Bu 6 İşareti İyi Kontrol Edin: Farkında Olmadan ‘Modern Köle’ Hayatı Sürüyor Olabilirsiniz

0
2249

Çoğumuz özgür olduğumuzu düşünüyoruz ancak itiraf etmesi zorda olsa, yaşantılarımıza bakıldığında aslında modern kölelerden başka bir şey değiliz. Köle olmak, mutlaka zincirlendiğiniz veya birisine ait olduğu anlamına gelmiyor.

Şimdi okumanız gereken daha pek çok kölelik biçimi var. İşte size aslında gizli bir modern köle olduğunuzu gösteren 7 işaret ve bunun yanında sizi zorlayan kısıtlamalardan nasıl özgürleşeceğinizle ilgili naçizane ipuçları:

 

1. Çok fazla televizyon izliyorsanız.

Modern bir köle olduğunuza dair açık ve net bir işaret, günlük hayatınızın büyük kısmını dikkatle programlanmış televizyon kanallarını izleyerek boşa harcamanızdır.

Televizyon sizi sürekli kontrol etmeye çalışıyor; yalnızca sizi, olduğunuz gibi yetersiz olduğunuza ikna etmek isteyen reklamlar aracılığıyla yalanlar satıyor ve hayatınızı daha iyi hale getirmek için ürünler üzerinde para harcamanız gerektiğine inandırıyor. Televizyon, sizi hayatınıza ve dünyaya olan tüm olumsuz şeylere karşı hareket etmeyen, düşünmeyen veya tepki göstermeyen, tembel, pasif bir insana dönüştürüyor. Şovlarla da sizi hipnotize ediyor.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

abi her şeyin doğru bir dozaj aralığı ve düzgün kullanım alanı var. Yapmanız gereken şey, tv kanal listenizi baştan aşağı yenilemek. İlk sıradaki kanalları bilim ve gelişim ile ilgili belgesel kanallarına ayırın ve günlük televizyon izleme miktarınızı 90 dakika ile kısıtlayın. Ya da en doğru yolu seçin ve televizyonun fişini tamamen çekin!

 

2. Siyasetçileri fanatikçe destekliyorsanız.

Hangi politik görüşü destekliyor olursanız olun, şu artık kafalara kazınması gereken bir gerçek ki, hiçbir politikacı yaşadığımız dünyaya gerçekten olumlu bir değişim getirmek istemiyor. Aksine, herhangi bir değişikliğin yapılmasını önlemeye çalışıyorlar, böylece güç koltuğuna oturmaya devam edip bulundukları konumu sağlamlaştırma derdindeler.

 

 

er bir politikacı değişimden bahsediyorsa, onu ve vaatlerini iyi inceleyin. Mutlaka ama mutlaka o değişimin sonunda kendi pozisyonunu daha da sağlamlaştıracak ve kendine fayda sağlayacak büyük bir çıkar vardır. Politikacıları fanatikçe desteklemek, siyasetçilerin problem çözmede yetersiz olduğunu, tarihin kaç kez kanıtladığına bakmaksızın, köle zihniyetine sahip olduğunuzun ve dolayısıyla yönetilmek için başkalara sorgusuzca teslim olduğunuzun açık bir işaretidir…

 

3. Alışveriş yapmanın sizi mutlu edeceğini düşünüyorsanız.

Her zaman yeterli maddiyatının olmadığını hissediyor musun? Moda trendlerini takip ediyor, her zaman en çok beğenilen ve tercihen pahalı markalı ürünleri satın almak istiyor musun? Onlara sahip olmakla parlayacağına ve mutlu hissedeceğine inanıyor musun? Manipülatif reklamlar bizi yeni şeyler aldığımızda tatmin ve mutlu olacağımıza inandırdı. Doyumsuzluğumuz yükseldi ve maddenin esiri haline geldik.

Gerçek şu ki içimizdeki boşluğu doldurmadığımız müddetçe alacağımız hiçbir ürün bizi mutlu etmeyecektir.

4. Zorla çalıştığınızı hissediyorsanız.

Bugün aslında, iş yerinde dolaşmak zorunda kalmaksızın, dünyada yaşayan her insanın ihtiyaçlarını ve temel isteklerini kolayca yerine getirebilecek teknolojik kapasiteye sahibiz. Ancak, yarattığımız ekonomik sistemde para azdır, dolayısıyla neredeyse her insan diğer çalışanlarla rekabet etmek zorundadır. Bu nedenle birçoğumuzun yaptığı işler çokta yararlı olmadığı halde, yemek ve barınmak için bu süreci sürdürmek mecburiyetindeyiz.

Gerçek şu ki, her günümüzün neredeyse yarısını bir şirkete verdiğiniz halde, bunu yaparken bu işten nefret ediyorsak, istediğiniz kadar özgür olun, bunun üzerinde düşünmeniz gerekir.

5. Ne yediğinizi umursamıyorsanız.

Vücut ruhun mabedidir, ancak insanların çoğu vücutlarını “çöp” atabileceğiniz bir alan olarak görürler. Gıda şirketleri bizi, ne kadar sağlıksız ve çevreye zararlı olursa olsun, ürünlerini satın almaya ikna ederek, sadece ekonomik kazanç için yapay yiyecek kölesi haline getirdi. Örneğin, bugün en basitinden küçük çocuklara yönelik pazarlanan çikolata ve şekerlemelerin içerik kısmını okuyun. İçerisinde daha önce adını dahi duymadığınız onlarca kimyasal madde göreceksiniz…

Plastik ambalajlara sarılı bu hazır gıdaların, muazzam olumsuz çevresel etkilerden söz etmeye gerek dahi duymuyoruz…

Zayıf ve sağlıksız bir bedene sahip olmak, zayıf bir zihin sahibi olmaktır. Zihin ne kadar zayıflarsa da o kadar kolay manipüle edilebilir. Öyleyse, sağlıklı ve doğal gıdalar ile beslenmeye ve vücudunuza özen göstermeye gayret edin.

6. Bilinçsizce ilaç tüketiyorsanız.

Üzgün mü hissediyorsunuz? Sadece psikolojik ilaçların mı sizi kurtaracağına inanıyorsunuz? Ya da burnunuz aktığında hemen soğuk algınlığı ilaçları veya antibiyotiklere mi sarılıyorsunuz?
Şunu söylemek gerekir ki, hastalığın tedavisi için dikkatli bir şekilde alınırsa ilaçlar iyi bir seçenektir, ancak hastalıkların temel nedenlerinden kurtulma söz konusu olduğunda, özellikle de psikosomatik sorunlar ortaya çıktığında, ilaçlar bunu sadece tek başına başaramaz.

Tıp şirketlerinin, aslında diğer şirketler gibi öncelikli olarak kar amacı güttüğünü unutmayın. Gerçek şu ki, sağlığınızla gerçekten ilgilenmiyorlar. Bu yüzden ilaç yoluna başvurmadan önce, sağlıklı beslenme ve diğer doğal yollar aracılığıyla kendinizi tedavi etmeye çalışın. Tabi ki, ateşler içerisinde yanarken, doktora gitmeniz şarttır ancak en ufak hastalığın ve rahatsızlığın tedavisi için ilaç peşinde koşmak sizi zincirleyici ve köleye dönüştürücü bir harekettir. Kendi bedeninizi en iyi siz tanımalısınız.

alıntı:

filoji

 

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan Sönmez, Burası hayatimdegisti.com. Ses kayıdı yaparken tesadüfen mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim. Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım. Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin mp3 lerimi indirip faydalandı. Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin mp3 indirip uykuda dinleyerek bilinçaltınızı programlayabilirsiniz.
Amacım kendi hayatımı değiştirmekti… Atakan Sönmez kimdir? Atakan Sönmez, 2006 yılında açtığı bu site  ve Türkiye’de ilk kez Subliminal yani bilinçaltı telkinleri yaparak birçok insanın hayatının değişmesine katkıda bulunmuş. Boğaziçi Üniversitesi  Mezunu olan Sönmez, subliminal telkinleriyle büyük bir değişim yaşayarak, daha sonra bunu birçok konuda geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse böyle özetlenebilir mi?
Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece mp3 leri yükleyip dinleyerek hayatlarını değiştirseler.Bu fikir 1995 yılında yani 23 yıl onca çıkmıştı . 14 yıl önce hayatimdegisti.com ile gerçekleşti..Ortalama 20 . yıla özel  bu söyleşi içinde ayrıca +90 542 447 50 50  telefonlarımızdan ulasan kişilere bir haftalık çekirdek inanç ön tespit deneme telkinleri ücretsizdir...Yurtdisindan whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.Lütfen bu söyleşiyi sonuna kadar okuduktan sonra 1 haftalık ön tespit ücretsiz deneme programı için arayınız.
Detaylı çalışmalarımız hakkında bilgi için cekirdekinanc.com sitemizi inceleyiniz.Bu sitede online telefonla yada bireysel çekirdek inanç çalışmaları vardır.
Eğer tek tek konularda telkin almak isterseniz telkincd.com sitemizde 400 e yakın konu vardır.Tek telkin ücretleri 32 tl den başlar.
     Nasıl oluştu bu telkinler?
Telkin kayıtlarını ilk yaptığımda yeterince etkili değildi. Ta ki mikrofonumda tesadüf eseri bir arıza olması ve ses yükselmesi oluncaya kadar… Bu ses ritmlerini geliştirerek ritmotrans tekniğini oluşturdum. Dünyada telkinlere doğal olmayan frekanslar eklenirken ben insan sesinin doğal frekanslarını kullandım.
  Nedir bu Subliminal müzikler bir çeşit müzik terapi mi? Uyurken bile dinleyebileceğimizi söylüyorsunuz doğru mu?
  Subliminal telkinler de müzik sadece bilinçaltının telkinleri rahat algılaması için kullanılır. Yani müzik ile hiçbir ilgisi yoktur. Asıl etkili olan içindeki ses kayıtlarıdır… Uyurken de dinlenebilir.
    Bir çeşit organik telkin diyebilir miyiz?
Bir bakıma öyle.Dünyada müziğin içine eklenen sese bir de frekans eklenir.Ben insan sesinin ritmlerini kullandım. Bu ritmleri müziğin içine  ekledim ve frekansa gerek kalmadı.İnsan sesi, ritmleri ve müzik.Uykuda yada uyanıkken dinleyin ve değişin.
  Subliminal CD leri siz mi buldunuz ne farkı var dünyadaki diğer benzerlerinden?
Subliminal CD ler ve telkin mp3 ler dünyada oldukça yaygın kullanılıyor yani ben bulmadım. Önce bir ses kaydı yapılıyor. Olumlu cümleler müziğin içine gizleniyor. Sonra da üzerine etkiyi arttırması için çeşitli frekanslar ekleniyor. Benim yaptığım subliminaller ise daha farklı. 2000 yılının başlarında kendi kendime kayıt yapıp dinlerken mikrofonumda bir sorun oldu  ve tesadüfen ses yükseldi. Bunları dinlerken tam da o bölümlerde farklı etkiler hissettim. Bu etkiler üzerine çalışarak ritmotrans sistemini geliştirdim ve frekans eklemeden ritimler ile telkinler oluşturdum.
Kendi hayatınızda bu telkinleri dinliyor musunuz?
Tabii ki dinliyorum.İlk 2005 de başladım.Zaman zaman ayda birkaç gün de olsa tekrar ettiğim kendime özel listem vardır. Kitabınız çıktı mı?
Çekirdek inanç kitabımız  geçen yıl çıktı...Ve 3. baskısı tükendi..Şu an kitabın online formatını sitemizden alabilirsiniz.Yakında tekrar  güncellenmiş basımı Destek yayınevi aracılığı ile tüm kitapçılarda olacak.     Telkinleri dinleyenler sadece müzik ya da okyanus sesi dinliyorlar bu durumda bilinçaltını kulağımızla duyamayacağımız sesler nasıl etkiliyor? Telkinler nasıl hazırlanıyor ?
  Önce her konu için bir script vardır. Yazılı ve İngilizce olan bu scriptler dünyaca ünlü uzmanlar tarafından hazırlanmıştır. Bu scriptleri türkçeye çeviriyoruz. Daha sonra kağıt üzerinde ritmleri belirleyip telkinleri kendi sesim ile kaydediyorum. En son ise okyanus sesi ya da herhangi başka bir müzik arkasına telkinleri gizliyorum. Siz telkinleri ya çok az ya da hiç duymuyorsunuz. Bilinçaltınız ise tamamını algılıyor. Duymak ayrı algılamak ayrıdır.Telkinli mp3’leri forumdan indirebilirsiniz.   Aslında telkinleri duysaydınız dirençler ile karşılaşırdınız ve etki etmeyebilirdi. Bu şekilde ses gizli olduğunda bilinçaltı telkinleri daha kolay kabul ediyor. Bununla ilgili ayrıntılı açıklama portalın sss bölümünde vardır.
  Telkinli müziğin arkasında başka bir şey olmadığını nerden bileceğim? Ne dinlediğimi nasıl öğrenip emin olabilirim diyenler olmuyor mu?
  Bu soru ile çok fazla karşılaştım. Ben telkinlerin türkçesini önemli ölçüde yazılı olarak veriyorum. Bir kez okuyup ne dinlediğinizi öğrenebilirsiniz. Hiç kimseye ne olursa olsun istemediği bir şey yaptırılamaz.Profesyonel olarak böyle bir portal açan kimse telkin yerine başka bir şey eklemeyi göze alamaz. Eninde sonunda sesleri ayıran programlar ile bu ortaya çıkar. Bu anlattıklarınız bazılarına deli saçması gelecektir. Dünyada örnekleri var mı?
  Dünyada bir çok başarılı  insan subliminal telkin kullanmaktadır.Ünlü tenisçiler, golfçüler sinema oyuncuları hatta yönetmenler başarılarında bu yöntemleri kullanırlar.Bilimsel alt yapısı olan ve somut etkiler yaratan bir yöntemdir.
    Ritmotrans madem bir ilk yabancı dilde mp3 hazırlamayı ve ve tüm dünyaya yönelik bir site hazırlamayı düşünüyor musunuz?
Ritmotrans tekniği dünyada bir ilktir. Bu teknikte telkinlere herhangi bir frekans eklenmez. Bu konuda İngilizce çalışmalar hazırlıyorum. Şu an İngilizce sitemiz açıldı ve son düzenlemeleri yapılıyor.
  CD’ler seri üretim mi? Yani bir tane yapıp kopyalıyor musunuz?
İsme özel CD de hazırlıyorum yani o mp3’ün içinde o kişinin ismi geçiyor. Böylece hem telkinler daha fazla etkili oluyor hem de aynı anda çevrede dinleyenlerin etkilenmesi önlenmiş oluyor. Telkincd.com da hem isme özel hem de genel 400 e yakın mp3 ve cd vardır.
  . Telkinleri aldım ve kaybettim ne olacak tekrar mı yaptırmam gerekiyor?
Tüm özel telkinler kişiye özel klasörlerde saklanmaktadır. Kaybettiğiniz çalışmalar ek ücret talep edilmeden tekrar gönderilir.
  Çekirdek inanç nedir ve Telkin CD’den farkı nedir? Her şey yolunda giderken birden tepetaklak olur bunun ardında da çekirdek inançlarımız mı var?
TelkinCD’leri 2005 yılında yapmaya başladım.Hayatimdegisti.com sitesinden sonra içinde 400 ‘e yakın telkin mp3 ve cd ürünü olan telkincd.com açıldı… Ancak bazı durumlarda kişiler özel telkin istediler. Önce bilinçaltında kişiye engel olan  çekirdek inançları bulmak ve buna ait kişiye özel telkin mp3 leri hazırlama yontemi 2010 yılında cekirdekinanc.com cekirdekinanc.com.tr sitelerinde başladı…Bu çalışmada 20 ye yakın telkin mp3 hazırlanır. Neden Çekirdek İnanç çalışması yaptırmalı?
Bilinçaltı 11 yaşına kadar kararlar alır ve çekirdek inançlar oluşturur… Bu kararlar bilinçaltından temizlenmezse hayatınızda hep aynı şeyler tekrar eder. Bir şey sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çekirdek inançlardır, bu engellerden kurtulmak için Çekirdek İnanç Çalışmasını tavsiye ediyoruz.
Kalıcı oluyor mu?
Çalışmaların etkileri kalıcı oluyor.Ancak bir fanusda yaşamadığımız için doğal olarak çevremizdeki insanlar ve olaylardan etkilenebiliyoruz. Bu durumda yapılması gereken sizde ki telkinleri ara ara tekrar etmek.
Çocuklar için çekirdek inanç var mı?
Ağaç yaşken eğilir.Bu nedenle çocuklarda ders başarısı odaklanma daha özgüvenli olma öfke kontrolü vb gibi konularda etkili olan çekirdek inanç ve telkin cd leri yapilir.Bu çalışmada 90 soruluk bir form gönderilir ve anne yada babanın yanıtlarına göre özel telkinler hazırlanır.
  İnanmak fark yaratıyor mu?
Telkinlerin etkili olması için inanmak gerekmez.Ancak inanmıyor olmanız eğer dinleme süresini azaltmanıza ya da dinlemeyi bırakmanıza neden oluyorsa bu etkiyi azaltır.
7 günlük deneme telkinlerini ve testini nasıl alabilirim?
Bu soylesinin tamamını okuduktan sonra telefonla arayınız. + 905424475050 yurtdışı için telefonla yada whatsup ile arayabilirsiniz.
  Sizler kendi hayatınızda bu yöntemleri kullanıyor musunuz?Telkinleri dinleyerek ya da çekirdek inanç ile neleri başardınız?
Ben üniversitede odaklanma sorunu yaşıyordum ve okulu bırakmıştım.Telkinler sonrası okula döndüm aynı sene iki üniversiteyi bitirdim. Özgüven kendini mutlu hissetme gibi bir çok konuda değişim yaşadım.Halen de telkin dinliyorum. Yaptığımız Çekirdek İnanç ve telkinler girişim konusunda da başarıya ulaşmamızı sağladı. Kendi hayatımızda da telkinlerin ve Çekirdek İnanç etkisini görüyoruz.
Ön tespit ücretsiz demişsiniz, bu nasıl yapılıyor?
Telefonla birkaç soru sorularak yapılan ön tespittir. Yaklaşık 5 dakika sürer. Çalışma hakkında genel bir bilgi verilir. Ücretsiz 5 dakikalık ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanç bulmanın size faydası olup olmayacağı belirlenir.
  Tek bir seansla neler değişiyor? Süresi nedir? Nasıl dinleyeceğiz?
Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.
  Telkinlerin etkisini nasıl fark edebiliriz? Herkeste aynı değişimi mi gösterir?
Değişimi aynada bile fark edebilirsiniz. Başlangıçta sizin fark etmesi biraz zor olabilir. Çevrenizden almış olduğunuz olumlu geri dönüşler sayenizde değişimi hem içinizde hem dışınızda hissedersiniz. Telkinlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kökleşmiş negatif duygularımız ve direnç seviyemiz farklı olabilmektedir.
  Bu etkiler plasebo ise ...Yani insanlar etki göreceklerine inandıkları için etki görüyorsa...
Bir çok kişi telkinden hiç haberi olmayan annesine babasına telkinleri dinletti ve bilmeden dinleyenler de aynı sonuçları aldılar.O yüzden gönül rahatlığı ile plasebo olmadığını yüzlerce deneyim ile söyleyebilirim.
Bu kadar vakit ayırmak zor değil mi?
Telkinleri uyurken bile dinleyebilirsiniz. Fazladan bir vakit ayırmanıza gerek yoktur. Odaklanmamak esas alınmaktadır. Bu nedenle bilgisayar başında çalışırken fonda telkinleri dinleyebilirsiniz.
  Hangisi daha etkili, tek tek telkin mi almalı yoksa çekirdek inanç mı? Telefonla mı yüz yüze mi online mı?
Telefonda kendini daha rahat ifade eden kişiler genellikle telefonla çalışmayı tercih etmektedirler. Ofisimize gelme imkanı olan danışanlarımız İstanbul, Levent’teki ofisimize gelmektedir. Seanslarımız oldukta yoğun olduğu için acil olarak çalışma yaptırmak isteyen danışanlarımız online formu tercih etmektedir. Yapılan çalışmaların hepside isme özel telkinler hazırlanmaktadır. Çalışmanın nasıl yapılacağı kişinin tercihine bırakılmaktadır.
  Bilgilerimiz gizli mi?
Yapılan görüşmeler ve test sonuçları etik kurallar gereğince bizde saklı kalır.

Yaşam boyu garanti çok mu iddialı?
Çalışmalarımıza yaşam boyu garanti veriyoruz. Eğer danışanımız herhangi bir fayda hissetmezse öncelikle telefonda destek sağlıyoruz. Sonrasında gerektiği takdirde ek telkinler hazırlanıp gönderilir. Yine bir fayda hissetmezse form doldurulması istenir. Hedef çalışması yapılır. Amaç fayda sağlamak olduğu için tüm bunlar yapıldığı takdirde yine de bir değişim olmuyorsa, kişi telkine yatkın değildir. Ücreti iade edilir.
  Çekirdek İnanç terapistliği eğitimi nedir?
Çekirdek İnanç Terapistliği eğitimimiz için kayıt yaptırabilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşecek olan eğitimimiz sonucu eğitimi başarı ile tamamlayan kişilere sertifikaları verilir. Yaşam boyu supervizyon imkanı sağlıyoruz.
İnternet ne kadar güvenli? Bir şeyleri internetten almaya çekiniyorum?
Küreselleşen dünyada internet hayatımızı kolaylaştıran en birinci iletişim ağıdır. Bu yüzden   kurumsal markalar bizler dahil hayatta kalabilmek için kendilerini korumak zorundadırlar.Kullanıcılar için aslında internetten bir şeyler almak daha güvenlidir.Çünkü ne kadar fayda sağlarsanız markanız o kadar değerlenir.Fayda sağlamayan markalar yok olurlar.
Yaşam boyu garantiyi kötüye kullanan olmuyor mu? Bu çalışmayı alırım sonra iade alırım CD lerde bende kalır diye düşünen olmuyor mu?
Çok sık olmasa da böyle durumlarda karşılaşabiliyoruz. Bu şekilde düşünüp de iadesini aldıktan sonra telkinlerimizi dinlemeye devam edip fayda hissedip olumlu geri dönüş yapan, diğer çalışmalarımızı da alan danışanlarımız oldu.
  Randevu nasıl alınıyor?
Çalışmamız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0542 447 5050 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirler.1 haftalık ön tespit  deneme programı ücretsizdir. Deneme TELKİNLERi BU LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ.      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here