Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Etkinlik Sosyal Aktivite Sanat Yaşam Gezi ve Tatil Klubü > Kültür ve Sosyal Aktivite > Kitaplar

Uyarılar

Kitaplar Kitap Önerileri

ZİHİN PROGRAMLAMA_ELDON TAYLOR

Kültür ve Sosyal Aktivite ve Kitaplar ZİHİN PROGRAMLAMA_ELDON TAYLOR Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız "İkna etme yeteneği ve beynin düşünce kalıplarını değiştirmekten metafiziği uygulayarak hayatta herşeyi başarabilmeye kadar uzanan Holografik Beyin Teknikleri" “Çoğumuz için asıl tehlike, çok yüksek hedefler belirleyip onlara yetişmemek değil; çok alçak hedefler belirleyip onlara yetişmektir.” — Michelangelo 21. yüzyıldayız ve ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kitaplar telkin cd indir izle İstanbul Kitaplar nerededir kimdir Kitaplar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kitaplar hipnoz Kitaplar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kitaplar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kitaplar kuantum düşünce kitap haberi

ZİHİN PROGRAMLAMA_ELDON TAYLOR

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-03-2010, 06:31 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 1,234
998 Mesajinıza toplam 5,275 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
YESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to behold
Standart ZİHİN PROGRAMLAMA_ELDON TAYLOR

"İkna etme yeteneği ve beynin düşünce kalıplarını değiştirmekten metafiziği uygulayarak hayatta herşeyi başarabilmeye kadar uzanan Holografik Beyin Teknikleri"

“Çoğumuz için asıl tehlike, çok yüksek hedefler belirleyip onlara yetişmemek değil; çok alçak hedefler belirleyip onlara yetişmektir.”
— Michelangelo

21. yüzyıldayız ve lüks ve fırsatlar bereketi sunan teknolojik bir patlama yaşıyoruz. Bu noktada, görsel olan hemen her şey mümkün görünüyor. Ancak, pozitif gelişmelerle beraber, bizi doğuştan sahip olduğumuz bir hak olan özgür düşüncenin gücünden mahrum bırakmak için tasarlanan işbirlikleri de var.
Bu kitap, sizin her düşüncenizi ve arzunuzu kontrol etmenin yollarını araştırmak için yürütülmüş sayısız çalışmayı gözler önüne seriyor. Öğrenecekleriniz sizi hem şaşırtacak hem de dehşete düşürecek. Bir daha asla gerçeği –sizin düşüncelerinizin sizin olmadığı gerçeğini göz ardı edemeyeceksiniz.
Bu kitap size, kendi zihninizin kontrolünü tekrar elinize alıp onu sizin istediğiniz gibi programlamanıza yardımcı olacak araçlar verecek. Kitapla birlikte verilen CD, içsel dinginliğe erişmeniz ve kişisel gücünüzü korumanız için hazırlanmış çok güçlü bir araçtır. Eldon Taylor, hayallerinizdeki yaşamın farkına varmanız için sizi güçlendirecek görüşler, bilgiler ve kullanımı kolay metotlar sunuyor.

“Çeşitli eğitim ve tecrübelerimde gördüğüm şey, ortak bir paydanın tekrarlandığıdır: zihinsel kontrol. Bir insan ister atlet olsun, ister sorgu müfettişi, düşüncenin duygularla nasıl bütünleştiğini, bunun bedeni nasıl etkilediğini ve tüm bunların arasındaki sirkülasyonu anladığında, bir adım öne geçer.
İnsanlar öyle bir yapıdadırlar ki söyledikleri ya da yaptıkları –hatta söylemedikleri ve yapmadıkları- her şeyde “açıklar” ya da ipuçları verirler. Buna ek olarak, tahmin edilebilir psikolojik mekanikler de, insanları, sizi ve beni, kullanmayı kolaylaştırır.
Siz en azından kendi seçtiğiniz gibi yaşamayı hak ediyorsunuz. Aklınız tamamen size ait! Muhtemelen bu kitabı okumadan önce mümkün olabileceğini bile hayal etmediğiniz şekillerde kullanıldınız.
Ben insanın sevgi ve barış konusundaki potansiyeline ve evrimine inanıyorum. Size inanıyorum. Her birimizin içinde, hiç dokunulmamış, dev bir yetenek rezervi olduğunu düşünüyorum. Bizler bireysel potansiyelimizi fark ettiğimizde, bir bütün olarak gezegenin bilinçli uyanışına öncülük etmiş oluyoruz. Ben bilgiyle gücün geldiğine, kendiniz için yarattığınız her şeyin en iyisini yaşayacağınıza ve bu kitabın size bu yolda yardımcı olacağına inanıyorum...
Neyin mümkün olduğunu, neyin başkaları tarafından yapıldığını ve aklınızın gücünü geri kazanmak için sizin neler yapabileceğinizi bilmenin hakkınız olduğuna inanıyorum.”
—Eldon Taylor

Kitabın sonlarındayım. Bildiklerimiz de var içinde bilmediklerimizde. Gerçekten ilginç bilgiler olduğu kesin. Aldatıcı reklamlardan, frekanslara girilip istenilen bilgilerin -geçmiş zamanlarda- yayılmasından, hatta cep telefonlarında bile olabileceğinden( şimdi de yapılmadığına kim emin olabilir ki?) belli teniklerle kitabın içindeki cd nin , içindeki sözlü kısımların anlaşılabileceğinden, geçmiş zamanda yaşanan, bir şarkının arkasına gizlenen sözcüklerin neden olabileceği r vakasından bahsediliyor.Kitabın bir kısmı böyle. Bu vakalar sonlarında anlatılmış.

Bunun dışında, meditasyonlar da var içinde: " Canlandırmayı öğrenmek, içimizdeki gizli bilgileri ortaya çıkarmak, kişisel başarımızın farkına varmak, arzu,hırs ve korkularımız için bir pencere açmak, dinginlik "
"Hipnoz ve aşamalı rahatlama"

Eğlence amaçlı da bir test var.

"otomatik yazma" diye bir yöntem var bir de içinde. Bunda amaç kendimize sorular sorarak içimizden gelen sesi net olarak duymak.Yazarak tabiki. Sorumuz neyse ona cevap bulmak yani. Bir ara bununla ilgili yazılan yöntemi yazacağım hepimize faydası olsun ;)

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Konu YESHAPPY tarafından (09-03-2015 Saat 04:07 PM ) değiştirilmiştir.
YESHAPPY isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-03-2010, 06:48 PM   #2 (permalink)
Çevirmen

phantomm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,233
548 Mesajinıza toplam 2,918 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
phantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud of
Standart Cevap: ZİHİN PROGRAMLAMA_ELDON TAYLOR

Güzel bir kitaba benziyor.Canlandırmadan kastı imgeleme sanırım.Bununla alakalı farklı bilgiler varsa paylaşabilirsen çok mutlu oluruz:)
Alt 16-03-2010, 07:20 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı

998 Mesajinıza toplam 5,275 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
YESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to behold

ordaki r vakası gibi görünen şey r vakası , bir türlü düzeltemedim :) Evet imgelemeyle ilgili belki de bilinen şeylerdir;ama yine de fırsatım olduğunda yazacağım.
Alt 16-03-2010, 08:01 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

"CANLANDIRMA"

Canlandırmayı öğrenmek, hem kendi içsel yaşantımıza erişmek hemde bazı hafıza bilgilerini tekrar yazmak için harika bir fırsattır. Öyleyse gelin nasıl canlandırma yapacağımıza bakalım. Şaşırtıcı bir şekilde pek çok insan gözlerini kapadığında imge görmez. Bir diğer şaşırtıcı şey ise, pek çok insanın rüya gördüğüne inanmamasıdır. Hepimiz rüya görürüz, görmeliyiz yoksa aklımızı kaybederiz. Rüyaları hatırlamak ise oldukça farklıdır.
Pek çok insan içsel görüntü eksikliği yaşadığını söylediğinden, gelin, en başından başlayalım.

Görüntü görme için tavsiye edeceğim iki metot var. İlki, açık havada ateşin başında mangal yapmak gibi bir sahne düşünmenizdir.( ama bu, deneyimlerinizden dolayı gerçekten ilişki kurabileceğiniz bir şey olmalıdır.) Görüntünün kokusunu alana, hissedene ya da neredeyse gerçek gibi gelene kadar resme bakın. Güzel bir ilişkilendirme ve size güzel olayları anımsatan bir resim kullanmak, oldukça etkilidir.
Hissedene kadar resme bakın. Dışarıda et pişirdiğiniz sırada hava soğuksa, ürperdiğinizi hissedin. Biraz titremeye izin verin. Bunu başardığınızda, gözlerinizi kapatın ve o sahneyi, içsel gözünüzle görün. İlk başta başaramazsanız, tekrar deneyin. Aklın "ekranında" sahneyi net bir şekilde görmeyi başrana dek bu işlemi tekrarlayın.
İkinci yaklaşım, sizi için zaten güçlü bir çağrışımı olan bir şey almaktır, örneğin bir limon. Limonu elinizde tutun ve ona odaklanın. Elinizdeki hisse odaklanın. Tadını düşünün ve bırakın limonun suyu ağzınızı şekillendirsin. Burnunuza yaklaştırıp koklayın. Parlak rengine bakın ve güneşi ve renklerin benzerliğini düşünün. Limonla birlikte aklınıza gelen diğer herhangi bir çağrışıma odaklanın. Sonra gözlerinizi kaptın ve limonu elinizde görün, tam gözünüzün önünde. Bunu iki veya üç kez tekrarlayın ve canlandırma için gerekli olan içsel düşünce alanını açmaya başlayacaksınız.

Şimdi hepimizin hayal edebildiğini varsayalım. Gözümüzde ne canlandırıyoruz? Ne kadar sıklıkla? Ne zaman? Bu süreç, her gününüzün bir parçası olmalıdır. Başarılı, keyifli bir gün hayal ederek, öyle bir gün geçirme olasılığımız artar. Pek çok insan farkında olmadan hayatlarında sefalet hayal ederler. Korku dolu düşüncelere yoğunlaşırlar,korkunç canavarlar hayal ederler. Bu eylemlerin tamamı canlandırmadır. Dahası, bir kavga hayal ettiğimizde (canlandırdığımızda) dünya bize kavga getirir. Nedense kavga bizim düşündüğümüz gibi olmaz ve biz bunu öğrendiğimizde, bu durum bizi daha barış dolu olaylar hayal etmeye iter.
Evren yardımseverdir, işte size savunacak fırsat! Bu becerilerimizi, yaşamın görkemliliğine olan katılımımızı, ait oluşumuzu, mutluluğumuzu ve sağlığımızı güçlendirmek için kullandığımızda, evren bir şekilde bu fırsatları ayağımıza getirir. Buna çekim yasası diyebilirsiniz. Gerçek şu ki hang mekanizma ile olursa olsun, pek çok insanın zaten yaptığı şey olduğunu görmek zor değildir. Bizim tek yapmamız gereken bu enerjiyi farklı şekilde kullanmaktır.
Alt 16-03-2010, 08:21 PM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

"OTOMATİK YAZMA"

Bu güçlü bir egzersizdir. Kendinizle içsel benliğiniz arasında bir diyalog yazacaksınız. Bunu yapmak için sadece rahatlayın ve içinizden gelenlere kulak verin.

Önce bir kalem ve kağıt alın ve bir diyalog yazmak için hazırlanın. İlk satıra, "Birinci kişi" yazın ve yanına bir çizgi çizin. Bir kaç satır atlayın ve "ikinci kişi" yazın, yine yanına bir çizgi çizin.
Konuşma, birinci kişi (siz) ile ikinc kişi ( yüce bilinç) arasında olacak. Bir noktada ikinci kişinin farklı bir kimliğe büründüğünü fark edebilirsiniz. Pek çok insan, meleklerle, rehberlerle ve mastırlarla iletişim kurduğunu bildirir. Bu egzersizin amacı kiminle iletişim kurduğunuz değil, iletişimin kendisidir. İkinci kişi gerçek mi, hayal mi, ego mu, geçmişten bir mastır mı ya da bildiğiniz herhangi biri mi, hiçbir önemi yok. Bu egzersiz, sizi sizinle daha sıkı temas içine sokmanın yanında, gelişiminiz ve anlayışınıza da yardımcı olacak.
İlk satıra, "Birinci kişi:" yazdıktan sonra bir soru yazın. Bir an düşünün ve çok bilge bir yanıtın geleceğini hayal edin. Yardımı olursa, kendinizi, beğendiğiniz, sevdiğiniz ve güvendiğiniz birine sorarken hayal edin. Size asla ihanet etmeyecek, sizi sadece seven ve sorabileceğiniz tüm soruların yanıtlarını bilen birini seçin. Sorunuzu bu samimiyet üzerine kurun ve basit bir soru hazırlayın. Karmaşık sorulardan kaçının. Sizin için önemli olan bir şey sorun; ama tek bir sorunun içine muhtemel tüm konuları sıkıştırmayın. Düşünmek için biraz zaman ayırın, tek bir önemli, direkt soru. Aşırı basit bir evet ya da hayır formatında yanıtlanabilir olması gerekmez. Sorunuzu yazın ve rahatlayın. Yanıtın gelmesini bekleyin ve kaydedin. Eleştirel olmayın. Yanıtı sorgulamayın ve bunun nereye varacağını tahmin etmeye çalışmayın. Sadece düşünceler geldikçe yazın. Nereye gideceğini kim bilebilir? Sadece bir sekreter gibi yazı yazmayı sürdürün.
Eğer yanıt sizi bir başka soruya götürürse, onu da, birinci kişi/ikinci kişi formatını izleyerek yazın. Herşeyi uydurduğunuzu bile düşünseniz, soru ve yanıtları yazmayı sürdürün.

Bu egzersizi en az bir hafta boyunca yapmaya devam edin. İçinizden gelenlee güvenmeyi ve onlara izin vermeyi unutmayın. Yaşamımdaki çalışmaların büyük bir bölümünü bu araç aracılığıyla yaptığımı fark ettim.

Kağıt kalemsiz denedim bi cevap alamadım kendimden:) Bir de tam anlatılan gibi deneyeceğim umarım cevaplar alabilirim.
Alt 16-03-2010, 09:34 PM   #6 (permalink)
Çevirmen

phantomm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,233
548 Mesajinıza toplam 2,918 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
phantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud of

Çok güzel bilgiler.Çok teşekkürler yeshappy.İkinci tarz bir çalışmayı bugünlerde yapmam gerektiğini düşünüyordum rehber oldu benim için.
Canlandırma bilgileri için de sağol:)
Alt 17-03-2010, 12:33 AM   #7 (permalink)
Yüzbaşı

Faydalı olduysa ne mutlu bana vesile olmuş oldum. Zamanla kitapta yazanları paylaşacağım inşallah. İyi çalışmalar.
Alt 17-03-2010, 11:10 AM   #8 (permalink)
Yüzbaşı

Ben teşekkür ederim ;)
otomatik yazmayı ben otomatik düşünme diye algılıyorum sanırım :D yazamadım hala. Gece yatmadan önce uykuyla uyanıklık arasına gelene kadar kendime soru sordum. Yanıtım mantıklı değildi.Bazen de hiç ses gelmedi içimden. Rüyamda alırım dedim inşallah yanıtımı. Rüyamda yanıtı aldım gibi;ama emin de değilim soru cevap şeklinde değildi yanıtım rüyamda. Gelişen olaylarla bağlantılıydı;ama net birşey elde edebilmiş değilim.

"Gizli Bilgileri Ortaya Çıkarma/Kurtarma"
Talimatlar: Bu egzersizi okuyun, sonra gözlerinizi kapatın ve söylenenleri yapın.

Kendinizi rahat bir sandalyede hayal edin. Arkanızda bir projeksiyon makinesi, elinizde ise bir uzaktan kumanda var. Önünüzde bir ekran duruyor. Bu projeksiyon makinesi, birbirleriyle ilişkili düşünceler, görüntüler, duygular ve resimler içeriyor. Slaytların nasıl düzelendiğini önceden bilmiyorsunuz. Birazdan bu slaytlar izleyeceksiniz;ama kaç tane slayt olduğunu da bilmiyorsunuz.
Şimdi birşey düşünün, belki olmak istediğiniz birşey fikri, zengin ya da popüler olabilir. Ya da bir korkunuzu ele alabilirsiniz;ama eğer bunu tercih ederseniz, uzaktan kumandanızın siz istediğiniz anda projektörü kapatacağını unutmayın.
Korku ya da hırsı, aklınızdaki resmin içine oturtun. Bu ilk slayt. Projektör otomatik olarak bu slaydı, şu anda uygun olan diğer tüm slaytlarla ilişkilendirecek ve onları anlamlı bir şekilde organize edecek. Anlamayabilirsiniz, o yüzden sadece anlamlı olduğuna güvenin.
İlk slaydı ekranda görerek onu oraya yerleştirin.. Resmi iyice görmek için biraz bekleyin. Eğer sahnede sesler varsa, onları duyun;aromalar varsa, koklayın; diğer dokunsal ipuçları varsa onları hayal edin ya da hatırlayın. Bu görüntüyü, dilediğiniz gibi zenginleştirebilirsiniz. Sevinç çığlıkları ya da ürperti hissi ekleyebilirsiniz. Bu ilk slayda hayat vermek için neyin gerektiğine inanıyorsanız, bunu aklınızın ekranında yapın.
Bunu başardığınızda, uzaktan kumandaya basarak görüntüyü değiştirin. Size imgeleme sırasında yardımcı olmaları için başparmağınızı işaret parmağınıza bastırabilirsiniz. Başparmağınızı hafifçe işaret parmağınıza bastırın ve slayt değişsin. Elinizi sıkıca kapatın ve projektör kapansın.
Bir sonraki slaydın ne olacağını merak etmekte özgürsünüz;ama kendiliğinden olmasına izin verin. Şaşırabilirsiniz.

Bu egzersiz, arzularımız, hırslarımız ve korkularımız için bir pencere açar. Artık unutmak istemiyor olabileceğimiz, bizikısıtlayan inançlarımızı ortaya çıkarabilir. Uyuşturmak isteyebileceğimiz görüntüler oluşturabilir. Bunları yapmak için bir sonraki egzersizi kullanın.
Bir sonraki "kişisel başarının farkına varmak"
Alt 17-03-2010, 12:20 PM   #9 (permalink)
Yüzbaşı

"Kişisel Başarının Farkına Varmak"
Talimatlar: Egzersizi okuyun, gözlerinizi kapatın ve söylenenleri yapın.

Kendinizi oldukça donanımlı bir film stüdyosunda hayal edin. Özel bir gecede çekilen görüntünüzü izlemek üzeresiniz. Bu görüntü üzerinde oynayabilecek ve tam da istediğiniz hale getirebileceksiniz.
Stüdyo, en iyi sesli ve görsel üretim araçlarıyla dolu. Ekran, gördüğünüz herhangi bir sinema ekranından çok daha büyük. Etrafınızda dönüyor ve görüntü başladığında, siz sanki gerçekten içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Sinema salonlarının aksine, sizin stüdyonuz, görüntüdeki olayları tekrar canlandırabiliyor ve bu öyle gerçekçi oluyor ki siz üretilenle gerçek deneyim arasındaki farkı anlayamıyorsunuz.
Rahat bir sandalyedesiniz ve tüm araç gereçlere, düşünce-kontrollü erişime sahipsiniz. Değiştirmek, uyarlamak, yeni görüntü eklemek ya da uygun olduğunu düşündüğünüz herhangi birşey yapmak için düşünmeniz yeterli ve film tam da sizin istediğiniz haliyle başlamaya hazır.
Görüntünüzü seçtiğinizde, bilginizi çalmak ya da kaydetmek için görsel olarak sınırsız bir kapasiteye sahip araçlar olduğunu unutmayın;ama devam etmeden önce, size bu özel stüdyoyu nasıl kullanacağınızı anlatacağım.
Sizin şu an içinde bulunduğunuz stüdyodan, sadece çok özel insanlarda var. Bu bireylerin bazıları sporcu, bazıları iş dünyası çalışanları, bazıları bilim insanı, bazıları ise sanatçı. Mesleği siz seçin ve alanında en iyi olan insanların, kendi içsel-zihinsel stüdyolarına sahip olduklarını fark edeceksiniz. Bunun sebebi çok basit: önce işlerini burada oluşturabileceklerini biliyorlar. Bunu yaparak, dış dünyada karşılaşabilecekleri karmaşayı, riskleri ve engelleri en az seviyeye indiriyorlar. Bir sporcu buraya, en iyi oyununu ya da performansını sunan görüntüyü oluşturmak için geliyor. Bazıları eski görntüleri izleyip değiştiriyorlar. Burası, görüntüleri farklı duygularla izleyerek-örneğin suçlama, suçluluk ya da utanç yerine bağışlayıcılık ile izleyerek- eski anıların duyarsızlaştırıldığı yer. Burası tutsak edici duygulardan, korku ve düşüncelerden özgürlüklerine ulaştıkları yer.
Buraya yaşadığınız bir deneyimden -sizi tutan, bir korku, çocukluğa ait bir anı ya da sadece sizi engelleyen bir şeyden- çıkardığınız bir görüntüyle gelebilirsiniz. Bu stüdyoda, sadece görüntüyü izleyip üzerinde iyi duygular hissettiğiniz bir ürüne sahip olana dek duyguları değiştirerek bu anının hassasiyetini azaltabilirsiniz. Sonra bu yeni görüntü, hafızada depolanır ve aklın üzerinde çalıştığı görüntüye dönüşür. Eğer belirli bir hedefe ulaşmak istiyorsanız, yeni bir özgüven seviyesi deneyimleyin, sonra buraya gelip görüntünüzü oluşturun, tam istediğiniz gibi.
Şimdi, kullanacağınız görüntüyü izleyerek başlayın. Sizi mutsuz eden herşeyi değiştirin. Kendinizi, algısal açıdan zengin detaylarla donatın. Kalabalığın alkışlarını duyun ya da affettiğinizi hissedin, hangisi uygunsa. Değiştirdikten sonra görüntüyü tekrar izleyin. Bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Kesinlikle kusursuz, tam istediğiniz gib olana kadar devam edin. Yaptığınızda, bırakın, gitsin. Stüdyodan çıkın ve başka bir şey üzerinde çalışmak için bir başka günü bekleyin.
Eğer görüntünüz, olmasını dilediğiniz gibi olması için birden fazla ziyaret gerektiriyorsa, o zaman dönün ve gerektiği sürece kalın. Ancak, stüdyoya getirdiğiniz her görüntüden tamamen tatmin olana dek, başka alanlara geçmeyin.

Konu YESHAPPY tarafından (09-03-2015 Saat 04:07 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 23-03-2010, 05:00 PM   #10 (permalink)
Yüzbaşı

Bir tür duygusal rahatsızlıkla ilgili olabileceğini hissettiğiniz herhangi bir konuyu alın ve bunu küçük bir kağıt parçasına yazın. Kağıdı katlayın, böylece küçük, boş bir kağıt gibi görünsün. Sonra aynı şekilde beş parça kağıt daha alın ve üzerlerine hiçbirşey yazmayın. (Boş kağıt parçalarının tek amacı, sonucu etkilemenizi önlemektir.)
Kağıtları daire şeklinde dizin. Bir kaşığı, içi diğer parmaklarınıza dönük olacak şekilde başparmağınız üzerinde dengeleyn. Yavaşça kaşığı kağıt parçalarının üzerinden geçirmeye başlayın. Sadece şunu düşünün: Her ne yazdıysanız onunla ilgili çözülmemiş bir konu var mı? Kağıtların üzerinden on kez yavaşça geçerek bu egzersizi tamamlayın. Eğer kaşıkta hiçbir tepki yoksa, ortada süregelen bir sorun olmadığını düşünüp rahatlayabilirsiniz. Eğer tepki varsa, o zaman bu sizi, süregelen çatışma her ne ise onu çözmeye yönlendirebilir.
Bu, bizim kendimize karşı dürüst olmamıza yardımcı olan bir tekniktir. Daha önceden göz ardı ya da inkar ettiğimiz birşeyi fark ettiğimizde ya da başkası bunu bize gösterdiğinde, önemli bir avantaj sağlar. Deneyin. Basit olması sizi yanıltmasın.

Bookmarks

Etiketler
bilinçaltı, hipnoz, metafizik