Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-06-2007, 02:11 PM   #7 (permalink)
Bugle
Guest

Standart Ynt: sigarasız günler

Sevgili Nil; sen de hoşgeldiiiiin.Artık sen de sigara içmeyen birisin.Bu fikri içine iyice sindirmeni tavsiye ederim şekerim.Sanki hiç sigara içmemiş gibi davranmak abartılı geliyor olabilir ama,bende işe yaradı.sigarayla ilgili olumsuz düşünce üretmek ve hep kanser gibi ölümcül hastalıklara sebep olduğunu düşünmek,yani zevk kısmındansa acı kısmını düşünmek oldukça yardım edecektir sana.Sigarasız yaşamda ne güzellikler var bir bilsen.Cildimin nefes aldığını ve renginin yerine geldiğini görmek harika.ağız kokusu gibi bir problem kalmadı sonra,ayrıca dişlerim profesyonel beyazlatma yapmadığım halde beyazlaşmaya başladı günden güne..Biliyorum tatlım ilk başlarda kolay değil,ama inanki bu yaşadığın en zor günler..Bundan daha kötü olmayacak emin ol..Her geçen gün dayanmak daha zor değil daha kolaylaşacak.Biraz emek verdikten sonra karşılığı sağlıklı bir yaşam olacak.
Bebek sahibi olma fikri de müthiş bir motivasyon kaynağı.İnsan bile bile çocuğunu zehirleyemez değil mi?Benim sigarayı bırakmamada en büyük etken oğlum oldu biliyor musun?Bir gün bana gelip dedi ki''Anne öğretmen söyledi.sigara içenler ölürmüş.Sen de sigara içiyorsun ve öleceksin ben sensiz kalacağım''Bunları söylediğinde 4 yaşındaydı.Gözlerindeki korkuyu görmek beni çok etkiledi.Daha önce de belirttiğim gibi kendimi sigarayla ilgili motivelerimin yanına oğlumun bu haykırışı tuz biber oldu sanki..
Gerçekten sigarasız bir hayat istiyorsan başaracağına inanıyorum.En zor günlerin bunlar...mücadele edip bu günlerden sigarasız çıkarsan büyük bir zafer kazanmış olacaksın.ben burda sana destek olmak için bekliyorum.birlikte 21.gün kutlamaları yapacağız....Sevgiler...