Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Osho

Uyarılar

Osho Osho ile ilgili paylaşımlar

OSHO' nun kitaplarından seçmeler...

Alternatif Kişisel Gelişim ve Osho OSHO' nun kitaplarından seçmeler... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Rica ederim canım.OSHO'nun dilini iyi bilirim (bana sorar kendisi kitap yazarken,beraber edebiyat parçalarız :)) ) Sen kafana yine takılırsa yaz buraya anladığım kadarıyla yorumlamaya çalışırım....

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Osho telkin cd indir izle İstanbul Osho nerededir kimdir Osho çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Osho hipnoz Osho olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Osho hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Osho kuantum düşünce kitap haberi

OSHO' nun kitaplarından seçmeler...

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-11-2008, 08:14 PM   #11 (permalink)

Redflowers

Belgin ∞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28,441
2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute
Standart Ynt: OSHO' nun kitaplarından seçmeler...

Rica ederim canım.OSHO'nun dilini iyi bilirim (bana sorar kendisi kitap yazarken,beraber edebiyat parçalarız :)) )
Sen kafana yine takılırsa yaz buraya anladığım kadarıyla yorumlamaya çalışırım.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Belgin ∞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-11-2008, 08:19 PM   #12 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light

Osho hakkındaki yorumlarınız ve alıntılar çok güzel arkadaşlar.
Bende Oshoyu tanımak ve başlamak isteyenlere öncelikle FARKINDALIK kitabını ve
PROVOKATÖR MİSTİK adlı kitapları başlangıç için tavsiye ediyorum.
Sonrası zaten geliyor
ve dediğiniz gibi uslubu biraz serttir.ve bilerek çelişkili konuşur
Adı üstünde Provokatör idare edin. :)

keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-11-2008, 08:31 PM   #13 (permalink)
Binbaşı

Pamukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,766
1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of

Tamam Belgincim çok teşekkür ederim ama yeni kitabında lütfen söylermisin Türkçeyi güzel öğrensin çevirmenlerden bize hayır yok adam gibi türkçe yazsın noluyo öyle umut yok gelecek yok aaaa çekim yasası yapıyoruz burda kardeşiim

Keops bunu söylediğin çok iyi oldu arkadaşım bu haftasonu da "Farkındalık"a bakayım ben hiç bilmiyordum önce biraz ısınmam lazım anlaşılan bu hafif agresif OSHO ustamıza Hep alıyorum alıyorum kitapları geri bırakıyorum valla tırsıyodum ya 44

Ama ilerleyen bölümleri çok beğendim arkadaşlar buraya da alıntı yaparım super Özellikle Bedenin Duruşu,Nefes ve Ruhsal Durumuzun bağlantısını anlatması çok güzel..Hatta bir tüyo vermiş;"mutluysanız o ruh halinde nefesiniz nasıl alış verişinizi sayın not edin.Üzüntülü olduğunuzda not edin.Heyecanlı olduğunuzda not edin.Sonra bu nefes düzenini ruhhalinizi değiştirmek için uygulayın." diyor bunun gibi çook güzel şeyler var mantıklı gelen onları yazarım

Bugün,var olan her şeye karşı nazik ve sevecen ol.

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Pamukk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-11-2008, 10:40 PM   #14 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 359
66 Mesajinıza toplam 415 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
01nisan is a jewel in the rough01nisan is a jewel in the rough01nisan is a jewel in the rough01nisan is a jewel in the rough

Pamukkcuğum, ben de Osha ile ilgili yapılan güzel yorumlara birşey eklemek stiyorum. Osho'nun 3 kitabını Farkındalık, Cesaret ve Coşku'yu okudum ama Yoga kitabını okumadım .Senin gibi kitapçıda elim gitti gitti geldi. Sanırım kalın bir kitaptı, ondan gözüm korktu.

Umut ile ilgili olarak, ben de şöyle bir yorum yapabilirim.. OSHO yu anladığım kadarıyla;

Gelecek bugünün bir yansımasıdır. Bugün umutsuzsan, umutsuzluğunu geleceğe yansıtıyorsun..Arzu, umut basitçe tam şu anda mutlu olmadığını gösterir. Umut bir yoksunluk ifadesidir. Şu andaki yoksunluğunu geleceğe yansıtıyorsun.

Bugün her ne isen gelecekte de O"sun. Burda ince bir ayar çekmiş OSHO.
Mutlu olmak için şimdi mutlu olmalısın, gelecek bir tarihde mutlu olmayı beklemek, insana mutluluk getirmez, gibi şeyler..Yani çekim yasasının ta kendisi.

Ayrıca son mesajında verdiğin alıntı örneği çok beğendim. Yazarsan takip edeceğim. Sevgiler ...
,

01nisan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-11-2008, 12:28 AM   #15 (permalink)
awayy
Guest

Pamukkcum ben de iki gündür Osho'dan alıntılar paylaşmayı düşünüyordum sitede..
Sen benden önce davranmışsın
Ben piyasadaki tüm kitaplarını ve internetten e-kitaplarının bi kısmını okudum..

Ve konsantrasyon problemim olmasına rağmen okuyabildiğim tek kitap onunkilerdir.

Şöyle söyliyim...İlk aşkım Michael Jackson, son aşkım Osho'dur.

Eeee...Kişisel gelişimim konusunda ne kadar yol katetmişim siz görün..

Redflowersta da çok güzel açıklamış pek bi bilmiş kendisi

Umut etmeye başlayınca insan geleceğe odaklanıyor ve içinde bulunduğu anı yaşamıyor..

Osho'nun Meditasyon diye kalınca bir kitabı var..

Osho'nun günümüz insanı için tasarladığı meditasyon çeşitleri var...

Hepsi çok keyifli ben iki sene kadar ordaki tüm meditasyonları yapmıştım...

Osho çok zorda kaldığım bir dönemde kendimi kabul etmemi ,toplumu umursamamamı ve bir nebze olsun hayata tutunmamı sağlamıştı..

Osho deyince dayanamıyorum da... Onu görebilmek için nerler vermezdim

Keyifli okumalar ve paylaşımlar...Sevgiler..

Alt 24-11-2008, 08:05 PM   #16 (permalink)
Binbaşı

1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of

Alıntı:
01nisan Nickli Üyeden Alıntı
Pamukkcuğum, ben de Osha ile ilgili yapılan güzel yorumlara birşey eklemek stiyorum. Osho'nun 3 kitabını Farkındalık, Cesaret ve Coşku'yu okudum ama Yoga kitabını okumadım .Senin gibi kitapçıda elim gitti gitti geldi. Sanırım kalın bir kitaptı, ondan gözüm korktu.

Umut ile ilgili olarak, ben de şöyle bir yorum yapabilirim.. OSHO yu anladığım kadarıyla;

Gelecek bugünün bir yansımasıdır. Bugün umutsuzsan, umutsuzluğunu geleceğe yansıtıyorsun..Arzu, umut basitçe tam şu anda mutlu olmadığını gösterir. Umut bir yoksunluk ifadesidir. Şu andaki yoksunluğunu geleceğe yansıtıyorsun.

Bugün her ne isen gelecekte de O"sun. Burda ince bir ayar çekmiş OSHO.
Mutlu olmak için şimdi mutlu olmalısın, gelecek bir tarihde mutlu olmayı beklemek, insana mutluluk getirmez, gibi şeyler..Yani çekim yasasının ta kendisi.

Ayrıca son mesajında verdiğin alıntı örneği çok beğendim. Yazarsan takip edeceğim. Sevgiler ...
,

Nisancım çok teşekkür ederim bu mesajın bana ne kadar faydalı oldu bilemezsin..Anlıyorum ki keopsun da dediği gibi sizin söylediğiniz 3 kitabı da okumamam lazım..Oshonun kendine göre bir felsefesi var tarzı var galiba,anladığım kadarıyla basit ifadelerle derin anlamlar anlatmak istiyor..Okurken kafa da yormam gerekecek felsefe kitabı gibi

Ben Yoga yapmaya başladım da kendi çapımda,onun felsefesinini öğrenmek amacıyla kitap araştırırken bu kitabı gördüm ,diğer kitaplarda hep egzersiz tarifleri veriyordu ben yoga nedir,çeşitleri felsefesi gibi bilgiler almak istiyordum,bu kitap evet baya kalın ,dedimki belki bunda yoga hakkında herşeyi bulabilirim..Aslında yapılan egzersizlerin arka planını anlatıyor o kadar derin ki Ama o yazdığım baş taraftaki konular beni düşünmeye zorlamıştı..Yani hep okuyoruz geçiyoruz ya çekim yasası , kuantum ,neler yapmamız lazım diye..Baktım bu sefer öyle değil başka bir şey var ,önce doğru anlamam düşünmem gerek dedim

Yazdığın mesajlar çok anlamlı beni etkiledi onun verdiği mesajlar ,galiba ben Osho'ya sardırıcam bu ara , başka bi şekilde büyülemeye başladı beni nedense..beni basit ama derin anlamlı cümleler çok etkiler hep..

Canım çok sevgilerimle çok saol

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Alt 24-11-2008, 08:15 PM   #17 (permalink)
Binbaşı

Alıntı:
awayy Nickli Üyeden Alıntı
Pamukkcum ben de iki gündür Osho'dan alıntılar paylaşmayı düşünüyordum sitede..
Sen benden önce davranmışsın
Ben piyasadaki tüm kitaplarını ve internetten e-kitaplarının bi kısmını okudum..

Ve konsantrasyon problemim olmasına rağmen okuyabildiğim tek kitap onunkilerdir.

Şöyle söyliyim...İlk aşkım Michael Jackson, son aşkım Osho'dur.

Eeee...Kişisel gelişimim konusunda ne kadar yol katetmişim siz görün..

Redflowersta da çok güzel açıklamış pek bi bilmiş kendisi

Umut etmeye başlayınca insan geleceğe odaklanıyor ve içinde bulunduğu anı yaşamıyor..

Osho'nun Meditasyon diye kalınca bir kitabı var..

Osho'nun günümüz insanı için tasarladığı meditasyon çeşitleri var...

Hepsi çok keyifli ben iki sene kadar ordaki tüm meditasyonları yapmıştım...

Osho çok zorda kaldığım bir dönemde kendimi kabul etmemi ,toplumu umursamamamı ve bir nebze olsun hayata tutunmamı sağlamıştı..

Osho deyince dayanamıyorum da... Onu görebilmek için nerler vermezdim

Keyifli okumalar ve paylaşımlar...Sevgiler..

Ay away'cim ne olur yaz harika olur..Çok harika olur bir Osho köşesi yapsak ,derlemeler olsa her kitabından ay çok heyecanlandım ben hep "bakıp bakıp geri koyuyodum kitaplarını dediğim gibi amaaan ne buluyolar bunda anlamıyorum ben mi kıt kafalıyım anlayamıyorum ya da nesinden etkileniyorlar ,hatta hiç akıcı değil okuyamam"diyordum.Ama yeni etkilenmeye başladım ,bir bölüm bitti ben kaldım öyle kafamda soru işaretleriyle,merakla,devamını okumak için kanıma giren zehiriyle Dur o duyguyu tarif edeyim "Matrix filminden ilk çıktıgım zamanki gibi" beynim sanki bombardımana tutuldu ,hatlarım karıştı

Senin bu heyacanın bana da geçti ay keşke görebilsen,ne çok seviyorsun
Biraz araştırayım bu ustanın hayatını merak ediyorum geç bile kaldım ..Bir dernek gibi birşeyleri var galiba yurtdışında kitaplar oradan yayınlanıyor..Resmini görüyorum da hep kitapların arkasında garip biri gibi gizemli

Oshodan alıntılar istiyoruuum onu senin kadar seven biri alıntı yaparsa çok daha başka bir büyüsü olur super

-- Dr.Mikao Usui --
Alt 24-11-2008, 09:41 PM   #18 (permalink)
awayy
Guest

Evet pamukcum dediğin gibi bağımlılık yapıyor.. Soluk soluğa hepsini okumak istiyorsun.

Yanlız benim Osho'nun tek keyif alamadığım kitabı yoga kitabıdır.

Kendinden çok fazla şey bulamadım sanki.. Diğerler kitapları kadar keyif alamadım.

Osho'nun kitapları deyip dırıyoruz ama Osho kitap falan yazmış değil tabi..

İnsanlara faydalı olmak için komününde yaptığı konuşmalar, soru cevaplar o çldükten sonra kitaplar haline getirilmiş..

Mesela Osho'nun şu cümlesini okuyunca hayatımın neden bu kadar kötü olduğunu anlamıştım.

"İnsanoğlundaki hasta olan herşey sevgi eksikliği yüzündendir.
Ve sadece şefkat tedavi edicidir"

Hayatımdaki en büyük eksikliği kavramama yardımcı olmuştu..

Bir de başka bir önemli konu...
Hani insanlar seni kabul etmek yerine hep eleştiri ya..Biraz daha canlı ol, biraz daha kendine güvenli ol, güçlü ol, sen de çok sessizsin,
kendini çok ezdiriyordun yok efendim sen niye böylesin falan... O kadar etkilenirdim ki ben bu laflardan...Hep bişeylerim yanlıştı sanki..
Eğri bir insandım ben ve insanlardan kaçmaya başladım..Çünkü olumlu bişey duyamıyordum. Baksanıza ne diyor Osho:

"Kim seni bütünüyle, koşulsuzca kabul ederse değişmeye başlarsın.
Onun kabulü sana böyle bir cesaret verir.
Olduğun gibi kabul edilmen seni bütünleştirir, seni kendine güvenli kılar, seni kendin gibi hissettirir.
O zaman beklentileri yerine getirmene gerek yoktur, sen olabilirsin.
Bu yüzden sevgi bu kadar besleyicidir.
Seni basitçe, sırf sevgi uğruna seven bir erkek ya da kadın bulabildiğinde, sevgi dönüştürür.
Ansızın tüm üzüntü kaybolur; yüreğinde bir dans, bir şarkı bulursun."

Bilemiyorum ki... Belki de birinin seni koşulsuzca kabul edebilmesi için önce senin kendini kabul etmen gereklidir.
Bu nedenle de kimse beni olduğum gibi kabul etmemiş olabilir.
Neyse canısı..
Alıntıları sen yapsan daha objektif olcak heralde..
Ben beni etkileyen bana yardımcı olan yerleri not almışım..
Bütün okunmadan anlaşılamayabilir belki..
Bi de kendimden kesitler vermeden duramıyom gördüğün gibi .
Sevgiler..
Alt 25-11-2008, 08:39 PM   #19 (permalink)
Binbaşı

Canım sen çok güzel bir insansın Çok güzel bir ruhun var ..sadece bu mesajın bile hakkında şu anda boyle düşünmeme yetti..İçinde hep koşturmak isteyen güzel neşeli bir çocuk var , biz aynı dili konuşuyoruz seninle ,sevginin dili..
Her şey çok güzel olacak awaycim göreceksin içindeki sevgiyi sen yeter ki kaybetme ve şükür et buna sahip oldugun için ,oshodan yaptığın alıntılardan etkilendim ben cok gec keşfetmişim ,sen de bana vesile oldun bak bu konuda hepimiz birbirimizden birşeyler oğreniyoruz ve hepbirlikte doğru yola kayarak bütüne ulaşıyoruz bu yolculuğumuzda

-- Dr.Mikao Usui --
Alt 25-11-2008, 09:29 PM   #20 (permalink)
awayy
Guest

Ayy canım benim şu mesajın nası iyi halde bi bilsen...

Bugün hayatta olmamayı dilemiştim kendim için sebepsiz yere dipte hisettim tüm gün..
Gerçi awayy kimi kandırıyon wave bu kızcağız seni tanımıyor o kendi içinden gelen güzelliği yansıttı mesajına
Aslında Osho'nun türkçeye çevrilmemiş kitaplarından derlediğim notlarım vardı ama bilgisayarımın çalınması ile birlikte
bu değerli hazinenin büyük bir kısmı yok oldu ..
Ama haftasonu bir araştırayım... Paylaşım yapabilecek kadar veri var mı elimde..

Ben hayatımda en çok kendime "ben niye yaşıyorum" diye sormuşumdur..
Yok meraktan değil mutsuzluktan ..

Osho'dan çok güzel cevaplar geliyor ama:

"Varoluşun sana ihtiyacı var.
O nedenle buradasın.
Sensiz...varoluş eksik olurdu.."

"Varoluş seni seviyor..
Aksi halde burda olmazdın.."

Bookmarks

Etiketler
farkindalik

Seçenekler
Stil