Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Dj Başvuruları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=298)
-   -   Dj lik Başvuruları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=2133)

hayatimdegisti 06-09-2007 11:36 PM

Dj lik Başvuruları

Gündüz saatlerinde ve akşam saatlerinde olabilir radyo yayini yapmak isteyen arkadaşlarımız varsa bildirsinler değerlendirelim... hismiley

PAMİRNAZLI 19-09-2007 01:37 PM

Ynt: Dj lik Başvuruları

Ben gönüllüyüm sadece 2 hafta zamana ihtiyacım var.Akşam programı yapabilirim.

hayatimdegisti 29-09-2007 12:35 AM

Alıntı:

PAMİRMÜHÜR Nickli Üyeden Alıntı
Ben gönüllüyüm sadece 2 hafta zamana ihtiyacım var.Akşam programı yapabilirim.

Hala gönüllüyseniz bekliyoruz teknik konuda yardim ihtiyaciniz olursa sorun ona gore yayina başlarsiniz..
:)

hayatimdegisti 27-10-2007 02:43 PM

Radyo yayini yapmak isteyenler hazirliklarini yapsinlar...

Radyodan yayın yapmak oldukça kolay...Bu konu başlığında nasıl olacağını anlatacağım...

1-Önce eğer bilgisayarında kurulu winamp programı varsa onu kaldırmanız gerekiyor...
Başlat/Denetim Masası/Program Ekle kaldır bölümünde winamp programını bulup kaldırın.

2-Radyo için iki program kuracağız.Bu programlar winamp(farkli versiyonu) ve shoutcast bunları yüklemek için...
http://www.ritmotrans.com/radyo.zip linkine tiklayin ve masaüstüne kaydedin...Zipli dosya olduğu için masa üstüne çıkartın ve her iki programıda kurun...

3-Winamp'i çaın ve üzerinde sağa tiklayip Visualization bolumunden select plug in'i seçin...

4-Dsp/Effect bolumunden Nullsoft Shoutcast Source Dsp 'yi seçin...

5-Açılan Shoutcast Source penceresinden output sekmesini açın.

6-Adress kısmına 64.72.122.37 yazın..

7-Port kısmına .... yazın... Dj lere verilir port no...

8-Şifre kısmına şifre giriniz(Bu şifre sadece radyo yayını yapacak üyelerde olacak bu nedenle buraya yazmiyorum)

9-Connect Tuşuna bastığınızda Sent xxx byte yaziyorsa yayina hazirsiniz demektir...

Not:Connect At Strat Up'i işaretlemeyin.Bunu işaretlerseniz her winampda çaldiğiniz radyoda yayinlanir.Yayina geçmek için connect tuşuna basmanız yeterli...

Bu şekilde winampda çaldiğiniz her parça radyoda yayinlanir...

mikrofon ile yayın yapmak için
Shoutcast'da inputa tiklayip input device yazan yerde winamp recomended yerine soundcard inputu tercih ediniz...

Teknik konular ile ilgil sorularınız bu bolumden sorabilirsiniz...

Not:Yayin yaparken 48kbs gecmeyiniz.Input bolumunde encoder settings yazar orada en fazla 48kbps secebilirsiniz.Fazlası secildiginde radyo yayinlari askiya alinir.

dilekcik 05-11-2007 03:04 PM

ben dünde yazmıştımda silinmiş..

hala gerekliyse ben yapabilirim eğer isterseniz dj lik(başka bi sitede yapıyorum fırsat buldukça)

ama..

gece yayın yapılabilirmi?ben gündüz çalışıyorum çünkü...
yayında sadece telkinler mi çalınacak yoksa hertür müzik olabilirmi?

hayatimdegisti 05-11-2007 03:14 PM

Alıntı:

dilekcik Nickli Üyeden Alıntı
ben dünde yazmıştımda silinmiş..

hala gerekliyse ben yapabilirim eğer isterseniz dj lik(başka bi sitede yapıyorum fırsat buldukça)

ama..

gece yayın yapılabilirmi?ben gündüz çalışıyorum çünkü...
yayında sadece telkinler mi çalınacak yoksa hertür müzik olabilirmi?

Gecede yayin yapabilirsiniz.Her türlü müzik olabilir ancak karamsar içerikli müzikler olmasın..
Siz kurulumu yaptiysaniz ben sifreyi gondereyim.Radyo teknik konular bölümünde kurulum bilgisi bulunmaktadir.

dilekcik 05-11-2007 03:43 PM

kurulumu yapmaya çalışayım :)

dilekcik 05-11-2007 04:19 PM

ben hazırım ;)

neseli 08-01-2008 10:07 PM

radyo yayınında boş vakit varsa ben de yardımcı olabilirim.hangi saatlerde yayın yapma seçeneğim var..

hayatimdegisti 09-01-2008 12:27 AM

Alıntı:

neseli Nickli Üyeden Alıntı
radyo yayınında boş vakit varsa ben de yardımcı olabilirim.hangi saatlerde yayın yapma seçeneğim var..

Boş vaktimiz var.Dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.Teknik kurulumları yaparsanız bende şifreyi iletirim.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:31 AM.