Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Merhaba arkadaşlar aslında yeni falan değilim....ama yeni yıla girerken kendime yepyeni ve taptaze bir günlük açmak istedim.. öncelikle şu anki durumumdan bahsederek bir giriş yapayım... 4 aydır telkin dinlemekteyim.. şu anda dinlediğim telkinler.. * ego * kendine güven * sosyallik ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31-12-2009, 03:38 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Talking Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Merhaba arkadaşlar
aslında yeni falan değilim....ama yeni yıla girerken kendime yepyeni ve taptaze bir günlük açmak istedim..

öncelikle şu anki durumumdan bahsederek bir giriş yapayım...
4 aydır telkin dinlemekteyim..
şu anda dinlediğim telkinler..

* ego
* kendine güven
* sosyallik arttırıcı
* sosyal fobi
* başkalarının düşüncelerini önemsememe
* koruma kalkanı

ayda 1-2 kez arasıra suçluluğu da ekliyorum..
bi zamanlar listemde erteleme telkini de vardı ancak aşırı sinir yapınca çıkarmak zorunda kaldım..şimdilik tekrar eklemeyi düşünmüyorum..

daha listeye eklemeyi düşündüğüm telkinler var tabiki hepsi bu kadarla sınırlı olmayacak...mesela topluluk karşısında konuşma, kilo verme ve sınav heyecanına da ihtiyacım var....ancak bunlar için şu an acele etmiyorum herşeyin bir sırası var...

çünkü kendimi içten dışa doğru yapılandırmanın daha doğru olacağını düşündüm...yani önce içimdeki sorunları çözüp, sonra iç sorunların dışa yansıması olan konulara daha sonra el atmak istiyorum...böylesi daha sağlıklı....mesela en basitinden dışarı çıkarken hazırlandığımızda bile hazırlanmaya içten dışa doğru başlıyoruz öyle değil mi ? yani önce saçımızı makyajımızı yapıp sonra giyinmeye başlamıyoruz zaten böyle yapıcak olsak önceki yaptığımız işler de boşa gidecektir....saçlar yeni giyilen kıyafetlerin etkisiyle dağılıp bozulacak, ve makyaj da dağılarak kıyafetlere bulaşacaktır..dolayısıyla önce kıyafetlerimizi giyip sonra saçımızı ve makyajımızı yapıyoruz...bu da tıpkı onun gibi işte...

yeni yılın herkese sağlık,mutluluk, başarı, bolluk bereket ve iç huzuru getirmesini diliyorum arkadaşlar...sevgi ve huzur peşinizi bırakmasın

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 03:41 PM   #2 (permalink)
Elektra
Guest

Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

İyi yapmışsın tatlım. İnşallah herşey dilediğince olur. Mutlu yıllar...
Alt 31-12-2009, 03:43 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı

963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

Alıntı:
maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İyi yapmışsın tatlım. İnşallah herşey dilediğince olur. Mutlu yıllar...
Mutlu yıllar canım
günlüğüme konuk olduğun için teşekkür ederim ayrıca
imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-12-2009, 04:04 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

evet sevgili günlük...
seni açtım ama açıp da bu noktada bırakmak içime sinmedi...çünkü telkinlerimle beraber geçirdiğim 4 aylık bir geçmişim var..
4 aylık süreç içinde nelerin olup bittiğini paylaşmazsam bu değerli zaman sürecini yoksayıp ona saygısızlık etmiş olurum öyle değil mi ?

önce hangi telkinin bende ne gibi etkileri olduğunu tek tek yazıyım buraya..

* Ego güçlendirici : şu ana odaklanmamı sağlıyor, geçmişle veya gelecekle ilgili düşünmemi büyük ölçüde önlüyor, yaptığım herşeye dikkat etmemi sağlıyor, bir günlük tutma isteği oluşturuyor, fiziksel değişim olarak gözlerimin rengini 1-2 ton kadar açıyor, zamanın yavaşladığı hissini yaratıyor ; dünyanın işini yapmama rağmen zaman eskisinden çok daha yavaş geçiyor..sanki zamanın akışını kontrol ediyorum gibi, ve günlük hayatta gördüğüm ufacık bir görüntü veya en ufak önemsiz bir düşünce bile gece rüyamda aynı şekilde veya daha farklı şekillerde karşıma çıkabiliyor..
zihnimin her görüntüyü ve her düşünceyi algılama kapasitesinin çok geliştiğini ve hassaslaştığını hissettiriyor.

* Suçluluk : Gündüz dinlediğimde acayip uykumu getiriyor, yatmadan önce dinlediğimde kötü rüyalar görmeme neden oluyor ancak uyandığımda bu rüyalardan olumsuz olarak etkilenmediğimi tam aksine rahatladığımı farkediyorum....uyurken dinlediğimde ise uyku süresini çok bariz şekilde uzatıyor bu açıdan biraz zararını gördüm diyebilirim..o yüzden uyurken dinlemiyorum bu telkini..

Sosyallik arttırıcı : yeni arkadaşlar edinme, yeni insanlarla tanışma isteğimi arttırdı, konuşulan konularda görüşlerimi zevklerimi daha kolay ifade ettiğimi gördüm ve ayrıca extradan hiçbir çaba sarfetmeden insanların bana doğru bir mıknatıs tarafından çekiliyorlarmış gibi olduğunu hissettim...çaba göstermediğim halde benle konuşan ve/veya konuşmak isteyen insanların sayısı arttı..

Koruma kalkanı : uyurken dinlediğimde beni mışıl mışıl uyuttuğunu ve sabah da erken ve dinç kalkmamı sağladığını farkettim..

erteleme ve başkalarının düşüncelerini önemsememe telkinleri :
bu telkinler bende stres yaratan hatta ters tepen telkinler oldu...başkalarının düşüncelerini önemsememe telkinini inatla sabırla dinlediğimde ters tepme etkisi ortadan kalktı ancak gözle görülür bir faydasını şimdilik göremedim....erteleme telkinini ise listemden tamamen çıkarttım ve eklemeyi düşünmüyorum...gelişimimi hiçbirşey için acele etmeden ve sindire sindire sürdürmek istiyorum...

neyin nasıl etki ettiğini tek tek yazmamın nedeni ; ileride yine hangi etkilere daha fazla ihtiyacım varsa o telkini daha da çoğaltmak için rehber olması amacıyla yazdım...çünkü liste kabardıkça arkada kalan telkinlerin tekrar sayısı azalıyor ve etkileri de azalıyor ona bağlı olarak...

bunun çözümünü de şöyle buldum...mesela toplam 6 telkin dinliyorum ya..
3 ünü gündüz akşama kadar..diğer 3 ünü de gece uyurken dinliyorum..
gerçekten işe yaradı...ego güçlendirici hepsini topluca dinlediğimde arkada kalmış ve etkisi azalmıştı...ama böyle gruplandırarak dinleyince yine ego güçlendiricinin etkisiyle göz rengim tekrar açıldı ve hafızam yine güçlendi..
böylece bölerek ve gruplandırarak dinlemenin bütün telkinlerin tekrar sayısını arttırdığını ve buna bağlı olarak de etkilerini arttırdığını anlamış oldum.
Alt 01-01-2010, 03:04 PM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

tekrar merhaba arkadaşlar ve merhaba sevgili günlük defterim..
şu an yepyeni bir yılın en ilk gününe ait olan günlüğümü tutmaktayım

bugün sosyal fobi ile ilgili nette biraz araştırma yaptım ve konularla ilgili sitelerdeki yazıları okudum...her birisi birbirinden farklı cümlelerle bu durumu ifade etseler de ortak paydaların aynı olduğunu farkettim...
işin daha da ilginç yanı bunları okudukça bu sosyal fobi denilen sorunun kendimde de varolduğunu...hatta bazı diğer sorunlarınım kaynağının da bu sosyal fobi dedikleri şey olduğunu farkettim...
ve bunun kesinlikle herhangi bir hastalığın belirtilerini okuyarak 3-5 tanesini kendime uydurmaya çalışarak "aaaaaa ben de falanca filanca hastasıyım" şeklinde yapılan yanlış yakıştırmalardan olmadığına da % 1500 eminim...
tamamiyla beni anlatıyordu çünkü...

kendini geliştirirken ve sorunları çözmek isterken,
insan kendisindeki bütün sorunlarının temelinin ne olduğunu farketmesi ve bunu adlandırabilmesi kadar büyük bir adım atamazdı heralde..
işte o adımı atmış olduğum için kendime gurur duydum bugün
ve benim bu adımı atmamda yardımcı olan herşeye...yaradana, evrene, aklıma ve benimle ne şekilde ve hangi platformda olursa olsun bilgi alışverişinde bulunan..belki farkında bile olmadan bana katkıda bulunan insanlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum..

geçen sene nisan aylarında sorunumun esas kaynağının ne olduğunu bile bilmeden psikiyatriste gitmiştim...ve ona ne diyeceğimi nereden başlayacağımı bile bilmediğim, ve aklımda sorun olarak gördüğüm 1000 lerce değişik ayrıntı olduğu için...hatta onların hiçbirini unutmayım hepsini söyleyim diye düşünüp onları kağıtlara not aldığım için...tabiki bana doğru teşhisler konulamadı...çünkü konulan teşhislerin benim esas sorunumla uzaktan yakından alakası yoktu...ya ben kendimi doğru dürüst ifade edememiştim yada psikiyatrist beni anlamamıştı.. ve psikiyatriste göre ben en az 2 sene boyunca ilaç kullanmalıydım...1 ay boyunca verilen ilaçları kullandım...

ama birşeylerin ters gittiğini farkettim ve bu tedavinin bana yarar sağlamayacağına dair olan içimdeki sesi dinledim...bu sesi duymama hayatımdaki en yakın kişinin de çok yardımı oldu...kendi kendime o tedaviden vazgeçtim ve bir daha gitmedim...

kendi kendimi tedavi etme kararı aldım...çünkü ben kendimi anlamadığım sürece karşımdaki insan da (psikiyatrist bile olsa) beni anlamayacağını anlamış oldum...nihayetinde karşımdaki de bir insandı ve beni ancak benim ona anlattığım kadarıyla tanıyabilirdi ve de kendi değerlerine göre değenlendirebilirdi...objektif olması da çok zordu..

düşünce gücünün herşeyi iyileştirebileceğini düşünerek internette yeni yollar yöntemler aramaya koyulmuştum ki bu siteyle karşılaştım...ve şu an 4 aydır telkin dinliyorum ve inanın o 1 aylık tedavi denemesinden kat be kat daha iyi sonuçlar aldım....şu an telkinlere devam ediyorum...olumlamalar yapıyorum ve hoşuma giden kitapları okuyorum....kendi teşhisimi yaptım ve tedavimi de sürdürüyorum...başka bir insandan yardım eli bekleyerek ve "lütfen beni şu çukurdan çek çıkar" diyerek o çukurdan kurtulunmayacağını anladım...

size tavsiyem lütfen başkalarına dayanarak yaşamayın...herşeyi doktorlardan, psikiyatristlerden, arkadaşlarınızdan veya sevgilinizden beklemeyin..kötü durumlarınızdan sizi "o kişinin" kurtarmasını beklemeyin...siz kendinizi düzgün tanımamıyor bilemiyor ve anlamıyorsanız karşıdaki hiç anlamıyor...
Alt 01-01-2010, 03:24 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

vitamin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 10,239
838 Mesajinıza toplam 4,815 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vitamin61 is on a distinguished road

Her şey dilediğince olur inşallah. Gerçekten her şeyi başaracak olan biziz biz ve kalbimiz başkası değil...
vitamin61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-01-2010, 03:35 PM   #7 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
vitamin61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Her şey dilediğince olur inşallah. Gerçekten her şeyi başaracak olan biziz biz ve kalbimiz başkası değil...
düşüncemi desteklediğin için teşekkür ederim
yani tabi ki başkalarından da destek alacağız onlar da bize katkıda bulunacaklar ancak kendimizi tamamen de başkalarının eline teslim etmemek gerekiyor..
bu yüzden dünyada sayısız "yanlış teşhis kurbanı" hastalar var..ben de onlardan birisi olmak istemedim...bu konuda uzmanlığı olan kişilere de saygı duyuyorum sonuçta o kadar tahsil yapıyorlar..ama onların bile bizi doğru anlamaları için önce bizim kendimizi anlamamız gerekiyor ki karşıdaki kişiye kendimizi doğru ifade edelim ve o bizi doğru anlasın..ve buna göre yapacağı yardımı da doğru yapsın....bir uzman biz ancak kendimizi iyi tanıyıp ifade edersek faydalı olabilir ama çoğu hasta tıpkı benim yaptığım gibi...onu bile yapamayacak durumda oluyor..boşa zaman,para ve sağlık kaybına yol açıyor..
Alt 06-01-2010, 10:27 PM   #8 (permalink)
Yüzbaşı

Hay Allah yine silinmiş mesajlar...
neyse herşeyde bir hayır vardır..demekki olması gereken böyleymiş..

belki de evren bizi günlüklerimize olumsuz şeyler yazmamak konusunda uyarmak istemiştir

Biz sosyal fobili insanların bugün böyle oluşunun kaynağının ailenin yanlış tutumlarından kaynaklandığını söylemiştim...başkalarında aramadan kendi kendine özgüven sahibi olmayı başaramamış (ve daha doğrusu evrenin bu kanununun böyle işlediğinden bile haberi olmayan) aileler çocuklarını da kendi korkularının sınırları içinde yetiştirdiklerinde bu çocukların da tam özgüveni olmayan ve sosyal fobisi olan bireylere dönüşmeleri kaçınılmaz bir sonuç...aslında bizim böyle olmamız onların da suçu değil..çünkü kendilerinin dünyaya bakış açıları da bizim şu anki fobik halimizden farklı değil...dikkat ederseniz böyle aileler dış dünyaya ve çevreye de düşmancasına duygular besliyorlar ve dış dünyanın, ondan korunmak zorunda olduğumuz bir öğe olduğunu düşünüyorlar....yani hayat güzel, insanlar iyi falan gibi pozitif düşünceye sahip olsalar bugün biz sosyal fobiyi yaşamıyor olurduk...onlar da sosyal fobi yaşıyorlar ama bunun farkında bile değiller..

ama biz şanslıyız ki özgüven duygusunu başkalarında arayarak ömrümüzü tüketmenin yersiz olduğunun farkına vardık ve şu an bu sitede olmamız da bunu gösteriyor zaten....özgüveni kendi kendimize sağlayacağımızı bilmek bizi bu siteye kadar sürüklemiştir...ve bunu telkinlerle, kitaplarla ve diğer yöntemlerle destekleyip tamamlayacağız ve sosyal fobiyi aşacağız inşallah....onlar aşamadı diye bizim de aynı zincirin halkası olmaya devam etmemiz gerekmiyor...

özgüven başkalarından sağlanan birşey olsaydı dünyada 40-50 belki de 60 veya daha fazla yıldır yaşayan anne ve babamızın o seneler içinde karşılarına çıkan o yüzlerce binlerce farklı insandan bunu çoktan sağlamış olmaları gerekmez miydi ? demekki işin aslı böyle değil...

neyse...gittiğim psikiyatristin beni tedavi anlayışı..korktuğum ve istemediğim şeylerin ve durumların üzerine gitmek şeklindeydi...ve ben nedense bu tarz bir yaklaşımı hiç doğru bulmuyorum...çünkü üzerine gidilen şeyden kötü sonuç alınırsa veya istenen derecede sonuç alınmazsa bu o kişiyi daha fazla üzülmesi için geçmişine kötü bir tecrübenin daha katılcak olmasından başka birşey değildir.. ha peki hiç mi iyi sonuçlanmaz bu girişimler..tabi sonuçlanır ama o haldeki o psikolojideki bir insanın olumlu sonuç alma olasılığı baya düşük..

o yüzden hep çevremde bana "çık, dolaş arkadaş edin, bi kursa yazıl, selam vermeyene sen ver, sen giriş " diyen insanlara hep kıl olmuşumdur...bunlar bizim gibi sosyal fobisi olan kişiler için yemek yemek su içmek kadar kolay gözüken şeyler değil...bu kadar kolay olacağını düşünen insanlar zaten böyle fobisi olmayan kişiler...o yüzden bizi anlamıyorlar ve afedersiniz sanki biz mağarada yaşıyormuşuz gibi dağdan inmişiz dünya yüzü görmemişiz gibi...hiçbirşeye aklımız ermiyo gibi şunları diyebiliyorlar...
ayrıca bu tarz tavsiyeler sosyal fobisi olan kişilerin kendini daha kötü hissetmelerine yolaçıyor ve bunları söyleyen kişilere "kendi eksiklerini hatırlatan kişi" olarak baktıkları için yoktan o tavsiye veren hatta zorlayan kişilere düşmanlık bile besleyebiliyoruz..çünkü canımızı sıkıyorlar..
bu gibi eylemler bizim için o kadar kolay olsaydı zaten bugüne kadar yapardık...hiç aklımıza bunları yapmak gelmiyor mu sanki ? belki daha önce yaptık ve tatsız sonuçla karşılaşınca vazgeçtik nereden bilecekler ki ?

önce özgüvenin kendi içimizden sağlanabileceğini..bunun için başkalarına veya bir ortama gerek olmadığını öğretip...sonrada bunun nasıl olacağının yollarını öğretseler...aslında "üstüne gitmek" denen olaya da gerek kalmayacak...ve kişi güveni içinde hissettiği zaman kendi isteğiyle ve güvenle ortamlara katılacak ve aldığı sonuçlar da tatmin edici olacaktır...
bence böyle yani...."üstüne gitmek" demek bizim için bir savaşa bir sınava gitmekle eşanlamlı...bunun bilinmesi gerekiyor...
Alt 06-01-2010, 10:57 PM   #9 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 107
26 Mesajinıza toplam 130 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
srkn54 is an unknown quantity at this point

imported_Angel kesinlikle dediklerine katılıyorum

bizde biliyoruz selam vermeyi çıkıp dışarıda dolaşmayı ama bizim gibi geniş kapsamlı düşünemiyenler bu öneriyi verir
Biz kendimizde neyin eksik olduğunun farkındalığıyla burada bulunan toplumuz
Dediğiniz gibi üzerine gitmek yerine kendimizi güvende sağlayabilicek ortamda bulunsak bu tür sıkıntılar tez zamanda yok olurdu
srkn54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-01-2010, 11:02 PM   #10 (permalink)
spestnaz
Guest

evet bence de doğru. mesela güvenebileceğim biri olsun yanımda, tüm dünyayı yürüyerek dolaşırım; ama bileyim ona arkamı döndüğümde beni bırakmayacağını. zor olan da böyle birini bulmak sanırım. . ama bizim gibilerin böyle birini hak ettiğini düşünüyorum ben. .

Bookmarks