Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Sigara Bırakma Klubümüz > Sigara ve Sağlığnıza Etkileri > Bıraktıktan Sonra Neler Değişti?

Uyarılar

Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? Bıraktıktan Sonra Neler Değişti?

sigarasız günler

Sigara ve Sağlığnıza Etkileri ve Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? sigarasız günler Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Sigarayı bırakalı 1.5 yıl oldu.lk bıraktığım dönemde henüz bu siteyle tanışmamıştım.Eğer tanışsaydım eminim daha kolay olurdu bırakmam.Sigarayı yardımsız tamamen kendi irademle bıraktım.Bu süreci yavaş yavaş zihnimde oluşturdum.Beni en çok vuran düşünce yaşamımı engelleyen bir şeye bağımlı olma düşüncesiydi.Şehirlerarası yolculuklarda ,sinemanın ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? telkin cd indir izle İstanbul Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? nerededir kimdir Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? hipnoz Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Bıraktıktan Sonra Neler Değişti? kuantum düşünce kitap haberi

sigarasız günler

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-05-2007, 03:20 AM   #1 (permalink)
Bugle
Guest

Standart sigarasız günler

Sigarayı bırakalı 1.5 yıl oldu.lk bıraktığım dönemde henüz bu siteyle tanışmamıştım.Eğer tanışsaydım eminim daha kolay olurdu bırakmam.Sigarayı yardımsız tamamen kendi irademle bıraktım.Bu süreci yavaş yavaş zihnimde oluşturdum.Beni en çok vuran düşünce yaşamımı engelleyen bir şeye bağımlı olma düşüncesiydi.Şehirlerarası yolculuklarda ,sinemanın araya kadar olan ilk bölümünde,sigara içmeyen insanların bulunduğu ortamlarda vs kendimi kıvranırken görmek çok onuruma dokunuyordu.Okuduğum bazı kişisel gelişim kitaplarında bir alışkanlığı değiştirmek için acıyla ilişkilendirilmesinin yararından bahsediliyordu.Hemen sigara ile ilgili tüm olumsuzlukları düşünmeye başladım.Bu arada hala sigara içiyordum ama sanki eskisi kadar zevk almıyordum.Bir gün gerçekten çok sigara içtim ama çok..ve gece yatarken ''Bunlar benim içtiğim son sigaralardı'' diye kendime söz verdim.ilk gün güzeldi pek fazla sıkıntı yaşamadım.Zaten bir gün önce içtiklerim fazlasıyla o günü de idare ettirirdi.Sonraki bir haftada zorlandım .Kendi kendime sigarayla ilgili olumsuz düşünceler üretmeye ve bırakmış olmanın gururunun tadını çıkarmam gerektiğine dair iç konuşmalar hatta dış konuşmalar yaptım.Eşimin başının etini yedim bırakması için..Ben bıraktım diye büyüklük tasladım.Sigara içmenin dünyadaki en gereksiz işlerden biri olduğunu yineleyip durdum.(sanki bir hafta öncesine kadar ben de içmiyormuşum gibi).Zavallı kocacığım beni sabırla dinledi.21 gün kuralının doğruluğunu bu süreçte çok net anladım.Gerçekten de 21 gün geçtikten sonra artık sigara içmeyle ilgili olumlu ya da olumsuz düşünceler üretmediğimi günler olduğunu farketmeye başladım.1 ay sonra da bir spor merkezine kaydolup spora başladım.Fazla kiloların beni tekrar sigaraya başlamam için teşvik etmesini engellemek için.Bu sayede formuma ve kondisyonuma kavuşmamın da keyfini sürüyordum.SİGARAYI BIRAKINCA HAYATIMDA NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLDU?sigara içen arkadaşlarımla daha az görüşmeye başladım.Hatta içlerinde çok sevdiklerim var ama sırf koku ve dumana tahammül edemediğim için uzaklaşmak zorunda kaldım.Sigarasız arkadaş ortamları oluşturmakta hayli zorlansam da başardığımı söyleyebilirim.yemek yedikten sonra ağzımda yediğim yemeğin enfes tadını ,çikolatanın damağımda bıraktığı izi,kahvenin sigara egemenliğinden kurtulmuş saf lezzetini,bitki çaylarının ve meyvelerin şifalarının vücüdumda ve cildimdeki etkilerini günden güne daha çok hissetmeye başladım.Oğlumun arkadaşlarıyla konuşurken ''annem sigara içiyordu ama bıraktı''deyişini ,sigara ikram edildiğinde ''kullanmıyorum''diyebilmeyi,giderek daha temiz bir bedene kavuştuğumun farkına varmayı yaşamıma geçirmiş oldum.Umuyorum buradaki sigara içen arkadaşlarım için biraz da olsa faydalı olabilmiştir bu deneyimim..Sizden ricam kendinize bırakabileceğinizle ilgili güveninizi kaybetmeyip scriptlerin de yardımıyla kendinize daha uzun ,temiz ve sağlıklı bir yaşam armağan etmeniz.Hepinizi seviyorum ve yanıma bekliyorum...

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 03-05-2007, 08:16 AM   #2 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
51 Mesajinıza toplam 180 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yakamozdüşleri is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: sigarasız günler

Buggle tebrik ederim geldik yanına ve daha da gelecekler var :) bence harika bir motivasyonla özetlemişsin sigarayla vedayı seni çok iyi anlıyorum aynı durumdayım . Sigara bırakmak isteyenler siz de ben sigarayı bırakmaya kararlıyım diye gururla başlayın azminize; hele ki başarınca kendinizi alkışlayacak çok mutlu olacaksınız En güzeli tam karar verip birden bırakabilmek aslında ben öyle yaptım şahsen sigarayı bırakmış olmamın ruhumu özgürleştirdiğini düşünüyorum. Bir de bırakmayı düşünen arkadaşlar varsa kesinlikle sosyal çevrelerine dikkat etmek ve mümkünse sigara içenlerle biraz arayı açmak zorundasınız Bunu göze almak gerçekten önemli ... Duamndan yorulmuş ciğerlerim teşekkür ediyor bana artık alıp verdiğimiz soluğumuzun değerini bilmek mutlu olmaya itici bir sebep inanın Hem hazır mp 3 telkinleriniz var neden zor olsun değil mi çok şanslısınız bana göre ha gayret arkadaşlar
Sevgiler
yakamozdüşleri isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2007, 10:58 AM   #3 (permalink)
Bugle
Guest

Hoşgeldiniiiiz..
Alt 03-05-2007, 07:11 PM   #4 (permalink)
Teğmen

51 Mesajinıza toplam 180 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yakamozdüşleri is an unknown quantity at this point

hoş bulduk umarım daha kalabalık oluruz
yakamozdüşleri isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2007, 11:12 PM   #5 (permalink)
Bugle
Guest

İnanıyorum ki olacağız..bu konuda daha çok konuşalım belki diğer üyeler de teşvik olur..
Alt 23-06-2007, 11:49 PM   #6 (permalink)
Teğmen

60 Mesajinıza toplam 67 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nilcelep is an unknown quantity at this point

bugleee merhaba.bende geldım yardım lutfen 20 yıldır içiyorum bu illetı 1 yıldır resmen yıyorum gunde 2 paket :(( bırakmayı denemem bu 2. sefer 1.basarısızdı ama o zaman bekardım şimdi anne olmak ıstıyorum artık ama bundan tamamen kopmadan acıkcası cesaretım yok :(( suan 26 saat oldu aklımda ama sureklı su içiyorum canım cekmıyorda ustelık ama 2 gundur kendımı tiksindirdim resmen yedım o illeti eger 21 gunu tamamlarsam asla bır daha içmem bugle lutfen yardım ayrıca sizlerıde tebrık ederım arkadaslar.
Alt 24-06-2007, 02:11 PM   #7 (permalink)
Bugle
Guest

Sevgili Nil; sen de hoşgeldiiiiin.Artık sen de sigara içmeyen birisin.Bu fikri içine iyice sindirmeni tavsiye ederim şekerim.Sanki hiç sigara içmemiş gibi davranmak abartılı geliyor olabilir ama,bende işe yaradı.sigarayla ilgili olumsuz düşünce üretmek ve hep kanser gibi ölümcül hastalıklara sebep olduğunu düşünmek,yani zevk kısmındansa acı kısmını düşünmek oldukça yardım edecektir sana.Sigarasız yaşamda ne güzellikler var bir bilsen.Cildimin nefes aldığını ve renginin yerine geldiğini görmek harika.ağız kokusu gibi bir problem kalmadı sonra,ayrıca dişlerim profesyonel beyazlatma yapmadığım halde beyazlaşmaya başladı günden güne..Biliyorum tatlım ilk başlarda kolay değil,ama inanki bu yaşadığın en zor günler..Bundan daha kötü olmayacak emin ol..Her geçen gün dayanmak daha zor değil daha kolaylaşacak.Biraz emek verdikten sonra karşılığı sağlıklı bir yaşam olacak.
Bebek sahibi olma fikri de müthiş bir motivasyon kaynağı.İnsan bile bile çocuğunu zehirleyemez değil mi?Benim sigarayı bırakmamada en büyük etken oğlum oldu biliyor musun?Bir gün bana gelip dedi ki''Anne öğretmen söyledi.sigara içenler ölürmüş.Sen de sigara içiyorsun ve öleceksin ben sensiz kalacağım''Bunları söylediğinde 4 yaşındaydı.Gözlerindeki korkuyu görmek beni çok etkiledi.Daha önce de belirttiğim gibi kendimi sigarayla ilgili motivelerimin yanına oğlumun bu haykırışı tuz biber oldu sanki..
Gerçekten sigarasız bir hayat istiyorsan başaracağına inanıyorum.En zor günlerin bunlar...mücadele edip bu günlerden sigarasız çıkarsan büyük bir zafer kazanmış olacaksın.ben burda sana destek olmak için bekliyorum.birlikte 21.gün kutlamaları yapacağız....Sevgiler...
Alt 09-07-2007, 08:52 PM   #8 (permalink)
Teğmen

60 Mesajinıza toplam 67 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nilcelep is an unknown quantity at this point

tşk ler bugle hoşbuldum..bugun 17 gun oldu arkadasım inankı çok mutluyum 21 gune az kaldı bu arada eşimde bıraktı sayemde :)kendımı cok iyi ve mutlu hissediyorum bebegım hem enneden hem babadan sağlıklı olacak.desteklerın için çok tşk ler arkadasım.gelısmelerı bildirmek uzere hoşcakal.
Alt 10-07-2007, 10:17 AM   #9 (permalink)
Bugle
Guest

Hadi Nilcim,çok iyi gidiyorsun.Hele eşinin de bırakmış olması harika olmuş.Birlikten güç doğar değil mi?Sigarayla ilgili mücadelemiz bitsin,yeni başlıklar açarız.Hamilelik dönemi içinde olan üyelerin birbirlerine destek oldukları,baba adaylarının da eşlerinin bu dönemlerinde neler hissettikleri ile ilgili olabilir.Hamilelik ve bebek sahibi olmak,insanın hayatının dönüm noktası.Kişisel gelişimin en önemli evresi çünkü.Bi dolu kitaptan okuduklarımın çook daha katını hamileliğim ve doğum sırasında öğrendim .
Gerçek başarı duygusunu oğlumu dünyaya getirirken hissettim.'' seni seviyorum anneciğim'' dediği gün ise en büyük mutluluğu.Çocuk sahibi olmak hergün yeniden doğmak gibi.Onun enerjisi ve gerçekliği yapay dünyamdan sıyrılıp kendim olmaya bir adım daha yaklaştırıyor beni..
Böyle büyük bir ödül için sigara bırakılmaz mı?Sevgiler ve eşinle,doğacak çocuğunla sağlıklı günler...
Alt 13-07-2007, 08:04 PM   #10 (permalink)
Teğmen

26 Mesajinıza toplam 27 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
birtek is an unknown quantity at this point

sigarayı bırakalı 1 sene 2 ay oldu
Esım sayesınde bırakmıstım. O bırakınca ve ardından onunla evlenınce ya esimi ya sıgarayı? dıye kendıme tercıh hakkı sundum. Esımı secerek cok sevdıgım arkadasım sıgarayı terkettım . sigarasız Nasıl turk kahvesı ıcecegımı, nasıl sahılde bıramı yudumlayacagımı , en sevdıgım dostum Seval ile gece yarılarına kadar balkonda sıgara olmadan nasıl koyu sohbetler edecegımı dusunerek uzulerek bıraktım. Ama artık sabahları agız kokusuyla uyanmıyordum, saclarım sıgara yerıne sampuan kokuyordu, göğsumde bı agrı yoktu ve bu bana gıt gıde ucuza mal aılıyordu ona para vermıyordum . Onceleri baya bi yokladı sıgara beni, ama her canım ıstedıgımde beynım HAYIR dıyordu. cunku beynen bırakmıstım. bu cok onemlı.. zamanında sıgarayı bırak dıyenelere ONU SEVIYORUM BIRAKMAK ISTEMIYORUM derdım. Cunku beynen buna hazır degıldım. Sonra sıgarayı bırakınca hayat standardımın yukseldıgını farkettım. Sıgara ıkram edenlere hayır kullanmıyorum demek cok zevklı wave. restaurantta sıgara ıcılmeyen yerde oturmak kendını temız hıssettıyor. YOlda elınde sıgara ıle gecen bırını gorunce madde bagımlısı yazık cumlesını kuruyo beynım. En kotu anlarımda bıle ıcmıyorum mesela bana sıgarayı bıraktıran esıme cok kızdıgımda AL IC SU SIGARAYI dıyen canım o anlarda bıle beynım HAYIR dıyo. Sen bunu bır kımse ıcın yapmadın kendın ıcın bısey yap ve ınadına ıcmeyeceksın dıyorum
Icmedım hergun ıcın kendımle gurur duyuyorum.

Bookmarks

Seçenekler
Stil