Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Mistik Gizem Bilinmeyenler Klubü > Gizemli Konular > Bilinçaltının Bilinmeyenleri > Çekim Yasası

Uyarılar

Yaratıcı İmgeleme Kitabından Alıntılar

Bilinçaltının Bilinmeyenleri ve Çekim Yasası Yaratıcı İmgeleme Kitabından Alıntılar Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Ağrı İçin Şifa Verici Meditasyon Aşağıda size, baş ağrısı ya da başka bir ağrı çeken bir insanla birlikteyken uygulayabileceğiniz bir meditasyon tekniğini sunuyorum: Söz konusu kişinin yere uzanmasını, gözlerini kapayarak derin bir biçimde gevşemesini sağlayın. Sonra ona bir süre dikkatini ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Çekim Yasası telkin cd indir izle İstanbul Çekim Yasası nerededir kimdir Çekim Yasası çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Çekim Yasası hipnoz Çekim Yasası olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Çekim Yasası hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Çekim Yasası kuantum düşünce kitap haberi

Yaratıcı İmgeleme Kitabından Alıntılar

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-02-2012, 11:11 PM   #41 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Yaratıcı İmgeleme Kitabından Alıntılar

Ağrı İçin Şifa Verici Meditasyon

Aşağıda size, baş ağrısı ya da başka bir ağrı çeken bir insanla birlikteyken uygulayabileceğiniz bir meditasyon tekniğini sunuyorum:

Söz konusu kişinin yere uzanmasını, gözlerini kapayarak derin bir biçimde gevşemesini sağlayın.

Sonra ona bir süre dikkatini soluk alıp verişi üzerine odaklamasını; derin, yavaş ama doğal bir biçimde soluk alıp vermesini söyleyin.

Ağır ağır 10'dan 1'e kadar sayarken, her sayıyla birlikte daha derin, daha gevşemiş bir hale doğru sürüklendiğini hissetmesini isteyin.

Çok derinlemesine gevşeyince, kendisinden, parlak bir rengi, istediği herhangi bir rengi (aklına gelen ilk renk en uygunudur) imgelemesini talep edin. Sonra ondan bunu yaklaşık bir buçuk metre çapında parlak bir ışık küresi olarak resmetmesini isteyin. Şimdi, bu ışık küresinin giderek daha çok büyüdüğünü imgelemesini söyleyin; öyle ki küre en sonunda zihinsel vizyonun tüm alanını doldurmalıdır. Bunu deneyimleyince, bu kez de aynı kürenin büzülmeye, küçülmeye başladığını ve giderek ilk büyüklüğüne döndüğünü hayal etmesini isteyin. Sonra, kürenin otuz santim çapına inene dek küçülmeye devam etmesini ve yine büzülmeyi sürdürerek en sonunda tümüyle gözden kaybolmasını sağlayın.

Şimdi bu imgeleme uygulamasını tekrarlayın, ancak söz konusu kişi aynı rengin bu kez onun ağrısı olduğunu (ağrısını bu rengin oluşturduğunu) imgelemelidir.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 08-02-2012, 11:21 PM   #42 (permalink)
Administrators
Zerynthia

6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Dua

Dua etmek, bir şeyi "çağırmak", onun "yardımını ya da himayesini dilemek" demektir. Meditasyonda kullanılan dua, sahip olmak istediğiniz her türlü enerji ya da üstün niteliği onun vasıtasıyla talep edebileceğiniz bir tekniktir:

Gözlerinizi kapayıp derinlemesine gevşeyin. Sonra, topraklama ve enerjiyi akıtma ya da enerji merkezlerini açma veya sadece sığınağınıza çekilip bir süre derin bir biçimde gevşeme ve soluk alıp vermeyi içeren hazırlayıcı meditasyonlardan birini yapın.

Kendinizi gevşemiş ve enerji dolmuş hissedince, sessizce ama kesin ve açık bir biçimde, "Şimdi, sevgi denen üstün niteliğin ortaya çıkmasını istiyorum." deyin. Sevgi enerjisinin size gelmekte olduğunu ya da içinizde bir yerden ortaya çıktığını, sizi tamamen doldurduğunu ve sizden dışarı yayıldığını hissedin. Birkaç dakika bu hissi bütünüyle deney imleyin. Sonra, dilerseniz onu, imgeleme ve onaylama yoluyla belirli bir hedefe doğru yöneltin.

İstediğiniz ya da gereksindiğiniz herhangi bir üstün niteliği ya da enerjiyi talep etmek için duanın gücünü kullanabilirsiniz...

Sadece bu niteliğin şimdi size gelmekte olduğunu güçlü ve açık bir biçimde kendinize bildirin.

Dua gücünü kullanmanın başka bir harika yolu da arzuladığınız üstün niteliklere sahip belirli bir kişinin "özünü" çağırmaktır. Eğer Buda, İsa ya da Meryem Ana gibi bilge varlıklardan birine dua ediyorsanız, bu kişinin simgelediği, ayrıca her birimizin içinde yatan evrensel niteliklerin ortaya çıkmasını istiyorsunuz demektir. Örneğin, eğer içsel değişiminize yardımcı olması ve sizin vasıtanızla başkalarına yardım etmesi için İsa'yı yardıma çağırıyorsanız; sevgi, şefkat, bağışlayıcılık ve şifacılık gibi aslında içinizde varolan nitelikleri çok güçlü bir biçimde talep ediyorsunuz demektir.

Eğer öğretisine, bilgeliğine çok içtenlikle katılıp inandığınız, güvendiğiniz belirli bir üstad, rehber ya da kahraman varsa, ona özgü nitelikleri kendi içinizde de tezahür ettirme ihtiyacı duyduğunuzda, dua yoluyla bu varlığı çağırabilirsiniz.

Kazanmak istediğiniz özel bir beceri ya da yetenek varsa, bu tip meditasyon çok iyi sonuç verir. Örneğin, eğer müzik ya da resim konusunda çalışma yapıyorsanız, bu alanlarda özellikle hayranlık duyduğunuz büyük bir ustayı çağırın; onun size destek olduğunu ve yardım ettiğini hayal edin ve içinizden onun yaratıcı enerjisinin ve dehasının aktığını hissetmeye çalışın. Bu varlığın sahip olabileceği kişisel sorunları ve zayıflıkları dahil etmeye gerek yoktur; çünkü siz onu en yüksek yönleriyle çağırıyorsunuz. Bu meditasyonla çok şaşırtıcı sonuçlar elde edilebilir.

güç - sıcaklık

bilgelik - açıklık

huzur - zeka

sevecenlik - yaratıcılık

yumuşaklık - sifacılık gücü

Alt 08-02-2012, 11:42 PM   #43 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Onaylamaları Kullanma Yolları

Daha olumlu, yaratıcı bir görünüş kazanmak ve belirli hedeflerinize ulaşmak için güçlü ve etkili onaylamalar yapmanın çeşitli yolları vardır.

Unutmayın, onaylamada bulunurken kendinizi gevşemiş hissetmeniz önemlidir. Herhangi bir sonuç elde etmeye bağımlı olmayın. Yine unutmayın ki, siz zaten gereksinim duyduğunuz her şeysiniz; kaydettiğiniz her ilerleme aslında pastanın üzerine sürülen kremadan başka bir şey değildir.

Meditasyon sırasında

1- Onaylamaları, meditasyon yaparken ya da derinlemesine gevşerken, özellikle uyumadan hemen önce ve uyandıktan hemen sonra sessizce söyleyin.

Sözlü

1- Onaylamaları, gün boyunca her aklınıza gelişlerinde, özellikle araba kullanırken, ev işi ya da öteki alışılmış işleri yaparken alçak ya da yüksek sesle söyleyin.

2- Onaylamaları, aynada kendinize bakarken yüksek sesle söyleyin. Bu özellikle kendinize karşı saygı ve sevginizi geliştirecek onaylamalar için iyidir. Gözlerinizin tam içine bakıp güzelliğinizi, sevildiğinizi ve değerli olduğunuzu onaylayın. Eğer kendinizi rahatsız hissederseniz, bu engelleri tümüyle aşıp, kendinize baktığınızda her şeyinizle sevebilmeyi başarana dek dayanın. Bu süreç boyunca bazı duyguların yükseldiğini ve ortaya çıktığını görebilirsiniz.

3- Onaylamalarınızı bir kasete kaydedin ve onları evde ya da araba kullanırken v.s. dinleyin. İsminizi kullanarak onaylamaları birinci, ikinci ve üçüncü şahısta yapmaya çalışın. Örneğin, "Ben, Shakti daima, tam anlamıyla rahat ve kendi merkezimdeyim." "Shakti, sen daima, tam anlamıyla rahat ve kendi merkezindesin." "Shakti daima, tam anlamıyla rahat ve kendi merkezindedir."

Ya da kendinizin veya belirli bir durumun ideal görünümünü betimleyen üç-dört paragraflık küçük bir konuşmayı kaydedebilirsiniz. Bu da birinci, ikinci ve/veya üçüncü şahısta yapılabilir.

Yazılı

1- Belirli bir onaylama seçip onu birbiri ardına 10 ya da 20 kez yazın; sözcükleri yazarken anlamlarını da gerçekten düşünmelisiniz. Eğer yazarken daha iyi bir ifade biçimi bulursanız onaylamayı değiştirebilirsiniz de. Bu şimdiye dek bulduğum en güçlü tekniklerden biridir; üstelik yapılması da çok kolaydır. Dördüncü Bölüm'de bu tekniğe özel bir yer ayırdım.

2- Onaylamaları yazın ya da daktilo edin ve onları hep hatırlamak için evinizin değişik yerlerine veya iş yerinize yapıştırın. En iyi yerler, buzdolabının kapısı, telefonun yanı, aynanın kenarı, masanızın üstü, yatağınızın karşısındaki duvardır.

Başkalarıyla

1- Eğer sizin gibi onaylamalar üzerinde çalışmak isteyen bir arkadaşınız varsa, birlikte çok etkili onaylamalar yapabilirsiniz. Yüzyüze oturup birbirinizin gözlerine bakın ve sırayla birbirinize onaylamaları söyleyip onları kabullenin.

David: "Linda, sen güzel, sevgi dolu ve yaratıcı bir insansın."
Linda: "Evet, öyleyim!"

Bunu 10-15 kez aynı şekilde tekrarlayın, sonra rolleri değişin. Bu kez Linda David'e onaylamayı söylesin, David de kabullensin. Sonra onaylamayı birinci şahısta yapın:

David: "Ben, David, güzel, sevgi dolu ve yaratıcı bir insanım."
Linda: "Evet, kesinlikle öylesin."

Birkaç kez tekrar edin.

İlk başta biraz gülünç, hatta aptalca gelse bile, onaylamaları mutlaka içtenlikle ve anlamlarını gerçekten hissederek söylemelisiniz. Bu, başka bir insana sevginizi tam anlamıyla ifade etmek ve olumsuz kavramlarını olumluya dönüştürme konusunda onu gerçekten desteklemek için harika bir fırsattır.

Uygulamada kesin olarak kanıtlandığı için, bu süreci tamamladıktan sonra birlikte engin bir sevgi alanını deneyimleyeceğinizi garanti edebilirim.

2- Arkadaşınızdan, size onaylamaları sık sık teklifsiz bir biçimde söylemesini isteyin. Örneğin, eğer kendinizi daha kolayca ifade etmeyi öğrendiğinizi onaylamak istiyorsanız, yakın bir arkadaşınızdan size sık sık, "Jeannie, sen bu
günlerde kesinlikle çok rahat konuşuyor ve kendini açık bir biçimde ifade ediyorsun!" demesini isteyin.

Bunu karşılıklı olarak yapmayı bir oyun haline getirirseniz çok geçmeden yararını da görürsünüz. Bizler, arkadaşlarımızın bizimle ilgili söyledikleri iyi ya da kötü şeylere otomatikman çok fazla güç verme eğilimindeyizdir; zihnimiz başkalarının bizimle ilgili söyledikleri şeyleri kabullenme eğilimindedir. Bu yüzden, arkadaşlardan onaylamalar biçiminde güçlü, olumlu geri besleme almak gerçekten işe yarar.

3- Onaylamaları sohbetlerinize de katmaya başlayın. Kendiniz de dahil olmak üzere, daha olumlu bir halde görmek istediğiniz insanlar ve şeyler hakkında güçlü, olumlu ifadeler kullanın. Sadece günlük sohbetlerinizde bilinçli olarak daha olumlu konuşmaya başlamanın bile yaşamınızda nasıl çarpıcı değişimler yaratabileceğini görmek gerçekten şaşırtıcıdır.

Bir uyarı: Bu tekniği, kendinizi gerçek duygularınızı yalanlıyormuş gibi hissettiğinizde kullanmayın. Bunu, kendinizi keyifsiz, sinirli ve çok kötümser hissettiğinizde kullanmayın; yoksa bu size kendinizi bastırıyormuşsunuz gibi gelecektir. Onaylamaları, bilinçsiz konuşma kalıplarınızı ve onların temelini oluşturan varsayımlarınız ve beklentilerinizi değiştirmeye yardımcı olmaları için yapıcı bir yaklaşımla kullanmalısınız.

Şarkı ya da nağmeyle söyleyerek

1- Kendiniz için yaratmak istediğiniz realiteyi onaylayan şarkıları öğrenmek için özellikle çaba gösterin; sık sık onları dinleyin ve söyleyin. Mevcut bilincimizin büyük bir bölümü, sevdiğimiz kişiye umutsuzca bağımlı olduğumuzu, eğer o bizi terk ederse öleceğimizi, ona "sahip olamazsak" hayatın yaşamaya değmeyeceğini vb. içeren bir realite yaratan popüler müzik tarafından şekillendirilmiştir.

2- Üzerinde çalışmak istediğiniz onaylamaları kullanarak kendi şarkılarınızı ya da basit nağmelerinizi oluşturun.

Alt 08-02-2012, 11:50 PM   #44 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Biraz Daha Onaylama:

Kendini Kabullenme

Kendimi şimdi ve burada bütünüyle kabulleniyorum.

Kendimi tamamen olduğum gibi seviyorum ve giderek daha da gelişiyorum.

Tüm duygularımı birer parçam olarak kabul ediyorum.

Kendimi nasıl hissedersem hissedeyim, ben güzelim ve sevilmeye değerim.

Artık tüm duygularımı yaşamak istiyorum.

İnsanın duygularını ifade etmesi güzel bir şey. Artık duygularımı ifade etmek için kendime izin veriyorum.

Duygularımı ifade ettiğimde kendimi seviyorum.

Kendini İyi Hissetme

Eğlenmeyi ve hayatın tadını çıkarmayı onaylıyor ve bu nu yapıyorum!

Kendimi iyi hissetmemi sağlayan şeyleri yapmaktan hoşlanıyorum.

Ben daima engin bir rahatlığa sahibim ve kendi merkezimdeyim.

Artık derin bir huzur ve sükunet içindeyim.

Dünyaya geldiğim için mutluyum ve yaşamayı seviyorum.

İlişkiler

Kendimi seviyorum ve doğal olarak da hayatıma sevgi dolu ilişkileri çekiyorum.

İlişkilerimde güçlü ve sevecenim.

Sevgiyi ve cinsel hazzı hak ediyorum.

Şimdi mutlu ve doyum verici bir ilişkiyi kabullenmeye hazırım.

Artık tüm ilişkilerimi iyi bir şekilde yürütmeye hazırım.

Kendimi daha çok sevdikçe ........'ı da daha çok seviyorum.

...........'ı seviyorum ve ........... da beni seviyor.

......... ile aramızdaki tüm sorunlar artık ortadan kalktı. Şimdi harika bir ilişkimiz var.

Yüce sevgi, ....... ile aramda mükemmel bir ilişki oluşturmak için benim vasıtamla çalışıyor.

Şimdi tam istediğim ilişkileri hayatıma çekiyorum.

Kusursuz eşim için artık yüce bir çekiciliğe sahibim.

Yaratıcılık

Artık ben yaratıcı enerji için açık bir kanalım. Her gün bana yaratıcı fikirler ve ilham gelmekte. Ben hayatımın yaratıcısıyım. Şimdi hayatımı tam istediğim gibi yaratıyorum.

Yüce Sevgi ve Rehberlik

Yüce sevgi, şimdi, bu durumda, ilgili herkesin iyiliği için en mükemmel şekilde çalışıyor.

Yüce sevgi ve ışık şimdi benim vasıtamla çalışıyorlar.

Yüce sevgi önüm sıra ilerleyerek yolumu düzenliyor.

Tanrı şimdi bana yolumu gösteriyor.

Artık bana içsel bilgeliğim rehberlik yapıyor.

Bu sorunu kusursuz bir biçimde çözmek için şu anda bana yol gösteriliyor.

İçimdeki ışık şimdi ve burada, bedenimde, zihnimde ve ilişkilerimde mucizeler yaratıyor.

Alt 09-02-2012, 12:01 AM   #45 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Özel Teknikler

BİR YARATICI İMGELEME NOT DEFTERİ

Eğer doğru ilişkilerin sırrına erişmek istiyorsan,
insanlarda ve nesnelerde yüce olanı ara yalnızca
ve gerisini Tanrıya bırak.

J. Ailen Boone Tüm Hayatla Yakınlık'tan

Yaratıcı imgeleme konusundaki çalışmalarınızı kaydedeceğiniz bir not defteri edinmeniz çok yararlı olur. Bu bölümde size, uygulamak ve not defterinize kaydetmek isteyebileceğiniz birtakım alıştırmalar ve işlemler sunuyorum. İşittiğiniz ya da düşündüğünüz onaylamaları da yazmanız iyi olur; böylece ihtiyaç duyduğunuzda onlara başvurabilirsiniz. Not defteriniz başka birçok yaratıcı şekilde de kullanılabilir. Örneğin, rüyalarınızı ve fantezilerinizi kaydedebilir, yaratıcı imgeleme konusunda gelişme günlüğü tutabilir, ilham verici düşünce ve fikirleri, kitaplardan alıntıları ve sizin için anlamlı şarkıları not edebilir, resimler çizebilir ya da gelişen farkındalığınızı ifade eden şiirler ve şarkılar yazabilirsiniz.

Benim de düzenli olarak hedeflerim, onaylamalarım, ideal sahnelerim ve hazine haritalarım üzerinde çalıştığım bir not defterim var ve onu yaşamımın tümüyle değişmesinde çok değerli bir araç olarak görüyorum.

İşte, not defterinizle ilgili için birkaç öneri:

1- Onaylamalar: En sevdiğiniz onaylamalarını yazın. Hepsini bir sayfaya yazabilirsiniz ya da her biri için, kenarlarını desenlerle süslediğiniz ayrı bir sayfa yapabilirsiniz. Böylece, defteri gözden geçirdiğiniz her seferinde durup her sayfa üzerinde düşünceye dalabilirsiniz.

2- Dışarıya Akıtma Listesi: Enerjinizi dünyaya ve çevrenizdeki insanlara genellikle ve özellikle daha çok akıtma yollarının listesini yapın. Dışarıya daha çok para, zaman, sevgi ve şefkat, takdir, fiziksel enerji, arkadaşlık, dokunuş ve özel yeteneklerinizi akıtma yollarını bu listeye dahil edin. Aklınıza yeni şeyler geldikçe bu listeye ekleyin.

3- Başarı Listesi: Başarılı olduğunuzu ya da bir zamanlar başarmış olduğunuzu hissettiğiniz her şeyin bir listesini çıkarın. Sadece işinizi değil, hayatınızın her alanındaki şeyleri bu listeye katın. Başka biri için öyle olmasa dahi, sizin için anlamlı olan her şeyi yazın. Aklınıza daha fazla şey geldikçe ya da yeni başarılar elde ettikçe bu listeye eklemeyi sürdürün. Bu listenin amacı, kendinizi, kendi yeteneklerinizi tanımanıza, onların bilincine varmanıza yardımcı olmaktır; bu da enerjinizi çoğaltarak daha çok şey başarmanızı sağlayacaktır.

4- Takdir Listesi: Özellikle şükran duyduğunuz ya da sahip olmaktan özellikle hoşnut olduğunuz her şeyin listesini çıkarın. Böyle bir listeyi hazırlayıp yeni eklentilerde bulunmanız, hayatta sahip olduğunuz ve genellikle değerini bilmeden garanti olarak kabul ettiğiniz birçok zenginliği gerçekten hissetmenizi, bunların bilincine varmanızı sağlayabilir. Bu her düzeyde refah ve bolluğu daha çok fark etmenizi sağlar ve böylece de isteklerinizi gerçekleştirme yeteneğinizi pekiştirir.

5- Kendine Saygı Listesi: Beğendiğiniz yanlarınızın, tüm olumlu özelliklerinizin listesini çıkarın. Bu bir "ego turu" değildir -kendinizle ilgili daha iyi şeyler hissettikçe ve kendi harika özelliklerinizi daha çok onayladıkça, daha mutlu ve sevgi dolu olursunuz; yaratıcı enerjiniz daha çok akar ve dünyaya daha büyük bir katkıda bulunursunuz.

6- Kendini Hoşnut Etme Listesi: Kendinize iyilik yapmak için, kendiniz için, sadece haz ve doyum hissetmek için yapabileceğiniz hoş şeylerin tümünü yazın. Bunlar küçük şeyler de olabilir, büyük de; ancak bazıları her gün kolayca yapabileceğiniz şeyler olmalıdır. Ve sonra onları yapın! Bu sizin mutluluğunuzu ve yaşamdan aldığınız hazzı artıracaktır ve bu da yaşamınızı daha açık, rahat bir ortamda yaratmaya girişmenize yardımcı olur.

7- Şifa Verme ve Yardım Etme Listesi: Şifa ya da her çeşit özel destek ve yardıma gereksinim duyduğunu bildiğiniz insanların isimlerini kaydedin. Onlar için özel onaylamalar yazın sonra. Not defterinizi gözden geçirdiğiniz her seferinde onlara enerjinizle özel bir yardımda bulunmuş, bir anlamda arkalarından iterek destek vermiş olacaksınız.

8- Fanteziler ve Yaratıcı Fikirler: Size o anda, gerçekleşmeleri doğaya aykırıymış gibi görünseler de, ya da siz onları asla gerçekleştiremeyeceğinizden emin de olsanız, gelecekle ilgili her türlü fikir, plan ya da düşü veya aklınıza gelen her yaratıcı fikri kısaca not edin. Bu sizin gevşeyip hayal gücünüzü ve doğal yaratıcı yeteneğinizi harekete geçirmenize yardımcı olacaktır.

Günlük yoğun programınızdan zaman ayırıp not defteri tutmayı zor bulabilirsiniz. Bununla birlikte, eğer günde birkaç dakika ya da haftada bir-iki saati bu işe ayırırsanız, iç düzeyde çok işin başarıldığını göreceksiniz; ki bu genellikle, dış düzeyde harcayacağınız zaman ve enerjinin yüz katına bedeldir.

Alt 09-02-2012, 12:37 AM   #46 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Temizleme İşlemi

Yaratıcı imgelemeyi kullanmayı öğrenirken, içinizde, sizi en yüksek yararlarınıza erişmekten alıkoyan bilinçdışı engellerle karşılaşabilirsiniz.

Bu engel, enerjinin hareket edemeyerek, akamayarak sıkışıp kaldığı yerdir. Genellikle engeller, başlangıçta, bastırılmış korku, suçluluk ve/veya kızgınlık duygularıyla oluşurlar; çünkü bu duygular kişinin ruhsal, duygusal, zihinsel ve hatta fiziksel olarak gerilime girip kendini kapatmasına yol açarlar.

Bir engeli herhangi bir düzeyde aşabilmek için enerjinin o bölgede harekete geçmesini ve akmasını sağlamak gerekir. Bunu da şu anahtarlarla başarabiliriz:

1- Zihinsel ve duygusal olarak kabul etme (fiziksel düzeyde bu gevşeme ve serbest bırakma olarak ortaya çıkar).

2- Sorunun kökenine inmemizi sağlayan açık ve keskin bir gözlem -ki sorun daima, sınırlayıcı bir bakış açısı ya da inançtır.

Bu nedenle, bilincimizin engelli bölgesiyle uğraşırken, önce o bölgede kilitli tuttuğumuz duyguyu (olabildiğince bütünüyle) sevecen, kabullenen bir halde deneyimlememiz gerekir. Böyle yapmakla, tıkanmış enerjinin yeniden akmasını sağlar ve sorunun başlamasına neden olan temeldeki olumsuz inanç ve tutumları gözleme şansına sahip oluruz. Onlara iyi ve aydınlatıcı bir bakışla bakar ve kendi kendilerini yok etmelerine izin veririz.

Yeterince şaşırtıcıdır ki, sıkışmaya neden olan inancı kesin olarak belirlemek ve onu çevreleyen duyguları kabullenmek sihirli bir etki yapmaktadır. Kendinizi anlayıp kabullendiğinizde, sorun da er geç, neredeyse kaçınılmaz bir biçimde çözümlenmekte ve gözden kaybolmaktadır. Bu düşünebileceğinizden çok daha basit bir süreçtir.

Burada mesele, bu inancı taşıdığınız için bir yandan kendinizi şefkatle sevip kabullenirken, aynı zamanda, sınırlayıcı, yıkıcı, sahte olduğu ve sizi yenik düşürdüğü için de bu inançtan kurtulmaya hazır olduğunuzu açık bir biçimde görebilmektir.

Sorun yaratan en yaygın ve ortak içsel inançlar şunlardır:

Ben makbul biri değilim... Bende yanlış bir şeyler var... Ben değersizim ve hiçbir şeyi hak etmiyorum.

Ben hayatta kötü şeyler (ya da kötü bir şey) yaptım ve bu yüzden de acı çekmeyi (cezalandırılmayı) hak ediyorum.

İnsanlar (ben de dahil olmak üzere) temelde kötü, bencil, gaddar, anlayışsız, güvenilmez, budala vb.dirler.

Dünya tehlikeli ve güvenilmez bir yer.

Herkese yetecek kadar........ (sevgi, para, iyi şeyler, vs.) yok; "Bu yüzden kendi payıma düşeni alabilmek için mücadele etmek zorundayım." ya da "Durum umutsuz, asla yeterince şey elde edemeyeceğim." ya da "Eğer ben çok şeye sahip olursam, bir başkası o şeylerden yoksun kalacak."

Hayat zor, acı ve ıstırap dolu... Yaşamak hiç de mutluluk verici, eğlenceli bir şey değil.

Sevgi tehlikeli bir duygu... Bu yüzden incinip acı çekebilirim.

Güç tehlikeli bir şeydir... birilerini incitebilir, yaralayabilirim.

Para tüm kötülüklerin anasıdır. Para insanı baştan çıkarır, kötü yola sürükler.

Bu dünya kötülük ve yanlışlıklarla dolu ve hiçbir zaman da düzelmeyecek. Aslında o giderek daha beter bir yer oluyor.

Yaşadığım şeyler üzerinde hiçbir kontrole sahip değilim... Hayatımla ya da dünyanın bugünkü haliyle ilgili hiçbir şey yapamayacak kadar güçsüzüm.

Bu olumsuz fikirleri okurken, içlerinde herhangi birinin sizin kendi inanç sisteminizin ya da duygusal kalıbınızın temelini oluşturan bir yaklaşımı yansıtıp yansıtmadığına dikkat edin.

Baştan sona hepsini birden okuduğunuzda moral bozucu görünmelerine karşın, hepimizin gerçekle ilgili bu (ya da başka) olumsuz bakış noktalarının bazılarını, en azından belli bir derecede edindiği de bir gerçektir. Bu inançları kabul ettiğimiz oranda Tanrısal doğamızı idrak etmekten uzaklaştığımız için; eğer söz konusu inançları edinmeseydik hepimiz bütünüyle Tanrısallığını yaşayan, bu gücü idrak etmiş varlıklar olarak isteklerimizi gerçekleştirebilirdik.

Ve tabii ki bu fikirleri gerçeklik duygumuza da dahil ettik -bu fikirler dünyamızda, tekamülümüzün bu zamanında aşırı derecede yaygın ve etkilidirler. Bereket versin ki bu durum hızla değişiyor; ama dünyamızı halen bu fikirler yönlendirmektedir.

Bunların yalnızca inançlar olduklarını, yani hiçbir nesnel gerçekliğe sahip bulunmadıklarını idrak etmemiz önemlidir. Çevremize baktığımızda gerçekmiş gibi görünmelerine karşın, bu sadece çok fazla insanın onlara inanması ve ona göre davranmasından kaynaklanmaktadır.

Dünyayı değiştirmek için yapabileceğiniz en güçlü şey. yaşamın doğası, insanlar, gerçek hakkındaki inançlarınızı daha olumlu bir şeyle değiştirmek ve buna göre davranmaya başlamaktır.

Alt 09-02-2012, 12:50 AM   #47 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Temizleme Alıştırmaları

Eğer bir hedefi gerçekleştirme konusunda sorunla karşılaşırsanız ya da onu elde etmeye karşı içinizde bir direnç hissederseniz bu alıştırmayı deneyin."

1- Bir kağıt alıp üst kısmına, "İstediğimi elde edemiyorum; çünkü..." diye yazın; sonra bu cümleyi tamamlamak için aklınıza gelen düşünceleri sırayla kaydetmeye başlayın. Çok düşünmeden ve fazla da ciddiye almadan, çok anlamsız, aptalca ya da gülünç görünseler bile aklınıza gelen 20 ya da 30 şeyi çabucak yazın. Örnek olarak bir liste şöyle başlayabilir:

İstediğimi elde edemiyorum; çünkü...

Çok tembelim
Yeterince param yok
Öyle bir şey yok
Daha önce denedim ve bir sonuç alamadım
Annem, yapamayacağımı söyledi
İstemiyorum
Çok zor
Korkuyorum
Bu John 'un hoşuna gitmez
Böyle uğraşmak daha eğlenceli

ve benzerleri...

2- Aynı alıştırmayı siz de deneyin; ancak bu kez istediğiniz şeyi özellikle isimlendirin. Örn: "İyi bir iş bulamıyorum; çünkü ..." gibi. Ve sonra aklınıza gelen nedenleri sıralamaya başlayın.

Şimdi birkaç dakika sessizce oturarak listenize bakın ve yazdığınız düşüncelerden herhangi birinin size doğru gibi gelip gelmediğini... Herhangi bir biçimde ya da ölçüde onlara inanıp inanmadığınızı anlamaya çalışın. Yani, kendinize ve dünyanıza ne tür sınırlamalar koyduğunuzu görmeye çalışın.

3- Şimdi kendinizle, başkalarıyla, ilişkilerle, dünyayla, yaşamla ilgili düşünebileceğiniz en olumsuz yaklaşımların listesini çıkarın.

Yine, elinizde liste, sessizce oturup bu fikirlerin hangilerinin bilinçli ya da bilinçsiz olarak sizin üzerinizde duygusal bir güce sahip olduğunu hissetmeye çalışın.

Eğer bu alıştırmaların herhangi bir noktasında duyguların ortaya çıktığını hissederseniz, bu duyguları tam bir ka-bullenişle ve tüm yoğunluğuyla yaşamaya çalışın. Birden aklınıza, dünyaya bakışınızı belirli bir biçimde programlayan, küçük yaşlarda yaşadığınız bir olay ya da ebeveyninizin veya öğretmenlerinizin sık sık söyledikleri bir şey gelebilir.

4- Bu sürecin tamamlandığını hissettiğinizde, özellikle, sahip olduğunuz bir ya da daha fazla olumsuz inançla temas kurabildiyseniz, listeyi yırtıp atın. Bu onların, yaşamınızda aslında ne kadar az bir güce sahip olmaları gerektiğini simgeler.

Sonra sessizce oturup gevşeyin ve sıkıcı, sınırlayıcı inançlarınızı, daha özgür kılıcı, yapıcı ve olumlu olanlarla değiştirecek bazı onaylamalarda bulunun.

İşte size birkaç temizleyici onaylama örneği:

Artık timi geçmişimden kurtuluyorum. Geçmiş görevini yapıp sona erdi ve ben artık özgürüm!

Şimdi tüm olumsuz, sınırlayıcı inançları terk ediyorum. Artık onların benim üzerimde hiçbir güçleri yok!

Artık hayatımdaki herkesi bağışlıyor ve serbest bırakıyorum. Hepimiz mutlu ve özgürüz.

Başkalarını hoşnut etmek için çabalamak zorunda değilim. Ben ne yaparsam yapayım doğal olarak sevilen ve beğenilen bir insanım.

Birikmiş tüm suçluluk duygularını, korkuları, kızgınlıkları, düş kırıklıklarını, kin ve kıskançlıkları salıveriyorum. Şimdi arınmış ve özgür durumdayım!

Kendimle ilgili tüm olumsuz imajlarım ve yaklaşımlarım artık yok oldu. Kendimi seviyor ve takdir ediyorum!

Kendimi bütünüyle ifade etmemi ve yaşamın tadını çıkarmamı engelleyen her şey artık yok oldu. Dünya yaşanacak güçel bir yer. Evren tüm ihtiyaçlarımızı daima karşılar.

Alt 09-02-2012, 12:59 AM   #48 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Biraz Daha Temizleme Alıştırması

1- Bağışlama ve serbest bırakma. Bir kağıda, yaşamınızdaki, sizi incittiğini, size kötü davrandığını, zarar verdiğini, bir haksızlık yaptığını hissettiğiniz ya da kızdığınız, gücendiğiniz herkesin adını yazın. Her birinin adının yanına, o insanın size ne yaptığını ya da ona neden gücendiğinizi, neden kızdığınızı yazın.

Sonra gözlerinizi kapatıp gevşeyin ve hepsini hayalinizde ayrı ayrı canlandırın. Her biriyle biraz konuşarak onlara, geçmişte kendilerine karşı kızgınlık ya da gücenme hissettiğinizi, ama şimdi her şey için onları bağışlamak ve aranızdaki tüm sıkışmış enerjiyi çözüp serbest bırakmak için elinizden geleni yapacağınızı açıklayın. Her birine içtenlikle, "Seni bağışlıyorum ve serbest bırakıyorum. Kendi yolunda ilerle ve mutlu ol." deyin.

Bu işlemi sona erdirdiğinizde, kağıda, "Ben şimdi sizi bağışlıyor ve tümüyle serbest bırakıyorum." diye yazın ve kağıdı, bu geçmiş deneyimleri serbest bırakmanızın sembolü olarak yırtıp atın.

Birçok kişi, bu bağışlama ve serbest bırakma işleminin, çoktan beri varlığını sürdüren, birikmiş öfke ve düşmanlıklarının yükünden onları mucizevi bir biçimde, hemen kurtardığını görür. Harika olan şu ki, onları bir daha asla görmeseniz bile, ilgili diğer kişiler bağışlayıcılığınızı ruhen algılayacaklar ve bu onların kendi yaşamlarını temizlemelerine yardımcı olacaktır.

Bu işlemi ilk kez yaptığınızda, belirli insanlarla (özellikle bir ebeveyn, eş ya da yaşamınızdaki diğer önemli kişilerden biri) bir bağışlama ve serbest bırakma hissini yaşamayabilirsiniz. Eğer böyle olursa, zaman zaman aynı işlemi yapmayı, içinizden geldiği kadar onları bağışlamayı sürdürün; er geç bunu tümüyle başardığınızı göreceksiniz. (Bunu en çok kendi iyiliğiniz, sağlığınız ve mutluluğunuz için yaptığınızı unutmayın.)

Kanser ve artrit gibi birçok fiziksel hastalık birikmiş öfke ve kızgınlıkla doğrudan ilgili olduğundan, birçok kişi bu işlemi yaptıktan sonra hastalığının mucizevi bir biçimde iyileştiğini görür.

2- Şimdi kağıda, hayatta incittiğinizi ya da bir haksızlık yaptığınızı hissettiğiniz herkesin adını ve onlara ne yaptığınızı yazın. Yine gözlerinizi kapayıp gevşeyin ve sırayla her birini zihninizde canlandırın. Onlara ne yaptığınızı anlatın ve onlardan sizi bağışlamalarını isteyin. Ve sonra onların, istediğinizi, yerine getirdiklerini hayal edin.

Bu işlemi bitirince, kağıdın altına (ya da tüm metnin karşısına) "Kendimi yaptığım her şeyden ötürü, şimdi, burada ve sonsuza dek bağışlıyorum!" diye yazın. Sonra kağıdı yırtıp atın.

"Şimdi yaşamımı düzene koyuyor, şu anda bana yardım etmekte olan tüm iyilik ve güzellikleri, kabul edebilmek için hazırlık yapıyorum."

"Sahip olduğum ve olacağım tüm güzellikler için şükrediyorum."

Alt 09-02-2012, 01:02 AM   #49 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Son Bir Temizleme İşlemi

Yüklüklerinizi, çekmecelerinizi, bodrum katınızı, garajınızı ya da masanızı -gereksinim duymadığınız eşyayı yığdığınız her yeri- gözden geçirip onları atın ya da başkalarına dağıtın.

Fiziksel düzeyde yapacağınız bu gayretli ve somut eylem, zihinsel, duygusal ve ruhsal düzeylerde yaptığınız şeyin sembolik halidir; burada, eski, yararsız eşyayı boşaltıp temizleyerek enerji akışını harekete geçirmekte, "evinizi düzene sokmaktasınız." Bu, bir yandan da örnekteki gibi onaylamalar yaparsanız kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlayacaktır:

"Dışarıya daha fazla akıttıkça, bana güzel şeylerin gelmesi için daha fazla yer açmış oluyorum."

"Vermeyi ve almayı seviyorum."

"Fiziksel ortamımı boşaltıp temizledikçe, yaşamımı da her anlamda arındırıp düzenlemiş oluyorum."

Alt 09-02-2012, 01:07 AM   #50 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Onaylamalar Yazma

Anlatacağım teknik, birçok değişik olay vasıtasıyla yaşamıma en hızlı ve çarpıcı değişimleri getirdi. Bu teknik onaylamalar yazma ve temizleme işlemlerinin bileşiminden oluşur. Uygulaması çok basit ve kolay olmakla birlikte çok derin bir düzeye ulaşabildiği için bu tekniği çok severim.

Onaylamalar yazma çok dinamik bir tekniktir; çünkü yazılı sözler zihnimiz üzerinde çok büyük bir güce sahiptirler. Onları aynı anda hem yazıp hem de okuduğumuz için bu enerjinin hedefe iki kat isabet etmesi gibidir.

İstediğiniz bir onaylamayı alıp bir kağıda 10 ya da 20 kez art arda yazın. Onaylamayı isminizi kullanarak birinci, ikinci, üçüncü şahısta yazmayı deneyin. (Örneğin: Ben, John, yetenekli bir şarkıcı ve besteciyim. John sen yetenekli bir şarkıcı ve bestecisin. John yetenekli bir şarkıcı ve bestecidir.)

Onaylamayı mekanik bir biçimde, ezbere yazmayın; yazarken sözcüklerin anlamlarını gerçekten düşünün. Bu arada yazdığınız şeyle ilgili herhangi bir direnç, kuşku hissedip hissetmediğinize ya da olumsuz bir şey düşünüp düşünmediğinize dikkat edin. Böyle bir şey uarsa (bu çok hafif de olsa), kağıdı çevirip arkasına olumsuz düşünceyi, onaylamanın neden doğru olamayacağını, neden, bir sonuç vermeyeceğini ya da her neyse onu yazın. (Örneğin: "Ben yetersiz bir insanım" "Çok yaşlıyım" "Bu yürümez.") Sonra yine onaylamayı yazmayı sürdürün.

Bitirdiğinizde, kağıdın arkasına bir göz atın. Eğer dürüst davranmışsanız, bu belirli konuda istediğiniz şeyi elde etmekten kendinizi neden alıkoyduğunuzu anlamış olacaksınız.

Bu nedeni aklınızda tutarak, bu olumsuz korkuları ya da inançları etkisiz hale getirmenize yardımcı olacak onaylamalar bularak onları yazın. Size daha etkili geliyorsa ilk onaylamaya sadık kalabilir ya da daha doğru olması için hafif bir değişiklik yapabilirsiniz.

Birkaç gün boyunca günde bir iki kez onaylamaları yazarak üzerlerinde çalışın. Bir kez olumsuz programınız üzerinde gerçekten düşündüğünüzü hissedince, bu programı yazmayı bırakın ve sadece onaylamaları yazmayı sürdürün.

Bu işlemle ilgili deneyimim şu ki, onayladığım şey birkaç gün, hatta bazen birkaç saat içinde gerçekleşir. Ve bu yöntem sayesinde kendi kalıplarımla ilgili çok değerli içgörüler kazandım.

Bookmarks