Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Hikayeleri

Uyarılar

bu benim

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Hikayeleri bu benim Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: sweeet Nickli Üyeden Alıntı Sevgili nlg günlüğünün daha önce bi kısmını okumuştum. Bugün de baştan sona okudum. Güzel şeyler paylaşmışsın aslında ama senin için daha güzel günlerin yakın olduğuna inanıyorum. Bir kere bu siteyi keşfettiğimiz için biz çok şanslıyız. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Hikayeleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Hikayeleri nerededir kimdir Üyelerin Hikayeleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Hikayeleri hipnoz Üyelerin Hikayeleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Hikayeleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Hikayeleri kuantum düşünce kitap haberi

bu benim

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-06-2011, 10:27 AM   #31 (permalink)
nlg
Teğmen

nlg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,794
137 Mesajinıza toplam 417 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nlg is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: bu benim

Alıntı:
sweeet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili nlg günlüğünün daha önce bi kısmını okumuştum. Bugün de baştan sona okudum. Güzel şeyler paylaşmışsın aslında ama senin için daha güzel günlerin yakın olduğuna inanıyorum.

Bir kere bu siteyi keşfettiğimiz için biz çok şanslıyız. Ve bir çok kişi de (kendim de dahil) şunu gördüm. Bu siteyi keşfettikten sonra ne kadar ara verirsek verelim en ihtiyacımız olduğu anda tekrar buraya dönüyoruz. Nasıl olduğunu bile anlamadan kendimizi forumda bişeyler okurken buluyoruz sanki. Çünkü burda paylaşılanlar iyi geliyor. Tavsiyeler iyi geliyor. Paylaşılan problemler insana yalnız değilim işte benim gibiler de var hatta belki benden daha zor durumda olanlar da var dedirtiyor.

Sanki burası bir başlangıç noktası. Evet evet kesinlikle değişim için iyi bir başlangıç noktası.

Forumda bahsettiğin o aile havasını bende hissediyorum. Bunun bir parçası olabilmek çok güzel.

Çevrendeki insanlardan şikayet etmişsin. Sen onların yaptıklarına çok fazla takılıyorsun. Unutma değişimi kendi içimizde yaşarız. Sen ne kadar pozitif olmaya çalışsan da olumsuz düşüncelerden tam anlamıyla kurtulamamışsın. Senin ne düşündüğün ve ne yaptığın daha önemli.

Zaten 7/24 pozitif düşünmek bunu yapmak kolay bir iş değil. Ne güzel olurdu insan tam anlamıyla tüm kötü düşüncelerden arınmış olsa. Herhalde yüzümüzdem gülümseme eksik olmazdı. Mutlaka herkesin aklına ya da başına olumsuz bir takım şeyler geliyor. Ama ben kendime o negatif duyguları yaşamk için izin vermiyorum. Bunun ne faydası var diyorum. Faydası yoksa zaten o duyguyu yaşamanın da bir anlamı yok. Hayatta en önemli amaçlarımızdan biri kendimiz için faydalı olanı seçmek. Yine gelsin o kötü düşünceler ama gülümsemek inadına gülümsemek belki de doğal bir koruma kalkanı bizim için.

Bir de çevrendeki insanları aldığı kararlar davranışlar seni rahatsız ediyorsa onların bu davranışlarına odaklanmış oluyorsun. Bunun yerine yapılacak en iyi iş onların en sevdiğin özelliklerini düşünmek. Untuma düşüncelerimiz hayatımızı şekillendirir. O yüzden ne düşündüğümüze dikkat etmemiz ve düşüncelerimizi olabildiği kadar kontrol altına almamız gerekli.

Pozitif kal, günlüğünü takipteyim
Güzel payaşımların daim olsun
Mutlu haftasonları diliyorum...
sevgili arkadaşım sweeet sana cok cok teşekkür ediyorum günlüğümü zaman ayırıp okudugun için canım arkadaşım tespıtlerin benim için cok degerli ben nerde yanlış yapıyorum derken aslın da siz arkadaşlarım dan yardım istiyorum canım benim için sen etrafını kafana fazla takıyorsun demişsin doğru gercekten öyle yalnız şu varki etrafımı takmamın sebebi benim haytımın merkezin de oldukları için yoksa evimin dışı beni cok fazla ilgilendir mez hatta hiç ilgilenmem belki ilgilenmemek te benim için bir handikap bir kusur ben evimin içine fazlasıyla düşkünüm benim dünyam orası eminim bu bircoğumuz içinde öyledir cünki onlarla hayatı paylaşıyoruz onları yok sayamayız yanlışmı düşünüyorum sence canım arkadaşım güzrl günlerin yakın demişsin iyi düşüncelerin içimi emin ol cok rahatlattı bende inanıyorum bu yasadıklarımı ben şuna benzetiyorum doğum öncesi sançı ve gercekten nereye gidersek gidelim siteye geri dönüyoruz burası bizim aile yuvamız adeta ve bizim için bir mabet ben tekrar bu gün yine sayende kendime bir söz vedim olumlu düşünmeye ve olumlu olmaya calışıcam ve kendime yeni olumlamalar hazırlıcam aslında biliyormusun bizler gercek ten özel ve cok zeki insanlarız bu sitedeki tüm arkadaşlar cünki hayatı düz görmüyoruz hayatın tam merkezin de yaşıyoruz hıssederek yaşayarak var oldugumuzu ve nefes aldıgımızı bilerek ve bizim le birlikte her şeyin nefes aldıgının farkın dayız farkındalıgımızın farkındayız bizler bir cicegin filizlenip nasıl yeşerdiğini ve nasıl tomurcuk olup açtigini nasıl nefes aldıgını ve bize neler fısıldadıgını hıssediyoruz ve hayatı sev oldugu gibi sev yaşamayı sev nefes almayı hatta seni üzenler varsa onları bile sev ve şükret diyor varsın yaşıyorsun ne mutlu bunları hissedebiliyorsun diyor işte arkadaşım benim düşüncelerim aslın da hayatı cok seviyorum ve şükür ediyorum özelim ve özeliz sevgiyle tekrar birlikte olalım

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 06-06-2011, 12:05 PM   #32 (permalink)
Yüzbaşı

prenses1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4,968
651 Mesajinıza toplam 3,085 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
prenses1 has a spectacular aura aboutprenses1 has a spectacular aura aboutprenses1 has a spectacular aura about

Alıntı:
nlg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili arkadaşım sweeet sana cok cok teşekkür ediyorum günlüğümü zaman ayırıp okudugun için canım arkadaşım tespıtlerin benim için cok degerli ben nerde yanlış yapıyorum derken aslın da siz arkadaşlarım dan yardım istiyorum canım benim için sen etrafını kafana fazla takıyorsun demişsin doğru gercekten öyle yalnız şu varki etrafımı takmamın sebebi benim haytımın merkezin de oldukları için yoksa evimin dışı beni cok fazla ilgilendir mez hatta hiç ilgilenmem belki ilgilenmemek te benim için bir handikap bir kusur ben evimin içine fazlasıyla düşkünüm benim dünyam orası eminim bu bircoğumuz içinde öyledir cünki onlarla hayatı paylaşıyoruz onları yok sayamayız yanlışmı düşünüyorum sence canım arkadaşım güzrl günlerin yakın demişsin iyi düşüncelerin içimi emin ol cok rahatlattı bende inanıyorum bu yasadıklarımı ben şuna benzetiyorum doğum öncesi sançı ve gercekten nereye gidersek gidelim siteye geri dönüyoruz burası bizim aile yuvamız adeta ve bizim için bir mabet ben tekrar bu gün yine sayende kendime bir söz vedim olumlu düşünmeye ve olumlu olmaya calışıcam ve kendime yeni olumlamalar hazırlıcam aslında biliyormusun bizler gercek ten özel ve cok zeki insanlarız bu sitedeki tüm arkadaşlar cünki hayatı düz görmüyoruz hayatın tam merkezin de yaşıyoruz hıssederek yaşayarak var oldugumuzu ve nefes aldıgımızı bilerek ve bizim le birlikte her şeyin nefes aldıgının farkın dayız farkındalıgımızın farkındayız bizler bir cicegin filizlenip nasıl yeşerdiğini ve nasıl tomurcuk olup açtigini nasıl nefes aldıgını ve bize neler fısıldadıgını hıssediyoruz ve hayatı sev oldugu gibi sev yaşamayı sev nefes almayı hatta seni üzenler varsa onları bile sev ve şükret diyor varsın yaşıyorsun ne mutlu bunları hissedebiliyorsun diyor işte arkadaşım benim düşüncelerim aslın da hayatı cok seviyorum ve şükür ediyorum özelim ve özeliz sevgiyle tekrar birlikte olalım
gerçekten özeliz ve bizden bir tane daha yok...kendini hayatı sev.anda yaşa her şey anda oluyor gerisi gelir.her gününün bir öncekinden daha güzel geçmesi dileğiyle sevgiyle ve ışıkla kal
Alt 06-06-2011, 12:24 PM   #33 (permalink)
nlg
Teğmen

137 Mesajinıza toplam 417 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

prenses canım iyi dileklerin ve güzel yüreyin ve özel oldugunu düşündüğün için sana teşekkür ediyorum biz her birimiz muçizeyiz bura da ve müçizelerle güzelliklerle yaşanası bir dunya için tek yürek oluyoruz sevgiyle ve ışıkla görüşmek dileğıyle her şey umdugumuz dan ve düşündüğümüz den güzel olsun
Alt 06-06-2011, 11:58 PM   #34 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Alıntı:
sevgili günlük son bir haftadır hatta üç dört aydır sanki bir sınavdan geçiyorum bilmiyorum bazan ben böyle düşündüğüm için mi yoksa iç güdülerimmi benim bunu yaşamamı sağladı hani hayatınız da karşınıza bir şey bir olay cıkar ve cevrenizdekileri olanca gücünüzle uyarırsınız yaklaşma uzakdur kendini koru yapma fakat nafile sesinizi sadece kendiniz duyarsınız sanki ve yeterince koruyamazsınız hayatınızı elinizden bir şey gelmez caresizce izlersiniz yaşananları işte ben bunları yaşadım kendime diyorum açaba benmi böyle olmasını istedim cevremdekilerin ders almasını ve benim uyarılarımı bundan sonra dikkate almalarını fakat bu benim canımı acıttı hemde cok sanki onların yaptıgı hatanın diyetini ben veriyorum şimdi bana senin hislerin cok güçlüymüş biz seni dinlemedik diyorlar neye yarar ki kırılan tamir olurmu olsada eskisi gibi olurmu açaba diyorum olumlumu düşünmedim fakat öyle şeyler oluyorki bazan hayatımızda pat diye cıkıyor karşınıza ve içinizden bir ses gardını al korun diyor yani başı sonunu belli ediyor bu günlük bu kadar günlüğüm yine güzelliklerle buluşmayı diliyorum her şey güzel olsun

Onların yaptıkları ya da verdikleri kararlar senin canını acıttı buna izin verme!

Alıntı:
"yalnız şu varki etrafımı takmamın sebebi benim haytımın merkezin de oldukları için yoksa evimin dışı beni cok fazla ilgilendir mez hatta hiç ilgilenmem belki ilgilenmemek te benim için bir handikap bir kusur ben evimin içine fazlasıyla düşkünüm benim dünyam orası eminim bu bircoğumuz içinde öyledir cünki onlarla hayatı paylaşıyoruz onları yok sayamayız yanlışmı düşünüyorum"

"Etrafındakiler" deyince evin dışındakileri değil içindekileri kastetmiştim canım. Tabi ki yok sayamayız. Benim demek istediğim o değildi. Biliyorum çok seviyorsun onları ve onların iyi olmasını istiyorsun. Ama her şeyden ve herkesten önce sen iyi olmalısın ki onlara bir faydan dokunabilsin. Evine düşkün olmak ailendeki insanları fazlasıyla sevmek asla bir kusur değil. Yalnız şu da var ki onlar sana izin vermezlerse sen onlara yardım edemezsin.

Bundan sonra herhangi bir konuyla ilgili onlar senin fikrini almak isterlerse senin de o konuda olumsuz düşüncelerin ya da hislerin varsa sen : "bunun sonu kötü olur" demek yerine şöyle "yapsak ya da yapsanız" deyip belki durumu olumlu hale getirebilirsin.

Ayrıca bak sen o konunun sonucunun kötü olacağına çok emindin sonuç öyle oldu. Keşke hayra yorsaydın belki o kadar kötü sonuçlanmazdı. Belki de bu kadar üzmezdi seni.

"
kendime diyorum açaba benmi böyle olmasını istedim cevremdekilerin ders almasını ve benim uyarılarımı bundan sonra dikkate almalarını fakat bu benim canımı acıttı hemde cok sanki onların yaptıgı hatanın diyetini ben veriyorum şimdi bana senin hislerin cok güçlüymüş biz seni dinlemedik diyorlar" demişsin ya kendin ifade ediyorsun burada aslında neyin yanlış olduğunu.

Herşeye rağmen çaba gösteriyorsun. Bu harika yazdıklarını ve düşüncelerini çok beğendim. Özeliz evet ve değerliyiz. Herşey daha da güzel olacak.

Biliyorum kolay olmuyor öyle bir anda tüm cümlelerimizin ve konuşmalarımızin olumlu olması. Zamanla olacak elbet, bir an gelecek cümleyi daha söylerken "hayır, dur!" diyeceksin kendine. "Öyle değil böyle söylemeliyim" diyeceksin.

Olumlu konuşmaların ve düşündüklerin arttıkça bunun vereceği pozitif enerjide artacak ve eminim olumsuz durumların etkisinden çok daha çabuk sıyrılacaksın.

umutlu kal :))

sevgiler...

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-06-2011, 11:09 AM   #35 (permalink)
nlg
Teğmen

canım arkadaşım sweeet ne kadar güzel ve doğru tespitler yapmışsin gercekten benim kendi kendime iç sesimle yaptıgım tespitlerde bu yönde cok doğru sevdiklerim eğer isterlerse ben onlara yardım edebilirim eyer etraflarına görünmez duvar örerlerse elimizden bir şey gelmez evet o konuyla ilgili olumsuz düşündüm ve daha önce bu konular hakkın da hıç bu kadar olumsuz olmamıştım her şey gelir gecer bir hevestir teçrübe etmeleri lazım diye düşünüyordum aslın da bunu da başta öyle karşıladım ve güldüm geçtim fakat olumsuzluklar kulagıma geldik ce bende tarifi nasıl söyleyim zor bir sıkıntı ve bir his içimde belirdi ve başladım uyarılara karşı koymalara ben uyardık ca ve karşı koyduk ca olaylar daha da karmaşık hal aldı ve kendime dedim bırak her şey akışında kalsın hayırlısı ve bıraktım kendi iç dünyamda mutlulugu huzuru ve yaşamaya baktım aslın da cok küçücük şeylerle mutlu olurum ve mutlu ettim kendimi fakat ben ne kadar görmez den gelsem de ilgilenmesemde olmadı ve bir gün hani dedim ya beynimiz rotar yapar ben nerde yanlış yaptım dersiniz işte bu soruyu kendime sorarken buldum ve dedim ben açaba yeterin ce uyarıdamı mı bulun madım görmez den geldim açaba bu konu hakkın da olum lumu duşunmedim de bunları yaşadım o an inandığınız her şeyi ve kendiniz dahıl her kezi kafanızın içerisinde muakeme ediyorsunuz ve diyorsunuz yanlış nerde bana göre yanlış şu bilmiyorum doğrumu düşünüyorum bazı yaşanacak olanlara bizler ne kadar güzel de baksak ne kadar olumlu da olsak eger yaşanacak ve ders alınıcak şeyler var sa yaşıyoruz arkadaşım önem li olan bana göre en az hasarla atlatabilme ve hayata yeniden dim dik devam etmek yaşanan yaşandı ve bitti önemli olan bun dan sonrası demek güzel geleceğe bakmak bunu ben hep yapmışım dır hayatım da ve demişimdir dün dün de kaldı önemli olan bu gün ve hayattan haz mutluluk duymayı öğrendim fakat ben böyleyken gülerken ufacık şeylerden haz almaya calışırken canım arkadaşım bir bakıyorsunuz karşınız da olumsuz kaşlar catık mutsuz kişiler evet işte enerji vampiri diyorum bunlara ben bunlar beni cok yoruyor arkadaşım ne yapmam lazım ben neşeliyim diyemi bana tavır yapıyorlar yardım cı olmaya calışıyorum ve aldıgım yanıt ne biliyormusun ben laylay olm olamam işte mesele bu arkadaşım söyle canım ben nasıl davranayım güleyim mi yoksa akışamı bırakayım yoksa hayata somurtarakmı bakayım evet canım arkadaşım bir an gelecek ve çümleyi daha kurmadan dur diyeceksin demişsin evet ben o anda yım olumsuz çümle olumsuz düşünce kurmamaya calışıyorum ve kullanan olursa bak böyke söylesen daha iyi olur olumsuz enerji yayıyorsun diyorum ha annlıyorlar veya anlamıyorlar benim ne demek istediğimi orasını artık düşünmek istemiyorum onlar kendi tercihleri kim ne yaparsa kendine yapar diyorum arkadaşım ben artık fazla caba göstermemeye karar verdim akışa bırakıyorum onları dediğin gibi almak isteyene verilir almayana hıç bir şey veremezsiniz her şeye rağmen umutluyum her şey eskisin den daha güzel olacak inanıyorum ve biz nefes aldığımız her saniye hayatı yeniden güzelliklerle şekillendiriyoruz cünki bizim enerjimiz gün geçcik ce ve her saniye yenileniyor iyiye ve güzele doğru sevgiyle kal arkadaşım güzelliklerde yaşayalım
Alt 07-06-2011, 02:15 PM   #36 (permalink)
Administrator

3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Öncelikle canım arkadaşım diye hitap ettiğin için çok teşekkür ederim. Canım benim olumlu duygularını ne güzel yansıtmışsın.

Yalnız olayları akışına bırakmadığını düşünüyorum. "Tecrübe etmeleri lazım" derken de onların bu olayın sonuçlarını iyi kötü(daha çok kötü) yaşayacaklarını kendi kendine taahütü vermişsin. Bu bile biraz olumsuz. Ne olursa olsun sonunda hayırlısı ne olacaksa o olsun. Onların ders almasını sen istediğin halde işte yine üzülen sen olmuşsun. Sonra da artık hayırlısı ne ise o olsun demişsin zaten.

Bu arada burcun ne? Çok baskın bir karakterin var sanki anlattıklarından çıkardım bunu. Kontrol sende olsun istiyorsun. Kendi doğruların var. Bir tahmin de bulunayım: "Başak" mı? :))

Bu kadar kontrolcü olmak da yorar insanı. Sevdiklerine, onların aldıkları kararlara güven. "Onlar en doğru kararları alır" diye düşün. Bunun nasıl olacağı ile kafa yorma işte bunu akşına bırak. Egon "bu saçmalık, hep hata yapıyorlar beni dinleseler böyle olmazdı." diye bağırıyor olsa bile. Egonu bu konuda dinleme ego ile çatışma haline girmemek faydalı. Böyle saçma sapan konuştuğumuz çok oluyor.en azından bana oluyor. Onu susturabilmekse benim için harika. İşte o zaman kocaman bir aferin diyorum kendime. O bizim için olumlu konuşuyorsa bırak konuşssun ama şikayete başladı mı, susturulmalı! :D.

Belki şöyle düşünmek huzur verir. "Kaç kere söyledim onlara ama beni dinlemiyorlar" düşüncesi yerine "Ailem düşüncelerime saygı duyar ve değer verir. Karar verme konusunda fikirlerime öenm veriyorlar" Böylece onların seni daha sağlıklı dinleyecekleri yaşantıları kendine çekebilirsin. Tabi bu seni mutlu edecekse bu yaşantıyı kendine çek.

Alacağımız kararlarda evrene en doğru kararı bize seçtirmesi için de yardım isteyebiliriz. Bugün TV 8 de Aykut Oğut Ebruli Programının konuğuydu. Orda bu konudan da bahsetti. Hani bazen karar aşamasında çelişkilere düşeriz, emin olamayız ya. Hani bir ışık, bir işaret bekleriz. O işaretlerin hep geldiğini söyledi. Çok doğru. Bazen ne tesadüf deriz. Bunu düşünmüştüm ve işte karşımda. Gerçekten tesadüf mü? Tartışılır. :))

O işaretler hep gelir fark etsek de edemesek de...

Geçmişe takılı kalmak da(ki benim eskiden çok yaptığım bişeydi) bugünümüzü ve yarınımızı mahvediyor. Şimdi ve burada olan herşey daha önemli. Geçmiş yaşanmış gitmiş işte ne güzel yazmışsın sen de bugünün öneminin farkındasın. Bundan sonra ileriye bakıcaksın. Hayatı sevdiğin her halinden belirli.

Alıntı:
fakat ben böyleyken gülerken ufacık şeylerden haz almaya calışırken canım arkadaşım bir bakıyorsunuz karşınız da olumsuz kaşlar catık mutsuz kişiler evet işte enerji vampiri diyorum
Hem bu "enerji vampiri" yakıştırmasını çok beğendim hem de korktum. Çok güzel bir benzetme yapmışsın. Herşeye rağmen gülmek kendine yatırımdır. Bu da ciddi bir sorun. Sen gülümsemekten vazgeçme. Gülümsemek ilk önce sana faydası dokunan birşey senin gülümsemen o enerji vampirlerini deiyileştirecektir. Sen o vampirleri bitmeyen enerjinle iyileştireceksin. Kendin için gülümse hayata :)) "Prensesin Uykusu" filmini izledin mi canım? O geldi aklıma şimdi onu gözlerim dolarak içim titreyerek izlemiştim. Bana çok etkileyici gelmişit. Onu sana şiddetle tavsiye ederim. Gülümsemek konusunda biraz yardımı dokunabilir.
Sana tavır yaptıklarını sanmıyorum ya sende düşünme öyle. Bunun lay lay lom olmakla ne ilgisi var. Adam kanseri yeniyor deyimi yerindeyse lay lay lom olarak. :D Evet sıkıntılar olabilir hayatlarında onları engelleyen ama hiç mi gülecek bir sebepleri yok. Karnımızı doyurabilecek kadar yiyeceği yeme şansımız varsa hergün bu bile şükretmek ve gülümsemek için yetmez mi? Onların hayatın ne kadar güzel olduğunu hayatın herşeye rağmen güzel olduğunu untumuşlar.
Onlara şöyle yap böyle düşün şöyle konuş demek yerine sen söyle.

-Çok şükür sağlıklıyım(yız).
-Çok şükür bugün de sağsağlim eve vardık.
-Çok şükür bir gün daha güneşin doğduğunu ve battığını görebildiğmiz için.

gibi üzerlerine gitmeden yavaş yavaş savaşmalı o enerji vampileriyle :D

Hapşurunca bile kendime şöyle diyorum: "çok şükür sağlıklıyım." 1 ayı geçer bir süredir. En sık şükrettiğim şeylerden biri sağlık. Ve bir çok kez hastalık belirtileri çaldı kapımı geri yolladım kabul edemem sizi diye:D

Hürrem gibi söyleyeyim sana ilk bölümlerde haremde eğitim aldığı günlerde o yasak bu yasak diyorlardı ya o da "Somurtmak YASAK! YASAK, YASAK!"

Sen doğru yoldasın gelişme kaydettiği düşünüyorum ilk günden beri ki bunun sen de farkındasın. Kim ne yaparsa kendine yapar sen bundan sonra kendine ne yapacağını iyi düşün.

"her şeye rağmen umutluyum her şey eskisin den daha güzel olacak inanıyorum ve biz nefes aldığımız her saniye hayatı yeniden güzelliklerle şekillendiriyoruz cünki bizim enerjimiz gün geçcik ce ve her saniye yenileniyor iyiye ve güzele doğru sevgiyle kal arkadaşım güzelliklerde yaşayalım
"

demişsin işte bu harikasın bunu duymak da harika arkadaşım.

Kendini daha az yormanı ve daha mutlu günlerinin geleceğini umuyorum senin için.

Sevgilerimle güzel günler diliyorum.

Alt 07-06-2011, 03:47 PM   #37 (permalink)
nlg
Teğmen

c
canım arkadaşım sweeet bakyine söylüyorum cünki gercekte yürekten samimi ve yakın buldugum için dir bu hitabım sana canım sana hak veriyorum evet ben yine müdahale etme duygumu düşünürken dahi ortaya koymuşum yaşayıp tecrübe etsinler demişim aslın da biliyormusun benim sürekli dilim den düşürmediğim ve cok sevdiğim iki kelime vardır cok sık kullanırım şükür etmek ve her şeyin hayırlısını dilemek burda yazı diline dökerken bende ifade eksikliğide oluyor çünki düşüncelerimi tam yansıtamıyorum onu anladım konuşma ile duğgularımı yazıya dökmede eksiklerim var canım arkadaşım ve bir tahmin de bulunmuşsun ya sen cok yaşa emi en anlaşamadığım burç katogorısıne koymuşsun canım benim başakla hıç anlaşamam benim burcum kova yükselen yay :))

birde şü benim ego var ya ah o ego korumacı haklı cıkmayı içten içe marifet sayan onu bir sustursam zaten bütün mesele cözülücek hayatımın kilt noktası cok bilmiş egom:))
oykut oray evet cok sevdiğim ve kitaplarını okumadıgım ve bu neden le kendim de büyük bir eksiklik olarak görüyorum onun kitaplarını nasıl olurda ben gözden kacırırım aykut orayın bir sözü beni o kadar etkilediki söz şü idi
ihtiyat duydugunuz hiç bir şeyi elde edmezsiniz
çünki diyor evrene ihtiyaçınız olduğu sinyalini veriyorsunuz ve hep ihtiyat duyuyorsunuz eyer bir şeyin olmasını veya elde etmek istiyorsanız ona ihtiyaçınız oldugunu unutun bakın görün neler oluyor sevgi aşk para mutluluk bunların hepsi için gecerli bu sözü gercekten tam olarak uygularsak bence işin puf noktası
evet canım arkadaşım beni dinlemiyorlar dedikce dinlemediler zaten cok haklısın sözler bir sihir etkisi yapıyor evrende
bence hayatta canım arkadaşım hıç birşey tesadüf degil her an aslında sinyaller alıyoruz fakar önemli olan dediğim gibi düz bakmamak o ışıgı yakalıyabilmek
ve evet benim vampirler enerjimin hırsızları ya seni güldürebildiysem ne mutlu bak seni dahi güldüre bilmişim arkadaşım ben gercekten içinde coşkulu yaramaz bir cocuğum o cocugu hep yaşatmaktan yanayım sıcacık bır kekin kokusu bır cımın bıcılırken yaydıgı o muhteşem koku denizin yosun kokusu günesin açması yağmurun torrakta yaydıgı koku ve ne bileyim yamamın her şeyini seviyorum ha şükür ne mutlu diyorum bunları hıssetme yeteneyime ve yüreyüme teşekkür ediyorum cünki gercekten bizim gibi insanlar düz yaşamıyoruz
arkadaşım hastalıgına gelin ce atlatmana cok sevin dim ben hep derim dertleride hastalığıda şimarmıcaksın şimartırsan üzerine yapışır atamazsın bende seni bu konuda teprik ediyorum pes etmemişsin şımartmamışsın :))
hürrem benzetmen cok hoşuma gitti evet öyle derdi her şey yasak yasak yasak evet bende olumsuz olmıcam arkadaşım senin bu benzetmem aklıma gelicek o zamanlarım da ve şunu diycem yasak yasak yasak cok beyendim gercekten bu sözü:))
Alt 07-06-2011, 11:07 PM   #38 (permalink)
Administrator

Aykut Oğut'un ilk kitabını okudum canım hocasının kitabını da okudum. Şimdi Aykut Oğut'un ikinci kitabı da çıkmış onu da okuma niyetindeyim ama öncelik elimdeki kitaplar diğer bitirmem gerken işler. Bu ikinci kitabı isimsiz. Kapağında da bir ayna varmış. Aklıma ayna egzersizi geldi bunu duyunca. İsimsiz kitaba hangi isimi takacağımıza biz karar vericekmişiz. :D

"ihtiyat duydugunuz hiç bir şeyi elde edmezsiniz. " (şimdi şuanda bu cümleyi duyduğumu biliyorum ama nerde duydum nerde okudum bilmiyorum.)

Bu cümle beni vurmuştu o kitapta. Okuduğum zaman çok da anlamadığım birşeydi ama sonraları anladım. Şimdi bu söz bana özünde minnettar olmayı ve hedeflerine adım adım ilerlemeyi anlatıyor. Bugün programda bereketle ilgili bir egzersiz örneği verdi. Kafamı toplayabilirsem programda dinlediğim şeylerin özetini yazayım ve paylaşayım diyorum.

"ben gercekten içinde coşkulu yaramaz bir cocuğum o cocugu hep yaşatmaktan yanayım sıcacık bır kekin kokusu bır cımın bıcılırken yaydıgı o muhteşem koku denizin yosun kokusu günesin açması yağmurun torrakta yaydıgı koku ve ne bileyim yamamın her şeyini seviyorum ha şükür ne mutlu diyorum bunları hıssetme yeteneyime ve yüreyüme teşekkür ediyorum cünki gercekten bizim gibi insanlar düz yaşamıyoruz"

Bu sözlerine %100 katılıyorum canım. Harika bunlar ben de asla bu fırsatları kaçırmıyorum. Hepsinin keyfini çıkarmaya çalışıyorum.

Küçük bir şey anlatayım sana. Her gün geçtiğim yolun üzerinde bir gül ağacı var öyle güzel açmış ki. Suskun kalamayacağım kadar güzel. Koyu pembe gülleri nasıl çoşmuş. Bir çok ağaç var (başka gül ağaçları da var) ama o nasıl güzel açmış. Yanından geçerken "ne güzel açmışssın diyorum", "ne güzelsin sen" diyorum kokusunu duyuyorum. Onun rengi kokusu selam veriyorum oda bana kokusuyla cevap veriyor gibi. Bu bile enerji veriyor.

Haklısın canım yazı konusunda bazı insanlar için konuşmak yazmaktan daha kolay. Ama yazmak benim için çok değerli eskiden günlük tutardım. Bunun çok faydasını gördüm çünkü duygularımı, düşüncelerimi yazarken daha rahat tahlil edebiliyorum. Burda yorum yazarken bile bişeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Yazarken birşeyler keşfedebiliyorum. Aslında düşünüyorum ama yazınca daha farkında oluyorum düşüncelerimin. Henüz günlük açamadım. Bir günlük açsam adresim belli olsa diyorum ama bir türlü açamadım. Anlatacak çok şeyim var. Nerden başlayacağımı bilmiyorum. :))

Hastalık geçirmedim çok şükür hasta olmamak için uğraştım diyebilirim. Haklısın ama içimizdeki hastalık düşüncelerimizi şımartmayalım. İnsan bedeninin normal ve doğal olan hali sağlıklı olmak. :))

Bu aralar amacım sağlıklı halimi korumak ve enerjimi yüksek tutarak çalışmalarımı en verimli hale getirmek. Bunlar için çalışıyorum. "Etrafımdaki insanların negatif enerjilerini nasıl olumluya çeviririm?" "Bunu nasıl yansıtırım?" "Hem kendime hem de onlara nasıl faydam olur?" diye düşünüyorum. Günlerim böyle geçiyor. Hayat akıp gidiyor. Ben de en güzeli o gün için nasıl olursa öyle yaşamaya çalışıyorum. Mümkün olan en güzel şekilde geçirelim günlerimizi... :))

İçindeki çocuğa öpücüklerimi yolluyorum tatlım :)) o küçüğe çok iyi bak ve onunla iyi geçin. (o da egonun parçası)

Alt 12-07-2011, 12:36 AM   #39 (permalink)
nlg
Teğmen

evet ben yine burdyım şükür cok zaman oldu buralara gelmeyeli bir hayli dinlendim ve cok iyiym şükür şükür şükür
Alt 04-09-2011, 09:56 PM   #40 (permalink)
nlg
Teğmen

sevgili günlük cok uzun zaman olmuş yine seninle görüşmeyeli ve yazmayalı neler yaptığıma gelince bu süreçte cok hayatı akışına bıraktım ve ben bu hayatta cok güzel insanlarla tanıştım paylaşımlarım oldu cok güzel dostluklar kurdum gezdim eylendim günlük hayatımı yaşadım ve en önemlisi kendimi dinledim ve hislerimin ne kadar güçlü oldugunun farkına vardım örneyin birini düşündüğüm zaman cok geçmeden o insanı karşımda buldum bunu pilanlayarak degil öylesine yaptığım hissettiğim zaman olduğunu fark ettim demekki serbes bırakmak cok önemli üzerinde durduğumuz konular rı sanki ters tepki veriri cesine iteliyoruz şü anda ki düşüncelerim bu ve bol ca şükür etmek her şeydehayır olduğunu düşünüyorum şimdilik bu kadar sevgili günlük bir daha ki sefere sevinç mutluluk paylaşımları yapmak üzere hoşca kal

Bookmarks