Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hikayelerimizi Anlatalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hikayelerimizi-anlatalim/)
-   -   Hayatımı değiştiren adam ve o başlık. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hikayelerimizi-anlatalim/624138-hayatimi-degistiren-adam-ve-o-baslik.html)

Thanatos 08-05-2014 08:08 PM

Cevap: Hayatımı değiştiren adam ve o başlık.

Sosyal fobimin bana kazandırdıkları gibi kaybettirdikleri de vardı. Günler geçiyordu ve ben hala X' ile muhabbet kuramamıştım. Onu her an kaybedebilirdim. Bir an önce muhabbeti kurmalıydım. Yoksa her an kaybedebilirdim. Bir yandan ona herşeyi itiraf etmek için içim içimi yerken bir yandan da aklımda sürekli sorular dolanıyordu. Acaba beni sevebilir miydi ? Başkaları bu ilişkiyi nasıl karşılar ? Acaba ona yakışacak nitelikte bir insan mıyım ? Onunla olmam başarımı etkiler mi ? vs vs. İşte bir anlığına bu olumsuz düşüncele kalıplarıyla oluşmuş soruları aklımdan yok edip, internetin başına geçtiğim gibi öncekilerden daha sıkı bir araştırma yapmaya koyulmuştum. Özgüven nasıl geliştirilir, Kızlarla nasıl arkadaşlık kurulur, Sosyal fobi nasıl yenilir, Kızlarla iletişime nasıl geçilir, Kendine güvenmenin yolları gibi araştırmalarda bulundum.

Thanatos 09-05-2014 05:01 PM

Ve internette içeriği çok değişik bir konu olan alfalık- betalık konusunu içeren "bunu çok sık yapmam" başlığına rastlamıştım. Unbelievable My7 diğer adıyla TCMA (Açılımı they call me alpha yani başlığın ana karakteri ve değişime dair herşey işte şimdi başlıyor) insanlara muhteşem bir hayata kavuşacaklarını, özgüven problemlerinin ortadan kalkacağını, artık her kadının karşısında rahat hissedeceklerini vaadediyordu. Başlığı açıp bir iki paragrafını okumaya başlamıştım. İlk önce yazdıkları biraz saçma gelmişti. Düşünsenize bir adam sizin hayatınızı bir kaç söz dizesi yazarak nasıl değiştirebilecekti ki ? Üstelik bunu oturduğu yerden yapacaktı. Umutsuz bir şekilde okumaya başlamıştım. Ama başlığın konusu biraz değişik olduğu için bana sürükleyici gelmişti ve okuma arzularımı arttırmaya yetmişti.

Thanatos 09-05-2014 05:13 PM

Başlığa binlerce sayfa entry girilmişti, herkes bu adam hakkında yorumda bulunuyor, hayatlarının nasıl değiştiğini anlatıyordu. Bazıları ise kendi hayatlarından kesitler yazıyor bir yardım istiyordu. Bu kadar kişinin ilgisini çektiğini görünce bu adamın bir bildiği var belliki deyip heyecanla okumaya devam ettim. Başlığın içeriğinde kızlarla iletişime geçmenin ne kadar kolay olduğu, tek yapmam gerekenin kendime güvenmek olduğunu ve gerisinin sonradan geleceğini uzun dizelerle dile getiriyordu. Yazdıkları bir nevi hayatın gerçekleriydi. Okurken birçok şeyin farkına varmıştım, bunlar okura gaz vermek amacıyla yazılmış şeyler değildi. Bu adamın bir amacı vardı insanların hayatlarını değiştirmek.

Thanatos 09-05-2014 05:26 PM

Başlığı 4 günde bitirmiştim. Ve 4. gün harika bir şekilde yatağımdan kalktım. Omuzlarım geniş, sırtım dik, yüzüm gülüyor, içimde bir neşe vardı. Sanki hayattan istediklerimi alıyor gibiydim. Tcma bunu nasıl başarabilmişti ? Dışarı çıktım, biraz dolaştım, yürürken dik yürüdüğümü ve kimseden utanmadığımı ve yahut yanımdan geçen tanıdıklara selam selam veriyordum. (Eskiden yanımdan bir tanıdık geçtiğinde ya başımı eğer yada görmemiş gibi yapardım, utanıyordum çünkü) Sesimin her zamankinden daha gür ve daha tok bir ses tonuyla çıktığını farkediyordum. Sonunda yavaş yavaş istediğim ben' e ulaşıyordum. Kaybolmuş özgüvenim bana geri geliyordu.

sweeet 09-05-2014 08:32 PM

Aslında o adam değil hayatını yalnız sen değiştirebilirsin o adam bilincinin genişlemesine artmasına vesile olmuş. Hayatınızın iplerini elinize alın.

Thanatos 10-05-2014 11:15 AM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 850018)
Aslında o adam değil hayatını yalnız sen değiştirebilirsin o adam bilincinin genişlemesine artmasına vesile olmuş. Hayatınızın iplerini elinize alın.

Evet bu konuda haklısınız değişim insanın içinde olan ve isteyince ulaşılabilen bir şeydir. My7 ise bendeki kendine güven duygularını harekete geçirdi. Ama yinede benliğime ulaşmam onun sayesinde oldu.

Thanatos 10-05-2014 11:37 AM

7. gün değişimimde ki son evreydi. Kötü giyim tarzımı değiştirmiş, tarz kıyafetler giymiş, saçımı özenle tasarlamış, kendi görünüşüme oldukça özen göstermiştim, şimdi sıra x' e duygularımı açıklamaya gelmişti. Okulda ona rastlamıştım, yanında da en samimi olduğu arkadaşı vardı, yanlarına gittim, "merhaba x nasılsın?" "iyidir thanatos sen ?" "iydir. Bugün müsaitsen birlikte sahile gidebilir miyiz ?" Biraz düşündükten sonra "Olabilir" "Saat kaçta hazır olursun 17:00 uygun mu ?" "Evet, peki" Buna gerçekten inanamamıştım, onunla konuşurken gayet rahattım, ne bir ellerimde titreme olmuştu, ne de içimde herhangi bir heyecan duygusu. Bu nasıl olabilirdi ? Tüm bunlar okuduğum birkaç satır söz dizesinin etkisiyle mi olmuştu ?

Thanatos 10-05-2014 12:43 PM

Bunu çok sık yapmam' ı okuyup bitirdikten sonra insanların ne kadar yalancı, çıkarcı, aciz ve zavallı olduklarını anladım. Bana "o kız sana bakmaz" diyen arkadaşlarımın sözlerindeki en ufak bir samimiyet ve doğruluk olmadığını, tek amaçlarının özgüvenimi yıpratmak olduklarını gördüm ve buna şok oldum. Hayır yani bir kız neden bana bakmazmış ? O da insan, ben de insan değil miyim ? Nedir onu benden ayıran özellik ? Şu hayatta ikimizde fani değil miyiz ? "o kız sana bakmaz" da ne demek ? Zaten bunu diyen biri nasıl "gerçek arkadaş" olabilirdi ki ? Zamanla arkadaş çevremide değiştirmiştim ve onlara güvenim de kalmamıştı.

Thanatos 10-05-2014 01:00 PM

Saat 17:00 da orada olmuştum. Denize bakan bir masaya oturup beklemeye başlamıştım. Benden 15 dakika sonrada o gelmişti. "Merhaba" dedi bende ona "merhaba" dedim. "Çok beklettim mi ?" diye sordu, "hayır bende yeni gelmiştim" diye yanıtladım. Oturup biraz sohbet ettik. Ben size X' i tanıtıyım X giyimine kuşamına, hareketine tavırlarına, oturuşuna kalkmasına, konuşmasına dikkat eden bir kızdır. Karşısındakinin kalbini kıracak sözlerden kaçınacak kadar yumuşak ve sevgi dolu bir kalbi vardır. Ve kalbini kırdığınızda sizinle uzun bir süre konuşmayabilir. Ama yine affeder (tabi hatanız büyük değilse)

UnknownPeople 10-05-2014 01:41 PM

Alıntı:

Thanatos Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 850032)
Bunu çok sık yapmam' ı okuyup bitirdikten sonra insanların ne kadar yalancı, çıkarcı, aciz ve zavallı olduklarını anladım. Bana "o kız sana bakmaz" diyen arkadaşlarımın sözlerindeki en ufak bir samimiyet ve doğruluk olmadığını, tek amaçlarının özgüvenimi yıpratmak olduklarını gördüm ve buna şok oldum. Hayır yani bir kız neden bana bakmazmış ? O da insan, ben de insan değil miyim ? Nedir onu benden ayıran özellik ? Şu hayatta ikimizde fani değil miyiz ? "o kız sana bakmaz" da ne demek ? Zaten bunu diyen biri nasıl "gerçek arkadaş" olabilirdi ki ? Zamanla arkadaş çevremide değiştirmiştim ve onlara güvenim de kalmamıştı.

Çok haklısın kardeşim böyle bi arkadaş nasıl gerçek arkadaş olabilirki . 3 yıl aynı sırada oturdum okuldaki en yakın arkadaşım sandığım kişi meğer beni en çok yıpratan kişiymiş dusun2 , bunu anladım ve yaklaşık 1,5 aydır yanından bile geçmiyorum.Bütün kalbimle söyleyebilirimki onunla geçirdiğim 3 yılıma yazık olmuş ve şuan çok daha rahatım ayrıca beni destekleyen hiçbirzaman o sana bakmaz gibi sözler söylemeyen yeni bir sıra arkadaşım var ve telkinler konusundada bana destek oluyor normalde önceki kişi olsa bi işe yaramaz felan derdi 12389 bende vazgeçerdim ve dinlemezdim fakat dinlemeye başlayalı 4 gün oldu ve gerçekten kendime güvenimin yerine geldiğinin açık ara farkındayım.music45 Burdan arkadaşıma bana destek olduğu için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Atakan Bey e böyle bir site hazırladığı için ayrı bir teşekkür borcumuz var onun sayesinde hayatımız değişiyor . Senin konularında çok güzel kardeşim yakından takip ediyorum.Yazınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum happy6 Kalın sağlıcakla...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:22 AM.