Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-11-2008, 10:40 PM   #14 (permalink)
01nisan
Teğmen

Tesekkür: 359
66 Mesajinıza toplam 415 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
01nisan is a jewel in the rough01nisan is a jewel in the rough01nisan is a jewel in the rough01nisan is a jewel in the rough
Standart Ynt: OSHO' nun kitaplarından seçmeler...

Pamukkcuğum, ben de Osha ile ilgili yapılan güzel yorumlara birşey eklemek stiyorum. Osho'nun 3 kitabını Farkındalık, Cesaret ve Coşku'yu okudum ama Yoga kitabını okumadım .Senin gibi kitapçıda elim gitti gitti geldi. Sanırım kalın bir kitaptı, ondan gözüm korktu.

Umut ile ilgili olarak, ben de şöyle bir yorum yapabilirim.. OSHO yu anladığım kadarıyla;

Gelecek bugünün bir yansımasıdır. Bugün umutsuzsan, umutsuzluğunu geleceğe yansıtıyorsun..Arzu, umut basitçe tam şu anda mutlu olmadığını gösterir. Umut bir yoksunluk ifadesidir. Şu andaki yoksunluğunu geleceğe yansıtıyorsun.

Bugün her ne isen gelecekte de O"sun. Burda ince bir ayar çekmiş OSHO.
Mutlu olmak için şimdi mutlu olmalısın, gelecek bir tarihde mutlu olmayı beklemek, insana mutluluk getirmez, gibi şeyler..Yani çekim yasasının ta kendisi.

Ayrıca son mesajında verdiğin alıntı örneği çok beğendim. Yazarsan takip edeceğim. Sevgiler ...
,

01nisan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla