Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız natura programıyla ilgili ufak bir ayrıntı daha keşfettim günlük timer kısmında zaman ayarlanıyor ya hani... dakikalar ve saatler rakamlarının altında sound at end diye küçük bir yazı var...bu da süre dolduğunda ne yapılmasını istediğimiz seçeneklermiş...chime,, alarm, silence ve fade out ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-03-2010, 01:42 PM   #161 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

natura programıyla ilgili ufak bir ayrıntı daha keşfettim günlük
timer kısmında zaman ayarlanıyor ya hani...
dakikalar ve saatler rakamlarının altında sound at end diye küçük bir yazı var...bu da süre dolduğunda ne yapılmasını istediğimiz seçeneklermiş...chime,, alarm, silence ve fade out var...ben silence i seçiyordum ve süre bitince birdenbire ses kesiliyordu...o sese alışkın olan kulaklar için pek de hoş olmuyordu...ama bugün fade out u denedim...daha iyi oldu süre bitimine yaklaştıkça sesler yavaş yavaş azalarak kayboluyor bu daha güzel bir bitiş alarm ve chime ı denemedim ama adlarından belli zaten..tam gevşemişken kendimizi uyarıcı bir sesle hoplatmanın anlamı yok değil mi ? yoksa dinlenen süre boşa gidebilir..

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2010, 09:23 AM   #162 (permalink)
Yüzbaşı

963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

tekrar merhaba günlüğüm
sana yazmaya o kadar alıştım ki sabah kalktıktan sonraki sabah rutinlerinden sonra ilk işim oturup sana yazmak oluyor

aslında dün çok da iyi bir morale sahip değildim...bugün de güne biraz moralsiz biraz da endişeli başladım...dün gece izlediğim bir filmin de etkisinde kaldım...acı içerikli bir filmdi...onun haricinde kafama taktığım günlük sorunlar var..

ama yine de herşeye rağmen bu endişe duyguları ve kafamdaki soru işaretlerine ve kaygılarıma rağmen tamamen de mutsuz ve kötü değilim...mutlu olmaya çalışıyorum...kötü şeyler aklıma gelse de hatta bazen kafamın bi köşesinde konuk olarak oturup kalsa da onları kovmaya ve odaklandığım şeyi değiştirmeye çalışıyorum...mesela güneşin nasıl güzel ışıldadığını baharın geldiğini düşünüyorum ve hayat şartlarım için şükrediyorum...dünyada bir sürü aç ve evsiz insan varken benim yatıp uyuyabileceğim bir evim var ve karnım doyuyor...bunları düşünüyorum..

spor ve diyet yaptığım halde bu sefer tartıda daha ağır çıktım...bu kafamda gezen sorunların en basiti tabi ki...buna kafamı takmamak için belki kas yapmışımdır belki de içim tutulmuştur diyorum...kötü düşünmemeye çalışıyorum...eskiden olsa bak o kadar zahmet çektim fedakarlık yaptım yine olmadı...nasıl olsa olmuyor diyip bırakırdım diyeti ve sporu...ama öyle yapmayacağım..inadına devam edeceğim...dediğim gibi birkaç ufak sorun ve endişenin günümü zehir etmesine izin vermemeye çalışıyorum...

bu arada hayatımda ufak bir değişiklik daha yapmaya karar verdim...sporuma hergün sabah 11 e doğru başlardım...bitmesi de 12 i bulurdu....derken öğlen yiyeceğim yemeği pişirmeye mutfağa koyulurdum...ve onu yerdim...derken bir bakmışım ki öğleden sonrayı bulmuşum...sporun yorgunluğu ve yemeğin çöktürdüğü ağırlık hissiyle hiç ders masasına oturasım gelmiyor...

onun yerine spor saatimi daha öne çekmeye karar verdim..çünkü zaten sabah rutinleri bittikten sonra 11 e kadar boş boş pc nin başında oturup vakit harcıyordum..
bundan sonra 11 i beklemeden 9.30- 10 gibi sporuma başlamaya karar verdim...böylece başka şeylere de hatta derse de vaktim olacak...

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2010, 10:55 AM   #163 (permalink)
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all

aman haa fazla zayıflamayasııınn
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2010, 11:12 AM   #164 (permalink)

Tesekkür: 3,278
425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayallerimgerçekleşiyor is on a distinguished road

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Günaydın

dünkü yaptığım seçimlerim ve elemelerim sayesinde kafamın biraz daha rahatladığını hissediyorum..arada böyle ayıklamalar yapmak iyi oluyor..

detox beslenmesine sadık kalamadığımı itiraf ediyim :) ama onun haricinde olumlamalarımı ve karar verme seçim yapma çalışmalarımı ihmal etmedim..
yine seçtiğim 2 adet filmi izledim ve onları gerçekten beğenip beğenmediğimi düşünüp karara vardım..

bugün ise sabah kalktığımda 2 adet yeşil elma yedim...her ısırışımda elmanın vucuduma dağılan şifa enerjisini hissettim sanki..baya zevk duydum...
derken internette elmanın faydalarını okudum ve gerçekten de öyle olduğunu gördüm..faydalarını say say bitmiyordu...sinirleri sakinleştirmekten tut..kanı temizlediğine kadar...belki kendimi elma yemeye alıştırırsam tatlı yeme alışkanlığımı da bırakırım inşallah...

ha şunu söylemeyi unuttum...ben eskiden 6 adet telkin dinliyordum ya...son 1 haftadır sadece ego ve kendine güven dinliyorum...çünkü listeye eklenmiş olan diğerleri yüzünden listenin en arkalarına düştükleri için tekrarın azalmasından ötürü etkilerin azaldığını hissetmiştim...sonra 3 ünü gece 3 ünü gündüz sistemine geçmiştim daha faydalı olmuştu farketti..ancak yeterli görmedim....belki de bu kadar fazla çeşit telkine ihtiyacım yoktu bilmiyorum...ben de yeni başlıyormuşcasına 1 hafta sadece ego ve kendine güven dinledim...gerçekten mutluluğum ve kendine güvenim kat be kat arttı...şu sonucu çıkardım : demekki ego ve kendine güven olayı azaldığında diğer telkinler pek de işe yaramıyor...listede mümkün olduğunda az telkin barındırıp...ego ve kendine güveni listenin önlerinde tutmak gerekiyor...

cimnastik ve egzersiz için dışarı çıkmam gerektiği konusunda kendimi bağlamışım...yürüyüş yapmak için dışarı çıkmam gerektiğini düşünüyordum mesela...dışarıda ortamı sevmediğm için de hep erteliyordum..ama bugün kendimce evdede bazı eşyaları değerlendirerek spor aleti gibi kullanabileceğimi farkettim...nette eski enerjiyi atma üzerine bir araştırma yaptığımda..eşyalarını, kollarınızı bacaklarınızı titretin gibi birşeyler yazıyordu..ben de hem egzersiz hem de kötü enerji atma amaçlı bunu uyguladım ve rahatlattı...

Merhabalar ben de 6 Martta tam 2 aydır telkinleri dinliyor olacağım. Ben ilk hafta ego ve suçluluğu dinledim sonrasında sevdiğim tüm telkinleri ekledim hepsi birarada dinledim. Başlarda değişim vardı. Dik duruyordum mutlu oluyordum. Sonra ne olduysa bişey oldu. Hepsini birarada dinlemek evet iyi olmuyor etkisini kaybediyor. Kesinlikle haklısın. Senin dediğin gibi yaptım.İkiye böldüm. Doaya açtım dedimki: gündüz telkinleri, gece telkinleri. Gündüzde ego, kendine güven, mutluluk, sosyallik arttırıcı ve topluluk önünde konuşma var gecede ise erken uyanma, mutluluk, korunma kalkanı ve zayıflama var:) sabahları telkinlerden sonra erken kalkamamaya başlamıştım işe 9buçukta geliyordum. Gece telkinleri diye ikiye bölünce etkisini 1 gecede gösterdi. Gece Saba Tümerin programını seyrettim 1 buçuk gbi yattım sabahta 8de kalktım ve 9da işte oldum. Saatimi yarım saat ileri almıştım. Kendimi kandırdım ve kalkabildim:)))) Süper hemde az uyumama rağmen dinç kalktım. Hergün 11de yatıp 8 buçukta kalkıyordum o neydi öyle ya:( Neyseki kurtuldum ohhhhh.
hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2010, 01:02 PM   #165 (permalink)

425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
Günaydın sevgili günlük

maalesef elimdeki bütün olumlama kaynaklarını değerlendiremedim vakit yetmedi...dün akşam geceye kadar sadece netten (daha doğrusu bu sitenin olumlama bölümünden ve olumlama.com dan) olumlamalar toplamak ve içindeki beğenmediğim cümleleri eleyip silmeye ve beğendiklerimi bırakmaya vaktim anca yetti...
onun haricinde elimde 3 tane olumlama içeren kitabım var onlara da bakmam gerekiyor..

gece baktım vakit benim yatma saatime yaklaşıyordu ama bu olumlamaları gözden geçirme ayıklama vs. işlerim bitmemişti...ben de affetme meditasyonumu aksatmamak için ve hemen yapmak istediğim için bitiremediğim işimi bıraktım.. ve affetme meditasyonuna geçtim...
geçen gece rüyamda gördüğüm sınıf arkadaşımı affettim...mp3 ü dinlerken sonlara doğru uyuyakalmışım ve meditasyon mp3 ü çoktan bitmiş te kendini 2. kez baştan tekrar ediyorken buldum kendimi gözlerimi açtığımda...
bu durum içime sinmemişti ancak kendimi bu konuda test etmek için affetmek istediğim kişiyle ilgili duygularıma bakayım dedim..ve gerçekten ona hissettiğim kırgınlık geçmişti...kendimi zorlasam bile ona kızamadım..."bak sana şöyle şöyle yapmıştı hatırlasana" falan diye zorlasam da olmadı...böylece yaptığım çalışmanın gerçekten işe yaradığını doğrulamış oldum...

Bugün nedense kendimi iyi hissetmiyorum...beynim sanki bir bombardımanın altına bırakılmış gibi...başım kazan gibi ve zihnim çok yorgun...

kendimde kızdığım bir huyum var...konu ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka erişebildiğim her kaynaktan verileri toplayıp sonra onları ayıklamam analiz etmem ve kişselleştirmem çok uzun vakitlerimi alıyor...özellikle de erişebildiğim her kaynaktan toplamak konusunda çok hırslıyım...bu bazen bir bilgi değil..bir resim koleksiyonu bile olabiliyor..sonra yapılacak işler ona göre birikiyor tabi..buradaki amacım..."mükemmel karışım" ı bulmak...yani kendime göre mükemmel karışımı bulmak..
iyi olmak istediğim her konuda böyleyim malesef..bu konuda biraz daha esnek olmak istiyorum ama nasıl ? kendim için en iyiyi istemek ve temel için bir daha uğraşmamak ve sadece üzerinde ufak oynamalar yapılabilincek durumda olmasını istiyorum...

hala olumlamalarda mükemmel karışımımı elde edemediğim için önceden yapıyor olduğum olumlamaları yaptım bugün de...kendi olumlamalarımı yaratamadım diye de önceki yaptıklarımı aksatıp araya boşluk koymak istemedim..kendi karışımım oluşana kadar böyle devam edeceğim...

ha bu arada 4 gündür kilo verme telkini dinliyorum ancak sabah tartıya çıktığımda değil vermek almış olduğumu gördüm..ve dün bitirmek istediğim işlerim bitmedi...moral lazım bugün bana...kendimi teselli etmeliyim bir şekilde
Senin yazılarını ben geriden takip ediyorum. O yüzden eski yazdığın yazılara yeni yorum yazıyorum kusura bakma. İnanılmaz keyifle okuyorum yazılarını. Bir insan bu kadar mı şeffaf olabilir. Çok objetif bakıyorsun kendine. Bence bu telkinler sana baya bir yaramış. Hem baksana yazarlık yeteneğin baskın çıkmış. Bence bu yazdıklarını bir dosyada topla. Bir de başlık yap ve onu Türkçesi çok iyi olan bir edebiyatçıya dikte ettir. Sonrada yayımevi bul. Mesela Işık Elçinin yayımevi bu yazıları kabul eder gibime geliyor. Süper satılır. Resmen gaza getiriyorsun, ilham veriyorsun insana. Teşekkürler. Hem çok fazla para kazanır ve kazandırırsın hem de insanları mutlu edip onlara ilham vermeye devam edersin. Nasıl fikir? Belki benden öncede bu fikri sana veren olmuştur yada kendin zaten düşünmüş olabilirsin. Hani burda kendine kızmışsın ya konularla ilgili illa çok araştırıp kendine özeli bulup seçiyorsun ve bunun zaman almasından yakınmışsın. Keşke bende senin gibi olsaydım. Hemen anında bir işe başlayıp onu bitirmek isterim ve bitiririm ama sonuçta bitmiş olsun diye bişey çıkar ortaya. Sense detaylı çalışıyorsun bu yüzden bu yazıların çok güzel oluyor. İçtenlik ve dürüstlük kokuyor bu yazılar. Seni çok sevdim
Bence insanlar seni tanımalı. Yazdıklarını kitap haline getir. İlk ben alıcam söz;)
hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2010, 02:33 PM   #166 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
hayallerimgerçekleşiyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhabalar ben de 6 Martta tam 2 aydır telkinleri dinliyor olacağım. Ben ilk hafta ego ve suçluluğu dinledim sonrasında sevdiğim tüm telkinleri ekledim hepsi birarada dinledim. Başlarda değişim vardı. Dik duruyordum mutlu oluyordum. Sonra ne olduysa bişey oldu. Hepsini birarada dinlemek evet iyi olmuyor etkisini kaybediyor. Kesinlikle haklısın. Senin dediğin gibi yaptım.İkiye böldüm. Doaya açtım dedimki: gündüz telkinleri, gece telkinleri. Gündüzde ego, kendine güven, mutluluk, sosyallik arttırıcı ve topluluk önünde konuşma var gecede ise erken uyanma, mutluluk, korunma kalkanı ve zayıflama var:) sabahları telkinlerden sonra erken kalkamamaya başlamıştım işe 9buçukta geliyordum. Gece telkinleri diye ikiye bölünce etkisini 1 gecede gösterdi. Gece Saba Tümerin programını seyrettim 1 buçuk gbi yattım sabahta 8de kalktım ve 9da işte oldum. Saatimi yarım saat ileri almıştım. Kendimi kandırdım ve kalkabildim:)))) Süper hemde az uyumama rağmen dinç kalktım. Hergün 11de yatıp 8 buçukta kalkıyordum o neydi öyle ya:( Neyseki kurtuldum ohhhhh.
erken ve dinç kalkmak gerçekten çok güzel birşey dimi telkinleri 2 ye bölme yönteminin sende de işe yaramasına çok sevindim

Alt 02-03-2010, 02:53 PM   #167 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
hayallerimgerçekleşiyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Senin yazılarını ben geriden takip ediyorum. O yüzden eski yazdığın yazılara yeni yorum yazıyorum kusura bakma. İnanılmaz keyifle okuyorum yazılarını. Bir insan bu kadar mı şeffaf olabilir. Çok objetif bakıyorsun kendine. Bence bu telkinler sana baya bir yaramış. Hem baksana yazarlık yeteneğin baskın çıkmış. Bence bu yazdıklarını bir dosyada topla. Bir de başlık yap ve onu Türkçesi çok iyi olan bir edebiyatçıya dikte ettir. Sonrada yayımevi bul. Mesela Işık Elçinin yayımevi bu yazıları kabul eder gibime geliyor. Süper satılır. Resmen gaza getiriyorsun, ilham veriyorsun insana. Teşekkürler. Hem çok fazla para kazanır ve kazandırırsın hem de insanları mutlu edip onlara ilham vermeye devam edersin. Nasıl fikir? Belki benden öncede bu fikri sana veren olmuştur yada kendin zaten düşünmüş olabilirsin. Hani burda kendine kızmışsın ya konularla ilgili illa çok araştırıp kendine özeli bulup seçiyorsun ve bunun zaman almasından yakınmışsın. Keşke bende senin gibi olsaydım. Hemen anında bir işe başlayıp onu bitirmek isterim ve bitiririm ama sonuçta bitmiş olsun diye bişey çıkar ortaya. Sense detaylı çalışıyorsun bu yüzden bu yazıların çok güzel oluyor. İçtenlik ve dürüstlük kokuyor bu yazılar. Seni çok sevdim
Bence insanlar seni tanımalı. Yazdıklarını kitap haline getir. İlk ben alıcam söz;)

önemli değil tabi istediğin mesaja yorum yapabilirsin benim için farketmez ben anlarım
güzel görüşlerin için çok çok teşekkür ederim arkadaşım beni çok mutlu ettin şu yağmurlu karanlık havada içimin açılmasını sağladın teşekkür ederim değişim için gerçekten sana ilham verebildiysem ne mutlu bana :) aslında benim de inatla hırsla birşeyler yapmaya devam etmemin sebeplerinden birisi de sen ve senin gibi duyarlı insanların bana verdiği destek...tek başına olsaydım bu kadar hırslı olamazdım inan
bu arada verdiğin ilginç fikre bayıldım çok tatlı gerçekten
ben de isterdim öyle birşeyler yapmak ama maalesef ailem beni insanlarla ilişki içinde olabileceğim olası bütün durumlardan soyutlamakta ısrarlılar
onlara bunu söylediğimde istemediler...yazarlar hakkında olumsuz görüşlere sahipler ve onlar arasında yer almamı istemiyorlar (gerçi hiçbir tür insanı beğenemiyorlar o ayrı..neyi beğendiklerini ben de bilmiyorum..kendilerinin aynı türünden insanlar desem onlarla bile geçinemiyorlar ) o yüzden şu an herhangi bir işte çalışmıyorum...
ama neyseki internet denen bir nimet var..buralara bunları yazdıklarımı görmüyorlar bilmiyorlar..buraya karışamıyorlar :)
detaylı çalışmak iyi gibi de görünse detaylara takılmak bir süre sonra insanı sıkıyor ve tamamen öfff diyip bırakıveriyorsun..işin aslına bir türlü giriş yapamıyorsun...aslında herşeyin bi eksi yönü var tabi :)
iyiki varsın arkadaşım aramıza hoşgeldin

Alt 02-03-2010, 03:24 PM   #168 (permalink)

Alıntı:
bengusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
koşu bandını alıp sana süpriz yaptığını imgele.
sevgiyle mutlu kal....
Küçükken ben de istemiştim. Babam alırım binmezsin oda köşede kalır demişti. Ben hergün başının etini yedim. Bisikletde . Kafama koymuştum. Hergün arkadaşlarımla turu yaptığımı hayal ediyordum. Ortaokuldaydım deniz kısıyısnda bir yazlık sitede herkesin i var ben yürüyorum oldu mu bu şimdi. Bir gün babam kapının önüne bir bak dedi. Bende gittim baktım . Çok sevindim havalara uçtum önce ama sonra dikkatli bakınca e benim gibi kısacık minyoncuk bir kıza kocaman erkek i almış, arkasında selesi vardı Allahtan.
Moralim bozuldu tabiki. Abinlerde biner diye öyle aldım dedi. Hani küçükken kıyafet büyük alınır ya sürekli büyüyor çocuk diye. Şimdi bu te yapılır mı? Sözde bana alınmış. Bende kafaya koymuştum ona ben binecektim. Önce yana yere doğru baya bir eğiyordum sonra pedallara basar basmaz düşleştirip ayakta sürüyordum biraz gidince koltuğa oturuyordum ama ayaklarım pedallara parmak ucunda basıyordu. Öyle öyle inatla ben bindim. O sitede o turları meşhurdu. Sırf bu yüzden i hep sevdim. Aradan yıllar geçti. Bisikletim hurda oldu sonrada yok oldu. Ben üniversitedeyim. Babam sırf onunla bahçe denen yere gidip haftasonu kalayım diye sürpriz yapıp bana aldı. Yalnız bu seferde boyumdan küçük bir kız i almış. Kıyamam ben sana yıllarca içinde acısını yaşattı demekki kızına büyük boy erkek i aldığına pişman olup üniversitedeyken boyundan küçük kız i alıyor:))) çok tatlı di mi? Seni çok seviyorum babişkom rahat ve huzurlu ol diğer yaşamında.
Alt 02-03-2010, 03:44 PM   #169 (permalink)

Alıntı:
Günaydın sevgili günlük
dün alışveriş yenilikleri için takip ettiğim bir markanın sanal kataloğunda bir çanta gördüm..ancak bu çantanın fiyatı ömrümde bugüne kadar bir çantaya hiç vermediğim bir fiyattı..(55 lira) ancak görünüşüne içim gitti ve benim de evde o tarzda kullanabileceğim hiç çantam yoktu...
önce fiyatının neden bu kadar pahalı olduğuna kızdım üzüldüm..babam laf edicek 55 liraya çanta mı alınır diye üzüldüm (çünkü biliyorum huyunu yapar,herşeyi mümkünse bedavaya getirmeye çalışan birisi) zaten evin hangi köşesine baksam kendi seçimlerimiz olmayan ve bir şekilde bedava promosyonla veya gazete kuponuyla alınmış şeyler görüyorum...renkleri biçimleri bizim seçimimiz değil...onlar ne verirse yani..ve ben böyle yaşamaktan bıktım...para vermek pahasına da olsa kendi seçtiğim şeyleri alıp kullanmak istiyorum..

neyse çanta konusuna döneyim..önce fiyatı için üzülmüştüm ama sonra içimden bi ses dediki "harçlığın yetmiyor mu ? yetiyor..eeee o zaman ?....
onu nasıl kullanacağına kendin karar vermelisin..ister harçlığının hepsini sadece birşeye yatırırsın, ister 10 şey alırsın...onu zaten sen harca diye veriyorlar" ayın sonuna kadar da başka acil alacağım birşey olmadığına göre babam söylense de o çantayı almaya karar verdim...çünkü almazsam içimde kalıcak ve daha sonra pişman olacağım...evet belki ailem herşeyi ucuza getirerek yaşamaya alışmış olabilir ancak ben bunun devamı olmak istemiyorum artık...çünkü kendim seçmek ve kendime değer vermek istiyorum...maddi durumumuz da aslında kötü falan değil çok şükür orta halli..ama eskinin alışkanlığı varlık için darlık çekenlerden işte anlarsınız..

sokağa çıktığım zaman 17 yaşındaki kızların bile benimkilerden daha pahalı ve daha değerli şeylere sahip olduklarını gördükçe..daha bakımlı ve özenli olduklarını görünce eziliyorum...hayır bu kıskanmak değil...sahip olup giydiğim, taktığım ve dışarı çıktığım şeylerle ben resmen kendime özen göstermediğimi ve değer vermediğimi vurguluyordum...kolumdaki çanta mesela pazardan alınma veya hipermarketlerdeki markası bile belli olmayan uyduruk çantalardı...hatta bel çantasını koluma takardım...

dün o bel çantası da dahil olmak üzere beğenmediğim çantaları bir poşete koydum ve onları sadece mahalle bakkalına giderken cüzdan ve telefon taşımak için kullanmaya karar verdim...dışarıya alışveriş için gittiğimde ise bunlardan bir parça daha iyi olan çantalarım var artık onları kullanacağım....standartlarımı yükseltmem gerektiğini öğrendim...yoksa kendime saygı duyamıyorum..
çok iyi bir karar vermişsin seni kutluyorum
çekim yasasına göre hareket etmek demek bu! Paranı biriktir, istediğini al! Zengin görün çünkü senin için zengin ve dışında öyle olsun;) kendine güvenin artar. Sen bu kadar iyi bir insanken herşeyin en iyisini hakediyorsun emin ol. Böyle devam ederse özgüvenin tavan yapacak.
Benim de en büyük hatam hep başkası beğensin diye birşeyler giyiyor olmam yada saçımı onlara göre yapmam. Birileri banada güzel olmuşsun desin bayılırım. Halbuki ne gerek var. Kendi zevkim var di mi? Yok o şunu beğenir bunu yap, şunu desin şunu yap. İşi,m Nasrettin hocanın bir çocukla bir yolda eşeğe binme hikayesine dönüyor. İkisi biniyor eşeğe acıyanlar oluyor. Kendi biniyor vay adama küçücük çocuğu bindirmemiş oluyor. Çocuğu bindiriyor, adam yaşlı cocuğu neden bindirmiş. En sonunda ikiside eşekten iniyor yürüyorlar. Ben saçımı daha parlak olsun diye kahverengiye boyatıp birde güzel kestircektim. Erkek arkadaşımın ısrarını kıramayıp sarı yaptım. Laf demeyen kalmadı. Kimi çok beğendi. Kimi hiç beğenmedi. Kimisi kızıl kahve yap kimisi siyah yap. Yok saçlarını uçlarından biraz kestirsen daha iyi olur. Sizene kardeşim benim saçım! Ama bunu demeye hakkım yok çünkü dedirten benim. Madem ilgi bekliyorsun o şunu desin bu bunu desin diye değiştiriyorsun al çek cezanı işte. Bir kıyafetime karışmadıkları kalmıştı. Kimi çok beğenir. Kimisi burnunu eğr bakar. O kadar şık olurum özen gösteririm gram bir güzel olmuşsun laf yok. Yanımdaki övülür ne güzel olmuşsun bana gelince tık yok:( bende hassasım ya kırılırım işte. Sorun bende niye başkalarının düşüncelerine önem veriyorumkiç Canım ne isterse onu yapmalıyım di mi ama
Alt 02-03-2010, 03:47 PM   #170 (permalink)
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all

Ne de güzel olmuşsun senn, öylee
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks