Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Mistik Gizem Bilinmeyenler Klubü > Gizemli Konular > Bilinçaltının Bilinmeyenleri

Uyarılar

Bilinçaltının Bilinmeyenleri Bilinçaltının Bilinmeynleri

BUTUN DUNYA KONUSUYOR--THE SECRET--

Gizemli Konular ve Bilinçaltının Bilinmeyenleri BUTUN DUNYA KONUSUYOR--THE SECRET-- Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız bu yazıyı gözden kaçırmışım iyi hatırlatma oldu, zamanlama da muhteşem. teşekkürler. Alıntı: monange Nickli Üyeden Alıntı Alıntı: dmrcderya Nickli Üyeden Alıntı Alıntı: Lier22 Nickli Üyeden Alıntı zengin olmakla ilgili bir kitap okumuştum... m.ö. yaşamış eski bir mısır uygarlığından çıkarılan bir ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Bilinçaltının Bilinmeyenleri telkin cd indir izle İstanbul Bilinçaltının Bilinmeyenleri nerededir kimdir Bilinçaltının Bilinmeyenleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Bilinçaltının Bilinmeyenleri hipnoz Bilinçaltının Bilinmeyenleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Bilinçaltının Bilinmeyenleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Bilinçaltının Bilinmeyenleri kuantum düşünce kitap haberi

BUTUN DUNYA KONUSUYOR--THE SECRET--

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31-07-2008, 02:39 PM   #21 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 17
48 Mesajinıza toplam 208 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
heal will become famous soon enoughheal will become famous soon enough
Standart Ynt: BUTUN DUNYA KONUSUYOR--THE SECRET--

bu yazıyı gözden kaçırmışım iyi hatırlatma oldu, zamanlama da muhteşem. teşekkürler.

Alıntı:
monange Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
dmrcderya Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
Lier22 Nickli Üyeden Alıntı
zengin olmakla ilgili bir kitap okumuştum...
m.ö. yaşamış eski bir mısır uygarlığından çıkarılan bir yazıdan
günümüze hiç değişmemiş bir formül veriyodu...
aklımda kaldığı kadarıyla...
toplam kazancının %10' nu biriktirerek yaklaşık 5-10 yıl arasında zengin olabiliyosun...
ister gelirin 300 yetele olsun ister 3000 hiç farketmiyor.... %10'nunu biriktiriyosun ve asla borç vermiyosun vede o paraya dokunmuyorsun... her ne olursa olsun...
birikim başladıktan sonra özenle artırma ve değerlendirme işine giriyosun...
kitaplarımın arasında olacaktı eğer bulabilirsem ismini yazarım daha sonra...
kitabın yazarı bnu bizzat uygulamış ve zenginliğe ulaşmıştı...
bilmem bu yazının bir faydası olurmu?
cok guzel bir fikir hemen uygulamaya koyuyorum..
Asagidaki linketeki yaziyi okumanizi tavsiye ediyorum.. Yararli olacagini dusunuyorum hepimiz icin....

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...i-t3436.0.html

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Diken düsünürsün dikenlik olursun
MEVLANA

hayat ve algi arasindaki saat farki
heal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-08-2008, 04:40 AM   #22 (permalink)
dmrcderya
Guest

Alıntı:
monange Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
dmrcderya Nickli Üyeden Alıntı

evet monange herkes zengin olsun. elini kolunu tutan yok degil mi ya
ben de nedenini bilmiyorum ama bizim milletteki olumsuz telkinler sunlar.
-Para kazanmak kolay mi?
-Prayi sokaktan mi topluyoruz
-Birak onu bunu da para kazan da o zaman gorelim.
-Para kazanma ugrasi disinda her sey sacma ve anlamsizdir. (Halbuki insanin kendini gelistirmesi daha cok bollugu cekmesini saglar bance)

-Biz adam olmayiz. En kotusu ve en yaygini bu.
Sanirim kendimize baskalarinin gozuyle bakma aliskanligi edinmisiz, milletce kendi gozumuzle gormeyi becerebilsek...
Evet dmrcderya cim o nedenle buradayiz degil mi yaaaaa .. Bilincaltinda kaliplasmis her ne konu olursa olsun telkinler ve kendini gelsitirici bilgiler onun icin var dimi canimin ici... Ben suna inaniyorum ki bu yanlis kaliplardan dolayi türküyedeki insanlar bu sekilde garip bir kaosun icinde... Bir baskasi biraz iyi durumda olsa hemen arastirmaya girilir.. NAsil oluyorda bu kadar kazaniyor yada harcama yapiyor vs vs diye.. Anlatmama gerek yok... Kisaca Cem Yilmaz in son gösterisinden bir örnekle bitirmek istiyorum...

Kendi gösterisine gelen insanlarin cogunun salonu full görmesi sonucunda kendi aralarinda konustuklari tek konu suymus : Bilete tam adam basina su payari verdik.. Bu salando yaklasik 3,000 kisi olsa bu gecenin hasilati su kadardir.. Iyi iyyyiiiii vallaha iyyyiiiii .. Iyi para kazaniyor velet.. Sende istiyorsan sende cik sahneye yap bu isin aynisini veya benzerini sende kazan o parayi kim engel ki sana dimiiiii yaaaaa ...

Birakalim artik isimize yaramayan elestirileri bunlarin bizi geriletmekten baska bir faydasi yok... , kendimize örnek almak istediklerimizi , gelistirici konulari örnek alalim..
Canim %100 oraninda haklisin bence deee... super. Olumsuza odaklanmayalim artik.
Bu arada Cem Yilmazi hatirladim, cok komikti... Adam dogru soyluyor...
Alt 01-08-2008, 12:10 PM   #23 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
24 Mesajinıza toplam 70 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fundas is an unknown quantity at this point

ben de bu konuda tam emin degilim

ama bu filmde elimizde olanlara sukretmeyi de ogutluyor yani once Allah a bize verdigi nimetler icin sukredicez daha sonra ondan istediklerimizi samimi bir sekilde istiycez evet Allah dualari geri cevirmez dunya da olmasa bile ahirette mutlaka olur bunu islam kaynaklarindan biliyoruz secret filmi bunu biraz degistirip evrenden istememizi soyluyor ancak evrenin de bir yaraticisi var o da Allah

ben de secret filmini izledikten sonra Allah a daha cok sukretmeye basladim ve ondan icimden gelerek istiyorum ve Allahin izniyle oluyor

sevgiyle ve pozitif kalin
Alt 27-10-2008, 02:10 PM   #24 (permalink)
Teğmen

7 Mesajinıza toplam 29 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cancer is an unknown quantity at this point

Alıntı:
SÜMBÜLx Nickli Üyeden Alıntı

arkadaslar bu yaziyi bir sitede gordum sizlerle paylasmak istedim ne kadar seversek sevelim ya da bir seye ne kadar olumlu bakarsak bakalim yine de ustunde dusunmeli hatta suphe etmeli ve arastirmaliyiz diye dusunuyorum yoksa orta cagdan ne farkimiz kalirdi.Ne soylenirse oldugu gibi kabul edemeyiz ki...! degil mi?!kanitlanmis seyler bile degisim gosterebilir ki bu yasa gercekten kanitlanmis mi bilmiyorum herkes bir yerler de Albert Einstein in bu konunun dogru oldugunu soyledigini yaziyor.Ben henuz okumadim ve incelemedim.

fikir sizin.............................!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bir fikir elestiri yazisi oldugu icin siiznde okumanizi istedim.

The Secret; İste Yeter ki!

Şu herkesin elinden dilinden düşürmediği meşhur! çekim yasasını anlatan kitap (The Secret) hakkında görüş belirtme niyetim hiç yoktu. Ta ki bunların kendi kendilerine ‘öğretmen’ dedikleri, hem kitap hem dvd filmlerinde bolca referans gösterdikleri David Schirmer adlı (sözde) üstadin ortaya çıkan sahtekarlığını okuyana kadar…

Bu Avusturalyalı ağbi bir yatırım uzmanı ve eğitmeni, bir konuşmacı, bir yazar… Yıllık geliri 1.5 milyon doların üzerinde.

Önce onun The Secret’da yer alan şu muhteşem sözüne bir bakalım:

“Bu ’sır’rı ilk anladığımda birçok fatura ödüyordum, bir sürüsü de sürekli posta kutuma doluşuyordu. ‘Bunu nasıl değiştirebilirim?’ dedim.

Çekim yasası ‘Neye odaklanırsan onu elde edersin?’ der.

Bankadan hesap belgemi aldım, mevcut bakiyemin olduğu yeri silerek, olmasını istediğim miktarla değiştirdim ve bana sadece çeklerin gönderildiğini hayal ettim. Bir ay içinde işler değişmeye başladı. Ve bu inanılmazdı. Artık sürekli çek alıyorum, fatura da geliyor, ama daha çok çek alıyorum.”

Ne güzel değil mi?

David verdiği ‘Zengin Olmanın Sırrı’ eğitimlerinde, öğrencilerinden ‘kısa dönemde yüksek faiz’ vaadleri ile kurduğunu söylediği yatırım fonuna para topluyor. Sonrasını tahmin ediyorsunuz. Bırakın faizi, kimseye ana parasını bile geri ödemiyor. (David’in şirketinde çalışıp yıllardır maaşını almayı bekleyenler de var.)

Kısaca bu yatırım hocasının sırrı, etrafındaki kişilerin cebinden paraları çekmeye odaklanmış.

A Current Affairs isimli bir TV programının ortaya çıkardığı skandal sonrası Avusturalya hükümeti kendisine vergi davası açsa da, o dünyanın dört bir yanında insanlara nasıl kısa zamanda zengin olabileceklerini öğretmeye(!) devam ediyor. Talebi de bir hayli fazla!

İşte o TV programının birinci bölümü [ingilizce, hem de Avusturalya aksanı ile!] ( bu videoyu buraya ekleyebilrisem ekleyecegim simdi yapamadim tekrar deneyecegim)
Bunlar da daha sonra çekilen ikinci ve üçüncü bölümleri.

İşte bize The Secret kitap ve dvd filmlerinde yaşamın, mutluluğun, herşeyin sırrını öğreten sözde gurulardan birinin durumu. İçler acısı… [Robin Sharma‘nın kulakları çınlasın!]

Mağdur David de boş durmuyor ve kendisi hakkında yapılan suçlamalardan ne kadar canının yandığını söylediği bir cevap videosu yayınlıyor. İçinde elle tutulur hiçbir done yok; hepimizin alışkın olduğu medya suçlaması dışında. Çok iyi bir politikacı olurmuş bu adam.

Dönelim kitaba tekrar.

Bakın bizim coğrafi, siyasi, eğitim veya sosyo-ekonomik nedenlere dayandığını sandığımız bir gerçek nasıl ters yüz ediliyor:

“Sizce neden dünya nufusunun % birini dünyada ki toplam maddi gelirinin % doksan altisini sını kazanıyor? Tesadüf olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hayır değil! Düzen böyledir, onlar bir şeyleri anlamışlardır. Onlar ’sır’rı biliyorlar. Şimdi siz de ’sır’ra ulaşıyorsunuz.”

Olumlu veya olumsuz; hangi düşüncenize odaklanırsanız onu kendinize çekmiş olursunuz, o gerçek olur.

Sevgili arkadaşlarım, siz de bu sırrı bilince artık zengin olabileceksiniz. Ve dolayısıyla yeryüzünde yaşayan herkes okursa… Fakirlik tarihe karışıyor!

Piyango bileti alıp büyük ikramiyenin çıkmamasını istiyen tek kişi olabilir mi? Veya kazanmayı hayal etmeyen, çıkarsa o parayla yapacaklarını hayal etmeyen? Bilet alanlar zaten bu hayalleri satın almıyor mu? Milyonlarca kişi aynı hayali kuruyor.

Bu kitabı okuyup daha olumlu ‘istemeyi’ öğrendikten sonra hepimize büyük ikramiye çıkıyor!

Zengin olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ya da sağlıklı olmak, sevgiliye kavuşmak, mutlu olmak, uzun yaşamak… Ya da savaşların bitmesi, açlığın bitmesi, aids, kanser… Siz hayal edin, küresel ısınma da biter. Susuzluk da!
Serdar Turgut; “Büyük ölçüde ‘umutsuz ev kadınları’ olarak adlandırılabilecek toplum kategorisi nezdinde çok popüler olan bu kitabı, Türkiye’de de çok kişi okuyor. Kitabı, bu sınıfın ilgiyle okumasının başta gelen nedeni, umutsuz ev kadını tarafından yazılmış olmasıdır.” derken, Radikal’den Pınar Öğünç konuya erotik bir boyut katmış: “‘Sır’ değil, servet p o r n osu.” “Modern safsata” ise zihnimize yeni giren başka bir ifade…

Hatırlarsınız, Ayşe Arman Türkiye’deki yayıncının yardımı ile kitabın yazarı Rhonda Byrnes ile (mail yoluyla) bir söyleşi yaptığını zannediyor, gazetesinde yayınlıyor. Sonra anlaşılıyor ki cevapları gönderen Rhonda değil!

Başta inkar eden, sonra olay netleşince “Ha yazar cevaplamış, ha ben” deme pişkinliği gösteren bir yayıncı var karşımızda! Ve tabii ki dolandırıldığını düşünen bir Ayşe Arman.

Çekim yasası birilerin dolarları kendine çekmesine yaramış yaramasına da, olumsuz bir takım gariplikleri de etrafına çekiyor gibi. [Benim evde durmuyor bu kitap artık ]

Bu arada unutmadan; David Schirmer da The Secret’daki arkadaşlarıyla yeni bir zincir satış politikası başlatmışlar. Çıkardıkları 47 dolarlık “How To Apply The Secret Step-by-Step” [Sırrın Adım Adım Uygulaması] isimli yeni kitaplarını satmak için “arkadaşlarınıza tavsiye edin, zengin olun” diyorlar. David’in hesabına göre yılda 47.107 dolar kazanabilirsiniz!

‘Kolay yoldan her güzel şey benim olsun’ diyen genel insan psikoloji için bu “sır” ne güzel bir besin kaynağı değil mi? Sen iste, düşünü kur; gerçek olur! Ver damardan!

Araştırmalarım esnasında The Secret’ı tiye alan bir komediye de denk geldim. [Maalesef yine İngilizce] Biraz kafamız dağılsın!

Odaklanmanın önemini ise hiçbir zaman yadsımıyoruz. [Bknz: İstersen Yaparsın!] Hayallerinin gerçek olması için tabi önce istemek, gerekli donanıma sahip olmak ve sonrasında tutkuyla ve odaklanarak çalışmak gerekli.

Olumlu düşünmenin sırrını Hz Mevlana zaten yıllar önce bize vermedi mi?

“Kardeşim sen düşünceden ibaretsin.
Geriye kalan et ve kemiksin.
Gül düşünürsün, gülistan olursun.
Diken düşünürsün, dikenlik olursun.”

“Geleneksel hurafelerle tatmin olmayan ama hurafesiz de kalamayan; dinlerin ortodoks yorumları ve ibadet modelleriyle uyumsuz ama gündelik hayattaki maneviyatsızlıktan da mustarip günümüz insanının bu tezden çok etkilenmesinde şaşacak bir yan yok elbette.” diyen Haşmet Babaoğlu, The Secret’in asıl sırrını hayal-dua-dilek-adak ile ilişkilendirdi geçenlerde.

Pek bir keyifli dile getirmiş düşüncelerini:

“Çevreme bakıyorum da, Rhonda Byrne’nın The Secret/Sır adlı kitabının etkisi yayıldıkça yayılıyor.

Beş yıl önceki sevgilisinin fotoğrafını önüne koyup bakarak ‘geri gelmesi’ni umut edenler…

Her sabah ceket cebine yüklü miktarda uyduruk bir çek koyup evden çıkan ve yakın zamanda yerini gerçeğinin alacağından emin olanlar…

Sadece ‘pozitif’ şeyler düşüneceğim diye yanında hastalıktan, dertten söz ettirmeyen bencil alıklar…

Daha neler neler var!

Kimisi açık açık yapıyor bunu kimisi de çaktırmadan. Adı da ’sikrıt yapmak’ olup çıkmış.

Birkaç ay önce bu konuda yazmaya kalkmış sonra uzun boylu eleştiriye girmekten vazgeçmiştim.

Öyle ya! Bu tür kitaplar taşıdıkları büyük iddiaya ve teorilerinin kapsayıcılığına rağmen okurlarıyla aslında bire bir ilişki kuruyordu.

Bir anlamda homopatik ilaçlara benziyorlardı. Hastalığa değil ama özel olarak o ‘hasta’ ya derman olan ilaçlar gibiydiler. O yüzden okurla kitap arasına girmemek belki en iyisi diye düşünmüştüm
Fakat gözlemlediğim The Secret çılgınlığı en azından bir nokta üzerine kesin sözcüklerle yazmaya itiyor beni.

Hangi nokta mı?

Asıl sır noktası…

Rhonda Byrnes’ın yaptığı ne?

Binlerce yıllık insanlık kültürünün hayal-dua-dilek-adak konusunda biriktirdiği ne varsa hepsini bir araya getirip ona bir bilimsel yasa (Çekim Yasası) süsü vermek…

Bu ‘yasa’ya göre bir şeyi olumlu biçimde çok isteyip özellikle de ‘görselleştirdiğinizde’ mıknatısa dönüşüyorsunuz. Ve o şey eninde sonunda gelip sizin çekim alanınıza giriyor, yani isteğiniz gerçekleşiyor..

The Secret’ın baştan çıkarıcı yüzlerce örnek ve alıntıyla anlattıklarının özü bu.

Geleneksel hurafelerle tatmin olmayan ama hurafesiz de kalamayan; dinlerin ortodoks yorumları ve ibadet modelleriyle uyumsuz ama gündelik hayattaki maneviyatsızlıktan da mustarip günümüz insanının bu tezden çok etkilenmesinde şaşacak bir yan yok elbette.

The Secret.

Dinsel değil ama öyleymiş gibi..

Bilimsel değil ama öyleymiş gibi…

Kitabın etkisi ve ünü de buradan kaynaklanıyor zaten: mış gibi yapmasından…

Ama bir sorun var.

Derin bir eksiklik…

Büyük bir boşluk duygusu…

Hayır! Birçok eleştirmenin vurguladığı gibi, kitabın aşırı maddi taleplere, günümüz insanının mutlak zenginlik ihtiraslarına hoş bakmasını kastetmiyorum. O işin ‘gel gel’ tarafı!

Ama dikkat ederseniz fark edeceksiniz; yüreği titretmiyor The Secret.

Soğuk.

Bir prospektüs kadar işlevsel fakat soğuk!

Neden peki?

Sır da orada zaten.

The Secret bir operasyon.

İnsanlığın binlerce yıllık hayal-dua-dilek-adak kültürünün içinden Tanrı kavramını çekip çıkartma operasyonu…

‘İstersen olur’ diyor The Secret.

Ama kim ‘ol’ duracak?

Kimse!..

‘Zaten yasa böyle’ diyor The Secret.

Tanrı’nın adını ağzına almıyor. Onun yerine sürekli ‘evrene güvenin, inanın, inanç duyun’ diyor.

Ancak işin bilim tarafından baktığınızda da sorun şu: Bilimde ne böyle bir yasa var ne de böyle bir evren vizyonu!

Kitabı okuyunca ‘canım bu kitap babaannemin duaları ve batıl inançları gibi bir şey’ diyenler var. İyi niyetlerine rağmen özünde yanılıyorlar.

Babaannelerimiz de kırk kez söylenenin gerçek olacağına inanırdı ama ne isterlerse Tanrı’dan isterlerdi.

Bilirlerdi ki, sadece kendileri istediği için değil, Tanrı istediği için dilekler kabul olur.

Hem ilgilisine hatırlatmanın tam sırası…

İnsan dua eder, diler, ister ama bütün dinlerde kesin uyarı şudur: Neyin gerçekten hayır neyin şer olduğu bilgisi ne evrene ne de insana aittir. (’Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır, sevdiğiniz bir şey de şerdir. Allah bilir de, siz bilmezsiniz.’ Bakara/216)

O yüzden dualar takdiri Allah’a bırakır.
Hem ilgilisine hatırlatmanın tam sırası…

İnsan dua eder, diler, ister ama bütün dinlerde kesin uyarı şudur: Neyin gerçekten hayır neyin şer olduğu bilgisi ne evrene ne de insana aittir. (’Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır, sevdiğiniz bir şey de şerdir. Allah bilir de, siz bilmezsiniz.’ Bakara/216)

O yüzden dualar takdiri Allah’a bırakır.

O yüzden dua denilen şey The Secret’taki gibi önü alınmaz bir tutku ifadesi değil, yakarış ve teslimiyettir.”

Haşmet’in dediklerine tek bir eklemem var.

İçimizdeki “umut açlığı” fırsatçı bir yazarın yazdığı bir kitap ile beslenebilen bir kıvama geldiyse, acaba umutlarımız da mı fırsatçı olmaya başladı?

Teşekkürler, ellerine sağlık sümbül kardeş.
Ben de bu çekim yasasını şu sitede okuduktan beri aynı şeyleri düşünüyorum, neden huiç ALLAH diye söz edilmiyor, her kes her istediğini yaparsa şu dünyanın hali ne olur???

Bence bu çekim yasası falan-filan gibi şeyler boş, tek bir şey var ki, her zaman olumlu düşünmek ve her ne olursa-olsun ve başımıza her ne gelirse-gelsin bi hep pozitif olmak gerekir, çünkü eğer biz yalnış bir şey yapmadıysak başımıza gelen her kötü ve iyi şeyde bir hayir vardir. Bence ALLAH(c.c.) hiç bir bendesinin olumsuz düşünmesini ve karamsar olarak hayata küsmesini de istemez. Ne dilersek ALLAH (c.c.)den dileyelim, ama hayırlısını tabiii ki....
cancer isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-12-2008, 01:46 AM   #25 (permalink)
Teğmen

1 Mesajina 5 kez İyi ki varsın denildi
arjuna is an unknown quantity at this point

ben daha filmi izlemedim bir arkadaşım tavsiye etti bir saattir internette arıyorum bu siteye sırf filmi izlemek için üye oldum acaba burada elinde olan varmı
arjuna isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-12-2008, 02:13 AM   #26 (permalink)
ziyaretcixy
Guest

Yukarıdaki yazıyı okudum... haklı taraflarıda va saçmaladığı taraflarıda...

Sırrın uygulanması ile ilgili bilgiler yıllardır düşünce gücü kitaplarında mevcut. Bir kitabın reklamı çok iyi ve anlatımı yalınsa bu ticari bir başarıdır. Ve öğretilmek istenen amacı max düzeyde okuyucuya sağlamak amaçlanmıştır. Harika bir belgesel çevrilmiştir... Ve belgeselin bir yerinde DİNİ KONUYA DEĞİLİMİŞTİR. Evren ve Allah arasındaki bağı anlatıyor.

Ha burda ticari başarı ön plana alınmış ve objektif olunmak istenmiş. Yani Allaha inananda inanmayanda hedeflenmiş. Allaha inanmayan biri bunun dini bir kitap olduğunu düşünüp okumayabilirdi demi... Dini konulara girilmemiş...

Gerçek şu ki... bir insan Allah'a inansa da inanmasada dünyada her istediğini yapabilir istediği herşleye sahip olabilir. Allah inancı öldükten sonrada sorgulanacaktır.

Çekim yasasını dini olarak kanıtlayan bir makale yazmıştım. ve halada araştırıyorum... onlarca örnek var... Kuranı, incili ve tavratı araştırıyorum biraz araştırırsanız şok olacaksınız...

Ha ister kitapta anlatılsın... ister en kral belgesel çekilsin... isterse adım adım uygulamalar öğretilsin. Bu güç gerçekten belli kişilere veriliyor... Çoğu insan bunu içsel olarak başaramıyor. bunuda yeni yeni anlıyorum
Alt 14-12-2008, 12:29 PM   #27 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 92
36 Mesajinıza toplam 273 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
burcu44 will become famous soon enoughburcu44 will become famous soon enough

Alıntı:
Akın Berk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ha ister kitapta anlatılsın... ister en kral belgesel çekilsin... isterse adım adım uygulamalar öğretilsin. Bu güç gerçekten belli kişilere veriliyor... Çoğu insan bunu içsel olarak başaramıyor. bunuda yeni yeni anlıyorum

yani uğraşmanın bir faydası yok diyorsunuz? ben bu konuda en çok yazanlardan ve bilgi vermeye çalışanlardan biri olduğunuzu düşünüyordum..
yanlış mı anladım acaba
burcu44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-12-2008, 02:25 PM   #28 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Alıntı:
Akın Berk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende bu noktayı soracaktım...Yani çekim yasası ile ilgilenenler uygulamaya çalışanlar bunu başarmış mı sayılıyor?(bu güce sahip mi) yoksa ne anlatırsak anlatalım bunu uygulamayanlar mı nu güce sahip değiller?açıkcası kafam karıştı biraz
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-12-2008, 02:47 PM   #29 (permalink)
Yüzbaşı

aysegul_tirtil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,467
431 Mesajinıza toplam 2,881 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
aysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant futureaysegul_tirtil has a brilliant future

bu güç hepimizin içinde var kullanmayı secenler veya secmeyenler arassında bir fark vardır,akın berk arkadasımız bunu kastetmıs olabilir tabi kendi acıklayacaktır
aysegul_tirtil isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-12-2008, 03:14 PM   #30 (permalink)
Teğmen

11 Mesajinıza toplam 61 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
dem dem is an unknown quantity at this point

akın berk arkadaşım herhalde yunus emre,mevlana gibilerinden bahsediyor..herhalde secreti en iyi uygulayanlar onlar....
dem dem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks