Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Nasıl Dinleyebilirim (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/)
-   -   Nasıl Dinleyebilirim? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/2-nas305l-dinleyebilirim.html)

berkay27 27-05-2007 06:19 AM

Ynt: Nasıl Dinleyebilirim?

Merhabalar herkeze...Sitenizi gene aklımda dolasan bir ton dusunceler nedeniyle uyuyamadigım zamanda buldum ve kendimi bir anda cok sanslı hissettim hemen uye oldum...Fakat sizlere bir sorum olucak??Yardım edebılırsenız ne mutlu bana..Site cok guzel fakat nerden baslicamı bilemiyorum...Bir kac olaydan sora kendıme guvenımı,hayata bakısımı,mutlulumu degistirerek olumsuz yonde goturdum...Ve kendıme gelmek ıcın telkinlerinizi dinlemek istiyorum..Nerden baslıyabılırım Bana plan solermisiniz...Simdiden cok tesekkurler herkeze...

hayatimdegisti 27-05-2007 01:08 PM

Alıntı:

berkay27 Nickli Üyeden Alıntı
Merhabalar herkeze...Sitenizi gene aklımda dolasan bir ton dusunceler nedeniyle uyuyamadigım zamanda buldum ve kendimi bir anda cok sanslı hissettim hemen uye oldum...Fakat sizlere bir sorum olucak??Yardım edebılırsenız ne mutlu bana..Site cok guzel fakat nerden baslicamı bilemiyorum...Bir kac olaydan sora kendıme guvenımı,hayata bakısımı,mutlulumu degistirerek olumsuz yonde goturdum...Ve kendıme gelmek ıcın telkinlerinizi dinlemek istiyorum..Nerden baslıyabılırım Bana plan solermisiniz...Simdiden cok tesekkurler herkeze...

Öncelikle suçluluk ego birde dilerseniz buna ek olarak kendine güven telkinini dinleyerek başlayabilirsiniz.

serhatt 27-05-2007 04:09 PM

Atakan bey merhaba,

forumda anlatmış olduğunuz gibi ego ve suçluluk telkinlerini gece yatarken ve gündüz çalışırken yaklışık 4 gündür dinliyorum.henüz tam etki göstermedi ama bahsettiğiniz ayna egzersinde pozitif oluşum oldu.size sormak istediğim ücretli bölümdeki telkinleri nasıl temin edebilirim.ücretli bölümden karizmayı almak istiyorum.siz daha öncesi bana başka bir şey önerirmisiniz yada ne yapmalıyım ?

teşekkürler..

berkay27 28-05-2007 05:11 AM

Atakan bey,Lerzan Hanım yanıtlarınz ıcın cok tesekkurler smdı baslıyacagım..Iyı calısmalar hepınıze

berkay27 28-05-2007 05:28 AM

merhabalar tekrar ben cok mesgul etmek ıstemem sızı ama birsey kafama takıldı....Smdi telkinleri dinlemeye basladım ego guven ney ve newage ındı ve dınlıyorum bu 2 telkinde aynı seylermı bahsedılıyor yane demek istedigim ego guvende ki butun telkınlerı ındırsem bı sakıncası olurmu cnku aynı sarkıyı ust uste dınlemek yorabilir??sanat muzigi,klasik,su,newage,ney bunnarın hepsınde aynı telkınlerımı ıcıreyıor?

etf 28-05-2007 09:26 AM

Alıntı:

berkay27 Nickli Üyeden Alıntı
merhabalar tekrar ben cok mesgul etmek ıstemem sızı ama birsey kafama takıldı....Smdi telkinleri dinlemeye basladım ego guven ney ve newage ındı ve dınlıyorum bu 2 telkinde aynı seylermı bahsedılıyor yane demek istedigim ego guvende ki butun telkınlerı ındırsem bı sakıncası olurmu cnku aynı sarkıyı ust uste dınlemek yorabilir??sanat muzigi,klasik,su,newage,ney bunnarın hepsınde aynı telkınlerımı ıcıreyıor?

Grup olrak telkinlerin içeri hep aynı. Örneğin Suçluluk duyguları telkin içeriği tüm müziklerde aynı.
Sevgi ve sygı ile....

fundad 29-05-2007 06:27 PM

y789
Merhaba,öncelikle teşekküretmek istiyorum çalışmalarınızı bizimle cömertce paylaştınız için.garip bir tesadüf eseri bugün tanıştım fikirlerinizle inanın çok hoşuma gitti.işyerinde dinliyorum birkaç saattir ve inanılmaz bi yoğunluk oluştu beynimde.sanıyorum ki bahsettiğiniz alışma süresi:)kendime uyguladığım bu yöntemi kardeşime ve anneme de uygulamak için sabırsızlanıyorum.kilo verme ve sigarayı bırakma bölümünüzde çalışmalarınızı bulamadım.ilgilenirseniz sewinirim. bide şuan üzerinde çalıştığınız yeni projeleriniz varmı çok merak ediyorum.daha çok görüşmek dileğiyle .iii çalışmalar :)

cnb 19-06-2007 02:32 PM

nasıl dinleyebilirim

Merhabalar,
ben siteye 2-3 gün önce üye oldum ve telkin cd'lerini hemen dinlemeye başladım.
Ancak 2 sorum var.
Birincisi, telkinleri dinlerken sadece müziği duyuyorum ,hiç bir şekilde okunan metni duyamıyorum (sesi ne kadar açsam da.)
İkincisi, telkinleri dinlerken mide bulantısı oluyor, bu doğal mıdır acaba?

Sitenin oluşturulmasında emeği geçen ve bilgi paylaşımında bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.

hayatimdegisti 19-06-2007 07:05 PM

Alıntı:

cnb Nickli Üyeden Alıntı
Merhabalar,
ben siteye 2-3 gün önce üye oldum ve telkin cd'lerini hemen dinlemeye başladım.
Ancak 2 sorum var.
Birincisi, telkinleri dinlerken sadece müziği duyuyorum ,hiç bir şekilde okunan metni duyamıyorum (sesi ne kadar açsam da.)
İkincisi, telkinleri dinlerken mide bulantısı oluyor, bu doğal mıdır acaba?

Sitenin oluşturulmasında emeği geçen ve bilgi paylaşımında bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.

Mide bulantisi değişime karşi verilen tepkinin belirtisidir geçici ve normal bir etkidir.
Hatta bir şeylerin hareketlendiğini değişimin başladiğini gosterir..
Diğer sorunuz için ise portal sayfasinda yazilar mevcut.Subliminal telkinlerin ozelliği zaten budur..
Telkinler müzik sesine gore çok daha kısıktır.

cnb 20-06-2007 08:24 AM

Atakan Bey,
cevabınız için çok teşekkür ediyorum,
dilerim bende de portala üye olan arkadaşlarım gibi
ilerlemeler olur.
Paylaşımlarınız için çok çok teşekkür ediyorum.
Sevgiyle kalın (tabi öncelikle kendimize olan sevgimiz ile :) ...)

tresome 26-06-2007 09:57 PM

blissy

Merhabalar herkese...
Ben daha bugün katıldım aranıza utananadam
Öncelikle bu siteye bayıldığımı söylemek istiyorum,içim umut doldu 44
Tabi hemen bir soru geçti aklımdan...
Şimdi benim herhangi bir sorunum yok, kendimede güvenirim ama yinede ego(güven) güçlendirme mp3 ü bana etki edermi acaba.(yani kendime güvenirim ama olumlu düşünme konusunda çok başarısız bir insanım).Bide kilo verme mp3 ünü indirdim ikisini beraber dinliyorum, olurmu ki acaba?

Ayrıca merak ettiğim birşey daha var, forumdaki birçok konuyu okudum ama tabi ben buraya gelene kadar siz dağları tepeleri aşmışsınız, o yüzden ortama pek alışkın değilim... ama ben aslında secret kitabını okuduktan sonra bilinçaltının önemini anladım, siz acaba bu kitapta yazanlar ve bilinçaltının ve düşüncenin değişimi ile hayatımızda istediğimiz herşeye!! sahip olabileceğimiz konusunda ne düşünüyorsunuz merak ettim...

Umarım çok uzun yazmamışımdır, dediğim gibi daha çok yeniyim... Umarım anlayışla karşılarsınız:)

avukat35 29-06-2007 11:29 PM

bu sabah ego ve suçluluğu dinlemeye başladım.bayağı bi sıkıntı yaptı.buna biraz takmıştım ne oluyoz,fayda derken zarar görmeyelim diye....ama biraz forumu okuyunca aslında bunun etki-tepki olayı olabileceğine karar verdim.müzik kulağı denilen olay pek yok yani çok özel bir müzik zevkim yok.Benim sorum bu iki konuyla ilgili müzikleri klasik ney doğa gibi hepsini yükleyip arka arkaya dinlesem etkisi azalır mı?Ya da artarmı?

etf 29-06-2007 11:42 PM

Alıntı:

avukat35 Nickli Üyeden Alıntı
bu sabah ego ve suçluluğu dinlemeye başladım.bayağı bi sıkıntı yaptı.buna biraz takmıştım ne oluyoz,fayda derken zarar görmeyelim diye....ama biraz forumu okuyunca aslında bunun etki-tepki olayı olabileceğine karar verdim.müzik kulağı denilen olay pek yok yani çok özel bir müzik zevkim yok.Benim sorum bu iki konuyla ilgili müzikleri klasik ney doğa gibi hepsini yükleyip arka arkaya dinlesem etkisi azalır mı?Ya da artarmı?

hayatimdegisti kullanıcının yani Atakan Bey'in imzasını lütfen okuyun açıklamar orada...

Sevgi ve saygı ile....

avukat35 30-06-2007 09:26 AM

teşekkürler

frmthmoon 08-07-2007 04:17 PM

8-9 gundur ego ve sucluluk telkınlerını dınlıorum.ama etkıler sankı ben de bıraz yavas ortaya cıkıor gıbı. bu konuda sabırlıyım ama yıne de dınleme yontemınde bır yanlıslık yapmıs olmıyım dıye tekrardan sormak ıstedım.listemde 5 tane ego 4tane de sucluluk telkını var.yanı butun muzık turlerını kaydettım.once egoya aıt tum muziklerı dınledıkten sonra dıger tum suclulukluk telkınlerını ve sonra yıne egoya donerek donusumlu olarak sırayla 9 muzıgı arka arkaya dınlıorum.ıns.yanlıs bırsey yapmıorumdur. yoksa her ıkısınden de en cok sevdıgım tek bır muzuk turunu mu dınlemem mı daha dogru olurdu dusun

yetsin 01-08-2007 11:51 PM

Herkese Merhabalar.
Siteye henüz 1 saat önce üye oldum ve forumu okudukça okuyasım geldi.
Her zaman için bu tür bilgilere karşı hep ilgi duymuşumdur. Atakan Bey'e emeğinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

5 müzik türündeki(new age,ney,...) suçluluk ve ego telkinlerinden bir liste oluşturdum ve bugünden itibaren dinleyeceğim.
İnşaalah olmak istediğim kişi olabilirim. 98569 yrl78

fsfs 05-08-2007 04:59 AM

Atakan bey,
sorumun cevabını forumda aradım ama tatmin edici bir bilgi bulamadım,

telkinleri çok ama çok kısık sesle dinlemek problem yaratır mı?

örneğin mp3 player ım da volume düzeyi maximum 31, ben 7. veya 8. düzeyde dinliyorum,
hiç duymuyorum (yani müziği hiç duymuyorum) desem yeridir.
başka türlü olunca yani azcık bile açsam sesi
rahatsız oluyorum uykum bölünüyor...
nerdeyse hiç duyulmayacak düzeyde bir sesle dinlememde bir sakınca var mı? b456

not: mp3 player ım dışa ses veren cinsten, yani kulaklıksız da dinleniyor.
uyurken yastığımın yanına koyup bu şekilde dinliyorum...

hayatimdegisti 05-08-2007 10:03 AM

Alıntı:

fsfs Nickli Üyeden Alıntı
Atakan bey,
sorumun cevabını forumda aradım ama tatmin edici bir bilgi bulamadım,

telkinleri çok ama çok kısık sesle dinlemek problem yaratır mı?

örneğin mp3 player ım da volume düzeyi maximum 31, ben 7. veya 8. düzeyde dinliyorum,
hiç duymuyorum (yani müziği hiç duymuyorum) desem yeridir.
başka türlü olunca yani azcık bile açsam sesi
rahatsız oluyorum uykum bölünüyor...
nerdeyse hiç duyulmayacak düzeyde bir sesle dinlememde bir sakınca var mı? b456

not: mp3 player ım dışa ses veren cinsten, yani kulaklıksız da dinleniyor.
uyurken yastığımın yanına koyup bu şekilde dinliyorum...

Sesi bu derece çok kismayin..Cok cok kisarak dinlemek etkileri azaltabilir.
Eğer müzik sesi rahatsiz ediyorsa su versiyonlarını uyurken dinleyebilirsiniz...

direnselimoglu 27-08-2007 04:05 PM

şimdi hocam, telkinleri tekrar dinlemeye başladım. yeni versiyonları ilk kez gördüm ve hoşuma gitti. benim sorum şu: ego güçlendirici telkinin 3 versiyonu(sanat-newage ve ney) listeme ekledim listemde 1 de sanat suçluluk scripti var. bu şekil liste uygun mudur? ya sa sadece ego güçlendirici scripti dinlesem olur mu? bir de ben günde en fazla 5 saat dinleyebiliyorum(geceyi de katarsak) böyle dinlemeyle 1 hafta değil de 2 ya da 3 hafta içinde aynı etkiyi gösterir mi? yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

hayatimdegisti 27-08-2007 04:25 PM

Alıntı:

direnselimoglu Nickli Üyeden Alıntı
şimdi hocam, telkinleri tekrar dinlemeye başladım. yeni versiyonları ilk kez gördüm ve hoşuma gitti. benim sorum şu: ego güçlendirici telkinin 3 versiyonu(sanat-newage ve ney) listeme ekledim listemde 1 de sanat suçluluk scripti var. bu şekil liste uygun mudur? ya sa sadece ego güçlendirici scripti dinlesem olur mu? bir de ben günde en fazla 5 saat dinleyebiliyorum(geceyi de katarsak) böyle dinlemeyle 1 hafta değil de 2 ya da 3 hafta içinde aynı etkiyi gösterir mi? yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

Bu sekilde liste uygundur bir süre sonra suçluluk telkinin çıkartıp diğerlerini ekleyebilirsiniz..Etki süresi kşiden kişiye değişmektedir.5 saat dinleme ile 2-3 haftada etkileri hissetmeye başlarsınız...

murat 27-08-2007 08:32 PM

utananadam Atakan bey ben telkinleri birazcık uzun bir aradan sonra tekrar dinlemeye başlayacağım.Sizce ara verdiğimde bıraktığım gibimi devam edeyim (yaklaşık 10 script) ya da 3-4 telkinlemi başlamalıyım? y789

hayatimdegisti 27-08-2007 08:53 PM

Alıntı:

murat Nickli Üyeden Alıntı
utananadam Atakan bey ben telkinleri birazcık uzun bir aradan sonra tekrar dinlemeye başlayacağım.Sizce ara verdiğimde bıraktığım gibimi devam edeyim (yaklaşık 10 script) ya da 3-4 telkinlemi başlamalıyım? y789

Bence kendine güven ego güçlendirici ağırlıklı bir liste yap bunlara ek olarak sosyallik arttiriciyi ekleyebilirsin 4-5 adetlik bir liste olsun..

petek77 09-10-2007 12:37 PM

Mrb aranıza yeni katılmış biri olarak bi sorum vardı;
Mesela depresyon dünde kaldı adlı mp3'ün etkilerini daha çabuk görmek için sadece o mp3'ümü dinlemem gerekiyor.

25emel 09-10-2007 01:02 PM

Alıntı:

şerife Nickli Üyeden Alıntı
Mrb aranıza yeni katılmış biri olarak bi sorum vardı;
Mesela depresyon dünde kaldı adlı mp3'ün etkilerini daha çabuk görmek için sadece o mp3'ümü dinlemem gerekiyor.

öncelikle hoşgeldin serife ttli3 soruna cevap : sabretmen ve kendini rahat bırakmak ark5

jaunty 10-10-2007 06:22 PM

merhaba..
Telkinleri dinlerken; yine içerigi telkin olan onay,kontrol etme,guvence isteklerini vs. birakma egzersizleri iceren bir kitabi okumamda sakinca olabilirmi? Telkin konusu ile okudugum konu arasinda fark olabilir diye yapmiyorum.Ornegin buradaki mp3 sucluluk telkinini dinlerken iken, ben o sirada kitaptan onayla ilgili satirlari okuyorsam karmancorman olacak.O yuzden okumaya ayri mp3 e ayri vakit ayiriyorum.Ayrica okudugum kitapta faydali guzel.Ve ayrica smiliyface Burada okudugum yayinlari kitaplari konulari vs.tavsiye etmemde bir sakinca varmi?yoksa nerde tavsiye edebilirim? dusun yoksa susmalimiyim kiss3

hayatimdegisti 10-10-2007 08:03 PM

Alıntı:

jaunty Nickli Üyeden Alıntı
merhaba..
Telkinleri dinlerken; yine içerigi telkin olan onay,kontrol etme,guvence isteklerini vs. birakma egzersizleri iceren bir kitabi okumamda sakinca olabilirmi? Telkin konusu ile okudugum konu arasinda fark olabilir diye yapmiyorum.Ornegin buradaki mp3 sucluluk telkinini dinlerken iken, ben o sirada kitaptan onayla ilgili satirlari okuyorsam karmancorman olacak.O yuzden okumaya ayri mp3 e ayri vakit ayiriyorum.Ayrica okudugum kitapta faydali guzel.Ve ayrica smiliyface Burada okudugum yayinlari kitaplari konulari vs.tavsiye etmemde bir sakinca varmi?yoksa nerde tavsiye edebilirim? dusun yoksa susmalimiyim kiss3

Merhaba Hoşgeldiniz Sitemize...
Telkin dinlerken kitap okuyabilirsiniz.Subliminal telkinlerin zaten en önemli avantajı budur.Herhangi bir karışıklık olmaz. pc05

jaunty 20-10-2007 12:16 PM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:

jaunty Nickli Üyeden Alıntı
merhaba..

Merhaba Hoşgeldiniz Sitemize...
Telkin dinlerken kitap okuyabilirsiniz.Subliminal telkinlerin zaten en önemli avantajı budur.Herhangi bir karışıklık olmaz. pc05

tesekkurederim ilginize bu bilgi zaman kazanmam acisindan iyi oldu.
sevgiler

strelac 20-11-2007 12:50 AM

herkese selamlar.agır sosyal fobili bi kişiye nasıl bi dinleme metodu önerirsizniz? tesekkurler.....

shamanic 20-11-2007 12:14 PM

selamlar strelac.. öncelikler hoşgeldin.. hismiley
kendini hepimizden daha iyi tanıdığın için öncelikle ihtiyacın olduğunu düşündüğün telkinleri bir liste haline getir...
bunları öncelik sırasına göre diz...
rehber bölümümüzde de anlatıldığı gibi başlangıç olarak sadece suçluluk duyguları ve ego(güven) güçlendirici önerilmektedir. b456
bu iki telkini yaklaşık 2 hafta kadar günde 7 saat dinle... arkasından ihtiyacın olduğunu düşündüğün diğer telkinleri eklemeye başla... super
birden listeni çok kalabalıklaştırma ihtiyacına göre 10-15 günlük aralarla her seferinde yeni bir telkin ekle...
bu arada çıkardıklarında olacaktır... (görevini tamamladığını düşündüğün telkini çıkar ) onayi

telkinlerin amacı bilinçaltında yeni yapılandırmalar oluşturmak olduğu için eski kalıplarını terk ederken sıkıntılı dönemler yaşayabilirsin..
bunları dengede tutmaya çalış.. şimdilik suçluluk ve ego ile başla bakalım.. gelişmelerinden bizleri haberdar et... her aşamada yanında olmaya çalışırız mutlaka...
forum sayfalarımızı iyice kurcala... bir çok sf li arkadaşın paylaşımlarını bulacaksın.. bunlarda sana yol göstercektir... pc05

sevgiler... actionsmile

amin 21-11-2007 01:06 AM

ben strelac.nedenini bilmiyorum ama bi turlu o üyelik hesabımdan giremedim tekrardan üye oldum..yardımcı oldugunuz için size tesekkur ederim.ben basladım ego ve sucluluk duygularıyla.söylenilen şekilde bagzı belirtiler oldu kendını kotu hissetme ve bas agrısı gibi.
aklımı kurcalayan bi iki yerde beni aydınlattınız cok saolun...dediklerinizi uygulayacagım.bu son cagrem olmassa artık ne yapcam bilmiyorum..ama ne olursa olsun 1 sene cok kararlı bı sekılde dınlicem ...kib. iiyi aksamlar. hismiley

jaunty 21-11-2007 03:46 PM

gecenlerde bu konularla ilgilenen kardeşim bana bunlari ne kadar sure dinleyecegiz diye sordu.
bende ihtiyac duydukca ömür boyu dedim.
haa etkisi kalici değil o zaman demez mi? kizgin1 ooo67
bu konular hakkinda bilincli olan biri nasil bole soyler diye sasirdiğimdan ooo67 ve dumur oldugumdan sadece hayir diyebildim.
dusun boyle dusunmesinin onun kilo verme konusunda endişesine bağliyorum.
zaten su an kilo verme scriptini dinliyor. smiliyface zamana biraktim yani acikcasi. dusun

gecesesi 27-11-2007 01:38 PM

simdi uyurken ben bunlari dinlesem sabah kalktigimda herhangi bir sorunla karşilaşabilmiyim yada gece uyurken dinlemek daha mi ii simdiden tşkler

shamanic 27-11-2007 01:42 PM

hayır hiç bir sorunla karşılaşmazsınız... ne zamn isterseniz ozaman dinleyin...

her saat mutlaka güzel etkiler eder.. önemli olan aksatmadan 24 saatlik dilimlerde dinlemek....

geceleyin bilinçaltımız daha az direnç gösterir.. yani uyku modunda ve uykudayken...
bunun için bu saatleride değerlendirmenizi öneririm... uykulusmile

sevgiler...
ttli3

gecesesi 27-11-2007 01:43 PM

saol shamanic kesin uygulayacagim

unintendedxp 07-03-2008 04:56 AM

Arkadaslar merhaba,
Bende araniza henuz daha dun katildim... Site icerisinde verilen bilgiler cok hosuma gitti. Bu siteye ulasmami da bir sekilde cekim yasasina bagliyorum. Once Sir diye bir kitap okudum ardindan, beynin gizli gucleri adli kitabi okudum. Bu kitaptaki bazi teknikleri kullanarak cok guzel sonuclar elde ettim, Kitabi siddetle herkese tavsiye ederim.
Neyse bu kitapda teta meditasyon seviyesine gecmek icin bir takim CD lerden faydalanabilecegimiz yaziyordu, ben bu CD leri arastirirken sitenize ulastim. Brainwave Generator adli bir programa da ulastim. Bu programda Deep meditasyon presetini dinledim ve gercekten teta seviyesinde meditasyona gecmeye basladim, Meditasyon bittikten sonra da insan kendini inanilmaz zinde hissediyor. Bunu da sizlerle paylasmak istedim.

Bu arada telkinlerinizi de mutlaka dinleyecegim, subliminal kayit konusunda cok seyler okudum, ve gercekliginden eminim. Evet diger arkadaslarin da belirttigi gibi bende sesleri duymadim, ise yarayacagini biliyorum ama, dedigim gibi beni bu siteye cekim yasasi yonlendirdi, bos bir sey olmadigindan eminim.

Bu yorumlarimdan sonra benim de bir sorum olacak. Ben isi dolayisiyla Yurtdisinda calisan bir arkadasinizim (Cin) gun icinde devamli onemli toplantilarim, gorusmelerim oluyor. Aralarda vakit buldukca dinlerim diye umit ediyorum ama kesik kesik... mesela bi 10-15 dakika dinlerim, sonra baska birisiyle bir seyler konusmam gerektiginden dinlemeyi kesmem gerekir. Eve geldigimde yatana kadar elimde olan zaman yaklasik 4-5 saat. Bu saatler cercevesinde kesintisiz dinleyebilirim. Gun icerisinde kesik kesik dinlememin bir etkisizligi olur mu? Ayrica ben uyku esnasina yuklenmek istiyorum... Gunde 8-10 saat limitimi uykuda doldurmamin herhangi bir sakincasi var midir? cevaplariniz icin simdiden cok tesekkurler.

Sadece guzel isler yapmak isteyen insanlari hep takdir etmisimdir, Bu siteyi kuran insanlar amaclarina bu dogrultuda devam ettikce her zaman benim gibi dusunen insanlarin takdirlerini toplayacaktir. alk78 alk78 alk78

Herkese mutluluklar dilerim.

hayalayaz 07-03-2008 10:20 AM

sevgili unintendedxp
önce hoşgeldin aramıza..
gündüzde dinle dediğin gibi..ne kadar çok dinlersen o kadar çok faydası olacaktır..ama ben gece uykuda dinlendiği zaman daha faydalı olduğuna inanıyorum..çünkü gece uyurken günlük problemlerimiz..senin yoğun işinin getirdiği ( sık sık toplantılara girdiğini yazmışsın) zihin dağınıklığı yok ve bilinçaltı tamamen açık oluyor..
saygılı sevgiler

unintendedxp 08-03-2008 12:42 PM

Tesekkurler gondermis oldugunuz cevap icin,
iki gundur dinlemekteyim muzikleri, sunu soylemeliyim ki cok guzel muzikler secilmis, gece uyurken dinledim hic rahatsiz etmiyor. Ayrica baska arkadaslarin yazdigi gibi sabah kalkamama gibi sorunlar la da karsilasmadim, bilmiyorum henuz ilk aksam oldugundan olabilir.

Ama bana da mantiken gece dinlenilmesi daha etkili olur gibi geliyor, gorusunuze takiliyorum.

en kisa zamanda gelismeleri de yazacagim umarim,

sevgiler, saygilar herkese...

hayalayaz 08-03-2008 05:09 PM

gelişmelerinizi merakla takip edicem..ama kendinize bir günlük açarsanız iyi olur, adresiniz belli olacağı için sizin yazdıklarınızı takip etmek eğer gerekirse naçizane öneriler yapmak kolay olur..aslına bakarsanız bende çok olumsuz etki yaşamadım..belkide iyileşmeye öylesine odaklandım ki umursamadım..üstünde durmazsanız hiç bir olumsuz etki yaşamayacağınızı düşünüyorum saygılı sevgiler

hava-hoş 20-03-2008 08:05 AM

selam ..ben listemi yazayım,,sakıncası var mıdır yada etkili midir aydınlatırsanız sevinirim....

zinde uyanma..1
toplıluk karsısında konuşma ..1
sosyal fobi..1
ertelem..1
depresyon dünde kaldı..1
başkalarının düşünceleri..1
egogüven..3
kendine güven..3
sosyallik artırıcı..3
suçluluk..3
sigara..2
koruma kalkanı..2
kilo verne..2

bu şekilde kaydeytim mp 3 e sırayla çalıyor ve bitince tekrar başa dönüyor.gece daha iyi dinliyorum ben ...gündüzde kulağımda oluyorbazen.....bu şekilde devam edeyim mi ... hepsinden azcıkta olsa aliim istiyorum ...özellikle ihtiyacım olanların sayısı fazkla yaptım...tek olanlarda yinede bulunsun desteklesin beni istiyorum....faydalımıdır..yoksa etkisi olmaz mı....acaba.

shamanic 20-03-2008 06:22 PM

havahoşcum..
yanılmıyorsam 3,5 ay kadar oldu sen telkinleri dinlemeye başlayalı..

1.grup :
ego
kendine güven..
suçluluk..

*********** buraya kadar sabit telkinler.. daima listende olmalı ..
ama suçluluğu arada bir çıkar listenden ve ihtiyacın olduğunu düşündükçe
yada hafta bir ayda bir gibi kendi arzu etttiğin rutinlerde ekle..

2.grup

zinde uyanma
ertelemeyi bırak..

***************** bunlarda kısa telkinler olduğu için seni yormaz ..

sosyal fobi... eğer sosyal fobili değilsen ki bu konudan bahsettiğini hatırlamıyorum dinlemene gerek yok..

depresyon dünde kaldı..
************ bariz olarak depresyon rahatsızlığın yok ise eger bunuda suçluluk telkini gibi dinlemeni öneririm..
sürekli dinlemene gerek yok..

3. grup

başkalarının düşünceleri..
topluluk karşısında konuşma..
koruma kalkanı..
sosyallik arttırıcı..

4.grup

sigara..
kilo..

15 günde bir telkin eklediğini düşünsem bile listen yinede çok kalabalık canım..
öncelikle hedef belirle.. ilk olarak hangi sorunlarınla baş etmek istiyorsun..
o konuda dinleme eğilimini arttır ve ona bağlı olarak diğer telkinleri ekle..

oyuncak trenleri düşün.. ilk başta çekici gücü olan yani birinci grup sabit telkinler var..
sonrasında ekleyeceğin her telkin diğerini destekleyrek hedefine daha kolay ulaşmanı
sağlayacak şekilde olsun...

sevgiler.. hismiley

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:59 PM.