Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitaplar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Zero Limit (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=226939)

ismira 02-06-2009 01:08 AM

Cevap: Zero Limit

[quote=gülpor;464295]Sincered slm arkadaşım actionsmile,bende bu dört cümleyi gün boyunca aklıma geldiğinde tekrarladımrt67,anlayamadığım, sana nacizane sorum şu,Ben bu cümleleri söylediğimde kendimi çok iyi hissettim neseli56,yani kendimizi arındırıyoruzda sorunlu kişi nasıl arıncak onu anlayamadım

4897,karşılaştığımda affedemediğim iki tane insan var,yani yaptığını düşünsem o bir kişinin şuan gözyaşlarına boğulurumagl34, ama bunu yapmak istemiyorumsevincli,ne yani4897bu cümleleri söylediğimde o kişi benden özür mü dileyecek?
quote]

Sevgili gülpor, umarım yukarıdaki alıntılar sorularına karşılık verir. Ancak bir şey hatırlatmak istiyorum: Amaç karşımızdakinin gelip özür dilemesi değil. Amaç bizim negatif, engelleyici, sınırlayıcı enerjilerden arınmamız. Bu enerjiler temizlendiğinde, biz sorun olarak adlandırdığımız durumdan özgürleşiriz, ilgili olan kişi ve hatta tüm evren. Çünkü bu yöntemle biz Yaradan'ı çağırıp işi O'na teslim ettiğimizden, çok taraflı ve çok katmanlı olarak tövbe-affedicilik ve temizlenme gerçekleşiyor. Bunun sonucunda karşımızdaki kişi de özür de dileyebilir, başka olumlu bir şey de yapabilir...Zaten ho'oponopono değil başka affetme tekniklerinin sonucunda da böyle şeyler yaşanıyor. Bu kesinlikle huzur veren bir durumdur. Bu nedenle o iki kişiden yana ne yap et, affedip özgürlüğün tadını çıkar derim.

ismira 02-06-2009 01:18 AM

Alıntı:

sudem8 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 464849)
sevgili ismira, çok teşekkürler çok faydalı olduğu kesin, denicem mutlaka...araba kullanma korkum var.birde bir olay için uygulayacağım sonuçları mutlaka paylaşırım.harikasınızy789

Aahh, sudem8 harika olan sizsiniz! Uygulama kararlılığı ve dayanışma tutumunuzdan dolayı hayran oldum size. Feyz aldım, iyi ki varsınız...art56art56

ismira 02-06-2009 01:40 AM

Bu arada, ho'oponoponoyu ben de EFT ile uyguladım, kesinlikle çok keyifliydi. Asıl önemlisi, hep yazmayı unutuyorum; öğrendiğim ilk andan bu yana reiki ile birlikte uyguluyorum ve çok iyi hissediyorum. Başkasına şifa uygulaması için de ikisini birleştirip kendi üzerimde çalışıyorum. İnanılmaz huzurlu...

gülpor 02-06-2009 01:53 AM

Alıntı:

sincered Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 464846)
sevgili arkadaşım,
bende her soruya cevap bulamasam da kitaptan anladıklarımdan yola çıkarak kendime uyguladığımı sana aktarayım...
öncelikle kendimizi değiştirmedikçe kimseyi değiştiremiyeceğimizi anlatıyor kitap. etrafımızda dönen herşey aslında bizim içimizde...
içimizdeki tüm kötü düşünceler, anılar, olumsuzluklar, yarattığımız enerjiler şekillendiriyor herşeyi. yani herşeyin sorumlusu bizleriz. hatta şu an sen benimle bu konuyu paylaştığın için senin sorunun aynı zamanda benim sorunum ve sorumluluğum oldu. ben kendimi bundan arındırmalıyım.
geçmişten beri var olan anılarımız ve düşüncelerimiz bizi bugünkü halimize getirdi. eğer diğer teknikleri de incelerseniz temelde "arınmak" olduğunu farkedeceksiniz. bizi zincirleyen bu anılardan( ki bazen bizi zincirleyenin ne olduğunu bile bilmiyoruz) arınmalıyız.
sen o gözlerine bakmadığın kişi için sadece kendini arındırmalısın her hangi bir amaç ya da beklenti içine girmeden. her şey senin en yüksek iyiliğine olacak şekilde yoluna girecektir.
geçmişten arınmak için şu şekilde söylemeni tavsiye ederim:
" anılarım sizleri seviyorum. şimdi sizleri ve kendimi özgür bırakma fırsatına sahip olduğum için minnettarım. seni seviyorum, özür dilerim, lütfen beni bağışla ve teşekkür ederim"
hatta ben bunu söylerken EFT bile uyguluyorum kendime...kimseyi düşünmüyorum geçmişimden gelen tüm anıları temizlemek niyetiyle bunları söylüyorum kendime.
unutma etrafındaki gördüğün herşeyin sebebi sen değilsin ama sorumlusu kesinlikle sensin diyor kitap...kendini arındır dünya değişsin.

umarım biraz olsun faydalı olabilmişimdir.

özür dilerim.
lütfen beni bağışla.
seni seviyorum ve
teşekkür ederim.

sevgiler...

Sincered,cevabın benim için çok açıklayıcı olduf678h,teşekkür ederim arkadaşım,yazdıklarından yola çıkarak bu sihirli dört cümleyi dahada anlamlı tekrarlıycamactionsmile

gülpor 02-06-2009 02:00 AM

İsmira teşekkür ederim,senin mesajınıda okuyunca ,sanki bilgiler biraz daha pekişti...actionsmile

ismira 02-06-2009 02:26 AM

ben teşekkür ederim gülpor'cuğum, vesile olduğun için...

Baris 02-06-2009 02:18 PM

Hooponopono gerçekten etkisini kısa sürede gösterebilen eşsiz bir yöntem. Kitabı okudum. Henüz ufak tefek şeyler dışında pek bi deneyimim olmadı ama etkisi ufak şeylerde dahi hissedilebiliyor... (Kusura bakmayın konuyu daha iyi takip edebilmek için konuda mesajım olsun istedim :))

Siyahça 02-06-2009 02:20 PM

sus çaktırma! sevincli

sudem8 02-06-2009 06:10 PM

Alıntı:

ismira Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 464862)
Aahh, sudem8 harika olan sizsiniz! Uygulama kararlılığı ve dayanışma tutumunuzdan dolayı hayran oldum size. Feyz aldım, iyi ki varsınız...art56art56

Çook teşekkürler güzel sözleriniz için, güzel sitenin güzel insanları...herbirşeyin üstesinden geldim de şu araba kullanma fobimi yenemedim.eşimi trafik kazasında kaybettik.morgda onu kötü bir halde ben teşhis ettim.Allah rahmet eylesin, çok hızlı kullanırdı.oğlum üstesinden geldi ama, ben yeneceğime inanıyorum.çok saolun verdğiniz bilgiler içinsmil56

sudem8 02-06-2009 06:23 PM

Alıntı:

MuminOKAN Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 464842)
merhabalar.
bütün sağlık sorunlarının bilinçaltı kodları olduğunu, bununda zamanla -ilk gözlerimizi açtığımızdan itibaren verilen dolaylı telkinler vs vs - sevgi eksikliğinden kaynaklandığını hepimiz biliyoruzdur herhalde. bu bağlamda sevginin büyülü gücü yaşanılan olumsuzlukların hepsini iptal edecektir. şöyle ki olayların sorumluluğunu almamız, sevgi ile kabul etmemiz gerekmekte... bunlar bilinçaltının işleyişini ve hayatı değiştirecektir. bu paralelde ego da şaşıracak ve sana direnç gösterecektir ki bu karşı konulmayacak bişey değil. mesela basit bir karşı koyma alternatifi/tekniği; egoyu şaşırtmak için sabah 5 te kalkın ve evin içinde bir tur atın yada kendinize kahvaltı hazırlayın vs vs. yani normalde yaptığınızdan değişik birşey yapın. önce ego "saat kaç bu saatte ne işin var? uyku çok güzel." diyip seni kandıracak... ama kalkıp bir tur atarsanız ego şaşıracak...

sağlıcakla ve ışıkla...
sapkal89

Mümin Bey çok zeki ve pratik bir insan olduğunuzu hissediyorum.iki noktada bana yardımcı oldunuz.bir cümleyle pek çok bilgiyi biranda aktarıyorsunuz bravo size... yardımlarınız için teşekkürlersapkal89

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:39 AM.