Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-10-2009, 08:49 PM   #27 (permalink)
Işıldayan Safir
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: HER GÜNE BİR SORU - Patinaj Davranış kalıpları

yaa Mert abi çok hızlı düşünemiyorum ben. şimdi öncelikle şu an başarılı olacağını bilseydin ne yapmak isterdin demiştin ya onu düşündüm biraz. tabi ilk hayalini kurduğum şey geldi aklıma. buz patencisi olmayı çok isterdim. bunu düşünürken aklıma o zamanki bazı yaşadığım sahneler geldi. buz patenine gidemediğim için evde yarışmaları ağlaya ağlaya izlediğimi hatırladım. O zaman tabi çok üzülüyodum çünkü çok başarılı olacağıma inanıyordum vücut yapım çok uygundu izlemekten keyif alıyordum yapmaktanda keyif alırdım bu şekilde eğitim alamadığım için yeteneklerimin törpülendiğini düşündüm hala da öyle olduğuna inanıyorum. Keşke demek istemiyorum ama keşke olsaydı. Şuan yaparmıyım peki diye düşündüm. öğrenebilirim profesyonel olarak değil ama hobi olarak geliştirebilirim belki dedim ama bunu düşününce aklıma şu geldi bu aralar çok yaygın biliyosunuz ki alışveriş merkezlerinde bile var artık ve ben oralardan hep kaçıyorum hobi olarak bile yapma isteğim yok aslında var ama artık olmaz işte. savaş pilotluğu hayali çok saçmaymış iyiki öyle bi şey olmamış bunun için şükrediyorum. öğretmenliği düşündüm her zaman onda da ağlamaklı olurdum bazen kardeşimle sohbet ederken filan onlar hala tekrar okuyabileceğimi söylüyorlar istersem ailem destekliyor istediğim eğitimi almam konusunda ama ben bundan da olmaz yaşım geçiyo gibi sebeplerle uzak duruyorum. Onun nedenini de buldum. Beni mutlu edecek meslek öğretmenlik değil çünkü. Bu sonuca nerden ulaştığımı da anlatmak isterim. Ben üniversitede 3. sınıftayken Kırıkkale'de bir ilkokulda gönüllü öğretmenlik yaptım ayrıca özel derste vermiştim zaten ve aslında bana göre bir iş olmadığını anladım. Hakimliği neden istediğimi de düşündüm. Hayatım boyunca hiç böyle bir hayalim olmamıştı benim özenmemiştim yani ben öyle biliyordum. Dediğim gibi gerçekten beni küçümseyenlerden bu şekilde başarılı olarak intikam alacağımı onları bu başarımla utandıracağımı düşünüyordum. O zaman dedim neden Hakimlik istiyorum da mesela kaymakamlık istemiyorum oda prestijli bir meslek dedim tam bilgim yok ama ücret olarakda daha iyi kaymakamlık. Ben hiç bi zaman mesleğimin çok para getirmesini hayal etmemiştim. Severek yapacağım bir iş olsun istiyorum. Hakimlik stresli bir meslek peki neden bunu seçtim sadece prestij ve başkalarını sinir etmek miydi amaç? O anda kafamda şimşekler çaktı Mert abi. Ben lisedeyken bi arkadaşımın babası kursa gelmişti. Adam hakimdi oldukça karizmatikti ve dimdik duruyodu kendinden emin bakınca ne kadar güçlü olduğunu düşünmüştüm ve ben o zaman aklımdan şunları geçirmiştim. Ne güzel hakim olmuş keşke bende olabilsem. Aslında hiç düşünmediğim bir şeyi daha lisedeyken bilinçsiz bir şekilde istemiştim düşünmüşüm yani. Evren mesajımı almış olacak ki şuan bu imkana sahip oldum.
Ooofff Mert abi ooffff ben şimdi ne düşünsem bilmiyorumki