EGZERSİZ VE SPORDA HAKİKATLER VE DOĞRU BİLİNEN FAKAT EN ÇOK YAPILAN YANLIŞLAR NELERDİR?

0
4707

120 dakika cardio (aerobik) yaptığınızda karbonhidrat sonra yağlarımız yakmaya başlar çünkü vücudumuz yağ yakma moduna girmiştir.
Bu konuda yani yukarıdaki bilginin yanlış olduğuna dair yüzlerce araştırma yapıldı…
Araştırma ABD Laval üniversitesinde Baylor tıp fakültesinde, South wales üniversitesinde, Harvard ve Tuft üniveristelerinde yapılmıştır.
Genellikle bana gelen yanlış bilgiler çoğunlukla şöyledir.” Vücudumuz 20 dakika kardio (aerobik) yapmadan yağ depolarımızdaki yağları azaltmaz”. Bu inanışlar böyle oluncada kişiler sıkılsa da, yorulsada “ yahu madem yağ yakma moduna başladıktan 20 dakika sonra giriyoruz o zaman en az 40 dakika koşayım, aerobik yapayım, bisiklet yapayımki hiç olmazsa son 20 dakika yağ yakabileyim” diye düşünüp işlerinin sıkışıklığı arasında bu zamanı sıkılsalarda yaratmaya çalışmaktalar.

Yapılan onlarca maksimal kalp atım sınırı hesabından sonra güya” yağ yakma sınırınızı” bulursunuz ve de 20 dakika sonra yağlarınız yanmaya başlar! Saçma! Ve bundaki hakikat payı çok az.
Egzersiz yaparken zorluk derecesine göre hem karbonhidrat hemde yağ yakılır. İkisinin yanma oranı, egzersizin değişen zorluğuna göre oranda değişir. Ayak uçlarında yürür gibi çok az zorlukta bir egzersiz yaptığınızda çoğunlukla yağ depolarından halbuki kısa süreli hızlı koşu (sprint) yaparken daha çok enerjiyi karbonhidrat depolarından çekersiniz %60 ‘lık bir çaba harcadığınızda vücudumuz enerjisinin yarısına yakınını karbonhidratlardan çeker. Yarısınıda yağ depolarından.
Bu yüzdendir ki birçok egzersiz bilimcisi, antrenör “ maksimal eforun %60 -70 arasında çalışmanızı isterler.
Olayı bu kadar kısa anlatıp geçmek istemiyorum daha bir çok araştırma var.
İlk konu egzersiz yaparken yaktığımız total kaloridir. Şayet yürüyorsanız ve 100 kalori harcıyorsanız bunun% 85’i yağ depolarından çekilir, bu 100 kalori yakımı orta şiddette koşu ile yaktığınız 400 kalorideki 200 kalorinin yağlardan gelmesinden daha az daha etkisizdir.
Bu yağlardan enerji harcanımıda 800 kalorilik sprint intervalleri çalışıpta bu 800 kalorinin 300’ünün yağ depolarından temin edilmesinden daha azdır.
Bir çok ABD spor hekimliği üniversitelerinde yapılan araştırmalarda; daha kısa yüksek zorlukta, yapılan cardio antrenmanlarının aynı sürede yapılan düşük zorluktaki aerobik antrenmanlardan daha çok yağ kaybettirdiği bir çok kez ispatlanmıştır.
Bu yüksek zorluktaki egzersizlerin neden sabit, devamlı aynı güçte yapılan aerobik egzersizlerden fazla yağ yaktırdığı mekanizma henüz tam olarak açıklanmasada bilim adamları ;
• 24 saatte artan istirahat metabolizması (RMR)
• Gelişen insülin hassasiyeti (kastaki egzersizden sonraki)
• Kastaki yüksek miktarda yağ oksidasyonu
• Yağ yakımına yardımcı olan büyüme hormonu faaliyetinin ateşlenip artması
• Katekolaminler seviyesi (vücudumuzun ürettiği kimyasallar adrenalin , noradrenalin yağ metabolizmasını artırırlar
• Ağır egzersizlerin iştahı bastırması ile açıklıyorlar.
#2 EGZERSİZ YAPARSAM YAĞLARIM KASA DÖNÜŞÜRMÜ?
Buna benzer sorular fitness salonları işlettiğim ve antrenörlük hayatım boyunca hala bana sorulanlardan biri oldu.
Yağ dokusu ve kas dokusu tamamen birbirlerinden ayrı yapılardır. Bunları sadece kendi içinde artırır, azaltırsınız. Asla birbirine dönüştüremezsiniz. Bilim insanları buna “ Transmogrification imkansız” derler. Egzersiz veya tıpta ayrı ayrı ele alınır, birine odaklanırsınız. Her ikisine de aynı zamanda odaklanamazsınız. Yani bir antrenman süresince hem kas geliştirmek hemde yağ yakma antrenmanı artık spor biliminde, egzersiz fizyolojisinde tavsiye edilmeyen bir çalışma olmuştur. Her ikisini birbirine karıştırmak birbirlerinin gelişim enzimlerini etkileyip zarar vermektedirler.

Yağ kaybetmek alıştığınızdan daha az enerji (yağ) almakla, vücudumuzun ihtiyacından az olarak gerçekleşir. Enerji olarak yağlar kullanılır.
Kas geliştirme vücudun ihtiyacı olan enerjiden daha fazlasını zaman zaman almak gerektirebilir. Bu yalnızca daha etkili kas geliştirmek için değil birazda yağ depolamak için gerekebilir.
Birincide yani yağ konusunda kalori kesilmesi, ikincisinde kas ve yağ artımı yapılır (bulking)
Kulağa ümitsiz vaka gibi gelebilir ama hemen moraliniz bozulmasın.
Doğru beslenme (diet) uygularsanız kastan çok yağ kaybedersiniz (cutting- sırasında)
Bulking yani ölçü, kas hacmi kazanırkende daha az yağ daha çok kas kazanabilirsiniz çeşitli beslenme ve egzersiz hileleri ile (sihirbazlık değil) tüm vücut kompozisyonunuzu değiştirebilirsiniz. Bu sebeptendirki bazı elit sporcular ağırlık çalışıp 75 kgda %15 vücut yağına sahipken 90 kiloya kaslı olarak çıkıp %8 vücut yağı ile harika ölçülü (bulk) vücuda sahip olurlar.
Bu kaslarınızı artırıp ölçü alırken aynı zamanda yağ oranınızı azaltabilirsiniz anlamına gelir. “KAS DOKUSU YAĞ DOKUSUNDAN ÖZGÜL AĞIRLIK OLARAK 5 MİSLİ AĞIRDIR”.
Daha çok yağ yakmak istediğinizde yüksek zorluktaki interval egzersizleri deneyin (HIİT: High ıntensity ınterval training) Bunun için ya açık havada koşun, hızlı koşun, yürüyün sprint (depar) yapın.
Yada koşu bandı, eliptical veya bisikletet aerobik ve anaerobik tempolarda değişik zorluklarda çalışın.
Normal standart bir HIİT yi şöylede yapabilirsiniz:
• 2-3 dakika yavaş tempoda çalışıp ısınmış olun
• 30 ile 60 saniye arasında tüm gücünüzle zorlu, hızlı çalışın (yeni başlayan iseniz 30 saniyede ve biraz yavaş tempoda çalışın fakat hedefiniz zorlu 60 saniyeye ulaşmak olsun.
• Zorlu interval sonunda yavaşlayın 30-60 saniye yavaş tempoda çalışın. Tekrar belirtirsek şayet bu tip egzersizlerde yeniyseniz dinlenme periodunu 90-120 saniye arasında yavaş çalışarak geçiştirebilirsiniz. Kalbiniz çok fazla atıyor ve bu 2 dk dinlenme anında hala nefes nefese iseniz dinlenmeyi biraz daha uzatabilirsiniz.
• Bu devirli çalışmayı 20-30 dakika sürdürmeye çalışın.
• Sonunda 2-3 dakika çok yavaş soğuma perioduna geçin.
“HİÇBİR AEROBİK EGZERSİZ %100 Aerobik hiçbir anaerobik egzersiz %100 anaerobik değildir”. Şayet daha çok yağ yakmak istiyorsanız TABATA İNTERVAL PROTOKOLUNU deneyiniz bu sistemde 40 saniye zorlu (itensive) çalışıp 20 dakika yürüme temposunda çalışabilirsiniz. Egzersiz nabzı 130- 170 arasında, dinlenme nabzıda 100-130 arasında olmalı. Nabız 120’ye inince tekrar 40 saniye hızlı/ zorlu yüklemeleri 10-20 kez deneyin.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

HATIRLATMA…………….
• Birkaç dakikalık zorlu, yüksek şiddetle yapılan interval egzersizler (HİIT: High intensity ınterval training) uzun süreli ve yavaş tempoda yapılan aerobik egzersizlerle (LIAE: Low Impact Aerobic Exercises) aynı hatta onlardan daha etkili olabilir.
Yalnız yüksek zorlukta olması şartıyla
• HIIT tipi egzesizlerin yağ yakmada Aerobik egzersizlerden daha iyi olduğu anlaşıldı.Harvard ve California üniversitelerinde yapılan araştırmalarda, HIIT,lerin Hormone Sensitive Lipase-HSL artırarak acil enerji ihtiyacı için yağ hücrelerinden yağları daha çabuk çözülmesini sağlıyarak ( Lipolitik aktivite- Lipoliz) kana serbest yağ asitleri olarak geçmelerini sağladığı (FFA= Free Fatty Acids) ve enerji olarak yakıldıkları tespit edildi. İşte ağırlık çalışmalarının ve İnterval antrenmanların bir faydası daha…
• Belirli kayıplar oluşmadan 2 hafta kadar egzersiz yapmasanız da fitness durumunuzu koruyabilirsiniz. Haftada birkaç kez düzgün çalışmanız formunuzu daha uzun korumanıza sebep olacaktır.
• 3 ay bilinçli ağırlık çalıştığınızda kaslarınızın belirli şekilde geliştiğini görürsünüz. Dayanıklılığınızı geliştirmek , belirgin hale getirmek 6 haftalık iyi bir çalışmayı gerektirir. Hücresel seviyede sağlığınızın ve performansınızı gelişip düzelmesini başladıktan birkaç gün sonra hissedersiniz.
• Soğuk havada spor yapmanız akciğerlerinizi biraz üşütebilir fakat sıcak havada egzersiz yapılması 100 kişiden 4-20 sinde (%4-20) astım krizi başlatabilir.
• 21˚-28˚ derece ısıda egzersiz yaparken dikkatli olun. Özellikle uzun süre egzersiz ve spor müsabakalarında sıcak iklime adaptasyon sağlanması 8-14 gün olabilir. Ayıca aşırı su kaybından (dehidrasyon)da kendinizi koruyun. Bu durum performans kaybına sebep olacaktır.
• Zorlu nefes alıyorsanız daha çok kirlenmiş hava soluyorsunuz. Sabah erken ve akşam saatlerinde antrenman yaparken arabaların, otobüslerin geçtiği yollardan en az 400m uzakta, parklarda, ormanda, göl, deniz ve ırmak kenarlarında spor yapın.
Arabalardan çıkan karbonmonoksit gazı akciğerlerimizden kana 200 misli daha kolay ve çok karışır (karboksihemoglabin internete bakınız)

• Sportif kabiliyetimiz ve spor yapma isteği bir çok değişik genlerin etkisi altındadır ve spor geni bulunmuştur. Böyle olsada son araştırmalar bu durumun %80’inin çevresel olduğunu belirtmekteler.
• Her 1 milyon saat yapılan aerobik egzersiz sırasında kalp ile ilgili 2 ölüm vakasına rastlanmakta ve bunların %94’ünün ailesel kalıtımla geçen kalp rahatsızlıkları olduğu bilinmekte.
• Vücudumuz güç gelişimi ve dayanıklılık olmak üzere egzersiz yaparken ya önce kuvvet veya yalnızca ayrı dayanıklılık üzerine programlanıp, kurgulanmıştır. Ama asla iki özellikde aynı anda aynı antrenmanda geliştirmek üzere kurgulanmamış , programlanmamış, yaratılmamıştı.
Bu yüzden hangi özelliğinizi geliştirmek istiyorsanız o antrenmandan yalnızca ona odaklanın.
Öteki özelliğinizi veya 8 saat sonra en iyisi başka bir güne bırakmanızdır.
• Bu bilgide zevk için, sağlıkları için spor yapanlara haftada 5 kez ortalama 30 dakika orta şiddetle egzersiz yapın.
Günde 10 dakika bile egzersiz yapmak sağlığınıza iyi gelecektir ama daha fazlası iyidir.

Okuduğunuz için teşekkürler! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan Sönmez, Burası hayatimdegisti.com. Ses kayıdı yaparken tesadüfen mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim. Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım. Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin mp3 lerimi indirip faydalandı. Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin mp3 indirip uykuda dinleyerek bilinçaltınızı programlayabilirsiniz.
Amacım kendi hayatımı değiştirmekti… Atakan Sönmez kimdir? Atakan Sönmez, 2006 yılında açtığı bu site ve Türkiye’de ilk kez Subliminal yani bilinçaltı telkinleri yaparak birçok insanın hayatının değişmesine katkıda bulunmuş. Boğaziçi Üniversitesi Mezunu olan Sönmez, subliminal telkinleriyle büyük bir değişim yaşayarak, daha sonra bunu birçok konuda geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse böyle özetlenebilir mi?
Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece mp3 leri yükleyip dinleyerek hayatlarını değiştirseler.Bu fikir 1995 yılında yani 23 yıl önce çıkmıştı . 14 yıl önce hayatimdegisti.com ile gerçekleşti..Ortalama 20 . yıla özel bu söyleşi içinde ayrıca +90 542 447 50 50 telefonlarımızdan ulasan kişilere bir haftalık çekirdek inanç ön tespit deneme telkinleri ücretsizdir...Yurtdisindan whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.Lütfen bu söyleşiyi sonuna kadar okuduktan sonra 1 haftalık ön tespit ücretsiz deneme programı için arayınız.
Detaylı çalışmalarımız hakkında bilgi için cekirdekinanc.com sitemizi inceleyiniz.Bu sitede online telefonla yada bireysel çekirdek inanç çalışmaları vardır.
Eğer tek tek konularda telkin almak isterseniz telkincd.com sitemizde 400 e yakın konu vardır.     Nasıl oluştu bu telkinler?
Telkin kayıtlarını ilk yaptığımda yeterince etkili değildi. Ta ki mikrofonumda tesadüf eseri bir arıza olması ve ses yükselmesi oluncaya kadar… Bu ses ritmlerini geliştirerek ritmotrans tekniğini oluşturdum. Dünyada telkinlere doğal olmayan frekanslar eklenirken ben insan sesinin doğal frekanslarını kullandım.
  Nedir bu Subliminal müzikler bir çeşit müzik terapi mi? Uyurken bile dinleyebileceğimizi söylüyorsunuz doğru mu?
  Subliminal telkinler de müzik sadece bilinçaltının telkinleri rahat algılaması için kullanılır. Yani müzik ile hiçbir ilgisi yoktur. Asıl etkili olan içindeki ses kayıtlarıdır… Uyurken de dinlenebilir.
  Bir çeşit organik telkin diyebilir miyiz?
Bir bakıma öyle.Dünyada müziğin içine eklenen sese bir de frekans eklenir.Ben insan sesinin ritmlerini kullandım. Bu ritmleri müziğin içine ekledim ve frekansa gerek kalmadı.İnsan sesi, ritmleri ve müzik.Uykuda yada uyanıkken dinleyin ve değişin.
  Subliminal CD leri siz mi buldunuz ne farkı var dünyadaki diğer benzerlerinden?
Subliminal CD ler ve telkin mp3 ler dünyada oldukça yaygın kullanılıyor yani ben bulmadım. Önce bir ses kaydı yapılıyor. Olumlu cümleler müziğin içine gizleniyor. Sonra da üzerine etkiyi arttırması için çeşitli frekanslar ekleniyor. Benim yaptığım subliminaller ise daha farklı. 2000 yılının başlarında kendi kendime kayıt yapıp dinlerken mikrofonumda bir sorun oldu ve tesadüfen ses yükseldi. Bunları dinlerken tam da o bölümlerde farklı etkiler hissettim. Bu etkiler üzerine çalışarak ritmotrans sistemini geliştirdim ve frekans eklemeden ritimler ile telkinler oluşturdum.

Bir şey sizi engelliyorsa nasıl değiştireceğinizi bilmiyor yine de değiştirmek istiyorsanız.Yaşamınızda aynı olayların tekrar tekrar gerçekleşmesi sizi yordu ise çekirdek inanç ile online ve telefon ile bilinçaltı temizliği ;) ben denedim muhteşem bir uygulamaymış 🙏🙏


Bu kadar basit bir şeyle mi bunca yıldır çözemediğim köklenmiş sorunları çözicem diye alay etmiştim, sonra inanmak istedim, olmadı zaten param da yoktu, para tuzağı dedi içimden bir ses ama 2 gece sonra yine sabaha kadar www.hayatimdegisti.com ve www.cekirdekinanc.com olmak üzere diğer sitelerini sabaha kadar araştırırken buldum kendimi. Atakan Sönmez'in Boğaziçi üniversitesi mezunu olması her arayana ücretsiz 5 dakika ön tespit yapması dikkatimi çekti.Ayrıca sitelerinde ücretsiz telkinli mp3 lerin indirilmesi her şeyin maddiyat olmadığını gösterdi.Öyle ya da böyle bir şekilde inanmayı tercih ettim ve aradım randevu aldım çalışmanın. Atakan Bey inanılmaz yardımcı oldular ve CD GELDİ...1 GÜN, 2 GÜNN GARİP RÜYALAR 3.GÜN RÜYALAR DEVAM EDİYOR HALA BUNALIYORUM 4.GÜN HİÇ OLMADIK UZUN SÜREDİR BEKLEDİĞİM BİR SÜRPRİZ 5.GÜN BAŞKA BİR SÜRPRİZZ ve böylece bugüne kadar devam etti, inanın 4 günde hayatım değişti ve bu gün Allah'a şükür ki daha önce hayalini bile kurmadığım bir hayata sahibim, maddi ve manevi açıdan. Ne dedilerse deneyimledim, deneyimlemeye de devam ediyorum ve artık eminim çekirdek inancımı değiştirdiğim için hayatım her gün daha da iyiye gidecek ve bir daha asla eskisi gibi tıkanmalar, tam son anda bütün işlerin bir anda bozulması gibi yıpratıcı olaylar yaşamıycamSONSUZ TEŞEKKÜRLER, SİZİN GİBİ İNSANLARA TÜM DÜNYANIN İHTİYACI VAR..
SEVGİLER, MUTLULUKLAR, BOL BOL GÜLÜCÜKLERRRR Sevgi Tokgöz, öğretmen

(5 dakikalık ücretsiz on tespit için şimdi arayın 05424475050- 02128070142 cekirdekinanc.com

Çekirdek inanç çalışması birden fazla kez karşıma çıktı.Ben de aramaya cesaret edemeyenlerdendim. Abartmıyorum 2 yıl bekledim.Saniyordum ki aradığımdabir ürün satılmak için ısrar edilecek.Defalarca telefonuma mesajlar atılacak.Şimdi bu düşündüklerime aklıma gelince kendi kendime gülüyorum.Çalışma sonrası yapılan cd lerimi dinledim.Bir çok arkadaşıma önerdim.Bu bir yıl süresince aradığımda tüm sorularıma yanıt aldım.Herhangi bir şekilde sizden ne bir sms ne tanıtım maili almadım. Çekirdek inanç sonrası sizinle daha farklı çalışmalar yapmak isteyenler ilerlemek isteyenler olabilir.Onlara daha ileri düzey çalışmalar yapabilirsiniz.Her şey için tekrar teşekkürler. Güler Tan, Eczacı
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15  Başlıkta ve yorumla çekirdek inanç

1-Sadece siz değil çevrenizde faydalansın

Ben psikolojik danışmanım ...mesleğim gereği birçok seminere katıldım setifikalar aldım...ama 5 yıl önce girdiğim şiddetli depresyon aralıklarla devam eden ilaç tedavileri...aile içi karmaşalar...özel hayatımla ilgili sonu gelmeyen sorunlarım vardı..cesaretim kırılmış....istemeden de olsa cesaretim kırılmıştı sanki
yaşıyor olmak için yaşıyor....görev icabı
nefes alıp veriyordum sanki...ilk arkadaşım söylediğinde...hem umutlandım hem de tedirgin olmuştum itiraf ediyorum....ama müziği ilk duyduğum anda hatta neyde gözlerim oldu...gerçekten biticekti olumsuz herşey..bunu hissettim...üçüncü gündeyim...tüm ailecek dinliyoruz...babam genelde önyargılı olduğu için çaktırmadan dinliyor...sokağa çıkmayan küskün adamın neşesi yerine geldi))..kendimi güçlü... mutlu ve cesur hissediyorum... Deniz Çevik, psikolojik danışman
*************

2-Telkine yatkınsanız 24 saatte bile etki görebilirsiniz

başka bir konuyu araştırırken sitenize rastladım.önce dikkatimi çekmedi sıradan bir gelişim sitesi zannettim.giriş sayfanızdaki müziği dinleyip dinlememe konusunda tereddüt ettim.daha doğrusu çekindim.ritmo trans kelimesi ilgimi çekti.herşeye rağmen müziği açayım dedim.açtım değişik geldi.dinledikçe bilmiyorum birşeyler hissetmeye başladım.müzikten sonra sitenizi daha ayrıntılı incelemeye başladım.daha önceden buna benzer şeyler duymuştum.daha da ilgilenmeye başladım.24 saat olmasına rağmen telkin müzikleriniz ruhumun derinliklerinde bir şeyleri harekete geçirdiğini fark ettim.devam edeceğim.olumlu gelişmeler olursa buradan sizinle paylaşırım.hoşçakalın.mutlu kalın Zübeyde Karacan, Öğrenci
***********************************************************

3-Çekirdek inanç çalışması telefonla ve internet ile nasıl yapılır ücreti nedir

 

Çekirdek inanç tespiti  internet üzerinden ve telefonla yapılır.Sonrasında 20 adete yakın subliminal telkin mp3 isminize özel hazırlanır.Bu mp3'leri uykuda yada uyanıkken dinlersiniz. Atakan Sönmez ile ÜCRETSİZ Ön Tespit ve 5 günlük deneme telkin mp3lerini indirip dinlemek için www.cekirdekinanc.com sitemizdeki telefon numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz.Onine form ile yapılan çalışma 340 tl dir.Bir ay süren telefon ve whatsapp destekli çalışma ücretleri için arayabilirsiniz..

(ücretsiz örnek ön tespit ve telkinler için telefonlarımızdan da ulaşabilirsiniz 05424475050)

4-Neden bir şeyler bizi engelliyormuş gibi gelir.

Neden hayatımızda hep aynı şeyler tekrar eder.Bu sizi de yormuyor mu?
Neden bir girişimci her şeyi doğru yapmasına rağmen çok iyi bir yerde muhteşem yemekleri çok iyi fiyatlarla veren bir restoran açsa bile müşterileri az olurda tam yanında bulamaç gibi yemekleri olan bir çok şeyi görünürde yanlış yapan restoran tıklım tıklım dolu olur.
Neden herkese iyiliği dokunan elinden geldikçe herkese yardım eden kişinin kıymeti bilinmez üstelik bolluğu bereketi kesilir .
Tüm bunların nedeni bilinçaltınızdan temizlenmesi gereken çekirdek inançlarınız olabilir.
Neden aşırı uyumlu iyi olan erkek karşı cins tarafında sadece arkadaş olarak görülür.Kadınlarda bir gariplik mi var.İyi doğru dürüst kişileri seçemiyorlar mı?
Neden bazı kadınlar hep sorunlu ilişkileri ya da kişileri mıknatıs gibi kendilerine çekerler.
Neden en kontrolcü garantici kişilerin başına hiç olmayacak şeyler gelir.
Oldukça zeki olan bir çocuk en iyi üniversiteyi bitirip üzerine Harvard masterı yapıp nasıl 10 yıl işsiz kalabilir.

(5 dakikalık ücretsiz on tespit için arayın 05424475050- 02128070142 cekirdekinanc.com
Tüm çalışmalar telefonla ve internet üzerinden yapılır.Dinleyeceğiniz telkinler link olarak gönderilir.
****************************************************************************

5-Risk alın ve kariyerinizi değiştirin.

Atakan Bey, Başarı Hikayeleri kısmını okurken ben de yazmalıyım dedim, 5 Mayıs tarihlerinde telefonda görüşmüştük. Çekirdek İnanç tespiti yaptık. Öncesinde de zaten sitedeki ücretsiz telkinleri disiplinli bir şekilde 21 güne tamamlayarak gece gündüz dinlemiştim.
Öncelikle hayattan şikayet eden iç sesim sustu, elimdeki imkanlarla en güzelini yapmayı en iyiyi elde etmeyi öğrendim, önüme çıkan imkanları algılamaya başladım.Çalıştığım bankanın yurt dışı şubesine üstelik de bu iş için bütün gerekli şartları sağlamıyor olmama rağmen (nasıl bir cesaretle başvurduysam ) kabul edildim, gelirim 3 e katlandı, üstelik çevrem istediğim gibi, bana bir şeyler katacak insanlarla çevrili, vizyonumu ve hayat görüşümü genişletecek deneyimler yaşamak istiyordum ve elde ettim. 3 aydır yurt dışındayım, Eskiden olsa cesaret edemeyebilirdim, güvenmezdim kendime. Tuba Çalık, İş kadını
.********************************************************************

********************************************************************
6-Çekirdek inanç çalışmasını güvenle yaptirabilirsiniz.


Çekirdek inanç çalışması yaptırdım oldukça fayda gördüm.Başka bir çalışma daha yaptırmak istiyordum. Nasıl olsa çekirdek inanç iade garantili diye fayda göremediğimi söyleyip ücret iadesi istedim.İadeden aldığım paranın üzerine oldukça yüklü bir miktar ekleyip bir başka çalışma yaptırdım. Diğer çalışmadan hiçbir fayda göremediğim gibi kendilerine ulaşamadım. Bu mesajı yazma nedenim biraz vicdan yapmam.Garanti sisteminizi kötüye kullanmış oldum. Ancak sorgusuz sualsiz bir gün içinde ücret iadesi yaptınız. Bu zamanda sizin gibi işini iyi yapan dürüst, insanlar yok. Bence örnek alınması gereken işini gerçekten iyi yapan insanlarsınız. Telkinlerinizi halen dinliyorum ve güzel sonuçlar aliyorum. Emre Özel, Rehber Öğretmen
Atakan Sönmez ile ÜCRETSİZ Ön Tespit ve 5 günlük deneme telkin mp3lerini indirip dinlemek için www.cekirdekinanc.com sitemizdeki telefon numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz.

***************************************************************************

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(ücretsiz örnek ön tespit ve telkinler için telefonlarımızdan da ulaşabilirsiniz 05424475050- 02124816645)

7-Çekirdek inanç çalışmasını çocuklarınızın başarısını arttırmak için de yaptırabilirsiniz.

Ben Atakan Bey’den kızım için CD alanlardanım. Biliyorum inanmakta güçlük çekiyorsunuz ben de en başta öyle düşündüm ve CD yi dinlemeye başlayalı 4 gün olmuştu ki kızımda bir anda değişiklik oldu asıl net sonucu 20 gün sonunda aldım. Dikkat dağınıklığı ve inanılmaz bir hareketlilik, asla konuşurken göz teması kurmazdı. Derslerindeki başarı oranı %52 idi. ama CD yi dinlemeye başladıktan 4 gün sonra sakinleşmeye başladı. 20. günden sonra da derslerdeki başarısı %87 oldu. Göz teması kurarak konuşuyor, dikkat dağınıklığı tamamen gitti, bize karşı da kendini ifade etmesi düzeldi. Atakan Sönmez her şey için çok teşekkürler siz bu işin dahisisiniz. Aydanur Akdemir, Yaşam Koçu

8-Önceki halinizle .şimdiki haliniz arasındaki farkı bırakın çevreniz fark etsin

Ana 3 telkini dinlememle başladım 1 yıl önce 3 ay dinledim kesinlikle davranışlarımın değiştiğini gördüm ama yeterli değildi bu süreç beni çekirdek inanç çalışmasına kadar götürdü 2012 nisanda bu çalışmayı kredi kartına borçlanarak yaptırdım. Değişim süreci çekirdek inanç çalışması ile başladı ama ne değişim:))Yukarıda yazdıklarımın büyük bir ölümü son altı ayda oldu.
Şöyle bir ayrıntı var arkadaşlar biraz da olsa before- after yapmak lazım aradaki farkı görmeniz için ben kendi kardeşime yaptırdım çekirdek inanç çalışması bariz değişimleri ben kendi gözümle şahit oldum maddi manevi ama her seferinde adam dediki galiba bana bir etkisi olmadı:)) adam yurt dışından döndü geliri 5 e katlandı davranışları deişti ama işte insanın biraz kendini analiz etmesi gerekiyor tabi. Songül Yüce, Ev hanımı

Atakan Sönmez ile ÜCRETSİZ Ön Tespit ve 5 günlük deneme telkin mp3lerini indirip dinlemek için www.cekirdekinanc.com sitemizdeki telefon numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz.

9-Diğer yöntemlerden farkı ne?

Diğer yöntemler sorunun dallarını budarlar ama çekirdek inanç fark edilmediğinden ve değişmediğinden aynı sorunlar tekrar geri gelir. Ya da geçici olarak yaşadığınız problemi çözseniz bile çekirdek inanca bağlı başka bir problem sizi engellemeye devam eder.
***************************************************************

10-Sakın ümitsizliğe kapılmayın

Arkadaşlar sakın ümitsizliğe kapılmayın gerçekten süper bir yöntem bendeki değişiklikler gözle görürlür düzeyde. birtane örnekverecek olursam , ben herzaman kambur yürüyen yani kafa önde omuzlar düşmüş vaziyette gerçekten kambur olmamama rağmen ne yapsam dik yürüyemiyor çbalasam müthiş sıkıntılar ve ağrılar oluyordu tabi zamanla kemikler eğiliyo , şimdi ego güven güçlendiriciyi devamlı dinlemeye başladım 2 gün sonra kardeşim abi sen dik yürüyosun yorulmadın mı diyip espiri yapınca heycanlandın ve o an farkettim artık dikyürüyor ve bu beni yormuyordu kendimi takip ediyorum 2 ay oldu kambur duramıyorum otururken gezerken yatarken omuzlarım ve başımdik haliyle o hantal ezik korkak görüntümde kalmadı . tek kelimelyle mükemmel ve heycanverici..teşekkürler Allah yolunuzu açık etsin.saygılarımla

***************

(5 dakikalık ücretsiz on tespit için arayın 05424475050 cekirdekinanc.com
Deneme telkinleri icin hayatimdegisti.com 02128070142)Detaylı .çalışmalarımız internet üzerinden ve telefonla yapilir telkinler internet  üzerinden gönderilir.

-******

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(5 dakikalık ücretsiz ön tespit için arayın 05424475050 cekirdekinanc.com
Deneme telkinleri icin hayatimdegisti.com - 02128070142)
***

11-Subliminal telkin müzik değildir.İçinde telkinler olduğunu bilerek dinleyin.


şaşkınım.kendime inanamıyorum.daha ilk denemde etki edeceğini söyleseler güler geçerdim. geçen yıl bu siteyi gördüm ama inanmadığım için bakıp çıktım.dün akşam gece 12 civarı öylesine sitelere girip çıkarken bu siteyle karşılaştım.iyicede okumadım.ücretsiz müzik filan yazıyordu.son yıllarda sabahları kalkamıyorum ağırlık, halsizlik,bitkinlik vir kahvaltıyla kendimi sokağa attım akşama kadar çarşı pazare hiç bir şey yapamamak beni çok üzüyordu enerji hapları,vitaminler aldım fayda etmedi.bende 59 yaşındayım herhalde yaşlanıyorum diye düşündüm.dün gece ilk kez bu sitede.önce sabah zinde kalkmak için sonra zayıflamak için ücretsiz bölümleri açtım.önce su sesi dinledim.sonra ney aman sende işte müzik dinletiyorlar diye düşündüm.ama aynı anda aşırı bir kalp çarpınıtısı heyecan hissettim.tuhaf geldi.biraz daha aşağıda yorumları okudum.meğer benim sadece müzik zannettiğimin içinde telkinler varmış.sabah erkenden çok hafif kalktımki ben asla duşa girmeden kendime gelemezdim.akşama kadar çarşı pazar dolaştım yorgunluk bilmeden.ve eve gayet dinç geldim.halen şaşkınım.bu gece gene tekrarlıyacağım.dilerim hep devam eder.her gün böyle zinde olursam neler yaparım.neler.. Burak Hoşses, Öğrenci

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12-Atakan Sönmez Türkiye’de ilk Subliminal telkin uzmanı.Boğaziçi Üniversitesi Mezunu olan Sönmez le subliminal telkinler ile ilgili konuştuk.

Ritmotrans dediğiniz bu yöntem nasıl ortaya çıktı…
Kendi kendime ses kayıtları yaptığım sırada mikrofonumda bir arıza meydana geldi. O kayıdı dinlerken ses yükselmesi olduğunda bilinçaltının daha iyi algıladığını keşfettim.Bu şekilde ritimlerle seslendirdiğim kayıtları müziğin içine gizledim.Subliminal kayıtlar dünyadaki benzerlerinden çok daha etkili oldu. Telkin mp3 leri deneyebileceğiniz www.hayatimdegisti.com 2005 yılında kuruldu.
Çekirdek inanç (Core Belief) psikolojide geçen bilimsel bir kavramdır.Biz farkında olmadan oluşan ek kimliklerdir.Bu kimliklerin her biri sizin enerjinizi alır. Engelleyen sırtınızda yük olan bu kimlikleri bulup uykuda telkin cd ler ile bilinçaltınızdan temizlediğinizde hayatta çok hızlı yol alırız.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13-Kalıcı değişimi yaşayın

piyasada “kişisel gelişim” adı altında pek çok uğraşı ve bundan beslenmeye çalışan çok şarlatan var dünün din istismarcılığı gibi bugün de kişisel gelişim ile değişmek dönüşmek isteyen insanlardan faydalanmaya çalışan pek çok kişi ve kurum mevcut onlar güven yıkarken sizin böyle dürüstçe bu işi kotarıyor olmanız ayrıca takdire şayan çok teşekkür ederim iyiki sizleri tanıdım ve iyiki bu çalışmayı yaptım hayatımın sonuna kadar sürecek olan ve bir daha asla eskiye dönmemek üzere bir değişim yaşattınız bana bu parayla ölçülecek bir şey değil tekrar çok teşekkür ediyorum. Sevgiler…
**********************************************************************************

14-İnsanların aize olan davranışları değişsin.

Atakan bey cumanız mübarek olsun biz Akkürek ailesi olarak size teşekkür ederiz şu an yaşadıklarımızı size anlatmak istiyoruz pazartesi elimize 20 milyar para geldi bugün cuma ve bu para şu an 50 milyar oldu inanın sanki bütün dünya bizim hayrımıza çalışmaya başladı. Biz bir ton mal almaya gidiyoruz bize yirmi ton mal vermeye kalkıyorlar gücümüz yetmez diyoruz önemli değil yeter ki biz sizinle çalışalım diyorlar dahası tüm kumaş alıcıları da anlaşma yapmış gibi telefon yağmuruna tutuyorlar inanın gece gündüz sürekli bolluk bereket ve mutluluk yaşıyoruz kaç yıldır bize soğuk davranan ebeveynler toplanıp memleketten sadece bizi görmek için evimize geldiler artık Allah bize olan sevgisini sanki yeryüzüne indirdi biz bu güzelliklerin daha fazlasını sizler için temenni edip selam söylüyoruz.
Danışanınız Sevim Hanım
***************************************************************************
********************************************************************************
15-Göz temasınız kuvvetlensin 

sizller nasıl insanlarsınız yaa!!!öncelıkle sılzere sonsuz tesekkurlerr her bırınızee hepinizeee! yklasık 4 gundur dınlıyorum ego sucluluk ve kendıne guvenıı yorumlarımı ara ara yazmaya calıstım sıze bugun cok daha ıyıyım ınanılmaz seyler olmaya basladı hayatımda..sındırımım sıtemım ve bagırsaklarım cok guzel calısmaya basladı bugun,daha pozıtıf baktım bugun herseye..mesela yagmur yagdıgında hemen semsıyeyı acan ve yagmurdan nefret eden ben bugun yagmur damlalarının yuzume damlasından buyuk keyıf duydum..Aksam ıs cıkısı eve gelırken herzamankı kullandıgım yolu kullandım bılın bakalım ne oldu?? meger sımdıye kadar fark etmedıgım ne kadar mekan varmıs farkındalıgım arttı ınanamadım hatta bır ara yanlıs yolamı gırdım dedımm:)) sızın yuzunuzden bugun kesın yolda herkes bana delı demıstır engel olamadıgım bır sırıtmaa hakımdı yolda bana:)) ınsanlarla bugun ıtıbarı ıle sureklı goz temesı kurdum kı kurmayan gozlerını kacıran ben yaptımm bunuu:))sohbet bıle etmeyen ben sohbet etmeye basladımmmmm..SİZLER BENIM MUCIZEMSINIZ BEN ALLAHTAN MUCIZE ISTEDIM ONLARDA BANA SIZI GONDERDIII SIZLERII TEK TEKKKK SEVIYORUMMMMMMMMMMM AYYYYYY COK MUTLUYUMM BEN YAA:))Not:bu arada ılkgunlerde olusan o bas agrım cok cok hafıfledı artık;)bu arada ruyada gormeye basladım hemde cok farklı ruyalarr.herkess denesınnnnn Insanlar kendı mucızelerını kendılerı yaratırlarrr;)
(5 dakikalık ücretsiz on tespit için arayın 05424475050- 02128070142 cekirdekinanc.com
Tüm çalışmalar telefonla ve internet üzerinden yapılır.Dinleyeceğiniz telkinler link olarak gönderilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here