Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Makaleleri ve Yazıları

Uyarılar

Minik bir patiyle kadife gibi bir aşk yaşamak

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Makaleleri ve Yazıları Minik bir patiyle kadife gibi bir aşk yaşamak Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Her sabah güneş doğmaya karar verdiğinde, yavaş yavaş gün ağırma alametleri gösterdiğinde Pisikam gözlerini açıyor ilk önce, güzeelce bir gerindiğinden eminim. Ben sadece minik bir mırıltının bana yaklaşan hırıltılarını duyuyorum. Yerden yatağa doğru yumuşak bir geçiş, yataktan da benim üzerime ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Makaleleri ve Yazıları telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Makaleleri ve Yazıları nerededir kimdir Üyelerin Makaleleri ve Yazıları çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hipnoz Üyelerin Makaleleri ve Yazıları olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Makaleleri ve Yazıları kuantum düşünce kitap haberi

Minik bir patiyle kadife gibi bir aşk yaşamak

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10-02-2011, 12:52 PM   #1 (permalink)
Binbaşı

Alexandra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 6,102
1,460 Mesajinıza toplam 6,406 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Alexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond repute
Wink Minik bir patiyle kadife gibi bir aşk yaşamak

Her sabah güneş doğmaya karar verdiğinde, yavaş yavaş gün ağırma alametleri gösterdiğinde Pisikam gözlerini açıyor ilk önce, güzeelce bir gerindiğinden eminim. Ben sadece minik bir mırıltının bana yaklaşan hırıltılarını duyuyorum. Yerden yatağa doğru yumuşak bir geçiş, yataktan da benim üzerime doğru bir süzlüş... Kedi zarafeti başka bir şeydir, isterse tüy gibi gelir yerleşir. ben de ellerimi kadife gibi tüylerinin etrafında birleştiriyorum, kollarımla ona yanlardan destek yapıp bir yandan da sarılıyorum. Özellikle gözlerimi açmıyorum, çünkü bir süre onunla böyle uyumak o kadar keyifli ki anlatamam size. Hırıltılar kesilince anlıyorum ki uykuya daldı. Gülümseyerek ben de keyif yapmaya başlıyorum.

Her sabah aynı ritüeli yaşıyoruz, Bir süre sonra yeniden uyanıyor, çünkü beni saatimin alarmı çalmaya başlıyor. Gözlerini açıyor, yine gerinerek güzelce önce ön ayaklarını açıyor, sonra ayaklar.... Bu arada beni de dürtelemekten geri kalmıyor. Her şeyin farkındayım ama beklemek öyle güzel ki... Yok böyle olmadı... O zaman kucağımdan inip yüzüme doğru yaklaşıyor, önce bıyıkları değiyor yüzüme, sonra burnu... Hırlayarak beni kokluyor, işte tam o anda onun o misminicik burnunu ısırmamak için çok zor utuyorum kendimi. Dayanabilirsem eğer o tatlı kısma, gerisi çok eğlenceli... Ha, diyor içinden, anlaşılan sen bu sabah güzellikle uyanmayacaksın, romantizmimiz bitmiştir, birazcık patiliyeyim seni... Yastığımın ve saçlarımın arasından sol tarafıma doğru geçiyor, kuyruğunu önce bir yüzüme değdirip hemen havaya dikiyor, - e malum çok işi var-, hızla rahatça oturabileceği bir yer seçiyor ve beni patilemeye başlıyor. Pat pat pat pat pat.... ben kendimi tutamayıp kahkahalarla gülmeye, "Çok eşşek sıpasısın sen yaaa", diye yataktan kalkıp ona doğru hamle yapana kadar hiç durmadan vuruyor.

Her sabah bu kadar güzel uyanınca, kızmayın ama haliyle çok keyifli ve enerji dolu oluyorum. Sabah kahvemi içerken onu sırtüstü kucağıma yatırıyorum... Mırıl mırıl birbirmizle muhabbet edip, göz göze oturuyoruz. Başka yere bakınca sinirleniyor sıpa, lafı yiyorum hemen... Çevresinde başka kedi olmadığı için, kediliği biraz içgüdüsel biraz görgüsel... Ben onun yüzünü sevdiğim için kendi patilerimle, o da haliyle kendi patileriyle benim yüzümü sevmek istiyor... sıradışı bir tartışma konumuz var bu sebeple... Ha bir de benim kızım çok alıngan... Sabah sohbetimizi yaparken ona yanlışlıkla tombik ya da benzeri bir kalınlık, şişmanlık sıfatıyla yaklaşırsam alınıyor... İnanamazsınız, bir gün benimle didişti. En son "iyi be ince belli çerkez gelinisin", dediğimde sustu... allahtan şahidim var, yoksa beni deli sanacaklardı.... hahahahaha :))) Hala hatırladıkça kahkahalara boğuluyorum... Pisikam alıngandır, olabilir... Hangi hanım kendine tombul denmesinden hoşlanır ki???

Hangi kadın bu kadar bıyıkla onun kadar güzel olabilir ki????

Şimdi ben o minik kadife patilerle aşk yaşamayayım da ne yapayım????? Gözümün nuru, ruhumun hırıltısı olur kendisi :)

Arada bir izninizle buracığa yeni numaralarını kaydetmek istiyorum. Biliyorum aramızda bir dünya pisi aşığı var... Sizi de beklerim...

Ben ağladığımda yanıma gelip gözyaşlarımı yanaklarımda yakalayıp yalayan bir ruhu, "hayvan" gibi kaba durumlarda da sarfedilen bir tür isminin başlığı altına sokamıyorum. Hatta bazı durumlarda, o biçarelere zalimce yaklaşan türdeşlerim gibi anılacağıma, onlar gibi hayvan olabilmeyi istiyorum.

Neyse, içimizi karartmayacağım bunlarla. Hepimiz biliyoruz yapılması gerekenleri... Neyse... Pisikam ya da karşılaştığım başka bir akrabasını sizinle buradan paylaşacağım.

Birkaç pisi resmi de ekleyip şenlendireyim bir de bu köşeyi...

Dilerim hepimiz keyifle doldururuz bu hırıltılı mırıltılı sayfaları... Kediler pozitif enerjiyi hissederler, onlar hep yol gösterirler... İzlemenizi tavsiye ederim :))

Sevgiler

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

who dreams of better days."
Alexandra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-2011, 05:26 PM   #2 (permalink)
Binbaşı

1,460 Mesajinıza toplam 6,406 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Alexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond repute
Wink Cevap: Minik bir patiyle kadife gibi bir aşk yaşamak

Siz hiç geveze kedi gördünüz mü?

Allahım benim kediler hep geveze çıkıyor. Bu kaçıncı? Sahiplerine çekiyorlar galiba, ama ben bu kadar da geveze değilim wallahi. Anladıkça mı anlatıyorlar nedir anlamıyorum ki...

Hadi öncekiler mantıklı konuşuyordu. Kadife'nin aklı karışık galiba biraz. Olmadık yerlerde başlıyor miri miri söylenmeye. Kızım ne diyorsun anlamıyorum, diyorum. Yok... "Peki o zaman, baştan anlat bakalım, ama sakin ol, tane tane anlat, ana dilim değil kaçırıyorum bazen heceleri...".

Aaaa, ciddiye alıyor, inanır mısınız? Anlamadığımda, hadi göster madem, nerede sorun diyorum, yookkk, ona da yokk!! E ne o zaman güzel gözlüm, ne diyorsun???

Uslu uslu oturmuş kucağıma, göz göze diz dize oturuyoruz. Bir anda başlıyor söylenmeye. E ne oldu şimdi? Yerinden kalkmıyor, sıkıldı desem, gitmiyor, yönünü değiştirmiyor. Sonradan anladım ama... Ben terbiyesiz, televizyona takılmışım bir ara. Aaaaaaa, saygısızlığa bak! Bendeki de ne cüret değil mi?

Hadi bunu anladık ya diğerleri???

Banyodayım, dişlerimi fırçalıyorum, o da kapı eşiğinde oturuyor. Bir anda mivvvvvvv de miwwwwwww.... Ne miwii???? E nooldu, sıra mı bekliyorsun, çıkiim mi? Ciddi ciddi çıktım birgün, kedi milleti utangaç olur diye. Yoooo, girmedi. Yüzüme bakıp miiiiwwwwww, diyor. Kızım ne var, bir şey mi battı patine? ne miwwwwwwiiiii??? Sonra ben de başlıyorum onun gibi anlamsız yerlerde ona miwwww'lemeye.

Dengesiz bu walla, hiç bana çekmemiş. Benim gibi denge mühendisi bir terazinin böyle dengesiz bir kedisi olsun. Soyumuzda yok dengesiz, bu kime çekti ki???

Oyun oynuyoruz birlikte güzel güzel. Kadife'm memnun, ben memnun, etrafımda dolanıp duran ip memnun... Bir anda sanki kuyruğu sıkışmış gibi... Miwwwwwww!!! Yüreğim kalkıyor bir yerine mi bir şey oldu. Yooo, oynamaya devam ediyor. E o zaman o miwww ne yaaaa??? O nesiydi???
Zorla yorum yaptırma bana, anlaşılır miw'le değil mi???

Yok yahu, geveze işte. Bildiğin geveze bu. Nerede ne konuşması gerektiğini bilmiyor sanki. Öyle canı sıkılınca ses veriyor. Ben onu da olduğu gibi kabullendim. Ben onun hakkında böyle dedikodu yaparken, o kimbilir benim hakkımda neler diyordur... hahahahhahaaha:)) Allahtan patisine göre bir klavye yok henüz:))

Şimdi burada olsa bana "miwwwwww!!!", derdi ki bu noktada, yettin sen artık oluyor.

Peki tamam, o zaman ben çekiliyorum.
Alt 03-03-2011, 05:34 PM   #3 (permalink)
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all
Standart Cevap: Minik bir patiyle kadife gibi bir aşk yaşamak

çooookk şansslısınııııızzz t6 78
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-2011, 05:37 PM   #4 (permalink)
Binbaşı

Teşekkürler ama ne anlamda?

Geveze kediler konusunda şansım açıktır walla.

Diğerleri de her yerde gelir bulurlar beni.

Kedi mıknatısı gibiyimdir.

Kalabalık bir ortamda seçer gelirler bana :))

Alt 03-03-2011, 05:43 PM   #5 (permalink)
Binbaşı

1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all

İşte tam o manada :) Kedi sahibi olmanız benim gözümde sizi şanslı kıldı. Ben de kedilere bayyılıyorum Eve çıkarsam mesela, ilk işim bi kedi almak olacak :)
Alt 03-03-2011, 06:07 PM   #6 (permalink)
Binbaşı

Alıntı:
maviinci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İşte tam o manada :) Kedi sahibi olmanız benim gözümde sizi şanslı kıldı. Ben de kedilere bayyılıyorum Eve çıkarsam mesela, ilk işim bi kedi almak olacak :)

İnşallah canım,

Ne güzel olur... Bakımı biraz emek ister ama onların verdiği sewgiye her şey değer:))))

Alt 03-03-2011, 06:36 PM   #7 (permalink)
Üsteğmen

ipekibrisim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 334
154 Mesajinıza toplam 553 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really niceipekibrisim is just really nice

tüyleri için ne yapıyorsun blue? ben tek tüylerinden şikayetçiyim. van kedisi, heryer beyaz beyaz kıl tüy, güya hanfendiyi mutfağa alıştırmadık adımını bile atmıyor mutfaktan içeri ama bizimle sarmaşdolaş harman olduğu için kılları da bizimle dooğru mutfağa. napcam bilemiyorum.
hatta bi ara geri vericektim ama ooy ooyy dayanamadım şırfıntıya, bi yaratık bu kadar mı masum olur?
ooof offf..

maviinci kedilenmek istediğinizde, kedileri yuvalandıran bir tanıdığımıza yönlendirebiliriz eğer isterseniz. .
Alt 03-03-2011, 07:27 PM   #8 (permalink)
Yüzbaşı

house - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 192
502 Mesajinıza toplam 1,995 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
house is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the rough

Alıntı:
Bluepebbles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Her sabah güneş doğmaya karar verdiğinde, yavaş yavaş gün ağırma alametleri gösterdiğinde Pisikam gözlerini açıyor ilk önce, güzeelce bir gerindiğinden eminim. Ben sadece minik bir mırıltının bana yaklaşan hırıltılarını duyuyorum. Yerden yatağa doğru yumuşak bir geçiş, yataktan da benim üzerime doğru bir süzlüş... Kedi zarafeti başka bir şeydir, isterse tüy gibi gelir yerleşir. ben de ellerimi kadife gibi tüylerinin etrafında birleştiriyorum, kollarımla ona yanlardan destek yapıp bir yandan da sarılıyorum. Özellikle gözlerimi açmıyorum, çünkü bir süre onunla böyle uyumak o kadar keyifli ki anlatamam size. Hırıltılar kesilince anlıyorum ki uykuya daldı. Gülümseyerek ben de keyif yapmaya başlıyorum.

Her sabah aynı ritüeli yaşıyoruz, Bir süre sonra yeniden uyanıyor, çünkü beni saatimin alarmı çalmaya başlıyor. Gözlerini açıyor, yine gerinerek güzelce önce ön ayaklarını açıyor, sonra ayaklar.... Bu arada beni de dürtelemekten geri kalmıyor. Her şeyin farkındayım ama beklemek öyle güzel ki... Yok böyle olmadı... O zaman kucağımdan inip yüzüme doğru yaklaşıyor, önce bıyıkları değiyor yüzüme, sonra burnu... Hırlayarak beni kokluyor, işte tam o anda onun o misminicik burnunu ısırmamak için çok zor utuyorum kendimi. Dayanabilirsem eğer o tatlı kısma, gerisi çok eğlenceli... Ha, diyor içinden, anlaşılan sen bu sabah güzellikle uyanmayacaksın, romantizmimiz bitmiştir, birazcık patiliyeyim seni... Yastığımın ve saçlarımın arasından sol tarafıma doğru geçiyor, kuyruğunu önce bir yüzüme değdirip hemen havaya dikiyor, - e malum çok işi var-, hızla rahatça oturabileceği bir yer seçiyor ve beni patilemeye başlıyor. Pat pat pat pat pat.... ben kendimi tutamayıp kahkahalarla gülmeye, "Çok eşşek sıpasısın sen yaaa", diye yataktan kalkıp ona doğru hamle yapana kadar hiç durmadan vuruyor.

Her sabah bu kadar güzel uyanınca, kızmayın ama haliyle çok keyifli ve enerji dolu oluyorum. Sabah kahvemi içerken onu sırtüstü kucağıma yatırıyorum... Mırıl mırıl birbirmizle muhabbet edip, göz göze oturuyoruz. Başka yere bakınca sinirleniyor sıpa, lafı yiyorum hemen... Çevresinde başka kedi olmadığı için, kediliği biraz içgüdüsel biraz görgüsel... Ben onun yüzünü sevdiğim için kendi patilerimle, o da haliyle kendi patileriyle benim yüzümü sevmek istiyor... sıradışı bir tartışma konumuz var bu sebeple... Ha bir de benim kızım çok alıngan... Sabah sohbetimizi yaparken ona yanlışlıkla tombik ya da benzeri bir kalınlık, şişmanlık sıfatıyla yaklaşırsam alınıyor... İnanamazsınız, bir gün benimle didişti. En son "iyi be ince belli çerkez gelinisin", dediğimde sustu... allahtan şahidim var, yoksa beni deli sanacaklardı.... hahahahaha :))) Hala hatırladıkça kahkahalara boğuluyorum... Pisikam alıngandır, olabilir... Hangi hanım kendine tombul denmesinden hoşlanır ki???

Hangi kadın bu kadar bıyıkla onun kadar güzel olabilir ki????

Şimdi ben o minik kadife patilerle aşk yaşamayayım da ne yapayım????? Gözümün nuru, ruhumun hırıltısı olur kendisi :)

Arada bir izninizle buracığa yeni numaralarını kaydetmek istiyorum. Biliyorum aramızda bir dünya pisi aşığı var... Sizi de beklerim...

Ben ağladığımda yanıma gelip gözyaşlarımı yanaklarımda yakalayıp yalayan bir ruhu, "hayvan" gibi kaba durumlarda da sarfedilen bir tür isminin başlığı altına sokamıyorum. Hatta bazı durumlarda, o biçarelere zalimce yaklaşan türdeşlerim gibi anılacağıma, onlar gibi hayvan olabilmeyi istiyorum.

Neyse, içimizi karartmayacağım bunlarla. Hepimiz biliyoruz yapılması gerekenleri... Neyse... Pisikam ya da karşılaştığım başka bir akrabasını sizinle buradan paylaşacağım.

Birkaç pisi resmi de ekleyip şenlendireyim bir de bu köşeyi...

Dilerim hepimiz keyifle doldururuz bu hırıltılı mırıltılı sayfaları... Kediler pozitif enerjiyi hissederler, onlar hep yol gösterirler... İzlemenizi tavsiye ederim :))

Sevgiler

harika bir yazı :) bayıldım bende kedilerime böyle aşığım... artık canımdan bir parça hepsi, onlara birşey olsa benim ciğerim yanıyor ve sizin gibi kedileri hayvanları seven onlara değer veren ve adeta onlardan birey gibi bahseden insanları tanıdıkça şükrediyorum, pisikaya sevgilerrrrrr, harikasınız :)
house isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-2011, 08:06 PM   #9 (permalink)
Binbaşı

Alıntı:
ipekibrisim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tüyleri için ne yapıyorsun blue? ben tek tüylerinden şikayetçiyim. van kedisi, heryer beyaz beyaz kıl tüy, güya hanfendiyi mutfağa alıştırmadık adımını bile atmıyor mutfaktan içeri ama bizimle sarmaşdolaş harman olduğu için kılları da bizimle dooğru mutfağa. napcam bilemiyorum.
hatta bi ara geri vericektim ama ooy ooyy dayanamadım şırfıntıya, bi yaratık bu kadar mı masum olur?
ooof offf..

maviinci kedilenmek istediğinizde, kedileri yuvalandıran bir tanıdığımıza yönlendirebiliriz eğer isterseniz. .
Aah İnşallah eve çıkabilirim de kedilenebilirim Bu tabir de gerçekten hoşuma gitti: kedilenmek O gün gelirse kapınızı aşındıracağımm Şimdiden teşekkürlerr
Alt 04-03-2011, 12:36 PM   #10 (permalink)
Binbaşı

[quote=ipekibrisim;791936]tüyleri için ne yapıyorsun blue? ben tek tüylerinden şikayetçiyim. van kedisi, heryer beyaz beyaz kıl tüy, güya hanfendiyi mutfağa alıştırmadık adımını bile atmıyor mutfaktan içeri ama bizimle sarmaşdolaş harman olduğu için kılları da bizimle dooğru mutfağa. napcam bilemiyorum.
ooof offf..

Selam İpekcim,

Bir ara ben de Van kedisi besledim, harika yaratıklardır, hayatımda o kadar terbiyeli kedi görmedim ben. Ama benim kedimin tüyleri kısaydı. Hiç sorun yaşamadım. Bu kedimin tüyleri de çok uzun değil, haftada bir genel temizlik, her gün de el süpürgesiyle belli bölgeleri temizliyorum.

Fakat asıl yapılması gereken tüylerini sık dişli kedi fırçalarıyla fırçalamak.

Eğer sık sık tararsan, dökülecek tüy kalmıyor. Dökülenler üstüne yapışanlar, onları da ruloyla alırsın olur biter.

Sık sık fırçalamak onları tüyleri ve derileri için de gerekli. Çünkü ter bezleri rahatlıyor bu sayede. Tavsiye ederim canımcım:))

Bookmarks