Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Yaşam Koçluğu

Uyarılar

Yaşam Koçluğu yaşam koçluğu eğitim, yaşam koçluğu nedir, yaşam koçluğu, yaşam koçluk, yaşam koçluğu kitap, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu eğitimleri, yaşam koçları, yaşam koçluğu seminerleri, nlp yaşam koçluğu,

Yaşam koçluğu!

Alternatif Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Yaşam koçluğu! Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız “Coach” Fransızca kökenli bir sözcüktür. Anlamı insanları bir yerden diğerine taşıyan araç, araba’ dır. 1840’ larda özel öğretmenler için kullanılırdı. 1889 ve sonrasında ise sporcuları eğiten kişiler için kullanılmaya başlandı. Kendi liderlik tarzını oluşturma anlamında ise 1985 yıllarında Dr. Dick ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Yaşam Koçluğu telkin cd indir izle İstanbul Yaşam Koçluğu nerededir kimdir Yaşam Koçluğu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yaşam Koçluğu hipnoz Yaşam Koçluğu olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yaşam Koçluğu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yaşam Koçluğu kuantum düşünce kitap haberi

Yaşam koçluğu!

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-06-2008, 05:19 PM   #1 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Standart Yaşam koçluğu!

“Coach” Fransızca kökenli bir sözcüktür. Anlamı insanları bir yerden diğerine taşıyan araç, araba’ dır. 1840’ larda özel öğretmenler için kullanılırdı. 1889 ve sonrasında ise sporcuları eğiten kişiler için kullanılmaya başlandı.
Kendi liderlik tarzını oluşturma anlamında ise 1985 yıllarında Dr. Dick Borough tarafından kullanıldı. Daha sonralarda giderek popülaritesi arttı ve koçluk okulları bile açıldı. Şu an 30 ülkede yaklaşık 7000 üye bu alanda çalışmaktadır. Böylesine hızlı yayılmasının nedeni, kısa zamanda çok etkili sonuçlar elde etmesidir.

Çözüm odaklı Comprehensive Coaching tekniği hedeflerle çalışır. Bu hedeflere ulaşmak için bir dizi stratejiler belirler. Zihnimizi ve nasıl düşündüğümüzü irdeler. Dili nasıl kullandığımızı ve iletişimdeki yerini ve sonuçlarını inceler. Hedeflerimize ulaşmak için eylemlerimizi nasıl sıraladığımızı belirler.

‘Yeteri kadar isterseniz, istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz.
Bunu bedeninizden taşan ve dünyayı yaratmış olan enerji ile birleşen bir coşkuyla istemelisiniz.’
Sheila Graham, 1986

Koçluk sistemi gerçekten işleyen ve etkisini çok uzun süre hatta ömür boyu hissettiren bir sistem. Çünkü koçluk, geçmişi deşmeden yarına ve bugüne odaklı, eylemlerle işleyen bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu süreçte yepyeni bir düşünme sistemiyle karşılaşma şansı elde ediyorsunuz. Nedenlere takılmadan nasıl sorusuna cevap vererek hem sorunlarınıza yapıcı çözümler getiriyorsunuz hem de geleceğe dönük hayallerinizi netleştiriyor ve ulaşabileceğiniz hedefler haline getiriyorsunuz. Bir kere hedefler belirlendikten sonra ise artık iş, stratejileri ve eylem adımlarını bugünden yarına belirlemeye ve gerçekleştirmeye kalıyor. Tüm bu süreç bahane üretmeyen, çözüm üreten bir şekilde akıyor. Koçluk bu süreçte olumlulara odaklanıyor, olumsuza değil. Koçla müşterisi arasında yaratıcılığı geliştiren ve artıran bir süreç yaşanıyor. Kişiler sürekli dönüp dönüp kendilerine bakıyorlar, tartıyorlar, biçiyorlar, düşünüyorlar… Müthiş bir gelişim ve farkındalık başlıyor.

Peki kimlerin koçluğa ihtiyacı olabilir…
Üniversiteye hazırlanan öğrenciler, üniversiteyi kazanamayan ve ne yapacağına karar vermek zorunda olan gençler, üniversiteye giden ve mezun olduktan sonra ben ne iş yapacağım diye düşünen üniversite öğrencileri, ilk işlerini arayan kişiler, meslek değiştirmek isteyenler, yükselmek ve gelişmek isteyen kişiler, hayatlarında köklü bir değişiklik yapma arzusunda olanlar, emekli olduktan sonra da hayattan emekli olmak istemeyenler, kendi işlerini kurmak isteyen girişimciler, hayatlarında tükenme noktasında olduklarını hisseden kişiler, ilk kez anne olanlar, ilk kez baba olanlar, sporcular, spor takımları, birlikte iş kurmak isteyen kişiler, sürekli ilerlemek ve gelişmek isteyen şirketler, üniversiteler, devlet kurumları, yöneticiler, bürokratlar, politikacılar, sanatçılar, eğitmenler, ... bir gün koçluğa ihtiyaç duyabilir. Ve daha aklımıza gelmeyen kim bilir hangi alanlar ve bu alanlarda hangi kişiler var. Herkes kendi birikimlerinden yola çıkarak koçluğu çok yaratıcı ve çok farklı şekillerde kullanabilir….

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-06-2008, 05:43 PM   #2 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Yaşam koçluğu!

Merhaba Arkadaşlar,
Bireysel koçluk alanında en temel başlık Yaşam koçluğudur.
Bunun yanında Yaşam koçluğu temel yeterliliklerini alan koçlar tarafından özel bazı alanlarda uzmanlaşmak sözkonusu olabilir.

Bireysel koçluk

Koçluk ilişkisi herzaman için kişinin nerede olduğu, nereye gitmek istediği ve kişinin bu yöne doğru hareket edebilmesi için en iyi yolun hangisi olduğu hakkındadır. Gelişim ve değişim tüm hayatın ve insanlığın doğasında olan bir olgudur. İnsan dünya üzerindeki en etkin ve zeki varlık olarak doğumundan itibaren bu değişim döngüsünün içinde önemli bir yer alır. Yaşadığımız hayatları ve şartlarımızı sürekli daha iyi ve daha doyumlu yapma çabası içerisindeyiz. İşte bu gelişim ve değişim sürecinde daha etkin, hızlı ve verimli bir süreç olarak koçluk gereken desteği ve motivasyonu sağlar. Yaşamın tüm alanlarında gelişim ve değişim için en etkili süreçtir. Bireysel koçluk aşağıdaki başlıklar altında uygulamalara ayrılabilir.
Yaşam koçluğu
Kariyer Koçluğu
İlişkiler Koçluğu
Spiritüel Koçluk

Bu başlıklarıda zaman içerisinde yeni sayfalarda açarak bu konularda paylaşımlarda bulunmak niyetindeyim.

Yaşam koçluğu ana başlığı olan bu sayfada sizlerden gelen soru ve durumlara koçluk bakış açısıyla yaklaşarak telkinlerden maksimum yaralanmanızı desteklemek ve yaşamın diğer alanlarında karşımıza çıkan durumlarla ilgili koçluk araçlarını kulanmak üzere bu sayfalarda paylaşımlarınızı beklerim.

Mert ÖLÇER
İş ve Yaşam Koçu

Alt 23-06-2008, 06:45 PM   #3 (permalink)
hayalayaz
Guest

ablam tebrik ederim
bu kadar faydalı bir konu açmayı ancak senin gibi sevgi, ve bilgi kaynağı olan bir insan düşünebilirdi...ben yaşam koçluğu hakkında sıfır bilgiye sahibim...fakat şimm disana soracağım soruyu, kendim için değil, yaşam koçuna ihtiyacı olabileceğini düşündüğüm tanıdıklarım için soruyorum..

yaşam koçu, nedenler içinde boğulmuş bir kişiye nasıl sorusunu sorarak ilermesini sağlıyor ( doğru anlamışmıyım.. dusun )
bunu seminer vererekmi yapıyor, yoksa müştersiyle uzun vadeli anlaşma yaparakmı yapıyor..belki bu sayfada en son sorulacak soruyu ilk başta sordum, belkide sorumu çok yanlış ifade ettim bilmiyorum..ama dedim ya kendim için değil başkaları için sordum...bu konuda profesyonel hayata başladığını öğrendim ya dün..eğer bir kişiye/ iş adamına nasıl yardım ettiğinden biraz haberim olursa..tanıdığım insanlara bu konuda ne düşündüklerini sorup/ eğer böyle bir yardım almıyorlarsa hararetle seni tavsiye edebilirim..diye düşündüm..zaten birisiyle birlikteysen hepsi yanına gelir..yaradan yolunu kedi nuruyla aydınlatsın melekleri benim için öp..çok sevdim ben şifa kaynaklarımı..saygılı sevgiler
Alt 24-06-2008, 11:18 AM   #4 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Hayal ablam çok teşekkürler hakkımda hissettiklerin ve değerli görüşlerin için.
Bu başlığı sevgili Atakan ın önerisi ve öncülüğü ile açtık ve bende bu alanda paylaşımlarda bulunarak destek olmaya çalışacağım koçluk bakış açısı ile.

Öncelikle senin doğal bir koç olduğunu söylemek isterim. Gerek forumdaki yazışmalarda gerekse pazar günkü sohbetler sırasında dikkatimi çeken yaklaşımınız bunun en büyük örnekleridir. Yüreğine sağlık.

Koçluk sürecinin nasıl işlediğinden bahsedeyim biraz; bu çok iyi bir soru oldu gerçekten de.

Yaşam koçluğu tamamen bireysel bir uygulamadır. Koç ve koçluk alan kişi arasındaki sinerji ile ilerleyen ve hayatın her alanında çalışılabilen bir araçlar bütünüdür.
Hayatında değişim isteyen, belli alanlarda gelişme isteyen, kararsızlık yada tıkanmalar yaşayan, daha iyisini yada daha farklısını isteyen, kısaca her alanda değişim ve gelişim isteyen insanlar bir koçla çalışabilirler.

Koçluk uygulamasının etkili olmasını sağlayan en önemli özellik kişiye özel olmasıdır. Koç müşterisini derinlemesine dinler, çözüm odaklı ve ileriye götüren sorular sorar, güçlü yanlarıyla uyum içerisinde birlikte hareket eder.
Koç bir yol arkadaşıdır, hedeflere doğru giden yolda müşterinin kendi içsel gücünü ve güçlü yönlerini görmesini ve bunları daha aktif kullanmasını destekler, motive eder, sınırlarını aşmasına ve kapasitesini en üst düzeyde kullanmaya başlamasına destek verir.

Peki tüm bunlar nasıl bir süreçte olur.
Koçlukta ilk seans ücretsizdir ve kişi ile koçun arasındaki iletişimin başlangıcıdır. Bu ilk seans sırasında koç, koçluğun ne olduğunu ve sürecin nasıl işleyeceğini açıklar. Kendini tanıtır ve varsa soruları cevaplar. Yaklaşık 1 saat yada 1.5 saat sürebilecek bu ilk seansın kalan üçte ikisinde ise müşterinin hayatının her alanında nerede olduğu ve neler yapmak istediği hakkında konuşulur. Koçluktaki bu yaşam alanları; Kariyer, Sağlık, Finans, Kişisel alan(kendinden memnuniyet), İlişkiler (her türlü ilişki), Eğitim, Hobiler, Sosyal alan, Ruhsal hayat vb. gibi insanların günlük yaşantısında çok önde olan ve hayat kalitesini direkt etkileyen alanlardır. Bu alanlardan hangisinde nelerle ilgili çalışmak istediği tamamen müşteriye kalmıştır. Ve koçluğun en önemli özelliği olan kişinin kendi seçtiği yollar ile ilerleme başlatılır. Bu tanışma ve nerede olduğuna dair tespit çalışması yapılan ilk seanstan sonra müşteri ve koç birlikte çalışıp çalışmamaya karar verirler.

Eğer çalışmaya karar verildi ise koçluk süreci şöyle devam eder;
Yaklaşık üç aylık ya da altı aylık hedeflerle çalışılacağı için süreç 12 hafta devam eder. Her hafta bir gün bir saatlik bir seans için koç ve müşteri bir araya gelirler... Hedefin altı aylık ve sık görüşmeyi gerektirmeyen bir hedef olması durumunda bu görüşmeler iki hafta da bir de olabilir. Ancak seanslar hep maximum 1 saattir.
Bu süreç sırasında eğer hedeflere daha önce ulaşılmışsa koçluk süreci daha erken sonlandırılabilir yada başka hedeflerle çalışılabilir. Bu sürecin herhangi bir aşamasında müşteri çalışmaları kesebilir. Bu seanslar yüzyüze yapılabildiği gibi dünyanın büyük bölümünde olduğu gibi telefon görüşmesi yolu ile de yapılabilir. Pratikte dünya üzerinde daha çok telefonda yapılmaktadır. Ancak ülkemizde yüzyüze görüşmeler de tercih edilmektedir.
İkinci seansla birlikte gündemin konuşulup çözümlendiği ve hedeflere giden yolların belirlenip bu yollarla ilgili eylem tespitleri ve eylemlerin hayata geçirilmesi ile devam eden süreç başlar. Her hafta belirlenen gün ve saatte koç ve müşteri bir araya gelir yada telefonda buluşur ve süreci devam ettirirler... İşte süreç kısaca ve ana hatlarıyla böyle işliyor.
Süreç bittikten sonrada protection - koruma - dönemi başlıyor bu da sonraki altı ay boyunca ihtiyaç duyulduğunda koçunuzdan ücretsiz destek - seans bazında değil ama kısa görüşme yada yazılı iletişim anlamında - alabilmeniz anlamına geliyor.

Peki bu 12 hafta şartmıdır? Ya benim sorunum yada karar vermem gereken şey daha kısa sürecek bir konu ise;

Bu durumlarda da daha önceden tanıdığınız yada herhangi bir koçla spot koçluk çalışması yapabilirsiniz.
Bir yada bir kaç seans ta çözüme yada sonuca ulaştırabilecek etkili koçluk araçları çözüm odaklı koçluk ekolünde bolca kullanılmaktadır.

Ve son olarak da koçluğun ne olmadığını söylemek isterim kısaca;
Koçluk;
Danışmanlık değildir.....yani bir konuda uzman ve görüş veren
Terapi değildir.....yani psikolog yada terapist değildir
Mentorluk değildir....yani bir işin yada konunun ustası değildir
Eğitim değildir....yani bir öğreti değildir
Felsefe değildir...... yani soyut ve somut birlikte çalışılır
Ukalalık değildir...... yani :) yani işte hahahahaaa

Not: Koçluk alan kişi için tanımlama olarak ingilizcede coachee yada client kelimeleri kullanılır. Danışan kelimesi konunun ruhuna uygun düşmemektedir. Coachee içinde bir türkçe karşılık üretilmemiştir. Ve bu nedenlerle uluslararası tanımda kullanılan client kelimesinin karşılığı Müşteri kelimesi kullanılmaktadır.

Alt 24-06-2008, 11:34 AM   #5 (permalink)
hayalayaz
Guest

ablam
son derece aydınlatıcı cevabın için çok teşekkür ederim..bu arada şunuda söylemeden geçemeyeceğim..atakancığım geçen yıl aynı şeyi banada yaptı..işimi daha aktif bir şekilde yapabilmem için yüreklendirdi ve sitenin tüm imkanlarını önüme açtı..bu sayede gerçekten hayatını değiştirmek isteyen bizler için fırsat kapıları açıldı..bu vesileyle atakana hem bizim adımıza hemde daha sonra bu imkandan yararlanacak arkadaşlar adına teşekkür ederim..şimdi en yakın zamanda etrafıma Mert Ölçer adını duyuralım bakalım ne olacak..kendisi benim için, hem insanları hemde işini seven, işini severek öğrenmiş en değerli koçlardan birisidir..boşa konuşmaz..söylediği her cümlenin, her harfin insan yaşamını değiştirecek, kişiyi iyiye güzele götürecek değeri vardır..haaa bu arada istanbul dışında olan müşterilerin sanamı gelecek..yoksa senin onları bulundukları yerde ziyaret etmen mümkünmü ?yaradan yolunu kendi nuruyla aydınlatsın.. saygılı sevgiler
Alt 24-06-2008, 12:08 PM   #6 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Hayal abla gerçekten çok teşekkürler yazdıkların için... Benim için kendi koçlarım kadar hatta daha değerli övgüler ve senin referansın da en önemli referanslardan bir tanesi.

Son soruna da cevap vereyim fazla pazarlamaya girmeden :)

Koçluk çalışmaları eğer yüzyüze yapılacaksa müşterinin doğal ortamından - kendi evi, işyeri vb.- uzaklaşacağı bir yerde yapılıyor... Bunun için ortak karar verilen bir yer yada koçun ofisi tercih ediliyor.

Diğer şehirler için ise telefon başlıca tercih, ancak yüzyüze görüşme yapılmak tercih nedeni ise, karşılıklı anlaşılarak ve masraflar karşılanarak müşterinin yaşadığı sehirde de yapılabiliyor.
Ben genelde öncelikle o ilde yaşayan güvendiğim bir koç a yönlendirmek yada telefonla görüşmeleri sürdürmek ya da illa benimle çalışılmak isteniyor ise iki şehirden birinde bir araya gelmek yollarını izliyorum....

Bu arada değişik zamanlarda koçluk hakkında seminerler vermek yada açılan koçluk eğitimleri için farklı şehirlerde bir araya gelebiliyoruz.
İzmir için de böyle bir semineri arzu edenler olursa seve seve ücretsiz bir seminer verebilirim senin güzel yüreğine istinaden.

Sevgilerimle.

Alt 25-06-2008, 05:52 AM   #7 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute

iş ve yaşam koçumuz mert super .. nihayet seni tam anlamıyla yanımızda görmek mutluluk ve heyecan verici..

mesajlarınla daima yolumuza ışık tuttun.. ve şimdi sana ulaşabileceğimiz bir adresinin olması hepimiz için büyük bir şans..

senin ve senin yanında olma şansı olan tüm danışanlarının daima huzurlu başarılarla dolu bir yaşamı olması dileklerimle..

sevgiler..

Alt 25-06-2008, 11:11 AM   #8 (permalink)
Pınar Akgüç

pakguc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 20
176 Mesajinıza toplam 519 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pakguc isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

bu değerli bilgiler için çok çok teşekkürler Mert
ben de Pazar günü aramaızda bir yaşam koçu olduğunu duyduğumda çok heyecanlanmıştım...
Peki Yaşam Koçu olmak için nerelerden geçiyorsun?
yani bunun bir okulu mu vardır? tanıdıklarla mı oldu?
sadece bir merak

pakguc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-06-2008, 06:54 PM   #9 (permalink)
hayalayaz
Guest

sevgili mert çok teşekkür ederim, benim hakkımda söylediğin güzel sözler için..yaşam koçluğu..valla harika fikir..de...ben kendimi yaşam koçu olarak düşündüm bir an, seminer almışım, eh natıka yerinde...illa velakin bende sabır yok ya, herhalde ben koçluk yaparken insanları, koçluğun şanındandır diyerek toslarım...toslaya toslaya ne kadar koçluk yapılır? tartışmaya açık tabi..ama eğer illa izmirde olması şart değil..sadece buradaki arkadaşlara daha bilinçli yaklaşabilmek adına seminerlerinden birine katılmak isterim..izmirdeki seminerlerin için adil mavişin seminerlerini düzenleyen iki kardeş var onlarla bir görüşme yapayım bi bakayım..ne dersin.yaşam koçumuza saygılı sevgiler
Alt 27-06-2008, 11:15 AM   #10 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Alıntı:
izumi Nickli Üyeden Alıntı
bu değerli bilgiler için çok çok teşekkürler Mert
ben de Pazar günü aramaızda bir yaşam koçu olduğunu duyduğumda çok heyecanlanmıştım...
Peki Yaşam Koçu olmak için nerelerden geçiyorsun?
yani bunun bir okulu mu vardır? tanıdıklarla mı oldu?
sadece bir merak
Sevgili izumi,
Yaşam koçluğu sertifika eğitimleri istanbulda düzenli olarak 1 akademide, zaman zaman düzenlenen programlar ile de 2 farklı yerde veriliyor.

Yurtdışında bu eğitimi yıllardır veren birçok akademi mevcut, bunlardan bir kısmı arada Türkiye de eğitimler açıyor.
Düzenli eğitim veren yerler ise yurtdışından eğitim ekollerinin partneri olarak bu eğitimi başta İstanbul olmak üzere Türkiye de veriyorlar.
Ben eğitimi Coach Academy de ve "Comprensive Coaching U" programıyla aldım.
Gerçekten şu an da en düzenli ve sürekli muhattab bulabileceğin bir eğitim düzenleri var. Son dönem eğitimlerinde eğitim asistanı olarak ta görev yaptım. Şu an halen eğitmen eğitimim devam ediyor . Yaz dönemi içinde bir program ile ve Eylülden itibaren de tüm sezon eğitmen olarak çalışmaya başlayacağım onlarla.
Koçluk eğitimi nasıl bir şey ve ne kadar sürüyor?
Eğitim 108 saatlik bir programın 3.5 ay içinde alınması ile tamamlanıyor, pratikler ve atölye çalışmaları olan zengin içereikli eğitimler uygulanıyor. Eğitimi veren kuruluşlar düzenli destek sağlıyorlar. Ayda bir deneyimli koçların soruları cevaplandırdığı mentorluk akşamları oluyor. İlave atölye çalışmaları var.
Koçluk eğitimi çok keyifli ve verimli bir süreç kısaca.

Bu eğitimi almak isteyenler olursa eğitim veren yerlerin bağlantı adres ve telefonlarını paylaşırım.

Sevgiler.

Bookmarks

Seçenekler
Stil