“Yakınım, Dostum” Dediklerinizin Aslında Sizi Kıskandığını Gösteren 7 Davranış

0
3347

O dostum dediğiniz kişinin hiç sizi kıskanabileceğini ve sahip olduklarınıza haset edeceğini düşündünüz mü? Son zamanlarda ne yapsanız, sizi eleştirip yermeye mı çalışıyor yoksa? Belki de daha yeni fark ettiniz bu durumu ancak aslında size bunu yapan en yakınınız ve dostum dediğiniz kişi olduğu için bu yakıştırmayı yapamamış olabilirsiniz.
Kıskançlık, ilişkileri öldüren en güçlü zehirlerden bir tanesidir. Çok güvendiğiniz birinin sizi kıskandığı gerçeğini kabullenmek oldukça zordur. Çünkü o çok güvendiğiniz “dostunuz”, sizin en yakın ilişki kurduğunuz ve özel bir bağ kurduğunuz insandır. Ancak, bu kişi gizlice veya açık bir şekilde size karşı bu kıskanç tutumu sergiliyorsa, bu ilişkiyi sürdürmek sizin için oldukça acı verici ve hatta tehlikeli bir hal alabilir.
Bazı insanlar yaradılışlarından ötürü asıl duygularını saklamayı iyi becerirler. Bu durumda, buna bir açıklık getirmek ve gerektiğinde nokta koymak sizin için bir hayli zorlaşır. Ancak ne olursa olsun bu tür insanlar bir açık verecektir. Aşağıda bahsedilen 7 farklı tehlikeli davranış ve özellik bu tür insanları fark etmenizi ve anlamanızı sağlayacaktır.

1. Sizi Taklit Eder

Kıskanan birini, sizi her konuda taklit etmeye çalışmasından kolaylıkla fark edebilirsiniz. Kendiniz için yeni bir elbise alırsınız, sizden gördükten hemen sonra aynı markadan aynı elbiseyi alır veya hırs yapıp daha iyisini ve daha pahalısını alır. Kıskançlık duygusunun dostluğunuza sızdığını ve tehlikeli bir hal aldığını bu davranışlardan anlayabilirsiniz.

2. Sizin Mutluluğunuza Ortak Olmaz

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

İnsan mutluluğunu en yakınım dediği dostuyla paylaşmak ister. Yeni bir işe girdiğinizde, evlendiğinizde, kilo verdiğinizde, sevgiliniz size çiçek aldığında birileriyle paylaşmak istemeniz gayet doğaldır. Mutluluğunuzu ve coşkunuzu paylaşırken de, karşınızda sizinle mutlu olan ve coşkunuzu paylaşabilen samimi bir dost istersiniz. Sizi kıskanan biri emin olun karşılığında çok kuru ve samimiyetsiz bir tepki verecektir. Yüz ifadelerini ve vücut hareketlerini iyi gözlemlerseniz, karşınızdaki o kişinin aslında sizi kıskandığını kolaylıkla fark edebilirsiniz.

3. Sizi Alaşağı Etmeye Çalışır

Şu hayatta ne yaparsanız yapın sizi eleştiren ve başarılarınızı aşağılayan birine “dostum” demek kadar zor ve üzücü bir durum yoktur. Hayatınızda size sürekli böyle davranan biri olduğunda, zamanla ve doğal olarak onun söylediklerine inanıp, öz güveninizi kaybetmeniz olağandır. Bu kesinlikle kıskanç birini anlamanızı sağlayacak çok önemli ve tehlikeli bir özelliktir. Lütfen böyle ilişkilerden sakının.

4. Mutluymuş Gibi Yapar

Mutluluğunuzu ve bir başarınızı paylaştığınızda bazen sizin adınıza çok mutlu olmuş gibi bir davranış sergileyebilir. Bu becerisiyle de adeta içindeki şeytanı harekete geçirir. Böyle insanları iyi gözlemlemeniz gerekir. Zannettiğinizden daha tehlikeli olabilirler. Birinin samimi ve sıcak bir ifadeyle sizin adınıza mutlu olması var, bir de samimiyetten uzak bir şekilde mutlu olmuş gibi yapması var; bu farkı kolaylıkla anlayabilirsiniz.

5. Sizden Uzak Durmaya Çalışır

Daha önce hiç arkadaşınız birlikte plan yapmışken buluşma vakti geldiğinde bir anda meşgul olduğunu söyledi mi? Bak sen şu işe! Niyeyse en yakınım dediğiniz dostunuz sizinle takılmak istemiyor artık. Bunun tek sebebi sizin mutluluğunuzun, kıskanç birinin kendi iç dünyasındaki mutsuzluğunu hatırlatan daimi bir görev görmesidir.

6. Ortak Arkadaşlarınızın İlgisini Çekmeye Çalışır

Eski arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz zaman, tüm dikkat ve ilgileri kendi üzerine çekmeye çalışarak sizi sabote etmek ister. Onu yiyip bitiren kıskançlığın dışa vurumu bu şekilde yansıyabilir. Ortamlarda popüler olmak adına sizi etkisiz ve silik bir hale sokmaya çalışır.

7. Başarılarınızın Şans Eseri veya Tesadüf Olduğunu İddia Eder

Başarılarınıza kılıf uydurmaya çalışıp emek ve uğraşlarınızı görmezden geliyorsa, hayatınızdaki o kişi kesinlikle sizi kıskanıyordur. Bir başarı elde ettiğinizde, bu başarıyı şans eseri gibi göstermeye çalışır. Ancak yine de altında ezileceğinden ve aşağılık kompleksine gireceğinden dolayı, kendi benzer tecrübelerini süsleye süsleye anlatarak başarınızı küçümser. Anlayacağınız, çevrenizde biri böyle bir tavırla size yaklaşıyorsa, dikkat etmenizde fayda vardır. İşler iyice çığırından çıkmadan bu ilişkinizi gözden geçirin.
kaynak: boldsky.com/insync/pulse/2013/signs-your-best-friend-is-jealous-033643.html

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Buraya ilk defa geliyorsanız, ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım.2005 yılından bu yana bir milyon üzerinde kişi telkin MP3 lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Lütfen sonuna kadar okuyunuz.

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa bir şey sizi engelliyorsa çekirdek inançlarınızı değiştirin?

Büyük ihtimalle internette gezinirken çekirdek inanç ve telkin cd ler ile ilgili bir şeyler duymuşsunuzdur ve kendi kendinize sormuşsunuzdur.Çekirdek inanç nedir?

Ben Atakan Sönmez.1977 yılında istanbul'da doğdum.1995'de Boğaziçi üniversitesine girdim.Bir şeyler beni engelliyordu ve hayatımda hep aynı şeyler tekrar ediyordu.. Odaklanamıyordum mutsuzdum ve güvensizdim.Sadece sınav kazanmak yetmiyordu.

Yöntem neden oluştu?

Bir çok şeyi denedim kitaplar okudum hipnozu denedim hatta üniversiteyi bıraktım.Hipnoz olmadan uykuda dinleyebileceğim mp3 ler aradım.Türkçe yoktu ingilizce olanlarda etkili değildi.Kendim kayıtlar yapıp dinlediğimde ilk başta sonuç alamadım.

Neden Farklı?

Bir gün bir kayıt sırasında tesadüfen mikrofonum arızlandı ve ses yükselmeleri oldu.Bu şekilde ritmli kayıtlar dinleyince oldukça etkili oldu.Önce bu telkinleri kendim dinledim ve bir blog sitesi açtım... Bu telkinler sayesinde hiç olmadığım kadar mutlu ve güvenli hissetim.Okula geri döndüm ve aynı yıl Boğaziçi üniversitesi ile birlikte iki üniversite bitirdim.Üniversitede ses frekansları üzerine eğitimimimi kullanıp bu yöntemi geliştirdim ve ritmotransı oluşturdum...

2005 yılında bu telkinli mp3 leri hayatimdegisti.com da ücretsiz olarak paylaştım.Bu sitenin forumuna 80.000 kişi kayıt oldu ve  günlüklerinde değişimlerini paylaşan binlerce kişi oldu...

2008 de telkincd.com u açtım bu sitede 400 e yakın kişiye özel subliminal özel mp3 ler var....Bu siteye girenler özel konularda 32 tl den telkin mp3 ler alabiliyorlar...

Çekirdek İnanç Nasıl Ortaya Çıktı?

Çekirdek inanç sitesini ise 2010 yılında açtım.Eğer bir şeyler sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çocukluğunuzda bilinçaltınızın aldığı kararlardır.Bu kararları telefonla yüzyüze yada online bir form ile size özel tespit edip 20 adet telkin hazırlıyoruz.Bu çalışmamız en çok tercih edilen en kapsamlı çalışmalarımızdır.

Nasıl tespit ediliyor ve çözüm için neler yapılıyor.

Çekirdek inanç çalışması telefonla yüz yüze ya da online bir form ile yazılı tespit edilir.Çekirdek inançlarınız bir tanesi baskın olmak üzere 10 adete yakındır. Tespit sonrası subliminal bilinçaltı cd leri hazırlanır. Bu kişiye özel mp3 leri günde 6 saat uykuda ya da uyanıkken dinleyebilirsiniz.

Çalışma sonrası neler değişecek?

Çekirdek inanç sonrası size özel hazırlanan mp3 leri dinlediğinizde amaç rahatlamak değildir.İlk 10 gün değişimleri siz farkedeceksiniz. İlk 45 gün sonunda ise çevrenizdekiler değişimi fark ederler.Daha dik yürürsünüz göz temasınız kuvvetlenir endişenin yerini mutlu hissetme hali alır.İş ve ilişkilerde yaşanan olumsuz tekrarlar düzelir.Tepkileriniz daha net olur.Böylece bazı kişiler sizden uzaklaşır.Yorumları inceleyerek oluşacak yüzlerce etki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..Bu sitede tespit sonrası  bilinçaltı cd leri hazırlanır.Böylece tek seans sonrası uykuda dinleyeceğiniz cd ler ile daha kısa sürede sonuçlar alırsınız.

5 dakikalık ön tespit nedir?Telefonuma ücret yansıtılır mı?

çekirdek inanç logo5 dakikalık ön tespitte aradığınız telefonlar sabit no ve vodafone’dur.Aşağıdaki butona basarak arayabilirsiniz.Standart dakikanız dışında bir ücret yansımaz.Telefonla bir kaç soru sorularak yapılan ön tespittir.Detaylı çalışmalar ücretlidir. 

Çekirdek inancım  nasıl temizleniyor?

Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.

Hipnoz gibi bir şey mi ve nasıl böyle değişimler sağlıyor?

Hipnoz gibi ama tam olarak değil.Hipnozda uyku hali gerekir.Bu çalışmada önce  çekirdek inançlarınız belirlenir.Dinleyecekleriniz size özel hazırlanan mp3 lerdir.Bu mp3 lerde müzik sesi duysanız da arka planda pozitif telkinler vardır.Hipnozdan daha etkilidir ve kullanılması daha pratiktir

Telefonla çekirdek inanç bulma süreci nasıl işliyor?

Aradığınızda   ücretsiz 5 dakikalık bir ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanc bulmanın size faydası olup olmayacağını belirliyoruz.

Eğer faydası olacağı ön tespit sonucu anlaşılırsa randevu alıyorsunuz ve 2 ay içinde  ortalama 40-60 dakika arası bir seans görüşmenin sonucunda uzmanımız Özlem Şahin çekirdek inancınızı belirliyor. Buna yönelik çözüm için çalışmalar yapıyor.

Ayrıca Çekirdek İnancınıza uygun isme özel ve sizin kişilik yapınıza özel hazırladığımız subliminal telkin CD yapıyoruz. Görüşme sadece bir kez yapılmaktadır. İlk etkiler ortalama 1 haftada çıkar.Genelde değişim fark etmek için  sizi bir ay görmeyen arkadaşınızla görüşün.Arkadaşınız mutlaka değişimi fark edecektir.Bunun gibi güzel haberlerinizi bizimle paylaşın sitemizde isimsiz yayınlayalım.

Başarı hikayeleri var mı?

Çekirdek inanç gizlilik prensibi gereği isim vermeden samimi başarı hikayelerinden sadece 3 tanesi okuyun. Son 10 yılda toplam 4500 üzeri başarı hikayemiz oldu hatta  günlük tutanlar var.Gizlilik prensibi gereği bizi arayan hiç kimseye sms ya da mail atmıyoruz.

Peki Hiç fayda görmeyen olmuyor mu?

Çekirdek inanç çalışması 2010 yılından beri yaşam boyu garantilidir ve başarı oranı %90 üzerindedir.Her ne kadar dinlenilen telkinlerin etkileri kişiden kişiye değişse de eğer fayda görülemezse önce ücretsiz destek verilir yine fayda olmazsa ücret iadesi yapılır.Bu iade  sistemi   sözde değil gerçektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here