Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Nasıl Dinleyebilirim (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/)
-   -   Nasıl Dinleyebilirim? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/2-nas305l-dinleyebilirim.html)

hayatimdegisti 13-08-2006 09:21 PM

Nasıl Dinleyebilirim?

Portalda yazıldığı üzere telkinlerin tamamını listenize  eklemeyiniz.Bunun yerine ilk etapta sadece suçluluk duyguları ve ego güçlendirici telkinlerini dinleyiniz.Telkinlerin etki süresi dinleme sürenize ve direncinize göre değişmektedir.Bazı kişilerde 3 günde bazı kişilerde 1 haftada maksimum 2 haftada ortaya çıkmaktadır.Unutmayınız ki sabreden kişiler hedeflerine ulaşabilirler.
Etkiler ortaya çıktıktan sonra listenize kendine güven,topluluk karşısında konuşma,sosyallik arttırıcı ve bunun gibi telkinleri  ekleyebilirsiniz.
Birde günde 3-4 defa değil.Mümkünse günde 10-12 saat yatarken iş yaparken dinleyiniz.Sesi kısıp dinlerseniz rahatsız etmez.

hayatimdegisti 18-08-2006 12:25 AM

nasıl dinlenmeli

Aslında dinlerken aynı zamanda kitap okuyabilir ,webde surf yapabilir,işte çalışabilir,tv seyredebilir,uyurken dinleyebilirsiniz.
En çok yapılan hata mp3 leri alıp düzenli dinlememektir.Oysa sadece mp3 çalardan bilgisayardan yada müzik setinden dinlemek bu kadar kolayken düzene oturtmamanın en önemli nedeni sesi çok açmaktır.
Uyurken sesi çok açarsanız uykunuz bölünebilir.
İşyerinde sesi çok açarsanız arkadaşlarınız bu ne diyebilir.
En güzeli sesi sadece hafif okyanus sesini duyacak şekilde açıp öyle dinlemektir.
Çok açmaktan rahatsız olmuyorsanız sesi açın.Ancak ben açmıyorum onu söyleyeyim.

fsfs 20-08-2006 04:14 PM

Ynt: Nasıl Dinleyebilirim?

ben dinlemeye direkt kendine güven telkiniyle başladım,uzun süredir de dinliyorum.acaba öncesinde başka telkinleri dinleyip,daha sonra mı kendine güvene geçmeliydim? yani kendine güven telkiniyle başlamak sorun yaratır mı veya etkisi azalır mı?

hayatimdegisti 20-08-2006 09:20 PM

Suçluluk duygusu telkini ve ego güçlendirici dinlemenizi ondan sonra diğerlerini listenize eklemenizi öneriyorum.
Önce kendine güven telkinini dinlemişsiniz bu etkiyi azaltmaz elbette.Ancak şu andan itibaren ego ve suçluluk duygularını dinleyip daha sonra sosyallik topluluk karşısında konuşma gibi telkinleri eklerseniz daha da iyi olur.

fsfs 23-08-2006 08:56 PM

merka ettiğim başka bi konu da şu,
birlikte dinlenmesinde sakınca olan telkinler var mı?
örneğin ben dünden bu yana tavsiye ettiğiniz gibi ego güçlendirici ve suçluluk duygusu telkinlerini birlikte dinliyorum.hatta ikisini birbirine yapıştırıp tek mp3 haline getirdim kolay olsun diye,böylece mp3 playerda da dinliyorum.bunu bir hafta dinleyip de etkisini hissedersem,sosyallik ve topluluk karşısında konuşma scriptlerini bir hafta dinlemeyi düşünüyorum.
ancak karar veremedim,bunu da ego ve suçluluk duygusu telkinleri gibi arka arkaya (veya benim yaptığım gibi yapıştırıp tek mp3 halinde) mı dinlemeliyim.yoksa bir hafta sadece sosyallik diğer hafta da topluluk karşısında konuşma scriptini mi dinlemeliyim?
bir de şunu öğrenmek istiyorum,
kilo verme ve kendine güven scriptlerini birlikte dinlememde bir sakınca var mı?
alakanız için tekrar teşekkürler.

hayatimdegisti 24-08-2006 01:14 PM

Merhabalar;
Mp3 playerlar zaten ard arda çalar.Dosyaları yapıştırmaya gerek yoktur.Zaten bilgisayrda da listeyapabiliyorsunuz.Media player yada winamp ile.

Aslında şunu şunla dinlersem nasıl olur diye çokda detaya gerek yok.
Sadece suçluluk duygusu telkini bazı kişilere ağır gelebiliyor.Mutlaka yanında ego güçlendiriciyide dinleyin diyorum.Eğer suçluluk duygusu mp3 ü biraz kendinizi kötü hissetitiryorsa listenizden çıkartın ve ego güçlendiriciye ağırlık verin.
Seçimlerinize kendinizde karar verebilirsiniz.Önemli olan tekrar sayısıdır.Dilerseniz bir hafta suçululuk ve egoyu dinledikten sonra sosyallik,topluluk karşısında konuşmayı ekleyebilrsiniz.Düzenli tekrar çok önemli gerisi biraz fazla detay olmuş oluyor.

fsfs 24-08-2006 07:23 PM

teşekkür ederim.
burayı her gün takip ediyorum.değişimleri burada paylaşıcam (tabii değişim olursa :) )
ancak bir öneride bulunmadan geçemiycem.bu okyanus,dalga ve yunus sesleri beni çok rahatsız ediyor,çoğu zaman sesi nerdeyse hiç açmadan dinliyorum diyebilirim.
suçluluk,ego,kilo verme gibi scriptleri classic müzik bestelerinin arkasına okursanız ziyadesiyle memnun olucam.
örneğin kendine güven scripti, bir shubert klasiğinin arkasına okunmuş ve beni çok rahatlatıyor,zevkle dinliyorum.
ama bu okyanus,dalga,martı ve yunus sesleri beni rahatsız ve tedirgin ediyor nedense.
vaktiniz olursa bu talebimi gözden geçirmeniz dileğiyle,
saygılar.

hayatimdegisti 24-08-2006 08:45 PM

Suçluluk duyguları için bir klasik müzk versiyonu yapmıştım.
Onu yükeyebilirsiniz alternatif olarak.İleride böyle bir listemiz olacak.Klasik müzik versiyonlari diye.

murat 24-08-2006 10:35 PM

Bende fsfsyle aynı şeyleri düşünüyorum.İlk başta bende çok tedirgin oldum ve çok gerdi o sesler ama şimdi o kadar etkilemiyor.Suçluluk duyguları klasik versiyon çok güzel olmuş.Bir süredir müzikle ve tvyle aram pek iyi değil ondanmıdır bilmiyorum ama ben bunuda yükledim.Çok hoşuma gitti bayağı rahatlatıyor şimdi ikisini birlikte dinliyorum.

hiiic 09-09-2006 05:46 AM

ya bu iş beni acayip ükütmeye başladı. kaş yapalım derken göz çıkartmayalım. zararlı olmasın bunlar

hayatimdegisti 11-09-2006 09:10 PM

Arkadaslar üyelik isimlerimizi lütfen sitenin ciddiyetine uygun olacak şekilde seçelim.
Sadece öylesine üye olan arkadaşlar eğer bu sitede ki mp3 lerin bir zarari olacagini dusunuyorlarsa mp3 leri dinlemesinler.
Bu site ve yapilan calismalar cok buyuk bir emegin urunudur.Elbette her siteye giren dinlemek zorunda değildir.
Özellikle benim bu konuda bir çabam olmaz.

selo1981 18-09-2006 09:39 PM

Scriptleri dinlerken aynı zamanda başka mp3ler dinlesem problem yaratır mı? Örneğin winamp'tan scriptleri media playerden normal müzik.

hayatimdegisti 28-09-2006 11:33 PM

Başka mp3 dinleyebilirsiniz aynı anda.

direnselimoglu 09-10-2006 10:42 PM

benim sorum şu. dün(ilk gün)2-3 saat ego güçlendirici ve suçluluk scriptlerini dinledim, ama sonra suçluluğu çıkarıp listeme, sossyallik arttırıcı,muttluluk,toplum karşısında konuşma,yaşam enerjisi,kendine güven scriptlerinin yanında, başka müzik mp3lerini de ekledim. her gün 10 saat yerine akşamları 2- 3 saat bunları dinliyorum, tabi sizin scriptler bunların arasında 1 ya da 1buçuk saat dinleniyo. bu böyle 1 ay ay sürse faydasını görürmüyüm?

hayatimdegisti 09-10-2006 10:51 PM

Aynı anda hem başka müzik mp3 lerini hemde telkinleri dinlerseniz daha iyi olur.
Günde 2,5 saat dinleme ile fayda görülüp görülemeyeceği birazda kişinin dirençlerine bağlı.
Aslında her ne kadar topluluk karşısında konuşma,sosyallik arttırıcıikoruma kalkanı ikincil scriptler desekte bu scriptlerde oldukça verimli ve iyi sonuç veren scriptlerdir.
Ancak bunları bir süre sonra ekleyin dememin sebebi hepsi bir arada olduğunda iki saat dinlediğinzde her birine bir iki kez sira gelmesidir.Tekrar değiğimz gibi çok önemli.Madem başka müzik dinlemek istiyorsunuz winampda onu açın mediaplayerda telkin açın derim ben. wave

direnselimoglu 17-10-2006 09:02 PM

ana telkinleri dinlemeden sadece sossyallik arttırıcı telkini dinlemeye başladım. gece yatarken kısık bi sesle çalıyo. bilgisayarda çalışırken de winampla birlikte çalışıyo, günde ortalama 6-7 saat oluyo sanırım. bu dinlemenin faydasını görürmüyüm?kafama takılan ana telkinler dediğiniz telkinleri dinlemeden buna geçmem. teşekkür ederim

hayatimdegisti 17-10-2006 09:08 PM

Bu şekilde faydasini görebilirsiniz.Daha sosyal olmanız açısından faydası olur.İkincil scriptler olsada sosyallik arttiricida oldukça etkili bir scripttir.

Ancak önce bir suçluluk duygularını temizleyip,ego güçlendirici ile takviye etseniz üzerine sosyallik arttiriciyi ekleseniz etkiler çok daha belirgin olur ve daha iyi olur diye düşünüyorum.

zolax 27-11-2006 10:11 PM

arkadaşlar bu müzikleri bilgisayarıma nasıl indireceğimi bilemiyorum..yardımcı olursanız sewinirim

forex 28-11-2006 07:44 PM

ücretsiz ritmotrans mp3 yükleme kategorisi bölümünde beğendiğin müzik türüne göre telkinleri inidirebilirsin...

yakamoz 04-12-2006 02:06 PM

Depresyon Dünde Kaldı ve Sınav Stresi Scriptlerini indirmek istedim ama bulamıyorum, yardımcı olurmusunuz?

hayatimdegisti 04-12-2006 04:46 PM

O mp3 ler yenilendikten sonra yüklenecektir.

yakamoz 04-12-2006 05:31 PM

Teşekkür ederim Atakan Bey.

tasdevri 18-12-2006 06:23 PM

Selamlar.

1 haftadır mutluluk telkiniyle ego güçlendiriciyi dinliyorum. Ondan önce de yaklaşık iki hafta suçluluk ve ego güçlendiriciyi dinledim.

Şimdi kendine güven telkinini eklemek istiyorum. Bunun gibi her telkini bir hafta dinledilkten sonra diğer telkinlere geçsem sorun olmaz değil mi?

Ayrıca bu mutluluk telkinini daha ne kadar dinlemeliyim ya da kendine güven telkinini.

Ego güçlendiriciyi ise devamlı dinlemek zorundayım herhalde. Güç geldiğinden değil. Yeter ki yararlı olsun.

hayatimdegisti 18-12-2006 06:36 PM

Aslında ilk etapta ego ve suçluluğu önermemizin nedeni etkilerin daha çabuk çıkmasını sağlamak.Ondan sonra listenizi telkin içeriklerine bakarak ekndiniz oluştuabilirsiniz.Kendine güven,başkalarının düşüncelerinin önemsememe,topluluk karşısında konuşma,özellikle gece uyurken kilo verme telkini gibi...
Ego Güçlendiriciyi listenizde tutmanızda fayda var tabii ki..

burdayım2006 07-01-2007 05:37 PM

merhaba atakan bey, ben sucluluk ve ego güclendirici mp3lerini dinlemeye basladım 2-3 gundur. aynı zamanda ayna karsısında gunde bir kere kendime olumlu seyler soyluyorum ve mumkun oldugu kadar soylerken inanmaya calısıyorum soylediklerime..gercektende olumlu konusmanın etkisi daha büyük oluyor yani telkinlerden cok onun etkisini gordum. cunku hemen hissediliyor olumlu konusmanın etkisi..

soruma gelince, benim sucluluk duygularım biraz fazla ve egom zayıf sanırım, ben diger mp3leri eklemeden, sürekli sucluluk ve ego mp3lerini dinlesem etkilerini arttırabilirmiyim yani diyelim 1 yıl sonra etkisi 1 ay sonraya gore artar mı yoksa sabit mi kalır?? sabit kalacaksa diger mp3leri de ekleyeyim bari rt67

diger sorum, olumlu konusmaların etkisi hemen ortaya cıkıyor ama gecici oluyor, oyüzden olumlu konusmaların sayısını mesela gunde kac kere yapmalıyım?

cevabınız icin tesekkür ederim, eminim benim durumumda olan diger arkadaslarada cok faydası olacaktır cevaplarınızın.. sapkal89

hayatimdegisti 07-01-2007 05:52 PM

Diğer mp3 lerin içerikleride oldukça iyi.Kendine Güven Telkini,Topluluk Karşısında Konuşma,Sosyallik arttırıcı Koruma Kalkanı ,Başkalarının Görüşlerini Önemsememek gibi...

2-3 günlük dinleme süresi çok kısa bu nedenle birazda sabırlı olunuz...

Listenizi zaman geçtikçe çeşitlendirmeniz daha faydalı olacaktır.
Yani sadece suçluluk ve egoyu dinlemek yerine diğer kişisel gelişim telkinlerinide zaman ile ekleyiniz.
Birde en son telkinlerin 2007 yılında güncellenmiş hallerini ekledim..
Bu telkinleri kullanınız.

burdayım2006 07-01-2007 06:01 PM

merhaba atakan bey, online oldugunuzu gördüm yazayım dedim :) 2-3 gun elbette cok kısa biliyorum, sabırlıyım merak etmeyin, ben zaten 1yıldan bahsettim farkettiyseniz :))) sorumun amacı aylar gectikce etkilerinin artıp artmayacagı idi, yanlıs anlasıldım sanırım :)

olumlu konusmaların sayısı hakkında da bir yorum alabilirsem cok mutlu olurum, günde bir kere az mıdır sizce, tekrar tesekkür ediyorum emekleriniz icin 956k

hayatimdegisti 07-01-2007 06:11 PM

Aslına bakarsanız telkin dinleyenlerin dinledikleri sürece ille olumlu içsel konuşma yapmaları diye bir zorunluluk yoktur.
Ancak elbette olumlu düşünmek faydalıdır.

Aklınıza geldikçe kendi içinizden olumlu düşünceleri tekrar edebilirsiniz.

Bir diğer konu ise değişimden ne anladığımızdır.Bundan ayrıca bahsedeceğim...

Suçluluk duygularından kurtlulan ve kendine güveni gelen bir kişinin yapması gereken çeşitli spor aktiviteleri olabilir,herhangi bir enstruman çalmayı öğrenmek olabilir,yeni bir yabancı dil öğrenmek olabilir çeşitli aktiviteler yapmasıdır..

Bu konularda sitede çeşitli bilgiler olacaktır..
Yani değişim sağlandığında bunu daha ileri götürmek için yapılması gereken hayatımızda değişimler yapmaktır.
Hem içsel konuşmalarımızı olumlu hale getirmek hemde bu tür aktiviteler ile kendimize olan güvenimizi hayattan aldığımız keyfi arttırmak en doğru yol olacaktır.

DeRDeM 26-01-2007 12:47 AM

Nasıl Dinleyebilirim?

Vay be.. Ben de diyorum ki ilk haftalar niye bu kadar karamsarlık ve depresyona girdim..
Herkes demekki böyle oluyormuş.. Ama sadece 1 hafta sürdü şimdi iyeye adım atmış bulunmaktayım bu site sayesinde.. Emeği geçenlere şükranlar.. Çok sağolun..

mudokon 29-01-2007 12:36 PM

Nasıl Dinleyebilirim?

Merhaba Atakan bey.Telkinlere yarın başalamayı düşünüyorum.Benim sorum şu:
ilk başka egogüven ve suçluluğu dinlememizi önermişsiniz.ben de dediğiniz gibi yapacağım.
merak ettiğim ego güven ve şuçluluğu dinlerken illa tek tip bir melodi(ör:new age) şeklindemi dinlemek gerekir.Yada farlı tip lerde karışık dinlemenin bi zararı yada etkisini azaltma-geciktirme olasılığı varmı?eğer yoksa ego güven ve suçluluk telkinlerinin müzik çeşitlerinin hepsini sırayla dinlemek istiyorum.
sorum saçma gelebilir.Ama gerçekten merak ettim ve etkisini azaltıyorsa tek tip müzik türü dinlemeyi düşünüyorum.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Umarım kendimde beklediğim gelişim/değişimler olur.

hayatimdegisti 29-01-2007 08:38 PM

Nasıl Dinleyebilirim?

Merhaba;
Farklı müzikler koymamızın nedeni hangisini beğeniyorsanız onu dinlemeniz içindir.

Diledğiniz müzilk ile karışık olarakda dinleyebilirsiniz.

inan.osman 09-02-2007 09:50 AM

Nasıl Dinleyebilirim?

ego düzenleyicide 3-4 tane telkin var bunların hepsini mi dinlemeliyiz yoksa hoşumuza giden bir telkin arasından seçip devamlı onu dinlemek yeterli olur mu hangisinin daha verimli olucağını öğrenmek istiyorum.

Merto 09-02-2007 09:54 AM

Nasıl Dinleyebilirim?

Selamlar,

Hoşgeldiniz aramıza...

Telkin gruplarındaki içerikler aynıdır, müzik alternatiflidir.

Ego güçlendiricide örneğin aynı telkinin farklı müzik tercihleri vardır.

Öncelikle ego güçlendirici ve suçluluk duyguları telkinlerini birlikte 1 hafta dinlemenizi öneririz.

Sevgiler...

ridvan155 10-02-2007 12:22 AM

Nasıl Dinleyebilirim?

bir sorum olacak.şuanda ego güçlendiriciyi medya player da açtım.medyaplayer ın sesini kıstım.ardından winampı açıp winampın sesini yükselttim.yani biraz yüksek bir seste müzik dinliyorum aynı zamanda ego güçlendiriciyi çok kısık bir seste dinliyorum.ego güçlendiriciye odaklanmadan yani müziğe odaklanarak sörf yapsam telkinin faydasını görebilirmiyim.

murat 10-02-2007 12:33 AM

Nasıl Dinleyebilirim?

Portalda sorunuzla ilgili bir bilgi vardı sanırım.bildiğim kadarıyla scriptin sesi dinlediğiniz müziğin sesine oranla çok kısık olmaması gerekiyor.Bence dinlediğiniz müziğin aşağı yukarı yarısı kadar açın.

ridvan155 10-02-2007 01:55 PM

Nasıl Dinleyebilirim?

bahsettiğiniz bilgileri buldum.teşekkür ederim smil56

cigdem 13-02-2007 12:00 AM

Nasıl Dinleyebilirim?

benim sorum,dinlemek için listemde 12 tane script var,sakıncası olur mu acaba.

hayatimdegisti 13-02-2007 12:08 AM

Nasıl Dinleyebilirim?

Bir zarari olmaz.Benim de listemde 12 den fazla var y789

yılmaz 24-02-2007 09:48 PM

Nasıl Dinleyebilirim?

dinlediğimiz telkinlerin yazılı biçimi nerede onlarıda okuyabilirmiyiz

hayatimdegisti 24-02-2007 10:28 PM

Nasıl Dinleyebilirim?

Hoşgeldiniz Yılmaz Bey;
İçerikler sitenin ana sayfasında.
http://www.hayatimdegisti.com/portal/index.php

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:39 AM.