9 adımda kendinize daha iyi bakmanın yolu

0
1946
Sağlıklı Görün

Daha iyi yaşamak, daha iyi hissetmek ve daha sağlıklı olmak istiyorsak, hayatımızı yeniden şekillendirmemiz gerekiyor ve bu, ne yazık ki tek bir değişimle mümkün olmuyor. Eğer gerçekten sağlıklı yaşamak istiyorsak o hayatı adeta bir “paket” halinde kabul etmemiz ve uygulamamız gerekiyor. Peki nasıl?

Şimdiye kadar yapılan birçok araştırmanın sonucu, gün içinde neyi ne kadar tüketmemiz ve ne kadar uygulamamız gerektiği hakkında oldukça belirleyici fikirler veriyor.

İşte 9’dan 1’e sağlıklı yaşam geri sayımı:

“9” bin adım

Her ne kadar uzmanlar günde 10 bin adım atılması gerektiğini söylese de, kimi zaman bu ne yazık ki mümkün olmuyor. Hele ki sürekli bir yerlere yetişmeniz gereken bir hayata sahipseniz. Biz de bu öneriyi biraz daha yumuşatmak ve uygulanabilir hale getirmek istedik ve 10 bin adımı 9 bine indirdik. Eğer aktif bir yaşama sahip olmak istiyorsanız gün içinde 7500’ün üzerinde adım atmanız gerekiyor. Peki onca yapılacak iş ve yetmeyen zaman sorunu varken bu nasıl mümkün? Eğer hayatınızın birçoğu toplu taşımalarda ve arabalarda geçiyorsa sizin için zaman kaybı yaratmayacak en etkili yöntem spor salonları ya da evinizde konumlandırdığınız bir yürüme bandı olabilir. Böylelikle yürümek için bir yerden bir yere gitmeye, uzak mesafeler kat etmeye gerek kalmaz.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

“8” saat uyku

Sağlıklı bir yetişkinin gün içinde ihtiyacı olan uyku saati, ortalama 6-9 saat arası olarak biliniyor. Ne var ki günümüzün odaklanma problemleri, gelecek kaygıları ve tabi ki hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojik aletler, kolayca uykuya dalmamıza engel olan büyük etkenler arasında. Bunun yanı sıra, her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanmak, pek çok kişi için mümkün değil. Böyle zamanlarda “günübirlik” hesaplamalar yapabilir, 90 dakika kuralından faydalanabilir ve aynı zamanda yatak odanızı sağlıklı bir uyku için en verimli hale getirebilirsiniz.

“7” bardak su

Gün başlarken içilen ayıltıcı ve lezzetli bir kahveye ya da gün arası verilen çay molalarına kim “hayır” diyebilir ki? Ancak bu keyiflere kendimizi gereğinden fazla kaptırmak da pek sağlıklı olmayabiliyor. Peki gün içinde nasıl daha çok su tüketebilirsiniz?

Birçok kişi su içmesi gerektiğinin farkında olsa da, gün içinde su içmeyi unutabiliyor. Bunun için, su içmeyi eğlenceli hale getirecek, pratik ve hatırlatıcı yöntemler belirleyebilirsiniz. Örneğin çok hoşunuza giden, büyük bir su bardağı edinebilir ya da işe giderken yanınızda kahve termosu yerine su matarası götürebilirsiniz. Böylelikle canınız içecek bir şey istediğinde, aklınıza ilk olarak su içmek gelecek.

“6” dakikalık meditasyon

Meditasyon yapmayı, tıpkı su içmek kadar önemli bir ihtiyaç olarak görebiliriz. Üstelik artık bunun için ihtiyacımız olan tüm destekçilere sahipken… İster işte yoğun bir gün geçiriyor olun, ister bir yerden bir yere gidiyor olun, ister sabah uyandığınızda… Artık her an, her yerde ve her koşulda meditasyon yapabilmek için kendinizi eğitebileceğiniz pek çok yöntem var. Bunlardan en etkili olanlarıysa sizin için her ayrıntısıyla düşünülmüş mobil uygulamalar. Üstelik stresinizden ve endişeli iç sesinizden arınmak için ihtiyacınız olan yalnızca 6 dakika. Ne dersiniz, kulağa çok da zor gelmiyor değil mi?
“5” porsiyon meyve

Meyvelerin ağız sulandırıcı lezzetlerinin yanı sıra sahip oldukları besin değerleri sayesinde adeta birer “güç hazinesi” olduklarını biliyoruz. Peki yemekten sonra tatlı niyetine yenen meyvelerin dışında gerçekten yeteri kadar meyve tüketiyor muyuz? Gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi, ferahlığı ve fiziksel gücü sizin için sağlayan meyveleri daha çok tüketmek için “5 porsiyon meyve” kuralını uygulayabilirsiniz. Tercihinizi mevsim meyvelerinden yapmanızın da oldukça önemli olduğunu vurgulamadan geçmeyelim.

“4” dinlendirici ara

Gün içinde kendinize ara vermek için ne kadar izin veriyorsunuz? Uzmanlar dinlenmenin ve bir şeyler yapmaya ara vermenin, hem zihin hem de ruh sağlığı açısından oldukça önemli olduğunu dile getiriyor. Ne var ki birçok insan ara vermek yerine bir şeyleri bir an önce halletmeye öncelik veriyor ve kendilerine dinlenmek için süre tanımıyor. Durum böyle olunca da bir zaman sonra halsizlik, uykusuzluk, psikolojik rahatsızlıklar gibi tehlikeli sayılabilecek problemler ortaya çıkmaya başlıyor. Ancak hiçbir iş, sizin sağlığınızdan daha önemli ve acil değildir. Bu yüzden ara vermenin önemini hatırlayın ve kendinize ara vermek için izin vermeyi unutmayın!

“3” öğün sağlıklı atıştırmalık

Ana öğünlerde yedikleriniz kadar ara öğünlerde tercih ettiğiniz besinler de bir o kadar önemli. Özellikle hızlı bir yaşamınız varsa ara öğünlerde “öylesine” tükettiğiniz besinlere bir kez daha göz atın. Ne yazık ki birçok hazır besin, içerisinde istemediğimiz kimyasallar barındırıyor. Ancak sağlıklı ara öğünler için saatlerce araştırmalar yapmanıza, uzaklardan siparişler vermenize ya da evden çıkmadan saatler önce uyanıp hazırlık yapmanıza gerek yok. Artık sağlıklı protein barlara, vegan lezzetlere ve ince düşünülmüş leziz sağlıklı atıştırmalıklara her yerden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

“2” saat teknoloji detoksu

Teknolojinin bir şeylere odaklanmamızın önünde ne derece büyük bir engel olduğundan bahsettik. Bu odaklanma problemleriyle en sık karşılaştığımız yerlerden biri ise yatak odamız. Siz de “uyumadan önce sosyal medyada biraz dolanayım, ne olmuş ne bitmiş öğreneyim” diyenlerdenseniz neyden bahsettiğimizi çok iyi biliyorsunuz. Siz başparmağınızla yukarıdan aşağıya ekranı kaydırırken, bir bakmışsınız saatler geçiyor, değil mi? Hem de uykuya o kadar ihtiyacınız varken.

Uzmanlar karanlık ortamda telefon, tablet gibi aletlerin saçtığı beyaz ışığın uykuyu kaçırdığını ve odaklanma problemleri yarattığını söylüyor. Peki bu teknolojik bağımlılığın önüne geçip, huzurlu bir uyku uyumak nasıl mümkün? Her gün ailenizle birlikte kendinize bir kural koyun ve yatağa girmeyi planladığınız saatten iki saat öncesinde teknolojik aletlerden, özellikle de akıllı telefonlardan uzak durun. Böylelikle bedeniniz ve zihniniz hiçbir uyarıcıya maruz kalmadan gevşeyecek ve kendini uykuya hazırlayacak.

ilginizi çekebilir:

Yeni bir Başlangıç bilinçaltı telkincd

“1” saat egzersiz

Gelelim geri sayımın son, ama öz maddesi olan egzersize. Birçok kişi spor yapmamak için en çok zamanının yetersiz olduğu bahanesini ortaya atıyor. Ne var ki 24 saatin yalnızca 1 saatini spora ayırmak çok da zor olmasa gerek. Hem de o 1 saatin sonunda harika hissedeceğinizi hesaba katarsak, spor yapmak aslında kaçılması gereken bir şey değil, aksine heveslenerek yapılması gereken bir şey. Önemli olan hangi egzersizin size iyi geldiğini ve hangi egzersizin sizi keyiflendirdiğini keşfetmek. Gerisi çorap söküğü gibi gelecek…

kaynak:
uplifers

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan Sönmez, Burası hayatimdegisti.com. Ses kayıdı yaparken tesadüfen mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim. Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım. Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin mp3 lerimi indirip faydalandı. Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin mp3 indirip uykuda dinleyerek bilinçaltınızı programlayabilirsiniz.
Amacım kendi hayatımı değiştirmekti… Atakan Sönmez kimdir? Atakan Sönmez, 2006 yılında açtığı bu site  ve Türkiye’de ilk kez Subliminal yani bilinçaltı telkinleri yaparak birçok insanın hayatının değişmesine katkıda bulunmuş. Boğaziçi Üniversitesi  Mezunu olan Sönmez, subliminal telkinleriyle büyük bir değişim yaşayarak, daha sonra bunu birçok konuda geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse böyle özetlenebilir mi?
Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece mp3 leri yükleyip dinleyerek hayatlarını değiştirseler.Bu fikir 1995 yılında yani 23 yıl onca çıkmıştı . 14 yıl önce hayatimdegisti.com ile gerçekleşti..Ortalama 20 . yıla özel  bu söyleşi içinde ayrıca +90 542 447 50 50  telefonlarımızdan ulasan kişilere bir haftalık çekirdek inanç ön tespit deneme telkinleri ücretsizdir...Yurtdisindan whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.Lütfen bu söyleşiyi sonuna kadar okuduktan sonra 1 haftalık ön tespit ücretsiz deneme programı için arayınız.
Detaylı çalışmalarımız hakkında bilgi için cekirdekinanc.com sitemizi inceleyiniz.Bu sitede online telefonla yada bireysel çekirdek inanç çalışmaları vardır.
Eğer tek tek konularda telkin almak isterseniz telkincd.com sitemizde 400 e yakın konu vardır.Tek telkin ücretleri 32 tl den başlar.
     Nasıl oluştu bu telkinler?
Telkin kayıtlarını ilk yaptığımda yeterince etkili değildi. Ta ki mikrofonumda tesadüf eseri bir arıza olması ve ses yükselmesi oluncaya kadar… Bu ses ritmlerini geliştirerek ritmotrans tekniğini oluşturdum. Dünyada telkinlere doğal olmayan frekanslar eklenirken ben insan sesinin doğal frekanslarını kullandım.
  Nedir bu Subliminal müzikler bir çeşit müzik terapi mi? Uyurken bile dinleyebileceğimizi söylüyorsunuz doğru mu?
  Subliminal telkinler de müzik sadece bilinçaltının telkinleri rahat algılaması için kullanılır. Yani müzik ile hiçbir ilgisi yoktur. Asıl etkili olan içindeki ses kayıtlarıdır… Uyurken de dinlenebilir.
    Bir çeşit organik telkin diyebilir miyiz?
Bir bakıma öyle.Dünyada müziğin içine eklenen sese bir de frekans eklenir.Ben insan sesinin ritmlerini kullandım. Bu ritmleri müziğin içine  ekledim ve frekansa gerek kalmadı.İnsan sesi, ritmleri ve müzik.Uykuda yada uyanıkken dinleyin ve değişin.
  Subliminal CD leri siz mi buldunuz ne farkı var dünyadaki diğer benzerlerinden?
Subliminal CD ler ve telkin mp3 ler dünyada oldukça yaygın kullanılıyor yani ben bulmadım. Önce bir ses kaydı yapılıyor. Olumlu cümleler müziğin içine gizleniyor. Sonra da üzerine etkiyi arttırması için çeşitli frekanslar ekleniyor. Benim yaptığım subliminaller ise daha farklı. 2000 yılının başlarında kendi kendime kayıt yapıp dinlerken mikrofonumda bir sorun oldu  ve tesadüfen ses yükseldi. Bunları dinlerken tam da o bölümlerde farklı etkiler hissettim. Bu etkiler üzerine çalışarak ritmotrans sistemini geliştirdim ve frekans eklemeden ritimler ile telkinler oluşturdum.
Kendi hayatınızda bu telkinleri dinliyor musunuz?
Tabii ki dinliyorum.İlk 2005 de başladım.Zaman zaman ayda birkaç gün de olsa tekrar ettiğim kendime özel listem vardır. Kitabınız çıktı mı?
Çekirdek inanç kitabımız  geçen yıl çıktı...Ve 3. baskısı tükendi..Şu an kitabın online formatını sitemizden alabilirsiniz.Yakında tekrar  güncellenmiş basımı Destek yayınevi aracılığı ile tüm kitapçılarda olacak.     Telkinleri dinleyenler sadece müzik ya da okyanus sesi dinliyorlar bu durumda bilinçaltını kulağımızla duyamayacağımız sesler nasıl etkiliyor? Telkinler nasıl hazırlanıyor ?
  Önce her konu için bir script vardır. Yazılı ve İngilizce olan bu scriptler dünyaca ünlü uzmanlar tarafından hazırlanmıştır. Bu scriptleri türkçeye çeviriyoruz. Daha sonra kağıt üzerinde ritmleri belirleyip telkinleri kendi sesim ile kaydediyorum. En son ise okyanus sesi ya da herhangi başka bir müzik arkasına telkinleri gizliyorum. Siz telkinleri ya çok az ya da hiç duymuyorsunuz. Bilinçaltınız ise tamamını algılıyor. Duymak ayrı algılamak ayrıdır.Telkinli mp3’leri forumdan indirebilirsiniz.   Aslında telkinleri duysaydınız dirençler ile karşılaşırdınız ve etki etmeyebilirdi. Bu şekilde ses gizli olduğunda bilinçaltı telkinleri daha kolay kabul ediyor. Bununla ilgili ayrıntılı açıklama portalın sss bölümünde vardır.
  Telkinli müziğin arkasında başka bir şey olmadığını nerden bileceğim? Ne dinlediğimi nasıl öğrenip emin olabilirim diyenler olmuyor mu?
  Bu soru ile çok fazla karşılaştım. Ben telkinlerin türkçesini önemli ölçüde yazılı olarak veriyorum. Bir kez okuyup ne dinlediğinizi öğrenebilirsiniz. Hiç kimseye ne olursa olsun istemediği bir şey yaptırılamaz.Profesyonel olarak böyle bir portal açan kimse telkin yerine başka bir şey eklemeyi göze alamaz. Eninde sonunda sesleri ayıran programlar ile bu ortaya çıkar. Bu anlattıklarınız bazılarına deli saçması gelecektir. Dünyada örnekleri var mı?
  Dünyada bir çok başarılı  insan subliminal telkin kullanmaktadır.Ünlü tenisçiler, golfçüler sinema oyuncuları hatta yönetmenler başarılarında bu yöntemleri kullanırlar.Bilimsel alt yapısı olan ve somut etkiler yaratan bir yöntemdir.
    Ritmotrans madem bir ilk yabancı dilde mp3 hazırlamayı ve ve tüm dünyaya yönelik bir site hazırlamayı düşünüyor musunuz?
Ritmotrans tekniği dünyada bir ilktir. Bu teknikte telkinlere herhangi bir frekans eklenmez. Bu konuda İngilizce çalışmalar hazırlıyorum. Şu an İngilizce sitemiz açıldı ve son düzenlemeleri yapılıyor.
  CD’ler seri üretim mi? Yani bir tane yapıp kopyalıyor musunuz?
İsme özel CD de hazırlıyorum yani o mp3’ün içinde o kişinin ismi geçiyor. Böylece hem telkinler daha fazla etkili oluyor hem de aynı anda çevrede dinleyenlerin etkilenmesi önlenmiş oluyor. Telkincd.com da hem isme özel hem de genel 400 e yakın mp3 ve cd vardır.
  . Telkinleri aldım ve kaybettim ne olacak tekrar mı yaptırmam gerekiyor?
Tüm özel telkinler kişiye özel klasörlerde saklanmaktadır. Kaybettiğiniz çalışmalar ek ücret talep edilmeden tekrar gönderilir.
  Çekirdek inanç nedir ve Telkin CD’den farkı nedir? Her şey yolunda giderken birden tepetaklak olur bunun ardında da çekirdek inançlarımız mı var?
TelkinCD’leri 2005 yılında yapmaya başladım.Hayatimdegisti.com sitesinden sonra içinde 400 ‘e yakın telkin mp3 ve cd ürünü olan telkincd.com açıldı… Ancak bazı durumlarda kişiler özel telkin istediler. Önce bilinçaltında kişiye engel olan  çekirdek inançları bulmak ve buna ait kişiye özel telkin mp3 leri hazırlama yontemi 2010 yılında cekirdekinanc.com cekirdekinanc.com.tr sitelerinde başladı…Bu çalışmada 20 ye yakın telkin mp3 hazırlanır. Neden Çekirdek İnanç çalışması yaptırmalı?
Bilinçaltı 11 yaşına kadar kararlar alır ve çekirdek inançlar oluşturur… Bu kararlar bilinçaltından temizlenmezse hayatınızda hep aynı şeyler tekrar eder. Bir şey sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çekirdek inançlardır, bu engellerden kurtulmak için Çekirdek İnanç Çalışmasını tavsiye ediyoruz.
Kalıcı oluyor mu?
Çalışmaların etkileri kalıcı oluyor.Ancak bir fanusda yaşamadığımız için doğal olarak çevremizdeki insanlar ve olaylardan etkilenebiliyoruz. Bu durumda yapılması gereken sizde ki telkinleri ara ara tekrar etmek.
Çocuklar için çekirdek inanç var mı?
Ağaç yaşken eğilir.Bu nedenle çocuklarda ders başarısı odaklanma daha özgüvenli olma öfke kontrolü vb gibi konularda etkili olan çekirdek inanç ve telkin cd leri yapilir.Bu çalışmada 90 soruluk bir form gönderilir ve anne yada babanın yanıtlarına göre özel telkinler hazırlanır.
  İnanmak fark yaratıyor mu?
Telkinlerin etkili olması için inanmak gerekmez.Ancak inanmıyor olmanız eğer dinleme süresini azaltmanıza ya da dinlemeyi bırakmanıza neden oluyorsa bu etkiyi azaltır.
7 günlük deneme telkinlerini ve testini nasıl alabilirim?
Bu soylesinin tamamını okuduktan sonra telefonla arayınız. + 905424475050 yurtdışı için telefonla yada whatsup ile arayabilirsiniz.
  Sizler kendi hayatınızda bu yöntemleri kullanıyor musunuz?Telkinleri dinleyerek ya da çekirdek inanç ile neleri başardınız?
Ben üniversitede odaklanma sorunu yaşıyordum ve okulu bırakmıştım.Telkinler sonrası okula döndüm aynı sene iki üniversiteyi bitirdim. Özgüven kendini mutlu hissetme gibi bir çok konuda değişim yaşadım.Halen de telkin dinliyorum. Yaptığımız Çekirdek İnanç ve telkinler girişim konusunda da başarıya ulaşmamızı sağladı. Kendi hayatımızda da telkinlerin ve Çekirdek İnanç etkisini görüyoruz.
Ön tespit ücretsiz demişsiniz, bu nasıl yapılıyor?
Telefonla birkaç soru sorularak yapılan ön tespittir. Yaklaşık 5 dakika sürer. Çalışma hakkında genel bir bilgi verilir. Ücretsiz 5 dakikalık ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanç bulmanın size faydası olup olmayacağı belirlenir.
  Tek bir seansla neler değişiyor? Süresi nedir? Nasıl dinleyeceğiz?
Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.
  Telkinlerin etkisini nasıl fark edebiliriz? Herkeste aynı değişimi mi gösterir?
Değişimi aynada bile fark edebilirsiniz. Başlangıçta sizin fark etmesi biraz zor olabilir. Çevrenizden almış olduğunuz olumlu geri dönüşler sayenizde değişimi hem içinizde hem dışınızda hissedersiniz. Telkinlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kökleşmiş negatif duygularımız ve direnç seviyemiz farklı olabilmektedir.
  Bu etkiler plasebo ise ...Yani insanlar etki göreceklerine inandıkları için etki görüyorsa...
Bir çok kişi telkinden hiç haberi olmayan annesine babasına telkinleri dinletti ve bilmeden dinleyenler de aynı sonuçları aldılar.O yüzden gönül rahatlığı ile plasebo olmadığını yüzlerce deneyim ile söyleyebilirim.
Bu kadar vakit ayırmak zor değil mi?
Telkinleri uyurken bile dinleyebilirsiniz. Fazladan bir vakit ayırmanıza gerek yoktur. Odaklanmamak esas alınmaktadır. Bu nedenle bilgisayar başında çalışırken fonda telkinleri dinleyebilirsiniz.
  Hangisi daha etkili, tek tek telkin mi almalı yoksa çekirdek inanç mı? Telefonla mı yüz yüze mi online mı?
Telefonda kendini daha rahat ifade eden kişiler genellikle telefonla çalışmayı tercih etmektedirler. Ofisimize gelme imkanı olan danışanlarımız İstanbul, Levent’teki ofisimize gelmektedir. Seanslarımız oldukta yoğun olduğu için acil olarak çalışma yaptırmak isteyen danışanlarımız online formu tercih etmektedir. Yapılan çalışmaların hepside isme özel telkinler hazırlanmaktadır. Çalışmanın nasıl yapılacağı kişinin tercihine bırakılmaktadır.
  Bilgilerimiz gizli mi?
Yapılan görüşmeler ve test sonuçları etik kurallar gereğince bizde saklı kalır.

Yaşam boyu garanti çok mu iddialı?
Çalışmalarımıza yaşam boyu garanti veriyoruz. Eğer danışanımız herhangi bir fayda hissetmezse öncelikle telefonda destek sağlıyoruz. Sonrasında gerektiği takdirde ek telkinler hazırlanıp gönderilir. Yine bir fayda hissetmezse form doldurulması istenir. Hedef çalışması yapılır. Amaç fayda sağlamak olduğu için tüm bunlar yapıldığı takdirde yine de bir değişim olmuyorsa, kişi telkine yatkın değildir. Ücreti iade edilir.
  Çekirdek İnanç terapistliği eğitimi nedir?
Çekirdek İnanç Terapistliği eğitimimiz için kayıt yaptırabilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşecek olan eğitimimiz sonucu eğitimi başarı ile tamamlayan kişilere sertifikaları verilir. Yaşam boyu supervizyon imkanı sağlıyoruz.
İnternet ne kadar güvenli? Bir şeyleri internetten almaya çekiniyorum?
Küreselleşen dünyada internet hayatımızı kolaylaştıran en birinci iletişim ağıdır. Bu yüzden   kurumsal markalar bizler dahil hayatta kalabilmek için kendilerini korumak zorundadırlar.Kullanıcılar için aslında internetten bir şeyler almak daha güvenlidir.Çünkü ne kadar fayda sağlarsanız markanız o kadar değerlenir.Fayda sağlamayan markalar yok olurlar.
Yaşam boyu garantiyi kötüye kullanan olmuyor mu? Bu çalışmayı alırım sonra iade alırım CD lerde bende kalır diye düşünen olmuyor mu?
Çok sık olmasa da böyle durumlarda karşılaşabiliyoruz. Bu şekilde düşünüp de iadesini aldıktan sonra telkinlerimizi dinlemeye devam edip fayda hissedip olumlu geri dönüş yapan, diğer çalışmalarımızı da alan danışanlarımız oldu.
  Randevu nasıl alınıyor?
Çalışmamız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0542 447 5050 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirler.1 haftalık ön tespit  deneme programı ücretsizdir. Deneme TELKİNLERi BU LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ.      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here