Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Nasıl Dinleyebilirim (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/)
-   -   Nasıl Dinleyebilirim? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/2-nas305l-dinleyebilirim.html)

hava-hoş 20-03-2008 07:41 PM

Ynt: Nasıl Dinleyebilirim?

sen var yaa insanı yaptığı işe daha da motive eden hatta yaptığı yanlışı hatayı bile sevdiren bir insansın.....öpüyorum teşekkürler.....
Alıntı:

**shamanic** Nickli Üyeden Alıntı
havahoşcum..
yanılmıyorsam 3,5 ay kadar oldu sen telkinleri dinlemeye başlayalı..

1.grup :
ego
kendine güven..
suçluluk..

*********** buraya kadar sabit telkinler.. daima listende olmalı ..
ama suçluluğu arada bir çıkar listenden ve ihtiyacın olduğunu düşündükçe
yada hafta bir ayda bir gibi kendi arzu etttiğin rutinlerde ekle..

2.grup

zinde uyanma
ertelemeyi bırak..

***************** bunlarda kısa telkinler olduğu için seni yormaz ..

sosyal fobi... eğer sosyal fobili değilsen ki bu konudan bahsettiğini hatırlamıyorum dinlemene gerek yok..

depresyon dünde kaldı..
************ bariz olarak depresyon rahatsızlığın yok ise eger bunuda suçluluk telkini gibi dinlemeni öneririm..
sürekli dinlemene gerek yok..

3. grup

başkalarının düşünceleri..
topluluk karşısında konuşma..
koruma kalkanı..
sosyallik arttırıcı..

4.grup

sigara..
kilo..

15 günde bir telkin eklediğini düşünsem bile listen yinede çok kalabalık canım..
öncelikle hedef belirle.. ilk olarak hangi sorunlarınla baş etmek istiyorsun..
o konuda dinleme eğilimini arttır ve ona bağlı olarak diğer telkinleri ekle..

oyuncak trenleri düşün.. ilk başta çekici gücü olan yani birinci grup sabit telkinler var..
sonrasında ekleyeceğin her telkin diğerini destekleyrek hedefine daha kolay ulaşmanı
sağlayacak şekilde olsun...

sevgiler.. hismiley

shamanic 21-03-2008 01:30 PM

utananadam utananadam kiss3

flyalone 24-04-2008 09:27 PM

Oncelikle boyle bir site ve hizmet icin size cok cok tesekkur ediyorum. Telkinleri yeni dinlemeye basladim, bugun 5. gun, sitede tavsiye edildigi gibi ego guclendirici ve sucluluk duygusu ile basladim, aksam 6 sabah 7.30 a kadar her gun dinliyorum. sitedeki yorumları elimden geldigince okuyup kendimdeki degisimleri gozlemek istedim. Dikkatimi ceken onemli bir nokta oldu, yapılan yorumlarin neredeyse tumunde ilk 1-2 gun bas agrisi gibi bir belirti oldugunu soyluyorlar, fakat bende boyle bir durum hic soz konusu olmadı, daha dogrusu bende hicbir fiziksel degisiklik olmadi, ben bir seyleri yanlis mi yapiyorum acaba? veya ben etkilenmiyor muyum?
Simdiden tesekkurler,
Saygilarimla

Azra

hayatimdegisti 24-04-2008 10:19 PM

Telkinlerden etkilenme süresi kişiden kişiye değşmektedir.Ben 5. gün sonrası etkileri hissetmeye başlamıştım ve baş ağrısı hisssetmemiştim..
Sizde bundan sonra etkileri görebilirsiniz.Bence bir sorun yok dinlemeye devam edin..

efdal 27-04-2008 01:16 PM

selamlar öncelikle:)

benim bir sorum olucaktı öncelikle

siteyi dolaşırken mesela ego telkininden 2 tane dinleyin denmiş.Bu aynı mp3ü 2 defa dinlemek anlamında mı yoksa aynı telkinin farklı müzik türlerini mi dinlemek anlamında mı söylenmiş

saygılar ii günler:)

CeM 29-04-2008 03:52 PM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı
Aynı anda hem başka müzik mp3 lerini hemde telkinleri dinlerseniz daha iyi olur.
Günde 2,5 saat dinleme ile fayda görülüp görülemeyeceği birazda kişinin dirençlerine bağlı.
Aslında her ne kadar topluluk karşısında konuşma,sosyallik arttırıcıikoruma kalkanı ikincil scriptler desekte bu scriptlerde oldukça verimli ve iyi sonuç veren scriptlerdir.
Ancak bunları bir süre sonra ekleyin dememin sebebi hepsi bir arada olduğunda iki saat dinlediğinzde her birine bir iki kez sira gelmesidir.Tekrar değiğimz gibi çok önemli.Madem başka müzik dinlemek istiyorsunuz winampda onu açın mediaplayerda telkin açın derim ben. wave

Yalnız ben telkinleri media playerden açıyorum wimaptanda başka bir müzik açıyorum o zamanda telkinin sesi hiç gelmiyo yani ses derken su sesini kastediyorum çok çok az geliyo .O zamanda etki gösterirmi?

shamanic 30-04-2008 06:16 PM

Alıntı:

efdal Nickli Üyeden Alıntı
selamlar öncelikle:)

benim bir sorum olucaktı öncelikle

siteyi dolaşırken mesela ego telkininden 2 tane dinleyin denmiş.Bu aynı mp3ü 2 defa dinlemek anlamında mı yoksa aynı telkinin farklı müzik türlerini mi dinlemek anlamında mı söylenmiş

saygılar ii günler:)

merhabalar hoşgeldiniz...

2 tane dinliyorum diyen arkadaşımız çalma listesine peş peşe 2 tane ekledim anlamında kullanmıştır....
siz arzu ettiğiniz müzik tarzında istediğiniz adette dinliyebilirsiniz..

sevgiler.. hismiley

Alıntı:

cem Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı
Aynı anda hem başka müzik mp3 lerini hemde telkinleri dinlerseniz daha iyi olur.
Günde 2,5 saat dinleme ile fayda görülüp görülemeyeceği birazda kişinin dirençlerine bağlı.
Aslında her ne kadar topluluk karşısında konuşma,sosyallik arttırıcıikoruma kalkanı ikincil scriptler desekte bu scriptlerde oldukça verimli ve iyi sonuç veren scriptlerdir.
Ancak bunları bir süre sonra ekleyin dememin sebebi hepsi bir arada olduğunda iki saat dinlediğinzde her birine bir iki kez sira gelmesidir.Tekrar değiğimz gibi çok önemli.Madem başka müzik dinlemek istiyorsunuz winampda onu açın mediaplayerda telkin açın derim ben. wave

Yalnız ben telkinleri media playerden açıyorum wimaptanda başka bir müzik açıyorum o zamanda telkinin sesi hiç gelmiyo yani ses derken su sesini kastediyorum çok çok az geliyo .O zamanda etki gösterirmi?

merhabalar cem..

bu durumlarda telkin sesinin müziğini duyulur şekilde ayarlamaya çalış..

farklı önerilerde bulunmamızın sebebi uzun süreler dinlerken sıkılmadan bu işi başarıya ulaştırmak için..
bunun için farklı müziklere ağırlık verip telkinleri ikinci plana atmamaya çalışalım..

sevgiler.. actionsmile

alen 03-08-2008 02:56 PM

benim listemde telkin sayısı arttıkça içinden çıkılmaz hale geldi...her ne kadar yeni eklediğim telkini listeye daha fazla koysamda tekrar yine azalıyor mesela ego veya bir başka eski telkine 2-2.5 saatte sıra geliyor.yeni eklediğim telkinede sıra geç geliyor...böylece verim düşüyor bana göre...bende dinleme stilimde değişiklik yaptım 2+1 kuralı uygulamaya yeni başladım...yani ego+suçluluk listemde daima sabit kalıyor..bunun üzerine ben telkin ekleyip çıkartıyorum..örneğin ego+suçluluk+başkalarının düşüncelerini önemsememe telkini dinliyorum şuan..15-20 gün dinledikten sonra bunu başkalarının düşüncelerini önemsememeyi listemden çıkaracam başka telkin ekleyecem..ve yeni eklediğimi ego ve suçlulukla birlikte 15-20 gün dinleyecem...görüşlerinizi almak istiyorum sizce bu dinleme şekli mantıklı mı???

alen 03-08-2008 03:56 PM

Alıntı:

hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
merhaba alen ben başlangıçtan itibaren tüm telkinleri 3+3+3 olarak dinledim yalnız başa ve sona 3 ego 3 kendine güven koydum..hala listem böyle devam ediyor..

hayal abla tam anlayamadım 3+3+3 şeklini...bir örnek verirmisin...benim tekniğim hakkında ne düşünüyosun birde???

donjuan912 10-08-2008 08:57 PM

SoruM OlacaK

ben yeni yeni başlıyorum da listeme ilk ego,suçluluk,kendine güven i ekledim.3ünü birlikte dinliyorum.yoksa 3-5 gün ego yu dinleyip sora suçluluk sora kendine güven e mi geçmeliyim ?

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:28 AM.