizim nesil o muhteşem üçlü ile büyütüldü.İnsan karşılarındakilerin
söyleyecek sözleri olmadığı zaman bunlara sığındığını görmek için büyümek gerekiyor.Tabi aradan seneler
geçip gidiyor.Bu konuda daima pozitif olmak negtifleri itmeği,çöpleri halının altına saklamak gibi geliyor.
Alt 17-01-2008, 12:30 PM   #13 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light

Alıntı:
Regina Nickli Üyeden Alıntı
Ben bu yazılanlara katılmıyorum. Zaten birçok psikolog bilinçaltına direk etki edecek herhangi bir yöntemin beyhudeliğine inanıyor. Adı üstünde bilinçaltı. Bilincüstünde onu ne kadar kontrol edebilir, yeniden programlayabilir ya da silebilirsinki? Böyle birşey mümkün değil çünkü bilinçaltının kendi dili var ve onu bilinci kullanarak görmek, tanımak, çözmek falan mümkün değil. Kendi bilincini ya da birbaşkasının mesela bir psikoloğun ya da hipnozcunun bilincini kullanarak senin bilinçaltını yoluna koyması fikrini şöyle bir düşünün isterseniz, ne kadar gülünç. Tabiiki genelleme yapılabilen bazı durumlarda bu kısmen başarılabilir. Diyelimki çocukken annesi tarafından sürekli dayak yemiş bir insanın yetişkinliğinde bilinçaltının onu ne yönde etkileyeceğini tahmin etmek zor olmayabilir. Bu yüzden de bazı çözümler getirilebilir. Ama sonuçta herşey gelip kişinin davranış yapısını ve olaylara tepkisini değiştirmek için verdiği karara dayanıyor. Psikanaliz de, cognitive psikoloji de. Hipnozsa bunu kişinin dah apasif katılımıyla sağlamanın bir yolu. Düşününki benzer şeyler yaşamış iki kişiden biri seri katil biri din adamı olabilir. Demekki önemli olan bilinçaltımızı oluşturan deneyimlerimiz ya da bilinçaltındaki acılarımız değil bunlarla davranıisal olarak nasıl başettiğimizdir.

Bir de secretta önemli bir noktayı gözden kaçırmışsınız, o da sevgi. Her sorunun sevgiyle halledilebileceği söyleniyor. Bu idealist bir saçmalık değil gerçekten işe yarıyor. Hayatımızı zorlaştıran şeylerden bazıları insanlar arası iletişim, öfke, kin, inançsızlık, tedirginlik, sürekli eleştirel bir tutum takınmak, kabalık, hoşgörüsüzlük ama en önemlisi kendine güvensizlik. Çoğu sorunun altında insanın kendine güvenmemesi yatıyor. Kendini sevince insan kendine güveniyor. Kendini mutsuz bir hayata mahkum etmiş herkes kendine güvenmediği için bunu yapmıştır, kompleks ve korkularından dolayı yapmışitır. Güzellikleri hakettiğine inanan, kendini seven kendine güvenen hiçkimse kendi için kötü deneyimler seçmez.

Secret benim gerçekten de hayatımı değiştirdi. Bu site de çok iyi niyetlerle yapılmış birçok insanın da yarar sağladığına gerçekten inandığım teknikleri içeren bir site. Ama herkesi farklı teknikler etkileyebilir. Hipnoz, bilinçaltı mesajları vb teknikler bana biraz işten kaçmak ve kolaycılığı seçmek gibi geliyor ve en büyük gücü ve avantajı placebo ilaçların yarattığı etki. Büyü de böyle alternatif terapiler de. Ama çoğu insan için işe yarıyor. Benim için ise bilinçli bir şekilde davranış ve düşünce sistemimi değiştirme çalışmalarımı durdurmama neden olduğu için (sanırım bundan) işe yaramadı ve secretla tanıştığım zamandan beri ilk kez psikolojimin kötüye gitmesine neden oldu. Sizin bastırmak diye bahsettiğiniz şey aslında aşmaktır. Diyelimki bir insan çok kötü bir deneyim yaşadı ve r noktasına geldi. Sonra secret yöntemiyle psikolojisini düzeltti, yaşadığı şeyi 'bastırarak'. Diyelimki dediğiniz oldu ve sonra tekrar bazı düşünceler o kişiyi rahatsız etmeye başladı. O düşünceler hiçbir zaman o ilk andaki yoğunluğunda olmayacaktır. Çünkü aray azaman girecektir, kişi pozitif düşüğnmeye kendini sevmeye alışmış olacaktır ve daha sağlıklı bir şekilde o düşüncelerle başedebilecektir. Zaten yapılabilecek tek şey affetmek ve ileriye bakmak ve secretla yapılan da bu.

Psikologların kabul ettiği ve sağlıklı bulduğu tek bir savunma mekanizması var. O da sublimation denilen, kişinin kendini sanata estetiğe ya da bir amaca adayarak sorunlarından uzaklaşmasına verilen ad. Secretın bundan hiçbir farkı yok çünkü her alanda gelişmemeizi ve kendimizi sevmemizi sağlıyor. Sevgiler...
yüzlerce çeşit hipnoz yöntemi ve binlerce hipnozitör var
hipnoz işe yaramaz ve geçicidir sözü sadece sizin öznel deneyiminizi ifade eder
genelleme yapabilmeniz içinde bu alanda çalışan herkezi bilmeniz tanımanız ve araştırmanız gerekir...
bilinçaltı kontrol edilemez buda yanlış bir söz bilinçaltı yönlendirilebilir ne ile yönlendirilir bilinçle tabiki.... bilinçaltını çözmek sözüde yanlış... bilinçaltı çözülmez bilinçaltında oluşan problem çözülür ikisi çok farklıdır
hipnoterapist senin bilinçaltını kontrol etmez bilincini susturarak(tamamen değil kısmen) başka bi ifadeyle sorgulayan beyni aşarak bilinçaltına seslenir onun diliyle yeni davranış ya da düşünce biçimini kabul etmesine yardımcı olur
hipnoterapistin yaptığı toprağa tohum atmak gibidir o tohumun büyüyüp ağaç olmasını istiyorsanız
onu sulamak gerekir oda size kalmıştır..
çünkü her türlü hipnoz otohipnozdur....
son olarak bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamaya dikkat edelim
onun dışındaki söylediklerinize katılıyorum

keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-01-2008, 05:38 PM   #14 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
9 Mesajinıza toplam 64 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Regina is an unknown quantity at this point

Ben bi tartışmaya girmek istemiyorum ve gayet alttan alan bir dille yazıyorum ama 'bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak' tarzı suçlamalarda açıkçası canımı sıktı. Ben zaten kendi deneyimlerimden yola çıkarak fikirlerimi paylaştığımı çok açık şekilde belirttim, bunlar yanlıştır değil, 'yazılanlara katılmıyorum' tarzı bir cümle kurmayı tercih ettim. Bu fikrimi belirtme ihtiyacı duydum çünkü benim kişisel olarak çok işime yaramış olan ve inandığım bir yöntem eleştirildi (sanırım hipnoz ve secret konusunda çok bilgili, tüm hipnazitörleri ve secrettan fayda görmüş herkesi incelemiş biri tarafından, ne de olsa benim ağzımı açmam için bunu yapmış olmam bekleniyor!) Ben hipnoz işe yaramaz ve geçicidir diye kestirip atmadım zahmet edip okursanız. Herkes için farklı yöntemler etki eder 'benim' için ise kendi çabamla düşünce ve davranış biçimimi değiştirmek etkili oldu dedim. Ayrıca insanlar sigarayı bırakmak için diyelimki, ya da başka daha küçük sorunları için bile büyük paralar vererek en az 5-6 seans olmak üzere hipnoz terapisine başvuruyorlar ama birebir karşılıklı, işin içine psikolijik destek de katılarak,kişiye daha özel işlem uygulanmasına rağmen yine de sonuç her zaman olumlu olmayabiliyor. Halbuki siz herkese birden hitab etmesini beklediğiniz bu telkinler hakkında en ufak bir eleştiriyi kabul etmiyorsunuz. Bilinçaltı da karanlık bir nokta o yüzden kabul edemediğim sanki bilimsel bir gerçekten bahsediliyormuş, siz de bilinçaltı konusunda otoriteymişsiniz gibi eleştirel bir tarzda kullandığım kelimeleri 'yanlış' kabul ederek cevap verme tarzınız. Benim söylediğim şey bilinçaltı karanlık noktadır, bilinç altıyla ilgili bilinmeyen bilinenden fazladır, bilinen kısmı da zaten hipotezden ibarettir, brain scanning tarzi bilimsel tekniklerle henüz ispatlanmış birşey yoktur ve bilinçaltının sorun yaratan karanlık bir yer değil hayatımızı kolaylaştıran bilgeliğimizin kaynağı bir boyut olma ihtimali de mesela New Scientistin sanırım son sayısında belirtilmiştir. O yüzden bir iş yapıyorsanız en başından sorgulamanız gereken fikirlerinizin ne kadar göreceli ne kadar tartışılmaz olduğudur ki bu dünyada eleştiriye karşı hoşgörüsüz olan herkesin yaptığı işe zaten süpheyle yaklaşmak lazımdır.
Regina isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks