Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitaplar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   matrix'e hükmedin (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=9725)

hayalayaz 28-06-2008 12:29 AM

Ynt: matrix'e hükmedin

arkadaşlar aşkolsun hih33 özelden sorulurmu? hih33 ben yine aman bi okul açıldı ulaşmak kolay olsun diye sabitledim konuyu..siz özelden sorar ve cevap alırsanız, ilgilenen diğer arkadaşlar nasıl öğrenecek? ama storma binlerce teşekkür toplamış soruların cevabını bir nefeste vermiş..sağol stormcuğum saygılı sevgiler

MuminOKAN 28-06-2008 01:05 AM

bu akşam işten geliyorken kitap evine uğradım ve matriks e hükmedin ve kuantum dokunuş adlı kitapları aldım. birazdan matriks ten başlayacağım. deneyimleri ve anladıklarımı burada paylaşacağım. sabaha kadar bitiririm fakat yarına yapmam gereken işler de var. şimdilik hoşçakalın. hismiley

ametist 28-06-2008 01:17 AM

şanslıyız desene sevincli.kendine iyi bak .görüşmek üzere hismiley smiliyface

MuminOKAN 28-06-2008 01:21 AM

sevincli

görüşürüz. hismiley super

stormguard 28-06-2008 10:30 AM

Rica ederim hayalayaz. Bu arada önemli bi noktayı daha söyleyeyim. Kitapta ki "Hiç bir şey yapmama sanatı" ifadesi çok önemli. O yüzden bunu direk, "bir şey yapılan, çaba gerektiren" bir yöntem gibi algılamanız tam olarak doğru bir yaklaşım değil. Bunu bütün yöntemlerin kaynağı olarak düşünün, çünkü kuantumla direk alakalı ve "çabasız" bir şekilde uygulayın. Serbest bırakmanın tam ifadesini bulabilmeside ancak böyle olabilir. Dilim dönükçe püf noktalarını anlatmaya çalışıyorum ama zaten siz uygularkende, eğer dikkatli bir farkındalığınız varsa, içsel bir bilgi olarak neyin doğru neyin yanlış olduğunu farkedeceksiniz ve uygulamanızı doğru bir duruma getireceksinizdir.

Richard Bartlett'in kitapta aktardığı kısa bir anektodu hatırlatmak istiyorum, ortağı ve yakın arkadaşı Dr. Dunn, çok çabalayarak Richard'ın elde ettiği sonuçları elde etmek istiyor fakat bir türlü olmuyor ve öfkeden deliriyor. Richard ise ona; çabasının bizzat engel teşkil ettiğini hatırlatıp, Carlos Castenada'nın ifadesiyle, "Senin kurgulanma noktanı kaydıracağım" diyerek, Dr. Dunn'un bulunduğu zihin durumunu değiştiriyor. Dunn'un zihin durumunda, bir tekniği uygulayabilmeniz için çok çalışmanız gerekiyor (dikkat edin pratik yapmak ile çalışmak aynı şey değildir, birinde zorlama, diğerinde ise yapıp bırakma vardır) bu nedenle Dunn, bir türlü başarılı olamadığını görüyor. Fakat bu algısı değiştiğinde, Richard'ın yapabildiği herşeyi yapmaya başlıyor. Sonuç: Çabasız bir eylemde bulunun ;)

Baris 28-06-2008 11:42 AM

Uygulamayı yaparken gözlerimizin açık olup olmaması birşey değiştirir mi dusun

mavifirca 28-06-2008 12:23 PM

Arkadaslar,

Evet, özelden o soruyu soran bendim, burada yeni oldugumdan dolayi bir yanlislik yapmak istemeyisimden dolayi böyle davrandim. Kitabi okudum, bazi sorularin cevabi icin soru yöneltmem gerekiyordu. Yukarida arkadaslardan biri kitabin icerigini tamamen aciklamak etik olmaz deyince bende özelden sorayim bari dedim. Yani bende simdi ikilem icerisinde kaldim, sordugumuz sorulara gelen cevaplar zaten kitabin icerigini ya da adamin metodunu aciklamis oluyor, ee bir yandanda etik olmaz denilince karisti kafam 4897
Neyse denemelerim devam ediyor, aldigim sonuclari elbette burada paylasirim madem ögle... onayi

Baris 28-06-2008 12:34 PM

Alıntı:

mavifirca Nickli Üyeden Alıntı
Arkadaslar,

Evet, özelden o soruyu soran bendim, burada yeni oldugumdan dolayi bir yanlislik yapmak istemeyisimden dolayi böyle davrandim. Kitabi okudum, bazi sorularin cevabi icin soru yöneltmem gerekiyordu. Yukarida arkadaslardan biri kitabin icerigini tamamen aciklamak etik olmaz deyince bende özelden sorayim bari dedim. Yani bende simdi ikilem icerisinde kaldim, sordugumuz sorulara gelen cevaplar zaten kitabin icerigini ya da adamin metodunu aciklamis oluyor, ee bir yandanda etik olmaz denilince karisti kafam 4897
Neyse denemelerim devam ediyor, aldigim sonuclari elbette burada paylasirim madem ögle... onayi

Burda sorulan soruların çoğu (ki zaten sorulan soruların yarısını ben sordum:)) yöntemi biraz olsun tanıtmaktı bence. Ve de kitabı okuyup da yöntemi yapamayanlar varsa(benim gibi) onlara yardımcı olmaktı. Ki zaten kitabı okumayan birinin burada anlatılanlarla yöntemi uygulayabileceğini düşünmüyorum. Ben okumama rağmen yapamadım hâlâ. Dr. Dunn'ın durumuna düştüm galiba.. ağla

stormguard 28-06-2008 12:36 PM

Bleteria: Gözlerin açık olup olmaması bir şey değiştirmez fakat gözleri açık odaklanamıyorsan, ilk başlarda istersen daha kolaylık olsun diye gözlerini kapatabilirsin.

mavifırça: Etik olmaz diyen bendim ve dikkat edersen kitaptaki arketipler, zaman yolculuğu ve bilgiyi kuantum alanda değiştirmek gibi yöntemleri açıklamıyoruz. İki noktadan biraz bahsettik fakat o dahi tam anlaşılamadığı için, her halükarda kitap okunmalıdır ;) kitap okunduktan sonra, yaptığım açıklamalar gerçekten bi anlam ifade edecektir. Sevgiler.

Baris 28-06-2008 12:41 PM

Alıntı:

Storm Nickli Üyeden Alıntı
Bleteria: Gözlerin açık olup olmaması bir şey değiştirmez fakat gözleri açık odaklanamıyorsan, ilk başlarda istersen daha kolaylık olsun diye gözlerini kapatabilirsin.

Ben iki türlü de okdaklanamıyorum ya neyse :)
Gözlerim kapalı daha iyi odaklanıyorum sanki. Tüm herşeyi doğru yapıyorum gibi geliyor ama daha sonuç alamadım. Biraz daha pratik yapmalıyım. onayi

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:29 AM.