Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hikayelerimizi Anlatalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hikayelerimizi-anlatalim/)
-   -   Hayatımı değiştiren adam ve o başlık. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hikayelerimizi-anlatalim/624138-hayatimi-degistiren-adam-ve-o-baslik.html)

Thanatos 04-05-2014 03:34 PM

Hayatımı değiştiren adam ve o başlık.

Merhaba arkadaşlar şimdi sizlere mahvolmuş, bataklığa saplanmış hayatımdan nasıl kurtulup usta birer "alfa" erkeğine dönüşümümü anlatacağım.

------------------------------------------------------------
Her günüm yanlızlıkla geçiyordu, okulda, evde, sürekli yanlızdım. Bilgisayarım, telefonum ve tabletimle geçirdiğim boştan bir hayatım vardı. Kendimi beğenmiyordum, günde en az 50 kere ayna karşısına geçer orama burama bakardım sonrada umutsuz ve çaresiz, bir şekilde aynadaki halime acıyarak bakardım. Bazen ise bu çaresim halime odamda ağlıyordum kendi başıma. Günlerim böyle geçiyordu.

Okulda da hoşlandığım, aşık olduğum bir kız vardı. (kızın adını veriyim biz buna x kişisi diyelim.)
Sınıfımız ın camı bahçeye bakar, yani okula gelen giden görünür bizim sınıftan. Bende hergün x in geleceği arabayı bekler, saatlerce camın önünde dururdum. y789 (aşk insana ne yaptırmıyor ki partysmiley) Arkadaşlarım camda kimi beklediğimi merak ederlerdi. :) Onun arabası geldiğinde ise sevincimden yerimde duramazdım içim kıpır kıpır olurdu. :)

Glowes 04-05-2014 03:37 PM

Cevap: Hayatımı değiştiren adam ve o başlık.

Devam et reyiz.

Thanatos 04-05-2014 03:42 PM

Ama ben ona günaydın bile demeye çekiniyordum. çünkü aşırı sosyal fobim ve takıntılarım buna izin vermiyordu. Bakınız normal bir insan için sabah diyoloğu şöyledir;

-Günaydın x
-Günaydın y

Fakat asosyallerde ise durum biraz daha farklıdır;
-Acaba günaydın desemmi ki ?
-Günaydım dersem yanlış anlarmı acaba bunca zamandır dememişim şimdi neden diyorum diye ?
-Ya demesem ayıp olur mu acaba ?
-En iyisi ben bi günaydın diyim.
-Günay...

derken gördüğünüz gibi karşısındaki kişi yanından geçip gitti..

Thanatos 04-05-2014 03:49 PM

X' i her gördüğümde kalbim yerinden fırlayıp gidecek gibiydi, olduğundan daha hızlı çarpıyordu. Nefesim daralıyor, ellerim titremeye başlıyor, içimde garip bir his ortaya çıkıyordu. Hava ne kadar soğuk olursada terliyordum birden. Ve tüm bunlara engel olamıyordum. Bir yandan onun bulunduğum ortamdan kaçıp ayrılmak isterken, bir yandan da onun yanında kalmak, onunla muhabbet kurmak istiyordum. Peki ya sonuç ? Tahmin ettiğiniz üzere oradan uzaklaşıyordum.

Thanatos 04-05-2014 03:58 PM

Aklımda sürekli onunla kurduğum hayaller vardı, mutlu ve güzel hayaller. Her gece onunla kurduğum hayallerle uykuya dalıp, sabah yine aynı şekilde uykumdan uyanıyordum. Ona olan aşkımı hep içimde saklıyordum, kimselere söyleyemiyordum, çünkü "o kız sana bakmaz" demelerinden korkuyordum. Zamanla bu sırrımı en yakın arkadaşıma söylemiştim. Çok şaşırmıştı. "ben onu sevdiğini tahmin bile edemezdim diyordu." böyle bir tepki vereceğini bende biliyordum çünkü hiçbir kimse x' i benim yanımda görmeye yakıştıramazdı. Düşünsenize çirkin, şişman, asosyal, kendine güveni olmayan, pısırık birine hangi kız tahammül edebilirdi ki ?

Thanatos 04-05-2014 04:04 PM

Eğer sosyal fobikseniz her gece söz verirsiniz kendinize bu kadar yeter yarın gidip açılacağım dersiniz, ama nafile çünkü alacağınız cevaptan korkarsınız. Sevdiğiniz insandan gelecek en ufak olumsuz bir cümle sizin özgüveninizi kırmaya yetebilir.

Thanatos 04-05-2014 04:17 PM

İnsan sürü içinde yaşayan bir varlıktır. Çevremiz, arkadaşlarımız, ailemiz ve hatta facebook, twitter ve yahut bulunduğumuz bu site bile bir sürüdür. Toplum sizi törpüleştirir, Varolduklarınızı elinizden alır. Bunlardan en önemlisi ise kendinize güveninizi.

Thanatos 04-05-2014 04:18 PM

Şimdi çıkmam gerekiyor arkadaşlar akşama devam ederim.

sweeet 04-05-2014 05:24 PM

Özgüvenini başkalarına teslim eden biri ancak egosuna yenilmiş biridir. ÖZgüven adı üstünden kendinde güvenmektir. Başkalarının etkisiyle değil içten geldiğinde kalıcıdır. Kimsenin gücü onu kırmaya yetmez. Ayrıca ergenlik döneminde fiziksel görünüşler çok önemli iken eğer bu dönemi gerçek mana da atlatabildiyseniz tabi ki fiziksel beğenileriniz olabilir ama tahamül kısmı insan olan herkese bir diğer insan tahamül edebilir. Tahamülsüzlük kibirdir. Sen kim oluyorsun da Allah'ın yarattığı bir canlıya sadece görünüşü yüzünden tahamül edemiyorsun. Kişi ancak kendi davranışları ile itici olursa bu haklı görülebilir. Sevilmeyen biri olmayı tercih etmek de kişinin kendi seçimidir. İnsan olmaya çalışmak da...

Alfa beta değil önemli olan en başta insan olmaya çalışmak ve daha sonra da olgun insan olabilmek.

Thanatos 04-05-2014 07:46 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849906)
Özgüvenini başkalarına teslim eden biri ancak egosuna yenilmiş biridir. ÖZgüven adı üstünden kendinde güvenmektir. Başkalarının etkisiyle değil içten geldiğinde kalıcıdır. Kimsenin gücü onu kırmaya yetmez. Ayrıca ergenlik döneminde fiziksel görünüşler çok önemli iken eğer bu dönemi gerçek mana da atlatabildiyseniz tabi ki fiziksel beğenileriniz olabilir ama tahamül kısmı insan olan herkese bir diğer insan tahamül edebilir. Tahamülsüzlük kibirdir. Sen kim oluyorsun da Allah'ın yarattığı bir canlıya sadece görünüşü yüzünden tahamül edemiyorsun. Kişi ancak kendi davranışları ile itici olursa bu haklı görülebilir. Sevilmeyen biri olmayı tercih etmek de kişinin kendi seçimidir. İnsan olmaya çalışmak da...

Alfa beta değil önemli olan en başta insan olmaya çalışmak ve daha sonra da olgun insan olabilmek.

Ne yazık ki bu ülkede yakışıklı olmak her şeydir. İç güzellik falan var ya onlar yalan hep. Eğer yakışıklı veya güzel değilseniz yüzünüze bakmazlar.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:58 PM.