Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Yoga

Uyarılar

Yoga hatha yoga, iyengar yoga, ashtanga yoga, flow yoga, vinyasa yoga, yoga meditation, yoga instructor, yoga teacher, yoga retreat, lotus yoga, yoga classes, yoga pilates, yoga mats, yoga mat, yoga centre, yoga, prenatal yoga, yoga asana, yoga postures, yoga poses, yoga asanas, yoga positions,

Tibet Yogası

Alternatif Kişisel Gelişim ve Yoga Tibet Yogası Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Arkadaslar Egzersizlerin işe yaraması için hareketleri uygularken doğru nefes alıp vermeyi kesinlikle unutmamak gerektiğini okudum bir sitede, ayrıca nefes alıp vermeler doğru yapılıyorsa hareketleri yapmakta o kadar kolaylasıyormus. Vücut ham olunca ağrılar ve kasılmalar oluyor maalesef, hareketleri yaptıkca vücudunuz alısacak ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Yoga telkin cd indir izle İstanbul Yoga nerededir kimdir Yoga çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yoga hipnoz Yoga olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yoga hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yoga kuantum düşünce kitap haberi

Tibet Yogası

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12-02-2009, 01:25 PM   #21 (permalink)
Teğmen

asya26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 78
107 Mesajinıza toplam 651 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
asya26 is a jewel in the roughasya26 is a jewel in the roughasya26 is a jewel in the roughasya26 is a jewel in the rough

Arkadaslar
Egzersizlerin işe yaraması için hareketleri uygularken doğru nefes alıp vermeyi kesinlikle unutmamak gerektiğini okudum bir sitede, ayrıca nefes alıp vermeler doğru yapılıyorsa hareketleri yapmakta o kadar kolaylasıyormus.

Vücut ham olunca ağrılar ve kasılmalar oluyor maalesef, hareketleri yaptıkca vücudunuz alısacak ve esniyecektir.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

asya26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-03-2009, 02:08 PM   #22 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 197
445 Mesajinıza toplam 3,041 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
TR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura about
Standart Cevap: Tibet Yogası

Bu Hareketleri Yaptıktan Sonra Ağrıyan Yerlerime Kuantum Dokunuşu Uyguluyorum Ve Hiçbirşeyim Kalmıyor.. ( İki Nokta , Reconnection Tekniklerini Henüz Bu Ağrılarıma Denemedim.. ) Bu Sayede Biraz Daha Uzun Uyguluyorum Bu Yoga Tekniğini.. Ama Tabiki Ayarında OLmak Lazım Genede..

Sevgiyle KaLın..

Paramahamsa Yogaçarya MAHA Yogi AKİF MANAF
TR-ance isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-03-2009, 11:18 PM   #23 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light

Bende 5 hareketi her sabah yapıyorum 9a sabitledim 21 keze hemen çıkmak niyetinde değilim.
Önemli olan hareketlerin devamlılığıdır. Bİ yapıp bi bırakmak fayda sağlamaz.
Az yapa yapa başlayın sonra hareketler kolaylaştıkça adım adım dozajı arttırırsınız..
ve 21 harekete ulaşmak isterse bir sene sürsün devam etmek lazım.ve bu hareketleri ömür boyu gücümüz yettiğince yapmak gerekiyor..
benim şu an ikinci ayıma girdi... Faydaları görmek için acele etmeyede gerek yok ama hareketlerden sonra zaten yaşadığınız keyif duygusu bile mükemmel bir fayda diye düşünüyorum:)
bu 5 tibet hareketini yapan herkese bol sağlık ve zindelik dileklerimle
keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-03-2009, 12:00 AM   #24 (permalink)
Yüzbaşı

serpil22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8,267
708 Mesajinıza toplam 7,105 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
serpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond repute
Smile Cevap: Tibet Yogası

sevgili keops çok haklısın.bende bir dönem yaptım ve çok faydasını gördüm fakat devamlı aksatmadan yapmak gerekiyor(21 e çıkamadım ama)
Alt 30-03-2009, 02:25 AM   #25 (permalink)
Üsteğmen

sincered - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 605
159 Mesajinıza toplam 831 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sincered is a jewel in the roughsincered is a jewel in the roughsincered is a jewel in the roughsincered is a jewel in the rough

arkadaşlar ben önce bu paylaşım için teşekkür ederim. herhangi bir spora başladığınızda bile ilk günler vücudunuz ham olduğu için ağrılar yaşanır. önerilen bu ağrılara rağmen devam etmektir. ağrılar bedeninizin çalıştığının işaretidir. ayrıca doğru nefes almak çok önemli, bu hem kasların daha iyi çalışmasını hem de haha az zorlanmasını sağlıyor. düzenli nefesle birlikte egzersiz yapıldığında kaslarınız %20 ila %50 arasında daha iyi bir performansla çalışır.

hepinize bedensel ve ruhsal sağlık dilerim.
sevgiler.
Alt 30-03-2009, 02:31 AM   #26 (permalink)
Üsteğmen

sincered - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 605
159 Mesajinıza toplam 831 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sincered is a jewel in the roughsincered is a jewel in the roughsincered is a jewel in the roughsincered is a jewel in the rough

bir şey daha eklemek istiyorum. yoga sonrasında ağrı oluştuğunda eğer katlanabilecek düzeyde( yani hafif şiddette) ise kas gevşetici kullanılmaması önerilir. çünkü egzersizde amaç kasları çalışmaya alıştırmak ve sıkılaştırmaktır. kas gevşeticiler yaptığınız egzersizin büyük bir ölçüsünü etkisiz kılar.
ancak probleminiz çok büyükse doktora ve ilaçlara başvurmanızı öneririm.
ayrıca biraz bedeninizi ısıtıp öyle başlarsanız istenmeyen kazalara da sebep olmamış olursunuz.
Not: ben spor hocassı değilim ancak uzun yıllar egzersiz yaptım, çalıştırıcılarımın ve doktorlarımın tavsiyeleridir bunlar.
sevgiler.
Alt 31-03-2009, 08:38 PM   #27 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 197
445 Mesajinıza toplam 3,041 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
TR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura about

Selam..

Bu Yoga Hareketleri ( Ve Tüm Diğer Yoga Hareketleri.. ) Temelde Vücudun Esnekliğine Ve Çevikliğine Dayanıyor.. Genelde Vücudu Ham OLanlar Zorlanabiliyorlar.. ( Biraz Hamım :D ) Neyse BunLa Alakalı 2 Nokta Tekniğini Uyguladım.. Olan OLdu Tabi.. Çok Daha Rahat Esneyebiliyorum Artık.. Sanırsam Bu da Hareketlerin Yararını Arttırıyor.. Çevikliğimde Gayet İyi OLdu.. İyiki Bu Tarz Yöntemleri Biliyoruz Da Kullanabiliyoruz.. :)

Sevgiyle KaLın..

Paramahamsa Yogaçarya MAHA Yogi AKİF MANAF
TR-ance isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-04-2009, 04:02 PM   #28 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 136
92 Mesajinıza toplam 618 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sibel80 will become famous soon enoughsibel80 will become famous soon enough

allahım ne kadar cahilim iki nokta tekniği nedir bize öğretirmisin.bu sitede hergün yeni birşey duyuyuorum
sibel80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-05-2009, 12:24 PM   #29 (permalink)
Yüzbaşı

ismira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,001
542 Mesajinıza toplam 5,510 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to behold

Sevgili arkadaşlar,

Başka bir sitede okuduğum deneyimlerden ilgi duyup kitabın birincisini aldım ve hemen egzersizlere başladım. Sabah erken saatlerde yapıyorum. İkinci haftadayım. İlk hafta 3'er tekrarla başladım, bu hafta beşer tekrara geçtim. Sadece üçüncü gün akşam üstü dizimde müthiş bir sancı oldu ve gece boyunca kıvrandım, sabaha geçti. Ben çok büyük keyifle ve hevesle yapmaktayım. Şimdilik hareketlerde zorlanmıyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum ve çevremden de bu yönde tepkiler almaya başladım

Doğru nefesle birlikte ve spor yapar gibi değil de belli bir ritmle huşu içinde yapıldığında fiziksel ve psikolojik sağlığın yanı sıra spiritüel açılımların da gerçekleştiğine dair yazılar okudum.

Benim aklıma takılan bir soru var:
Bu hareketlerin tekrar sayıları var ya, ilk hafta üç, sonra beş...21'e kadar. Bu tekrarların nasıl olması gerek? Her hareketi sırayla üç, beş ya da dokuz kere tekrarlayıp mı sonraki harekete geçmeli, yoksa beş hareketi sırasıyla yapıp, aynı sırayla baştan mı tekrarlanmalı? Mustafa Kartal'ın sitesinde ikincisi tarif edilmiş. Bendeki kitapta ve başka yerde henüz açıklık bulamadım.

Cevaplayan birileri olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Seni seviyorum
Özür dilerim
Lütfen beni affet
Teşekkür ederim
ismira isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-05-2009, 12:46 PM   #30 (permalink)
Yüzbaşı

ismira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,001
542 Mesajinıza toplam 5,510 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to behold
Exclamation Altıncı Ayin Hakkında Önemli Uyarı!

Arkadaşlar kitabı okumadan buradaki alıntılarla yetinmek sakıncalı olabilir. Örneğin altıncı ayin konusu önemli. Buraya eklenmiş olması bile sakıncalı bence.

Çünkü kitapta belirtildiği üzere, "diğer beş ayinden yararlı sonuçlar elde etmedikçe bu ayinin hiç bir yararı olmayacaktır" biir...

Altıncı ayinden yararlanmak için son derece güç, kişisel bir kısıtlamayı, cinsel perhizi kabul etmek gereklidir ve bu çok önemli bir karardır, ikii...

Alıntı:
GMA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
6.sı

Altıncı Ayin
1. Ayakta dururken akciğerlerinizdeki havayı iyice boşaltın.
2. Öne doğru eğilirken avuçlarınızı dizlerinize koyun. Akciğerlerinizde kalan havanın son kırıntısını da dışarıya atın.
3. Yeniden dik pozisyonda durun. Ellerinizi kalçalarınıza koyun ve aşağıya doğru basarak omuzlarınızın yukarıya kalkmasını sağlayın. Karnınızı içeri¬ye çekin ve göğsünüzü kaldırın. Mümkün olduğunca uzun bir süre bu şekil¬de kalın.
4. Burnunuzdan derin bir soluk alın. Kollarınızı gevşetirken ağzınızdansoluk verin. Bir kaç kez soluk alıp vererek dinlenin.
"Altıncı ayin, bu dünyada uygulanması en kolay şeylerden bir tanesidir. Yalnızca aşırı cinsel enerji hissettiğinizde uygulamalısı¬nız. Bu enerji kendini doğal bir arzu olarak açığa vurur. Bu ayin o kadar basittir ki, onu her yerde ve her zaman, bu arzuyu duyduğu¬nuzda uygulayabilirsiniz. Şimdi size bu ayini nasıl uygulayacağını¬zı anlatayım:
"Dik bir şekilde ayakta durun ve ciğerlerinizdeki havayı yavaş¬ça boşaltın. Bunu yaparken öne eğilin ve ellerinizi dizlerinize ko¬yun. Son hava kırıntısını da ciğerlerinizden atın ve ardından ciğer¬leriniz boş olarak yeniden doğrulun. Ellerinizi kalçalarınıza daya¬yın ve aşağı doğru iyice bastırın. Bu hareket, omuzlarınızın yukan kalkmasını sağlayacaktır. Bunu yaparken karnınızı mümkün oldu¬ğunca içeri çekin ve aynı zamanda göğsünüzü yükseltin.
"Şimdi, bu durumunuzu mümkün olduğunca uzunca bir süre bo¬yunca koruyun. Sonunda, ciğerlerinizi havayla doldurma gereksini¬mi duyduğunuzda, bırakın hava burun deliklerinizden ciğerlerinize girsin. Ciğerleriniz tümüyle dolduğunda burnunuzdan soluk verin. Soluk verirken kollarınızı gevşetin ve bedeninizin iki yanında sark¬malarına izin verin. Ardından ağzınızdan ya da burnunuzdan peş peşe birkaç derin soluk alın. Böylece altıncı ayini bir kez tekrarla¬mış olursunuz. İnsanların çoğunun cinsel enerjiyi dönüştürmeleri ve bu büyük gücü yukarı yönlendirmeleri üç tekrarı gerektirir.
"Sağlıklı ve canlı bir insanla üstün insan arasında yalnızca tek fark vardır: İlki, yaşamsal enerjiyi cinsel enerjiye kanalize ederken, ikincisi yedi enerji girdabında denge ve uyum yaratmak için bu gü¬cü yukarı yükseltir. İşte bu nedenle üstün insan an be an, gün be gün daha da gençleşir.

Seni seviyorum
Özür dilerim
Lütfen beni affet
Teşekkür ederim
ismira isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil