Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-03-2008, 06:43 PM   #7 (permalink)
duru79
Yüzbaşı

duru79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,619
358 Mesajinıza toplam 2,162 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
duru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of light
Standart Ynt: Tezahür Ettirmenin Kaybolan Sırrı

Shamancım yine yaptın yapıcağını ve bizleri bilgilendirdin teşekkürler.. Önce 1.dersi okuyacaktım ama dayanamadım 2.ve 3.dersleri de okudum. Sonra kafam 2.derste biraz dusun karıştı.Aslında onaylamanın şimdiki zaman olması gerektiğini,olumlu cümleler olması gerektiğini biliyorum.

Ama mesela yazarben kendime güvenliyim demek yerin gittikçe daha fazla kendime güvenli oluyorum demek kadar etkili değildir.

daha da iyi bir onaylama ise “gittikçe kendime daha fazla güvenli olmayı seçiyorum “ demektir.

kıyaslamayı kullanmanın nedeni ise sizin ne kadar kendinize güvenli olacağınız sınırı yoktur.
aksi halde zihniniz sizin yeterince kendine güvenli olduğunu düşünür.
ve daha fazla bir şey yapmaya gerek duymaz.
demiş...

Ya dabenim lüks bir arabam var derseniz zihniniz buna inanmaz.
bunu burada belirtmemin nedeni bunu birinci teknikle birleştirirseniz daha iyi çalışır.
şimdi şöyle deyin

lüks bir araba sahibi olmayı seçiyorum. zihniniz bunu gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.
demiş...

Kafamı karıştıran Mesela ÖZLEM BODEMER'in YAŞAM DİLEKLERİ kitabın da "Bir Bmw istiyorum derseniz bir ömür boyu arar durursunuz.Söylemeniz gereken:Bir BMW'ye sahibim"yazıyor.

Şimdi ben bunu dersem yanlış mı demiş oluyorum?Mesela ben hergün "60 kiloyum"diyorum ama değilim bunun yerine 60 kilo olmayı mı seçiyorum demem lazım. dusun
Bugüne kadar yaptığım olumlamalar yanlışmı ben hep sahipmiş gibi olumlama yapıyordum.Mesela hergün kendime güveniyorum çok güçlüyüm diyordum.İmdatttttt biri bu karışıklıktan lütfen beni kurtarsın
duru79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla