Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-01-2008, 03:47 PM   #3 (permalink)
Mustang
Guest

Standart Ynt: Sabırlı Olmak

Sabır azimle birleşince sonuç gayet güzel oluyor.Ben eskiden maymun iştahlı derlerya öyle idim.
Başladığım işlerden çabuk sıkılan bir türlü sonunu getiremeyen biri idim.Günlük işlerim birikiyordu,
hiç birine yetişemiyordum.Yorgun,hayatan bıkmıştım.Ama allah bana çok büyük bir sabır vermiş.
Hayatımdaki bütün olumsuzlukları sabrımla yendim .Aniden gelen bir misafir bana işlerimi erteleme
meyi azimli olursam yapamayacağım şey olmayacağını gösterdi .Kendimi değiştirdim şimdi mutlaka
başladığım işleri bitiriyorum.Hayatımdaki sevdgim sevmediğim insanlara sabırla karşılık veriyorum.
Mesela kayınvalidemle yıllarca hiç anlaşamadık, birbirimizden nefret ettik. Yıllarca ona hiç karşılık
vermeyerek sabrımla onu çığına çevirdim.Ben ona kaşlık versem olay büyüyecek oda çok mutlu
olacaktı.Sevmediğim insanlara onları yoksayarak cevap veriyorum.Böylece kendimi onlara karşı
korumaya alıyorum.Şimdi iki yıldır bizimle tambir kabus.Hayatı kendine ve bize zehir ediyor.Ona
hala sabırla karşılık vermiyorum.Çevremdekiler sabrıma hayret ediyorlar.Kendimce bir yol buldum
kimsenin beni incitmesine izin vermiyorum.Olayları televizyonda seyredermişim gibi nötür bakıyorum.
Kimsenin elimden geldiğince hayatıma müdahale ettirmiyorum.Sabırlı olmak emek istiyor.