Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-07-2007, 08:04 PM   #10 (permalink)
birtek
Teğmen

Tesekkür: 0
26 Mesajinıza toplam 27 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
birtek is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: sigarasız günler

sigarayı bırakalı 1 sene 2 ay oldu
Esım sayesınde bırakmıstım. O bırakınca ve ardından onunla evlenınce ya esimi ya sıgarayı? dıye kendıme tercıh hakkı sundum. Esımı secerek cok sevdıgım arkadasım sıgarayı terkettım . sigarasız Nasıl turk kahvesı ıcecegımı, nasıl sahılde bıramı yudumlayacagımı , en sevdıgım dostum Seval ile gece yarılarına kadar balkonda sıgara olmadan nasıl koyu sohbetler edecegımı dusunerek uzulerek bıraktım. Ama artık sabahları agız kokusuyla uyanmıyordum, saclarım sıgara yerıne sampuan kokuyordu, göğsumde bı agrı yoktu ve bu bana gıt gıde ucuza mal aılıyordu ona para vermıyordum . Onceleri baya bi yokladı sıgara beni, ama her canım ıstedıgımde beynım HAYIR dıyordu. cunku beynen bırakmıstım. bu cok onemlı.. zamanında sıgarayı bırak dıyenelere ONU SEVIYORUM BIRAKMAK ISTEMIYORUM derdım. Cunku beynen buna hazır degıldım. Sonra sıgarayı bırakınca hayat standardımın yukseldıgını farkettım. Sıgara ıkram edenlere hayır kullanmıyorum demek cok zevklı wave. restaurantta sıgara ıcılmeyen yerde oturmak kendını temız hıssettıyor. YOlda elınde sıgara ıle gecen bırını gorunce madde bagımlısı yazık cumlesını kuruyo beynım. En kotu anlarımda bıle ıcmıyorum mesela bana sıgarayı bıraktıran esıme cok kızdıgımda AL IC SU SIGARAYI dıyen canım o anlarda bıle beynım HAYIR dıyo. Sen bunu bır kımse ıcın yapmadın kendın ıcın bısey yap ve ınadına ıcmeyeceksın dıyorum
Icmedım hergun ıcın kendımle gurur duyuyorum.