Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Nasıl Dinleyebilirim (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/)
-   -   Nasıl Dinleyebilirim? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/2-nas305l-dinleyebilirim.html)

hayatimdegisti 04-12-2006 04:46 PM

Ynt: Nasıl Dinleyebilirim?

O mp3 ler yenilendikten sonra yüklenecektir.

yakamoz 04-12-2006 05:31 PM

Teşekkür ederim Atakan Bey.

tasdevri 18-12-2006 06:23 PM

Selamlar.

1 haftadır mutluluk telkiniyle ego güçlendiriciyi dinliyorum. Ondan önce de yaklaşık iki hafta suçluluk ve ego güçlendiriciyi dinledim.

Şimdi kendine güven telkinini eklemek istiyorum. Bunun gibi her telkini bir hafta dinledilkten sonra diğer telkinlere geçsem sorun olmaz değil mi?

Ayrıca bu mutluluk telkinini daha ne kadar dinlemeliyim ya da kendine güven telkinini.

Ego güçlendiriciyi ise devamlı dinlemek zorundayım herhalde. Güç geldiğinden değil. Yeter ki yararlı olsun.

hayatimdegisti 18-12-2006 06:36 PM

Aslında ilk etapta ego ve suçluluğu önermemizin nedeni etkilerin daha çabuk çıkmasını sağlamak.Ondan sonra listenizi telkin içeriklerine bakarak ekndiniz oluştuabilirsiniz.Kendine güven,başkalarının düşüncelerinin önemsememe,topluluk karşısında konuşma,özellikle gece uyurken kilo verme telkini gibi...
Ego Güçlendiriciyi listenizde tutmanızda fayda var tabii ki..

burdayım2006 07-01-2007 05:37 PM

merhaba atakan bey, ben sucluluk ve ego güclendirici mp3lerini dinlemeye basladım 2-3 gundur. aynı zamanda ayna karsısında gunde bir kere kendime olumlu seyler soyluyorum ve mumkun oldugu kadar soylerken inanmaya calısıyorum soylediklerime..gercektende olumlu konusmanın etkisi daha büyük oluyor yani telkinlerden cok onun etkisini gordum. cunku hemen hissediliyor olumlu konusmanın etkisi..

soruma gelince, benim sucluluk duygularım biraz fazla ve egom zayıf sanırım, ben diger mp3leri eklemeden, sürekli sucluluk ve ego mp3lerini dinlesem etkilerini arttırabilirmiyim yani diyelim 1 yıl sonra etkisi 1 ay sonraya gore artar mı yoksa sabit mi kalır?? sabit kalacaksa diger mp3leri de ekleyeyim bari rt67

diger sorum, olumlu konusmaların etkisi hemen ortaya cıkıyor ama gecici oluyor, oyüzden olumlu konusmaların sayısını mesela gunde kac kere yapmalıyım?

cevabınız icin tesekkür ederim, eminim benim durumumda olan diger arkadaslarada cok faydası olacaktır cevaplarınızın.. sapkal89

hayatimdegisti 07-01-2007 05:52 PM

Diğer mp3 lerin içerikleride oldukça iyi.Kendine Güven Telkini,Topluluk Karşısında Konuşma,Sosyallik arttırıcı Koruma Kalkanı ,Başkalarının Görüşlerini Önemsememek gibi...

2-3 günlük dinleme süresi çok kısa bu nedenle birazda sabırlı olunuz...

Listenizi zaman geçtikçe çeşitlendirmeniz daha faydalı olacaktır.
Yani sadece suçluluk ve egoyu dinlemek yerine diğer kişisel gelişim telkinlerinide zaman ile ekleyiniz.
Birde en son telkinlerin 2007 yılında güncellenmiş hallerini ekledim..
Bu telkinleri kullanınız.

burdayım2006 07-01-2007 06:01 PM

merhaba atakan bey, online oldugunuzu gördüm yazayım dedim :) 2-3 gun elbette cok kısa biliyorum, sabırlıyım merak etmeyin, ben zaten 1yıldan bahsettim farkettiyseniz :))) sorumun amacı aylar gectikce etkilerinin artıp artmayacagı idi, yanlıs anlasıldım sanırım :)

olumlu konusmaların sayısı hakkında da bir yorum alabilirsem cok mutlu olurum, günde bir kere az mıdır sizce, tekrar tesekkür ediyorum emekleriniz icin 956k

hayatimdegisti 07-01-2007 06:11 PM

Aslına bakarsanız telkin dinleyenlerin dinledikleri sürece ille olumlu içsel konuşma yapmaları diye bir zorunluluk yoktur.
Ancak elbette olumlu düşünmek faydalıdır.

Aklınıza geldikçe kendi içinizden olumlu düşünceleri tekrar edebilirsiniz.

Bir diğer konu ise değişimden ne anladığımızdır.Bundan ayrıca bahsedeceğim...

Suçluluk duygularından kurtlulan ve kendine güveni gelen bir kişinin yapması gereken çeşitli spor aktiviteleri olabilir,herhangi bir enstruman çalmayı öğrenmek olabilir,yeni bir yabancı dil öğrenmek olabilir çeşitli aktiviteler yapmasıdır..

Bu konularda sitede çeşitli bilgiler olacaktır..
Yani değişim sağlandığında bunu daha ileri götürmek için yapılması gereken hayatımızda değişimler yapmaktır.
Hem içsel konuşmalarımızı olumlu hale getirmek hemde bu tür aktiviteler ile kendimize olan güvenimizi hayattan aldığımız keyfi arttırmak en doğru yol olacaktır.

DeRDeM 26-01-2007 12:47 AM

Nasıl Dinleyebilirim?

Vay be.. Ben de diyorum ki ilk haftalar niye bu kadar karamsarlık ve depresyona girdim..
Herkes demekki böyle oluyormuş.. Ama sadece 1 hafta sürdü şimdi iyeye adım atmış bulunmaktayım bu site sayesinde.. Emeği geçenlere şükranlar.. Çok sağolun..

mudokon 29-01-2007 12:36 PM

Nasıl Dinleyebilirim?

Merhaba Atakan bey.Telkinlere yarın başalamayı düşünüyorum.Benim sorum şu:
ilk başka egogüven ve suçluluğu dinlememizi önermişsiniz.ben de dediğiniz gibi yapacağım.
merak ettiğim ego güven ve şuçluluğu dinlerken illa tek tip bir melodi(ör:new age) şeklindemi dinlemek gerekir.Yada farlı tip lerde karışık dinlemenin bi zararı yada etkisini azaltma-geciktirme olasılığı varmı?eğer yoksa ego güven ve suçluluk telkinlerinin müzik çeşitlerinin hepsini sırayla dinlemek istiyorum.
sorum saçma gelebilir.Ama gerçekten merak ettim ve etkisini azaltıyorsa tek tip müzik türü dinlemeyi düşünüyorum.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Umarım kendimde beklediğim gelişim/değişimler olur.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:59 PM.