Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Geliştiren Yazılar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gelistiren-yazilar/)
-   -   Her yeni güne 1 tane... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gelistiren-yazilar/614211-her-yeni-gune-1-tane.html)

acemisirine 17-12-2011 03:33 AM

Cevap: Her yeni güne 1 tane...

Ağzınızdan çıkanlara daima dikkat edin. "Çünkü bir sözü unutmak bir yüzü unutmaktan çok daha uzun zaman alır" .

azraist_24 17-12-2011 09:12 AM

Ey Tanrı kitabının nüshası insanoğlu!
Sen, kainatı yaratan Hakk'ın güzelliğinin bir aynasısın!
Her şey sensin. Alemde ne varsa, senden dışarıda değil.
Her ne ararsan, onu kendinden iste, kendinde ara.

`Mevlana`

sweeet 17-12-2011 10:24 PM

"Kendi içinde yolculuk yap. Günlük tut. Kalbin, gönlün, vicdanın ne diyor? Neyi öne çıkarıyor? Dünyaya bilinçli bakmanın yolu başta bu iç yolculuktan geçiyor."

Sokrates

pimpinella anisum 18-12-2011 01:15 AM

Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın? (Yusuf Suresi , 99)

azraist_24 18-12-2011 09:19 AM

Unutma ! Gerçekte sen ne hissediyorsan, o her zaman doğrudur.
Hayatta senin için neyin doğru olduğunu, bir tek içindeki ses söyleyebilir. Dolayısı ile içindeki ses ile konuşmayı öğren.
İçindeki sesin kendine has nedenleri vardır ki akıl hiçbir zaman anlayamaz.
Her gün kendinle kalmak için zaman ayır ve kalbini dinle.
Tüm diğerleri farklı hissedebilir, farklı düşünebilir ama bu senin hissettiklerinin yanlış olduğunu göstermez, sadece onlardan farklı olduğunu gösterir.
Sadece, onların bakış açılarını anlamaya çalış. Hemfikir olmaya çalışma!
Bazen içindeki ses sana zor geleni yapmanı söyleyebilir… Korkma… ve içindeki sesi dinlemeye devam et…
Her yanlışında kendini acımasızca eleştirip üzme…
Gereğinden fazla üzülmek, bugünün gücünü tüketir, yarınlarının güzelliklerini çalar.
Aksine, başını okşa, kendini kucakla ve her şeyin geçeceğini kendine hatırlat.
Yaşadıklarının senin için önemli bir ders olduğunu bil.
Bu tecrübe ile aldığın bilgiyi incele, bir dahaki sefer için hazırlıklarını yap.
Kimsenin senin adına karar vermesine izin verme, ama başkalarının da haklı olabileceklerini unutma.
Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme.
Unutma! Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.
Her zaman ama her zaman, mutlaka kendine iyi davran.
Sen buna layıksın !
Hayatta en büyük dostun sen olabileceği gibi, en büyük düşmanın da sen olabilir.
Seçimini yap ve kendin için dost mu yoksa düşman mı olacağına karar ver.
Yaşamdaki tüm acılarını atlatabilirsin, her şeye rağmen mutlu olmayı başarabilirsin,
istersen kötü alışkanlıklarını bırakabilir ve her zaman yeniden başlayabilirsin.
Bugün, hayata yeniden başla! ilk adımın kendini bağışlamak olsun!
Tıpkı kasvetli ve bulutlu bir havanın ardından kendini gösteren güneş gibi olabilirsin.
Ve aynı güneş gibi, ay gibi, her gün ve her gece bıkmadan usanmadan yeniden doğabilirsin.
Asla tecrübe kazanmaktan kaçma… Ne kadar zor olursa olsun, yeniden ayağa kalk ve devam et!

İnan bana, o tecrübelere ihtiyacın var…
Unutma! Yapılacak daha nice yeni hatalar var, öğrenilecek daha nice yeni dersler var, tekrar tekrar aynı hatalara düşmek niye?
Unutma !

Her şey sende gizli.
Hayatın kötü bir yola girmişse, direksiyondakinin sen olduğunu hatırla!
Kendini yalnız hissettiğin kadar yalnız, güçlü hissettiğin kadar güçlüsün.
Seçimi yapacak olan sensin….))

_jenny_ 18-12-2011 11:33 PM

Çocuk babasına sorar;
BABA SENİN HİÇ SEVGİLİN OLDU MU..?

Baba cevap verir;
BİR TEK SEVGİLİM OLDU, O DA ALLAH...
... .........
Çocuk şaşırır;
PEKİ YA ANNEM...?

Baba gülümser;
O BANA SEVGİLİ'MİN HEDİYESİ...

Berilce 19-12-2011 04:27 PM

Ve insan yalnız kalmıştı. Hüznün derinliklerinde yüzüyordu. Etrafındaki tüm hayvanlar ona yaklaştılar ve şöyle dediler:
“Seni bu kadar üzgün görmek istemiyoruz… Ne dilersen dile senin için gerçekleştirelim.” Akbaba cevapladı: “Görüşüm senin olsun.”
İnsan dedi ki: “Daha güçlü olmak istiyorum.”
Jaguar cevapladı: “Benim kadar güçlü olacaksın.”
Sonra insan dedi ki: “Yeryüzünün sırlarını öğrenmek istiyorum.”
Yılan cevapladı: “Hepsini sana göstereceğim.”
Böylece tüm o hayvanlarla beraber gitti. Ve insan onların verebileceği her şeyi aldıktan sonra gitti…
Sonra baykuş diğer hayvanlara;
“Artık insan daha çok şey biliyor ve daha fazla şey yapabilir. Birden korkmaya başladım” dedi.
Geyik dedi ki: “İnsan ne istiyorsa aldı, artık üzüntüsü bitecek”.
Ama baykuş cevapladı:
“Hayır… İnsanda bir boşluk gördüm, hiçbir zaman dolduramayacağı bir boşluk… Onu üzen ve devamlı istemesine neden olan şey bu… Almaya devam edecek… Ta ki, yeryüzü ona şöyle diyene kadar:
“Benden bu kadar ve verecek hiçbir şeyim kalmadı…”
APOCALYPTO Filminde, Yaşlı, yerli bilgenin anlattığı öykü…

acemisirine 20-12-2011 02:18 AM

*Iyi bir insan olduğunuz için,dünyanın size adil davranmasını beklemek,
vejeteryan olup da bir boğanın size saldırmamasını beklemek gibidir.*

D.WHOLEY

azraist_24 20-12-2011 10:06 AM

Sevgili Ego’m,

Düşündüm, taşındım ve artık seninle ciddi ciddi konuşmam gerektiğine karar verdim. Çünkü bu iş böyle yürümeyecek. İlişkimizin boyutunu konuşmamız gerekiyor. Artık daha fazla sessiz kalamayacağım. Ben susup seni dinledikçe sen beni hiçe saymaya başladın. Şimdi seninle açık açık konuşalım. Bir kere söyle bakalım, neden durmadan beni engellemeye çalışıyorsun? Elimi hangi işe atmak istesem onu hak etmediğimi ima ediyorsun. Durmadan beynimi yiyip beni umutsuzluğa sürüklüyorsun… Kimi sevsem ve beğensem, o sana göre değil, senden fazlasını ister diyorsun… Ne zaman para harcayacak olsam sanki görünmez ellerinle elimin üstüne vuruyor gibisin…Ve gelecekle ilgili güzel hayaller kurmama engel olduğun gibi şimdiki zamanı yaşamamı da engelliyorsun. Beni devamlı kuruntularla dolduruyorsun. Bana söylediğin tek şarkı var. ”Olmaz olmaz bu iş olamaz, hiç yalvarma bu iş olamaz”…
Şimdi de yapmadıklarını sayalım. Bana asla cesaret vermiyorsun. Hevesle başladığım hiçbir işte beni desteklemiyorsun. Hayallerime ortak olmuyorsun. Mutluluğumun uzun sürmesine izin vermiyorsun. Beni kendimle baş başa bırakmıyorsun. Güzel şeyler düşünmeme fırsat bırakmıyorsun. Ne aşkı ne başarıyı ne de zenginliği yaşamama müsaade etmiyorsun. İnsanlara güvenip onları kolayca sevmeme yardımcı olmuyorsun. Artık anladığım şey şu ki, sen beni pek de fazla sevmiyorsun sevgili Ego’m…
Oysa ben neler istiyorum bir bilsen. Sayayım mı sana?.. Hayallerini kurduğum işe sahip olmayı, korkmadan sevmeyi, deli gibi aşık olmayı, insanlara güvenip onların iyi yönlerini görmeyi, her zaman tüm ihtiyaçlarımı karşılayacak kadar paraya sahip olmayı, yeni şeyleri cesaretle denemeyi, yüreğimdeki sözleri kolayca söyleyebilmeyi, karşılıksız iyilikler yapmayı, hem şimdiki zamanı yaşamayı hem de gelecekle ilgili harika hayaller kurmayı istiyorum. İnsanlar iyidir demeyi, bir haksızlığa uğradığımda gereken cevabı verip yürüyüp gitmeyi, kendimi ezdirmeden affetmeyi, aptal gibi hissetmeden ve korkmadan, duygularımı incitirler, beni kullanırlar, kandırırlar diye düşünmeden ”seni seviyorum” diyebilmeyi istiyorum. Ve daha neler neler…

Kısacası ego’cum, sanırım artık hoşçakal deme zamanı geldi. Bunca geçirdiğimiz yıl sebebiyle, her şeye rağmen sana teşekkür ediyorum. Sen de benim bir parçamsın ve insan olmanın getirdiği bir durumsun. İnsanlık var oldukça sen de var olacaksın. Ama artık eskisi kadar konuşmayacak ve kararlarıma yön veremeyeceksin. Bunca zamanlık hükümdarlık sana yeter. Kalan hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim.
Elveda… :)
Yazan : Aslı Ece Özdoğan / kendinigelistir.com
Kaynak : Ego’ya mektup! | KendiniGelistir.Com

***Not: Arkadaslar kirpmak zorunda kaldim ama siz yukaridaki linkten tamamina ulasabilirsiniz:)

_jenny_ 21-12-2011 01:28 AM

en büyük intikam affetmektir...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:07 PM.