Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Kendimizi Tanıyalım

Uyarılar

Işığı Arayanların Karanlık Yanı Kitabından Alıntılar

Alternatif Kişisel Gelişim ve Kendimizi Tanıyalım Işığı Arayanların Karanlık Yanı Kitabından Alıntılar Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız 7/7 son Benim bu olayda seçtiğim yeni yorum şuydu: Babam beni çok seviyor ve gerçek dünyaya hazırlamak istiyordu. O güzelliğimi hafife alarak beni koruyabileceğini düşünüyordu. Ben bu yorumu seçtim, çünkü o beni güldürmüştü. Onu yazdığımda bana biraz gülünç görünmüştü, ama ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kendimizi Tanıyalım telkin cd indir izle İstanbul Kendimizi Tanıyalım nerededir kimdir Kendimizi Tanıyalım çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kendimizi Tanıyalım hipnoz Kendimizi Tanıyalım olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kendimizi Tanıyalım hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kendimizi Tanıyalım kuantum düşünce kitap haberi

Işığı Arayanların Karanlık Yanı Kitabından Alıntılar

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12-04-2009, 04:11 PM   #51 (permalink)

Redflowers

Belgin ∞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28,441
2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Işığı Arayanların Karanlık Yanı Kitabından Alıntılar

7/7 son

Benim bu olayda seçtiğim yeni yorum şuydu: Babam beni çok seviyor ve gerçek dünyaya hazırlamak istiyordu. O güzelliğimi hafife alarak beni koruyabileceğini düşünüyordu. Ben bu yorumu seçtim, çünkü o beni güldürmüştü. Onu yazdığımda bana biraz gülünç görünmüştü, ama gözlerimi kapatıp kendime hangi yorumun ruhumu beslediğini sorduğumda yanıt bu yorum oldu. Ben bir kes eski yorumu yenisiyle değiştirmeyi seçtiğimde, geçmiş acıyı hissetmeden ‘çirkin’i kucaklayabildim. Şimdi içsel başvuru noktam değişmiş bulunuyor. Şimdi babamın eski alışkanlığı neredeyse hafif ve tatlı bir şey gibi görünüyor. Onun gerçek güdüsü her ne olursa olsun, ben artık bu deneyimle barıştım. Artık birilerinin benim çirkin olduğumu düşüneceklerinden korkarak dolaşmıyorum. Ayrıca kendi hakkımda hissettiğim bu çirkinliği başka insanlara da projekte etmiyorum. Çirkinlik armağanı evden saçımı taramadan ya da makyaj yapmadan çıkıp, ama kendimi yine de çok iyi hissetme özgürlüğüdür.

Siz de bu alıştırmayı ne kadar önemsiz ya da önemli olsun, sorun yaşadığınız her olay ya da sözcük için kullanabilirsiniz. Siz bunun daha çok bilincine vardıkça, güçlendirici yorumları seçmenin sizin sorumluluğunuz olduğu da giderek daha aşikar hale gelecektir. Bazen bir kurban olmak daha kolaydır, ama olumsuz bir perspektif sizi sürekli kurban olmaya götürecektir. Siz hayatın armağanlarının daha çok farkına vardıkça, başınıza gelen her şeyle ilgili kendi perspektifinizi daha hızlı seçeceksiniz. Trajik olaylar birçoğumuzun başına gelir. Bu yaşamın bir parçasıdır. Kendinizi bu olaylar yoluyla güçlendirmek cesaret gerektirir. Ama böyle zamanları gelişmek için kullandığınızda onlar birer nimet haline gelirler.

ALIŞTIRMALAR

1. Birkaç dakika ayırıp gevşeyin. Şimdi gözlerinizi kapatıp beş derin nefes alın. İçsel asansörünüze binip yedi kat aşağıya indiğinizi hayal edin. Kapı açıldığında kutsal bahçenizde olacaksınız. Bahçenizin güzelliğine bakarak meditasyon koltuğunuza doğru yürüyün. Oraya oturduktan sonra kendinize şu soruyu sorun: Hayatımı yöneten çekirdek inançlar nelerdir? Birkaç dakika düşünüp, sonra çekirdek inançlarınızın bir listesini yapın.

Sonra gözlerinizi kapatıp listenizdeki ilk inancı hayal edin. Kendinize aşağıdaki soruları sorun. Yeterli zaman ayırıp içinizin derinliklerinden gelen yanıtları dinleyin.

• Bu gerçekten benim fikrim mi, yoksa onu bir başkasından alıp mı benimsedim?
  • Neden bu inanca sahibim?
  • Bu inanç beni güçlendiriyor mu?
  • Bu inancı değiştirmek için ne’den vazgeçmem gerekiyor?

Tüm soruları yanıtladığınızda bunarı günlüğünüze yazın.

2. Listenizdeki her bir inanca kısa bir mektup yazarak size hizmet ettiği için ona teşekkür edin. Şimdi eski inancın yerini alacak yeni bir inanç yaratın. Bu yeni inancı onurlandırmaya söz verin. Sonra gözlerinizi açın ve yeni, güçlendirici inancınızı yazın.

3. Hala tam olarak benimseyemediğiniz ya da sevemediğiniz bir sözcüğü yazın. Gözlerinizi kapatın ve çocukluğunuzda yaşadığınız ve bu niteliği rahatsız edici kılacak şekilde sizi etkilemiş olan bir olayı bulun. Şimdi, bu olayla ilgili yorumunuzu yazın. Bu yorumun altına bu olayla ilgili beş yeni yorum yazın. Bunlardan üçü olumlu, ikisi olumsuz olsun. Eğer hiçbir yorum düşünemiyorsanız, arkadaşlarınıza ya da ailenize sorun. Yeni yorumlar düşünmek uygulama gerektiren yaratıcı bir iştir. Tek bir yoruma saplanıp kalmak yerine, birçok yorumu deneyin. Siz size acı veren yorumu bırakmak isteyeceksinizdir. Bu sizin en iyi halinize ulaşmanız için çıkılacak basamaktır.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Belgin ∞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-04-2009, 02:46 PM   #52 (permalink)

Redflowers

2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute

8/1

IŞIĞINIZIN PARLAMASINA İZİN VERMEK

‘Bizim en derin korkumuz yetersiz olmak değildir. En derin korkumuz ölçüsüz bir biçimde güçlü olmaktır.’ der, Marianne Williamson Sevgiye Dönüş kitabında. ‘Bizi en çok korkutan şey karanlığımız değil, ışığımızdır. Biz kendi kendimize, ‘Ben kimim ki zeki, güzel, yetenekli ve muhteşem olayım?’ diye sorarız. Aslında, siz kimsiniz ki öyle olmayasınız? Siz Tanrı’nın çocuğusunuz. Sizin küçük oynamanızın dünyaya bir yararı olmaz. Diğer insanlar sizin yanınızda kendilerini güvensiz hissetmesinler diye büzülüp sinmeniz aydınlanmış bir davranış değildir. Siz içinizdeki Tanrı’ nın ihtişamını tezahür ettirmek için doğdunuz. O sadece bazılarınızda değil, herkeste bulunur; ve biz ışığımızın parlamasına izin verdiğimizde, bilinçsiz olarak, diğer insanların da aynı şeyi yapmalarına izin veririz. Biz korkumuzdan özgürleştiğimizde, mevcudiyetimiz otomatik olarak başkalarını da özgürleştirir.’

Bu bölüm size tüm ışığınızın parlamasına nasıl izin vereceğinizi, başkalarında gördüğünüz tüm zarafeti ve ihtişamı kendi içinizde nasıl kucaklayıp benimseyebileceğinizi anlatacaktır. Bu sadece karanlık gölgenizi değil, ışık gölgenizi de, yani yadsıdığınız ve başkalarına projekte ettiğiniz her olumlu şeyi sahiplenmek ve benimsemek anlamına gelir.

Biz yeni bir çağda yaşıyoruz. Bu bir kendini açma, şifa bulma ve tekamül etme zamanıdır. O pasif bir şey değildir, ama teslimiyet gerektirir: Ego’muzun ve eski kalıplarımızın teslim edilmesini, onlardan vazgeçmeyi. Charles Dubois’in bir zamanlar dediği gibi, ‘Önemli olan şey her an, olabileceğiniz şey için olduğunuz şeyi kurban edebilmektir.’ Bizim bütün, hakiki benliğimiz olmamızı engelleyen tek şey korkudur. Korkumuz bize hayallerimizi gerçekleştiremeyeceğimizi söyler. Korkumuz bize riskler almamamızı söyler. O bizim en zengin hazinelerimizin keyfini çıkarmamızı engeller. Korkumuz bizim tüm alanı kucaklamak yerine, tayfın ortasında yaşamamıza yol açar. Korku bizi hissiz, hiçbir şey hissedemez bir halde tutar. O bizim yaşamın coşkusunu ve heyecanını yaşamamızı engeller. Korkuyla, hayatımızda kendimize kendi oluşturduğumuz sınırlamaların uygun olduklarını kanıtlayacak durumlar yaratırız. Korkumuzu aşmak için onunla yüzleşmek ve onun yerine sevgiyi geçirmek zorundayız. O zaman onu kucaklayıp benimseyebiliriz. Ve bir kez korkumuzu kucaklayabildiğimizde, artık korkmamayı seçebiliriz. Sevgi bizim o bağı kesmemizi sağlar.

Biz büyüklüğümüzden korkarız, çünkü o bizim çekirdek inançlarımıza meydan okur. O bize söylenmiş olan her şeyle çelişir. Bazıları sadece birkaç armağanını görebilirken, bazılarımız birçok armağanımızı tanıyabiliriz. Ama, ben ışığının tüm parlaklığı ile rahat olan biriyle nadiren karşılaştım. Herkes sahiplenip benimsemekte zorlandığı farklı olumlu özelliklere sahiptir. Çoğumuza kendinden aşırı emin ya da kendini beğenmiş olmamamız söylendiğinden, biz en değerli bazı armağanlarımızı gömmüşüzdür. Bu özellikler bizim ışık gölgemiz olurlar. Biz karanlık gölgemizi taşıdığımız aynı çantanın içinde ışık gölgemizi de taşırız.

Karanlık veçhelerimizi olduğu gibi, ışık veçhelerimizi almak da aynı şekilde zordur. Kendi hakkımızda iyi şeyler söylemek sadece uygun değildir, bu YAPILMASI GEREKEN bir şeydir.

Bir an durup zihninizi sessizleştirin. Birkaç ağır, derin nefes alın ve aşağıdaki listeyi yavaş yavaş okuyun. Her sözcüğe baktıktan sonra, kendi kendinize her bir sözcüğü kullanarak, ‘Ben Öyleyim’ deyin. Örneğin: ‘Ben sağlıklıyım; ben güzelim; ben zekiyim; ben yetenekliyim; ben zenginim.’ Bir kağıda sizi gerçekten rahatsız eden sözcükleri yazın. Buna bir başkasında gördüğünüzde hayranlık duyduğunuz, ama kendi içinizde benimseyemediğiniz şeyleri temsil eden sözcükleri de dahil edin.

Hazır mısınız? O halde başlıyoruz.
Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Alt 27-04-2009, 02:54 PM   #53 (permalink)

Redflowers

8/2

Doyumlu, güvenli, sevilen, ilham verici, seksi, ışık saçan, hoş, şirin, tutkulu, neşeli, bağışlayıcı, canlı, hayallerini gerçekleştirmiş, enerjik, esnek, kabul edici, bütün, sağlıklı, yetenekli, muktedir, akıllı, onurlu, kutsal, güçlendirici, tanrısal, güçlü, özgür, eğlenceli, bilgili, zengin, aydınlanmış, dengeli, başarılı, değerli, açık, şefkatli, yaratıcı, dingin, adil, ünlü, disiplinli, sorumlu, mutlu, arzu edilir, coşkulu, cesur, şanslı, olgun, sanatçı, incinmeye açık, parlak, bilinçli, sadık, muhteşem, çekici, merkezlenmiş, romantik, sıcak kalpli, iddialı, minnettar, hoşnut, yumuşak, nazik, sessiz, dolu, istenen, kararlı, ilgi çekici, duyarlı, gönüllü, dakik, karşı konulmaz, cömert, güzel, kaygısız, sabırlı, yargılanmayan, soğuk kanlı, düşünceli, spiritüel, bağlı, iyi konuşan, spontane, düzenli, mantıklı, esprili, kabul ve tasdik eden, hayranlık duyulan, temiz, üretken, anlayışlı, kendine güvenen, kendini adamış, iyimser, gelişmiş, güvenilir, aktif, büyüleyici, korkusuz, yaşam dolu, sıcak, odaklanmış, yenilikçi, ruhen besleyici, süperstar J , harikulade, lider, sağlam, şampiyon, sade, içten, verici, verimli, cesur.

Siz tüm bu niteliklere sahipsiniz, onları tezahür ettirmek için yapmanız gereken tüm şey her birini ortaya çıkarmak, sahiplenmek ve benimsemektir. Eğer hayatınızın neresinde belli bir özelliği ifade ermiş olduğunuzu ya da belli bir özelliği hangi durumlarda ifade edebileceğinizi görebilirseniz, ona sahip çıkabilirsiniz. Siz, ‘Ben O’yum’ demeye gönüllü olmalısınız. Bir sonraki adım, o özelliğin armağanını bulmaktır. Karanlık gölgenizden farklı olarak, onun armağanı genelde aşikârdır. Ama, birçoğumuz kendi korkumuz ve direncimizle yüzleşmek zorundayızdır. Birçoğumuz başkaları kadar yetenekli ya da yaratıcı olmadığımız inancımızı güçlendirmek için karmaşık savunma mekanizmaları geliştirmişizdir. Ve olumsuzu olduğu kadar, olumluyu benimsemeye de kararlı olmamız çok önemlidir.

Dışsal realiteyle çelişen belli özellikleri benimsemek özellikle zor olabilir. Eğer işsiz kalmışsanız ve borç içindeyseniz, zengin sözcüğünü benimsemeniz zordur. Böylece bir durumda zengin olabileceğiniz durumları hayal edebilmek önemlidir. Bu yeni bir iş ya da kariyer olabilir. Eğer belli bir sözcüğü benimseyemezseniz, o deneyimi tezahür ettirmeniz pek mümkün olmaz. Siz aynaya bakıp şişman bir insan gördüğünüzde bu benimseyemediğiniz sözcük zayıf ise durumu karmaşıklaştırabilir. Ama, siz kendi içinizdeki zayıf insanı sahiplenmezseniz, o asla dışarı çıkamaz. Eğer siz bekarsanız ve evlenmek istiyorsanız, evli veçhenizi benimsemek zorundasınızdır. Her birimizin direndiği şeyler farklı olacaktır. Bazıları size ait olmadıkları inancınızı destekleyecek birçok kanıta sahip olacaktır, ama kararlı bir biçimde araştırdığımızda her birimiz bu veçheleri kendi içimizde bulabiliriz.

Yadsıdığınız belli şeyleri benimsemenin acısını hissetmek bu süreç için asli bir öneme sahiptir. Tüm sahiplenilmemiş veçheler böyle güçlü duygular uyandırmazlar. Ama, uyandıran bir veçheyi bulduğunuzda, onun üzerindeki egemenliğini kırana dek onunla birlikte kalın. Bir sözcüğü kendi kendinize defalarca tekrarlamanız değişik karşılılar getirebilir. Siz öfke, teslimiyet, korku, utanç, suçluluk duygusu, sevinç, heyecan ya da başka duygular hissedebilirsiniz. Hissetmenin doğru bir yolu yoktur. Önemli olan şey onunla birlikte kalmaktır. Her ne hissederseniz hissedin, ondan kaçmayın, çünkü kendinizi sahiplenmediğiniz yanlarınızı sahiplenme sürecine adayarak siz evrene bütün olmaya hazır olduğunuzu söylemektesinizdir.
Alt 27-04-2009, 10:35 PM   #54 (permalink)
roxie
Guest

ilk alıştırmayı yaptım.. soruları cevaplarken biraz zorlandım ama kendiligindn gelen cevaba pek dokunmamaya çalıştım.. kendime söylediğim en büyük yalan değersiz olduğummuş.. :)

ve bu yazının tamamını okumadan en çok neyin olmasından korkuyorum? sorusuna gücümü hayatıma geçirmek ve sorumluluk altına girmek diye cevap verdim :S 8. alıştırmada bunu anlatıyormuş ztn.. çok şaşırdım ama bi yandan da sevindim çünkü doğru yoldayım =)

çok rahatlatıcı bi alıştırma ben de herkese tavsiye ederim ve teşekkürler redflowers :)
Alt 27-04-2009, 11:58 PM   #55 (permalink)

Redflowers

Ben teşekkür ederim Roxie, alıştırmaları sırasıyla yaptığınız zaman olan değişimlere siz bile inanamayacaksınız ( aynı benim gibi :) ) Son bir iki alıştırma kaldı. Ardından kitap bitiyor. Umarım herkes en yüksek faydayı sağlar.

Sevgiler.
Alt 28-04-2009, 12:01 AM   #56 (permalink)

Redflowers

8/3

Daha önce yadsıdığınız olumlu bir özelliği sahiplenmek korkutucudur, çünkü o sizin tüm öykülerinizi ve mazeretlerinizi geride bırakmanızı gerektirir. Hayatta istediğiniz her şeyi neden elde edemediğinizin tüm nedenlerini bırakmanız gerekir. Bize büyüklüğümüzü kabul ve tasdik etmememiz öğretilmiştir. Çoğumuz bazı olumlu özelliklere sahip olduğumuza, ama diğerlerine sahip olmadığımıza inanırız. Ama, biz her şeyiz: bizi ağlatan ve bizi güldüren her şeyiz. Biz bütün halinde dürülmüş her güzel ve çirkin özelliğiz. Artık tüm niteliklerinizi tezahür ettirmenizin zamanı gelmiştir. Siz tüm listenizi sahiplenebildiğinizde, gerçekten Tanrı’nın huzurunda olacaksınız.

Bir kez biz olumlu projeksiyonlarımızı geri aldığımızda iç huzuru hissederiz; bu bizim olduğumuz halimizle mükemmel olduğumuzu bilmemizi sağlayan derin bir huzurdur. Huzur, bir gerçek benliğimizden başka bir şeymişiz gibi görünmeye çalışmayı bıraktığımızda gelir. Birçoğumuz gerçekte olduğumuzda daha değersiz ve küçük bir insanmışız gibi görünmeye çalıştığımızı fark etmeyiz. Bir biçimde biz kendimizi olduğumuz halimizle yeterli olmadığımıza ikna etmişizdir. İçinizdeki dünyanın tezahür etmesine izin verin. Ve o size özgürlük yolunu gösterecektir.

Siz tüm potansiyelinizi tanımadığınızda evrenin size tanrısal armağanlarınızı sunmasına izin vermezsiniz. Ruhunuz tüm potansiyelini gerçekleştirmeyi çok ister. Bunun gerçekleşmesini sadece siz sağlayabilirsiniz. Siz kalbinizi açıp tüm benliğinizi kucaklamayı da seçebilirsiniz, ya da bugün kimseniz onun illüzyonuyla yaşamayı da seçebilirsiniz. Ve bağışlama kendini sevmeye giden bu yolda en önemli adımdır. Biz kendimizi bir çocuğun masumiyetiyle görmeyi ve yanlış hareketlerimizi, kuşku ve güvensizliklerimizi sevgi ve şefkatle kabul etmeliyiz. Bizim katı yargılarımızı bir yana bırakıp yaptığımız hatalarla uzlaşmamız gerekiyor. Biz bağışlanmaya değer olduğumuzu bilmeliyiz. Bu tanrısal armağan bize insan olmanın bir parçasının hatalar yapmak olduğunu öğretir. BAĞIŞLAMA EGO’DAN DEĞİL, KALPTEN GELİR. Bağışlama bir seçimdir. Her zaman kırgınlıklarımızı, kızgınlıklarımızı ve yargılarımızı bırakabilir ve kendimizi ve başkalarını bağışlamayı seçebiliriz. Biz tüm projeksiyonlarımızı geri alıp armağanlarımızı bulduğumuzda, kendimize karşı şefkat de duyabiliriz. O zaman içerlediğimiz insanlara karşı şefkat de duyabiliriz. Biz başkalarında görüp nefret ettiğimiz şeyleri kendi içimizde gördüğümüzde, onlarla aramızda mevcut şeyin sorumluluğunu da üstlenebiliriz.
Alt 28-04-2009, 05:34 PM   #57 (permalink)

Redflowers

8/4

Rilke şöyle yazmıştır: ‘Belki de yaşamımızın tüm ejderhaları sadece bir kez bizi güzel ve cesur görmeyi bekleyen prenseslerdir. Belki korkunç görünen her şey en derin varlığında bizim sevgimize ihtiyaç duyan bir şeydir.’ Sizi tümüyle kabul etmeyen sevgi eksiktir. Çoğumuz ihtiyaç duyduğumuz sevgiyi kendi dışımızda arayacak şekilde eğitilmişizdir. Ama, dış dünyadan sevgi bekleme ihtiyacını bıraktığımızda kendimizi rahatlatmanın tek yolu içimize yönelip başkalarından almaya çalıştığımız şeyi bulup onu kendimize vermektir. Hepimiz onu hak ediyoruz. Biz içimizdeki evrenin, tanrısal ana ve babamızın bizi sevip beslemesine izin vermeliyiz.( hem de hemen şimdi, bunun için şartlara ihtiyacımız yok :) )

Belli veçhelerimizi görebilmek genelde zaman alır. Tüm benliğimizi kucaklayacak tüm bilgiye ve yöntemlere sahip olsak bile, kendi hakkımızda acı verici bir şeyi görmeye hazır olmadığımız zamanlar olacaktır. Gerçek şu ki ilişkilerinizde aradığınız şifa bir başka kişiden gelmeyecektir. O önce sizden gelmelidir. O içinizde yaşayan tüm niteliklerle birleşmekten kaynaklanacaktır.

Umutsuzluk Tanrı ile kendi benliğiniz arasındaki uçurumdan, o büyük ayrılıktan kaynaklanır. Her şeyle bir olduğumuzu hatırlamak içimizdeki Tanrı’yı yeniden uyandırmaktır. Tanrısallığımız ve tutkumuz iç içe örülüdür. Tutkumuzu uyandırdığımızda, tanrısallığımızı da uyandırırız. Biz tutkunun dışsal şeyler, diğer insanlar, diğer yerler, diğer şeyler için olduğunu öğrenmişizdir. Artık kendiniz için tutkunuzu serbest bırakmanızın zamanı gelmiştir. Ve tüm benliğinizi sevebilmek karmaşık bir görevdir. Onun kolay ve doğal olması gerekirdi, ama çoğumuz için o bizim karşılaştığımız en zor iştir. Eğer siz uzun bir süredir uğraşıyor, ama tüm benliğinizi tam olarak sevip benimseyemiyorsanız cesaretiniz kırılmasın. Bu bizim en büyük ödevimizdir. Biz buraya bu ödevi yerine getirmek için geldik.

Eğer kendinizi ruhen besleme çalışmasını yapma konusunda ciddiyseniz, bu noktada size kendiniz için ritüeller yaratmanızı öneririm. Ben insanlara eve gidip kendilerini beslemelerini söylediğimde onlar genelde şaşırırlar. Onlar hep, ‘Bunu nasıl yapacağım?’ diye sorarlar. Bu herkes için farklıdır. Ama en önemli şey kendinizi besleme niyetine sahip olmaktır. Bir kez bu niyete sahip olduğunuzda ayrıntılar üzerinde çalışabilirsiniz.

Alt 28-04-2009, 08:27 PM   #58 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 359
66 Mesajinıza toplam 415 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
01nisan is a jewel in the rough01nisan is a jewel in the rough01nisan is a jewel in the rough01nisan is a jewel in the rough

Çok güzel, faydalı bilgiler.. paylaşım için teşekkürler Redflowers..
01nisan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2009, 04:00 PM   #59 (permalink)

Redflowers

8/5

İşe, bir bebeklik fotoğrafınızı alıp onu günde birkaç kez görebileceğiniz bir yere koyarak başlayın. Eğer her gün işe gidiyorsanız, işyerinize de bir bebeklik fotoğrafınızı koyun. Bu bebek ilgi ve şefkat gösterildiğinde size arzuladığınız tüm sevinç ve mutluluğu getirecek olan bir veçhenizdir. Siz o fotoğraftaki benliğinizden biraz farklı görünebilirsiniz, ama hala güzel bir varlıksınız. Biz bebekleri gördüğümüzde kalbimiz sevgiyle açılır. Biz tüm sevgi ve masumiyetimizi onlara projekte ederiz. Oğlum bebekken gittiğimiz her yerde yabancıların yanıma gelmeleri beni şaşırtırdı. Onlar bana oğlumun çok güzel, çok tatlı, çok özel olduğunu ve çok sağlıklı göründüğünü söylerlerdi. Bu insanların hiçbiri oğlumu ya da beni daha önce görmemişlerdi, ancak hepsi bebeğin bu özelliklere sahip olduğundan emindiler. Onlar kendi bazı veçhelerini bebeğe projekte etmiş ve bunu benimle paylaşmışlardı. Oğlum bir kabus olabilirdi, ama hiçbiri bunu fark etmeyecekti.

Bebeklere ne projekte ettiğinizi düşünün. Siz onların güzelliğini mi, masumiyetini mi, mükemmelliğini mi, yoksa tatlılığını mı düşünüyorsunuz? Onların şımarık, kontrolden çıkmış, bencil ya da berbat olduklarını mı düşünüyorsunuz? Siz onların onlara nasıl bakacaklarını bilmeyen kötü anne-babalara sahip olduklarını mı düşünüyorsunuz? Düşünceleriniz her neyse, onların hepsinin başkalarına projekte ettiğiniz veçheleriniz olduğunu hatırlayın. Siz bir çocukla zaman geçirip nesnel bir değerlendirmede bulunmadıkça, büyük olasılıkla, kendi bazı veçhelerinizi onlarda görmektesinizdir. Bebeklik resimlerini ortaya çıkarmaları, genelde, insanların içlerindeki masumiyeti düşünmelerine yol açar. Çoğumuz bebeklere karşı diğer yetişkinlere ya da kendimize karşı duyduğumuz şefkatten daha fazla şefkat duyarız. Eğer bir bebek bilgisayarınızın yanında bir bardak suyu devirirse siz ona nefretle mi bakarsınız, yoksa çocuğun masumiyetini görüp hiçbir şey söylemeden kalkıp masanızı mı silersiniz? Biz bebekleri daha az yargılarız. Kendinizi sadece sizin sevginize, ilginize ve onayınıza muhtaç masum bir çocuk olarak düşünün. Bu çocuğun o sevgiyi almasını sağlayın. Kendinizi bu çocuğa her gün sevgi verirken hayal edin. Gözlerinizi kapatın ve çocukluk görüntünüzü zihninize getirin. ‘Bugün bu çocuk için ne yapabilirim?’ diye sorun. O kendini nasıl sevilmiş ve beslenmiş hissedebilir? İç sesinizi dinleyin. İçinizdeki bu varlığın ne istediğini ve neye muhtaç olduğunu işitin. Onun sizin, ‘Seni seviyorum, seni kabul ediyorum, seni takdir ediyorum’ dediğinizi işitmeye ihtiyacı olabilir. O, yoğun iş programınıza ara verip serbest bir gün geçirmeyi, sinemaya gitmeyi ya da öğleden sonra biraz kestirmeyi isteyebilir. Çok sık bir biçimde, insanlar dinlenmeye ve takdir edilmeye ihtiyaç duyarlar. Biz meşgul olmakla o kadar meşgulüzdür ki kendimizle nasıl ilgileneceğimizi unutmuşuzdur.

Alt 03-05-2009, 05:43 PM   #60 (permalink)

Redflowers

8/6

Sabah, hepimizin tanrısallığımızla bağlantı kurabileceğimiz kutsal bir zamandır. Gecenin sessizliği yeni bir güne yol verirken, sabahın düşünceleri ve hisleri tüm günümüzün temelini oluşturabilir. Etrafta koşuşturmaya başlamadan önce sabahları kendinize birkaç dakika ayırmanız bile harikulade bir güne yol açabilir. :)

Banyo yapmadan önce kendinize rahatlatıcı bir yağla masaj yapabilir ve tüm bedeniniz için Tanrı’ya teşekkür edebilirsiniz. Kafanızdan başlayarak, bir yandan kafanızı yağla ovarken, bir yandan Tanrı’ya yüz hatlarınız, duyularınız, sesiniz, kulaklarınız ve beyniniz için teşekkür edin. Sonra boynunuzu ve omuzlarınızı, kollarınızı ve ellerinizi, göğsünüzü ve karnınızı ovarken aynı şekilde Tanrı’ya teşekkür edin. Bedeninize size hizmet ettiği için, ruhunuzu barındırdığı için ve güçlü bir yapı olduğu için teşekkür edin. Oradan kalçalarınıza ve bacaklarınıza geçin ve dikkatinizi bedeninizin masaj yaptığınız her bölümüne odaklayın. Ayaklarınıza geçtiğinizde, onların sizi yıllardan beri taşıdıklarını hatırlayın ve onları takdir edip teşekkür edin. Gözleriniz kapalı bir halde, tüm bedeninizi tarayın ve gerilim ya da rahatsızlık hissettiğiniz bir yer olup olmadığını hissedin. Sevecen dikkatinizi o bölgelere yöneltin, sizinle iletişim kurdukları için onlara teşekkür edin ve gerilimin bedeninizden akıp gitmesine izin verin. ona el sallayarak uğurlayın.

Eğer yağ masajı yapmaya vaktiniz yoksa, duş alırken bedeninizin her bölümünü sevgiyle yıkayın ve o bölüme işini yaptığı ve bedeninizin geriye kalan bölümünü desteklediği için teşekkür edin. Bütün bu işlemin beş dakikadan fazla sürmesi gerekmez. Eğer daha fazla zamanınız varsa, bu işe daha fazla zaman ayırın. Önemli olan, kendinizi onurlandırmaktır. Kendinize önemli olduğunuz mesajını verin. Dehanızı onurlandırın ve ona saygı gösterin. Kendinizi içtenlikle onurlandırarak aynı şeyi başka insanlar için de yapabilecek, böylece yaşamınıza benzer anlayıştaki insanları ve olumlu durumları çekebileceksiniz. Ayrıca her gece vakit ayırıp kendiniz için özel bir şey yapabilirsiniz. Banyo yapmak gevşeyip günün gerilimini atmanın çok iyi bir yoludur. Mumlar yakıp, ışıkları kapatıp, sıcak su dolu bir küvete uzanmak kendinizi beslemenin harika bir yoludur. Ayrıca meditasyon yapabilir, sadece sessiz kalabilir, ya da ruhunuzu besleyen bir müzik dinleyebilirsiniz. Eğer banyo almaktan hoşlanmıyorsanız, her gece yatmadan önce ruhen besleyici bir ortam oluşturmaya çalışabilirsiniz. Ruhen canlanıp neşelenmek için mumlar yakmak, tütsüler yakmak ya da aromaterapi uygulamak günü sona erdirmenin yollarıdır. İster müziği açın, ister sessizlik içinde meditasyon yapın, ama oluşturduğunuz besleyici atmosferin tüm varlığınıza nüfuz etmesine izin verin.

Dünya size aynalık eder. Eğer siz kendinizi içsel olarak sever, besler ve takdir ederseniz, bu kendini dışsal yaşamınızda gösterecektir. Eğer daha fazla sevgi istiyorsanız, kendinize daha fazla sevgi verin. Eğer kabul edilmek istiyorsanız, kendinizi kabul edin. Size söz veriyorum, eğer kendinizi varlığınızın en derin yerinden sever ve sayarsanız, evrenden de aynı düzeyde sevgiyi ve saygıyı kendinize çekersiniz. Eğer siz bunu yaptığınızı düşünüyor, ama dış dünyanız istediğiniz gibi görünmüyorsa, size bir kez daha kendi içinize bakmanızı öneririm. İçinizdeki yalanı ortaya çıkarın. Neye sahip olmanıza izin vermediğinizi, neyi en çok arzuladığınızı ortaya çıkarın.

Bookmarks

Etiketler
alintilar, arayanlarin, isigi, karanlik, kitabindan, yani

Seçenekler
Stil