Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Zenginlik (http://www.hayatimdegisti.com/forum/zenginlik/)
-   -   Zihin Gücüyle Zengin Olmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/zenginlik/1981-zihin-gucuyle-zengin-olmak.html)

gurbetci 16-07-2009 11:01 PM

Cevap: Zihin Gücüyle Zengin Olmak

Ben yaklasik iki yil once 'secret' diye bir kitap aldim ve zaman zaman kitabi karistirip biraktim cok ilgimi cekti aslinda ama bir turlu bitirememistim. Bir hafta once oglum havale gecirdi ve hastanede yatti ben de yaninda kaldim bu sure zarfinda kitabi bitirdim. Cok begendim. Aslinda hep bildigimiz ama israrla kabul etmek istemedigimiz kurallar oldugunu bir kez daha fark ettim. Kitapta da kuantum dusuncesinden bahsetmisti ve internete kuantum yazdim sizinle tanistim. Ulasabildigim olumlamalari uygulamaya calisiyorum.Cok ilgileniyorum ama acikcasi daha cok bilgiye ihtiyacim var.Yakinda cd leri ve Sanal Bey'in kitaplarini da alacagim.Umutluyum. Bu arada oglum su an cok saglikli. Oncelikle hedeflerim bes on kilo fazlam var onlari verecegim. Yurt disinda yasiyorum daha guzel yeni bir ev ve yurdumda bir ev istiyorum. Surekli bir isim yok zaman zaman olesiye calisiyorum, zaman zaman da aylarca calismiyorum. Bunun disindaki gercek hedeflerimi tam belirliyemiyorum henuz net degil kendime guvenemiyorum cok imkansiz gelen isteklerim var onlari da istemeye cesaret edemiyorum, sanirim hakkim olmdadigini dusunuyorum. Yazdiklarima yorum yaparsaniz sevinirim. Icimdeki gercek beni nasil bulabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.

MuminOKAN 16-07-2009 11:29 PM

Alıntı:

gurbetci Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 471272)
Icimdeki gercek beni nasil bulabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.

kendinizi dinleyin... sessiz bir ortamda... kendinize sorun. cevaplar kısa vadede gelecektir.
sapkal89

zivzy 16-07-2009 11:39 PM

Alıntı:

intercool Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 471258)
DEĞERLİ DOSTUM;
VERDİĞİM CEVAPLAR SİZİ TATMİN ETMEMİŞ OLSA GEREK. BURADA BİR CÜMLENİZ ZİHNİMİ OYALIYOR. DEMİŞSİNİZ Kİ;"BANA ÖYLE BİR ŞEY SÖYLE Kİ BENDE SANA HAK VEREYİM DOĞRU SÖYLÜYORSUN DİYEYİM"
PEKİ BEN NEDEN HAKLI ÇIKAYIM Kİ?
HAKSIZ DURUMUM OLMADIĞI GİBİ HAKLI ÇIKMAK GİBİ BİR ZORUNLULUĞUM DA YOK. BEN NEYİ İSPATLAYAYIM Kİ SİZE? ZATEN BU SİTENİN VAROLUŞ AMACI BUDUR. ŞU ANDA YAZIŞTIĞIMIZ BU FORUM; BİLGİ ARAYAN BELLİ BİR BİRİKİMİN ÜZERİNE KONUŞAN İNSANLAR TOĞLULUĞUDUR.
ŞÖYLE NOKTALAYACAK OLURSAK; BASİT İMGELEME METODLARININ SAYISI BELLİ BİLE DEĞİLDİR. ÖNEMLİ OLAN İŞİNİZE EN ÇOK YARAYAN İMGELEME TEKNİĞİ NE İSE ONUNLA DEVAM EDİN DERİM. SİZ ZENGİNLİĞE DİRENİYORSUNUZ. PARAYI REDDEDİYOR ONU HAYATINIZA KABUL ETMİYORSUNUZ. SİZ BUNU ÖĞRENMİŞSİNİZ. ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK VARDIR. O KONUYU İRDELEMENİZ SİZİN HAYRINIZA OLACAKTIR. BAŞKA DÜŞÜNCELERİ OLAN ARKADAŞLAR DA YAZSINLAR LÜTFEN. ÖĞRENECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR.
SAYGI VE SEVGİLERİMLE..s456

Hayır ben o dediğimden önce ortaya bir iddia attım... Düşüncemi söyledim.. Kafama yatmadığını izah ettim. Size de "bana bu iddiamla ilgili öyle bir şey söyleyin ki sizin dediğiniz kafam yatsın, çünkü bende yanılıyor, yanlış düşünüyor, olabilirim" demek istedim. Yoksa önemli olan burada haklı ya da haksız çıkmak değil. Düşünceler önemli olan... siz birşey söylersiniz benim yine kafama yatmaz yine de sizin düşüncenize saygı duyarım konu kapanır. Yani ben sizden "zihnen zengin olmakla alakalı bir açıklama beklemiştim bilginize dayanarak?" böylece belki kafama yatmayan birşey yatmaya başlayacaktır. Ha bunu açıklamak zorunda mısınız? elbette değilsiniz. Ama burada önemli olan düşüncelerimi özgürce ifade edebilmemizdir. Haklı olmak ya da olmamak değil..

"SİZ ZENGİNLİĞE DİRENİYORSUNUZ. PARAYI REDDEDİYOR ONU HAYATINIZA KABUL ETMİYORSUNUZ. SİZ BUNU ÖĞRENMİŞSİNİZ. ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK VARDIR. O KONUYU İRDELEMENİZ SİZİN HAYRINIZA OLACAKTIR." demişsiniz.. Öncelikle imgeleme metodlarını araştıracağım.. Burada para kelimesi yerine farz edelim ki "kendiniz" gibi bir kelime kullansaydınız. YAni deseydiniz ki, "siz kendinize karşı direniyorsunuz.. kendinizi reddediyor. kendi hayatınıza değer vermiyorsunuz. Bu durumda çaresizlik vardır" gibi bi yaklaşımda bulunsaydınız. (bunu örnek olarak söylüyorum) Böyle bi durum mantığıma yatardı. Eyvallah derdim.. Kabul ederdim bu düşüncenizi. Ama para mevzuunu anlayabilmiş değilim.. Birşeyleri Söylemekle ya da düşünmekle insanın zengin olacağı pek mantıklı gelmiyor. ZEngin olup olmamamız da çalışmamıza, ter dökmemize bağlıdır. Düz mantıkla düşünüyorum.. Benim gibi düşünmeyenlerin düşüncesine de saygı duyuyorum..

kinetix 17-07-2009 12:16 AM

Alıntı:

gurbetci Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 471272)
Ben yaklasik iki yil once 'secret' diye bir kitap aldim ve zaman zaman kitabi karistirip biraktim cok ilgimi cekti aslinda ama bir turlu bitirememistim. Bir hafta once oglum havale gecirdi ve hastanede yatti ben de yaninda kaldim bu sure zarfinda kitabi bitirdim. Cok begendim. Aslinda hep bildigimiz ama israrla kabul etmek istemedigimiz kurallar oldugunu bir kez daha fark ettim. Kitapta da kuantum dusuncesinden bahsetmisti ve internete kuantum yazdim sizinle tanistim. Ulasabildigim olumlamalari uygulamaya calisiyorum.Cok ilgileniyorum ama acikcasi daha cok bilgiye ihtiyacim var.Yakinda cd leri ve Sanal Bey'in kitaplarini da alacagim.Umutluyum. Bu arada oglum su an cok saglikli. Oncelikle hedeflerim bes on kilo fazlam var onlari verecegim. Yurt disinda yasiyorum daha guzel yeni bir ev ve yurdumda bir ev istiyorum. Surekli bir isim yok zaman zaman olesiye calisiyorum, zaman zaman da aylarca calismiyorum. Bunun disindaki gercek hedeflerimi tam belirliyemiyorum henuz net degil kendime guvenemiyorum cok imkansiz gelen isteklerim var onlari da istemeye cesaret edemiyorum, sanirim hakkim olmdadigini dusunuyorum. Yazdiklarima yorum yaparsaniz sevinirim. Icimdeki gercek beni nasil bulabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.

DEĞERLİ HOCAMIZ BİR CÜMLEYLE ÖZETLEMİŞ. ASLINDA BU SÖZÜN ÜZERİNE BİR SÖZ SÖYLEMEK İSTEMEM DOĞRUSU AMA; NAÇİZANE BİR KAÇ CÜMLE SOHBET OLSUN DİYE YAZMAK GELDİ İÇİMDEN.
OĞLUNUZ İÇİN GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM.
BİLİRSİNİZ; HERŞEY DÜŞÜNCEDE BAŞLAR DÜŞÜNCEDE BİTER. İNSANIN FİKRİ NEYSE ZİKRİ DE ODUR. BİR HAYALİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORSANIZ ÖNCE DÜŞÜNCENİZDE O HEDEFİN BİTMİŞ HAYALİ OLMALI.
HEDEFLER NETLEŞTİRİLMELİ, BU KONUDA KARARLI OLUNMALI. AYAKLARIN YERE BASTIĞINDAN EMİN OLUNMALI. "KARARSIZLIK BİR DERYA BEN DE BİR GEMİ NEREYE ÜFÜRÜRLERSE ORAYA GİDERİM" TARZI YAKLAŞIMLARDAN ARINMALIDIR. AMACIMIZA BAŞKALARININ İYİLİĞİNİ DE KOYMALIYIZ Kİ; EVREN BUNA DAHA ÇABUK TEPKİ VERSİN.
SAYGI VE SELAMLARIMLA..

alestason 17-07-2009 12:48 AM

sevgili gurbetçi hedefleri netleştirememek ne istediğinden emin olmamak ne kadar kötüdür bilirim zaman zaman hala bunu yaşayanlardanım ve isteklerime ulaşamayışımın en temel sebebinin bu olduğunu keşfettim ben kendimde.
istemekten korkmamak lazım ben kendime hep şunu telkin ediyorum bu hisse kapılınca ''ben her şeyin en iyisine layığım,ben bunu hak ediyorum ''gibi olumlamalar yapıyorum.oldukçada işe yaradığını söyleyebilirim.
birde isteklerim idealim her neyse yazıyorum uzun uzun ayrıntılarıyla sanki ona sahipmişim gibi bu bana kendimi iyi hisettiriyor.belki sende deneyebilirsin:)

RAFUNSEL 21-07-2009 05:01 AM

ADINA SEVİNDİMM UMARIM GRAFİK TASARIMLA İLGİLİDE GÜZEL HAYALERİN VARDIR ONLARIDA AYNI HIZDA GERÇEKLEŞTİRİRSİN:)))

gurbetci 21-07-2009 11:30 PM

Sevgili Mumin Okan ve digier arkadaslar, degerli bilgilerinizi benimle paylastiginiz ve soruma cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim. Evet sanirim benim en buyuk sorunum isteklerimi netlestirememek. Bunun su an farkindayim ve bu ilk adim sanirim. 'ama ben herseyin en iyisine laygim, ve bunu hak ediyorum'

gurbetci 05-08-2009 12:26 AM

Sevgili hayatimdegisti gonderdigin yazi icin once cok tesekkur ederim. Gercektende ben su an daha once olmak istedigim durumdayim, ama su an bu durum bana yeterli gelmiyor. Ve dusuncelerimi degistirmeye gayret ediyorum olumlamalari okuyorum. Umarim basaririm.

Ben parayi seviyorum
Parayi

gurbetci 05-08-2009 12:30 AM

Sevgili hayatimdegisti yazi icincok tesekkur ederim. Gercekten de ben su an daha once olmak istedigim yerdeyim ama bu bana simdi yeterli gelmiyor. Ve dusuncelerimi kontrol altina almaya calisiyoru daha onceki yanlis dusuncelerimi burda ogrendigim dusuncelerle degistiriyorum.
ben parayi seviyorum
parayi seviyor olmam beni alcaltmaz
para hayitima kalite katiyor
param ve borclarim artik benim kontrolum altinda
onlari cok kolay odeyebilrim onemli olan nasil odeyecegime karar verme
onumuzdeki yaz cok guzel bir tatil gecirecegim buna gerekli butceyi ayarlayabilecek guce sahibim
....

kinetix 05-08-2009 01:39 AM

Sevgili Gurbetçi,
Yazdığınız olumlamaları beğendim. Para ile ilgili olumlu düşünmek, bilinçaltına bolluk düşünceleri yerleştirmenin meyvelerini elbette tadarsınız. Ama borç ve ödeme gibi zorunlulukları düşünmeyiniz. Gelecek için değil, şimdiki zamanı kullanınız. Yarınlar bilinçaltına hep yarın olarak girer ve o yarınlar hiç gelmez, bilinçaltı sürekli erteler. Kusursuz düşünebilirsiniz. Saygılarımla..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:22 PM.