Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Sağlık Davranış Değişikliği Telkinle Fiziksel Değişim > Sağlık > Ruh Sağlığı

Uyarılar

Ruh Sağlığı ruh sağlığı sorunları, ruh sağlığı nedir, cocuk ruh sağlığı, çocukta ruh sağlığı, toplum ruh sağlığı, psikoloji ruh sağlığı, çocuklarda ruh sağlığı, ruh sağlığı tedavisi, kadın ruh sağlığı, aile ruh sağlığı, ailede ruh sağlığı, çocukların ruh sağlığı, çocuğun ruh sağlığı, insan ruh sağlığı, çocuk ruh sağlığı, okul ruh sağlığı, ruh sağlığını, bebek ruh sağlığı, ruh sağlığı için, ruh sağlığı merkezi, ruh sağlığı hastanesi, ruh sağlığı makale, ruh sağlığı, ergen ruh sağlığı, çoçuk ruh sağlığı, ruh sağlığı dergisi, ruh sağlığı bozukluğu, okulda ruh sağlığı, türkiyede ruh sağlığı, türkiye ruh sağlığı, ruh sağlığı pdf, ruh sağlığı test, ruh sağlığı ppt

Depresyon İçin Tavsiyeler...

Sağlık ve Ruh Sağlığı Depresyon İçin Tavsiyeler... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Kriz, mutsuzluk ve tükenmişlik hissini de beraberinde getiriyor. Depresyon sürecini de tetikliyor. Depresyondan kurtulmak içinse uzmanlar bunları öneriyor Spor yapın ya da en azından yürüyün. Arkadaşlarınızla bol bol sohbet edin. Her krizin aynı zamanda bir fırsat olduğunu unutmayın. Düşünün şimdiye ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Ruh Sağlığı telkin cd indir izle İstanbul Ruh Sağlığı nerededir kimdir Ruh Sağlığı çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Ruh Sağlığı hipnoz Ruh Sağlığı olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Ruh Sağlığı hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Ruh Sağlığı kuantum düşünce kitap haberi

Depresyon İçin Tavsiyeler...

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25-11-2008, 09:38 PM   #1 (permalink)
Moderator

Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Depresyon İçin Tavsiyeler...

Kriz, mutsuzluk ve tükenmişlik hissini de beraberinde getiriyor. Depresyon sürecini de tetikliyor. Depresyondan kurtulmak içinse uzmanlar bunları öneriyor

Spor yapın ya da en azından yürüyün. Arkadaşlarınızla bol bol sohbet edin.

Her krizin aynı zamanda bir fırsat olduğunu unutmayın. Düşünün şimdiye kadar hayatımızda kaç defa kriz gördük, dünya batmıyor. İnsanlar bazen kaybedebilir ama sağlığınız yerinde olduğu sürece her kayıp bir gün tekrar kazanılır.

Önemli kararlar verirken diğer yöneticilerle uzlaşma içinde olun. Kararların alınmasında sorumluluğun paylaşılmasına özen gösterin.

Dürüstlük, ahlak, sevgi, paylaşım sosyal yaşamda ve iş yaşamında önemlidir.

Mesai dışında mesleki konuların dışında işlerle uğraşın. Kendinize bir hobi bulun.

Ofisinizin iklimsel ve fiziki yönden konforuna dikkat edin. İyi olmayan çalışma şartları bireyin iş verimi düşürür. Konforlu bir ortamda çalışmak daha keyiflidir.

Çalışan beyin, dinlenmiş beyindir. Hafta sonlarında 2 gün, en azından 1 gün tatil yapın.

Uykusuzluktan, aşırı alkolden ve gece geç saatlerde kafeinli içeceklerden uzak durun.

Aldığınız gıdalara dikkat edin.

Uyumadan 2-3 saat kadar önce yemek yemeyi kesin. Gece 21.00 veya 22.00’den sonra yemek yemeyin. Uyumadan önce ılık bir süt ya da su için ve ılık duş alın.

Özel dostlarında meslek dışında konuşun.

İşsizlik ruh sağlığını olumsuz etkileyen en büyük risktir. Özellikle genç iseniz ruh sağlığı için düşük ücretli de olsa bir işe girin ve çalışın.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-10-2009, 06:33 AM   #2 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 2
2 Mesajinıza toplam 17 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
wirrarika is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Depresyon İçin Tavsiyeler...

ben 5 senedir depresyonla uğraşıyorum.. antidepresanları kullandım ama sonraları devam edemedim.. hap olmadan da düzelirim sandım gerçekten düzeldiğim zamanalrda oldu çok mutlu olduğum.. 1 aydır da geceleri bilgisayarım açık tüm telkinler var (ego güç.,suçluluk ,kendine güven,mutluluk...) ..sanırım dalgalanma hissi dedikleri durumu yaşıyorum ama .. şu an hayattan zevk almya çalışıyorum olmuyo zorlanıyorum bazen tükenmekten tükendim beni ra zorlayan durumlar oluyo beni kimi zaman ..nasıl yaşayacam ömrümün bundan sonrasını diye umutsuzluğa kapılıyorum ..beyinde öten r borazanlarıyla uğraşmakta çok zor..evet çokk kişisel gelişim bilgisi aldım ama ben doğruyu görsem de işte beyin kimyası bozulunca beyin ve alışmış bilinçaltında değiştirme zaman alıcak galiba.. çoğu insan uzun yaşamak ister ben se yaşamaktan korkar hale geldimm o mutlu olan cümleleri okuyorum ama herşey inanın sıradan gözüküyo bir süre sonra hatta çok olumlu bir insanı görünce bile sanki bana çok garip geliyo bazen nasıl öyle oluyo diye ...yeteri kadar karartıcı konuştum sanırım. yaşama tekrar bağlanmam konusunda düşünceler ve çözümlerinize ihtiyacım var.. telkinleri dinliyorum emin olun olumlu da kalmaya çalışıyorum
sevgiyle ...
wirrarika isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2009, 05:09 PM   #3 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 4
9 Mesajinıza toplam 45 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pyske is an unknown quantity at this point

Merhaba bende uzun süredir depresyonla devam ediyorum yaşamıma.Her ne yaparsam yapayım olumsuz düşünmeyi ve sıkılmayı bırakamıyorum.Hayattan keyif almak benim için şu an yapılabilecek en zor iş.Bu sayede en sevdiklerim yavaş yavaş benden uzaklaştı.kendimi mutsuz ve yalnız hissediyorum.Siteyi yeni keşfettim.Lütfen hangi noktadan başlamam gerektiği konusunda destek verin.Umarım başlayacağım bu telkinler benimde gülümsememe sebeb olur.
pyske isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2009, 06:34 PM   #4 (permalink)
spestnaz
Guest

Bilmiyorum, telkinlere başlamak istemiyorum neden bilmem ama telkinlerden çekiniyorum ya da elimin altında hazır oldukları için dinleyemiyorum. . Bazı şeyleri paylaşarak çözmek istiyorum, birilerine anlatıyorum. . Bunu yaparken kimseden acımalarını ya da bir çözüm bulmalarını istemiyorum ama tam içimdeki fırtınaları dindirdim, derken biri karşıma çıkıp sana ne dememizi istersin, diyor. . Bu anda saatler gece 12 yi vuruyor ve külkedisi hazin sona uğruyor; ama ne yazık ki ayakkabısını prensin önünde düşürmüyor ve 120 haneli bir köyde değil, 12 milyonluk bir şehirde oturuyor. .
Alt 02-11-2009, 10:07 PM   #5 (permalink)
Super Moderator

yeni bir hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 30,500
1,573 Mesajinıza toplam 7,820 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant future

Alıntı:
pyske Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba bende uzun süredir depresyonla devam ediyorum yaşamıma.Her ne yaparsam yapayım olumsuz düşünmeyi ve sıkılmayı bırakamıyorum.Hayattan keyif almak benim için şu an yapılabilecek en zor iş.Bu sayede en sevdiklerim yavaş yavaş benden uzaklaştı.kendimi mutsuz ve yalnız hissediyorum.Siteyi yeni keşfettim.Lütfen hangi noktadan başlamam gerektiği konusunda destek verin.Umarım başlayacağım bu telkinler benimde gülümsememe sebeb olur.
Merhabalar pyske;

Ego güçlendirici ve suçluluk duyguları telkinleri ile artık bir noktadan başlamalısınız..Telkinleri aşağıdaki linkten yükleyebilirsiniz..

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...yenilendi.html

ertelememe telkinini ve mutluluk telkinleri de ilk etapta dinlemeniz çok faydalı olacaktır..

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-su-sesli.html

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...unur-mp3u.html

En az bir hafta süreyle,toplamda 80 saat bir dinleme süresinden sonra Kendine Güven telkinini de ekleyebilirsiniz..
yeni bir hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-11-2009, 04:32 PM   #6 (permalink)
Teğmen

mu@z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1
69 Mesajinıza toplam 295 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mu@z is on a distinguished road

depresyondamıyım bilmiyorum.başarısızlık sırtıma yapışmış gömlek gibi bütün girişimlerimde tökezliyorum nerde hata yapıyorum bilmez durumdayım herşey kırık dökük yarım yamalak 1 yıldır çalışmıyorum,evdeyim miskin kediler gibiyim.resim kursuna yazıldım sabah kalkıp gidemiyorum içimden gitmek gelmiyor sonra bütün gün kendimi tüketiyorum halbuki geçen hafta hoca aradı gelmezsen kaydını silecem dedi mecbur olmama rağmen gitmedim o kadar uzun zamandır evdeyim asosyal oldum!kendimle ilgili düşüncelerim çok olumsuzlaştı.bu kısır döngü,dibe vurmuşluk durumdan kurtulmam gerek ama nasıl!

keçiler çitleri kırıp kaçmak üzere:)
Alt 12-11-2009, 05:43 PM   #7 (permalink)
Yüzbaşı

derya88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,121
620 Mesajinıza toplam 3,835 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
derya88 is just really nicederya88 is just really nicederya88 is just really nicederya88 is just really nicederya88 is just really nice
Wink Cevap: Depresyon İçin Tavsiyeler...

yazanların farkına varmasını istegim hep isteklerini olumsuz cümleler kurarak ifade ediyorlar, birde olumlu olarak söyleyebilseler sır orda işte...şunu aklınızdan çıkarmayın, evrende herkese yetecek kadar nimet var isteyin yeter ama samimi ve olumlu cümlelerle, yagacak göreceksiniz sevgiyle ışıkla kalınnnn......
derya88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-11-2009, 01:12 AM   #8 (permalink)
spestnaz
Guest

biliyorum
biliyorum depresyonda olduğumu
ama
almak istemiyorum psikolojik destek
kimseden çekinmiyorum
kimseden utanmıyorum
ama
kendim çözmek istiyorum
beceremiyorum
ilerliyorum
ilerliyorum
sonra yine en başa dönüyorum
ama
pes etmiyorum
pes etmeyeceğim
Alt 16-11-2009, 11:08 AM   #9 (permalink)
Teğmen

Sanıyorum herkes kısır döngüden bir türlü çımamaktan yakınıyor.Bunda herkesin yaşadığı olumsuzlukların ve bunlara inanmışlıkların payı oldukça çok.İnanmışlıklar (kötü düşünce,ben şöyleyim böyleyim, yapamam edemem vb.) o kısır döngüye girdiğinizde zaten inanmadığınız için tekrar tekrar yüzeye çıkıyor.Aslında farkında olmalıyız ki hepimiz olumlu bir çaba için adım attık.Stepnaz arkadaşım bu özellikle sana bende sürekli herşeyi erteleyen ilaçlı tedaviler sırasında ilaçları bırakan bi mutlu zannedip olumsuzluğa geri dönen biriyim.Ama inan 1 haftadır egoyu dinlemeye başladığımdan beri değişik sonuçlar görüyorum.Yine bir kötü bir iyiyim ama olumlu düşüncelerde yavaş yavaş yerleşmeye başlıyor. özellikle hımmm evet bu sonucun dışında şu da var diyebiliyorum.Ki bu olumlu düşünebilmeye başladığımı gösterir.Süreç benim için şu aşamada oldukça yavaş.Ancak kendini hissettiriyor yavaş yavaş hatta bazen henüz depresyon telkinine başlamadığımdan duygu patlamaları yaşıyorum.felaket rüya görüyorum.İlkokulda çocukça üzüldüğüm beni etkilemiş olaylara kadar rüyalarımda gördüm.Ancak mantığım şunu söylüyorki bilinç altım içindekileri dökmeye ve su yüzüne çıkarmaya başladı onu ikna etmem zaman alacak ama başaracağım.Senide oldukça iyi anlıyorum kendini bir cam fanusta mutsuz bir balık gibi çevrende olan dünyaya dışarıdan imrenerek bakan biri gibi yaşıyor.Mutluluğa özeniyor ama onu elde edebilecek gücü bulamıyorsun üstelik bu aşamada yılmış bitmiş ve tükenmiş gibi hissediyorsun.Hiç bir şeyin seni bundan çıkarmayacağına inancın tamArtık başlayacağım deyip hep yarım bırakıyorsuntamam bu sefer halledicem ha gayret diyorsun ama bu ciddi anlamda seni yoruyor hiç birşeye tam başlayamıyor kendini daha iyiye inandıramıyorsun sadece kandırıyor sonra kendini kandırdığını fark edip offf çözümü yok diyorsun.Ben şunu keşfettim bu inanmak sadece adı bu kendini inandırdığın şeyler yanlış sadece ama bir kere depresyona girince çıkması oldukça zor tekkerrür ediyor çünkü başlama gücü yok dencek noktada olduğundan çözüm üretilemiyor.Mantığın sana şunu desin ve kendine şunu söyle bilinç altındakileri bilmiyorsun neler seni bu noktaya getirdiyse onların yerine yeni veriler kaydetmelisin beynine iançların bu noktada değişmeye başlayacak bunu beynini eğitmek olarakda değerlendirebiliriz aslnda
Alt 16-11-2009, 11:30 AM   #10 (permalink)
Teğmen

Eğer bunu yapabilirsen benim geldiğim noktaya gelmen hiç de zor olmayacak.Tüm depresyon sıkıntısı yaşayanlar bunu bilir herhalde zaten.O döngüden çıkmak ve o aşamada herhangi bir şey için adım atmak gerçekten zor.Neden zor ben artık anlayabiliyorum.Çünkü o dönemde tek şeye inanıyoruz bundan çıkış yok.Canım bir şey yapmak istemiyor tek cümlemdi benim mesela :) bir ara banyo yapmaya kadar bırakmıştım.Büyük ve en önemli tavsiyem sana ve okuyan herkese şudur ki kendini inandırıdğın şeyler seni bu hale getiriyor.bu telkinlerden eden umutluyum onuda belirtmek isterim ben çok olumsuzluk yaşadım ve bunlardan zamanında oldukça etkilenmişim şu an anlıyorumki bunlar beni olumsuz düşünmeye alıştırdı.yani aslında ben hayatım olumsuz gide gide hep öyle olacağını sanmaya başladım.Şimdi telkinlerle şunu yaptığıma inanıyorum.Bilinçaltmdaki olumsuz her kayıt ve bilgiyi farklı bir düşünce tekniği ile olumluya çeviriyorum.Örnek olarak kendimi kilolu bulduğuma inandırmışsam hayır sen kilolarınla mutlu olabiirsin yada o kadarda kilolu değilsin gibi olumluları yüklüyorum.Standart cümleler 'mutlu ol' 'mutlu ol' telkinleri ile standartlaştırılıyor bu durum sonra işte kendimde bulduğum olumsuzluk vb. çağrılar bölyle kilo örneği gibi kendine özel çözümler üretecek gibi geliyor.Birde anlıyorum ki en zor aşama başlayamamak çünkü sana göre buda çözüm getirmeyecek tıpkı sigarayı bırakamayıp bırakamayıp vazgeçenler gibi (ben mesela) Çünkü bugüne kadar hiç değişmedi değişimin bir şey yapmadan gelmesini bekleyemessin yani bu durum sana vahiy gibi gelmeyecek bir andan durup dururken çıkmassın u durumdan çünkü bir hastalık demek istemiyorum ben süreci yaşıyorsun.Yine tavsiyem en basit dinleme yolu geceleri doğa versiyonunu kulağına tak.Sesten uyuyamam dersen iyice kısık dinle.Geceleri yattığımda olumsuz düşüncelerden uyuyamayan biri olarak kendimce şunu yaptım seslerle böyle güzel bir yerde olduğumu çevremde çok sevdiğim kişilerin olduğunu ve şu an huzurluyum diyerek iş güç insanlar herşey parasızlık vb. yok şu an sadece huzur var ve yarın ne olacağını bilmek istemiyorum dedim.yaklaşık 3-4 gün çok zorlandım çünkü benim gibi birinin kendini böyle bir hayale kaptırması çok zor.Saniler sonra gene aynı olumsuzluğa geri dönüp kendimi bi sürü şaçma şey düşünürken buldum.takra baştan yaptım sonra ene sonra bi daha fark edip bir daha baştan denedim.Şu an başardım geceleri uyumak artık daha kolay neden biliyormusun huzur buluyorum özellikle doğa müziğiyle en güzel yanıda daha iyiye gitmeye başladığına inanıyorum ve hissediyorum.Sadece bir anda olmayacak biliyorum.Mutlaka geceleri uyuyorsun değil mi sadece kulağına tak ve bırak o gerisini halletsin sen uyurken.Çözümü sen düşünme yani bilinç altın kendini yenilesin.Sana biraz yardımcı olabilirim umarım.Görüşemek üzere ..

Bookmarks