Aşk Üzerine Şaşırtan Bir Çalışma: Bu 36 Soruyla Herhangi Bir İnsanı Kendinize Aşık Edebiliyorsunuz!

0
1300

Birine aşık olmanın en heyecanlı yolu onu tanımaktır.

Ünlü bir psikolog bunun doğruluğunu birbirini tanımayan birkaç insanı çift yapıp birbirlerine 45 dk içinde 36 soru sordurarak kanıtladı. Sonuçlar, insanların eğer bunu denerlerse neredeyse herkesle yakın bir ilişki kurabileceklerini gösterdi.

Psikoloji bölümünden mezun olan Arthur Aron, 1967 yazında onun gibi öğrenci olan Elaine Spaulding’e aşık oldu.

Mezun olduğu üniversiteyi ziyaret eden ve aynı zamanda New York’taki Stony Brook Üniversitesi’nden mezun olan Aron, “Çok yoğun şekilde aşık oldum”, diyor. “Sosyal psikoloji üzerine çalıştığım için sadece eğlencesine aşk hakkında yapılan araştırmaları aradım ama neredeyse hiç yoktu.”

İnsan ilişkilerinin özelliğinin, mutluluğun en büyük kâhini olduğunu öğrenmiştir. Bu mutluluk sağlıktan, ünden ya da başarıdan da fazladır ve aynı zamanda sağlığın da büyük bir kahinidir.

Psikolog olan karısıyla birlikte yürüttüğü ve yıllar süren tüm bu araştırmalardan sonra Aron ortaya attığı otuz altı soruya cevap vermeye hazırdır. Ortak özelliklerin ve birbirinde neyi sevdiğini söylemenin iki insanın birbirine daha yakın hissetmesine yardım ettiğini dile getirir.

Yani, aşağıdaki sorulara cevap vermek sizi birine aşık edebilir mi?

Başlangıçta tüm bu sorular çok masumdur. Ancak gittikçe değerleri paylaşma, hayat hikâyeleri ve kişisel duyguları içeren, özellikle de ilişkideki duygularınıza atıfta bulunan daha kişisel bir hal alırlar. Birbirlerine tamamen yabancı dahi olsalar bu sorulara cevap vermek iki insan arasında diğerlerinden farklı seviyede bir samimiyette ilişki yaratır.

Aron, bu sorulara cevap veren iki insanın aşık olabileceğini söylemektedir. Aşık olmanın bir parçası arada bir bağlantı hissetmektir ve bu tür soruları tartışmak büyük ihtimalle bu bağlantıyı yaratacaktır.

İki insan yer aldığı ve yıllar önce yapılan bu laborutuvar deneyinin orjinalinde bu iki insan gerçekten aşık olmuşlardır. Bu da geçmişte sorulan bu soruların başarılı olduğu anlamına gelir. Bu sorular ise şunlardır:

Birinci Grup
1-) Dünyada istediğin kişiyi seçme şansın olsaydı, akşam yemeğini kimle birlikte yemek isterdin?

2-) Ünlü olmak ister misin? Hangi açıdan?

3-) Birini aramak önce söyleyeceğin şeyleri prova yapıyor musun? Neden?

4-) Senin için “mükemmel” gün nasıldır?

5-) Kendi kendine ya da birine en son ne zaman şarkı söyledin?

6-) Eğer doksan yaşına kadar yaşasaydın ve hayatının son altı senesi için otuz yaşında birinin aklını ya da vücudunu elde etme şansın olsaydı hangisini isterdin?

7-) Nasıl öleceğine dair bir öngörün var mı?

8 – ) Eşinin ve kendinin ortak noktası olan üç şeyi söyle.

9-) Minnetkar hissetmeni sağlayan tek şey nedir?

10-) Eğer yetişme şeklinle alakalı bir şeyi değiştirme şansın olsaydı neyi değiştirirdin?

11-) Hayat hikayeni partnerine olabildiğince detaylı şekilde anlatman için 5 dakikan var.

12-) Yarın uyandığında bir özellik ya da yetenek kazanma şansın olsaydı ne olmasını isterdin?

İkinci Grup
13-) Kristal bir küre seninle, hayatınla, geleceğinle ya da herhangi bir şeyle alakalı gerçeği söyleyebilseydi neyi bilmek isterdin?

14-) Uzun zamandır yapmayı hayal ettiğin ama yapamadığın bir şey var mı ve hala neden yapmadın?

15-) En büyük başarın nedir?

16-) Arkadaşlıkta en çok neye değer verirsin?

17-) En değerli anın nedir?

18-) En berbat anın nedir?

19-) Biri sana aniden bir sene içinde öleceğini söylese, şu anda yaşadığın tarzdaki herhangi bir şeyi değiştirir miydin?

20-) Arkadaşlık senin için ne ifade eder?

21-) Aşk ve sevgi senin için ne kadar önemlidir?

22-) Partnerinde olumlu olduğunu düşündüğün beş kişilik özelliğini paylaş.

23-) Ailene ne kadar yakınsın? Diğer birçok insandan daha mutlu bir çocukluk geçirdiğini düşünüyor musun?

24-) Annenle olan ilişkin nasıl?

Üçüncü Grup
25-) Doğru olan üç tane “biz” içeren yorum yap. Örneğin, “Biz bu odada ________ hissediyoruz.”

26-) Bu cümleyi tamamla: “Keşke _________ paylaşabildiğim biri olsa.”

27-) Eğer partnerinle yakın arkadaş olsaydın, onun neyi bilmesi önemli olurdu?

28-) Partnerine onla alakalı neyi sevdiğini söyle; bu sefer dürüst ol ve yeni tanıdığın birine söyleyemeyeceğin şeyler söyle.

29-) Partnerinle utanç verici bir anını paylaş.

30-) Başka birinin önünde en son ne zaman ağladın? Ya da kendi başına?

31-) Partnerine halihazırda onunla alakalı beğendin bir şeyi söyle.

32-) Hakkında şaka yapılamayacak kadar ciddi bir şey varsa nedir?

33-) Eğer kimseyle konuşma fırsatın olmadan bu akşam ölseydin, birine söyleyemediğin için pişmanlık duyacağın bir şey olur muydu? Bu ne olurdu ve neden?

35-) Evin yanıyor. Sevdiklerini kurtardıktan sonra en sevdiğin eşyayı kurtarmak için tek bir şansın var. Bu ne olurdu ve neden?

36-) Kişisel bir problemini paylaş. Senin yerinde partnerin olsaydı bu problemle nasıl başa çıkardı, sor. Aynı zamanda bu problemle alakalı hislerinin ona nasıl yansıyacağını da sor.

kaynak:
http://ww w.thinkinghumanity. com/2018/01/according-to-psychology-asking-these-questions-can-make-anyone-fall-in-love-with-you.html

Okuduğunuz için teşekkürler!

Okuduğunuz için teşekkürler.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez burasi hayatimdegisti.com. Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve türkiye'de ilk subliminal telkin mp3 uzmanıyım.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse…

Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece  subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı . 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu.

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?…

Tam olarak değil.Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur.Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir.Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız.Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

 

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım? 

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa.İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız..Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse.Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız.Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız.Hayır demekte zorlanıyorsanız.Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız.İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız.İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa.Ertelemeleriniz fazla ise.Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanızÇocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25.  yıla özel bugun arayanlara 5 dakikalik çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir.Ön tespitte size engel olan bir kaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 .Türkiye dışındakiler whatsapp dan arayabilir.

Hangi sorunlarda faydalı olur?

Hiçbir sorunu olmadan sadece daha iyi olmak için de yaptıranlar da vardır.İş başarısı bolluk ilişkiler kaygı depresyon takıntılar kilo vermek panik fobiler  sosyal fobi yüz kızarması sigara vb. bağımlılıklar dahil bir çok konuda faydalı olur.

Okumaya devam etmeden önce zorunlu  bir hatırlatma .

Çekirdek inanç çalışması 2010 yılından beri marka patent tescili yapılmış yaşam boyu garantili bir çalışmadır. Bu isimde sitemiz dışında başka bir çalışma eğitim görürseniz lütfen bize bildiriniz.

Çekirdek inanç 5 dakikalık ön tespit ücretsizdir. Telefonla arayınız 05424475050

Neden Farklı?

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesine girdiğimde hayatımda bütün engellerin kalktığını hissetmiştim.Ancak derslere odaklanmakta sorun yaşıyordum mutsuzdum.Okulu bırakmak zorunda kaldım ve işe başladım.

İş hayatımda da sorunlar yaşamaya devam ediyordum.Kitaplar okudum olmadı.Hipnozu denedim olmadı.Daha pratik olan uykuda dinleyebileceğim İngilizce hipnoz mp3 ler indirdim onlar da işe yaramadı.2000 li yılların başlarında  kendi yaptığım kayıtları dinlemeye başladım.Bir gün bir kayıt esnasında mikrofonum da bir arıza oldu ve ses yükselmeleri meydana geldi.Bu kayıtları dinlediğimde ses yükselmelerini ve alçalmalarını doğru kullandığımızda telkin cd lerinin daha etkili olduğunu gördüm.

Bu telkinleri dinleyerek   okuluma geri döndüm ve aynı yıl biri Boğaziçi Üniversitesi Elektronik olmak üzere iki üniversite bitirdim.

 Boğaziçi Üniversitesinden almış olduğum ses frekansları üzerine eğitimimi kullanıp bu yöntemi geliştirdim ve ritmotransı oluşturdum...

 

 

2005 yılında bu telkinli mp3 leri hayatimdegisti.com da ücretsiz olarak paylaştım. Bu sitenin forumuna 80.000 kişi kayıt oldu ve  günlüklerinde değişimlerini paylaşan binlerce kişi oldu...

 

2008 de telkincd.com u kurdum, bu sitede 400'e yakın kişiye özel subliminal özel mp3 ler var.... Bu siteye girenler özel konularda telkin mp3 ler alabiliyorlar...

 

Peki Çekirdek İnanç Nasıl Ortaya Çıktı? Peki bu telkinler kişiye ve ona engel olan çekirdek inançlara yapılsa nasıl olurdu?

Çekirdek inanç sitesini ise 2010 yılında kurdum. Eğer bir şeyler sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çocukluğunuzda bilinçaltınızın aldığı kararlardır.Bilinçaltımız 7 yaşına kadar gerçek ile hayali ayırt edemez ve o dönem her şeyi kayıt eder. Bu kararları telefonla  ile size özel tespit edip 20 adet telkin hazırlıyoruz. Bu çalışmamız en çok tercih edilen en kapsamlı çalışmalarımızdır.

25.  yıla özel bugun arayanlara 5 dakikalik çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir.Ön tespitte size engel olan bir kaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 .Türkiye dışındakiler whatsapp dan arayabilir.

 

Yurt dışında yaşıyorum, Çekirdek İnanç Çalışmasını nasıl yaptırabilirim?

Dünyanın her yerinden Çekirdek İnanç Çalışması için bizleri, +905424475050 nolu numaramızdan whatsapp üzerinden ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Yurt dışında yaşayan danışanlarımızın en çok tercih ettiği çalışmalar online form ile veya telefonla çekirdek inanç tespitidir. Telefonla gerçekleşen çalışmada seansınız tüm ülkeler için whatsapp üzerinden aranarak gerçekleşir. Ayrıca Vodafone olan bazı ülkeler için Almanya, ABD, Fransa, Kıbrıs, İngiltere, İsviçre, İtalya, Avustralya vb. telefon hattı üzerinden aramayı biz yapıyoruz

Nasıl tespit ediliyor, ne faydası var ve çözüm için neler yapılıyor?

Çekirdek inanç çalışması telefonla  da online bir form ile yazılı tespit edilir. Çekirdek inançlarınız bir tanesi baskın olmak üzere 10 adete yakındır. Tespit sonrası subliminal bilinçaltı cd leri hazırlanır. Bu kişiye özel mp3 leri günde 6 saat uykuda ya da uyanıkken dinleyebilirsiniz. Çekirdek inanç; iş başarısı, ilişkiler, kaygı, panik atak, depresyon, takıntılar dahil birçok konuda faydalı olmaktadır.

 
 

Telkinlerin etkisini nasıl fark edebiliriz? Herkeste aynı değişimi mi gösterir?

Değişimi aynada bile fark edebilirsiniz. Başlangıçta sizin fark etmeniz biraz zor olabilir. Çevrenizden almış olduğunuz olumlu geri dönüşler sayenizde değişimi hem içinizde hem de dışınızda hissedersiniz. Telkinlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kökleşmiş negatif duygularımız ve direnç seviyemiz farklı olabilmektedir.

 

Çocuklar için çekirdek inanç var mı?

Ağaç yaş iken eğilir. Bu nedenle çocuklarda ders başarısı,matematik zekası odaklanma, daha öz güvenli olma, öfke kontrolü vb. gibi konularda etkili olan çekirdek inanç ve telkin cd leri yapılır. Bu çalışmada 90 soruluk bir form gönderilir ve anne ya da babanın yanıtlarına göre özel telkinler hazırlanır.

25.  yıla özel bugun arayanlara 5 dakikalik çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir.Ön tespitte size engel olan bir kaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 .Türkiye dışındakiler whatsapp dan arayabilir.

 

Çalışma sonrası neler değişecek?

Çekirdek inanç sonrası size özel hazırlanan mp3 leri dinlediğinizde amaç rahatlamak değildir. İlk 10 gün değişimleri siz fark edeceksiniz. İlk 45 gün sonunda ise çevrenizdekiler değişimi fark ederler. Daha dik yürürsünüz, göz temasınız kuvvetlenir, endişenin yerini mutlu hissetme hali alır. İş ve ilişkilerde yaşanan olumsuz tekrarlar düzelir. Tepkileriniz daha net olur. Böylece bazı kişiler sizden uzaklaşır. Yorumları inceleyerek oluşacak yüzlerce etki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz... Bu sitede tespit sonrası  bilinçaltı cd leri hazırlanır. Böylece tek seans sonrası uykuda dinleyeceğiniz cd ler ile daha kısa sürede sonuçlar alırsınız.

 

5 dakikalık ön tespit nedir? Telefonuma ücret yansıtılır mı?

5 dakikalık ön tespitte aradığınız telefonlar sabit no ve vodafone’dur. Aşağıdaki butona basarak ya da +905424475050 den yurtdışındaysanız whatsapp'tan arayabilirsiniz. Standart dakikanız dışında bir ücret yansımaz. Telefonla birkaç soru sorularak yapılan ön tespittir. Detaylı çalışmalar ücretlidir.

Çekirdek İnanç bulma süreci nasıl işliyor?

Aradığınızda ücretsiz 5 dakikalık bir ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanç bulmanın size faydası olup olmayacağını belirliyoruz. İki ay içinde randevunuz gerçekleşir, ortalama 40-60 dakika arası bir seans görüşmenin sonucunda uzmanlarımız çekirdek inançlarınızı belirler ve buna yönelik çözüm için çalışmalar yaparlar. Ayrıca Çekirdek İnancınıza uygun isme özel ve sizin kişilik yapınıza özel hazırladığımız subliminal telkin CD yapıyoruz. Görüşme sadece bir kez yapılmaktadır. İlk etkiler ortalama 1 haftada görülür. Genelde değişimi fark etmek için sizi bir ay görmeyen arkadaşınızla görüşün. Arkadaşınız mutlaka değişimi fark edecektir. Bunun gibi güzel haberlerinizi bizimle paylaşın sitemizde isimsiz yayınlayalım.