Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Mistik Gizem Bilinmeyenler Klubü > Gizemli Konular > Bilinçaltının Bilinmeyenleri

Uyarılar

Bilinçaltının Bilinmeyenleri Bilinçaltının Bilinmeynleri

Tezahür Ettirmenin Kaybolan Sırrı / 1. bölüm

Gizemli Konular ve Bilinçaltının Bilinmeyenleri Tezahür Ettirmenin Kaybolan Sırrı / 1. bölüm Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız tezahür ettirmenin kaybolan sırrı yazan: song chengxiang çeviren:lady saraswati her hafta bir dersi çalışacağız . dersi aldığınızda o hafta o ders üzerinde çalışın. inanın çok faydasını göreceksiniz. arzuladığınız herşeyi tezahür ettirmenin zevkine varınca hayatın ne kadar zevkli olduğunu anlayacaksınız. eğer ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Bilinçaltının Bilinmeyenleri telkin cd indir izle İstanbul Bilinçaltının Bilinmeyenleri nerededir kimdir Bilinçaltının Bilinmeyenleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Bilinçaltının Bilinmeyenleri hipnoz Bilinçaltının Bilinmeyenleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Bilinçaltının Bilinmeyenleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Bilinçaltının Bilinmeyenleri kuantum düşünce kitap haberi

Tezahür Ettirmenin Kaybolan Sırrı / 1. bölüm

Like Tree1Likes

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25-03-2008, 12:56 PM   #1 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Tezahür Ettirmenin Kaybolan Sırrı / 1. bölüm

tezahür ettirmenin kaybolan sırrı

yazan: song chengxiang

çeviren:lady saraswati

her hafta bir dersi çalışacağız . dersi aldığınızda o hafta o ders üzerinde çalışın.

inanın çok faydasını göreceksiniz. arzuladığınız herşeyi tezahür ettirmenin zevkine varınca hayatın ne kadar zevkli olduğunu anlayacaksınız.

eğer bu dersleri danışanlarınıza öğretecekseniz bu derslerle ilgili ücret almazsanız sevinirim.

çünkü bu kitabın yazarının isteğidir.

ders 1: isteyin verilecektir

"isteyin, verilecektir." bunu milyonlarca kez duyduğunuza eminim. bunun sadece hikayelerde ve filmlerde doğru olduğunu
ve hiçbir zaman size olmayacağını düşünebilirsiniz. fakat bunun sizinde içinde olduğunuz herkes için çalışan evrensel bir
gerçek olduğunu söyleyebilirim.

bugün size bu gerçeğin gerçek anlamını açıklayacağım , ve bu kullanabileceğiniz adım adım bir yöntemle bu prensible yaşayacaksınız
size tekniği sunmadan önce bu evrensel kanunun neden mükemmel bir şekilde çalıştığını ve neden bunun mutlak gerçek olduğunu
konusu üzerinde konuşacağım.

bilim adamları yüzyıllardır insan beyni üzerinde çalışmaktadırlar onlar beynin anatomisini çok iyi biliyorlar fakat beynimizde düşüncelerin
geldiği yerin neresi olduğunu bulmakta başarısız oldular. muhtemelen hiçbir zamanda başarılı olmayacaklar; çünkü düşünceler beynimiz
sayesinde gelmektedir fakat beynimizde üretilmezler.öyleyse gerçekten nereden geliyor bu düşünceler ?

onlar her şeyin tezahür ettiği saf birleşik zihin alanından gelmektedir. bazı insanlar bu alana evrensel zihin veya kozmik zihin derler bazıları da
tanrı veya kaynak enerji der . temel olarak hepsi aynı şeydir. bu düşüncelerin kaynağı olan benim ve sizin kaynağınız olan ve bu dünyadaki
herşeyin kaynağı olan birleşmiş alandır. biz hepimiz bu alanın uzantılarıyız ve hepimiz bu alanla biriz.

okyanusları ve dalgaları düşünün, dalgaları gördüğümüzde milyonlarca farklı örnek görürüz ve onların farklı olduğunu ve birbirinden ayrı fakat gerçekte
hepsi okyanusun uzantılarıdır. olduğunu düşünürüz.aynı şekilde bizlerde birleşik alanın uzantılarıyız. madem biz ve birleşik alan ya da tanrı ile bir isek
öyleyse bizim düşüncelerimiz tanrı’nın düşünceleridir, arzularımız tanrı’nın arzularıdır. tanrının kendi arzularını yerine getirmekte başarısız olduğunu mu
düşünüyorsunuz?

tabiî ki hayır öyleyse neden arzularımız hakkında endişeleniyoruz?
ne istersek o verilecektir.

öyleyse mantıklı bir soru:
neden hala hayatım zahmet içinde geçiyor?
neden hala endişe ve mutsuzluk deneyimliyorum?

cevap çok basit.:
şu an ne deneyimliyorsanız geçmişte bir noktada onu istediniz veya davet ettiniz.
ne zaman endişe ve kaygı düşünceniz varsa endişeye neden olan olayların fazlasını istiyorsunuz demektir.
bizler her zaman bilinçsiz olarak negatif şeyler isteriz.

bizler negatif bir dünyada yaşıyoruz. .
birçok insan her zaman negatif düşünüyor.

kimseyi suçlayamayız ; bu hayatın çalışma şeklidir. bu negatif düşüncelerin üstesinden gelmedikçe büyüyemeyiz ;
aynı yer çekimi kanununu yenmedikçe dağa tırmanacağımız gibi.

öyleyse soru şudur? bu negatif düşüncelerin ve negatif güçlerin üstesinden nasıl gelebiliriz?
bu negatif düşüncelerin üstesinden onları positif düşüncelerle değiştirerek yenebiliriz.

tabii söylemesi yapmaktan kolaydır.;
bunu çok az insanın yapabildiğini biliyorum. yıllar geçtikçe ben dünyanın en iyi üstatlardan çok etkili ve güçlü teknikler öğrendim.
bu tekniklerin uygulaması son derece kolaydır ama son derece güçlü tekniklerdir.
bu teknikleri uyguladığınızda yararlarının bir kaç gün içinde hatta bazen hemen göreceğinize garanti veririm.

niyetleriniz açık ve belirgin olsun.

almak için once istemelisiniz .
ve ne istediğiniz konusunda belirgin olmalısınız.
her gün 60000 düşünce düşünürüz . hangisi önemlidir?
bir çok düşüncemiz birbiri ile çatışır.

diyelim ki londraya gitme düşünceniz var ama aynı anda
newyork’a gitme gibi bir düşüncenizde var.
öyleyse evren hangi isteğinizi yerine getirsin?

gerçekten de ikisi de yerine gelmez yani bir sonuç alamazsınız.
öyleyse ne istediğiniz konusunda son derece açık olmak en önemli adımdır.

teknik no.1: niyet yazma

ilk teknik ne istediğiniz konusunda açık olmanıza neden olan benim niyet yazma dediğim tekniktir.
bu tekniği brian tracy öğretmiştir. ben onu biraz modifiye ettim böylece benim için daha iyi işlev görüyor.
her sabah uyandığınızda ve her akşam yatmadan önce niyetlerinizi şu şekilde yazın

“şimdi şunu yapmaya ----- niyet ettim bunu veya daha iyisini kabul ediyorum”

eğer yeni bir bmw istiyorsunuz. “ yeni bir bmw araba tezahür ettirmeye niyet ettim (azmettim) (hedefledim)
bunu veya daha iyisini kabul ediyorum. cümleleri değiştirmenizi tavsiye etmiyorum.

çünkü bu formatın çok güçlü olduğuna inanıyorum.

bütün niyetlerinizi yazdıktan sonra şu cümleyi yazın
“ lütfen bunları veya daha iyilerini benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliğine olacak şekilde gerçekleşmesini sağla.
teşekkür ederim, teşekkür ederim,teşekkür ederim.

aynen söylediğim gibi yazın cümleyi değiştirmeyin
burada bunun nedenini anlatmaya burada pek yerim yok ama bana inanın kullandığınızda yararlı sonuçları göreceksiniz.

teknik no.2: içsel ceo’ nuzla anlaşma yapın

bu tekniği bob scheinfeld öğrendim.
küçük bir kutu hazırlayın ve onu sizin için özel bir yere koyun.
en yüksek niyetlerinizi kağıtlara yazın ve kutunun içine koyun şimdi yüksek benliğinizle anlaşma yapmak zorundasınız
( bob ona içsel ceo diyor)

bu iki tekniği kullanarak ricalarınızı birleşik alana başarılı bir şekilde gönderebilirisiniz .birleşik alanla birleşin

teknik no.3: 15 dakika kısa meditasyon.

sabah ve akşam 15 dakika meditasyon yapın sadece solunumuz üzerine odaklanın zihninizin gezindiğini farkederseniz
dikkatinizi tekrar solunumuza getirin. .bu teknik sizin birleşik alanla tekrar bağlanmanızı sağlar ve enerjinizi yeniler .
bağlantıyı hissettiğinizde birleşik alan sizin için en iyi şekilde çalışır.
bu basit teknik hayatınızda büyük bir fark yaratacaktır. bana inanın .

sonraki iki teknik bütün negatif kalıpları temizleyecektir ve birleşik alanla uyum içinde çalışmanızı sağlayacaktır.
böylece arzularınızı tezahür etme işlemini hızlandırır.

teknik no.4: 17 saniye değişim sağlamak

bu benim favori tekniğimdir. dr robert antony den öğrendim.
benim hayatımın kalitesini çarpıcı bir şekilde değiştirdi.

ve sizinkini de değiştirecektir. bir çok kişisel gelişim programı başarılı olmaz çünkü kişiler anda çalışmazlar.
negatif bir duygumuz varsa onu hemen o an değiştirmeliyiz. birikmesine izin vermeyin .
bu aynı bir şalterin çevrilmesi gibidir. zaman zaman gün içinde en az 17 saniye güzel duygular düşünün.
sizi iyi hissettiren ve şükran duyduğunuz olayları, şeyleri ve insanları düşünün .
size kendinizi iyi hissettiren şeyleri 17 saniye boyunca odaklanın .
bunu kendinizi iyi hissetmediğiniz zaman yapabilirsiniz.
ayrıca kendinizi iyi hissettiğiniz zamanda yapabilirsiniz,
böylece kendinizi daha da iyi hissedersiniz.
şükran duyduğunuz ve yapmaktan zevk aldığınız şeylerin listesini yapın.
gün içinde bu listeye defalarca bakın ve 17 saniye odaklanın hayatınızda çarpıcı değişiklikler göreceksiniz..

teknik no.5: 3 dakika güç molası

bu john harricharanın ünlü 3 dakika güç molası tekniğidir.
bu bir tılsım gibi çalışır. bu alıştırmayı yapmadan önce kendinizle bir anlaşma yapın ne probleminiz olursa olsun
onu bir süre bırakacaksınız ve 3 dakika ne düşünmek istiyorsanız onu düşünün alıştırma 3 kademesi vardır.

1. kademe: problemlerinizle bağlantınızı kesin.

2. kademe eğer arzunuz şu an gerçekleşmiş olsa ne hissedersiniz zihninizde gerçekten olmuş gibi deneyimleyin.

3.kademe teşekkür edin ve minnettarlık duyun hepsi 3 dakika içinde yapıldı. kolay değil mi? öyleyse yapın .

yönteme güvenin

zaman zaman kendinizi arzularınızın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini konusunda endişelenirken bulursunuz.
böyle bir durum içinde olduğunuz zaman kendinize gerçeği hatırlatın. bana gerçeği hatırlatmaları için kendime söylediğim şeyler:

içimdeki yaşam ayrılamaz bir şekilde var olan bütün hayatla bağlıdır ve bütünüyle benim kişisel gelişimime adanmıştır.

ya da şöyle derim

aradığım şey beni arıyor. bana nasıl geleceği konusunda onu serbest bırakıyorum ve kalbimin arzusu üzerine odaklanıyorum.
içimdeki yüksek benliğin onun nasıl gerçekleşeğini biliyor ben sadece gevşiyorum ve olmasına izin veriyorum.
arzumun gerçekleşmesi için gereken her şey sevgi ile ve uyumla bana kendiliğinden geliyor bunu veya daha iyisini kabul ediyorum.
ben hazırım, alıcıyım ve müteşekkirim ve öyle olsun.

bu teknikleri uygulayın ve bir kaç gün içinde harikulade sonuçlar alacaksınız...

lütfen şimdilik mesaj yazmayın.. ders 2 ve 3 notlarınıda aktaracağım...
sevgiler...

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 25-03-2008, 01:12 PM   #2 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Tezahür Ettirmenin Kaybolan Sırrı

tezahür ettirmenin kaybolan sırrı

ders 2: gerçekten etkili onaylama teknikleri sırları

onaylamalar yüzyıllardır başarılı insanlar tarafından kullanılmıştır.

onaylamalar bir çok normal insanlara hayatlarında mükemmel sonuçlara ulaşmalarına yardımcı olmuştur.

onaylamalar bir çok başarısızlığı başarıya dönüştürmüştür.
insanlığın gelişim tarihinde bir çok mucize yaratmışlardır.

her nasılsa onaylamaları kullanan bir çok kişide onun çalışmadığı görmüştür.
neden bu durumlarda işe yaramamıştır?.

bu insanlar onaylama tekniklerini kullanırken hangi öğeleri eksik yapmışlardır?
bu soruları sürekli kendime sorup cevaplarını aradım.
sonuç olarak hiçbir kitap bu sorunun cevabını verememiştir.
belli bir durum için bir kitap bazı ipuçları veriyor fakat diğerleri için vermiyor.
başka kitaplar başka durumlar için ipuçları veriyor.
ben test ederek etkisiz olanları ayıkladım.
sadece etkili sır teknikleri bıraktım.

onaylamanın amacı

size bu etkili teknikleri vermeden once onaylamaların gerçek amacını anlamanız gerekiyor.
basitçe ifade edersek onaylamaların amacı emirleri biliçli zihinden bilinçaltı zihne vermektir.
bilinçaltı zihnin her şeyi doğru olarak kabul etme gibi bir yeteneği vardır.
neyi ele alırsa alsın onu gerçeğe dönüştürür.
onaylamanın amacı mesajı bilinçaltı zihne geçirmek ve mesajın doğru olduğunu inandırmaktır.
öyleyse bu bizi etkili onaylamanın ilk elemanına götürür..

1. onaylama bilinçaltı zihin tarafından mutlaka inanılır olmalıdır.

insanların kullandığı bir çok onaylama ilk aşamada başarısız olur.
çünkü bilinçaltına realist olmayan mesajlar vermeye eğilimli olup pozitif cevaplar bekleriz.
eğer iflas etmişseniz ve kendinize yılda 100 000 dolar kazanacağım derseniz bu sizin zihniniz tarafından kabul edilebilir mi?
eğer obez denecek şekilde şişmansanız ben çok çekiciyim derseniz zihniniz buna inanırmı ?
şüpheliyim .

eğer iflas etmişseniz ve yılda 100 bin dolar kazanmak istiyorsanız yada şişmansınız ama çekici olmak istiyorsanız...
ne yapmalısınız...
ben en iyi yolun seçiyorum ile biten onaylamalar olduğunu buldum..

yılda100 000 dolar kazanıyorum demek yerine yılda 100 000 dolar kazanmayı seçiyorum deyin

ben çekiciyim demek yerine.

ben insanların beni çekici bulduklarını hissetmeyi seçiyorum

farkı hissettiniz mi?

2. bilinçaltı zihin kanıt arar...

bir onaylamanın bilinçaltına gidebilmesi için milyonlarca kez tekrarlanması gerektiği konusunda yanlış bir anlama vardır.
bu gerekli bir doğru değildir. onaylamalarımız yerleştirmek için tekrarlama metodunu kullanabiliriz.

fakat daha kolay bir yolu vardır. o da kanıtladığınız anda onaylamanızı ifade edin..
bir çok insan fakirlik içindedir. çünkü para ile acıyı birleştirmişlerdir.
ne zaman para harcasalar hemen borçlarını paralarını düşünürler..
bu durumda otomatik olarak acıya neden olur.
bu sizin paraya iliştirdiğiniz sizi zengin veya fakir yapan bu duygudur

bunu kendi avantajınıza nasıl döndürürsünüz ?
para harcarken acı hissetmek yerine para harcarken zevk hissetsek zevkle para harcamayı bağdaştırsak ne olur?
bir dahaki sefere alışverişe çıktığınızda ödemek için paranızı veya kredi kartınız çıkardığınızda kendinize her zaman harcadığımdan
daha fazla param var deyin bu doğrudur çünkü bilinçaltı zihniniz kanıtı görür.
parayı harcadıktan sonra cebinizde paranız veya kredi kartınızda limit varsa bu onaylama doğrudur.
öyleyse bilinçaltı zihniniz buna inanır..

birinci ve ikinci metodu birbiri ile kaynaştırıp şöyle bir onaylama yapabiliriz.

her zaman harcadığımdan daha fazla param olduğunu hissetmeyi seçiyorum.

nasıl hissettiğinize bakın . bunun için defalarca onaylama yapmanıza gerek yok birkaç kez tekrarlamanız
ve gerçek hayatta kanıtlanması bilinçaltınızın buna inanmasını sağlayacaktır.

. onaylama duygularınız tetiklemelidir.

a bilinçaltı zihin için bir gerçekte o kelimelerle konuşmaz .
onunla sadece duygularla veya hislerle iletişim kurabilirisiniz .
duygularınız tetiklemek için 2 metod vardır.

birinci metod duyguları kapsayan kelimeler kullanmaktır.
neşe, zevkli, rahat, hoş gibi sözcükler etkili şekilde iş görür.

ikinci metod ise imajinasyonu kullanmaktır onaylmalarınızda belirttiğiniz durumları çoktan gerçekleşmiş gibi vizualize edin.
kendinizi o durumda görün ve o duyguları hissedin.

4.onaylama mutlaka 3 p metoduna uymalıdır.

3 p metodu
positif, şimdiki zaman ,kişisel (positive-present- personel)

onaylamalar mutlaka olumlu olarak belirtilmelidir.
ben şişman değilim demek yerine slim olmayı seçiyorum deyin.
bunun nedeni şudur zihin ben şişman değilimin anlamını bilmeden once şişmanın anlamının ne olduğunu düşünür .
o zaman bildirim kaçınılmaz bir şekilde şişmanlık hissine götürür..

onaylamalar mutlaka şimdiki zamanda olmalıdır.
birçok kitap bunu belirtmiştir. ancak ben buna biraz genişleterek inanırım.
benim lüks bir arabam var derseniz zihniniz buna inanmaz.
bunu burada belirtmemin nedeni bunu birinci teknikle birleştirirseniz daha iyi çalışır.
şimdi şöyle deyin

lüks bir araba sahibi olmayı seçiyorum. zihniniz bunu gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

onaylamalar mutlaka kişisel olmalıdır.
bilinçaltınız sadece sizin için çalışır.
eğer ann beni seviyor derseniz bu etkili olmaz çünkü ann üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur.
şimdi şöyle deyin ann’nin beni gerçekten sevdiğini hissetmeyi seçiyorum deyin .
bu sefer sizin kontrolünüzdedir .çünkü duygularınız kontrol edebilirsiniz.

5. kişisel gelişim onaylamaları mutlaka kıyaslamalı ifade edilmelidir

ben kendime güvenliyim demek yerin gittikçe daha fazla kendime güvenli oluyorum demek kadar etkili değildir.

daha da iyi bir onaylama ise “gittikçe kendime daha fazla güvenli olmayı seçiyorum “ demektir.

kıyaslamayı kullanmanın nedeni ise sizin ne kadar kendinize güvenli olacağınız sınırı yoktur.
aksi halde zihniniz sizin yeterince kendine güvenli olduğunu düşünür.
ve daha fazla bir şey yapmaya gerek duymaz.

onaylamalarla ilgili araştırmalarım sonucunda bu 5 tekniğin çok etkili olduğunu gördüm
bu 5 tekniği kullanırsanız sonuçların şaşırtıcı olacağı konusunda size garanti veririm .
bu tekniklerden bir ikisini kullansanız bile onaylamalarınızın daha etkili olduğunu göreceksiniz.

Alt 25-03-2008, 01:23 PM   #3 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

tezahür ettirmenin kayıp sırrı

ders 3: mutluluğa ulaşmak için en kolay yol

insanlar genelde istediklerinin para veya ilişki olduğunu düşünürler aslında istedikleri şey mutluluktur.
zenginlik, ilişkiler , sağlık sadece mutlu olmanın ödülleridir.

mutluluk, evrenle uyum içinde olmanın titreşimsel durumudur.
bildiğiniz gibi benzer titreşim frekansları birbirini çeker.
öyleyse mutluluk vibrasyonu daha fazla zenginlik ,
daha iyi ilişkiler veya daha iyi bir sağlığa sahip olmanıza neden olur.

çünkü bu şeyler hayatınıza daha fazla mutluluk eklerler ve onlar mutlulukla aynı titreşimdedir.

eğer paranın peşinden koşarsanız ona sahip olmanız çok uzun sürebilir.
ama mutluluğun peşinden koşarsanız para size akar. aynı şey sağlık ve ilişkiler içinde uygulanabilir..

ben hayatta ulaşmanız gereken nihai amacın mutluluk durumu içinde olmak olduğuna inanırım .

mutluluğa ulaşmanın kolay yolu varmı dır?
evet şimdi onu size göstereceğim.

dr wayne dyer’dan bir deyiş öğrendim bunu hiç unutmuyorum. bu deyiş
“nasıl hizmet edebilirim” diye sormaktır.
dr dyer gün boyu mantra gibi “nasıl hizmet edebilirim” diye söylediğini ifade eder.

ve hiçbir zaman notlarını yanına almadığını konuşmaya başladığında sözcükler kendiliğinden aktığını söyler.
dr dyer hayatın her alanında başarılı olan biridir. ve başarısının en büyük nedeni de
“nasıl hizmet edebilirim”
mantrasında yatar.

şimdi kendinize sorun
"nasıl hizmet edebilirim"
diye bu nihai mutluluğun anahtarıdır.

sizinle bazı deneyimlerimi paylaşacağım.

hayatımda en sevdiğim şeylerden biri insanların yaşam kalitelerini artıracak makaleler yazmaktır.
bir makaleyi bitirdiğimde bütün bedenimde pozitif enerji akışı olur.
bazen şaşırırım bu makalenin yazısı nereden geliyor diye.
nasıl bu kadar çok makale yazabiliyorum?
her hafta bir çok kişi nasıl benim makalelerimi okuyor diye?

sonunda fark ettim. sır şu cümledeydi “nasıl hizmet edebilirim.”

her zaman bir makale yazmaya oturduğumda “nasıl hizmet edebilirim” diye sorarım.
şaşırtıcı bir şekilde fikirler geliyor ben sadece yazıyorum..

bu işlemin nasıl çalıştığını anlamıyorum.
bir gün anladım ki bu bilgiler benden gelmiyor onlar tanrıdan geliyor.
( yada yüksek bilinçten) ben sadece akan bu bilgilerin kanalıyım.
ben tanrının dünyaya hizmet ettiği bir kanalım sadece.
çünkü burada olmamın nedeni bu. ne zaman hizmet etsem pozitif enerji hissediyorum ve mutlu oluyorum.

hayatımın amacının hizmet etmek olduğunu öğrendim. ve bu herkes içinde böyledir. bu tanrının bizim öğrenmemizi istediği şeydir.

bu gerçeğin farkındalığına vardığınızda kendiniz tam hissedersiniz.
“ hayatınızın amacı hizmet etmektir.” kendiniz için mutluluk arıyorsanız
o sizden kaçabilir ama başkalarının mutluluğu için çalışıyorsanız o size kendiliğinden gelir.

bunu biliyorum ne zaman bir makale bitirdiysem kendimi son derece mutlu hissediyorum.
çünkü biliyorum ki bir çok kişi bu yazılarımdan faydalanıyor ve azda olsa hayatında iyi yönde bir gelişme oluyor.

belki okuyanların % 90 herhangi bir şey yapmıyor bu insanın doğasındadır ama okuduklarında farkındalıklarında
bir gelişme oluyor uzun vadede bunun yararını görüyorlar.

fakat % 10 kişi harekete geçiyor ve benim bu sözlerim onların hayatları daha iyiye doğru gelişmesine yardımcı oluyor .
yaptığım ne büyük şey bu . bundan gurur duyuyorum ve bundan büyük mutluluk duyuyorum.

öyleyse bugün başlayarak kendinizi başkalarına yardım etmek için yollar bulun.
buna bağımlı olacaksınız .çünkü başkalarına yardım etmek gerçekten çok zevklidir.
sizin yardımınız insanların hayatlarını değiştirecektir.

mail grubumdan sık sık mailler alıyorum.
ve benden yardım istiyorlar onların sorularına cevap verirken çok mutlu oluyorum.
biliyorum ki sözlerim bu kişilerin hayatlarını daha iyiye geliştiriyor.ne muhteşem değil mi?

bilmenizi istediğim sır ……

hizmet ettiğiniz zaman yararlanan kişi yardım ettiğiniz kişi değil sizsiniz.
bunu tuhaf bulabilirsiniz ama bu gerçektir .
ve evrensel kanun olan sebep sonuç kanunu tarafından hükmedilir.
başkalarının deneyimlemesine neden olduğunuz her şey katlanarak size geri döner..

başkalarının sevgi hissetmesine neden olduğunuzda hayatınızda daha fazla sevgi bulursunuz.
başkalarının zenginleşmesine yardım ettiğinizde daha fazlasını hayatınızda bulursunuz.
başkalarının başarılı olmasına yardım ettiğinizde başarılı olmayı garanti edersiniz.

bu evrensel kanundur ve asla başarısız olmaz. .

öyleyse hayatınızda ne deneyimlemek istiyorsanız önce başkalarının onu deneyimlemesine yardımcı olun.

bu amaçlarınıza ulaşmanın en kolay yoludur ve mutluluğa ulaşmanında en kolay yoludur.

eveeett dersler bu kadar arkadaşlar...
ben bir çok okuduğum kitabın özetini bu satırlarda buldum..
istedimki silzerde bu konudan fayda görün...
şimdi ertelemeyi bırakarak burada anlatılan dersleri layıkıyla her birine bir hafta vererek çalışmaya başlayın..

eğer arzu ederseniz burada sonuçlarını burada bizlerle paylaşın.. bakalım yaşamlarımıza neleri tezahür ettireceğiz hep beraber...

hedeflerinize giden yolunuz kolaylıklarla dolsun...
sevgiler..
Alt 25-03-2008, 02:56 PM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
12 Mesajinıza toplam 43 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
smyrna is an unknown quantity at this point

shamanic çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. oldukça yol gösterici olduğunu düşünüyorum. bende hemen bugün ilk dersten başlayacağım. zaten şimdilik sadece ilk dersi okudum. çünkü kendimi biliyorum sabırsızım önce bir hafta ilk kısmı uygulamadan diğerlerine geçmek istemiyorum. ben bişey sormak istiyorum. hani isteğinizi yazın deniyor ya onun için uzun uzun bütün detaylarıyla mı yazmalıyız yoksa kısaca yazmamız yeterli mi?
tekrar teşekkürler ellerine sağlık. 96
smyrna isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-03-2008, 03:07 PM   #5 (permalink)
Akulina
Guest

Çok beğendim,elimin altında olsunlar diye çıkardım yazıcıdan...Emeğine sağlık cnm benim ...
Alt 25-03-2008, 04:29 PM   #6 (permalink)
Yüzbaşı

jaunty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 305
186 Mesajinıza toplam 549 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
jaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura aboutjaunty has a spectacular aura about

shamanic yani senin,hayal ablanın,atakan beyin yapmaya çalıştığı gibi değil mi?
yani bizlerinde sizlerden görüp sizi örnek alıp yapmaya çalışmamız gibi..''nasıl hizmet edebilirim'' deyince ilk aklıma gelen sizlerdiniz..yürekten teşekkürler.. 96
jaunty isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-03-2008, 06:43 PM   #7 (permalink)
Yüzbaşı

duru79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,619
358 Mesajinıza toplam 2,162 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
duru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of light

Shamancım yine yaptın yapıcağını ve bizleri bilgilendirdin teşekkürler.. Önce 1.dersi okuyacaktım ama dayanamadım 2.ve 3.dersleri de okudum. Sonra kafam 2.derste biraz dusun karıştı.Aslında onaylamanın şimdiki zaman olması gerektiğini,olumlu cümleler olması gerektiğini biliyorum.

Ama mesela yazarben kendime güvenliyim demek yerin gittikçe daha fazla kendime güvenli oluyorum demek kadar etkili değildir.

daha da iyi bir onaylama ise “gittikçe kendime daha fazla güvenli olmayı seçiyorum “ demektir.

kıyaslamayı kullanmanın nedeni ise sizin ne kadar kendinize güvenli olacağınız sınırı yoktur.
aksi halde zihniniz sizin yeterince kendine güvenli olduğunu düşünür.
ve daha fazla bir şey yapmaya gerek duymaz.
demiş...

Ya dabenim lüks bir arabam var derseniz zihniniz buna inanmaz.
bunu burada belirtmemin nedeni bunu birinci teknikle birleştirirseniz daha iyi çalışır.
şimdi şöyle deyin

lüks bir araba sahibi olmayı seçiyorum. zihniniz bunu gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.
demiş...

Kafamı karıştıran Mesela ÖZLEM BODEMER'in YAŞAM DİLEKLERİ kitabın da "Bir Bmw istiyorum derseniz bir ömür boyu arar durursunuz.Söylemeniz gereken:Bir BMW'ye sahibim"yazıyor.

Şimdi ben bunu dersem yanlış mı demiş oluyorum?Mesela ben hergün "60 kiloyum"diyorum ama değilim bunun yerine 60 kilo olmayı mı seçiyorum demem lazım. dusun
Bugüne kadar yaptığım olumlamalar yanlışmı ben hep sahipmiş gibi olumlama yapıyordum.Mesela hergün kendime güveniyorum çok güçlüyüm diyordum.İmdatttttt biri bu karışıklıktan lütfen beni kurtarsın
duru79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-03-2008, 07:45 PM   #8 (permalink)
Teğmen

flower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16
26 Mesajinıza toplam 132 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
flower is an unknown quantity at this point

merhabalar sevgili suzzy...

imdattt deyince birden birkaç kelime ile ben yetişmeye çalışayım dedim...
sahipmişsin veya zaten olmuşsun gibi cümlelerle dileğini olumlaman.... bazen bilinçli yanının şiddetli muhafetiyle karşılaşabilir diye düşünüyorum...

yani ''bir bmw'ye sahibim'' söylemi bilincin tarafından çok da inandırıcı bulunmayabilir ve negatif bir direnç üretebilir...
oysa ''bir bmw'ye sahip olmayı seçiyorum veya her geçen gün ideal kiloma daha çok yaklaşıyorum'' derseniz...
bu bilinçli yanınız tarafından daha kabul edilebilir sanırım...
umarım biraz açıklayabilmişimdir.... dusun
sorularına çok daha açıklayıcı bir yanıt sevgili Shamanic'ten ve diğer üstatlardan gelecektir eminim...
sevgiyle
flower isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-03-2008, 11:10 PM   #9 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 3
56 Mesajinıza toplam 251 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sonbahar is an unknown quantity at this point

Bu harika paylasimin icin cok tesekkürler **shamanic** ellerine emegine saglik
sonbahar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-03-2008, 01:08 AM   #10 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

geldim canlarım.. misafirlerim vardı...
onları yolcular yolculamaz elimin bulaşığıyla geldim...

bildiğim kadarı ile aktarayım şimdi yanıtlarımı .. eksiklerim kalırsa birlikte beyin jimnastiği yapar tamamlarız....

tersten başlayacağım ama okunma sırası daha rahat olduğu için ..

durucumm ..

"bir bmw istiyorum derseniz bir ömür boyu arar durursunuz.söylemeniz gereken:bir bmw'ye sahibim"yazıyor."

doğru diyor...

özlem bodemerin anlatımıyla burada ki derste verilen mesaj birbirine benzer aslında ...

özlem hn. sahiplik hissini bilinçaltına kabul ettirmeye çalışmış..
ama ders 2 de anlatılan notlardan öğrendiğimiz eğer şu anki koşullarımız bir bmw almaya müsait değilse
bilinçaltının bunu gülümseyerek karşılayacağı.. wave

bunun için kademeli ve bilinçaltını ikna eden bir cümle kurarak
öncelikle niyet ettirip hedefi belirlettiriyor.. (ders 1)

şimdi yeni bir bmw almaya niyet ettim.. bunu veya daha iyisini kabul ediyorum”

burada bilinçaltı tarafından engele takılacak kelimeler ortadan kalkmış oluyor..
çünkü daima hedeflerimiz oluyor.. bilinçaltı buna alışkın ve gelen niyetin kabul edilebilirliği karşısında
kolaylıkla kapılarını açıp içeriye buyur ediyor..

ikinci aşamada (ders 2 )
niyetlerimize uygun olumlamalar ile durumun hızlandırılması sağlanıyor..

olumlama.. oanaylama yaparken dileklerimizin gerçekçi olmasından bahsediyoruz hep..
burada dikkat çekilmek istenen konuda aynı..

yazılı ve sözlü olarak olumlama yaparken direnç göstermemek için en etkili kelimeleri seçerek..
hedefe giden yolda kelimelerin gücünden doğru olarak faydalanmamız gerekmekte ..

daima seçim hakkımız vardır..
mutluluğu yada mutsuzluğu..
zenginliği yada fakirliği..
yemek yemeyi yada aç kalmayı..
sağlığı yada hastalığı..

bilerek yada bilmeden yaptığımız bu seçimlerle bugünkü hayatlarımızı yaşamaktayız..

bilmeden geldiğimiz bu noktadan sonra bilinçli olarak hareket etmek istiyorsak seçimlerimizi yapacağız..

o zaman olumlamalarımıza bunu yansıtarak başlayacağız..

niyetimizi etmiştik zaten..
olumlamam da onu destekler biçimde geliyor..

ben bir bmw almayı seçiyorum..

yaşamda karşımızda olan milyonlarca olasılık içerisinden kendi arzu ettiğimiz ile ilgili olarak seçim hakkımızı kullanmış oluyoruz böylelike..
ve yine şimdiki zamandayız...

evet durucum 60 kiloyum demek yerine 60 kilo olmayı seçiyorum diyeceksin.. birinci derste anlatıldığı gibi öncesindeki
niyet i yapacaksın.. sonrasında olumlamaların ile bunu destekleyeceksin..
yaptığın yanlış yada boşa değildi ama eksik olan şey söylediğimize karşı oluşturduğumuz dirençleri
kırmak için eski hali ile olumlamanı çok tekrarlaman gerekiyordu..
çünkü 60 kilo değilsin.. ama bu senin seçimin olduğunda enerjin bu yönde hareket ederek yaptığın olumlamanın
sonucuna daha çabuk ulaşacaksın..

kendime güveniyorum.. evet doğruydu ama gücün sınırı yoktur.. ve olan gücümüze kanaat etmek yerine
koşulların bize getireceği daha fazlasını da alacak kapıyı açık bırakıyoruz..

her gün kendime daha fazla güveniyorum... burada kapasiteyi her gün her saat hangisini tercih edersek ona göre arttırıyoruz..

zaten sahip olmuşluk hissini ders 2 de anlatılan diğer uygulamalarla pekiştiriyoruz..
imgeleme çalışmaları sırasında olmak istediğimiz duruma sahipmişiz gibi davranarak
duygusal tetikleyicilerimizi kullanıyoruz..

durucum umarım aydınlatıcı olmuştur...

şimdi bir bitki çayı hazırlayayım..
döneceğim tekrar diğer sorular için..

bu arada flower cım gayet güzel açıklamışsın tatlım..
güzel emeklerine sağlık...

sevgiler..

Bookmarks

Seçenekler
Stil