Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Kuantum Düşünce

Uyarılar

Kuantum Düşünce kuantum düşünce gücü, kuantum düşünce teknikleri, şanal kuantum düşünce, kuantum düşünce teknigi, kuantum düşünme, kuantum düsünce, kuantum düşünce nedir, kuantum düşünce kitap, kuantum düşünce tekniği, kuantum fiziği düşünce, kuantum düşünce, kuantum ve düşünce, kuantum duşunce, kuantum düşüncesi, kuantum düşünce şanal günseli, kuantum düşünce tekniği şanal, kuantun düşünce, kuantum düşünce grubu, kuantum düşünce gurubu, kuantun düşünce tekniği, kuantum düşünce tarzı, kuantum düşünce tekniği nedir, kuantum düşünce yöntemi, kuantum düşünce kitabı, kuantum düşünce sanatı, kuantum düşünce tekniği kitabı, kuantum düşünce tekniği eğitimi, kuantum düşünce tekniği kitap, kuantum düşünce seminerleri, kuantum düşünce merkezi, kuantum düşünce ve yaşam merkezi, kuantum düşünce nasıl uygulanır, kuantum düşünce tekniği nasıl uygulanır, kuantum fiziği ve düşünce, kuantum düşünce sistemi,

28 GÜNDE KUANTUM UYGULAMA

Alternatif Kişisel Gelişim ve Kuantum Düşünce 28 GÜNDE KUANTUM UYGULAMA Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız "Kuantum Başarı" kitabının yazarı Sandra Anne TAYLOR'un kaleme aldığı "28 Günde Kuantum" Kitabını; http://www.hayatimdegisti.com/forum/...tml#post470063 Niyet, Uygulama ve Olumlama bölümleriyle birlikte,her güne bir çalışma şeklinde burada paylaşmak istiyorum. Hepimizin en verimli şekilde faydalanmamızı diliyorum Sevgilerimle...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kuantum Düşünce telkin cd indir izle İstanbul Kuantum Düşünce nerededir kimdir Kuantum Düşünce çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kuantum Düşünce hipnoz Kuantum Düşünce olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kuantum Düşünce hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kuantum Düşünce kuantum düşünce kitap haberi

28 GÜNDE KUANTUM UYGULAMA

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-07-2009, 05:45 PM   #1 (permalink)
Moderator

sanemce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16,247
1,756 Mesajinıza toplam 14,576 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond repute
Standart 28 GÜNDE KUANTUM UYGULAMA

"Kuantum Başarı" kitabının yazarı Sandra Anne TAYLOR'un kaleme aldığı "28 Günde Kuantum" Kitabını;

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...tml#post470063

Niyet, Uygulama ve Olumlama bölümleriyle birlikte,her güne bir çalışma şeklinde burada paylaşmak istiyorum.

Hepimizin en verimli şekilde faydalanmamızı diliyorum

Sevgilerimle

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 08-07-2009, 05:58 PM   #2 (permalink)
Moderator

1,756 Mesajinıza toplam 14,576 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond repute
Standart Cevap: 28 GÜNDE KUANTUM UYGULAMA

1.GÜN BİLİNÇ

Niyet

Bugün yaşamımın her alanına daha yüksek bir bilinç getireceğim. Düşüncelerimin, seçimlerimin ve karşımdaki tüm seçeneklerin farkına varacağım. Yaşama tepki vermekle yetinmeyecek, bilinçli bir şekilde bana huzur ve değer katacak düşünce ve davranışları seçeceğim.

Ana Fikir

Gerçekliğinizi yaratan şey bilincinizdir. Bilinçsiz bir şekilde –akıp giden düşüncelerinizin, davranışlarınızın ve duygularınızın farkına varmadan- yaşamayı seçerseniz arzuladığınız geleceğe doğru yol alamazsınız. Oysa davranışlarınızın ve tepkilerinizin farkına vardığınızda kendi kaderinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Düşünce biçiminizi istiyorsanız yaşama verdiğiniz zihinsen ve duygusal tepkileri samimiyetle ele almalısınız. Düşüncelerinizin enerjinizi ve duygularınızı nasıl etkilediğini anlarsanız çok daha bilinçli seçimler yapabilir, yaşamınıza değer katacak davranışları benimseyebilir, sizi gerçek anlamda güçlendiren, onurlandıran düşünce ve tepkileri seçebilirsiniz.

Bu yolla, bilincinizin gücü hayallerinizi gerçekleştirme yolunda en önemli etkenlerden biri halini alabilir. Bilinçli seçimler yapma kararınız size huzur ve mutluluk verecek fırsatlar yaratmakla kalmaz, mutlu bir gelecek kurma olasılığınızı da ciddi biçimde arttırır.

Bilinç Uygulamaları

1.Düşüncelerinizin farkına varabilmeniz için duygularınızı araştırmaya açık olmalısınız. Farkına varacağınız olumsuz ya da rahatsız edici duyguların kaynağının düşünceleriniz olduğunu göreceksiniz. Gerginseniz kendinize neden korktuğunuzu sorun. Keyifsizseniz çekindiğiniz, umutsuzluğa kapılmanıza yol açan şeyin ne olduğunu belirlemeye çalışın.

Olumsuz duyguları besleyen düşünceleri ortaya çıkarın. Gerekirse korkularınızı, yargılarınızı ve olumsuz olasılıklarınızı kağıda dökün. Önünüzdeki olumlu seçenekleri değerlendirin ve kendi kendinize şu soruyu sorun: Neden olumlu yolu seçmiyorum?

2.Davranışlarınızın bilincine varın. Sizi güçsüz düşüren, alçaltan seçimler yaptığınızı görürseniz, kendinize bu alışkanlıklardan kurtulabileceğinizi ve daha olumlu seçimler yapabileceğinizi söyleyin. Başlangıçta küçük değişiklikler gerçekleştirin. Unutmayın, mükemmel olmak zorunda değilsiniz; farkına varmaya başlayın yeter.

Bilinç Olumlamaları

Gündelik düşüncelerim konusunda giderek daha fazla bilinçleniyorum. Arada bir durup yaşamımdaki enerji hakkında düşünüyorum. Bilinçli bir şekilde, güven, uyum ve huzur veren düşünceleri seçiyorum.

Giderek tüm gündelik davranışların –yemek yeme biçimim, zamanımı geçirme yöntemim ve diğer insanlarla etkileşimlerim- konusunda bilinç kazanıyorum. Niyetlerimi destekleyen onurlandırıcı seçimler yapıyorum.

Zengin bir bilinç içindeyim. Yaşamımdaki harika şeylere odaklanıyorum ve daha fazlasına ulaşmaya hazırım. Her gün, yaşamak istediğim enerjiyi, düşünceleri ve duyguları seçerek kendi gerçekliğimi bilinçli bir şekilde yaratıyorum.

Alt 09-07-2009, 10:17 AM   #3 (permalink)
Moderator

2.GÜN, Olumsuzluktan Kurtulma

Niyet

Bugün daha olumlu seçeneklere yönelme niyetindeyim. Kaygılarımdan ve korku dolu düşüncelerimden kurtuluyorum. Bunlardan kurtulmak için tüm fırsatları değerlendirecek, huzur ve güveni seçeceğim.

Ana Fikir

Olumsuzluk karşımıza çeşitli şekillerde çıkabilir. Kimi zaman kendimiz hakkında olumsuz düşüncelere kapılır, kimi zaman düpedüz felaket beklentisi içine gireriz. Elbette ki yaşamınızda böyle bir enerji olmasını istemeyiz. Yine de bu kaygılardan dolayı kendinizi suçlamayın. Böyle bir tepki sadece olumsuzluğa olumsuzluk ekler ve sorunu daha da kötüleştirmekten başka işe yaramaz.

Yapmanız gereken şey, tedirginlik hissettiğiniz an korku ve şüpheleri ortadan kaldırmaktır. Her ne olursa olsun, zihninizi ve kalbinizi rahatlatıcı yargılara açın ve olumlu sonuçların gelmekte olduğunu bilin.

Hepimiz zaman zaman inişler ve çıkışlar yaşarız. Bu zor zamanlar konusunda kendinizi suçlamayın.Yapılması gereken, olumsuz çıkarımlardan kurtulmayı seçmektir. Olumlu yorumlarınız sadece kendinizi iyi hissetmenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda yaşam gücünüzü çok daha çekici kılacaktır.

Olumsuzluklardan Kurtulma Uygulamaları

1.Hemen şimdi düşünce enerjinizin kontrolünü elinize alın. Herhangi bir kaygının belirdiğini fark ettiğiniz an gülümseyin ve kendinize bunun kurtulmayı seçtiğiniz eski bir alışkanlık olduğunu söyleyin. Daima kaygılardan kurtularak huzuru ve güveni seçme şansınızın olduğunu hatırlayın.

2.Derin bir soluk alın ve soluğunuzu verirken kurtulma olumlaması gerçekleştirin. Olumsuz düşünceleri tam anlamıyla tersine çeviremeseniz bile şunu hatırlayın: Bu tepkiyi artık seçmek zorunda değilim. Bunu gün içinde birkaç kez gerçekleştirin. Olumsuzluktan kurtulmaya ve daha olumlu bir yön seçmeye niyet edin.

Olumsuzluktan Kurtulma Olumlamaları

Düşüncelerim yaşamımı etkiler ve ben her zaman için düşüncelerimin kontrolünü ele almayı seçerim.

Kaygılardan kurtuluyor ve daha olumlu yaklaşımlar benimsemeyi, daha mutluluk verici deneyimler yaşamayı seçiyorum.
Korku ve olumsuzluktan kurtuluyorum. Yaşadığım anın mutluluk ve neşe verici yönlerini buluyorum.

Düşüncelerim benim seçimimdir. Her geçen gün korkudan kurtulmayı ve iyimser çıkarımlar benimsemeyi öğreniyorum. Kendi zihinsel enerjimin hakimi oluyorum.

Alt 10-07-2009, 12:26 PM   #4 (permalink)
Moderator

3.GÜN, Akustik Enerji Düzeyinin Yükseltilmesi

Niyet

Bugün yaşamımdaki akustik enerjiyi güçlendireceğim. Çevremdeki harika seslere –kuşlara, rüzgarın uğultusuna, ağaçların hışırtısına- kulak vereceğim. Kendimi mutluluk verici bir müzikle kuşatacak, anlaşılır, güvenli bir tonda konuşacağım. Her zaman için kendi gerçekliğimi dile getirmek arzusunda olacağım.

Ana Fikir

Akustik rezonansınız kişisel alanınızın önemli parçalarından biridir. Çevrenizdeki sesler, dünyaya gönderdiğiniz titreşimlere yapışır.

Daha melodik bir akustik enerji yaratmak istiyorsanız, yaşamınızdaki lütuflara kulak verin. Kendi sesinizden rahatsız olmamayı öğrenin, sizi onurlandıran hislerinizi dile getirmekten çekinmeyin.

Sesinizin enerjisi düşüncelerinizin rezonansını da arttırır. Bu nedenle olumlamalarınızı olabildiğince yüksek sesle gerçekleştirin. Her günün bir bölümünü sessizlik içinde geçirmeyi de ihmal etmeyin.

Meditasyon yapın, soluklanın ve zihninizi sessizleştirin. Bu tutumunuz dingin ve gevşek bir kişisel enerji yayacak, bu gürültü, tedirgin edici dünyada çok çekici bir titreşim oluşturacaktır.

Akustik Enerji Düzeyinin Yükseltilmesi Uygulamaları

1-Gün içerisinde kendinize sessiz ortamlar yaratmaya çalışın. Bulunduğunuz ortamdaki gürültüleri, dikkat dağıtıcı etkenleri olabildiğince azaltın. Meditasyon yapın, rahatlayın ve huzur bulun.

2-Girmek istediğiniz ruh halini –heyecanlı, enerjik, sakin, rahatlatıcı- oluşturmanıza yardımcı olacak müzikler çalın. Müziğe ayak uydurun. Dans edin, gerinin, gülümseyin.

3-Olumlamalarınızı yüksek sesli dile getirin. Sevgi, neşe, mutluluk, güven ve güç gibi sözcükleri yineleyin.

4-Yaşamınızı ilahi sevgiyle birleştirebilmek için dua edin. Mutluluk şarkıları söyleyin. Olumlu havanız sesinizde çınlasın.

Akustik Enerji Düzeyinin Yükseltilmesi Olumlamaları

Her gün zamanımın bir bölümünü sessizlik içinde huzur bularak geçiririm. Çevremi saran sessizlikte huzur bulurum.

Kendi gerçeğimi kendimden emin ve net bir şekilde dile getiririm. Dinlenmeyi hak ettiğimin bilinciyle kendimi anlatır, ne istediğimi söylerim.

Yaşamımdaki enerji verici seslere kulak verir ve şükran fısıltılarıyla Evren’e teşekkürümü sunarım.

Her gün yaşamımı ve kendimi sevgi dolu bir sesle olumlarım.

Alt 11-07-2009, 12:03 PM   #5 (permalink)
Moderator

4.GÜN, Kişisel Güç

Niyet

Bugün gerçek gücümü hayata geçirme, kendime yararı dokunacak seçimler yapma ve eylemler gerçekleştirme niyetindeyim.

Yaşamımdaki gücün kontrolünü elime almak benim hakkımdır.

Ana Fikir

Özgün güç, sizin insan olarak doğuştan gelen hakkınızdır. Kendinizi gerçekleştirmeye başlamanızın zamanı geldi.

Küstahlık ya da bencillik edin demiyoruz. Kişisel seçimlerinizde bilinçli ve kontrollü olun yeter.

Yaşamınızdaki gücün kontrolünü ele geçirmek kimi zaman büyük cesaret gerektirebilir – özellikle de bu güçten vazgeçmeyi alışkanlık haline getirmişseniz. Ancak önemli meselelerde kontrolü başkasına bırakırsanız, enerjinizi ve kaderinizi de onların ellerine bırakmış olursunuz.

Teslimiyetçi, pasif zihniyeti bir kenara bırakın. Bu tutum, yaşamınızı nasıl sürdürmeniz gerektiğine karar verme hakkının başkalarında olduğu inancıyla sizi güçsüz kılacaktır. Gerekirse gücünüzü tekrar ele almaya ufak adımlar atarak başlayın.

Kendinize yaşamınız hakkında tek söz sahibi kişinin kendiniz olduğunu hatırlatın. Aklınızdan geçenleri dile getirin. Net ve mantıklı taleplerle ortaya çıkın ve seçtiğiniz yolda ilerleyecek cesareti toplayın.

Kendi adınıza hareket etmeyi sürdürdükçe Evren de sizin için daha fazla şey yapacaktır.

Kişisel Güç Uygulamaları

1-Hemen, şu anda kendinize güç katmayı seçin. Gün içinde çeşitli kararlar verirken, tutarlı, güçlü ve disiplinli davranın. Ne yiyeceğinizden, diğer insanlarla nasıl bir etkileşim kuracağınıza dek her konuda güçlü olun!

2-Gücünüzün tükendiğini hissettiğinizde, kendi kendinize çıkarınız doğrultusunda harekete geçmek adına ne yapmanız gerektiğini sorun. Düşüncelerinizi dile getirmeyi hak ettiğinizi bilin ve bu uğurda risk alın. Başlarda dirençle karşılaşırsanız da zamanla gücünüzün arttığını göreceksiniz. Derin bir soluk alın ve ilk adımı atacak cesareti toplayın.

Kişisel Güç Olumlamaları

Giderek güçlü bir insan haline geliyorum. Sınırlarımı çiziyorum ve kendi adıma harekete geçiyorum.

Kendi gücümün kontrolünü elime almak ve yaşamıma dair kararları vermek benim hem hakkım hem de sorumluluğumdur.

Kişisel gücümü kullandıkça ihtiyaçlarımın da giderek daha fazla farkına varıyorum. Kendimi daha fazla düşünüyor ve daha fazla gerçekleştiriyorum.

Yaşamımın itici gücü olarak cesarete ve güce sahibim. Kişisel gücüm her geçen gün büyüyor.

Alt 12-07-2009, 12:29 PM   #6 (permalink)
Moderator

5.GÜN, Hareket

Niyet

Bugün fiziksel enerjimin farkına varıyorum. Yaşam yolunda koşturmadan ilerliyorum. Geriniyor, gülümsüyor, derin bir soluk alarak güzel, huzurlu bir titreşim hissediyor ve yayıyorum. Fiziksel enerjim ışıl ışıl parlıyor!

Ana Fikir

Hareket biçiminiz- ve miktarınız – kişisel enerjinizin en önemli kaynaklarından biri olan mekanik titreşiminizi oluşturur. Yeterince hareket etmezseniz, geçmiş deneyimlerinizin gücü hem bedeninize hem de enerji alanınıza yapışır kalır.

Hareketleriniz ağır ve hantal olursa hayati yaşam gücünüz çevrenizde toplanır, ağırlaşır ve katılaşır. Bu kalın enerji tabakası, gelen enerjiyi almanızı güçleştirir, Evren size tepki verme konusunda ağır kalabilir.

Öte yandan, abartılı ve telaşlı hareketler sergilerseniz de gergin ve parçalanmış bir yaşam gücü yayar, bu yıpratıcı titreşim sinir bozucu insan ve durumları kendinize çekmenize yol açar.

Çekici bir mekanik enerji yansıtmak istiyorsanız derin derin soluklanın, düzenli egzersiz yapın ve sakin, rahat şekilde hareket edin. Bu tutumunuz chi’nizin-yani yaşam gücünüzün – saf, huzurlu ve çekici titreşimler yaymasını sağlayacaktır.

Hareket Uygulamaları

1-Düzenli olarak gerinin ve egzersiz yapın. Bunu yaptığınız sırada eski, olumsuz enerji ve duyguları temizlemeye gayret edin. Titreşimlerinizin saf ve parlak bir hale geldiğini hayal edin.

2-Yavaşlayın ve telaşsız, sakin bir şekilde hareket edin. İşlerinizi aceleye getirmemeye çabalayın.

3-Bir-iki saatte bir derin soluk alın. Her soluk alıp verişinizde enerjinizi temizlediğinizi olumlayın.

4-Duruşunuza dikkat edin. Başınız ve omuzlarınızın dik durması, güvenli bir enerji yaymanızı ve kalp merkezinizi açmanızı sağlayacak, Evren’le ve Evren’deki herkesle bağ kurmanıza olanak tanıyacaktır.

Hareket Olumlamaları

Rahat bir şekilde yürüyor ve hareket ediyorum. Her işimi telaşa kapılmadan, acele etmeden gerçekleştiriyorum. Her ana huzurlu ve rahatım.

Egzersiz yapmaktan keyif alıyorum. Eski enerjilerden kurtulduğumun ve kendimi yaşamımdaki yeni, ışıltılı titreşime açtığımın farkındayım.
Her gün birkaç kez gerinmeyi ve kaslarımı gevşetmeyi ihmal etmiyorum. Hareket ediyor, gevşiyor ve kurtuluyorum.

Derin derin soluk almayı aklımda tutmakta sıkıntı çekmiyorum. Aldığım her derin soluk enerjime huzur, geleceğime olumlu tepkiler katıyor.

Alt 13-07-2009, 11:01 AM   #7 (permalink)
Moderator

6.GÜN, Duygusal Kararlılık

Niyet

Bu sabah ve bütün gün boyunca bilinçli bir şekilde yaşamımda daha fazla bulunmasını istediğim duygusal enerjiyi yaratmaya çabalayacağım.

Sevgi, şefkat, mutluluk, kabullenme, teslimiyet… Arzuladığım duygunun ne olduğunun farkında olacağım ve bunu yaşamımdaki öncelikli konulardan biri haline getireceğim.

Ana Fikir

Duygusal enerjinizi kendiniz belirlersiniz. Yaşamınızı bilinçsiz şekilde sürdürmek ya da duygusal açıdan kararlı davranarak yaşamınızın denetimini elinize almak size kalmıştır. Örneğin mutluluğu düşünmeye başlayın ve bu sözcüğü gün içinde sık sık tekrarlayın. Yaşamınızı gözden geçirerek mutluluk enerjisini arttırmanın yollarını belirleyin.

Bu işlemi sık sık, her seferinde –güven, huzur, sevgi, minnet gibi- farklı olumlu duygular kullanarak her gün gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız her şeye bilinçli bir şekilde duygusal kararlılık katın.

Bir yerden bir yere gitmekten keyif almanın, stresli ortamlarda gevşemenin, yaşadığınız her güzel ana minnet duymanın yollarını bulmaya çabalayın.

Kısa süre içinde olumlu duygularınızın arttığını, yaşam enerjinizin çok daha keyifli, huzurlu ve açık hale geldiğini göreceksiniz.

Duygusal Kararlılık Uygulamaları

1-Sabahları yataktan kalkmadan önce o gün hangi duyguyu deneyimlemek istediğinize karar verin. Birkaç dakika boyunca yaptığınız seçime dair meditasyon yapın ve bu seçiminizi –güven, huzur, sevgi, direnç- yüksek sesle dile getirin. Derin bir soluk alın ve bu enerjinin neler hissettirdiğini duyumsayın. Gün boyu bu duygusal deneyimi yaratacağınızı olumlayın.

2-Gün boyunca fırsat buldukça arzuladığınız duyguyu dile getirin ve yaşamınızdaki bu enerjiyi arttıracak davranışlar ve düşünceleri benimseyin. Bu niyeti sürekli tekrarladığınız bir şeyle –örneğin su içmeyle- bağlantılandırabilirsiniz.

Sudan her yudum alışınızda bu keyifli duyguyu düşünün ve enerjiyi tekrar duyumsayın. Soluklanın ve bu hissin içinizde büyümesine fırsat tanıyın.

Duygusal Kararlılık Olumlamaları

Farkında olduğum her şey gerçekliğimin bir parçası haline gelir. Arzuladığım nitelikler ve duygulara odaklanırım.

Bugün yaşamımdaki (buraya dilediğiniz enerjiyi koyun) enerjisi konusundaki farkındalığımı arttırmayı seçiyorum.

Her günümü keyif içinde geçirme –ve yaşadığım anın tadını çıkarma- niyetindeyim.

Yaşadığım deneyimlerin tadını çıkarma niyetindeyim. Kararlı ve amaçlı bir yaşamım var.

Alt 14-07-2009, 11:08 PM   #8 (permalink)
Moderator

7.GÜN, Yaşamın Olumlanması

Niyet

Bütün günümü olumlayarak geçireceğim! Her fırsatta kendimi, becerilerimi, gücümü ve mutluluğumu olumlayacağım.

Yaşamımı olumlu anlamda olumlayacak her yolu deneyeceğim.

Ana Fikir

Güçlü bir manyetik enerji olumlu yaklaşımlarla dolu bir yaşam gücü gerektirir. Bunu sağlamanın yolu da sürekli olarak olumlama içerisinde bulunmaktır.

Bu olumlama, içten ve bilinçli bir şekilde daha yüksek, parlak, dinamik bir zihinsel enerji oluşturmaya niyet etmek –her şeyi olumlu değerlendirmek, daha iyimser olmak- anlamına gelir. Bu, yaşamınıza çekeceğiniz şeyleri değiştirmek amacıyla kullanabileceğiniz en önemli araçlardan biridir.

Olumlamaları tekrarladıkça, beyninizdeki sinirsel patikaları yeniden programlamış olursunuz. Yeterince tekrar sayesinde, iyimserlik doğal düşünce kalıbınız haline gelir. Bunun için yeni olumlu ifadelerinizi bilinçli bir şekilde, olabildiğince sıklıkla uygulamalısınız. Buna alışmanız zaman alırsa korkmayın.

Olumsuz alışkanlıklar insana kene gibi yapışır. Yapmanız gereken bunlardan kurtulmak ve yaşamınızı olumlama yaklaşımına geri dönmektir.

Yaşamın Olumlanması Uygulamaları

1-Daha olumlu yaklaşımlar geliştirmek istediğiniz kişisel meselelerinizi gözden geçirin. Gücünüzü, değerinizi, kendinize güveninizi olumlayan ifadeleri kağıda dökün. Bunu yapmakta zorlanıyorsanız, başlıyorum ya da öğreniyorum kullanmayı deneyin. Örneğin, “Değerli olduğumu öğrenmeye başlıyorum” ya da, “Sahip olduğum gücü görmeye başlıyorum” diyebilirsiniz. Bu ifadeleri fırsat buldukça okuyun. Zorlandığınız zamanlarda kendinizi olumlayıcı gerçeklerle besleyin.

2-Her gün ayna olumlamaları gerçekleştirin: Aynada görüntünüze bakarak sevgi dolu ve yüreklendirici şeyler düşünün. Bunları yüksek sesle dile getirmeniz, sesinizin yankılanmasını ve yaşamınızdaki enerjinin iki katına çıkmasını sağlayacaktır. Aynanın önünden geçerken kendiniz hakkında olumlu bir şeyler söylemeyi asla ihmal etmeyin.

3-Gün içinde olumlamalarınızı yapacağınız zamanlar belirleyin. Günde en az bir kez, rahat olduğunuz bir zaman bu olumlamaları gerçekleştirin. Huzurlu olduğunuzda olumlamalar bilinçaltınıza işler. Yatmadan önce düşünmeniz gereken son şey mutlaka bir olumlama olsun.

Yaşamın Olumlanması Olumlamaları

Şu andan itibaren enerjimi ve yaşantımı değiştirmek amacıyla olumlamaları kullanıyorum.

Güç içindeki deneyimlerimi giderek daha olumlu şekilde yorumluyorum. Bu iyimser tutum, yaşadığım her deneyime iyimserlik katıyor.

Kendimi olumluyorum. İhtiyaç duyduğum her şeye sahip olduğumu biliyorum. Aynaya her bakışımda kendi değerimi ve direncimi görüyor ve olumluyorum.
Ben değerliyim ve yaşamım da benim için paha biçilmez.

Her günümü yaşamımı olumlama niyetiyle geçiriyorum.

Alt 15-07-2009, 12:07 PM   #9 (permalink)
Moderator

8.GÜN, Eylem

Niyet

Bugün hedeflerimi gerçekleştirme yolunda harekete geçiyorum.

Eylemlerim niyetime güç katıyor ve Evren’e hayallerimi gerçekleştirme konusunda ciddi olduğumu anlatıyor.

Ana Fikir

Hareket arzularınızın fitilini ateşleyen baruttur. Hedefiniz sizin için gerçekten önemliyse, harekete geçmeyi öncelikli meseleniz haline getirmelisiniz. Evrensel karşılığı ortaya çıkaran şey niyet ve eylemin birleşimidir.

Eylemsiz niyet yaşamınızda eksilme anlamına gelir. Harekete geçmeyi reddetmeniz, kendinizi reddetmenizle eşdeğerdir, enerjinizi tüketir, gücünüzü azaltır. Oysa niyet artı eylem eşittir çekim. Bu tutum, hedeflerinizi yaşamanızın önemli bir parçası haline getirmeye istekli olduğunuz konusunda karşı konulamaz sinyaller yayacaktır.

Eylemlerinizde kararlı ancak aynı zamanda esnek ve sabırlı olmalısınız. Gerektiğinde planınızı gözden geçirmeli ancak kişisel planlarınız üzerinde çalışmayı sürdürmelisiniz. Enerji verici eylemler gerçekleştirmeyi ihmal etmeyin. Mutluluk ve canlı bir yaşam gücü yaratmak da planınızın önemli parçalarından biridir.

Eylem Uygulamaları

1-Kısa ve uzun vadeli hedeflerinize yönelik bir plan yapın. Aşamaları belirleyin ve her gün mutlaka bu yönde hareket edin. Esnek, sabırlı ve kararlı olun. Arzuladığınız sonuçları soğuracak alışkanlıklar edinin.

2-Keyifli beklentilerin enerjisiyle hareket edin. Varılacak neticeyi aklınızdan çıkarın, hedefinizi gerçekleştirme yolunda heves ve heyecanla ilerleyin. Bunu mutlu bir süreç haline getirin. Sonuç beklentisiyle değil, bu süreçten keyif alarak ilerleyin.

3-Enerji verici eylemleri ihmal etmeyin: Zihninize olumlu ve değer katan düşünceler, bedeninize hareket ve istirahat, ruhunuza meditasyon, yüreğinize sevgi ve şefkat sunun. Bütün bunlar yolunuzu açacak önemli eylemlerdir.

Eylem Olumlamaları

Kendi hayatımdan ben sorumluyum. Bu yolda her gün harekete geçerim.
Düşünce biçimimi değiştirmek olsun, hedeflerimi gözden geçirmek olsun, gereken her şeyi yaparak yola devam etmeye hazırım.

Her gün hedeflerime doğru ilerlerim. Durumu gözden geçirir ve gerekli düzenlemeleri yaparım. Sabırlı, sakin, esnek ve kararlı hareket ederim.

Kendimi gündelik yaşamımda başarılı olmaya adadım. Düşüncelerimi daha olumlu, duygularımı daha keyifli, niyetimi daha bilinçli ve net kılacak eylemler gerçekleştirmeyi sürdürüyorum.

Alt 16-07-2009, 02:45 PM   #10 (permalink)
Moderator

9.GÜN, İyimserlik

Niyet

Bugün daha iyimser olma niyetindeyim. Gelecek konusunda karamsarlığa kapılmaktan kurtulacağım. Yüreğimi umuda ve olumlu beklentilere açacağım.

Ana Fikir

Yansıtabileceğiniz en çekici enerjilerden biri, yaşamınızın olumlu potansiyeline odaklanma seçiminin göstergesi olan iyimserlik titreşimleridir. Geleceğe güvenmeyi gündelik bir tutum haline getirme konusundaki bilinçli bir karardır.

Birçok insan her zaman en kötüsünü düşünme eğilimindedir. Oysa sürekli olarak olumsuz düşünceler taşıdığınızda, olumsuz geleceği ortaya çıkaran şey büyük ölçüde kendi enerjinizdir. Dolayısıyla, her şeyin iyi yanını görme çabası, manyetik enerjinizi değiştirme konusunda etkili bir güç olabilir.

İyimserliğe niyet ederseniz kuşkularınızdan kurtulabilir, umutlu ve güven dolu şeyler düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu yolla gelecekten korkarak yaşamak yerine, hedeflerinize doğru güvenli ve rahat şekilde ilerlediğinizi göreceksiniz. İyimserlik enerjiniz sayesinde hedeflerinizi gerçekleştirmeniz de büyük ölçüde kolaylaşacaktır.

İyimserlik Uygulamaları

1-Herhangi bir konuda karamsarlığa kapıldığınızı fark ederseniz, bu düşünceden kurtulun ve bakışınızı hemen değiştirin. Felaket olasılığı üzerine yoğunlaşmak yerine, başarı potansiyeli üzerinde durmayı seçin.

2-Yaşamınıza yeni bir niyet katın. Şu olumlamayı gerçekleştirin: En iyi sonucun gerçekleşeceğini farz edeceğin, karşıma çıkacak diğer durumlarla baş edeceğim. Geleceğin iyi olacağını, karşınıza bir engel çıkması durumunda da bununla baş edecek beceriye sahip olduğunuzu bilin.

3-Önünüzdeki gün konusunda iyimser olun. Sabah kalktığınızda önünüzde mutlu ve doyurucu bir zaman olduğunu olumlayın. Enerjinizin tükenmeye başladığını hissedersiniz iyimserlik molası verin. Durun, soluklanın ve olumlu bir yürek olumlayın. Gününüzün kalitesini belirleyecek olan sizsiniz.

İyimserlik Olumlamaları

Bugün ve her gün daha iyimser olmayı seçiyorum. Ortaya çıkabilecek karamsar düşüncelerden kurtuluyor, geleceğe umut ve heyecanla bakıyorum.

Her sabah önümdeki güne dair iyimserliğimi tazeliyorum. Yaşanan her gün kendime ve başkalarına neşe ve değer katma konusunda harika bir fırsattır.

Geleceğe güvenmeyi ve inanmayı ve bu nitelikleri benimsemeyi seçiyorum. En iyi sonucun gerçekleşeceğini farz edeceğim, karşıma çıkacak diğer durumlarla baş edeceğim!

Arada durur, iyimserliğimi tazelerim. Kendime ve geleceğime duyduğum güvenin her geçen gün büyüdüğünü hissederim.

Bookmarks

Etiketler
gunde, kuantum, uygulama