Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitaplar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Zero Limit (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=226939)

gülpor 29-05-2009 09:57 PM

Cevap: Zero Limit

Alıntı:

lale85 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 464356)
ben anlamadım şimdi herşey benim içimdeyse bende bu yöntemle bunu çözdüysem bi daha hakarete uğrama ihtimalim var mı nedennnsevincli

evet şimdi lale85 bu soruyu sorduğunda ,düşündümde bu konuda kendimizi arındırdığımızda,bi kişi gelip bana hakaret etti ,bu hakareti kendime algılamıycammırt67,yada nasıl kayıtsız kalıcam,daha doğrusu hakaret edebilecek insanları hayatımamı çekmiycem arınınca

sudem8 29-05-2009 10:22 PM

[quote=lale85;464356]ben anlamadım şimdi herşey benim içimdeyse bende bu yöntemle bunu çözdüysem bi daha hakarete uğrama ihtimalim var mı nedennnsevincli smileydance her defasında ayrı çalışma gerekiyor sanırımpartysmiley

sudem8 29-05-2009 10:39 PM

Alıntı:

Siyahça Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 464308)
bak yine anlamadı ben!
yaw bu dört cümlenin ne anlama geldiğini anlıyorum ama gün boyu papağan gibi bunları tekrarlamanın sorunları nasıl çözeceğini, ya da hayatımızı düzelteceğini anlamıyorum bir türlü!
biliyorum günlerdir bu kalın kafamla hepinizi çıldırttım ama üfff ağlayacağım şimdi!
yaw işin kötüsü bende bu kitap var, okudum da...sadece cümleleri söylemek, sanki sihirli bir etki mi yaratıyor ki, işe yarıyor?
telkin dinlemeyi de bıraktım, galiba ben sizinle yola devam edemiyorum hayatını güzelleştiren kardeşler...

tembelliğin,nohutbeyinliliğin bu kadarına da pes!

y789arkadaşım sen bu işlere inanmadığın sürece başarılı olamzsın nedenlerin niçinlerin üzerinde duracağına uygulamaya başla kafa yormakahvesmileyŞanal Bey ne dediyse uyguladım, ne kadar saçma geliyordu ilk başlarda. kendini bırak inanarak ne deniyorsa yap çalışmalarını skan67

sudem8 29-05-2009 10:49 PM

Alıntı:

Siyahça Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 464308)
bak yine anlamadı ben!
yaw bu dört cümlenin ne anlama geldiğini anlıyorum ama gün boyu papağan gibi bunları tekrarlamanın sorunları nasıl çözeceğini, ya da hayatımızı düzelteceğini anlamıyorum bir türlü!
biliyorum günlerdir bu kalın kafamla hepinizi çıldırttım ama üfff ağlayacağım şimdi!
yaw işin kötüsü bende bu kitap var, okudum da...sadece cümleleri söylemek, sanki sihirli bir etki mi yaratıyor ki, işe yarıyor?
telkin dinlemeyi de bıraktım, galiba ben sizinle yola devam edemiyorum hayatını güzelleştiren kardeşler...

tembelliğin,nohutbeyinliliğin bu kadarına da pes!

956kşekerim sözler tekrar edildikçe manyetik bir alan çekim oluşuyor yani tesbih çekerken dua okuruz ya onun gibi.yani bu sözler sihirli sana geri döner kötü söz beddua edeceğine güzel söz söyle.sanada güzel sözler geri gelsin tamam mı hayatım.kizgin1geçenlerde ben bir komşuya sinirlendim.Allah bir dert versin benimle uğraşamasın dedim çok canımı yaktı.ne oldu? benim canımı yakan oldu ...geri döndü.2600dusun2kadına bişi olmadı şeker şimdi ben debeleniyorum.ama sözümü geri aldım komşum seni seviyorum beni affet özür dilerim.annadın mı benim güzel siyahçamwave

sudem8 29-05-2009 10:50 PM

ayrıca nohut beyin diye diye ben inanıyorum ki senin beyin küçülmeye başlıcak çünkü bakıyorum çok tekrar ediyorsun dikkat...

Siyahça 30-05-2009 09:38 AM

tamam, anladım artık kendime kötü sözler söylemek yok!
aslında feci zekiyimdir biliyor musunuz? kahvesmiley

e madem sözler sihirli diyorsunuz, peki başlayalım bakalım söylemeye...

teşekkürler...

eminetan 30-05-2009 01:11 PM

uygulamadaki ana tema; her ne olursa olsun bunun bizden, içimizdeki şeylerden kaynaklandığını fark edip, tamamen sorumluluğu almak, bunu yapabilirsek iyileşme meydana gelmeye başlıyor, ayrıca bu dört cümleyi Allah a söylüyoruz ve Onu yardıma çağırıyoruz...
küçük bir örnek: annemle başka bir şehire misafirliğe gittik. aynı odada kalıyoruz, gece horlama sesiyle uyandım, biraz rahatsız olduğu için acayip bir tonla horluyordu, uykuya dalmam mümkün değildi, kendisini uyandırıp rahatsız etmekte istemedim...önce olayın sorumluluğunu alıyorum benden kaynaklanıyor diye içimden geçirdim sonra da;
Allahım seni seviyorum, özür dilerim, bu durumu yaratan içimde her ne varsa lütfen beni affet, tşk ederim demeye başladım, birkaç kez tekrarladım, anneciğim birden kalkıp oturdu ooo67sonra lavaboya gitti geri dönüp yattı, tabi horlama kesildi, hemen etki etmesine çok şaşırdım, ertesi gece yine aynı, bu sefer kalkıp su içti yattıy789.

çitlembix 30-05-2009 03:58 PM

Alıntı:

eminetan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 464415)
uygulamadaki ana tema; her ne olursa olsun bunun bizden, içimizdeki şeylerden kaynaklandığını fark edip, tamamen sorumluluğu almak, bunu yapabilirsek iyileşme meydana gelmeye başlıyor, ayrıca bu dört cümleyi Allah a söylüyoruz ve Onu yardıma çağırıyoruz...
küçük bir örnek: annemle başka bir şehire misafirliğe gittik. aynı odada kalıyoruz, gece horlama sesiyle uyandım, biraz rahatsız olduğu için acayip bir tonla horluyordu, uykuya dalmam mümkün değildi, kendisini uyandırıp rahatsız etmekte istemedim...önce olayın sorumluluğunu alıyorum benden kaynaklanıyor diye içimden geçirdim sonra da;
Allahım seni seviyorum, özür dilerim, bu durumu yaratan içimde her ne varsa lütfen beni affet, tşk ederim demeye başladım, birkaç kez tekrarladım, anneciğim birden kalkıp oturdu ooo67sonra lavaboya gitti geri dönüp yattı, tabi horlama kesildi, hemen etki etmesine çok şaşırdım, ertesi gece yine aynı, bu sefer kalkıp su içti yattıy789.

Gerçekten çok etkileyici....Teşekkürler...

shamanic 31-05-2009 12:19 AM

merhabalar..

minik bir kaç ekleme yapmak istiyorum.. ark5

yaşamlarımızı arzu ettiğimiz gibi daha kaliteli daha huzurlu.. daha başarılı hale getirmek için farklı yol ve yöntemler pek çok kitapta.. eğitimde bizlere sunuluyor...

hemen hemen tüm öğretilerin temeli aynı mantığa dayaamaktadır..
yaşamımızın sorumluluğunu almak..

yaşamın sorumluluğunu almak demek; değiştirebilecek güce sahip olduğunu bilmek demektir..

örneğin;
matemetik dersinden zayıf aldım..
sorumluluğu almaz ve kardeşlerim çok gürültü yapıyor evde bana ait bir odam yok bunun için gerektiği kadar çalışamıyorum.. üstelikte öğretmenimle anlaşamıyoruz .. işte bunun için zayıf aldım dersem sorumluluğumu başkalarının ellerine bıraktım demektir..

sorumluluk kimde ise güçlü olan odur..

bu örmekte benim matematikten başarılı olmam öylesine zor ki..
kardeşlerim susacakta.. öğretmenim durduk yere beni sevecekte.. ailem çok zengin olup bana ayrı oda vereceği bir ev alacakta.. v.b..

peki yukarıdaki şartlara sahip olduğı halde başarılı olan insanlar var mıdır?

nasıl başarılı olmuşlardır.. ?

metematikten zayıf aldım.. çünkü derslerde dersi dinlemek yerine arkadaşlarımla şakalaşıyordum.. bunu gözlemleyen öğretmenim dersin huzurunu bozduğum için bana bakış açısını değiştirdi.. sınava hazırlanmak yerine tv de ki dizilere dalmasaydım daha başarılı sonuç alırdım.. acaba ipod uma rock yerine sesli dersleri kaydedip dinleseydim sınavlarıma daha da rahat ve kolay mı hazırlanırım.. dusun2

ikinci paragraftaki cümleyi kurarken olaya hakim oluşum çözümleride beraberinde getirdi.. nedeni sorumluluğun bende olulu.. sorumluluk ben de ise güç de bendedir.. güç ben de ise ben kurban değilimdir..

kurban değil isem kesilmeyi beklemek yerine hayatımı en iyi şekilde yaşayabilirim.. an ın için olabilirim..

başıma gelenlere ego sal yorum getirmek yerine gözlemci olabilirim..

pek çok şeyi aklımız almayabilir ancak bilinen bir gerçek: evrenin enerji denizinden oluştuğudur..

boş uzayın (boşluk) sıfır nokta enerjisi (zpe) olarak bilinen çok geniş , güçlü ve artan bir enerjiye sahip olduğunu kuantum teorisi açıklamış ve de deneyler ile kanıtlamıştır.. ( nasa lewis research center / 1997 )

fizikçi ve düşünür david bohm tüm bilimadamlarının bu sonsuz enerji okyanusuna odaklanmaları gerektiğini vurgulamıştır...

0 noktası maddenin ve ruhsallığın kesişme noktasıdır...

kitabın ismide zero limittir.. zero limite bedenimizi ve ruhumuzu taşımanın prensipleri kitapta çok güzel bir özet şeklinde verilmiştir..

söylenen cümlelerin alt mesajları çok değerlidir..
bu cümleleri söylerken farkı farkettiğinizde değişimde kendiliğinden gerçekleşecektir..

kitaptan bir alıntı;
benim bu dünyadaki görevim iki tanedir..
ilk işim öncelikle düzeltmektir..
ikinci işim ise uyumakta olanları uyandırmaktır..
hemen herkes uyuyor!?
onları uyandırabilmemin tek yolu; kendi üzerimde çalışmaktır..

dr. ihaleakala hew len

bu cümlede ki ve kitapta anlatılan en önemli şey yaşamın sorumluluğunu almaktır.. olanı değiştirmenin tek yolu kendimizi değiştirmektir..

gördüğümüzü farklı kılmanın yolu olaydaki sorumluluğumuzu kabul edip sıfır noktasında yeniden şekillenmesi için ilahi iradeye teslim etmek ve teslim ettiğine güvenmektir..

http://i226.photobucket.com/albums/d...th_p-a-a54.gifsevgiler..

dragon41 31-05-2009 03:25 AM

acaba merak ediyorum korkudada ise yararmi bu yontemin

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:29 PM.