Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-03-2008, 01:23 PM   #3 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Tezahür Ettirmenin Kaybolan Sırrı

tezahür ettirmenin kayıp sırrı

ders 3: mutluluğa ulaşmak için en kolay yol

insanlar genelde istediklerinin para veya ilişki olduğunu düşünürler aslında istedikleri şey mutluluktur.
zenginlik, ilişkiler , sağlık sadece mutlu olmanın ödülleridir.

mutluluk, evrenle uyum içinde olmanın titreşimsel durumudur.
bildiğiniz gibi benzer titreşim frekansları birbirini çeker.
öyleyse mutluluk vibrasyonu daha fazla zenginlik ,
daha iyi ilişkiler veya daha iyi bir sağlığa sahip olmanıza neden olur.

çünkü bu şeyler hayatınıza daha fazla mutluluk eklerler ve onlar mutlulukla aynı titreşimdedir.

eğer paranın peşinden koşarsanız ona sahip olmanız çok uzun sürebilir.
ama mutluluğun peşinden koşarsanız para size akar. aynı şey sağlık ve ilişkiler içinde uygulanabilir..

ben hayatta ulaşmanız gereken nihai amacın mutluluk durumu içinde olmak olduğuna inanırım .

mutluluğa ulaşmanın kolay yolu varmı dır?
evet şimdi onu size göstereceğim.

dr wayne dyer’dan bir deyiş öğrendim bunu hiç unutmuyorum. bu deyiş
“nasıl hizmet edebilirim” diye sormaktır.
dr dyer gün boyu mantra gibi “nasıl hizmet edebilirim” diye söylediğini ifade eder.

ve hiçbir zaman notlarını yanına almadığını konuşmaya başladığında sözcükler kendiliğinden aktığını söyler.
dr dyer hayatın her alanında başarılı olan biridir. ve başarısının en büyük nedeni de
“nasıl hizmet edebilirim”
mantrasında yatar.

şimdi kendinize sorun
"nasıl hizmet edebilirim"
diye bu nihai mutluluğun anahtarıdır.

sizinle bazı deneyimlerimi paylaşacağım.

hayatımda en sevdiğim şeylerden biri insanların yaşam kalitelerini artıracak makaleler yazmaktır.
bir makaleyi bitirdiğimde bütün bedenimde pozitif enerji akışı olur.
bazen şaşırırım bu makalenin yazısı nereden geliyor diye.
nasıl bu kadar çok makale yazabiliyorum?
her hafta bir çok kişi nasıl benim makalelerimi okuyor diye?

sonunda fark ettim. sır şu cümledeydi “nasıl hizmet edebilirim.”

her zaman bir makale yazmaya oturduğumda “nasıl hizmet edebilirim” diye sorarım.
şaşırtıcı bir şekilde fikirler geliyor ben sadece yazıyorum..

bu işlemin nasıl çalıştığını anlamıyorum.
bir gün anladım ki bu bilgiler benden gelmiyor onlar tanrıdan geliyor.
( yada yüksek bilinçten) ben sadece akan bu bilgilerin kanalıyım.
ben tanrının dünyaya hizmet ettiği bir kanalım sadece.
çünkü burada olmamın nedeni bu. ne zaman hizmet etsem pozitif enerji hissediyorum ve mutlu oluyorum.

hayatımın amacının hizmet etmek olduğunu öğrendim. ve bu herkes içinde böyledir. bu tanrının bizim öğrenmemizi istediği şeydir.

bu gerçeğin farkındalığına vardığınızda kendiniz tam hissedersiniz.
“ hayatınızın amacı hizmet etmektir.” kendiniz için mutluluk arıyorsanız
o sizden kaçabilir ama başkalarının mutluluğu için çalışıyorsanız o size kendiliğinden gelir.

bunu biliyorum ne zaman bir makale bitirdiysem kendimi son derece mutlu hissediyorum.
çünkü biliyorum ki bir çok kişi bu yazılarımdan faydalanıyor ve azda olsa hayatında iyi yönde bir gelişme oluyor.

belki okuyanların % 90 herhangi bir şey yapmıyor bu insanın doğasındadır ama okuduklarında farkındalıklarında
bir gelişme oluyor uzun vadede bunun yararını görüyorlar.

fakat % 10 kişi harekete geçiyor ve benim bu sözlerim onların hayatları daha iyiye doğru gelişmesine yardımcı oluyor .
yaptığım ne büyük şey bu . bundan gurur duyuyorum ve bundan büyük mutluluk duyuyorum.

öyleyse bugün başlayarak kendinizi başkalarına yardım etmek için yollar bulun.
buna bağımlı olacaksınız .çünkü başkalarına yardım etmek gerçekten çok zevklidir.
sizin yardımınız insanların hayatlarını değiştirecektir.

mail grubumdan sık sık mailler alıyorum.
ve benden yardım istiyorlar onların sorularına cevap verirken çok mutlu oluyorum.
biliyorum ki sözlerim bu kişilerin hayatlarını daha iyiye geliştiriyor.ne muhteşem değil mi?

bilmenizi istediğim sır ……

hizmet ettiğiniz zaman yararlanan kişi yardım ettiğiniz kişi değil sizsiniz.
bunu tuhaf bulabilirsiniz ama bu gerçektir .
ve evrensel kanun olan sebep sonuç kanunu tarafından hükmedilir.
başkalarının deneyimlemesine neden olduğunuz her şey katlanarak size geri döner..

başkalarının sevgi hissetmesine neden olduğunuzda hayatınızda daha fazla sevgi bulursunuz.
başkalarının zenginleşmesine yardım ettiğinizde daha fazlasını hayatınızda bulursunuz.
başkalarının başarılı olmasına yardım ettiğinizde başarılı olmayı garanti edersiniz.

bu evrensel kanundur ve asla başarısız olmaz. .

öyleyse hayatınızda ne deneyimlemek istiyorsanız önce başkalarının onu deneyimlemesine yardımcı olun.

bu amaçlarınıza ulaşmanın en kolay yoludur ve mutluluğa ulaşmanında en kolay yoludur.

eveeett dersler bu kadar arkadaşlar...
ben bir çok okuduğum kitabın özetini bu satırlarda buldum..
istedimki silzerde bu konudan fayda görün...
şimdi ertelemeyi bırakarak burada anlatılan dersleri layıkıyla her birine bir hafta vererek çalışmaya başlayın..

eğer arzu ederseniz burada sonuçlarını burada bizlerle paylaşın.. bakalım yaşamlarımıza neleri tezahür ettireceğiz hep beraber...

hedeflerinize giden yolunuz kolaylıklarla dolsun...
sevgiler..