Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Makaleleri ve Yazıları

Uyarılar

Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ?

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Makaleleri ve Yazıları Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Teşekkür ederim Eğlenceli :)) şu sözüne hak veriyorum.. ''bence değişime nereden başlayacağını bilememek durumu, değişim için harekete geçmeyi yeteri kadar istemeyen kişilerin sığındıkları bir bahane olduğunu düşünüyorum. bir de birşeyleri başarmış olan insanlardan öneri beklerken 2x2 = 4 tür gibi ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Makaleleri ve Yazıları telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Makaleleri ve Yazıları nerededir kimdir Üyelerin Makaleleri ve Yazıları çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hipnoz Üyelerin Makaleleri ve Yazıları olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Makaleleri ve Yazıları kuantum düşünce kitap haberi

Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-12-2012, 12:41 PM   #11 (permalink)
Yüzbaşı

ßyKuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 865
465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ßyKuS will become famous soon enough
Standart Cevap: Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ?

Teşekkür ederim Eğlenceli :))

şu sözüne hak veriyorum.. ''bence değişime nereden başlayacağını bilememek durumu, değişim için harekete geçmeyi yeteri kadar istemeyen kişilerin sığındıkları bir bahane olduğunu düşünüyorum. bir de birşeyleri başarmış olan insanlardan öneri beklerken 2x2 = 4 tür gibi veya 1. aşama şudur 2. aşama budur gibi, hazır kalıplaşmış formüller sunulmasını bekliyorlar. böylece işlerini garanti aldıklarını ve çabalarının boşa gitmeyeceğinden emin olduklarını düşünüp,
çabaları sonucu başarısızlığa uğradıklarında ise suçu rehber edindikleri kişiye atmak istiyorlar.''

bende öyleydim bunun için alınmamı gerektirecek hiçbirşey yok.. Hep birilerinin yol göstermesini istiyordum ama bunun için gereken çabayı göstermiyordum. Mesela aynı sorunu yaşadığım bir kişi o sorundan kurtulduğunda onun çözüm yolunu ben kendimde uygulamıyordum.. Değişmeyi istiyordum ama sıra uygulamaya geldiğinde isteksizdim.. ve bir an düşündüm zamanım çokdu ve ne yapacağımı bilmiyordum zamanımı çok gereksiz işlerle harcıyordum ve bu durum canımı sıkmaya devam etsede hiçbirşey yapmıyordum kendim için...

bir boşluk anımı yakaladım ve artık insanların hazır kalıplaşmış formüllerin sunulmasını beklemekten sıkıldığım için kendi yöntemimi, bilgilerimi uygulamaya koyuldum ve ilk adımı işte bu boşluk anımdayken atmıştım.. İlk adım bir kağıt ve defter bulmaktı. Sonra ne tür çalışmaları yapmak istediğimi belirledim. Bir hedef belirledim.. Hedefime ulaşabilmek için bir plan ve planıda yeteri kadar detaylandırdıktan sonra sıra çalışmaya başlayacağım günü belirledim ve belirlediğim günde çalışmalara başladım.. ve herşeyden önce bir çalışma hazırlarken bunu kendim faydalanırken aynı zamanda 2013 YENİ YIL HEDİYESİ olarak forumda paylaştım.. http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-hediyesi.html

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

ßyKuS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2012, 01:11 PM   #12 (permalink)
Teğmen

Eğlenceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 149
86 Mesajinıza toplam 193 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Eğlenceli is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ?

Alıntı:
ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkür ederim Eğlenceli :))

şu sözüne hak veriyorum.. ''bence değişime nereden başlayacağını bilememek durumu, değişim için harekete geçmeyi yeteri kadar istemeyen kişilerin sığındıkları bir bahane olduğunu düşünüyorum. bir de birşeyleri başarmış olan insanlardan öneri beklerken 2x2 = 4 tür gibi veya 1. aşama şudur 2. aşama budur gibi, hazır kalıplaşmış formüller sunulmasını bekliyorlar. böylece işlerini garanti aldıklarını ve çabalarının boşa gitmeyeceğinden emin olduklarını düşünüp,
çabaları sonucu başarısızlığa uğradıklarında ise suçu rehber edindikleri kişiye atmak istiyorlar.''

bende öyleydim bunun için alınmamı gerektirecek hiçbirşey yok.. Hep birilerinin yol göstermesini istiyordum ama bunun için gereken çabayı göstermiyordum. Mesela aynı sorunu yaşadığım bir kişi o sorundan kurtulduğunda onun çözüm yolunu ben kendimde uygulamıyordum.. Değişmeyi istiyordum ama sıra uygulamaya geldiğinde isteksizdim.. ve bir an düşündüm zamanım çokdu ve ne yapacağımı bilmiyordum zamanımı çok gereksiz işlerle harcıyordum ve bu durum canımı sıkmaya devam etsede hiçbirşey yapmıyordum kendim için...

bir boşluk anımı yakaladım ve artık insanların hazır kalıplaşmış formüllerin sunulmasını beklemekten sıkıldığım için kendi yöntemimi, bilgilerimi uygulamaya koyuldum ve ilk adımı işte bu boşluk anımdayken atmıştım.. İlk adım bir kağıt ve defter bulmaktı. Sonra ne tür çalışmaları yapmak istediğimi belirledim. Bir hedef belirledim.. Hedefime ulaşabilmek için bir plan ve planıda yeteri kadar detaylandırdıktan sonra sıra çalışmaya başlayacağım günü belirledim ve belirlediğim günde çalışmalara başladım.. ve herşeyden önce bir çalışma hazırlarken bunu kendim faydalanırken aynı zamanda 2013 YENİ YIL HEDİYESİ olarak forumda paylaştım.. http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-hediyesi.html
Ben teşekkür ederim Bykus, siteye ve konuya yaptığın katkılarından dolayı :)
yazdığım sözleri tekrar okuyunca, yani bahsettiğim türde kişilerin bakış açısından okumaya çalışınca sanki biraz sert bir eleştiri yapmışım gibi duruyor.
önceleri sen de bu tür davranışlarda bulunduğunu belirtmişsin. Muhtemelen ben de dahil hepimiz belki bu şeyleri yaşadık ve o aşamadan bugünlere geldik. Kınamak maksadıyla değil de, nerden başlanacağını bilememek durumunun altında yatan gerçek nedene vurgu yapmak ve farkındalık yaratmaktı amacım.
başladığın zaman ve ilerlediğinde inan ki hangi noktadan başladığının hiç önemi kalmıyor. yada nereden başladığını bazen bilmen bile gerekmiyor.

nereden başlayacağını bilemeyen ve değişim için ilk adımı atamayan kişilerin, bahane bulmak dışındaki diğer sorunları da gerçekleştirmek istedikleri hedefleri kafalarında bir şema, bir taslak içerisinde görememek yani anahatlarıyla bir kalıba şekle sokamamak. Ve bu durumdan dolayı pireyi deve gibi görmeye başlamak ve iyice korkmak ve kaçınmak. bu durum da ister istemez tembeliği ve hazırcılığı ve tamamen başkalarına yaslanmayı getiriyor.bence bunun için senin de dediğin gibi birşeyleri yazmak veya çizmek çok önemli. Zihinde dağınık vaziyette uçuşan düşünceleri kağıda toplayıp sabitlemek ve sonra onları düzenlemek gerek. insan yazdığı birşeye gözüyle gördüğü şeye daha iyi hakim olabiliyor. Böylece herkes kendisi için en uygun şemayı ve formülü bulacaktır.
senin çalışma yöntemini ve sıralamanı da çok beğendim :) benim çalışma sistemime çok benziyor. Konunu inceleyip o başlık altında yorum yazacağım sana. paylaştığın için teşekkür ederim.
Alt 07-12-2012, 01:45 PM   #13 (permalink)
Yüzbaşı

465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Teşekkür ederim. Bu yöntemi uygulamaya başladıktan sonra bir meditasyonda aynen bu uygulama geçiyordu şaşırtıcı.. Peki senin yöntemin nedir ??? ve rica ederim.. (biraz kafa karıştırıcı oldu bu cümle son cümlende teşekkür ettiğin için rica ederim dedim.)

aslında ilk zamanlarda bizde öyle değilmiydik, neyi nasıl yapacağımızı bilmiyorduk, birilerinin bize yol göstermesini istiyorduk ve işde bugünlere de böyle geldik. Deneyimleyerek, doğru yada yanlış kendi seçimlerimizi yaparak, bazen yaptığımız seçimlerin farkında olmasak bile, hata yaparak öğrendik bazı şeyleri. Kazandığımız bilgilerimizle, tecrübelerimizle, deneyimlerimizle şimdilerde neyi nasıl yapabileceğimiz biliyoruz. Kendi yolumuzu kendimiz çiziyoruz artık. Hayatı deneyimlemenin en güzel yanı yaşayarak öğrenmektir. (güzel sözmüş :D)

Şimdilerde ise bu durumda bizim yerimize bir başkaları var ve bizde bu kişilere bilgilerimiz doğrultusunda yön vermeye çalışıyoruz.. İşte bu yolda ilerlerken insanın kendi seçimlerini yapmasını, yaptığı seçimlerinde bazen hata yapmış olsada bu hatasını farkedip ders çıkarması, bazı şeyleri yaşayarak deneyimlemesini herşeyden önce çok isterim.. Bende bu yolla öğrendim ama çok zaman kaybettim.

Şimdi ben direk zaman kazandıracak bilgileri versem ki verdimde zaten o kişi bu bilgileri ne kadar farkında olabilirki sonuçta o deneyimi kazanırken benim o süreçte neler yaşadığımı bilmiyor, işte bu yüzdende deneyimlerini yaşayarak kazanmasını tavsiye ederim. Ben neyi nasıl yapacağımı kavradığımda şu kadar zaman kaybettim ama şu deneyimi kazandım dediğimde ise bunu yeterince önemsemediklerini düşünüyorum ister istemez... Ne kadar doğru orasını bilemem ama ben insanın en az bir kere deneyim kazanmasını daha sonrada insanların deneyimlerinin ne kadar değerli olduklarını görmelerini isterim...
Alt 07-12-2012, 02:26 PM   #14 (permalink)
Teğmen

86 Mesajinıza toplam 193 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
Teşekkür ederim. Bu yöntemi uygulamaya başladıktan sonra bir meditasyonda aynen bu uygulama geçiyordu şaşırtıcı.. Peki senin yöntemin nedir ??? ve rica ederim.. (biraz kafa karıştırıcı oldu bu cümle son cümlende teşekkür ettiğin için rica ederim dedim.)

aslında ilk zamanlarda bizde öyle değilmiydik, neyi nasıl yapacağımızı bilmiyorduk, birilerinin bize yol göstermesini istiyorduk ve işde bugünlere de böyle geldik. Deneyimleyerek, doğru yada yanlış kendi seçimlerimizi yaparak, bazen yaptığımız seçimlerin farkında olmasak bile, hata yaparak öğrendik bazı şeyleri. Kazandığımız bilgilerimizle, tecrübelerimizle, deneyimlerimizle şimdilerde neyi nasıl yapabileceğimiz biliyoruz. Kendi yolumuzu kendimiz çiziyoruz artık. Hayatı deneyimlemenin en güzel yanı yaşayarak öğrenmektir. (güzel sözmüş :D)

Şimdilerde ise bu durumda bizim yerimize bir başkaları var ve bizde bu kişilere bilgilerimiz doğrultusunda yön vermeye çalışıyoruz.. İşte bu yolda ilerlerken insanın kendi seçimlerini yapmasını, yaptığı seçimlerinde bazen hata yapmış olsada bu hatasını farkedip ders çıkarması, bazı şeyleri yaşayarak deneyimlemesini herşeyden önce çok isterim.. Bende bu yolla öğrendim ama çok zaman kaybettim.

Şimdi ben direk zaman kazandıracak bilgileri versem ki verdimde zaten o kişi bu bilgileri ne kadar farkında olabilirki sonuçta o deneyimi kazanırken benim o süreçte neler yaşadığımı bilmiyor, işte bu yüzdende deneyimlerini yaşayarak kazanmasını tavsiye ederim. Ben neyi nasıl yapacağımı kavradığımda şu kadar zaman kaybettim ama şu deneyimi kazandım dediğimde ise bunu yeterince önemsemediklerini düşünüyorum ister istemez... Ne kadar doğru orasını bilemem ama ben insanın en az bir kere deneyim kazanmasını daha sonrada insanların deneyimlerinin ne kadar değerli olduklarını görmelerini isterim...
Rica ederim. Belki o meditasyonda duymuş olduğun sözlerin benzerlerini çoğu kez başka yerlerde de önceden duymuş ve okumuş olabilirsin ama o an o konuya odaklanmış olmadığın için dikkatini çekmemiş olabilir. ama şimdi konuyla ilgili olduğun için "Algıda seçicilik" denilen şey oluşmuş olabilir. Yada bazıları bunu "çekim yasası" olarak adlandırıyor. o yüzden aslında bu tür şeyler pek de şaşırtıcı değil. Ama farketmenin verdiği heyecan ayrı bir güzel tabi ki :)

benim yöntemim nedir ? aslında en başlarda kendime belirli bir yöntem çizmemiştim çünkü plandan programdan disiplinden sıkılan bir yapım vardı ve her yaptığım planı da birşekilde bozardım. planlarım da nedense dakikası dakikasına hesaplanmış ve çok detaylı ve sınırlandıran programlar olurlardı. yaptığım planların gerçekçi olmadığını görünce sorunun bende değil planlarda olduğunu anladım. yani bizler önce plansız olarak başlayıp kendi gerçeklerimizi farkettikçe planımızı zamanla şekillendirmeliyiz. Biz plana değil, plan bize uymalı.

kısacası benim ilk adımım günlük tutmakla başladı. ama bu sitedeki tuttuğum günlükten bahsetmiyorum. Bilgisayarımda kendime özel olan ayrı bir günlük daha bulunduruyorum ve oraya o gün yaptıklarımı, yakın zamanda yapmak istediklerimi ve geçmişte yapıp bugün sonucunu aldığım şeylerin sonucunu yazıyordum hala da devam ediyorum. yani kendime tekmil verme ve kendimi kontrol etme amaçlı günlüğüm var. Günlük derken sadece o günün şeylerini kapsamıyor daha esnek formatta. içeriğinde dün bugün ve yarın birarada oluyor. Bu günlükleri tutarken her ay için farklı bir günlük dosyası açıp yazıyorum ve ay bittiğinde o günlüğümü gözden geçirip kendimi değerlendiriyorum ve hatta bunu daha rahat sağlamak için gereksiz uzun satırları silip öyle kaydedip saklıyorum. yeni kararlar verirken yardımcı oluyor. ilk adımım buydu. Sonrası ise telkin dinlemek ve burdaki bilgilerden paylaşımlardan faydalanmak. Bir de geçmişte okuduğum kişisel gelişim kitaplarından geriye aklımda kalan ufak tefek şeyler. elimden kağıt kalem eksik olmaz. herhangi bir konuda aklıma en ufak birşey gelse hemen not alırım. ya bilgisayara ya kağıda, yada buraya yazarım. böylece kafamdan geçen düşünceler boşa gitmemiş oluyor hepsini yakalamış oluyorum.

söylediklerinde çok haklısın gerçekten herkes kendi deneyimini yaşamalı ve kendi ders çıkarıp görmeli. ama bu demek değil ki herkes başının çaresine baksın. kimse kimseye öneri yapmasın. yok öyle olsaydı bu forumların anlamı kalmazdı. Forumlar daha ziyade benzer amaçları taşıyan kişilerin birbirine ilham ve motivasyon vermesi için iyi oluyor.manevi destek için çok iyi oluyor. ve birlik beraberlik duygusu için. yoksa hiçkimse bir başkasının yolunu çizemez.
Eskiden kişisel gelişim kitaplarını okurken ve yazan kişinin önerilerini deneyimlerini okurken sahiden birşey anlayamıyordum. çünkü o yazılmış olan kitap, onu yazan kişinin hayatının bir özeti.ve onun hayatından çıkardıkları şeyler. Yani demem o ki, insan kendi hayatını yani kendi kitabını hiçbir kelimesini atlamadan kendisi okumalı. bir başkasına sen benim hayatımın özetini çıkar ben ona göre yaşayayım şu yıllarda yapabileceğim hataları yapmadan geçeyim diyemez. insan önce konunun yani hayatının bütünün görmeli yaşamalı ki işin özeti ancak o zaman işe yarar.
Alt 07-12-2012, 03:38 PM   #15 (permalink)
Yüzbaşı

dediğin gibi algıda seçicilikte olabilir. Yöntemin hoşuma gitti. Dediğin gibi plan bize uymalı bunu farkedebilmen çok güzel. Gelişmelerini kaydetmen harika birşey görmek isterdim doğrusu. Aslında benimde buna benzer bir fikrim var sorunlarımı farkedip bunlarla ilgili çalışma başlatıp. Gelişmelerimi not almak gibi..

Son paragrafta verdiğim örnekte demek istediğim eğer kişi benimle aynı problemi yaşıyorsa ve ben bu problemi aşıp deneyim kazanmışsam.. Bu yolda tabiikide benim deneyimlerimden faydalanmasını isterim.. Ama birde bazılarımız için kendi bildiğine gitme diye bişey vardır. İşte o kişiler kendi bildiklerini yapmakta ısrarcı olanlar işde bu yüzden de herkes kendi hayatını yaşamalı ve hatalarından ders almalı..

Zamanla insan deneyimlerin ne kadar değerli olduğunu anlamaya başladığında ise bu sefer başka bir sorunla karşılaştığında bu sefer aynı sorunla karşılaşıp o kişinin deneyiminden faydalanması ona zaman kazandıracaktır ki bir önceki mesajın son cümlesinde vurgulamak istediğm şeydi. ''Ne kadar doğru orasını bilemem ama ben insanın en az bir kere deneyim kazanmasını daha sonrada insanların deneyimlerinin ne kadar değerli olduklarını görmelerini isterim''
Alt 07-12-2012, 03:50 PM   #16 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
dediğin gibi algıda seçicilikte olabilir. Yöntemin hoşuma gitti. Dediğin gibi plan bize uymalı bunu farkedebilmen çok güzel. Gelişmelerini kaydetmen harika birşey görmek isterdim doğrusu. Aslında benimde buna benzer bir fikrim var sorunlarımı farkedip bunlarla ilgili çalışma başlatıp. Gelişmelerimi not almak gibi..

Son paragrafta verdiğim örnekte demek istediğim eğer kişi benimle aynı problemi yaşıyorsa ve ben bu problemi aşıp deneyim kazanmışsam.. Bu yolda tabiikide benim deneyimlerimden faydalanmasını isterim.. Ama birde bazılarımız için kendi bildiğine gitme diye bişey vardır. İşte o kişiler kendi bildiklerini yapmakta ısrarcı olanlar işde bu yüzden de herkes kendi hayatını yaşamalı ve hatalarından ders almalı..

Zamanla insan deneyimlerin ne kadar değerli olduğunu anlamaya başladığında ise bu sefer başka bir sorunla karşılaştığında bu sefer aynı sorunla karşılaşıp o kişinin deneyiminden faydalanması ona zaman kazandıracaktır ki bir önceki mesajın son cümlesinde vurgulamak istediğm şeydi. ''Ne kadar doğru orasını bilemem ama ben insanın en az bir kere deneyim kazanmasını daha sonrada insanların deneyimlerinin ne kadar değerli olduklarını görmelerini isterim''
evet senin de dediğin gibi başkalarından faydalanmak isteyen kişiler de var kendi bildiğine gitmek isteyen kişiler de var. Bunların ikisi de aslında uç noktalar. Ortayı bulmak ve 2 tutumu biraraya geitip karıştırmak en güzeli. Yani insan bazı şeyleri kendi yöntemlerini oluşturarak yapmalı. bazı şeylerde de başka insanları örnek almalı. veya o insanı örnek alıp o kişinin yöntemini kendine göre uyarlamalı.
bir de her türlü görüşe sahip olan insanlar yargılanmadan dinlenmeli. bir insanın herhangi bir görüşü, inancı, yaşam tarzı siyasi görüşü farklı olabilir ama belki bize yardımı dokunabilecek olan konuda ise tahmin edemeyeceğimiz kadar fayda sağlayabilir. mesela belki çok şaşıracaksın ama ben azimli olmayı ve zorluklar karşısında mücadeleye etmeyi ve değişmenin gerekli olduğunu öğrendiğim ve bu yönünü örnek aldığım ve üzerinden motivasyon sağladığım kişi şu anda hayatta olmayan ve hatta ben doğmadan önce ölmüş olan siyasi bir kişilik...yani bir kişisel gelişimci değil. ama ben aslında herhangi bir siyasi görüşe bile sahip değilim. ama bana başka yönleriyle örnek oldu.
Alt 07-12-2012, 04:03 PM   #17 (permalink)
Yüzbaşı

sen akıllıca olanı yapmışsın başkalarından faydalanmışsın da bunu hayatına nasıl uyarladığını merak ettim. ?? ve o siyasetçi Atatürk mü yoksa Adnan Menderes mi
Alt 07-12-2012, 04:11 PM   #18 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
sen akıllıca olanı yapmışsın başkalarından faydalanmışsın da bunu hayatına nasıl uyarladığını merak ettim. ?? ve o siyasetçi Atatürk mü yoksa Adnan Menderes mi
insan aslında bir değil birden fazla kişinin farklı özelliklerini örnek alabilir. tabi ki tek örnek aldığım kişi o siyasetçi kişilik değil. belki beni etkileyen doktor,mühendis, yaşam koçu hatta temizlik işçisi bile olabilir. ama içlerinde en çok etkileyeni siyaset alanından bir kişilik diyebilirim. ama burada polemik yaratmaması ve bana özel kalması amacıyla o kişinin adını vermek istemiyorum. umarım beni anlayışla karşılarsın. şu kadarını söyleyeyim değişim yanlısı birisi.
uyarlama konusuna gelince ; o kişi benim durumumda olsaydı şu an ne yapardı ne düşünürdü diye düşünüp kendimi onun yerine koyarak ve onun başarısına sahipmiş gibi düşünerek hareket ediyorum. özel bir yöntemim yok başka.
Alt 07-12-2012, 04:14 PM   #19 (permalink)
Yüzbaşı

tamam ama sorumu cevaplamadın.. başkalarından faydalanmışsın da bunu hayatına nasıl uyarladığını merak ettim. ??
Alt 07-12-2012, 04:18 PM   #20 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
tamam ama sorumu cevaplamadın.. başkalarından faydalanmışsın da bunu hayatına nasıl uyarladığını merak ettim. ??
uyarlama konusuna gelince ; o kişi benim durumumda olsaydı şu an ne yapardı ne düşünürdü diye düşünüp kendimi onun yerine koyarak ve onun Başarısına sahipmiş gibi düşünerek hareket ediyorum. özel bir yöntemim yok başka.
motivasyona ihtiyacım olduğunda veya tıkandığımı hissettiğimde ben x kişiyim. ben x kişi kadar seviliyorum. ben x kişi kadar başarılıyım diye kendi kendime telkin veriyorum. yani biryerde taklit etmek gibi..

Bookmarks