Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Testler ve Anketler

Uyarılar

Testler ve Anketler İlginç, Eğlendirici, Öğretici Test ve Anketler

İlginç Bir Kelime Testi

Serbest Kürsü ve Testler ve Anketler İlginç Bir Kelime Testi Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: kayıpp Nickli Üyeden Alıntı Tekrar tşkk ediyorumm .ayrıca merak de ettim nasıl bi deneysel çalışma acaba diye de? paylaşabilir misin ?:) Sevgili kayıp psikolojide "algıda seçicilik" diye bir kavram vardır. Daha teorik bilgi vermek gerekirse; Alıntı: Algıda seçicilik, insanın ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Testler ve Anketler telkin cd indir izle İstanbul Testler ve Anketler nerededir kimdir Testler ve Anketler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Testler ve Anketler hipnoz Testler ve Anketler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Testler ve Anketler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Testler ve Anketler kuantum düşünce kitap haberi

İlginç Bir Kelime Testi

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29-12-2011, 09:19 PM   #31 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: İlginç Bir Kelime Testi

Alıntı:
kayıpp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tekrar tşkk ediyorumm .ayrıca merak de ettim nasıl bi deneysel çalışma acaba diye de? paylaşabilir misin ?:)
Sevgili kayıp psikolojide "algıda seçicilik" diye bir kavram vardır. Daha teorik bilgi vermek gerekirse;

Alıntı:
Algıda seçicilik, insanın algı sürecinde etkili olduğu kabul edilmiş psikolojik bir kavramdır. Çevrede bulunan uyarıcılardan, olaylardan ya da nesnelerden bir ya da birkaçına dikkati yöneltmektir. Kişinin daha önce yaşadığı deneyimlerin, önyargıların, rüyaların ve benzer her türlü duygulanımın o anki algılama düzeyinde etkili olduğunu ifade eder.

Algıda seçiciliği etkileyen dış etmenler; uyarıcının şiddeti, aşırı zıtlık, hareketlilik, süreklilik, tekrar, alışılmışın dışındaki uyarıcılar ve tanışıklıktır. İç etmenlerse; beklenti, ilgi, gereksinim ve inançtır.Kişi ihtiyaçlarına yada dış uyarıcılara göre algıda seçim yoluna gidebilir.Örnek vermek gerekirse gündelik hayatta defalarca karşısına çıkan hamile bayanları farketmeyip ancak hamile olduktan sonra hamile bayanların varlıklarının farkına varması.Ve bir insanın dikkatini mesleğiyle ilgili haberlere yöneltmesi gibi
-vikipedia- :))

Bu testle karşılaştığım zaman insanların ne gibi cevaplar vereceğini merak etmiştim. Testi kendimce yukarıdaki algıda seçicilik kavramıyla eşleştirdim. Yani "Acaba herkes aynı cevapları mı veriyordu?" diye bir soru geldi aklıma ve burada paylaştım. Çok da gır gır bir testti ilk bakışta dediğin gibi ama aynı zamanda ciddiye alınıp bu kelimeler yorumlanabilir diye düşünüyorum. Aslında farklı gruplara da denenebilir. Burada ne kadar farklı insan bir arada bulunsa da ortak ilgi alanlarımız var sonuçta benzer kelimelerin çıkması beni şaşırtmıyor. Diğer yandan sezgilerime güveniyorum. Bunu da kendi açımdan deniyorum. İyi ihtimaller buluyorum ama nasıl buluyorum diye sorarsan bir tarif veremem.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-12-2011, 09:23 PM   #32 (permalink)
Administrator

3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Alıntı:
selda02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
şık
sigara
hırs
sevgi
aşık
noldu şimdi anlamadımda
Bir yengeç burcu kadını olarak şık olmak bizim için önemli şekerim :)
İlla fark edilir bir şıklık zerafet olsun isteriz. Hem kendimiz hem de çevremizin düzeni, yaşam alanımız vs.

Hırs: Başarı odaklısın. Azı karar çoğu zarar. Yenilgiyi kabul etmez hep kazanmak istersin.

Aşk ve sevgi söylemeye bile gerek yok bence sende fazlasıyla var.

Sigarayı sen söyle. Umarım kullanmıyorsundur. Kullanıyorsan da çıkabilir kullanmıyorsan rahatsız ettiği için çıkmış olabilir. Sevdiğin biri kullanıyor olabilir. Ya da sevmediğin biri.

Hep sevdiklerinle sevgi dolu ortamlarda, aşkla mutlu kal canımcım.

Alt 29-12-2011, 09:30 PM   #33 (permalink)
Administrator

Alıntı:
vittoria è nostra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

üzgün:(
sevgi:)
nefes:)
rahat:)
güneş:)

bende güzel yorumlarından istiyorum sweeet:)))
Hepsi iyi de neden üzgün canımcım yaaa. Mutlu olduğunu görmek isterim. Ama etrafında yakınında bir şey mi seni üzüyor acaba senin dışında. Duygusal biri de olabilirsin. Ama kendini üzmeye değmez hiç birşeye sana mutluluk yakışır.

Sevgi dolusun, seviyor seviliyorsun çevrende. Rahatlık önemli senin için. Rahatının kaçmasına gelemiyorsun. Nefes yüzünden sağlığa önem veriyorsun. Nefesle ilgili bir çok ihtimal söyleyebilirim. Aldığın her nefese şükrediyorsun. Özellikle sıkıldığında rahat bir nefes alabilmek senin için çok değerli(kimin için değil ki). Spor yapıyor musun? Spor giyinmeyi de seviyor olabilirsin.

Güneşi açıkladım daha önce ve güneşe başka anlam çok nadir yüklemek isterim. Güneş de bu testin en güzel kelimelerinden biri.

Sevgiler.

Alt 29-12-2011, 09:41 PM   #34 (permalink)
Administrator

Alıntı:
eT HO win US AND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sebep
zevk
mucize
kahve
üzgün ..

ilk 5 kelime .. :D .. algıda seçici değilimdir .. mantığım ağır basar ve ne gördüysem o :) ..
Janercim bence herkes belli konular, belli olaylar ve belli nesneler için algıda seçicilik gösterir. Niye inkar ediyorsun ki. Çok mu kel alaka cümleler çıktı. Farkında olduğumuz bilinç halinin dışında bir de buzdağının görünmeyen yüzü olan bilindışımız var. Ve bilindışına ittiğimiz neler neler var.

Sebep: Hiç şaşırmadım. Merakının kaynağı işte. Meraklı değil misin? Bir şeyin sebebini öğrenirsen daha iyi öğrenirsin. Sabebini bilmediğin şeylere anlam veremiyorsun, mantığına uyduramıyorsun. Duyarlısın.

Zevk: Yaptığın işten keyif almak istiyorsun. Zaten keyif aldığın işi de en iyi şekilde yapabileceğine inanıyorum. Kefini kaçıracak durumlarda uzak duruyorsun.

Mucize: Ya işte testin en sevdiğim diğer bir kelimesi. Forumdakilerin ortak kelimesi ya. Yoruma gerek yok bence bu kelimeye :) güneş gibi buna da umutlu olmaktan başka yorum yapamam. Mucizelere inanmak kıymetli çünkü onlar var. Küçük mucizlerin büyük mutlulukların olsun.

Kahve: Sever misin? Ona göre yorum yapıcam.;) Yoksa ders çalışırken kahve mi içiyorsun?

Üzgün: Oldu mu şimdi Janer he oldu mu şimdi bu kelime. Cık cık cık hiç yakışmadı bu da sana. Şu melankolik şiirlerden kurtuldun mu bunu çözersin inşallah. Damar şarkı ve şiirlerden uzak dur. Bilindışında bile olmasın üzgün. Kimse üzmesin seni sen de kimseyi üzme.

Alt 29-12-2011, 09:48 PM   #35 (permalink)
Yüzbaşı

vittoria è nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,013
553 Mesajinıza toplam 1,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to all

Alıntı:
sweeet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hepsi iyi de neden üzgün canımcım yaaa. Mutlu olduğunu görmek isterim. Ama etrafında yakınında bir şey mi seni üzüyor acaba senin dışında. Duygusal biri de olabilirsin. Ama kendini üzmeye değmez hiç birşeye sana mutluluk yakışır.

Sevgi dolusun, seviyor seviliyorsun çevrende. Rahatlık önemli senin için. Rahatının kaçmasına gelemiyorsun. Nefes yüzünden sağlığa önem veriyorsun. Nefesle ilgili bir çok ihtimal söyleyebilirim. Aldığın her nefese şükrediyorsun. Özellikle sıkıldığında rahat bir nefes alabilmek senin için çok değerli(kimin için değil ki). Spor yapıyor musun? Spor giyinmeyi de seviyor olabilirsin.

Güneşi açıkladım daha önce ve güneşe başka anlam çok nadir yüklemek isterim. Güneş de bu testin en güzel kelimelerinden biri.

Sevgiler.

hepimizde olduğu gibi şüphesiz o güzel yüreğinden geçenler doğrudur:) seçtiğim kelimelerime yaptığın tüm güzel yorumlar için ayrı ayrı teşekkürler:) üzgün kelimesi sanırım şu bir iki gün durduk yere kendi canımı sıkacak şeyler ürettiğimi gördüm bile bile kendimi üzüyordum yani. ama farkettim çok şükür bugün neşem yerinde sayılır. evet hala etrafımda beni ara ara üzen olaylar olmuyor değil ve dediğin gibi duygusalda bir yapım olunca çabuk siniyorum köşeme.

evett seviyorum çoğu şeyi, seviliyorsam ne mutlu bana:)) rahata bayılıyorum rahat olmak, rahatca nefes almak, sevdiklerimle nefes almak önemli benım için. e tabii rahatlık olunca spor giyim olmadan olmuyor spor giyinmeyide baya seviyorum:))

evet güneş kelimesini sevgiokyanusumda secmiş:)) umut sabah güneş güzel sey:))

çok çok teşekkür ederim güzel yüreğine emeğine:)

her yeni sabah bizlere saydığın tüm güzellikleri seninle buluştursun:) sevgilerimle..
vittoria è nostra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-12-2011, 09:50 PM   #36 (permalink)
umt

Tesekkür: 3
8 Mesajinıza toplam 11 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
umt is an unknown quantity at this point

mucize
kahve
sevgi
öfke
mutsuz
mucize ile kahveyi anlamasam da diğerleri uydu:(((
umt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-12-2011, 10:06 PM   #37 (permalink)
Üsteğmen

zahid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 609
209 Mesajinıza toplam 756 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zahid is an unknown quantity at this point

Sebep,Zevk,Mucize,Kahve ve Üzgün :D.İlginç.Hemen Üzgünlüğüm arkasındaki nedenini iptal edip onun yerini mutluluğa yelken açacak sebepler koyuyorum.Özgürlük yolunda adım adım ilerliyorum.Gerçek Varlığımı kabul ediyorum ve onu olduğu gibi ifade etmeyi seçiyorum ;).Bu bir çeşit "gas" sisteminden yola çıkılmış olabilir.Orada kötü gördüklerimizi iptal edip Onun yerine Daha iyi yerlere Odaklanabiliriz ;) Sevgiyle ve Işıkla kalın sevgili Arkadaşlarım :)
Alt 29-12-2011, 10:14 PM   #38 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 700
405 Mesajinıza toplam 1,139 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
juger has a spectacular aura aboutjuger has a spectacular aura aboutjuger has a spectacular aura about

Sebep, sinema, kalem, atlı, muz.

Her şeye tamam da, bu atlar ve muzlar hala benimle
juger isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-12-2011, 10:25 PM   #39 (permalink)
Administrator

Alıntı:
umt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
mucize
kahve
sevgi
öfke
mutsuz
mucize ile kahveyi anlamasam da diğerleri uydu:(((

Alıntı:
Mucize: Olağan üstü şeylere inanıyorsun ki ben de de çıkmıştı bir de değişime inanıyorsun. Çünkü bana göre mucize en umutsuz zamanları bile umutlu hale getirebilen birşeydir.

Kahve: bazı tatlı bağımlılıkları bilerek ve isteyerek seçiyoruz tercih ediyoruz.
Tabi kahveyi seviyorsan durum böyle. Kahve çok mu alakasız hayatında mutlaka bir yerinde kahve vardır. Hiç olmadı kahve kavuran bir kuruyemişçi vardır.:)) Ya da kahve içen insanları anlamıyorsundur. Nasıl seviyorlar, nasıl içiyorlar diye düşünüyorsunur.

Sevgi, öfke ve mutsuz üçü insana bağlantılı geliyor. Yani sevdiğin birine öfkelisin ve bu durum haliyle seni mutsuz ediyor. Affetmelisin her kimse ve neyse
hayat bir o kadar kısa ve zaman da bunlara harcanmayacak kadar değerli canım.

Alt 29-12-2011, 10:33 PM   #40 (permalink)
Administrator

Alıntı:
zahid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sebep,Zevk,Mucize,Kahve ve Üzgün :D.İlginç.Hemen Üzgünlüğüm arkasındaki nedenini iptal edip onun yerini mutluluğa yelken açacak sebepler koyuyorum.Özgürlük yolunda adım adım ilerliyorum.Gerçek Varlığımı kabul ediyorum ve onu olduğu gibi ifade etmeyi seçiyorum ;).Bu bir çeşit "gas" sisteminden yola çıkılmış olabilir.Orada kötü gördüklerimizi iptal edip Onun yerine Daha iyi yerlere Odaklanabiliriz ;) Sevgiyle ve Işıkla kalın sevgili Arkadaşlarım :)
Sevgili Zahid daha önce de dedim yine diyorum. En iyi yorumu siz yaparsınız. Çünkü kelimelere yüklediğiniz anlamları ve bunları nelerle ilişkilendirdiğinizi en iyi siz bilebilirsiniz. Bunlar gerçekten iyi yorumlar. Üzgün kelimesinden kurtulduğun gün özgür olacaksın zaten. Kötüyü görmekten çok her zaman iyiye odaklanmayı seçiyorum. Mutsuzluklar gidiyor mutluluklar geliyooor.

Bookmarks