Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Yaşam Koçluğu

Uyarılar

Yaşam Koçluğu yaşam koçluğu eğitim, yaşam koçluğu nedir, yaşam koçluğu, yaşam koçluk, yaşam koçluğu kitap, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu eğitimleri, yaşam koçları, yaşam koçluğu seminerleri, nlp yaşam koçluğu,

HER GÜNE BİR SORU

Alternatif Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu HER GÜNE BİR SORU Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Bu arada yayınladığınız sorular çok güzel. Ancak bu soruları sormak pek aklımıza gelmediği gibi, okuduktan sonra ne tür bir cevap vermek idealdir onu bile tespit etmek zor ne yazık ki.......

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Yaşam Koçluğu telkin cd indir izle İstanbul Yaşam Koçluğu nerededir kimdir Yaşam Koçluğu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yaşam Koçluğu hipnoz Yaşam Koçluğu olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yaşam Koçluğu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yaşam Koçluğu kuantum düşünce kitap haberi

HER GÜNE BİR SORU

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-10-2009, 02:07 PM   #21 (permalink)
Teğmen

Purplelight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 22
31 Mesajinıza toplam 126 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Purplelight is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: HER GÜNE BİR SORU

Bu arada yayınladığınız sorular çok güzel. Ancak bu soruları sormak pek aklımıza gelmediği gibi, okuduktan sonra ne tür bir cevap vermek idealdir onu bile tespit etmek zor ne yazık ki....

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 16-10-2009, 02:31 PM   #22 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Wink Cevap: HER GÜNE BİR SORU

Alıntı:
Purplelight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu arada yayınladığınız sorular çok güzel. Ancak bu soruları sormak pek aklımıza gelmediği gibi, okuduktan sonra ne tür bir cevap vermek idealdir onu bile tespit etmek zor ne yazık ki....
Aslında ideal cevap diye bir şeyde yok, bu sorular konuya odaklı ve belli bir sistem çerçevesinde kurgulandığı için kendinize sorduğunuz her seferinde sizde yeni şeyler ortaya çıkarabilirler....

İçinizden geldiği şekliyle ve aklınıza ilk gelen cevap ideal olandır, eğer cevaplar hakkında bir acabamız varsa....

Önce soruyu ve sonra aklınıza gelen cevabı yazın.
Cevap üzerine düşündüklerinizi ve duygularınızı elle yazarak bu çalışmaları yaptığınızda alt başlıklara ulaşacağınız şekilde kurgulanmış "kazı" sorularıdır çoğu...

En doğru cevap kalbinizden gelen ve size ait olandır....

Sevgiler MERT.

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-10-2009, 04:09 PM   #23 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Question HER GÜNE BİR SORU - Genel tanısal

Gerçekten ama gerçekten ne istiyorsun?

Yaşam yolunda bulunduğumuz yer hakkında düşündük ve sorularımızı cevapladık, şu sıralar hayatımızda neler oluyor ve dinamiklerimiz nelerdir anlamaya çalıştık.
Bunların ışığında farkettiğimiz şeylerle ne yapacağımıza karar vermek üzere bir toparlama yapalım....

Hayatını tümüyle doyum verici olarak yaşamak için değiştirmen gereken ilk şey nedir?
Hayatının hangi alanının kalitesi arttırılmalıdır?
Hayatında büyük bir fark yaratmak için ne üzerine çalışmalısın?
Başarısız olmayacağını bilseydin şu an neyi deneyimlemek isterdin?
Ölmeden önce yapmayı isteyeceğin tek şey nedir?
Hayatının - sana göre - mükemmel olması için nelerin değişmesi zorunludur?

Sevgiler MERT

Alt 16-10-2009, 07:12 PM   #24 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Mert abi bende bugün kendime şu soruları sordum. istediğim iş aslında bu mu? dedim. çocukluğumdan beri aklımda olan hayallerimi düşündüm tabi ki cevap hayırdı. ozaman neden bu işi istediğimi sordum kendime. sana anlatmıştım ya çocukken buz patencisi olmak isterdim diye ilk onu düşündüm olamamıştım. daha sonra çocukken türk yıldızlarına bayılıyordum savaş pilotu olmak istedim bi ara onu düşündüm onu da olamadım tabi. daha sonra türkçe öğretmeni olmaya karar vermiştim onu da olamadım. sonunda şuanda bir üniversite mezunuyum ve herkes gibi bende hayatımı en iyi şekilde sürdürmek istiyorum. İdari yargı hakimi olmak istememin altında yatan sebep de şu olabilir. Şuan aldığım eğitimle elde edebileceğim aslında en çok para kazandıran iş değil ama bana göre en prestijlisi olduğu için bu mesleği seçmeye karar verdim gerçekten istediğim bumu bilmiyorum aslında olmayabilirde. çünkü şöyle bir yargıya ulaştım ne istediysem elde edememiştim bunu da kaybetmek istemiyorum diye düşünüyorum düşüncelerim ne kadar mantıklı bilmiyorum ama aklıma başka bir şey gelmedi endişelenmemin sebebide belki tekrar başaramamaktan korkmamdır.
Alt 19-10-2009, 01:16 PM   #25 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Wink Cevap: HER GÜNE BİR SORU

Sevgili Wampirella, öncelikle değerli katılımın ve geri dönüşlerin için teşekkürler....

Buz patencisi, savaş pilotu, Türkçe öğretmeni, bunların hepsinde o dönem için altta yatan sebep ya da karşılanacak ihtiyaç ne diye sorsan kendine bir ortak nokta yakalayabilirsin....

Seninde ifade ettiğin gibi görünen amaç her zaman "hayatımızı en iyi şekilde sürdürmek" ...

Peki bizler için nedir hayatımızı en iyi şekilde sürdürmenin kriterleri?
Bununla ilgili korkularımız ve güvensizliklerimiz nelerdir?

Elimizdekilere razı olmak bize toplum olarak öğretilen erdemlerden biridir, ve işe yarayan bir şeydirde aslında, ancak bu daha fazlasını istememek ve daha değişik hedefler belirlememek değildir....

5 yıl sonra kendini nerede görmek istersin?
10 yıl sonra kendini nerede görmek istersin?
Bunlar için şimdi atman gereken adımlar ve alman gereken kararlar nelerdir?
Prestij'in senin hayat amaçlarında ve değerlerindeki yeri nedir?
Gerçekten isteyipte elde ettiğin neler var?

Sevgiler MERT.

Alt 19-10-2009, 02:28 PM   #26 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Question HER GÜNE BİR SORU - Patinaj Davranış kalıpları

Beni ilerlemekten alıkoyan şeyler nelerdir?

Yapmak isteyipte yapmadıklarımız ve isteklerimizle davranışlarımız arasındaki köprüyü sağlamlaştırmak ve aşmak için bazı şeylerin farkına varmamız gerekebilir hayatta...

Enerjini gün boyunca nelere veriyorsun?
Şu anda hayatında neye tolerans gösteriyorsun?
Şu sıralar, sana hizmet etmediği, desteklemediği halde düzenli yaptığın 3 şey nedir?
Nelerden nefret edersin?
Amaçlarını ve kendini sabote eden en çok yaptığın davranış nedir?
Alışkanlıkların seni ileriyemi götürüyor yoksa yerindemi saymana neden oluyor, bunlar nelerdir?

Kendine ne gibi sınırlar koymaya eğilimlisin?
Kendin ve yeteneklerin ile ilgili görüşlerin nelerdir?
Neleri iyi yaparsın?
Şimdiye dek olan başarıların nelerdir? Bunları başarırken sende ne farklıydı?
Şu andaki davranış ve tutumlarının değeri nedir?

Yeteneklerin ve yapabileceklerin ile ilgili varsayımların nelerdir?
Kendin ve zanların hakkında gerçeklerin % kaçını biliyorsun?
Korkuların nelerdir?
Kimleri affetmelisin?

Diğerlerinin senin hakkındaki düşünceleri %kaç önemli, bunu önemli kılan nedir?
Yaşamının kontrolünü eline almanı ne sağlar?
Yaşamınızda kimlerin ve nelerin kurbanı olarak hissediyorsunuz?
Patron kim?

Bu soruları üzerinde düşünerek ve elle yazarak cevapladıktan sonra, gün içinde;
Kendinizi konuşurken dinleyin
Davranış kalıplarınızı farketmek üzerine dikkat kesilin
Kendi değerlerinizi belirleyen bir liste yapın

İleriye harekete başlamadan önce bunları bilmek ve aksi yönde itici kuvvet olarak kullanmak iyi olacaktır.

Her şey sizinle başlar, dünyanın merkezi sizsiniz.....

Sevgiler MERT.

Alt 19-10-2009, 08:49 PM   #27 (permalink)
Administrators
Zerynthia

6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: HER GÜNE BİR SORU - Patinaj Davranış kalıpları

yaa Mert abi çok hızlı düşünemiyorum ben. şimdi öncelikle şu an başarılı olacağını bilseydin ne yapmak isterdin demiştin ya onu düşündüm biraz. tabi ilk hayalini kurduğum şey geldi aklıma. buz patencisi olmayı çok isterdim. bunu düşünürken aklıma o zamanki bazı yaşadığım sahneler geldi. buz patenine gidemediğim için evde yarışmaları ağlaya ağlaya izlediğimi hatırladım. O zaman tabi çok üzülüyodum çünkü çok başarılı olacağıma inanıyordum vücut yapım çok uygundu izlemekten keyif alıyordum yapmaktanda keyif alırdım bu şekilde eğitim alamadığım için yeteneklerimin törpülendiğini düşündüm hala da öyle olduğuna inanıyorum. Keşke demek istemiyorum ama keşke olsaydı. Şuan yaparmıyım peki diye düşündüm. öğrenebilirim profesyonel olarak değil ama hobi olarak geliştirebilirim belki dedim ama bunu düşününce aklıma şu geldi bu aralar çok yaygın biliyosunuz ki alışveriş merkezlerinde bile var artık ve ben oralardan hep kaçıyorum hobi olarak bile yapma isteğim yok aslında var ama artık olmaz işte. savaş pilotluğu hayali çok saçmaymış iyiki öyle bi şey olmamış bunun için şükrediyorum. öğretmenliği düşündüm her zaman onda da ağlamaklı olurdum bazen kardeşimle sohbet ederken filan onlar hala tekrar okuyabileceğimi söylüyorlar istersem ailem destekliyor istediğim eğitimi almam konusunda ama ben bundan da olmaz yaşım geçiyo gibi sebeplerle uzak duruyorum. Onun nedenini de buldum. Beni mutlu edecek meslek öğretmenlik değil çünkü. Bu sonuca nerden ulaştığımı da anlatmak isterim. Ben üniversitede 3. sınıftayken Kırıkkale'de bir ilkokulda gönüllü öğretmenlik yaptım ayrıca özel derste vermiştim zaten ve aslında bana göre bir iş olmadığını anladım. Hakimliği neden istediğimi de düşündüm. Hayatım boyunca hiç böyle bir hayalim olmamıştı benim özenmemiştim yani ben öyle biliyordum. Dediğim gibi gerçekten beni küçümseyenlerden bu şekilde başarılı olarak intikam alacağımı onları bu başarımla utandıracağımı düşünüyordum. O zaman dedim neden Hakimlik istiyorum da mesela kaymakamlık istemiyorum oda prestijli bir meslek dedim tam bilgim yok ama ücret olarakda daha iyi kaymakamlık. Ben hiç bi zaman mesleğimin çok para getirmesini hayal etmemiştim. Severek yapacağım bir iş olsun istiyorum. Hakimlik stresli bir meslek peki neden bunu seçtim sadece prestij ve başkalarını sinir etmek miydi amaç? O anda kafamda şimşekler çaktı Mert abi. Ben lisedeyken bi arkadaşımın babası kursa gelmişti. Adam hakimdi oldukça karizmatikti ve dimdik duruyodu kendinden emin bakınca ne kadar güçlü olduğunu düşünmüştüm ve ben o zaman aklımdan şunları geçirmiştim. Ne güzel hakim olmuş keşke bende olabilsem. Aslında hiç düşünmediğim bir şeyi daha lisedeyken bilinçsiz bir şekilde istemiştim düşünmüşüm yani. Evren mesajımı almış olacak ki şuan bu imkana sahip oldum.
Ooofff Mert abi ooffff ben şimdi ne düşünsem bilmiyorumki
Alt 19-10-2009, 10:25 PM   #28 (permalink)
Üsteğmen

alestason - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 191
243 Mesajinıza toplam 2,405 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
alestason is a jewel in the roughalestason is a jewel in the roughalestason is a jewel in the roughalestason is a jewel in the rough

mert bey harika sorular paylaşmışınız yine teşekkürler.
bu gibi soruları düşünmek ve cevaplamak bana kendimi harika hisettiriyor.
her cevapta kendime biraz daha yaklaşıyorum sanki.
alestason isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-10-2009, 10:26 PM   #29 (permalink)
Administrators
Zerynthia

hııı birde neden öğretmen olmak istediğim konusunda şunu da düşündüm buz pateni yapamadığım için ve küçüklükten itibaren bi meslek düşündüğümüz için bende öğretmen çocuğuyum ya herhalde annem babam öğretmen bende öğretmen olmalıyım gibi bi düşünceye kapılmış olabilirim.
Alt 20-10-2009, 04:42 PM   #30 (permalink)
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Question HER GÜNE BİR SORU - İlerleten davranış kalıpları

Bu güne kadar hayatında en çok onayladığın şey/şeyler nedir?

Gerçek enerjiyi yaratan ve kişisel özümüzü yansıtan alışkanlıklarımız ve davranış kalıplarımızı belirleyip farkında olmamız ilerlerken bize extra avantaj sağlayacaktır.

Kişisel değerlerim ve ilkelerim nelerdir?

Neleri kolayca yapabilirsiniz?
Neler başardınız?
Neleri diğer insanlara göre iyi yaparsınız?

Kendi değerinizi belirleme kriterleriniz nelerdir?
Çevrenize nasıl hangi yollarla yardımcı olursunuz?

Yaşamdaki kurallarınız nelerdir?
Size nelerin yapılmasına asla izin vermezsiniz?
Hangi kurallarınız sizi güçlü kılar?

Neleri kolay ve rahatça yaparsınız?
Nasıl durumlar sizin için içinden geçilebilir durumlardır?

Mert.

Bookmarks

Seçenekler
Stil