Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-11-2007, 07:47 PM   #9 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: SECRET'İN SÖYLEMEDİKLERİ

sevgili regina daha önce kendi günlüğüne de yazmıştın ama oradan cevap vermek kısmet olmadı canım...
umarım hayatınla ilgili durumların olumlu yönde değişime başlamıştır...

yukarıdaki yazını okurken ne kadar çok içsel çelişki yaşadığını fark ettim.. bunları da en kısa zamanda dengeye otutabilmen dileğiyle...

psikolog olarak bir çoğumuzdan daha iyi bilmen gereken bir konuda bu çelişkili ifadelerine malesef tam olarak katılamayacağım...
eskiden de bir çok doktor açık kalp ameliyatı yapmanın yada bilimadamları uzaya gitmenin beyhudeliğine inanırdı...
yada matbaa kurmanın beyhude davranış olduğunu söyleyen ecdatlarımızın torunu olarak bu satırları yazmış olmak üzücü...

umarım olumlu yeniliklere açık ve uygulayıcı bir doktor olursun...

bilinçaltı na müdahale ederek kişiler üzerinde hatta kitleler üzerinde müthiş değişikliklere yol açacak çalışmalar yapılmıştır...
bunların bir çoğu bizlerin burada telkinlerde kullandığı sistemlerden biraz daha farklı ve etkilidir.. ama özünde aynı işlem gerçekleşir..

bir çok askeri kuruluş ve gizli servis örgütleri de bu sistemleri kullanmaktadır...
bu örnekleri uzun uzadıya tekrarlamak istemiyorum ama itiraz ettiğin konuyu ve kabullenemediğin durumu secret ile
hayatına uygulamaya çalışman burada düştüğün çelişkidir...

şu anın senin yarının için bilinçaltına attığın bir tohumdur...
yıllardır attığın tohumları görmezden gelerek bir anda tertemiz br bahçeye sahip olduğunu düşünmek büyük bir yanılgıdır...
bahçende ayrık otlarıda var.. en sevdiğin çiçeğine ağacınına dolanmış olan zehirli sarmaşıklarda...
o bahçeye girip bir peyzaş düzenlemesi yapmaya kalkışırsan eline dikende batacak burnuna kötü kokuda gelecek..

bunları yok ferzediyo olman yada suçu telkinlere veyahut başkalarına atıyo olman bu durumun olmadığı yada görmezden gelmen
hayatında bir daha sorun çıkarmayacakları anlamına gelmez... hazır çözülmelerin başlamışken nacizane tavsiyem üzerine gitmendir...

davranışsal olarak olaylarla baş etme yöntemlerimiz ise tamamen bilinçaltımızda oluşturduğumuz geleceğe bakış kodlarımıza bağlı olarak değişkenlik gösterir..
secret da bunu yaptırmaya çalıştırmaktadır zaten.. ama içsel sesimize ve bilinçaltı yankılarımızı oturup dinlemessek eğer...
hayatın sırrını... kuranın şifresini... tevratın gizemini.. incilin gizini öğrenmemiz bize hiç bir şeyden başka birşey sağlamaz...

sevgi secret ın özünde ki nokta değildir... insanın ve yaşamın özündeki noktadır.. herşey bir damla sevgiyle başlar ve tüm evreni kaplar..
sevginin özünde herşey vardır... nefret de başarızlıkta sevgiye dahildir... kötü kokuları bilmeseydik gülün mis koktuğunu nereden anlayacaktık ki..
herkese farklı terapilerin iyi geleceği ve sevgi ile yaklaştıkça her konunun üzerinde çiçekler açacağı görünüşüne bende katılıyorum...
ama kendimizdeki her yönü sevgiyle kabul etmeliyiz..
alternatif diye adlandırdığın bir kenara attığın çoğu konu şu an kabul gören tıp biliminin temelini oluşturmuştur.. önünü açmıştır..

yeni buluşlar diye ortaya çıkarılan bir çok tedavi yöntemide yüzyıllar öncesinden tatbik edilmektedi..
mimar sinan dı zannedersem yaptırdığı bir çok hasta bakımevinde
su sesleri ve akustik kullanılarak kişinin rahat ve huzuru bulmasına yardımcı olmaya çalışırken..
bu gün resmi olarak ta kanıtlanmış bir çok müzikle tedavi yöntemi uygulanmaktadır... (yeni buluş olarak)

secret da da bahsedilen bunların yeni buluşlar olduğu değil yüzyıllardır bilinmesine rağmen insanların bir çoğunun görmezden geldiğidir...
dolayısı ile bizlere sunulan bir çok yöntem bizden önce secret ın farkında olan insanlar tarafından önümüze serilmiş olan güzelliklerdir...

kendimiz daha yeni öğrendik bu sırrı diye eski öğrenenlerin uygulamalarını bir kenara atmak ise
çıkarmaya çalıştığımız at gözlüklerimizin farklı bir modelini takmaya benzer..

hayatımızı zorlaştıran konuların neden bize doğru geldiğini öğrenmeden tekrar tekrar karşımıza çıkmalarını engelleyemeyiz...
affederek yolumuza devam etmemiz gerekir evet ama kimi affedeceğini bilmeden ortaya söylenmiş af sözleri gideceği adresi bulamayabilir...
sonra en ufak bir engelde düşünürüz ben herkesi affetmiştim ama..
ama ile ile biten yada başlayan cümleler kurmamak için olayların temelini bilmemiz gerekir...

ben şimdi sana tedaviye gelsem... aman boşver geçmişi çek üstüne bir çizgi hayatı sev sevgi herşey... affet herkezi ve yoluna devam mı diyeceksin..
geceleri karanlıktan neden korktuğumu bulmadan bana karanlığı sevmeyi nasıl öğretebilirsinki...
bu gün severim belki ama yarın yine korkabilirim.. bunun için korku kodumu çözüp yerine güven duygusunu koymadan yoluma nasıl devam edebilirim ki..
tecavüze uğradığı için cinselliği ve erkkeleri kötü tanımlamış bir kadın neyi seveceğini bilmeden nasıl yoluna devam eder...
resim yapıp piyano çalarak bu korkusundan nasıl kurtulur... hangi doktor bunun bir tedavi olduğunu kabul eder..
bilinç altında tecavüz ve yaşadıklarının kendisinde bıraktığı bilinçaltı mesajları değişmeden nasıl aşık olur...

psilogların kabul ettiği ve sağlıklı bulduğu tek bir savunma mekanizması yoktur..
bu konuyuda bu şekilde noktalandırmamanı tavsiye ederim..
bilim her koşulu bu şekilde tek nokta koyarak sonuçlandırsaydı her konuyu bu gün çığır açan gelişmeler hayatımızda olmazdı...

bilinçaltımıza yeniden yapılandırmaya çalışmayı işin kolayına kaçmak diye mi adlandırıyorsun..
psikolojinin bu kadar içinde olan birisinden bunu duymak beni çok şaşırtı..
asıl işten kaçmak bilinçaltının bize gösterdiklerini yoksaymaktır bence..
bu tıpkı tarihi bilmeden geleceği şekillendirmeye benzer..
burada uygulanan telkinler v.b. diğer yöntemler olaylara kalıcı çözümler üretmek adına atılan adımlardır..
bilinçaltımızdan çıkan kötü kokuları oda parfümü sıkarak bastırmaya çalışmak ise elimizde bir kutu parfümle
kısacık temiz kokulu anlar yaratmaya çalışmaktan başka bir şey değildir.. secret daki sırları daha derinlerinde hissedebilmen dileğiyle...

sevgiler..