Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-11-2008, 07:01 PM   #8 (permalink)
Pamukk
Binbaşı

Pamukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,766
1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of
Standart Ynt: OSHO' nun kitaplarından seçmeler...

OSHO'nun YOGA -Bireyin Doğuşu kitabına başladım ancak arkadaşlar kafam gerçekten karıştı ,belki onun diline alışkın değilim OSHO'nun ilk okuduğum kitabı..Aslında dili çok sade ,açık ama ,bir alıntı yapmak istiyorum ,belki siz anlamama yardım edersiniz ben mi anlayamıyorum ya da bildiklerimle çelişkiye düşüyor dusun

" Yoga, hayale dalmayan bir zihne sahip olma yöntemidir.Yoga burada ve şimdide olma bilimidir.Yoga artık geleceğe yönelmemeye hazırsın anlamına gelir.Yoga ,artık umut etmemeye ve varoluşunun bir adım önüne zıplamamaya hazırsın demektir.Yoga ,gerçekle olduğu gibi yüzleşmek demektir.

Yoga'nın anlamı artık umut olmadığı,artık gelecek olmadığı için artık arzuların da olmaması demektir.Gerçekten de perişan haldeysen umut etme çünkü umudun sefaletini uzatacaktır.Umudun uyuşturucu bir maddedir.

Tamamen umutsuz bir hale gel.Gelecek yok.Umut yok.Zor.Gerçekle yüzyüze gelmek cesaret gerektirir......"

Bu şekilde başlıyor..Benim anlamam gereken ;umut etme umutsuz hale gel derken gelecek hakkında endişe etme o zaman şimdiyi yaşayamazsın mı demek istiyor?? çok kafama takıldı ve umutsuz ol gibi şeyleri okurken üzüldüm açıkçası.Gelecek yok umut yok

Okumuş arkadaşlar veya fikir vermek isteyen arkadaşlar lütfen sizden fikir bekliyorum
Bugün,var olan her şeye karşı nazik ve sevecen ol.

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Pamukk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla