Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Genel Kişisel Gelişim Cd'leri > Sabır

Uyarılar

Sabır sabır nedir, sabır için, kuran sabır, sabır ayet, sabır hadis, sabır suresi, sabır peygamber, sabır islam, sabır allah, islamda sabır, sabır dua, sabır resimleri, sabır plastik, sabır dualar, sabır mp3, sabır ve, sabır resmi, ya sabır, göksel sabır, mevlana sabır, sabır hakkında, arapça sabır, sabır ayetler, sabır

Sabırlı Olmak

Genel Kişisel Gelişim Cd'leri ve Sabır Sabırlı Olmak Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Yazar Cig.dem Alper Sabır bir çeşit bilgeliktir, bazen olayların kendi zamanları içinde gerçekleşeceğini anlamak ve kabul etmektir. Küçük bir çocuk kelebeğin kozasını kırıp kabuğundan çıkmasına yardımcı olmaya çalışabilir. Çoğunlukla kelebek bundan zarar görür, herkes kelebeğin ancak doğru zaman geldiğinde kozadan ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sabır telkin cd indir izle İstanbul Sabır nerededir kimdir Sabır çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sabır hipnoz Sabır olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sabır hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sabır kuantum düşünce kitap haberi

Sabırlı Olmak

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-11-2006, 08:13 PM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Sabırlı Olmak

Yazar Cig.dem Alper

Sabır bir çeşit bilgeliktir, bazen olayların kendi zamanları içinde gerçekleşeceğini anlamak ve kabul etmektir. Küçük bir çocuk kelebeğin kozasını kırıp kabuğundan çıkmasına yardımcı olmaya çalışabilir. Çoğunlukla kelebek bundan zarar görür, herkes kelebeğin ancak doğru zaman geldiğinde kozadan çıkacağını ve bu işlemin hızlandırılamayacağını bilir.

Aynı şekilde meditasyon çalışması yaparken bizde zihnimize ve vücudumuza karşı sabırlı olmayı öğretiriz. Özellikle de zihnimizi sürekli yargılarken bulduğumuzda, bir türlü rahatlamayı başaramayıp sürekli gergin, kızgın yada huzursuz hissettiğimizde ve hatta çaba sarfedip bir türlü sonuç alamadığımız zamanlarda sabırlı olmak gerektiğini hatırlatırız. Kendimize bu duyguları yaşamak için özgür bırakırız. Çünkü yaşadığımız her duygu bizim gerçek varlığımızı gösterir, yaşamımızın bir parçasını oluşturur, bizi anlatır. Dolayısıyla kendimize tıpkı bir kelebeğe davranır gibi davranmamız gerekir, acele etmeden duygularımızı o anda hissederek, hakettikleri değeri vererek.

Zihnimizin en sevdiği aktivitelerden biri geçmiş içinde dolaşarak düşünceler arasında kaybolmaktır. Bazı düşünceler keyiflidir, diğerleri ise rahatsızlık ve huzursuzluk yaratan türdendir. Fakat her iki durumda da şimdiki zamandan bizi uzaklaştırır ve bakış açımızı büyük oranda etkilerler. Diğer bir deyimle şimdiki zaman ile bağlantımızı koparırlar. Meditasyon çalışmasında uzmanlaştıkça ve kendinizle olmayı başardıkça, zihninizin gerçekte kendine ait bir zamanı olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Sabır özellikle huzursuz ve rahatsızlık hissettiğimiz zamanlarda faydalı olacaktır. Zihninizin farklı zaman dilimlerinde dolaşma arzusunun farkında olmanız ve bu seyahatler sırasında şimdiki zamandan kopmamak gerektiğini kendinize sabırla hatırlatmanız oldukça önemlidir. Zamanınızı zenginleştirmek için sürekli aktivitelerle ve düşünceler ile doldurmak gerekmediğini öğrenmeniz açısından gereklidir. Her dakikayı olduğu gibi kabul etmek ve olayların tıpkı bir kelebek gibi zamanı gelince gerçekleşeceğini kendinize hatırlatabilmek demektir.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-11-2007, 10:30 AM   #2 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 3
139 Mesajinıza toplam 267 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Sezennl is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Sabırlı Olmak

Sabrin sonu selametir derler ama insanlar bazen sabir etmek bazende sabir etmemk zorundalar ama nezaman sabir nezamanda etmemem gerektigini bir cozsem. ben cok sabirli biryim kendi ic dunyamda sabir ederim surekli vede sukur ederim ama baktigimda geriye bazi seylere keske diyorum keske sabir etmesydim keske cirlasaydim keske birakip gitseydim neydi sabrimin mukafati? koskocaman giden yillar yazik diyorum kendime cok yazik. cok guzel bir paylasim atakan tesekur etim zaten sana:)
Erkek penguen 4 ay boyunca kuluckaya yatar 4ay ac durur ama asla yumurtayi birakip avlanmaya gitmez, 4 ay sonra buzlar cozlunce disi penguen gelir ve esini cocgunu zorlukcekmeden bulur.Penguenler yavrularını soğuktan korumak için onları ayaklarının üzerine oturtup haftalarca ısıtırlar. Bir yandan da yavruya yemek taşırlar.&nbsp; Bahar geldiğinde buzul erimeye başlamış ve buz tabakası üzerinde denizin ortaya çıktığı delikler belirmiştir. Artık anne ve baba bu deliklerden balık avlayarak beslenecek, yavrularını da aynı yiyecekle besleyeceklerdir. <br /><br />Yavruya bakmak oldukça zahmetli bir iştir; onun beslenmesi için ebeveynler bazen uzun süre hiçbir şey yemezler. Ayrıca her yerin buzlarla kaplı olduğu ortamda yuva yapma olanağı da yoktur. Anne ile babanın, yavruyu buzun soğuğundan korumak için yapabilecekleri tek şey, yavruyu ayaklarının üstüne koyup, karınlarıyla ısıtmaktır.
Sezennl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-01-2008, 03:47 PM   #3 (permalink)
Mustang
Guest

Sabır azimle birleşince sonuç gayet güzel oluyor.Ben eskiden maymun iştahlı derlerya öyle idim.
Başladığım işlerden çabuk sıkılan bir türlü sonunu getiremeyen biri idim.Günlük işlerim birikiyordu,
hiç birine yetişemiyordum.Yorgun,hayatan bıkmıştım.Ama allah bana çok büyük bir sabır vermiş.
Hayatımdaki bütün olumsuzlukları sabrımla yendim .Aniden gelen bir misafir bana işlerimi erteleme
meyi azimli olursam yapamayacağım şey olmayacağını gösterdi .Kendimi değiştirdim şimdi mutlaka
başladığım işleri bitiriyorum.Hayatımdaki sevdgim sevmediğim insanlara sabırla karşılık veriyorum.
Mesela kayınvalidemle yıllarca hiç anlaşamadık, birbirimizden nefret ettik. Yıllarca ona hiç karşılık
vermeyerek sabrımla onu çığına çevirdim.Ben ona kaşlık versem olay büyüyecek oda çok mutlu
olacaktı.Sevmediğim insanlara onları yoksayarak cevap veriyorum.Böylece kendimi onlara karşı
korumaya alıyorum.Şimdi iki yıldır bizimle tambir kabus.Hayatı kendine ve bize zehir ediyor.Ona
hala sabırla karşılık vermiyorum.Çevremdekiler sabrıma hayret ediyorlar.Kendimce bir yol buldum
kimsenin beni incitmesine izin vermiyorum.Olayları televizyonda seyredermişim gibi nötür bakıyorum.
Kimsenin elimden geldiğince hayatıma müdahale ettirmiyorum.Sabırlı olmak emek istiyor.
Alt 27-01-2008, 11:24 AM   #4 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 3
139 Mesajinıza toplam 267 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Sezennl is an unknown quantity at this point

canim benim ben hic kaynanayla yasamdim isterim yasamak islerin yarisni o yapar hahahah. sabir bence cok ayri seyler baksimdide sabirsizim bir 15gunun gecmesin i bekliyorum gecmiyor ya. sabir etim diye yazmisimya yukari bence onun adi bende sabir degildi caresilikti cikar yol bulamakti, olgunlastigimda zaten pir diye ucmusum. seviyorum kendimi aferim bana herseyin ustesinden gelmisim herseyin guzel oldgunu dusnuyorum simdi sulerler olsun allahima beni yaratigi icin sukurler olsun aneme babama beni dunya getirmeyi kabul etikleri icin. sabrin sonu selametir sabir ediyorum.

sanirim sende benimgibisin banada birisi guzel seyler anlatirsa eger dinlerim onalri.
Erkek penguen 4 ay boyunca kuluckaya yatar 4ay ac durur ama asla yumurtayi birakip avlanmaya gitmez, 4 ay sonra buzlar cozlunce disi penguen gelir ve esini cocgunu zorlukcekmeden bulur.Penguenler yavrularını soğuktan korumak için onları ayaklarının üzerine oturtup haftalarca ısıtırlar. Bir yandan da yavruya yemek taşırlar.&nbsp; Bahar geldiğinde buzul erimeye başlamış ve buz tabakası üzerinde denizin ortaya çıktığı delikler belirmiştir. Artık anne ve baba bu deliklerden balık avlayarak beslenecek, yavrularını da aynı yiyecekle besleyeceklerdir. <br /><br />Yavruya bakmak oldukça zahmetli bir iştir; onun beslenmesi için ebeveynler bazen uzun süre hiçbir şey yemezler. Ayrıca her yerin buzlarla kaplı olduğu ortamda yuva yapma olanağı da yoktur. Anne ile babanın, yavruyu buzun soğuğundan korumak için yapabilecekleri tek şey, yavruyu ayaklarının üstüne koyup, karınlarıyla ısıtmaktır.
Sezennl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-10-2009, 09:24 PM   #5 (permalink)
Elektra
Guest

Standart Cevap: Sabırlı Olmak

ben de bazı konularda sabırlıımdır ama sinirlendiğim zaman sakinleşmek için sabredemiyorum çok öfkeleniyorum bağırıp çağırıyorum hatta dağıtıp kırıyorum insanla üzerinde fazla yıkıcı sonuçlar bırakıyorum sonra da keşke daha sakin olsaydım diyorum ama iş işten geçmiş oluyor. kendimi nasıl sakinleştirip öfke krizimin geçmesi için sabretmeliyim?
Alt 26-10-2009, 11:20 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

esra90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,238
277 Mesajinıza toplam 1,508 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
esra90 will become famous soon enoughesra90 will become famous soon enough

Zihnimizin en sevdiği aktivitelerden biri geçmiş içinde dolaşarak düşünceler arasında kaybolmaktır. Bazı düşünceler keyiflidir, diğerleri ise rahatsızlık ve huzursuzluk yaratan türdendir. Fakat her iki durumda da şimdiki zamandan bizi uzaklaştırır ve bakış açımızı büyük oranda etkilerler. Diğer bir deyimle şimdiki zaman ile bağlantımızı koparırlar.
hayatımdeğişti...
demişsiniz ya geçmişi düşünüp içinde boğulmak ben bu durummu bu aralar çok yaşıyorum ve de bu durumdan çok bunalıyorum.. hele hele bu günlerde sorumluluklarımda çok büyük ve hiçbirinden kaçmak istemiyorum ama adaptede olamıyorum.bi yandan açıköğretim kpss için dersane ve de işe başlıcam sizce kendime çok mu yüklenmş olurum ama bunların üçünüde yürütmem lazım ve de bu düşüncelerin içinde bu da bnde güven kaybına yol açacak sanırım bu durumdan çok korkuyorum.. fikirlerinizi yazarsanız çok sevnrm....

Öyle hasretim ki öyle muhtacım ki,,
En Sevgilinin en çok sevildiği halde olmaya...
esra90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-10-2009, 11:24 PM   #7 (permalink)
Üsteğmen

esra90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,238
277 Mesajinıza toplam 1,508 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
esra90 will become famous soon enoughesra90 will become famous soon enough

maviş cadı ben de bu durumları ara ara yaşıyorum özellikle öfke krizi.... bu durumda bulunduğun yeri değiştir içerdeysen bi balkona çık derin nefes al ya da oturuyosan ayağa kalk biraz yürü belki faydası olur sevglerimle umarım işe yarar ama inanarak dene :)

Öyle hasretim ki öyle muhtacım ki,,
En Sevgilinin en çok sevildiği halde olmaya...
esra90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-12-2009, 10:48 PM   #8 (permalink)
Teğmen

susogeliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1
23 Mesajinıza toplam 140 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
susogeliy is an unknown quantity at this point

Yüce yaradan büyük bir saat ustasıdır. Öyleki herşey zamanında olur. Güneş zamanında doğar, çiçek zamanında açar, yağmur zamanında yağar. Eğer herhangi bir şey o anda olmuyorsa bilin ki henüz zamanı değil. Siz acele ederek sadece işleri daha da zorlaştırır daha da içinden çıkılmaz hale getirirsiniz. En az çaba kuralını unutmayın. Arkanıza yaslanın ve yüce yaradanın sizin arzularınızı en mükemmel bir şekilde gerçekleştirmesi için bekleyin. O en doğru zamanda en doğru şekilde arzularınızı gerçekleştirecektir.
susogeliy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-12-2009, 11:17 PM   #9 (permalink)

Tesekkür: 0
16 Mesajinıza toplam 70 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
betiii is an unknown quantity at this point

gerçekten herşeyin bi zamanı var.ben de sürekli geleceği düşünüyorum şu sıralar ve çok rahatsız oluyorum.anımı yaşayamıyorum herşey gözümde büyüyor.inşallah atlatabilirim bu durumu,sabrediyorum başaracğıma inanıyorum ama bazen gene zorlanıyorum düşüncelerimden kurtulmaya çalışırken
betiii isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-12-2009, 12:04 AM   #10 (permalink)
Yüzbaşı

genco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,674
735 Mesajinıza toplam 4,414 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
genco is a glorious beacon of lightgenco is a glorious beacon of lightgenco is a glorious beacon of lightgenco is a glorious beacon of lightgenco is a glorious beacon of lightgenco is a glorious beacon of light

sabretmenin karşılıgında evren tarafından mükafatlandırılmış birisiyim çok şükür.sabrımı zorlandıkça bazen kendime hakim olamıyorum. bedenimin her zerresi sinirlerle dolmus, sanki taşmak üzere o anı bekliyor. olumsuz olaylar karsısında olumlu düşüncelerle lehime düşünce sergiliyorum nihayetinde de basarılı oluyorum. ta ki ruhum ve bedenimden alevler kaplayıp bir volkan gibi fıskırıncaya kadar. olmuyordu bazen öylesine zor geliyordu ki, gücüm kalmıyordu, o anda elimde olmadan cılgına döndüğümü hissediyordum ve sonrasında kendime kzııyordum bu ben değilim ki nedn böyle yaptın diyordum. oysa biliyordum bu davranısların bana fayda getirmeyeceğini, sadece kendimi yıpratıp harap ettiğimi,yaşanılası güzel yaşantımı günlerce kendime zehir edeceğimi biliyordum. şükürler olsun ki yaşadığım bir çok şey,farkındalıklarımın artmasına vesile olmakta. basıma gelen herseyin mutlaka bir sebebinin oldugunu, bana hayır getireceğini düşünüyorum.

düşünce gücüm, zamanını gösteren,hangi yoldan gideceğimi tarif eden en yakın dostum. şükürler olsun.

Bookmarks

Seçenekler
Stil