Daha Uzun ve Kaliteli Yaşamak İçin 9 Hile

0
5727
Girl drawing smiley face on to a wall

Eğer daha uzun yaşamak istiyorsanız en kısa sürede kendinize bakmaya başlamanız gerekiyor. Sağlıklı beslenmeye başlayın, fiziksel aktivitelerinizi artırın, spor yapın ve bu alışkanlıklardan birkaçını mutlaka yaşam tarzı haline getirin.

Çok fazla alkol tüketmek, spor yapmamak, sağlıksız beslenmek gibi belli başlı kötü alışkanlıkların birçok hastalığa sebep olabileceğini ve yaşam sürenizi kısaltabileceğini hepiniz zaten biliyorsunuz. Ancak, yaşam biçiminizi düzeltmek ve beklenenden daha uzun yaşayabilmek için yapabileceğiniz şeyler var. Bunun yolu ise, sağlıklı bir yaşam biçimini kendinize alışkanlık haline getirmek.

Hiçbir davranış biçimini sadece 2-3 gün içinde alışkanlık haline getiremeyiz, bunu unutmayın. Kendi yararınıza olan bu sağlıklı alışkanlıkları edinebilmek için düzenli olarak onlarla haşır neşir olmanız gerekir.

işte daha uzun ve kaliteli bir yaşam için 9 alışkanlık:

1. Çok Fazla Yemeyin
Eğer daha uzun yaşamak istiyorsanız, tabağınızdaki yemeklerin bir kısmını bırakmak iyi bir fikir olabilir. %80 oranında doyduklarını hissettiklerinde genellikle yemeyi bırakan eski kuşak Japonları kendinize örnek alabilirsiniz.

Daha az yiyerek daha geç yaşlanırsınız. Öte yandan, aldığınız kalorileri sadece ihtiyacınız olan miktara düşürebilirseniz, vücudunuzda T3 hormonu salgılanmasını azaltabilirsiniz. T3, metabolizmayı yavaşlatan ve yaşlanma sürecini hızlandıran bir tiroid hormonudur.

2. Cinsel Aktivitelerinizi Artırın
Haftada iki-üç kez tatmin edici bir cinsel ilişkiye girerek, yaşam sürenizi 3 yıla kadar uzatabilirsiniz.

Her cinsel ilişkiye girdiğinizde yüksek miktarda kalori yakarsınız, bu miktar bazen 30 dakika koştuğunuzda yaktığınız kaloriye eşittir.

Hangisini tercih edersiniz; koşmak mı cinsel birliktelik mi? Şüphesiz ki tercihiniz cinsellikten yana olacaktır. Düzenli bir cinsel hayat size şu konularda da yararlıdır:

Kan basıncınızı düşürür
Uyku kalitenizi artırır
Bağışıklığınızı artırır
Kalp sağlığınızı korur


3. Televizyonu Kapatın
Televizyon karşısında çok fazla vakit geçirmenin sağlığınıza çok ciddi etkileri olabilir.

Günde 4 saat veya daha fazla televizyon izleyen kişilerin, televizyon izleme süresini günde 2 saat veya daha aza indirenlere kıyasla %46 oranında daha erken ölme ihtimalleri vardır.

Daha uzun yaşamak aynı zamanda televizyon da izlemek istiyorsanız, televizyona biraz geriden bakmak bu alışkanlığınızın size verdiği zararlı etkileri azaltabilir.

4. Güneş Işınlarına Çok Fazla Maruz Kalmaktan Kaçının
Uzun süre güneş altında kalmak cilt kanserine yol açabilir ve kırışıklıkları ve sarkmaları artırarak cildinize zarar verebilir. Ellerinizdeki ve göğsünüzdeki güneş lekeleri, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir.

Ancak, yine de daha kaliteli bir yaşam ve vücudunuzun ihtiyacı olan D vitaminini almak için bir miktar güneşe ihtiyacınız var. Bu nedenle koruması (SPF) 30 faktör veya daha fazla olan bir güneş kremi kullanmanız önemli.

Eğer uzun zamandır korunmasız bir şekilde çok fazla güneş ışınına maruz kalıyorsanız unutmayın ki güneş kremi kullanmaya başlamak için asla geç değil!

Ayrıca, sadece yüzünüzün güneş ışınlarına maruz kaldığını düşünmeyin. Eğer daha uzun yaşamak ve daha iyi hissetmek istiyorsanız, güneş kremini vücudunuzda güneş görecek her yere uygulamalısınız.

5. Daha Sosyal Olun
Kalp hastalıklarına yakalanma riskiniz, güçlü bir aile veya arkadaşlık bağınız olmadığında artıyor. Bunun nedeni iste yalnızlık duygusunun atardamarlarda iltihaba sebep olabilmesi.

Sağlıklı bireylerde, bu durum yüksek kolesterolün veya sigara içmenin neden olduğu zarara eşdeğer olabilir.

Yaşlı bireylerde, yalnızlık yüzünden acı çekme daha olası bir durumdur çünkü onlar depresyona yatkındırlar.

6. Alkolü Aşırıya Kaçmadan Tüketin

Günde iki kadeh veya daha fazla içki içen kadınlar ve günde üç kadeh veya daha fazla içki içen erkekler karaciğerlerinde ve diğer organlarında ciddi sağlık problemleriyle karşılaşabilirler.

Fazla alkol tüketimi, sosyal problemler ortaya çıkarabileceği gibi iç organlarda da kalıcı hasarlar meydana getirebilir.

Eğer daha uzun yaşamak istiyorsanız, alkol tüketiminizi azaltın. Alkolü tamamen hayatınızdan çıkarmak zorunda değilsiniz çünkü normal ölçüde alkol tüketimi sağlığınız için yararlı olabilir.

7. Sağlıklı Beslenin
Günde en az üç porsiyon meyve sebze tüketmek kalp sağlığınıza iyi gelecektir ve kalp hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltacaktır.

Sağlıklı besinleri seçmek aynı zamanda meme kanseri riskini azaltmada önemli rol oynamaktadır.

Ayrıca, meyve ve sebzeler antioksidanlar, vitaminler ve minerallerin katkısıyla iltihaplanma, kırışıklıklar ve dolaşım sorunlarıyla savaşmanıza yardımcı olur.

8. Düzenli Spor Yapın
Günlük spor yapmak daha uzun yaşamanızı sağlayacaktır ve size kendinizi daha genç ve zinde hissettirecektir. Düzenli bir şekilde yapacağınız tempolu bir spor, yaşam sürenizi 4 yıla kadar uzatabilir.

Sporun kalp, zihin ve metabolizma üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Günde sadece 30 dakika yürümek, kendinizi zinde ve sağlıklı hissetmeniz için yeterlidir.

9. Sigarayı Bırakın

Sigarayı bırakmak sağlığınız ve hayatınız için yapacağınız en önemli şey olabilir. 35 yaşında hala sigara içen kadınların yaşam sürelerini 6-8 yıl azaltmış olabileceklerini biliyor muydunuz?

Bu kötü alışkanlıktan kurtulmak için hiçbir zaman geç değil! Sigarayı bırakmak hastalıkların oluşum sürecini yavaşlatır ve uzun bir yaşamın keyfini çıkarma şansınızı artırır.

Sigarayı bırakmak, ciğerleri çoktan önemli ölçüde zarar görmüş kişilerde bile işe yarar.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Okuduğunuz için teşekkürler.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez burasi hayatimdegisti.com. Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve türkiye'de ilk subliminal telkin mp3 uzmanıyım.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse…

Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece  subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı . 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu.

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?…

Tam olarak değil.Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur.Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir.Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız.Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

 

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım? 

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa.İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız..Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse.Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız.Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız.Hayır demekte zorlanıyorsanız.Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız.İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız.İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa.Ertelemeleriniz fazla ise.Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanızÇocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25.  yıla özel bugun arayanlara 5 dakikalik çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir.Ön tespitte size engel olan bir kaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 .Türkiye dışındakiler whatsapp dan arayabilir.

Hangi sorunlarda faydalı olur?

Hiçbir sorunu olmadan sadece daha iyi olmak için de yaptıranlar da vardır.İş başarısı bolluk ilişkiler kaygı depresyon takıntılar kilo vermek panik fobiler  sosyal fobi yüz kızarması sigara vb. bağımlılıklar dahil bir çok konuda faydalı olur.

Okumaya devam etmeden önce zorunlu  bir hatırlatma .

Çekirdek inanç çalışması 2010 yılından beri marka patent tescili yapılmış yaşam boyu garantili bir çalışmadır. Bu isimde sitemiz dışında başka bir çalışma eğitim görürseniz lütfen bize bildiriniz.

Çekirdek inanç 5 dakikalık ön tespit ücretsizdir. Telefonla arayınız 05424475050

Neden Farklı?

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesine girdiğimde hayatımda bütün engellerin kalktığını hissetmiştim.Ancak derslere odaklanmakta sorun yaşıyordum mutsuzdum.Okulu bırakmak zorunda kaldım ve işe başladım.

İş hayatımda da sorunlar yaşamaya devam ediyordum.Kitaplar okudum olmadı.Hipnozu denedim olmadı.Daha pratik olan uykuda dinleyebileceğim İngilizce hipnoz mp3 ler indirdim onlar da işe yaramadı.2000 li yılların başlarında  kendi yaptığım kayıtları dinlemeye başladım.Bir gün bir kayıt esnasında mikrofonum da bir arıza oldu ve ses yükselmeleri meydana geldi.Bu kayıtları dinlediğimde ses yükselmelerini ve alçalmalarını doğru kullandığımızda telkin cd lerinin daha etkili olduğunu gördüm.

Bu telkinleri dinleyerek   okuluma geri döndüm ve aynı yıl biri Boğaziçi Üniversitesi Elektronik olmak üzere iki üniversite bitirdim.

 Boğaziçi Üniversitesinden almış olduğum ses frekansları üzerine eğitimimi kullanıp bu yöntemi geliştirdim ve ritmotransı oluşturdum...

 

 

2005 yılında bu telkinli mp3 leri hayatimdegisti.com da ücretsiz olarak paylaştım. Bu sitenin forumuna 80.000 kişi kayıt oldu ve  günlüklerinde değişimlerini paylaşan binlerce kişi oldu...

 

2008 de telkincd.com u kurdum, bu sitede 400'e yakın kişiye özel subliminal özel mp3 ler var.... Bu siteye girenler özel konularda telkin mp3 ler alabiliyorlar...

 

Peki Çekirdek İnanç Nasıl Ortaya Çıktı? Peki bu telkinler kişiye ve ona engel olan çekirdek inançlara yapılsa nasıl olurdu?

Çekirdek inanç sitesini ise 2010 yılında kurdum. Eğer bir şeyler sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çocukluğunuzda bilinçaltınızın aldığı kararlardır.Bilinçaltımız 7 yaşına kadar gerçek ile hayali ayırt edemez ve o dönem her şeyi kayıt eder. Bu kararları telefonla  ile size özel tespit edip 20 adet telkin hazırlıyoruz. Bu çalışmamız en çok tercih edilen en kapsamlı çalışmalarımızdır.

25.  yıla özel bugun arayanlara 5 dakikalik çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir.Ön tespitte size engel olan bir kaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 .Türkiye dışındakiler whatsapp dan arayabilir.

 

Yurt dışında yaşıyorum, Çekirdek İnanç Çalışmasını nasıl yaptırabilirim?

Dünyanın her yerinden Çekirdek İnanç Çalışması için bizleri, +905424475050 nolu numaramızdan whatsapp üzerinden ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Yurt dışında yaşayan danışanlarımızın en çok tercih ettiği çalışmalar online form ile veya telefonla çekirdek inanç tespitidir. Telefonla gerçekleşen çalışmada seansınız tüm ülkeler için whatsapp üzerinden aranarak gerçekleşir. Ayrıca Vodafone olan bazı ülkeler için Almanya, ABD, Fransa, Kıbrıs, İngiltere, İsviçre, İtalya, Avustralya vb. telefon hattı üzerinden aramayı biz yapıyoruz

Nasıl tespit ediliyor, ne faydası var ve çözüm için neler yapılıyor?

Çekirdek inanç çalışması telefonla  da online bir form ile yazılı tespit edilir. Çekirdek inançlarınız bir tanesi baskın olmak üzere 10 adete yakındır. Tespit sonrası subliminal bilinçaltı cd leri hazırlanır. Bu kişiye özel mp3 leri günde 6 saat uykuda ya da uyanıkken dinleyebilirsiniz. Çekirdek inanç; iş başarısı, ilişkiler, kaygı, panik atak, depresyon, takıntılar dahil birçok konuda faydalı olmaktadır.

 
 

Telkinlerin etkisini nasıl fark edebiliriz? Herkeste aynı değişimi mi gösterir?

Değişimi aynada bile fark edebilirsiniz. Başlangıçta sizin fark etmeniz biraz zor olabilir. Çevrenizden almış olduğunuz olumlu geri dönüşler sayenizde değişimi hem içinizde hem de dışınızda hissedersiniz. Telkinlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kökleşmiş negatif duygularımız ve direnç seviyemiz farklı olabilmektedir.

 

Çocuklar için çekirdek inanç var mı?

Ağaç yaş iken eğilir. Bu nedenle çocuklarda ders başarısı,matematik zekası odaklanma, daha öz güvenli olma, öfke kontrolü vb. gibi konularda etkili olan çekirdek inanç ve telkin cd leri yapılır. Bu çalışmada 90 soruluk bir form gönderilir ve anne ya da babanın yanıtlarına göre özel telkinler hazırlanır.

25.  yıla özel bugun arayanlara 5 dakikalik çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir.Ön tespitte size engel olan bir kaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 .Türkiye dışındakiler whatsapp dan arayabilir.

 

Çalışma sonrası neler değişecek?

Çekirdek inanç sonrası size özel hazırlanan mp3 leri dinlediğinizde amaç rahatlamak değildir. İlk 10 gün değişimleri siz fark edeceksiniz. İlk 45 gün sonunda ise çevrenizdekiler değişimi fark ederler. Daha dik yürürsünüz, göz temasınız kuvvetlenir, endişenin yerini mutlu hissetme hali alır. İş ve ilişkilerde yaşanan olumsuz tekrarlar düzelir. Tepkileriniz daha net olur. Böylece bazı kişiler sizden uzaklaşır. Yorumları inceleyerek oluşacak yüzlerce etki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz... Bu sitede tespit sonrası  bilinçaltı cd leri hazırlanır. Böylece tek seans sonrası uykuda dinleyeceğiniz cd ler ile daha kısa sürede sonuçlar alırsınız.

 

5 dakikalık ön tespit nedir? Telefonuma ücret yansıtılır mı?

5 dakikalık ön tespitte aradığınız telefonlar sabit no ve vodafone’dur. Aşağıdaki butona basarak ya da +905424475050 den yurtdışındaysanız whatsapp'tan arayabilirsiniz. Standart dakikanız dışında bir ücret yansımaz. Telefonla birkaç soru sorularak yapılan ön tespittir. Detaylı çalışmalar ücretlidir.

Çekirdek İnanç bulma süreci nasıl işliyor?

Aradığınızda ücretsiz 5 dakikalık bir ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanç bulmanın size faydası olup olmayacağını belirliyoruz. İki ay içinde randevunuz gerçekleşir, ortalama 40-60 dakika arası bir seans görüşmenin sonucunda uzmanlarımız çekirdek inançlarınızı belirler ve buna yönelik çözüm için çalışmalar yaparlar. Ayrıca Çekirdek İnancınıza uygun isme özel ve sizin kişilik yapınıza özel hazırladığımız subliminal telkin CD yapıyoruz. Görüşme sadece bir kez yapılmaktadır. İlk etkiler ortalama 1 haftada görülür. Genelde değişimi fark etmek için sizi bir ay görmeyen arkadaşınızla görüşün. Arkadaşınız mutlaka değişimi fark edecektir. Bunun gibi güzel haberlerinizi bizimle paylaşın sitemizde isimsiz yayınlayalım.