Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Makaleleri ve Yazıları

Uyarılar

Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ?

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Makaleleri ve Yazıları Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız eskiden hep kendime sorardım. insan kendi kişiliğini tıpkı bir oyun hamuru gibi yeniden şekillendirebilir mi diye ? evet şimdi buna cevap verebiliyorum.gerçekten mümkünmüş. ancak zaman istiyormuş..ve doğru zamanın gelmesini bekliyormuş ancak bu demek değil ki birşey yapmadan otur bekle değil. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Makaleleri ve Yazıları telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Makaleleri ve Yazıları nerededir kimdir Üyelerin Makaleleri ve Yazıları çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hipnoz Üyelerin Makaleleri ve Yazıları olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Makaleleri ve Yazıları kuantum düşünce kitap haberi

Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-12-2012, 11:29 PM   #1 (permalink)
Teğmen

Eğlenceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 149
86 Mesajinıza toplam 193 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Eğlenceli is an unknown quantity at this point
Standart Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ?

eskiden hep kendime sorardım. insan kendi kişiliğini tıpkı bir oyun hamuru gibi yeniden şekillendirebilir mi diye ?
evet şimdi buna cevap verebiliyorum.gerçekten mümkünmüş. ancak zaman istiyormuş..ve doğru zamanın gelmesini bekliyormuş
ancak bu demek değil ki birşey yapmadan otur bekle değil.
çalışıp çabalıycan ama sonuç alamadım diye üzülüp vazgeçmiycen
yani bir bekleme sürecinde olacaksın ama aynı zamanda da üzerinde çalışıyor olacaksın.
çalışmaların bazen hızlı bazen yavaş olacak.bazen de durakladığını hatta gerilediğini hissedeceksin ama tamamen kopmayacaksın.
bazen tek tek damla damla gelicek.bazen de sel gibi akıcak
sen çalışmaya dalmışken sana aniden gelecek o ilham, o farkındalık.
peki ben bu yeniden oluşumu nasıl sağladım.tabi ki geçmiş zaman filmlerini muziklerini.bugünün filmlerini muziklerini yargılamadan izleyip dinleyerek.yeni bakış açılarını öğrenmeye çalışarak.
bunu bir dönem, yaşanmamış pişmanlık dolu yıllaırmın açığını acısını kapatmak için yapıyordum. yani amacım daha farklıydı kayıp zamanı telafi etmekti.kendimi eksik hissetmemin bir dışavurumuydu. çünkü izleyeceğim dinleyeceğim herşey ailem tarafından belirleniyordu.

şimdi o farklı amaçla yaptığım eylemimin boşa gitmediğini ve kendimi tanımamda büyük katkısı olduğunu sonradan anladım
neleri sevdiğimi neleri sevmediğimi..neleri eskiden sevip şimdi sevmediğimi.gerçek istediğimin ne olduğunu
hangi tercihlerimi toplumun etkisiyle hangi tercihleri kendi irademle yapmış olduğunu öğrendim.daha önemlisi kendimi tanıdım
ve toplum içindeki statülerimin farkına vardım. siz bunların farkına varmadığınız zaman ve o duruşu gösteremediğiniz zaman yoksayılıyorsunuz.
ama şimdi kadın olduğumu ve yetişkin olduğumu anlamış bulunmaktayım...

ancak önemli olan şeyin kişilik oluşturmakdan daha çok kendini tanımak olduğunu anladım...
aslında herkesin bir kişiliği var.ama kendimizi yeterince tanımadığımız ve bizi diğerlerinden ayıran özelliklerimizi farkedemediğimiz için kendimize
ve diğer insanlara "kişiliksiz" "ayırtedilemez" olarak gözükmüşüz.
birşeye hayran olmakla fanatiği olmak çok farklı şeyler fanatizm insanın gözünü kör ediyor resmen.fanatizm diğer bütün ihtimalleri reddetmek demektir
insan zaman içerisindeki kendisinin yaşadığı değişim süreçlerine saygı göstermeli.eskiden sevip de şimdi sevmediği şeyleri inkar edip geçmişinden
utanmamalı.geçmişi inkar etmek veya onu farklı göstermeye çalışmak hala geçmişimizle barışık olmadığımızı ve geçmişi düşman gibi
gördüğümüzün işaretidir oysa bugünün gözüyle geçmişe baksak çok daha farklı açılardan göreceğiz.belki empatimiz gelişecek ve haksız görüdğümüz
insanların haklı taraflarını görmüş olacağız. yada o günün şartlarıyla anca o kadar olabildiğini
sadece ama sadece bugün eski geçerliliğini .önplanda oluşunu yitirmiş olabilir.hatta tamamen yitirmiş olabilir bu hiç önemli değil
insanın kendisini tanıyabilmesinde önemli olan şey, bugünü takip ederken geçmişe de sık sık gözatmak.ama bugünün gözüyle bakarak
gözatmak gerekli ve günlük hayatı aksatmamalı. eğer 20 sene önce annenizin size bağırmış olması bugün hala aynı acıyı veriyorsa işte o zaman
sorun var demektir.ama bu yoklamayı yapın ve acınızın sandığınızdan çok daha az olduğunu görün bunu kendinize ıspat edin.
geçmişte sevdiğim şeyleri hala aynı derecede seviyormuyum.aynı derecede şu an beni ifade ediyor mu diye kendimize sormak
işte o zaman ortaya çıkacak olan fark gelişmelerimizi değişimlerimizi ortaya koyacaktır.bu yoklamanın sık sık yapılması gerektiğini düşünüyorum
mesela 30-35 yaşındaki bir insan için 6 yaşında hatta 15 yaşında çok önemli olan ve hayatında büyük yer tutan hatta hayatının merkezi olan
şeyler bugün o kadar da önemli olmayabilir hatta hayatında hiç yeri bile olmayabilir.büyümüş olabilirsiniz. Hatta geçen ay sizin için çok önemli olan birşey bu ay o kadar da önemli olmayabilir. ama büyüdüm diyip de çocukluğunuza
dair olan herşeyi bir düşman ilan edip elinizin tersiyle bir kenara itmeyin.o dönemde yaşamış olduğunuz bazı şeyler size yeni nesilin düşünce yapısını
anlamanızda biraz olsun kolaylık sağlayacaktır ve kuşak çatışması olmayacaktır..böylece çocuklara karşı anlayışınız sevginiz artacaktır
ve karşılığında onlar da size aynı şekilde yaklaşacaklardır.
her ne kadar çağ ile beraber bazı detaylar değişmişse de değişmeyen temel gerçekler hala durmaktadır...bunu unutmayın.
bence annemiz babamız çocukluklarındaki geçmişi kötü sayıp düşman ilan
ettikleri için bugün rahata erememiş kişilerdir ve arkasından gelen her yeni nesile de bunu yaşatmak istemektedir. çünkü onların mutluluğu kendi
mutsuzluklarını yüzlerine vuracaktır.insanlarda nasıl bir süreç varsa (doğma, büyüme, ergenlik, gençlik yetişkinlik vesaire gibi) dünyamızda da
çağlar veya zaman dilimleri mevcut , 60 lar 70 ler 80 ler 2000 ler gibi...
30 lu yıllarda çocukluk geçirmiş olan birisinin şimdinin çocuklarını tamamen
anlamasını bekleyemeyiz tabi ki ama 30 lu yıllarda çocukluk geçirmiş olan bir çocuğun temel ihtiyaçları o an ne idiyse bugünün çocuklarının da temel
ihtiyaçlarının o olduğunu düşünüyorum.tek farkları çağ gereği başka şartlar içinde yaşıyor olmaları. yoksa onlar da sevgi ilgi istiyor.onlar da fikir beyan etmek
birey olduğunu kabul ettirmek istiyor daha da önemlisi onlarda kendi deneyimlerini yaşamak istiyor.
bir insanın kendi kişisel hayatındaki süreçlerle birlikte olan değişimleri kabul etmesi gerektiği gibiçağa göre olan değişimleri de kabul etmesi gerekiyor..hatta zorunludur.aksi takdirde herkes kendisini yalnız...sevgisiz soyutlanmış hissetmeye
devam edecektir..

benim için doğru zaman şu an oldu...belki bu kişiden kişye değişiyordur...kimisine 40,45 belki 50 60 ında geliyordur bu ilham.bu değişim.
hayatım boyunca..en azından hatırladığım kadarıyla 6 yaşımdan beri hep kendim için mükemmelliği aradım..yani olduğum değil,
kendim için ve belki herkes için imkansız gözüken şeyi istedim.yani o an yada şu an olduğum değil.aslında olmak istediğim işi olmak istedim
ben adım atıp ilerledikçe gökyüzündeki ay misali hedefim de benden uzaklaştı.bazen bütün açılması gereken kapıları açtığımı düşünüp.işte son nokta
budur bitti derken başka kapılar olduğunu görüp şu an nerede olduğum konusunda şüphelere düştüm.sanki kendimi koca bir okyanusun ortasında yüzen
ve karşı kıyıya ulaşmaya çalışan ama 4 bir yanına gördüğünde her tarafın aynı odluğunu gören ve kıyıyı göremeyen yolunu kaybeden birine benzetiyorum
ben hangi yoldan gidiyordum ? gittiğim yol doğru mu ? ilerledim mi ? attığım kulaçlar işe yaradı mı ? belki herhangi bir yoldan gitmiyordum bile
ama sonradan zamanla anladım ki..şüpheye düşmek en büyük tuzakmış insan için. ve anladım ki geçmişte koymuş olduğum bazı hedeflere ulaşmış olduğumu görünce "o kadar önemli miydi ? " diye sordum kendime. ama gördüm ki bazı hedefler doğrultusunda yapılan yolculuk hedefin kendisine ulaşıldıktan sonraki durumumuzdan çok daha güzelmiş. ulaşınca bu muymuş ? diyebiliyor insan ve boşluğa düşebiliyor. ve başka bir yeni hedef belirleyemez hale gelebiliyor ve hayat tıkanıyor. o yüzden artık bazı hedeflerime hala neden ulaşamadığım konusunda şikayetlerime son verme kararı aldım. çünkü hedefler ulaşılıp bitince hayat da bitiyor onu anladım. önemli olan hedeflere ulaşmak değil o hedefe ulaşmada katedilen yoldan zevk almak ve hedefe varıldığına bir yeni hedefi daha oluşturabilecek güce sahip olabilmek ve yola devam etmekmiş. yazımı okuyan herkese teşekkür ederim.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 04-12-2012, 11:50 PM   #2 (permalink)
Banned

Tesekkür: 7
199 Mesajinıza toplam 303 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ceko_25 is infamous around these parts
Standart Cevap: Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ?

degişim çok cabuk gerçekleşmiş sanki
ceko_25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-12-2012, 12:06 AM   #3 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: Kendimi tanıma ve yeniden şekillendirme yolunda neler öğrendim ?

Yorumlarınız ve tespitleriniz ne kadar da güzel ve doğru. Okurken içim açıldı. Buram buram yaşanmışlık ve farkındalık kokuyor. Şüphe tuzaktır. Kesinlikle doğru yaptığınız işlerin iyi olduğuna kanaat getirmek bir şeyden emin olmak olumlu yönde olduğunda çok şey kazandırır. Vee yolculuk hiç bitmez o yüzden benim günlüğümün adı da "benim kişisel gelişim yolculuğum". Sizler gibi yol arkadaşlarımın olduğunu görmek de çok güzel. Teşekkürler iyi ki varsınız.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-12-2012, 09:12 AM   #4 (permalink)
Teğmen

86 Mesajinıza toplam 193 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
ceko_25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
degişim çok cabuk gerçekleşmiş sanki
bence geç bile oldu. çünkü çabalarım çok eskilere dayanıyor. ta 6 yaşımdan beri "daha iyi" olmak için oturup filozof gibi bi köşede sürekli düşünen ve kendi kendine çözüm üreten bir çocuktum. bir süredir telkinleri de dinliyorum siteyi de okuyorum. yazmaya yeni başladım sadece.

Alıntı:
sweeet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yorumlarınız ve tespitleriniz ne kadar da güzel ve doğru. Okurken içim açıldı. Buram buram yaşanmışlık ve farkındalık kokuyor. Şüphe tuzaktır. Kesinlikle doğru yaptığınız işlerin iyi olduğuna kanaat getirmek bir şeyden emin olmak olumlu yönde olduğunda çok şey kazandırır. Vee yolculuk hiç bitmez o yüzden benim günlüğümün adı da "benim kişisel gelişim yolculuğum". Sizler gibi yol arkadaşlarımın olduğunu görmek de çok güzel. Teşekkürler iyi ki varsınız.
Teşekkür ederim güzel sözleriniz için. inanın bu noktaya gelinceye kadar canım çıktı desem yeridir.ama tabi yolculuk daha yeni başlıyor aslında. hatta çok kez pes etme havlu atma noktasına geldim.ama geçmişteki hallerimle bugünü karşılaştırınca tekrar motive olup anca öyle devam edebildim. Yıllardır uğruna uğraştığım bazı hedeflere bugünlerde ulaşmış olduğumu farkettim ancak şu an yeni bir hedef belirleyemediğim için biraz boşlukta buldum kendimi ve yeni bir hedef arayışı içindeyim. ve kendi kendime düşünüp notlar alırken böyle bir yazı çıktı ortaya ve bu sadece bende kalmamalı dedim. bu yazıyı bi yerde hem kendimi hem de sizin gibi yol arkadaşlarımın motivasyonunu tazelemek için yazıp paylaşmak istedim.

bu arada belirteyim, bu yazdıklarımın çok daha fazla kişiye ulaşmasını okuyabilmelerini isterdim ama internette diğer kişisel gelişime dair olan diğer sitelere forumlara gözattığımda üyelerin kişisel yazılarını paylaşabilmeleri için en uygun sitenin burası olduğunu gördüm. diğer sitelerin anabaşlıkları ve yapısı buna izin vermiyor.Hazır makalelerin kopyala-yapıştır yapılması için açılmış bölümler var. hatta bazılarında kişisel yazı ve fikir paylaşılmamasına dair uyarı yazısı bile vardı. burası insanın kendini ifade etmesi için en uygun yer bence. ve benim de en çok ihtiyacımın olduğu şey kendimi kendi kelimelerimle ifade edebilmekti.... iyi ki varsınız.
Alt 05-12-2012, 01:44 PM   #5 (permalink)
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all

Alıntı:
Eğlenceli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
eskiden hep kendime sorardım. insan kendi kişiliğini tıpkı bir oyun hamuru gibi yeniden şekillendirebilir mi diye ?
evet şimdi buna cevap verebiliyorum.gerçekten mümkünmüş. ancak zaman istiyormuş..ve doğru zamanın gelmesini bekliyormuş
ancak bu demek değil ki birşey yapmadan otur bekle değil.
çalışıp çabalıycan ama sonuç alamadım diye üzülüp vazgeçmiycen
yani bir bekleme sürecinde olacaksın ama aynı zamanda da üzerinde çalışıyor olacaksın.
çalışmaların bazen hızlı bazen yavaş olacak.bazen de durakladığını hatta gerilediğini hissedeceksin ama tamamen kopmayacaksın.
bazen tek tek damla damla gelicek.bazen de sel gibi akıcak
sen çalışmaya dalmışken sana aniden gelecek o ilham, o farkındalık.
peki ben bu yeniden oluşumu nasıl sağladım.tabi ki geçmiş zaman filmlerini muziklerini.bugünün filmlerini muziklerini yargılamadan izleyip dinleyerek.yeni bakış açılarını öğrenmeye çalışarak.
bunu bir dönem, yaşanmamış pişmanlık dolu yıllaırmın açığını acısını kapatmak için yapıyordum. yani amacım daha farklıydı kayıp zamanı telafi etmekti.kendimi eksik hissetmemin bir dışavurumuydu. çünkü izleyeceğim dinleyeceğim herşey ailem tarafından belirleniyordu.

şimdi o farklı amaçla yaptığım eylemimin boşa gitmediğini ve kendimi tanımamda büyük katkısı olduğunu sonradan anladım
neleri sevdiğimi neleri sevmediğimi..neleri eskiden sevip şimdi sevmediğimi.gerçek istediğimin ne olduğunu
hangi tercihlerimi toplumun etkisiyle hangi tercihleri kendi irademle yapmış olduğunu öğrendim.daha önemlisi kendimi tanıdım
ve toplum içindeki statülerimin farkına vardım. siz bunların farkına varmadığınız zaman ve o duruşu gösteremediğiniz zaman yoksayılıyorsunuz.
ama şimdi kadın olduğumu ve yetişkin olduğumu anlamış bulunmaktayım...

ancak önemli olan şeyin kişilik oluşturmakdan daha çok kendini tanımak olduğunu anladım...
aslında herkesin bir kişiliği var.ama kendimizi yeterince tanımadığımız ve bizi diğerlerinden ayıran özelliklerimizi farkedemediğimiz için kendimize
ve diğer insanlara "kişiliksiz" "ayırtedilemez" olarak gözükmüşüz.
birşeye hayran olmakla fanatiği olmak çok farklı şeyler fanatizm insanın gözünü kör ediyor resmen.fanatizm diğer bütün ihtimalleri reddetmek demektir
insan zaman içerisindeki kendisinin yaşadığı değişim süreçlerine saygı göstermeli.eskiden sevip de şimdi sevmediği şeyleri inkar edip geçmişinden
utanmamalı.geçmişi inkar etmek veya onu farklı göstermeye çalışmak hala geçmişimizle barışık olmadığımızı ve geçmişi düşman gibi
gördüğümüzün işaretidir oysa bugünün gözüyle geçmişe baksak çok daha farklı açılardan göreceğiz.belki empatimiz gelişecek ve haksız görüdğümüz
insanların haklı taraflarını görmüş olacağız. yada o günün şartlarıyla anca o kadar olabildiğini
sadece ama sadece bugün eski geçerliliğini .önplanda oluşunu yitirmiş olabilir.hatta tamamen yitirmiş olabilir bu hiç önemli değil
insanın kendisini tanıyabilmesinde önemli olan şey, bugünü takip ederken geçmişe de sık sık gözatmak.ama bugünün gözüyle bakarak
gözatmak gerekli ve günlük hayatı aksatmamalı. eğer 20 sene önce annenizin size bağırmış olması bugün hala aynı acıyı veriyorsa işte o zaman
sorun var demektir.ama bu yoklamayı yapın ve acınızın sandığınızdan çok daha az olduğunu görün bunu kendinize ıspat edin.
geçmişte sevdiğim şeyleri hala aynı derecede seviyormuyum.aynı derecede şu an beni ifade ediyor mu diye kendimize sormak
işte o zaman ortaya çıkacak olan fark gelişmelerimizi değişimlerimizi ortaya koyacaktır.bu yoklamanın sık sık yapılması gerektiğini düşünüyorum
mesela 30-35 yaşındaki bir insan için 6 yaşında hatta 15 yaşında çok önemli olan ve hayatında büyük yer tutan hatta hayatının merkezi olan
şeyler bugün o kadar da önemli olmayabilir hatta hayatında hiç yeri bile olmayabilir.büyümüş olabilirsiniz. Hatta geçen ay sizin için çok önemli olan birşey bu ay o kadar da önemli olmayabilir. ama büyüdüm diyip de çocukluğunuza
dair olan herşeyi bir düşman ilan edip elinizin tersiyle bir kenara itmeyin.o dönemde yaşamış olduğunuz bazı şeyler size yeni nesilin düşünce yapısını
anlamanızda biraz olsun kolaylık sağlayacaktır ve kuşak çatışması olmayacaktır..böylece çocuklara karşı anlayışınız sevginiz artacaktır
ve karşılığında onlar da size aynı şekilde yaklaşacaklardır.
her ne kadar çağ ile beraber bazı detaylar değişmişse de değişmeyen temel gerçekler hala durmaktadır...bunu unutmayın.
bence annemiz babamız çocukluklarındaki geçmişi kötü sayıp düşman ilan
ettikleri için bugün rahata erememiş kişilerdir ve arkasından gelen her yeni nesile de bunu yaşatmak istemektedir. çünkü onların mutluluğu kendi
mutsuzluklarını yüzlerine vuracaktır.insanlarda nasıl bir süreç varsa (doğma, büyüme, ergenlik, gençlik yetişkinlik vesaire gibi) dünyamızda da
çağlar veya zaman dilimleri mevcut , 60 lar 70 ler 80 ler 2000 ler gibi...
30 lu yıllarda çocukluk geçirmiş olan birisinin şimdinin çocuklarını tamamen
anlamasını bekleyemeyiz tabi ki ama 30 lu yıllarda çocukluk geçirmiş olan bir çocuğun temel ihtiyaçları o an ne idiyse bugünün çocuklarının da temel
ihtiyaçlarının o olduğunu düşünüyorum.tek farkları çağ gereği başka şartlar içinde yaşıyor olmaları. yoksa onlar da sevgi ilgi istiyor.onlar da fikir beyan etmek
birey olduğunu kabul ettirmek istiyor daha da önemlisi onlarda kendi deneyimlerini yaşamak istiyor.
bir insanın kendi kişisel hayatındaki süreçlerle birlikte olan değişimleri kabul etmesi gerektiği gibiçağa göre olan değişimleri de kabul etmesi gerekiyor..hatta zorunludur.aksi takdirde herkes kendisini yalnız...sevgisiz soyutlanmış hissetmeye
devam edecektir..

benim için doğru zaman şu an oldu...belki bu kişiden kişye değişiyordur...kimisine 40,45 belki 50 60 ında geliyordur bu ilham.bu değişim.
hayatım boyunca..en azından hatırladığım kadarıyla 6 yaşımdan beri hep kendim için mükemmelliği aradım..yani olduğum değil,
kendim için ve belki herkes için imkansız gözüken şeyi istedim.yani o an yada şu an olduğum değil.aslında olmak istediğim işi olmak istedim
ben adım atıp ilerledikçe gökyüzündeki ay misali hedefim de benden uzaklaştı.bazen bütün açılması gereken kapıları açtığımı düşünüp.işte son nokta
budur bitti derken başka kapılar olduğunu görüp şu an nerede olduğum konusunda şüphelere düştüm.sanki kendimi koca bir okyanusun ortasında yüzen
ve karşı kıyıya ulaşmaya çalışan ama 4 bir yanına gördüğünde her tarafın aynı odluğunu gören ve kıyıyı göremeyen yolunu kaybeden birine benzetiyorum
ben hangi yoldan gidiyordum ? gittiğim yol doğru mu ? ilerledim mi ? attığım kulaçlar işe yaradı mı ? belki herhangi bir yoldan gitmiyordum bile
ama sonradan zamanla anladım ki..şüpheye düşmek en büyük tuzakmış insan için. ve anladım ki geçmişte koymuş olduğum bazı hedeflere ulaşmış olduğumu görünce "o kadar önemli miydi ? " diye sordum kendime. ama gördüm ki bazı hedefler doğrultusunda yapılan yolculuk hedefin kendisine ulaşıldıktan sonraki durumumuzdan çok daha güzelmiş. ulaşınca bu muymuş ? diyebiliyor insan ve boşluğa düşebiliyor. ve başka bir yeni hedef belirleyemez hale gelebiliyor ve hayat tıkanıyor. o yüzden artık bazı hedeflerime hala neden ulaşamadığım konusunda şikayetlerime son verme kararı aldım. çünkü hedefler ulaşılıp bitince hayat da bitiyor onu anladım. önemli olan hedeflere ulaşmak değil o hedefe ulaşmada katedilen yoldan zevk almak ve hedefe varıldığına bir yeni hedefi daha oluşturabilecek güce sahip olabilmek ve yola devam etmekmiş. yazımı okuyan herkese teşekkür ederim.
süpersiniz :))
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-12-2012, 11:27 PM   #6 (permalink)
Yüzbaşı

ßyKuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 865
465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ßyKuS will become famous soon enough

iyiki varsınız sizi yeni farketmeye başladm. Hoşuma giden yanınız değişime ve gelişime açık olmanız.. Eksikliklerinizi görebilmeniz ve bunun için çaba sarfetmeniz. Fikirlere açık olmak eleştirileri, gelişimimiz için bir fırsat olarak görmek (zaman zaman alınsamda :))

Hedef belirleyip hedeflerinize ulaşabilmeniz bunlar her insanın yapabileceği şeyler ama her insanın yaptığı birşeyde değil.. Bazılarımız neyi nasıl yapılacağını, nereden başlayacağını pek kestiremiyor. Bu yüzdende ilk adım atması daha zor hale geliyor.. Önemli olan değişimin düşüncelerde gerçekleştiğini farkedebilmek. Değişim senin düşüncelerinde gerçekleşir. Sonra davranışlarına yansır ve en sonunda da kişiliğini şekillendirmeye başlar.

Benim değişim konusunda farkettiğim bir çok eksikliklerim olsada bunlardan en önemlisi uzun bir yazıyı okuyup bitirdikten sonra ne okuduğuımu tam kestiremememdi. İşte bu konu içinde 2 farklı çalışma yürütüyorum. İnş. bu sorundan kurtulurum..
ßyKuS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-12-2012, 06:48 PM   #7 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
iyiki varsınız sizi yeni farketmeye başladm. Hoşuma giden yanınız değişime ve gelişime açık olmanız.. Eksikliklerinizi görebilmeniz ve bunun için çaba sarfetmeniz. Fikirlere açık olmak eleştirileri, gelişimimiz için bir fırsat olarak görmek (zaman zaman alınsamda :))

Hedef belirleyip hedeflerinize ulaşabilmeniz bunlar her insanın yapabileceği şeyler ama her insanın yaptığı birşeyde değil.. Bazılarımız neyi nasıl yapılacağını, nereden başlayacağını pek kestiremiyor. Bu yüzdende ilk adım atması daha zor hale geliyor.. Önemli olan değişimin düşüncelerde gerçekleştiğini farkedebilmek. Değişim senin düşüncelerinde gerçekleşir. Sonra davranışlarına yansır ve en sonunda da kişiliğini şekillendirmeye başlar.

Benim değişim konusunda farkettiğim bir çok eksikliklerim olsada bunlardan en önemlisi uzun bir yazıyı okuyup bitirdikten sonra ne okuduğuımu tam kestiremememdi. İşte bu konu içinde 2 farklı çalışma yürütüyorum. İnş. bu sorundan kurtulurum..
teşekkür ederim, siz de iyiki varsınız :) kısa bi süre önce sitede sizin nitelikli paylaşımlarınıza rastlamıştım ama siteye çok vakit ayıramadığımdan olsa gerek yorum yazmak nasip olmamıştı.
evet eleştiriler çok önemli gerçekten, ama hepimiz farklı farklı ifade tarzlarına sahip olduğumuz için (kimimiz daha sivri dilli kimimiz daha munis) birbirimizi yanlış anlamalar alınmalar falan ortaya çıkabiliyor. ama ters gelen ifade tarzını kişisel olarak algılamayıp "o kişinin kendinin ifade tarzı" olduğunu hatırlamak işimi kolaylaştırıyor diyebilirim. çünkü bu insanlar bilerek ve isteyerek kalp kırmak amacıyla eleştirmiyorlar (ve belki buna yol açtıklarının farkında bile değiller) bundan eminim.

bence değişime nereden başlayacağını bilememek durumu, değişim için harekete geçmeyi yeteri kadar istemeyen kişilerin sığındıkları bir bahane olduğunu düşünüyorum. bir de birşeyleri başarmış olan insanlardan öneri beklerken 2x2 = 4 tür gibi veya 1. aşama şudur 2. aşama budur gibi, hazır kalıplaşmış formüller sunulmasını bekliyorlar. böylece işlerini garanti aldıklarını ve çabalarının boşa gitmeyeceğinden emin olduklarını düşünüp,
çabaları sonucu başarısızlığa uğradıklarında ise suçu rehber edindikleri kişiye atmak istiyorlar.(burada kimse alınmasın, bazılarımız öyle ama)
hiçkimse bir yola ilk adım ile başlarken hangi noktadan başladığını bilmeden başlıyor. bunu ancak ilerledikçe anlayabiliyoruz. hepimiz kendimize "kişiselleştirilmiş rehber" bulma şansına sahip değiliz. bir veya birçok kişiyi rehber alabiliriz (hatta bu rehberler bile birbirinden farklı yönlere gidiyor olabilirler.) ama o kişilerin önerilerini yine kendimiz kişiselleştirerek kendi yolumuzu yapabiliriz. gittiğimiz yolda karşımıza çıkacak olanlar ve yapacak olduğumuz şeyler tıpkı parmakizlerimiz gibi herkesinki birbirinden farklı olacaktır, benzerlikler olsa da . inşallah sen de sorun olarak gördüğün engelleri aşarsın ve inşallah çalışmalarının meyvesini görürsün. iyi ki varsın :)
Alt 06-12-2012, 08:47 PM   #8 (permalink)
Banned

199 Mesajinıza toplam 303 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

şu deyişmek istemeyenlerin tutundugu dalı çok merak ediyorum neden istemiyolar cevremde 100 lerce insanda nerdeyse hiççe yakınına anlatamıyorum durumu

bide sitede deyişmeye niyetlenipde deyişemedigin söleyenlerede çok kızıyorum 1 sene bu siteye boşuna girip çıkmış bir yıl geçmiş olmadı ya demiş neyse sölemicem başka
Alt 06-12-2012, 11:14 PM   #9 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
ceko_25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
şu deyişmek istemeyenlerin tutundugu dalı çok merak ediyorum neden istemiyolar cevremde 100 lerce insanda nerdeyse hiççe yakınına anlatamıyorum durumu

bide sitede deyişmeye niyetlenipde deyişemedigin söleyenlerede çok kızıyorum 1 sene bu siteye boşuna girip çıkmış bir yıl geçmiş olmadı ya demiş neyse sölemicem başka
onların tutundukları dal, içinde bulundukları durum kendileri için "bilindik" bir durum olduğu için onlara "güvenli alan" gibi geliyor sanırım. ve değişmek yeni şeyler yapmayı gerektirdiği için bu güvenli alandan çıkmak ve riske girmek istemiyorlar. karşılarına çıkabilecek olası bilinmeyen durumların ihtimali korkutuyor. ama değişmeden kalmak daha korkutucu bana göre.
Alt 06-12-2012, 11:27 PM   #10 (permalink)
Banned

aslında ilerlemedikleri her saniye geriye gittiklerini bi farketseler

Bookmarks