Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-05-2007, 03:20 AM   #1 (permalink)
Bugle
Guest

Standart sigarasız günler

Sigarayı bırakalı 1.5 yıl oldu.lk bıraktığım dönemde henüz bu siteyle tanışmamıştım.Eğer tanışsaydım eminim daha kolay olurdu bırakmam.Sigarayı yardımsız tamamen kendi irademle bıraktım.Bu süreci yavaş yavaş zihnimde oluşturdum.Beni en çok vuran düşünce yaşamımı engelleyen bir şeye bağımlı olma düşüncesiydi.Şehirlerarası yolculuklarda ,sinemanın araya kadar olan ilk bölümünde,sigara içmeyen insanların bulunduğu ortamlarda vs kendimi kıvranırken görmek çok onuruma dokunuyordu.Okuduğum bazı kişisel gelişim kitaplarında bir alışkanlığı değiştirmek için acıyla ilişkilendirilmesinin yararından bahsediliyordu.Hemen sigara ile ilgili tüm olumsuzlukları düşünmeye başladım.Bu arada hala sigara içiyordum ama sanki eskisi kadar zevk almıyordum.Bir gün gerçekten çok sigara içtim ama çok..ve gece yatarken ''Bunlar benim içtiğim son sigaralardı'' diye kendime söz verdim.ilk gün güzeldi pek fazla sıkıntı yaşamadım.Zaten bir gün önce içtiklerim fazlasıyla o günü de idare ettirirdi.Sonraki bir haftada zorlandım .Kendi kendime sigarayla ilgili olumsuz düşünceler üretmeye ve bırakmış olmanın gururunun tadını çıkarmam gerektiğine dair iç konuşmalar hatta dış konuşmalar yaptım.Eşimin başının etini yedim bırakması için..Ben bıraktım diye büyüklük tasladım.Sigara içmenin dünyadaki en gereksiz işlerden biri olduğunu yineleyip durdum.(sanki bir hafta öncesine kadar ben de içmiyormuşum gibi).Zavallı kocacığım beni sabırla dinledi.21 gün kuralının doğruluğunu bu süreçte çok net anladım.Gerçekten de 21 gün geçtikten sonra artık sigara içmeyle ilgili olumlu ya da olumsuz düşünceler üretmediğimi günler olduğunu farketmeye başladım.1 ay sonra da bir spor merkezine kaydolup spora başladım.Fazla kiloların beni tekrar sigaraya başlamam için teşvik etmesini engellemek için.Bu sayede formuma ve kondisyonuma kavuşmamın da keyfini sürüyordum.SİGARAYI BIRAKINCA HAYATIMDA NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLDU?sigara içen arkadaşlarımla daha az görüşmeye başladım.Hatta içlerinde çok sevdiklerim var ama sırf koku ve dumana tahammül edemediğim için uzaklaşmak zorunda kaldım.Sigarasız arkadaş ortamları oluşturmakta hayli zorlansam da başardığımı söyleyebilirim.yemek yedikten sonra ağzımda yediğim yemeğin enfes tadını ,çikolatanın damağımda bıraktığı izi,kahvenin sigara egemenliğinden kurtulmuş saf lezzetini,bitki çaylarının ve meyvelerin şifalarının vücüdumda ve cildimdeki etkilerini günden güne daha çok hissetmeye başladım.Oğlumun arkadaşlarıyla konuşurken ''annem sigara içiyordu ama bıraktı''deyişini ,sigara ikram edildiğinde ''kullanmıyorum''diyebilmeyi,giderek daha temiz bir bedene kavuştuğumun farkına varmayı yaşamıma geçirmiş oldum.Umuyorum buradaki sigara içen arkadaşlarım için biraz da olsa faydalı olabilmiştir bu deneyimim..Sizden ricam kendinize bırakabileceğinizle ilgili güveninizi kaybetmeyip scriptlerin de yardımıyla kendinize daha uzun ,temiz ve sağlıklı bir yaşam armağan etmeniz.Hepinizi seviyorum ve yanıma bekliyorum...

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.