EGZERSİZ VE SPORDA HAKİKATLER VE DOĞRU BİLİNEN FAKAT EN ÇOK YAPILAN YANLIŞLAR NELERDİR?

0
4563

120 dakika cardio (aerobik) yaptığınızda karbonhidrat sonra yağlarımız yakmaya başlar çünkü vücudumuz yağ yakma moduna girmiştir.
Bu konuda yani yukarıdaki bilginin yanlış olduğuna dair yüzlerce araştırma yapıldı…
Araştırma ABD Laval üniversitesinde Baylor tıp fakültesinde, South wales üniversitesinde, Harvard ve Tuft üniveristelerinde yapılmıştır.
Genellikle bana gelen yanlış bilgiler çoğunlukla şöyledir.” Vücudumuz 20 dakika kardio (aerobik) yapmadan yağ depolarımızdaki yağları azaltmaz”. Bu inanışlar böyle oluncada kişiler sıkılsa da, yorulsada “ yahu madem yağ yakma moduna başladıktan 20 dakika sonra giriyoruz o zaman en az 40 dakika koşayım, aerobik yapayım, bisiklet yapayımki hiç olmazsa son 20 dakika yağ yakabileyim” diye düşünüp işlerinin sıkışıklığı arasında bu zamanı sıkılsalarda yaratmaya çalışmaktalar.

Yapılan onlarca maksimal kalp atım sınırı hesabından sonra güya” yağ yakma sınırınızı” bulursunuz ve de 20 dakika sonra yağlarınız yanmaya başlar! Saçma! Ve bundaki hakikat payı çok az.
Egzersiz yaparken zorluk derecesine göre hem karbonhidrat hemde yağ yakılır. İkisinin yanma oranı, egzersizin değişen zorluğuna göre oranda değişir. Ayak uçlarında yürür gibi çok az zorlukta bir egzersiz yaptığınızda çoğunlukla yağ depolarından halbuki kısa süreli hızlı koşu (sprint) yaparken daha çok enerjiyi karbonhidrat depolarından çekersiniz %60 ‘lık bir çaba harcadığınızda vücudumuz enerjisinin yarısına yakınını karbonhidratlardan çeker. Yarısınıda yağ depolarından.
Bu yüzdendir ki birçok egzersiz bilimcisi, antrenör “ maksimal eforun %60 -70 arasında çalışmanızı isterler.
Olayı bu kadar kısa anlatıp geçmek istemiyorum daha bir çok araştırma var.
İlk konu egzersiz yaparken yaktığımız total kaloridir. Şayet yürüyorsanız ve 100 kalori harcıyorsanız bunun% 85’i yağ depolarından çekilir, bu 100 kalori yakımı orta şiddette koşu ile yaktığınız 400 kalorideki 200 kalorinin yağlardan gelmesinden daha az daha etkisizdir.
Bu yağlardan enerji harcanımıda 800 kalorilik sprint intervalleri çalışıpta bu 800 kalorinin 300’ünün yağ depolarından temin edilmesinden daha azdır.
Bir çok ABD spor hekimliği üniversitelerinde yapılan araştırmalarda; daha kısa yüksek zorlukta, yapılan cardio antrenmanlarının aynı sürede yapılan düşük zorluktaki aerobik antrenmanlardan daha çok yağ kaybettirdiği bir çok kez ispatlanmıştır.
Bu yüksek zorluktaki egzersizlerin neden sabit, devamlı aynı güçte yapılan aerobik egzersizlerden fazla yağ yaktırdığı mekanizma henüz tam olarak açıklanmasada bilim adamları ;
• 24 saatte artan istirahat metabolizması (RMR)
• Gelişen insülin hassasiyeti (kastaki egzersizden sonraki)
• Kastaki yüksek miktarda yağ oksidasyonu
• Yağ yakımına yardımcı olan büyüme hormonu faaliyetinin ateşlenip artması
• Katekolaminler seviyesi (vücudumuzun ürettiği kimyasallar adrenalin , noradrenalin yağ metabolizmasını artırırlar
• Ağır egzersizlerin iştahı bastırması ile açıklıyorlar.
#2 EGZERSİZ YAPARSAM YAĞLARIM KASA DÖNÜŞÜRMÜ?
Buna benzer sorular fitness salonları işlettiğim ve antrenörlük hayatım boyunca hala bana sorulanlardan biri oldu.
Yağ dokusu ve kas dokusu tamamen birbirlerinden ayrı yapılardır. Bunları sadece kendi içinde artırır, azaltırsınız. Asla birbirine dönüştüremezsiniz. Bilim insanları buna “ Transmogrification imkansız” derler. Egzersiz veya tıpta ayrı ayrı ele alınır, birine odaklanırsınız. Her ikisine de aynı zamanda odaklanamazsınız. Yani bir antrenman süresince hem kas geliştirmek hemde yağ yakma antrenmanı artık spor biliminde, egzersiz fizyolojisinde tavsiye edilmeyen bir çalışma olmuştur. Her ikisini birbirine karıştırmak birbirlerinin gelişim enzimlerini etkileyip zarar vermektedirler.

Yağ kaybetmek alıştığınızdan daha az enerji (yağ) almakla, vücudumuzun ihtiyacından az olarak gerçekleşir. Enerji olarak yağlar kullanılır.
Kas geliştirme vücudun ihtiyacı olan enerjiden daha fazlasını zaman zaman almak gerektirebilir. Bu yalnızca daha etkili kas geliştirmek için değil birazda yağ depolamak için gerekebilir.
Birincide yani yağ konusunda kalori kesilmesi, ikincisinde kas ve yağ artımı yapılır (bulking)
Kulağa ümitsiz vaka gibi gelebilir ama hemen moraliniz bozulmasın.
Doğru beslenme (diet) uygularsanız kastan çok yağ kaybedersiniz (cutting- sırasında)
Bulking yani ölçü, kas hacmi kazanırkende daha az yağ daha çok kas kazanabilirsiniz çeşitli beslenme ve egzersiz hileleri ile (sihirbazlık değil) tüm vücut kompozisyonunuzu değiştirebilirsiniz. Bu sebeptendirki bazı elit sporcular ağırlık çalışıp 75 kgda %15 vücut yağına sahipken 90 kiloya kaslı olarak çıkıp %8 vücut yağı ile harika ölçülü (bulk) vücuda sahip olurlar.
Bu kaslarınızı artırıp ölçü alırken aynı zamanda yağ oranınızı azaltabilirsiniz anlamına gelir. “KAS DOKUSU YAĞ DOKUSUNDAN ÖZGÜL AĞIRLIK OLARAK 5 MİSLİ AĞIRDIR”.
Daha çok yağ yakmak istediğinizde yüksek zorluktaki interval egzersizleri deneyin (HIİT: High ıntensity ınterval training) Bunun için ya açık havada koşun, hızlı koşun, yürüyün sprint (depar) yapın.
Yada koşu bandı, eliptical veya bisikletet aerobik ve anaerobik tempolarda değişik zorluklarda çalışın.
Normal standart bir HIİT yi şöylede yapabilirsiniz:
• 2-3 dakika yavaş tempoda çalışıp ısınmış olun
• 30 ile 60 saniye arasında tüm gücünüzle zorlu, hızlı çalışın (yeni başlayan iseniz 30 saniyede ve biraz yavaş tempoda çalışın fakat hedefiniz zorlu 60 saniyeye ulaşmak olsun.
• Zorlu interval sonunda yavaşlayın 30-60 saniye yavaş tempoda çalışın. Tekrar belirtirsek şayet bu tip egzersizlerde yeniyseniz dinlenme periodunu 90-120 saniye arasında yavaş çalışarak geçiştirebilirsiniz. Kalbiniz çok fazla atıyor ve bu 2 dk dinlenme anında hala nefes nefese iseniz dinlenmeyi biraz daha uzatabilirsiniz.
• Bu devirli çalışmayı 20-30 dakika sürdürmeye çalışın.
• Sonunda 2-3 dakika çok yavaş soğuma perioduna geçin.
“HİÇBİR AEROBİK EGZERSİZ %100 Aerobik hiçbir anaerobik egzersiz %100 anaerobik değildir”. Şayet daha çok yağ yakmak istiyorsanız TABATA İNTERVAL PROTOKOLUNU deneyiniz bu sistemde 40 saniye zorlu (itensive) çalışıp 20 dakika yürüme temposunda çalışabilirsiniz. Egzersiz nabzı 130- 170 arasında, dinlenme nabzıda 100-130 arasında olmalı. Nabız 120’ye inince tekrar 40 saniye hızlı/ zorlu yüklemeleri 10-20 kez deneyin.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

HATIRLATMA…………….
• Birkaç dakikalık zorlu, yüksek şiddetle yapılan interval egzersizler (HİIT: High intensity ınterval training) uzun süreli ve yavaş tempoda yapılan aerobik egzersizlerle (LIAE: Low Impact Aerobic Exercises) aynı hatta onlardan daha etkili olabilir.
Yalnız yüksek zorlukta olması şartıyla
• HIIT tipi egzesizlerin yağ yakmada Aerobik egzersizlerden daha iyi olduğu anlaşıldı.Harvard ve California üniversitelerinde yapılan araştırmalarda, HIIT,lerin Hormone Sensitive Lipase-HSL artırarak acil enerji ihtiyacı için yağ hücrelerinden yağları daha çabuk çözülmesini sağlıyarak ( Lipolitik aktivite- Lipoliz) kana serbest yağ asitleri olarak geçmelerini sağladığı (FFA= Free Fatty Acids) ve enerji olarak yakıldıkları tespit edildi. İşte ağırlık çalışmalarının ve İnterval antrenmanların bir faydası daha…
• Belirli kayıplar oluşmadan 2 hafta kadar egzersiz yapmasanız da fitness durumunuzu koruyabilirsiniz. Haftada birkaç kez düzgün çalışmanız formunuzu daha uzun korumanıza sebep olacaktır.
• 3 ay bilinçli ağırlık çalıştığınızda kaslarınızın belirli şekilde geliştiğini görürsünüz. Dayanıklılığınızı geliştirmek , belirgin hale getirmek 6 haftalık iyi bir çalışmayı gerektirir. Hücresel seviyede sağlığınızın ve performansınızı gelişip düzelmesini başladıktan birkaç gün sonra hissedersiniz.
• Soğuk havada spor yapmanız akciğerlerinizi biraz üşütebilir fakat sıcak havada egzersiz yapılması 100 kişiden 4-20 sinde (%4-20) astım krizi başlatabilir.
• 21˚-28˚ derece ısıda egzersiz yaparken dikkatli olun. Özellikle uzun süre egzersiz ve spor müsabakalarında sıcak iklime adaptasyon sağlanması 8-14 gün olabilir. Ayıca aşırı su kaybından (dehidrasyon)da kendinizi koruyun. Bu durum performans kaybına sebep olacaktır.
• Zorlu nefes alıyorsanız daha çok kirlenmiş hava soluyorsunuz. Sabah erken ve akşam saatlerinde antrenman yaparken arabaların, otobüslerin geçtiği yollardan en az 400m uzakta, parklarda, ormanda, göl, deniz ve ırmak kenarlarında spor yapın.
Arabalardan çıkan karbonmonoksit gazı akciğerlerimizden kana 200 misli daha kolay ve çok karışır (karboksihemoglabin internete bakınız)

• Sportif kabiliyetimiz ve spor yapma isteği bir çok değişik genlerin etkisi altındadır ve spor geni bulunmuştur. Böyle olsada son araştırmalar bu durumun %80’inin çevresel olduğunu belirtmekteler.
• Her 1 milyon saat yapılan aerobik egzersiz sırasında kalp ile ilgili 2 ölüm vakasına rastlanmakta ve bunların %94’ünün ailesel kalıtımla geçen kalp rahatsızlıkları olduğu bilinmekte.
• Vücudumuz güç gelişimi ve dayanıklılık olmak üzere egzersiz yaparken ya önce kuvvet veya yalnızca ayrı dayanıklılık üzerine programlanıp, kurgulanmıştır. Ama asla iki özellikde aynı anda aynı antrenmanda geliştirmek üzere kurgulanmamış , programlanmamış, yaratılmamıştı.
Bu yüzden hangi özelliğinizi geliştirmek istiyorsanız o antrenmandan yalnızca ona odaklanın.
Öteki özelliğinizi veya 8 saat sonra en iyisi başka bir güne bırakmanızdır.
• Bu bilgide zevk için, sağlıkları için spor yapanlara haftada 5 kez ortalama 30 dakika orta şiddetle egzersiz yapın.
Günde 10 dakika bile egzersiz yapmak sağlığınıza iyi gelecektir ama daha fazlası iyidir.

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan Sönmez, Burası hayatimdegisti.com. Ses kayıdı yaparken tesadüfen mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim. Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım. Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin mp3 lerimi indirip faydalandı. Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin mp3 indirip uykuda dinleyerek bilinçaltınızı programlayabilirsiniz.
Amacım kendi hayatımı değiştirmekti… Atakan Sönmez kimdir? Atakan Sönmez, 2006 yılında açtığı bu site  ve Türkiye’de ilk kez Subliminal yani bilinçaltı telkinleri yaparak birçok insanın hayatının değişmesine katkıda bulunmuş. Boğaziçi Üniversitesi  Mezunu olan Sönmez, subliminal telkinleriyle büyük bir değişim yaşayarak, daha sonra bunu birçok konuda geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse böyle özetlenebilir mi?
Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece mp3 leri yükleyip dinleyerek hayatlarını değiştirseler.Bu fikir 1995 yılında yani 23 yıl onca çıkmıştı . 14 yıl önce hayatimdegisti.com ile gerçekleşti..Ortalama 20 . yıla özel  bu söyleşi içinde ayrıca +90 542 447 50 50  telefonlarımızdan ulasan kişilere bir haftalık çekirdek inanç ön tespit deneme telkinleri ücretsizdir...Yurtdisindan whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.Lütfen bu söyleşiyi sonuna kadar okuduktan sonra 1 haftalık ön tespit ücretsiz deneme programı için arayınız.
Detaylı çalışmalarımız hakkında bilgi için cekirdekinanc.com sitemizi inceleyiniz.Bu sitede online telefonla yada bireysel çekirdek inanç çalışmaları vardır.
Eğer tek tek konularda telkin almak isterseniz telkincd.com sitemizde 400 e yakın konu vardır.Tek telkin ücretleri 32 tl den başlar.
     Nasıl oluştu bu telkinler?
Telkin kayıtlarını ilk yaptığımda yeterince etkili değildi. Ta ki mikrofonumda tesadüf eseri bir arıza olması ve ses yükselmesi oluncaya kadar… Bu ses ritmlerini geliştirerek ritmotrans tekniğini oluşturdum. Dünyada telkinlere doğal olmayan frekanslar eklenirken ben insan sesinin doğal frekanslarını kullandım.
  Nedir bu Subliminal müzikler bir çeşit müzik terapi mi? Uyurken bile dinleyebileceğimizi söylüyorsunuz doğru mu?
  Subliminal telkinler de müzik sadece bilinçaltının telkinleri rahat algılaması için kullanılır. Yani müzik ile hiçbir ilgisi yoktur. Asıl etkili olan içindeki ses kayıtlarıdır… Uyurken de dinlenebilir.
    Bir çeşit organik telkin diyebilir miyiz?
Bir bakıma öyle.Dünyada müziğin içine eklenen sese bir de frekans eklenir.Ben insan sesinin ritmlerini kullandım. Bu ritmleri müziğin içine  ekledim ve frekansa gerek kalmadı.İnsan sesi, ritmleri ve müzik.Uykuda yada uyanıkken dinleyin ve değişin.
  Subliminal CD leri siz mi buldunuz ne farkı var dünyadaki diğer benzerlerinden?
Subliminal CD ler ve telkin mp3 ler dünyada oldukça yaygın kullanılıyor yani ben bulmadım. Önce bir ses kaydı yapılıyor. Olumlu cümleler müziğin içine gizleniyor. Sonra da üzerine etkiyi arttırması için çeşitli frekanslar ekleniyor. Benim yaptığım subliminaller ise daha farklı. 2000 yılının başlarında kendi kendime kayıt yapıp dinlerken mikrofonumda bir sorun oldu  ve tesadüfen ses yükseldi. Bunları dinlerken tam da o bölümlerde farklı etkiler hissettim. Bu etkiler üzerine çalışarak ritmotrans sistemini geliştirdim ve frekans eklemeden ritimler ile telkinler oluşturdum.
Kendi hayatınızda bu telkinleri dinliyor musunuz?
Tabii ki dinliyorum.İlk 2005 de başladım.Zaman zaman ayda birkaç gün de olsa tekrar ettiğim kendime özel listem vardır. Kitabınız çıktı mı?
Çekirdek inanç kitabımız  geçen yıl çıktı...Ve 3. baskısı tükendi..Şu an kitabın online formatını sitemizden alabilirsiniz.Yakında tekrar  güncellenmiş basımı Destek yayınevi aracılığı ile tüm kitapçılarda olacak.     Telkinleri dinleyenler sadece müzik ya da okyanus sesi dinliyorlar bu durumda bilinçaltını kulağımızla duyamayacağımız sesler nasıl etkiliyor? Telkinler nasıl hazırlanıyor ?
  Önce her konu için bir script vardır. Yazılı ve İngilizce olan bu scriptler dünyaca ünlü uzmanlar tarafından hazırlanmıştır. Bu scriptleri türkçeye çeviriyoruz. Daha sonra kağıt üzerinde ritmleri belirleyip telkinleri kendi sesim ile kaydediyorum. En son ise okyanus sesi ya da herhangi başka bir müzik arkasına telkinleri gizliyorum. Siz telkinleri ya çok az ya da hiç duymuyorsunuz. Bilinçaltınız ise tamamını algılıyor. Duymak ayrı algılamak ayrıdır.Telkinli mp3’leri forumdan indirebilirsiniz.   Aslında telkinleri duysaydınız dirençler ile karşılaşırdınız ve etki etmeyebilirdi. Bu şekilde ses gizli olduğunda bilinçaltı telkinleri daha kolay kabul ediyor. Bununla ilgili ayrıntılı açıklama portalın sss bölümünde vardır.
  Telkinli müziğin arkasında başka bir şey olmadığını nerden bileceğim? Ne dinlediğimi nasıl öğrenip emin olabilirim diyenler olmuyor mu?
  Bu soru ile çok fazla karşılaştım. Ben telkinlerin türkçesini önemli ölçüde yazılı olarak veriyorum. Bir kez okuyup ne dinlediğinizi öğrenebilirsiniz. Hiç kimseye ne olursa olsun istemediği bir şey yaptırılamaz.Profesyonel olarak böyle bir portal açan kimse telkin yerine başka bir şey eklemeyi göze alamaz. Eninde sonunda sesleri ayıran programlar ile bu ortaya çıkar. Bu anlattıklarınız bazılarına deli saçması gelecektir. Dünyada örnekleri var mı?
  Dünyada bir çok başarılı  insan subliminal telkin kullanmaktadır.Ünlü tenisçiler, golfçüler sinema oyuncuları hatta yönetmenler başarılarında bu yöntemleri kullanırlar.Bilimsel alt yapısı olan ve somut etkiler yaratan bir yöntemdir.
    Ritmotrans madem bir ilk yabancı dilde mp3 hazırlamayı ve ve tüm dünyaya yönelik bir site hazırlamayı düşünüyor musunuz?
Ritmotrans tekniği dünyada bir ilktir. Bu teknikte telkinlere herhangi bir frekans eklenmez. Bu konuda İngilizce çalışmalar hazırlıyorum. Şu an İngilizce sitemiz açıldı ve son düzenlemeleri yapılıyor.
  CD’ler seri üretim mi? Yani bir tane yapıp kopyalıyor musunuz?
İsme özel CD de hazırlıyorum yani o mp3’ün içinde o kişinin ismi geçiyor. Böylece hem telkinler daha fazla etkili oluyor hem de aynı anda çevrede dinleyenlerin etkilenmesi önlenmiş oluyor. Telkincd.com da hem isme özel hem de genel 400 e yakın mp3 ve cd vardır.
  . Telkinleri aldım ve kaybettim ne olacak tekrar mı yaptırmam gerekiyor?
Tüm özel telkinler kişiye özel klasörlerde saklanmaktadır. Kaybettiğiniz çalışmalar ek ücret talep edilmeden tekrar gönderilir.
  Çekirdek inanç nedir ve Telkin CD’den farkı nedir? Her şey yolunda giderken birden tepetaklak olur bunun ardında da çekirdek inançlarımız mı var?
TelkinCD’leri 2005 yılında yapmaya başladım.Hayatimdegisti.com sitesinden sonra içinde 400 ‘e yakın telkin mp3 ve cd ürünü olan telkincd.com açıldı… Ancak bazı durumlarda kişiler özel telkin istediler. Önce bilinçaltında kişiye engel olan  çekirdek inançları bulmak ve buna ait kişiye özel telkin mp3 leri hazırlama yontemi 2010 yılında cekirdekinanc.com cekirdekinanc.com.tr sitelerinde başladı…Bu çalışmada 20 ye yakın telkin mp3 hazırlanır. Neden Çekirdek İnanç çalışması yaptırmalı?
Bilinçaltı 11 yaşına kadar kararlar alır ve çekirdek inançlar oluşturur… Bu kararlar bilinçaltından temizlenmezse hayatınızda hep aynı şeyler tekrar eder. Bir şey sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çekirdek inançlardır, bu engellerden kurtulmak için Çekirdek İnanç Çalışmasını tavsiye ediyoruz.
Kalıcı oluyor mu?
Çalışmaların etkileri kalıcı oluyor.Ancak bir fanusda yaşamadığımız için doğal olarak çevremizdeki insanlar ve olaylardan etkilenebiliyoruz. Bu durumda yapılması gereken sizde ki telkinleri ara ara tekrar etmek.
Çocuklar için çekirdek inanç var mı?
Ağaç yaşken eğilir.Bu nedenle çocuklarda ders başarısı odaklanma daha özgüvenli olma öfke kontrolü vb gibi konularda etkili olan çekirdek inanç ve telkin cd leri yapilir.Bu çalışmada 90 soruluk bir form gönderilir ve anne yada babanın yanıtlarına göre özel telkinler hazırlanır.
  İnanmak fark yaratıyor mu?
Telkinlerin etkili olması için inanmak gerekmez.Ancak inanmıyor olmanız eğer dinleme süresini azaltmanıza ya da dinlemeyi bırakmanıza neden oluyorsa bu etkiyi azaltır.
7 günlük deneme telkinlerini ve testini nasıl alabilirim?
Bu soylesinin tamamını okuduktan sonra telefonla arayınız. + 905424475050 yurtdışı için telefonla yada whatsup ile arayabilirsiniz.
  Sizler kendi hayatınızda bu yöntemleri kullanıyor musunuz?Telkinleri dinleyerek ya da çekirdek inanç ile neleri başardınız?
Ben üniversitede odaklanma sorunu yaşıyordum ve okulu bırakmıştım.Telkinler sonrası okula döndüm aynı sene iki üniversiteyi bitirdim. Özgüven kendini mutlu hissetme gibi bir çok konuda değişim yaşadım.Halen de telkin dinliyorum. Yaptığımız Çekirdek İnanç ve telkinler girişim konusunda da başarıya ulaşmamızı sağladı. Kendi hayatımızda da telkinlerin ve Çekirdek İnanç etkisini görüyoruz.
Ön tespit ücretsiz demişsiniz, bu nasıl yapılıyor?
Telefonla birkaç soru sorularak yapılan ön tespittir. Yaklaşık 5 dakika sürer. Çalışma hakkında genel bir bilgi verilir. Ücretsiz 5 dakikalık ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanç bulmanın size faydası olup olmayacağı belirlenir.
  Tek bir seansla neler değişiyor? Süresi nedir? Nasıl dinleyeceğiz?
Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.
  Telkinlerin etkisini nasıl fark edebiliriz? Herkeste aynı değişimi mi gösterir?
Değişimi aynada bile fark edebilirsiniz. Başlangıçta sizin fark etmesi biraz zor olabilir. Çevrenizden almış olduğunuz olumlu geri dönüşler sayenizde değişimi hem içinizde hem dışınızda hissedersiniz. Telkinlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kökleşmiş negatif duygularımız ve direnç seviyemiz farklı olabilmektedir.
  Bu etkiler plasebo ise ...Yani insanlar etki göreceklerine inandıkları için etki görüyorsa...
Bir çok kişi telkinden hiç haberi olmayan annesine babasına telkinleri dinletti ve bilmeden dinleyenler de aynı sonuçları aldılar.O yüzden gönül rahatlığı ile plasebo olmadığını yüzlerce deneyim ile söyleyebilirim.
Bu kadar vakit ayırmak zor değil mi?
Telkinleri uyurken bile dinleyebilirsiniz. Fazladan bir vakit ayırmanıza gerek yoktur. Odaklanmamak esas alınmaktadır. Bu nedenle bilgisayar başında çalışırken fonda telkinleri dinleyebilirsiniz.
  Hangisi daha etkili, tek tek telkin mi almalı yoksa çekirdek inanç mı? Telefonla mı yüz yüze mi online mı?
Telefonda kendini daha rahat ifade eden kişiler genellikle telefonla çalışmayı tercih etmektedirler. Ofisimize gelme imkanı olan danışanlarımız İstanbul, Levent’teki ofisimize gelmektedir. Seanslarımız oldukta yoğun olduğu için acil olarak çalışma yaptırmak isteyen danışanlarımız online formu tercih etmektedir. Yapılan çalışmaların hepside isme özel telkinler hazırlanmaktadır. Çalışmanın nasıl yapılacağı kişinin tercihine bırakılmaktadır.
  Bilgilerimiz gizli mi?
Yapılan görüşmeler ve test sonuçları etik kurallar gereğince bizde saklı kalır.

Yaşam boyu garanti çok mu iddialı?
Çalışmalarımıza yaşam boyu garanti veriyoruz. Eğer danışanımız herhangi bir fayda hissetmezse öncelikle telefonda destek sağlıyoruz. Sonrasında gerektiği takdirde ek telkinler hazırlanıp gönderilir. Yine bir fayda hissetmezse form doldurulması istenir. Hedef çalışması yapılır. Amaç fayda sağlamak olduğu için tüm bunlar yapıldığı takdirde yine de bir değişim olmuyorsa, kişi telkine yatkın değildir. Ücreti iade edilir.
  Çekirdek İnanç terapistliği eğitimi nedir?
Çekirdek İnanç Terapistliği eğitimimiz için kayıt yaptırabilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşecek olan eğitimimiz sonucu eğitimi başarı ile tamamlayan kişilere sertifikaları verilir. Yaşam boyu supervizyon imkanı sağlıyoruz.
İnternet ne kadar güvenli? Bir şeyleri internetten almaya çekiniyorum?
Küreselleşen dünyada internet hayatımızı kolaylaştıran en birinci iletişim ağıdır. Bu yüzden   kurumsal markalar bizler dahil hayatta kalabilmek için kendilerini korumak zorundadırlar.Kullanıcılar için aslında internetten bir şeyler almak daha güvenlidir.Çünkü ne kadar fayda sağlarsanız markanız o kadar değerlenir.Fayda sağlamayan markalar yok olurlar.
Yaşam boyu garantiyi kötüye kullanan olmuyor mu? Bu çalışmayı alırım sonra iade alırım CD lerde bende kalır diye düşünen olmuyor mu?
Çok sık olmasa da böyle durumlarda karşılaşabiliyoruz. Bu şekilde düşünüp de iadesini aldıktan sonra telkinlerimizi dinlemeye devam edip fayda hissedip olumlu geri dönüş yapan, diğer çalışmalarımızı da alan danışanlarımız oldu.
  Randevu nasıl alınıyor?
Çalışmamız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0542 447 5050 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirler.1 haftalık ön tespit  deneme programı ücretsizdir. Deneme TELKİNLERi BU LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ.      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here